Weebly vs. Squarespace 2020: Jaký je rozdíl mezi nejlepšími tvůrci webových stránek?

V roce 2020 může kdokoli vytvořit webovou stránku – a vytvořit ji sám. Kdysi říše specializovaných programátorů, webové stránky jsou nyní v dosahu malých podniků, dodavatelů i fandů..


Dnes se podíváme na dvě z největších jmen, která zabírají prostor pro tvorbu webových stránek pro kutily – Weebly a Squarespace. Jsou to obě výkonné platformy, které vám umožňují sestavit krásný vypadající web s prací jen za pár hodin.

Pokud jde o jejich přitažlivost vůči zákazníkům, Squarespace v posledních letech závodí vpřed. Podle společnosti Builtwith je jejich celkový tržní podíl na webu 0,9%, zatímco Weebly má mírně pod 0,3%. Oba byli vypuštěni přibližně ve stejnou dobu – Weebly v roce 2006 a Squarespace v roce 2004.

Weebly je možná trochu známější, ale jedna věc je jistá, a to že obě rostou. V roce 2018 byl Weebly koupen společností eCommerce Square a zdá se, že vývoj online obchodu bude také jejich hlavním zaměřením v budoucnu.

Takže to je vše v pořádku a dobře, jak říkáte, ale jak mi to pomůže vybrat, který z nich bych měl použít? Jak se liší? A to je pro mé situace to pravé?

Dnes se podíváme na podobnosti a rozdíly mezi těmito dvěma, abychom zjistili, která z nich je vhodnější pro které okolnosti. Jdeme

 • Plány & Ceny
 • Snadnost použití
 • Design a přizpůsobení
 • Klíčové vlastnosti
 • Uživatelská podpora
 • Klíčové rozdíly
 • Která platforma je pro vás ta pravá?

Takže bez dalšího povyku se do toho zasekneme, budeme?

Porovnejte plány a ceny webových tvůrců

Porovnejte plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Kolik jste ochotni zaplatit za svůj web? 0 $? 50 $? 100 $? 200 $? My všichni nemáme všechny zdroje na světě, se kterými bychom mohli spolupracovat – proto koneckonců vytváříme vlastní webové stránky! Podívejte se, kolik třesku získáte za záda pomocí Weeblyho i Squarespace.

Weebly

Weebly

Existuje pět hlavních možností, z nichž si musíte vybrat s Weebly s některými plány zaměřenými na běžné webové stránky a další na eCommerce.

Zdarma aka Limited. Váš základní bezplatný účet vám poskytuje weeblyho tvůrce, hostingové služby, neomezené webové stránky, úložiště 500 MB a podporu chatu a e-mailu. Dodává se s Weebly reklamou na vašem webu.

Připojte – $ 5 / month. Hlavním rozdílem oproti bezplatnému plánu je skutečnost, že ke svému webu Weebly můžete připojit doménové jméno. Všechno ostatní je stejné jako v plánu zdarma.

Pro – 12 $ / měsíc. Účet Pro přidává telefonickou podporu, HD video & audio přehrávače, stránky chráněné heslem, funkce prohledávání stránek, až 100 členů a pro základní eCommerce obchody až 25 produktů.

Obchod – 25 $ / měsíc. Výběrem firmy získáte také registraci členů, zabezpečení SSL a pro své produkty eCommerce neomezené produkty, 0% transakční poplatek od Weebly, vaší vlastní domény za pokladnu, spolu s možností prodávat digitální zboží, správu zásob, dopravu kalkulačka a možnost přidat kupóny.

Business Plus – 38 $ / měsíc. Tento plán přidává do vašeho internetového obchodu automatické e-maily s opuštěným vozíkem a kalkulačku přepravních nákladů v reálném čase.
Čtvercový prostor

Čtvercový prostor

Squarespace nemá bezplatný plán, ale má na výběr čtyři další plány. Všechny plány přicházejí s vlastní doménou, neomezenou šířkou pásma a úložištěm, vestavěnými statistikami stránek a nepřetržitou uživatelskou podporou.

Osobní – 12 $ / měsíc. Můžete si vybrat ze 110 šablon stránek. Můžete si nastavit blog a galerie a až dva přispěvatele stránek.

