Srovnání čtverců a Wix: Který webový tvůrce si vybrat?

Něco, co si možná uvědomíte, brzy po rozhodnutí začít svůj první web, je to, že výběr správného tvůrce webových stránek je důležitější a náročnější, než jste si původně mysleli.


S tolika dostupnými možnostmi, z nichž většina pravděpodobně vypadá na první pohled stejně, je těžké vědět, kterou zvolit. Nechcete si vybrat ten špatný, ztrácet čas sestavením svého webu a nakonec zjistit, že se musíte změnit na jiného tvůrce webových stránek. Nezapomeňte tedy vyhradit nějaký čas, abyste nejprve pečlivě zvážili všechny své možnosti.

Pokud se snažíte vybrat mezi Wixem a Squarespace, jste na správném místě. Víme, že zkoumání a porovnávání vašich možností může být docela únavné a časově náročné, takže jsme pro vás udělali těžkou práci.

Srovnání čtverců a Wixů

V tomto příspěvku najdete, co potřebujete vědět o Squarespace a Wix, abyste se mohli rozhodnout. Začněte od začátku nebo přeskočte na sekce, které jsou pro vás nejdůležitější.

1. Obecný přehled čtverců a Wix

Chcete-li si udělat představu o tom, co vám každý tvůrce webových stránek může a nemůže nabídnout, uvádíme rychlé srovnání výhod a nevýhod Squarespace a Wix:

Tvůrce webových stránek Squarespace

KLADYNEVÝHODY
Velmi profesionální, vysoce kvalitní šablony

Pokročilá platforma pro blogování

K dispozici jsou dobré plány elektronického obchodu

Vestavěný analytický panel

Citlivé návrhy pro mobilní optimalizaci

K dispozici není žádná bezplatná verze

Přizpůsobení není tak snadné jako u jiných tvůrců webových stránek

Nízký počet dostupných šablon

Pouze jedna úroveň navigace

Chybí integrace pouze s PayPal – Stripe

Tvůrce webových stránek Wix

KLADYNEVÝHODY
Snadné a intuitivní rozhraní

Nejsou nutné žádné technické ani konstrukční znalosti

Velké množství profesionálně navržených šablon, ze kterých si můžete vybrat

Samostatné zobrazení mobilní optimalizace

Rozsáhlý trh aplikací pro větší funkčnost

Nelze přepnout z vybrané šablony

Žádný přístup ke zdrojovému kódu

Omezené možnosti platforem pro blogování

Špatná funkčnost elektronického obchodu

Jaká je nejlepší část Squarespace a Wix?

Používání programu Squarespace má mnoho skvělých výhod, jako jsou jeho plány elektronického obchodování a pokročilá platforma pro blogování, takže je obtížné vymyslet jen jeden důvod, proč byste ho měli používat. Ale pokud jste to museli zúžit na nejlepší funkci, je tu jedna, která vyniká: moderní šablony Squarespace.

Většina lidí souhlasí s tím, že výběr kvalitních návrhů šablon společnosti Squarespace je hlavní součástí toho, proč si ji vybrali před ostatními tvůrci webových stránek, protože můžete vytvořit krásný, profesionální a pohotový web i bez jakýchkoli technických znalostí nebo znalostí o designu..

Vzory šablon Wix jsou také skvělou funkcí, ale nejlepší částí Wix je to, že je tak snadné použití. Je to jednoduchý webový tvůrce drag and drop, který se snadněji přizpůsobuje než Squarespace, a pro jeho použití nepotřebujete žádné technické ani konstrukční znalosti..

Jak tedy víte, jaké silné stránky jsou lepší? Náměstí nebo Wix? To vše záleží na tom, co hledáte v nástroji pro tvorbu webových stránek.

Například lidé, kteří začínají vytvářet webové stránky a chtějí jen něco jednoduchého a snadno použitelného, ​​mají tendenci preferovat Wix. A jednotlivci, kteří chtějí profesionální webovou stránku pro spuštění malého internetového obchodu, mají sklon dávat přednost Squarespace.

