Weebly vs. WordPress: Který byste si měli vybrat?

Jste novým vlastníkem firmy s trpělivostí a časem na vytvoření vlastního webu? Jste počítačový důvtipný blogger, který potřebuje lepší platformu pro správu obsahu? Jste chytrá technika, která by mohla vytvářet spoustu stránek pro agentury nebo jednotlivce? Pokud spadáte do jedné z těchto kategorií, myslíme si, že pro vás může být řešení Weebly nebo WordPress.


Tak co je za problém? Výběr mezi tvůrcem hostovaných webových stránek nebo systémem pro správu obsahu s vlastním hostitelem (CMS) není třeba brát na lehkou váhu, zejména pokud stavíte firmu. Správná volba vám může ušetřit čas, peníze a frustrace, pokud víte, do čeho se dostáváte předem.

Přestože vám tyto možnosti vytváření webových stránek přinášejí podobné konečné výsledky, je třeba do obchodního plánu zahrnout spoustu úvah. Ano, měli byste mít obchodní plán pro webové stránky, který definuje vaše potřeby a obsahuje sekci pro vaši online přítomnost, mapu stránek, architekturu webu a navigaci (minimálně).

Prvním krokem při výběru hostovaného webového serveru Weebly nebo vlastního hostovaného systému WordPress CMS je přečíst si všechny recenze, které můžete najít. Než začnete být nadšeni některým z produktů, mějte na paměti, že většina z nich zahrnuje bezplatný startovací plán nebo zkušební období, takže můžete vidět rozhraní, podívat se na návrhy a rozhodnout se, zda platforma vyhovuje vašim potřebám a odpovídá vašim schopnostem. a zkušenosti.

V této recenzi jsme vybrali dva výkonné, ale různé produkty webových stránek, které vám pomohou zabalit hlavu kolem různých možností v této třídě. Než začnete, je důležité si uvědomit, že webové platformy jsou známé morfováním a transformací, protože technologický pokrok a klienti poskytují cennou zpětnou vazbu. Uvidíme, že se to stane do jisté míry s Weebly i WordPress.

Všimněte si, že Weebly je ve třídě tvůrců webových stránek hostovaných do-it-sami, zatímco Word-Press na open-source platformě CMS s vlastním hostitelem. Když tyto dva porovnáme, začnete vidět rozdíly. Doufáme, že lépe porozumíte tomu, který webový produkt dělá co.

Popularita Weebly a WordPress

O popularitě tvůrce webových stránek se často rozhoduje na základě počtu odběratelů a návštěvníků webu. To je trochu zavádějící ze tří důvodů.

Za prvé, pokud není společnost veřejně obchodována, je těžké tyto údaje sledovat. Odběratelé, kteří se zaregistrují, mohou vypadnout, vytvořit více webů nebo úplně opustit své stránky. Také brzy byly předplatné na webhosting a doménová jména nabízeny prostřednictvím jiné společnosti než tvůrce webových stránek, zatímco nyní je tato služba obvykle nabízena. To také ztěžuje sledování.

Za druhé, čísla inzerovaná na stránkách About pro většinu těchto produktů na webu jsou nadhodnocena a obvykle nejsou přesná. Diváci mohou nesprávně chápat počet „odběratelů“ (uživatelů), návštěvníků a skutečných webů. Různá čísla zaměňují ty, kteří hledají dokonalé řešení.

Zatřetí, protože se platformy pro vytváření webových stránek vyvíjejí a mění tak, aby vyhovovaly obchodním požadavkům, jejich popularita roste nebo klesá a tato data se obecně neodráží.

Jak čtete dále, mějte na paměti, že popularita platformy je působivá, ale nevkládejte příliš velkou váhu na tuto konkrétní kategorii, když se rozhodnete pro tvůrce webových stránek vs. systém správy obsahu..

WordPress

Popularita WordPress

Jedna z prvních blogovacích platforem, která byla založena v San Franciscu v roce 2003, je tato verze WordPress definována jako systém pro správu obsahu s otevřeným zdrojovým kódem (CMS), který je založen na PHP a MySQL..