Obchodní – 18 $ / měsíc. Zde jste narazili na neomezené množství přispěvatelů na webu a nyní máte přístup k Vývojářské platformě společnosti Squarespace a ke všem marketingovým funkcím (jako je panel oznámení a vyskakovací zprávy). Rovněž obdržíte profesionální e-mailový účet Google a získáte kredit AdWords ve výši 100 USD. V případě elektronického obchodu máte nyní povoleno prodávat neomezené množství zboží s 3% prodejním poplatkem.

Základní eCommerce – 26 $ / měsíc. Se základním plánem elektronického obchodování společnosti Squarespace dostanete totéž, co se týká obchodního plánu, spolu s odstraněním transakčních poplatků. Zahrnuje také deset šablon elektronického obchodování a další metriky elektronického obchodu. Existují zákaznické účty pro opakující se kupce, schopnost prodávat na Instagramu, tisk štítků pomocí ShipStation a možnosti účtování u Xero – pro jejich přijetí však budete muset zaregistrovat své služby.

Pokročilý eCommerce – 40 $ / měsíc. Plán Advanced eCommerce má také vše v základním plánu spolu s opuštěným zotavením vozíku a náklady na dopravu v reálném čase.

Jak vidíte, obě platformy – pokud jde o tvorbu cen a to, co získáte za svůj dolar – jsou relativně podobné. Pokud však chcete web zdarma, jedinou možností je jít s Weebly.

Jak snadné použití BlueHost vs DreamHost

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Víte, proč byl iPhone tak úspěšný? Bylo to proto, že software, který Apple nasadil, byl tak snadno použitelný, že ho kdokoli mohl použít. Lidé to milovali, protože to nemělo pocit, že se to museli naučit. Který webový tvůrce je intuitivnější a snadno použitelný? Weebly nebo Squarespace?

Weebly

Weebly

Weebly je určitě hračka. Při nastavování budete mít na výběr z široké škály šablon, kde také vyberete barvu a motiv písma pro svůj web. Rozhraní pro stavitele je velmi dobře organizované a intuitivní, takže se nehádáte kolem a přemýšlíte, jak v sakru udělat jednoduchou operaci.

Je to čistě to, co vidíte, je to, co dostanete (WYSIWYG), což znamená, že kdykoli provedete změny v centrálním okně, tak se to objeví na vašem skutečném webu. Je to také drag and drop, takže jednoduše umístíte prvky tam, kde je chcete.

Je to neuvěřitelně jednoduché a po několika minutách se budete moci snadno pohybovat. Proces výstavby je rychlý a bezbolestný, takže se můžete soustředit na samotný obsah.

Čtvercový prostor

Čtvercový prostor

Squarespace není tak snadné se dostat na kloub jako Weebly – ale dostanete se tam nakonec s trpělivostí. Jakmile vyberete šablonu, budete moci přidat prvky a přizpůsobení bez přílišných problémů. Nejlepší je však držet se úzce návrhu šablony (alespoň začít!), Nebo byste mohli být frustrovaní.

Je to také editor WYSIWYG, díky kterému je snadné vidět, jak prvky na vašem živém webu fungují. Je to drag and drop. Má však podivnou metodu „slzy“ přidat také prvky, což může být občas trochu nepříjemné.

Weebly je nepochybně snazší se dostat na kloub než Squarespace. Pokud je to pro vás nejdůležitější funkce, pak byste se měli rozhodnout při výběru. Náměstí není nijak obtížné; je to prostě méně intuitivní.

Porovnejte dostupné možnosti designu a přizpůsobení

Design a přizpůsobení

Porovnání designu a přizpůsobení

Jak musíte přizpůsobení potřebovat ze své stránky? Chystá se to vaše šablona? Podívejte se, jak se design a přizpůsobení hromadí u našich dvou konkurentů.

Weebly

Weebly

Weebly má na výběr z 40 šablon při výběru. Jsou docela atraktivní, ale někteří z nich vypadají trochu ze dne a mnoho z nich vypadá velmi podobným designem. Vzory, které můžete udělat, nejsou nijak přizpůsobeny, kromě standardní změny barev a písma.

Webové stránky vypadají dobře, ale určitě by nikoho „nevadily“. Jak již bylo řečeno, můžete si koupit vlastní motivy od poskytovatelů třetích stran, pokud byste chtěli něco víc, a můžete upravit kód HTML a CSS motivu, abyste jej mohli změnit, pokud budete chtít..

K dispozici jsou responzivní a pravidelná témata, z nichž si můžete vybrat mobilní zobrazení, když jste si vybrali běžný motiv. Responzivní témata se přizpůsobí pro mobilní zařízení.