Jak snadné je použití čtverce a Wix?

Tvůrce webových stránek Squarespace umožňuje vytvořit profesionálně vypadající web bez jakýchkoli technických znalostí, ale není to nejjednodušší nástroj pro tvorbu webových stránek. Hlavním problémem je, že i když nepotřebujete vědět, jak kódovat, pokud právě používáte šablony tak, jak jsou, budete muset vědět, jak kódovat, pokud chcete něco přizpůsobit.

Samozřejmě, existují i ​​návody pro začátečníky, kteří vám mohou pomoci, ale pokud si budování webových stránek vyžaduje spoustu přizpůsobení a pokud se stále pokoušíte používat Squarespace i po bezplatné zkušební verzi, je pravděpodobně lepší přejít na něco jednoduššího, jako je Wix.

Tvůrce webových stránek Wix je jedním z nejjednodušších online programů pro vytvoření webové stránky a je neuvěřitelně snadné používat. Netrvalo dlouho a naučit se základy, takže si budete moci vytvořit profesionálně vypadající web v žádném okamžiku. K použití jednoduchého rozhraní drag and drop nepotřebujete žádné technické znalosti.

Pokud chcete něco trochu pokročilejšího, možná budete dávat přednost Squarespace. Ale co se týče snadnosti použití, je Wix jednoznačně lepší volbou.

Kdo by měl používat Squarespace a Wix?

Squarespace je skvělá volba pro komerční podniky, malé i velké soukromé webové stránky a malé podniky, které chtějí internetový obchod. Je to zvláště užitečné pro stránky událostí, restaurace a kreativy (např. Fotografy, umělce, designéry, hudebníky atd.). Platforma blogů je známá tím, že je druhá nejlepší po WordPress, takže je také skvělou volbou pro bloggery. Není to pro střední a velké firmy, které hledají vysoce přizpůsobitelnou platformu.

Wix je skvělá volba pro začátečníky, živnostníky a malé firmy. Je to užitečné zejména pro kreativy, které chtějí vytvořit online portfolio, fandy a malé firmy, které internetový obchod nepotřebují. Samozřejmě můžete stále používat Wix k vytvoření internetového obchodu, ale nedostanete z něj tolik, jako byste to měli v programu Squarespace, který má pokročilejší plány elektronického obchodu..

Jak škálovatelné jsou čtverce a Wix?

Všechny plány programu Squarespace zahrnují neomezenou šířku pásma a úložiště. Pokud chcete prodávat digitální produkty (např. E-knihy, zvukové soubory atd.), Je limit velikosti souboru 300 MB, u zvukových souborů omezených na 160 MB a nahrávání souborů omezeno na 20 MB. Váš web je omezen na 20 stránek v osobním plánu nebo na 1000 stránek ve všech ostatních plánech. Pokud na svůj web plánujete přidat velké množství informací, společnost Squarespace doporučuje místo stránek použít blog.

Na rozdíl od Squarespace nezahrnuje Wix neomezené úložiště, protože největší částka, kterou nabízí 20 GB na eCommerce Plan a VIP Plan; zahrnuje však neomezené stránky na všech prémiových plánech. Zahrnuje také neomezenou šířku pásma, ale pouze pro neomezený plán a VIP plán.

Jaký druh pověsti mají čtverce a Wix?

Squarespace a Wix mají solidní reputaci a většinou pozitivní recenze v obchodní komunitě a mezi uživateli, ale jsou dobře známy pro různé věci. Zatímco společnost Squarespace získala pověst svým ohromujícím designem a křivkou učení, kterou uživatelé na začátku zažívají, Wix si získal pověst díky tomu, že vaše data jsou v bezpečí a že je neuvěřitelně snadné používat.

Do Squarespace a Wix mají záruku vrácení peněz?