WordPress tvoří 37,3 milionu hostovaných webů (a mnohem více na hostovaných webech). Ve službě WordPress s úplným provozováním hostitele, kde lze webový server WordPress uložit na vlastní server uživatele, se přidá téměř 25% všech webů. Jo, to je populární!

Weebly

Popularita Weebly

Weebly, webový tvůrce drag and drop, založený v Silicon Valley v roce 2006, je hostovaná služba, díky které jsou vaše data uložena na serveru Weebly. Weebly přešel z 80 zaměstnanců v roce 2014 na více než 600 v roce 2016. Weebly tvrdí, že lidé navštěvují každý měsíc přes 30 milionů webových stránek Weebly.

Na tom budeš muset udělat matematiku. Weebly pravidelně získává na popularitě a řadí se na velmi vysoké místo mezi tvůrci webových stránek hostovaných do-it-sami. Weebly je také populární!

Konečné stanovisko

Zatímco WordPress má více předplatitelů mezi hostitelskými a nehostitelnými platformami, Weebly je hned za nimi. Zatímco pro některé záleží na popularitě, u těchto dvou platforem porovnáváme jablka s pomeranči. Trávit více času definováním svých potřeb a jejich sladěním se správnou platformou a zapomenout na čísla.

Porovnání designu a přizpůsobení

Porovnání designu a přizpůsobení

Když porovnáte funkce designu a přizpůsobení v těchto dvou různých platformách, týká se návrhových šablon a možností pro váš web, možnosti úprav v HTML, integrace aplikací a mobilní reakce.

Konečné výsledky při používání CMS versus tvůrce webových stránek budou velmi podobné, ale způsob, jakým se tam dostanete, je velmi odlišný. Podívejme se blíže na každou platformu, pokud jde o možnosti designu a přizpůsobení:

WordPress

Návrh a přizpůsobení WordPress

Krása WordPress je schopnost pracovat v open source systému pro masivní funkčnost, přizpůsobení a komplexní programování. Budete jej muset nainstalovat a poté získáte celou řadu doplňků (jako u 37 000 z nich) a nástroje, které vám poskytnou spoustu možností designu a přizpůsobení.

Můžete si vybrat z tisíců šablon a motivů, nebo si můžete navrhnout vlastní. Máte plný přístup k úpravám HTML a CSS. Integrujte vybrané aplikace a vyberte nebo vytvořte téma určené pro mobilní zařízení. Témata můžete snadno zaměnit.

Weebly

Weebly Design a přizpůsobení

Weebly nabízí stovky „témat“, které jsou v souladu s jakýmkoli osobním nebo obchodním subjektem, a jejich témata reagují na mobilní zařízení. Weebly poskytuje funkčnost přes oko-odvolání, ale možnosti designu a přizpůsobení vám pomohou překonat všechny nedostatky designu, a vypadá to, že Weebly nedávno modernizován.

Budete moci využít editoru přetahování a přizpůsobit svůj web obsahu, sloupcům, snímkům a videím. Existuje spousta příležitostí pro možnosti integrace aplikací a malá schopnost pro prvek kódu HTML. Výměna motivů je jednoduchá.

Konečné stanovisko

Tyto dvě platformy pro vytváření webových stránek nabízejí všestranný design a přizpůsobení, ale způsob, jakým toho dosáhnete, je úplně jiný. S WordPress je nebe limitem, ale raději byste měli mít sadu dovedností, abyste s ním mohli pracovat, nebo trpělivost, abyste se ji naučili..

Existuje mnoho zdrojů, online tříd a možností nápovědy. S Weebly může téměř kdokoli vytvořit základní web vhodný pro malé firmy, eCommerce, blogování a další. Křivka učení je mnohem kratší, ale nemůžete dělat tolik (a možná nebudete muset).