Čtvercový prostor

Čtvercový prostor

Squarespace má kolem 110 témat na výběr. Každý z nich je super úhledný a profesionální vzhled, a každý z nich je velmi odlišný od dalšího. Při vytváření těchto šablon zřejmě věnovali spoustu času a přemýšlení.

Existuje celá řada možností stylingu, které zajistí, že vaše šablona nebude vypadat stejně jako jakýkoli jiný web ve službě Squarespace. Ve skutečnosti nejen existuje jen více možností než Weebly, existuje mnohem více možností než většina tvůrců webových stránek (s výjimkou Wix). Různé stránky v rámci témat vypadají a chovají se odlišně, takže to vypadá, že všechno bylo vytvořeno velmi pečlivě.

Každá šablona je zcela optimalizována pro mobilní zařízení (responzivní), takže se nemusíte hádat s druhým editorem. Můžete upravovat kód CSS, ale program Squarespace doporučuje provádět pouze barvy, písma a pozadí. Můžete také přidat prvky HTML a JavaScript.

Squarespace to opravdu přibije, pokud jde o profesionální, moderní stránku, kterou lze vyladit podle vašich představ. Pokud design a krása jsou to, co chcete z webu, pak Squarespace vyhraje toto kolo a Weebly táhne nohy za sebou. Více podrobností na Recenze Squarespace na webu WebsiteToolTester

Porovnejte klíčové funkce

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Potřebuje váš web určité funkce? Přehrávejte videa, dávejte statistikám stránek, poskytujte blog? Pokud nejde jen o zobrazování statických informací a obrázků, budete muset vyzkoušet obě sady funkcí platformy.

Weebly

Weebly

 • Vlastní doména. Vlastní doménu získáte s každým plánem kromě bezplatné verze.
 • SEO (optimalizace pro vyhledávače). Schopnost měnit názvy stránek a přidávat meta popisy.
 • Budování elektronického obchodu. Pokročilá platforma elektronického obchodování ve srovnání s ostatními tvůrci webových stránek, včetně flexibilních možností dodání, kupónů a digitálních stahování.
 • Přidání blogu. Zahrnuje skvělý blogovací nástroj, který je vysoce přizpůsobitelný pomocí ovládacích prvků rozvržení, naplánovaných příspěvků a správy komentářů.
 • Integrace aplikací. Existuje mnoho bezplatných a placených aplikací, z nichž si můžete vybrat a přidat na svůj web Weebly ze své knihovny. Patří mezi ně Schedulista pro online rezervace, LiveChat a Sociální zdroje pro kanály kanálu sociálních médií.
 • Zálohy a export stránek. Můžete exportovat pouze zálohu souboru .zip svého webu, ale ne ji obnovit.

Čtvercový prostor

Čtvercový prostor

 • Vlastní doména. Každý plán je dodáván s vlastní doménou.
 • SEO (optimalizace pro vyhledávače). Program Squarespace nabízí úpravy názvů stránek, meta popisů a změn adresy URL.
 • Budování elektronického obchodu. Sada eCommerce ve službě Squarespace je výkonná. Můžete nastavit e-maily s potvrzením vlastní objednávky, přidat digitální zboží a propojit svůj web s dalšími systémy elektronického obchodování, jako je Xero. Jedinou (menší) nevýhodou je, že Stripe a Paypal jsou jediné platební brány, z nichž si lze vybrat.
 • Přidání blogu. Platforma blogů na serveru Squarespace je poměrně pokročilá a poskytuje možnosti pro plánování příspěvků.
 • Integrace aplikací. Existují aplikační moduly známé jako „bloky“, které můžete přidat, například OpenTable. V opačném případě budete muset přidat HTML kód. Neexistuje žádný obchod s aplikacemi jako ten, který má Weebly.
 • Zálohy a export stránek. Squarespace má funkci, kterou mnoho tvůrců webových stránek nemá – export! Pokud potřebujete rozšířitelnější platformu, můžete exportovat svůj blog Squarespace přímo do WordPress. Toto však nefunguje pro běžný obsah. Můžete také importovat blogy z WordPress, Tumblr a dalších blogovacích platforem.

Pokud si ale musíte vybrat z mnoha různých aplikací, Weebly je skvělá platforma, která je získá. Pokud si myslíte, že někdy migrujete svůj web někde jinde, možná budete chtít zvolit čtvercový prostor. Kromě toho jsou sady funkcí pro obě platformy přibližně na par.