Vyzkoušejte 14denní bezplatnou zkušební verzi, než se rozhodnete pro plán, protože společnost Squarespace nemá záruku vrácení peněz. Předpokládají, že bezplatná zkušební verze vám poskytne dostatek času na vyzkoušení a rozhodne se, zda ji chcete i nadále používat.

Na rozdíl od Squarespace má Wix záruku vrácení peněz pro všechny prémiové plány. Pokud se obáváte, že nemáte dostatek času na to, abyste to vyzkoušeli jako první, může být Wix lepší volbou, protože ve Free plánu Wix není časový limit. Pokud jste se však rozhodli použít program Squarespace, nezapomeňte co nejlépe využít bezplatnou zkušební verzi.

Nechali vyhrát nějaké ceny?

Společnost Squarespace získala v roce 2015 ocenění Innovation By Design Awards za webový design a mnoho z nich bylo pojmenováno jako jedna z nejlepších společností, která v roce 2015 pracovala v NYC. Získala také čtyři ocenění na 18. výročním Webby Awards v následujících kategoriích: Webové služby & Aplikace, nejlepší vizuální design – estetický web, webové služby & Aplikace (People’s Voice), Nejlepší domácí / Úvodní stránka (People’s Voice).

2. Dostupné vzory a šablony

Zde je rychlý přehled Designové funkce a šablony Squarespace:

 • Více než 40 šablon a více než 20 rozložení titulních stránek
 • Citlivé návrhy pro mobilní optimalizaci
 • Kdykoli budete chtít přepnout na jinou šablonu a pracovat na více vzorech současně

Ukázková galerie šablon čtverců

Šablony společnosti Squarespace jsou nejen krásné, profesionálně vypadající a citlivé, ale také přizpůsobené konkrétním potřebám. K dispozici jsou tři různé typy: šablony webových stránek, šablony obchodů a rozvržení titulních stránek.

Webové šablony společnosti Squarespace se zaměřují jednak na představení vaší firmy nebo nápadu, jednak na představení vašich produktů. Šablony obchodů jsou speciálně navrženy pro internetové obchody, ale můžete si také vybrat ze šablon webových stránek, pokud máte obchodní plán. Pokud jste na plánu titulních stránek, můžete si vybrat z více než 20 rozvržení určených speciálně pro titulní stránky.

Zde je rychlý přehled Designové funkce a šablony Wix:

 • Více než 510 šablon z čeho vybírat
 • Šablony nereagují, ale Wix má samostatnou stránku pro mobilní úpravy
 • Jakmile vyberete šablonu, nemůžete přepnout na jinou šablonu

Ukázková galerie šablon

Wix nabízí širokou škálu profesionálně vypadajících šablon pro různá průmyslová odvětví, s kategoriemi a podkategoriemi, které vám pomohou najít tu správnou. Pokud například kliknete na kategorii Firma, můžete si vybrat z následujících podkategorií: Poradenství & Koučování, Služby & Údržba, reklama & Marketing, automobilový průmysl & Auta, nemovitosti, finance & Právo, technologie & Aplikace a mazlíčci & Zvířata.

Což je pro vás lepší?

Takže, což je lepší? Vzory a šablony Squarespace nebo Wixovy?

Pojďme je porovnat. Za prvé, Wix má k dispozici mnohem více šablon než Squarespace, takže budete mít větší šanci najít perfektní šablonu s Wix. Ale i když není tolik možností, ohromující šablony Squarespace je těžké ignorovat. Zatímco Wix vyhrává co do množství, Squarespace vyhrává z hlediska kvality.

Za druhé, můžete mít responzivní návrhy, které jsou automaticky optimalizovány pro mobily, pokud používáte Squarespace, zatímco nemůžete, pokud používáte Wix, i když můžete použít samostatnou mobilní editační stránku Wix. Zeptejte se tedy sami sebe: Chcete trávit méně času optimalizací pro mobilní zařízení nebo chcete rozšířené možnosti úprav pro mobilní zařízení, které vám poskytují větší kontrolu nad tím, co vaši zákazníci vidí?