Rozhraní / snadné použití v porovnání

Jak snadné použití rozhraní

Rozhraní odkazuje na styl a funkce úprav webového programu, navigaci na webu a možnosti architektury webu. Při porovnávání rozhraní mezi WordPress a Weebly závisí snadnost použití ve velké míře na úrovni dovedností uživatele. Tyto dvě platformy jsou různá zvířata určená pro různé typy vývojářů webových stránek, i když výsledek může být podobný. Zde je proč:

WordPress

Rozhraní WordPress

Rozhraní WordPress nabízí stránky a příspěvky v editoru stylu kontejneru, do kterého umístíte prvky a poté zobrazíte náhled výsledků. S některými znalostmi HTML můžete spravovat své stránky a příspěvky efektivně a nakonec získat požadované výsledky.

Výhodou open source platformy WordPress je, že můžete upravovat a měnit kód. To, co vidíte na obrazovce, není obecně to, co získáte za výsledky. Architektura a navigace stránek lze plánovat a navrhovat podle specifikací, ale ne bez nějakého technického know-how.

Weebly

Weebly Interface

Rozhraní Weebly je intuitivní ovládací panel pro navrhování a úpravy stránek a to, co vidíte na obrazovce, je blíže tomu, co získáte na svém webu. V rozhraní je spousta možností nápovědy ve formě tlačítek, vyskakovacích oken a kontrolních seznamů. Weebly používá kontejnery pro obsahové prvky, což představuje několik omezení. Navigace na webu a architektura webu jsou do značné míry závislé na tématech šablony.

Konečné stanovisko

WordPress je funkce, plug-in a open source platforma bohatá na kódy pro ty, kteří mají nějaké zkušenosti a chtějí navrhnout docela komplikovanou webovou stránku. Pokud jste technik nebo programátor, který chce možnosti v pokročilém rozhraní pro plnou funkčnost designu, WordPress s vlastním hostitelem je vhodný téměř pro jakýkoli obchodní web nebo blog..

Weebly je vhodný pro začátečníky nebo designéry, kteří potřebují rychlý web pro kutily, který je snadno nastavitelný, snadno spravovatelný a plně hostovaný pro vás.

Porovnání klíčových funkcí

Porovnání klíčových funkcí

Jako vlastník firmy nebo blogger existuje mnoho klíčových funkcí, o kterých se budete chtít dozvědět více. Ať už navrhujete web od nuly pomocí WordPress nebo vyberete obchodní šablonu z webového editoru Weebly, existují klíčové funkce, které většina z vás bude potřebovat.

Zajímavé je, že tyto funkce se u produktů a cenových plánů liší. Najdete zde některé plány včetně funkcí a jiné používají doplňkové ceny pro funkce. Podívejme se, jak se WordPress a Weebly liší v sadách funkcí:

WordPress

Klíčové funkce WordPress

Nástroje pro vytváření webových stránek. WordPress nabízí skvělou kontrolu při vytváření webových stránek, protože návrháři mají možnost pracovat s tématy nebo pracovat na otevřeném plátně při navrhování, přizpůsobování a správě webových stránek. Na stránkách i příspěvcích má WordPress extrémní flexibilitu pro ty, kteří nejsou zastrašováni.

Motivy lze upravovat, upravovat navigaci, přidávat stránky a upravovat kód tak, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků. Všechny nástroje pro vytváření webových stránek jsou k dispozici a ještě více pro ty, kteří mají tuto dovednost, aby zjistili, jak je používat.

Vlastní doména. U WordPress musíte najít zdroj, ze kterého si můžete zakoupit doménové jméno a hosting.

SEO. WordPress nabízí Měsíc týkající se doplňků pro SEO a vyšší hodnocení, včetně SEO WordPress od Yoast. Neexistují žádné vestavěné automatické funkce. Musíte to naplánovat.

eCommerce. WordPress nabízí výkonné doplňky eCommerce pro internetové obchody: Wooommerce, iThemes Exchange, Snadné digitální stahování a další. Můžete přidat kupóny, účtenky, nákupní vozíky a další komponenty, které potřebujete k prodeji produktů.

Přidání blogu. WordPress může být nadměrný, pokud nejste seriózní blogger, v tom případě byste se obrátili na WordPress.com a vytvořili pro blogování..

Integrace aplikací. Integrace aplikací na WordPress není omezena. Potřebujeme říct víc?