Porovnání zákaznické podpory

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Někteří lidé potřebují hodně pomoci a jiní ne. Do které kategorie spadáte? A jak se vám líbí dostat podporu?

Weebly

Weebly

Weebly nabízí:

 • Telefonická podpora
 • E-mailová podpora
 • Živý chat
 • Znalostní základna
 • Video návody

Čtvercový prostor

Čtvercový prostor

Squarespace má:

 • E-mailová podpora s 1hodinovým obratem
 • Živý chat
 • Znalostní základna
 • Vysoce kvalitní videonávody

Jak vidíte, obě platformy jsou přiměřeně srovnatelné, protože nabízejí širokou škálu podpory. Obecně je podpora Squarespace mnohem rychlejší a odpovědi bývají blíže k řešení než Weeblyho.

Klíčové rozdíly mezi čtvercovým prostorem & Weebly

Klíčové rozdíly mezi platformami

Tito dva různí tvůrci webových stránek jsou do značné míry na stejné úrovni ve všech oblastech, nejen kolik prostoru na webu zabírají, a kolik investičních dolarů obdrží.!

Klíčové rozdíly, které vidíme, jsou:

 • Squarespace nemá bezplatný plán
 • Weebly je méně flexibilní než Squarespace
 • Squarespace má na výběr více témat
 • Weebly nabízí telefonickou podporu svým zákazníkům (plán Pro a vyšší)
 • Weebly má na výběr ze široké nabídky webových aplikací
 • Společnost Squarespace má vyhrazenou platformu pro vývojáře
 • Program Squarespace nabízí integraci Xero a ShipStation pro plány elektronického obchodu
 • Zdá se, že se Weebly soustředí hlavně na elektronický obchod poté, co byl převzat náměstí

Doporučení k používání tvůrců webových stránek

Doporučení

Squarespace a Weebly jsou velmi robustní platformy pro vytváření webových stránek, které mohou produkovat profesionálně vypadající webové stránky v minimálním množství času. Oba mají velmi solidní eCommerce plány pro malé podniky využít. Oba mohou být chytrou volbou pro osobní stránky, blogy, fandy, portfolia a malé podniky.

Která z nich je doporučená platforma? To vše záleží na tom, co hledáte.

Weebly

Weebly

Weebly je nejlepší volbou, pokud chcete bezplatný web – ve skutečnosti je to jediná volba zde!

Je také skvělý pro ty, kteří nemají žádné technické znalosti a chtějí si co nejjednodušší bičovat své vlastní stránky online – použití je rozhodně snadnější než Squarespace.

Pokud se vám opravdu líbí telefonická podpora, pak je vaše nejlepší sázka také Weebly.

Čtvercový prostor

Čtvercový prostor

Squarespace je tvůrcem, který si vybere, pokud chcete na svých webových stránkách více designový vzhled. Prvky a šablony se zaměřují na krásný, funkční design, kde klíčovou vlastností je interakce prvků.

Je to také chytrá volba, když nevíte, jak velká bude vaše firma. Mnoho podniků, které začínají s Squarespace a rostou nad rámec této platformy, migrují s úspěchem na WordPress.

Závěr o srovnání

Která platforma je pro vás nejvhodnější – náměstí nebo Weebly?

Výběr nejlepší platformy

Když se to vše scvrkne – a pokud nehledáte konkrétní funkci od tvůrce webových stránek, je třeba si položit otázku při výběru mezi weebly a squarespace:

Chci platformu, která se snadněji používá, nebo chci platformu, která mi poskytne web s více designovým vzhledem?

Pokud je vaše odpověď první, pravděpodobně budete preferovat Weeblyho a pokud je to druhá, pravděpodobně budete dávat přednost Squarespace.

Možná byste také chtěli zkontrolovat některé další tvůrce webových stránek pro srovnání, například Squarespace vs. Wix, který má podobný plán zdarma jako konkurenční Weebly a dříve zmíněný WordPress vs. Squarespace, pro ty, kteří potřebují vysoce přizpůsobený web.

Tvůrce webových stránek, který si vyberete, je vysoce osobní volbou, proto se ujistěte, že je pro vás to pravé. Vyzkoušejte Weeblyho bezplatný plán nebo začněte s 14denní bezplatnou zkušební verzí Squarespace, abyste si je mohli sami upravit.

Máte nějaké dotazy nebo myšlenky, na které softwarové platformě se domníváte, že je lepší? Možná nám ve vaší oblíbené platformě chyběla skvělá nová funkce? Nezapomeňte nás informovat v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map