Zatřetí vám program Squarespace umožňuje měnit šablony, takže můžete experimentovat a zjistit, která z nich funguje nejlépe. Wix to však neumožňuje. Bohužel, pokud změníte šablony na Wix, ztratíte veškerý svůj obsah a budete muset začít znovu.

Wix i Squarespace mají své výhody, ale pokud hledáte nejlepší vysoce kvalitní designové funkce a šablony, které vyčnívají z davu, měli byste použít Squarespace.

3. Ceny

Zde je rychlý přehled různých plánů, které jsou k dispozici v programu Squarespace a Wix:

Přehled plánů čtverců a Wixů

Čtvercový prostor:

 • Žádná bezplatná verze (pouze 14denní bezplatná zkušební verze)
 • Plán titulní stránky
 • Webové stránky – osobní plán a obchodní plán
 • Internetové obchody – základní plán elektronického obchodu a plán pokročilého elektronického obchodu

Wix:

 • Zdarma plán
 • Prémiové plány – plán připojení domény, plán kombo, neomezený plán, plán elektronického obchodování, plán VIP

Ceny čtvercového prostoru

Před stanovením ceny je důležité zvážit, a proto se podrobněji podíváme na každý plán.

Všechny plány.

Všechny plány společnosti Squarespace zahrnují neomezenou šířku pásma a úložiště, bezplatnou vlastní doménu (s ročním nákupem), web optimalizovaný pro mobily, výkonnou analýzu webových stránek a nepřetržitou zákaznickou podporu.

Plán titulní stránky. Počínaje 3 $ / měsíc.

Plán titulní stránky společnosti Squarespace je ideální pro ty, kteří chtějí pouze jednoduchou domovskou stránku. Zahrnuje jednu stránku s přizpůsobitelným rozložením, dva přispěvatele (včetně vlastníka webu), vestavěný mobilní design a bezplatnou vlastní doménu na jeden rok.

Podrobnosti plánu pokrytí čtvercového prostoru

Osobní plán. 12 $ / měsíc ročně nebo 16 $ na měsíc.

Osobní plán společnosti Squarespace je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí malý web a potřebují více, než nabízí plán titulních stránek. Pomocí tohoto plánu můžete přidat 20 stránek, galerií a blogů. Máte přístup k šablonám webových stránek i rozvržení titulních stránek. Můžete také přijímat dary a prodávat neomezené produkty s 3% prodejním transakčním poplatkem.

Podnikatelský plán. 18 $ / měsíc ročně, nebo 26 $ měsíčně na měsíc.

Pokud se chcete nejprve zaměřit na svůj nápad nebo firmu a zadruhé na představení svých produktů, pak je pro vás obchodní plán společnosti Squarespace. Je to pro firmy lepší než osobní plán, ale je jednodušší než plány elektronického obchodu. Můžete přidat neomezené stránky, galerie a blogy a mít přispěvatele. Můžete také prodávat neomezené produkty s 2% prodejním transakčním poplatkem, stejně jako mít přístup k platformě pro vývojáře, kreditu Google AdWords ve výši 100 USD a profesionálnímu e-mailu od společnosti Google zdarma..

Podrobnosti obchodního plánu čtverce

Základní plán elektronického obchodu. 26 $ / měsíc ročně, nebo 30 $ měsíčně na měsíc.

Základní plán elektronického obchodování společnosti Squarespace zahrnuje vše v obchodním plánu, kromě něj, zahrnuje výkonnou analytiku obchodu, tisk štítků přes Shipstation, integrované účetnictví přes Xero a žádné transakční poplatky. Rovněž vám poskytuje přístup k pokročilým možnostem inventáře, objednávek, daní a slev. Tento plán je skvělou volbou pro ty, kteří plánují růst svého podnikání.

Pokročilý plán elektronického obchodu. 40 $ / měsíc ročně nebo 46 $ na měsíc.