Export webu. Díky platformě s otevřeným zdrojovým kódem ve WordPress můžete exportovat data téměř kamkoli, v některých formátech včetně XML, databáze a dalších.

Weebly

Weebly Klíčové vlastnosti

Nástroje pro vytváření webových stránek. Weebly nabízí základní prvky a minimalistický styl ve velkorysé sadě designových šablon. I když nenajdete celou řadu možností přizpůsobení, jako byste na platformě s otevřeným zdrojovým kódem, většina uživatelů může najít nástroje a upravit stránky tak, aby vyhovovaly jejich potřebám. Je také možný nějaký kód HTML.

Vlastní doména. Weebly nabízí tři cenové plány, z nichž každý obsahuje obnovitelné doménové jméno na jeden rok.

SEO. Weebly nabízí širokou sadu nástrojů potřebných ke zlepšení hodnocení vyhledávání spolu se soubory nápovědy o tom, jak optimalizovat své stránky.

eCommerce. Weebly je určen pro malé a střední obchody s elektronickým obchodem se spoustou integračních možností. Najdete zde některé z vestavěných nástrojů eCommerce společnosti Weebly nebo můžete přidat zpeněžení a funkčnost brány. K tomu lze použít i nějaký kód HTML / CSS.

Přidání blogu. Weebly je další platforma určená pro blogování. Editor drag and drop je ideální pro snadnou správu blogů a budete mít kontrolu nad sociálními médii.

Integrace aplikací. Stejně jako WordPress má i Weebly vlastní App Center, nebo můžete zabalit aplikace, které chcete integrovat.

Export webu. Weebly nabízí zjednodušenou funkci exportu stránek.

Konečné stanovisko

Sady funkcí pro WordPress a Weebly jsou docela kompatibilní, i když proces jejich práce je zcela odlišný. Pokud jste vlastníkem elektronického obchodu, má WordPress některé vážné silné stránky a funkce, které budete možná potřebovat. Pro bloggery a začínající designéry pro kutily je Weebly snadno použitelný a velmi robustní, pokud jde o funkce.

Porovnání cen

Porovnání cenových plánů

Další atraktivní kvalitou jak pro WordPress, tak pro Weebly, jsou možnosti nízkých nákladů. Existuje několik drahých tvůrců webových stránek na trhu, a pokud máte někoho, kdo navrhuje webové stránky pro vás, může to stát malé jmění. Tyto platformy jsou jedny z nejrozumnějších možností na trhu. Zde se blíže podíváme na ceny WordPress a Weebly:

WordPress

Ceny WordPress

Instalace WordPress je zdarma, ale musíte se přihlásit k odběru svého partnera Bluehost nebo jiné strany pro webhosting a doménové jméno. Pokud potřebujete motivy a doplňky, očekávejte další náklady, které se mohou přidat, i když některé pluginy jsou zdarma.

Možnost vytvořit váš web zdarma je obdobou bezplatných plánů účtu tvůrců webových stránek pro kutily, kromě toho, že získáte nástroje, funkce a přizpůsobení v špičkovém CMS.

Weebly

Weebly Pricing

Weebly nabízí ceny založené na předplatném ve volném plánu nebo ve třech přiměřených plánech. V závislosti na vašich potřebách zaplatíte 8, 12 nebo 25 $. Stejně jako WordPress si můžete účet nastavit zdarma, ale s omezenými funkcemi. Weebly plány jsou Starter, Pro a Business a zahrnují bezplatné doménové jméno na jeden rok. Můžete jít s Weeblyho inkluzivním hostingem nebo si vybrat možnost Bluehost doporučenou WordPress.

Konečné stanovisko

Pokud chcete hodnotu, poskytuje WordPress návrhářům obchod s cukrovinkami zdarma, ale mějte na paměti, že některé plug-iny se mohou rychle přidat, a přesto budete potřebovat webového hostitele a doménové jméno. Weeblyho měsíční cena je konkurenční mezi ostatními tvůrci webových stránek ve své třídě a můžete získat funkce, které potřebujete pro jakýkoli základní web nebo malý až středně velký obchod..