U větších online obchodů můžete chtít upgradovat na tento plán. Kromě všeho v základním plánu elektronického obchodu společnosti Squarespace zahrnuje pokročilý plán elektronického obchodu opuštěné automatické obnovení pokladny a dopravu dopravce v reálném čase..

Wixova cena

Nyní se podrobněji podíváme na každý z Wixových plánů.

Detaily cenových plánů Wix

Všechny plány.

Všechny plány společnosti Wix zahrnují neomezené stránky a přístup k mobilnímu editoru. Všechny prémiové plány společnosti Wix zahrnují Google Analytics, bezplatný hosting, prémiovou podporu, připojení k doméně, přizpůsobený favicon a mobilní úpravy.

Zdarma plán.

Wixův bezplatný plán je skvělá volba, pokud si chcete vyzkoušet Wix před pokračováním nebo pokud chcete pouze osobní web, ale ne tolik, pokud chcete profesionální obchodní web, protože Wix zobrazuje reklamy na vaši webovou stránku a vaše URL je také Značka Wix. Máte neomezený počet stránek a plný přístup k editoru a šablonám Wix, ale limit úložiště je 500 MB a limit šířky pásma je 1 GB.

Připojit plán domény. 4 $ / měsíc po dobu 2 let, 4,50 $ / měsíc ročně nebo 7 $ na měsíc.

Plán připojení domény je nejzákladnějším prémiovým plánem společnosti Wix. Rozdíl mezi tímto plánem a plánem zdarma je v tom, že tento vám umožňuje převést vaši současnou doménu do Wix.

Kombinovaný plán. 8 $ / měsíc po dobu 2 let, 8,50 $ / měsíc ročně nebo 12 $ za měsíc.

Wix doporučuje plán Combo spíše pro osobní projekty než pro podniky. Zahrnuje vše v plánu připojení domény, šířku pásma 2 GB, úložiště 3 GB a bezplatnou doménu na jeden rok. Odstraňuje také reklamy Wix.

Neomezený plán. 11,50 $ / měsíc po dobu 2 let, 12,50 $ / měsíc ročně nebo 16 $ za měsíc.

Podle Wixe je Neomezený plán ideální pro podnikatele a živnostníky, kteří nepotřebují internetový obchod. Kromě všeho v plánu Combo obsahuje 10 GB úložiště a neomezenou šířku pásma. Zahrnuje také dvě skvělé obchodní aplikace: aplikaci Form Builder (hodnota $ 48) a aplikaci Site Booster (hodnota $ 60).

Plán elektronického obchodování. 15 $ / měsíc po dobu 2 let, 16,50 $ / měsíc ročně nebo 20 $ za měsíc.

Plán elektronického obchodování společnosti Wix zahrnuje vše v neomezeném plánu, šířku pásma 10 GB, úložiště 20 GB a internetový obchod. To je nejlepší plán pro malé podniky.

VIP plán. 23 $ / měsíc po dobu 2 let, 24,50 $ / měsíc ročně, nebo 30 $ měsíčně po měsíci.

To je konečný plán. VIP plán společnosti Wix zahrnuje vše v plánu eCommerce, neomezenou šířku pásma, 20 e-mailových kampaní za měsíc a profesionální kontrolu webu.

Což je pro vás lepší?

Který z nich nabízí lepší plány? Čtvercový prostor nebo Wix?

Odpověď na to se bude lišit v závislosti na tom, co konkrétně chcete se svým webem dělat. Porovnejme ale nejdůležitější body.

Zaprvé je zřejmý rozdíl v tom, že Wix má plán zdarma a čtvercový prostor ne; to však nutně neznamená, že Wix je lepší volba. Pokud váš web není určen pouze pro osobní potřebu, bezplatný plán společnosti Wix není skvělou volbou, protože jeho reklamy na značku se odpoutají od vašeho profesionálního obchodního webu. Na druhou stranu je čtvercový prostor bez reklam.