Je obtížné je porovnat, ale základní web na obou platformách je zdarma. Většina poplatků za webhosting je přiměřená od 3 do 10 $ měsíčně.

Uživatelská podpora porovnána

Uživatelská podpora porovnána

Úroveň uživatelské podpory je velmi podobná pro WordPress a Weebly, což je typické v aréně budování webových stránek. Zde je drobný tisk v možnostech podpory uživatelů pro každý:

WordPress

Uživatelská podpora WordPress

Protože WordPress je bezplatný program, spoléháte se na podporu uživatelů na YouTube, na fórech a online obsahu. Na webu je spousta zdrojů a uživatelé přišli na všechno. Jen Google potřebuje vaši podporu.

Weebly

Weebly User Support

Weebly představil nějakou telefonickou podporu a poskytují funkci živého chatu během běžných amerických denních hodin. Podpora Weebly se liší podle plánu, ale zahrnuje e-mail, live chat, telefonickou podporu a znalostní bázi.

Konečné stanovisko

Tvůrci webových stránek udělejte sami podporu. Navrženo jako soběstačné platformy, je těžké získat opravdu dobrou uživatelskou podporu. Musíte být otevřený a ochotný hledat pomoc na uživatelských fórech a znalostních základnách, abyste získali to, co potřebujete. Google je opět neuvěřitelný zdroj pro dosažení výsledků přesně podle úkolu, který se pokoušíte splnit, a to pro WordPress nebo Weebly.

Doporučení pro používání Weebly a WordPress

Doporučení

Zatímco jak systém WordPress CMS, tak webový tvůrce Weebly mohou vyhovět potřebám každého, kdo web potřebuje, každá společnost pro svou platformu prohlašuje určité publikum..

WordPress

Pro koho je WordPress doporučeno?

WordPress uvádí ty, kteří chtějí vytvářet krásné weby, blogy nebo aplikace. Není to pro začátečníky, pokud nejste docela technický. Tato platforma, která je ideální pro zkušené designéry a programátory, může dělat téměř cokoli, pokud jde o webové schopnosti. WordPress používá pluginy pro vícejazyčné možnosti.

Weebly

Pro koho je Weebly doporučeno?

Weebly zmiňuje restauraci, učitele, weby, malé firmy a weby s fotografiemi, aby vytvořil vysoce kvalitní webové stránky, blogy nebo internetové obchody. Navržen pro začátečníky, Weebly je vhodný pro malé firmy a středně velké eCommerce. Weebly jako WordPress používá pluginy pro vícejazyčné možnosti.

Konečné stanovisko

Získejte vše, co potřebujete pro web a další, s WordPress, ale buďte připraveni se naučit lana (pokud již nemáte zkušenosti). Očekávejte, že strávíte několik dní až týden nastavením webu na WordPress. Získejte vše, co potřebujete, bez spousty bonusů na Weebly a svůj web sestavte za pár dní (nebo méně). Snadno se nastavuje a snadno se ovládá.

Klíčové rozdíly mezi Weebly a WordPress

Klíčové rozdíly mezi platformami

Zatímco obě tyto platformy dostávají vynikající recenze (spolu s některými špatnými) a mají úžasné sledování, každý program přichází s některými klady a zápory, které je třeba zvážit:

WordPress

Výhody a nevýhody WordPress

Klady

 • Vysoko oblíbená mezi sofistikovanými redakčními systémy
 • Výkonná flexibilita designu, témata, doplňky, widgety a SEO
 • Zdarma stažení WordPress; platit pouze za doménové jméno a hosting
 • Používá stránky a příspěvky ke správě informací
 • Vynikající pro eCommerce
 • Vynikající pro blogování
 • Komunita online podpory je obrovská
 • Umí zaměnit témata
 • Exportovatelný obsah
 • HTML / CSS přátelský
 • Snadné pro programátory

Nevýhody

 • Předem navržená, citlivá témata stojí navíc
 • Mnoho doplňků a doplňků stojí navíc
 • Není to jednoduchý drag-and-drop editor (ačkoli to lze přidat na)
 • Obtížné pro začátečníky bez zkušeností
 • To, co vidíte, není ve skutečnosti to, co dostanete
 • Omezená telefonická podpora na hostitelské platformě

Weebly

Klady a zápory Weebly

Klady

 • Hodnoceno s vysokou popularitou spolu s Squarespace, Wix a dalšími tvůrci webových stránek
 • Dobrá flexibilita designu, šablony motivů a doplňky
 • Dobrý SEO
 • Snadný drag and drop editor; obvykle to, co vidíte, je to, co získáte
 • K dispozici účet zdarma a přiměřené cenové plány s názvem domény
 • Skvělé pro základní eCommerce
 • Skvělé pro blogování
 • Umí zaměnit témata
 • Exportovatelný obsah
 • HTML / CSS přátelské do určité míry
 • Snadné pro začátečníky
 • Telefonická podpora určitých plánů a velká komunita podpory

Nevýhody

 • Témata šablon jsou minimalistická
 • Rozhraní je poněkud omezené, pokud jde o design a přizpůsobení (spoléhá se na šablony)
 • Žádná e-mailová služba, tvůrce zpravodajů ani import blogů
 • Omezeno z hlediska pokročilých funkcí, které může programátor chtít

Konečné stanovisko

Výhody a nevýhody těchto možností pro vytvoření nadřazené webové stránky je trochu obtížné porovnat, protože tyto produkty jsou v různých třídách. WordPress je CMS hostovaný CMS založený na open source platformě, zatímco Weebly je jednoduchý hostovaný DIY tvůrce webových stránek..

Obě tyto možnosti však nabízejí úžasné možnosti, aby vyhovovaly téměř každému, kdo potřebuje web. Rozhodnutí by nyní mělo být zcela jasné, ale pojďme to zabalit.

Závěr: Která platforma je pro vás nejvýhodnější Weebly nebo WordPress?

Výběr nejlepší platformy

Pokud jde o platformu, kterou si vyberete pro budování svého firemního webu nebo svého profesionálního image, WordPress nebo Weebly vám mohou poskytnout požadované výsledky. Zatímco mnoho uživatelů se dívá na funkce, cenu a možnosti přizpůsobení, v případě těchto různých sad nástrojů bych se díval na své dovednosti a zkušenosti v počítačovém a internetovém prostředí.

WordPress

Důvody pro výběr WordPress

Pokud máte zkušenost, chcete udělat vše pro to, abyste podporovali pokročilý web s elektronickým obchodováním nebo blogováním, a pokud chcete plně flexibilně rozumět kódování otevřeného zdroje, zvolte WordPress.

Weebly

Důvody pro výběr Weebly

Pokud jste majitelem malé firmy nebo bloggerem s některými počítačovými dovednostmi a chcete rychle navrhnout web ve snadno použitelném rozhraní se spoustou možností elektronického obchodování, vyberte Weebly. Pokud potřebujete, můžete udělat trochu HTML kódu.

Alternativy k WordPress a Weebly

Existuje mnoho možností, pokud jde o platformy CMS a platformy pro tvorbu webových stránek. Zde jsou některé z nejlepších konkurentů:

Tvůrci hostovaných webových stránek pro kutily: Wix, náměstí

Platformy CMS s vlastním hostitelem: Drupal, Joomla, Magento

Existuje mnoho tutoriálů, videí a uživatelských recenzí pro tyto programy. Udělejte si čas na prozkoumání a nalezení platformy, která je vhodná pro vaše dovednosti a pro potřeby vašich webových stránek. V případě těchto dvou produktů, WordPress a Weebly, se rozhodnutí jeví docela jednoduché, protože váš počítačový zážitek je pozoruhodný. Doufáme, že tato recenze pomůže.

Čtenáři, pokud máte nějaké dotazy, myšlenky nebo nápady, rádi bychom od vás slyšeli. Uvědomujeme si, že se tyto platformy pravidelně mění a zlepšují a jsme otevřeni novým informacím. Pokud máte osobní zkušenosti s WordPress nebo Weebly, sdělte nám je prosím.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map