Za druhé, existuje skutečný cenový rozdíl. Pokud hledáte nejlevnější variantu, může se vám Wix zdát nejlepší volba. Ale i když služba Squarespace stojí více, přichází s vynikajícími funkcemi, které stojí za příplatek.

Pokud například porovnáme obchodní plán společnosti Squarespace (18 $ / měsíc ročně) s VIP plánem společnosti Wix (24,50 $ / měsíc ročně), plán společnosti Squarespace je ve skutečnosti levnější a zahrnuje také další výhody.

Zatřetí, Squarespace vám nabízí větší šířku pásma a úložiště než Wix. Zatímco všechny plány společnosti Squarespace zahrnují neomezenou šířku pásma a úložiště, Wix nabízí pouze neomezenou šířku pásma a pouze na neomezeném plánu a VIP plánu. To nemusí být nejlepší volbou, pokud plánujete růst vašeho podnikání.

Na základě těchto bodů se zdá, že Squarespace je lepší volbou, pokud chcete profesionální obchodní web s potenciálem růstu. Ale opět to vše záleží na tom, co potřebujete. Například můžete preferovat Wix, pokud potřebujete pouze jednoduchý plán pro osobní projekt a nepotřebujete neomezenou šířku pásma a úložiště.

Ať už si vyberete Wix nebo Squarespace, je lepší přijít na to, zda se k němu chcete zavázat nebo ne, a pak se držet. Je to nákladově efektivnější tímto způsobem.

4. Popularita

Chcete-li určit popularitu Wix a Squarespace, podívejme se na čísla:

Přehled webových stránek Squarespace a Wix

Čtvercový prostor:

 • Squarespace byla založena v roce 2003
 • Hostuje přes 500 000 webů
 • Má více než 1 milion platících zákazníků

Wix:

 • Společnost Wix byla založena v roce 2006
 • Má přes 87 milionů uživatelů
 • Má 2,12 milionu platících zákazníků

Je také důležité zvážit, co si uživatelé myslí o Wix a Squarespace, takže zde je přehled nejčastějších bodů, na které upozorňují:

Squarespace a Wix Recenze

Čtvercový prostor:

 • Užijte si mocný editor Squarespace k vytvoření atraktivních a složitých webů
 • Oceníte, jak jsou nahrané obrázky okamžitě přizpůsobeny velikosti a jak vývojáři mají přístup k CSS a HTML
 • Bylo pro něj jednodušší použít s předchozími zkušenostmi, ale není to pro začátečníky přátelské
 • Dali většinou kladné recenze, ale ne perfektní z důvodu špatného zákaznického servisu a příliš mnoha závad
 • Doporučil bych ostatním hlavně kvůli těmto funkcím: výkonné nástroje elektronického obchodu, nepotřebujete žádné znalosti kódování, krásný design a šablony, flexibilní a škálovatelné – pro jakýkoli typ nebo velikost firmy

Wix:

 • Miloval neuvěřitelně snadno použitelný editor drag and drop
 • Užijte si vytváření atraktivních webových stránek bez znalosti kódování
 • Vychutnali jsme si vynikající zákaznickou podporu, možnosti designu a funkce zpracování plateb
 • Kritici shledali, že je uživatelsky přívětivý, že jej označili za zábavné
 • Stížnosti byly vzácné až do změny nového editora, který je pomalý a frustrující

Což je pro vás lepší?

Popularita nutně neznamená, že je něco lepší, ale může vám to pomoci při rozhodování. Jen mějte na paměti, že čísla nemusí být přesná, protože se neustále mění. A také mějte na paměti, že k obrovským 87 milionům uživatelů Wix patří ti, kteří se zaregistrovali do Free Plan a ti, kteří jej aktivně nevyužívají.

Jak Wix, tak Squarespace získaly od začátku velké množství popularity a pozitivní zpětné vazby. Ačkoli stížnosti jsou vzácné, je důležité zvážit negativní zpětnou vazbu, protože se můžete setkat se stejnými problémy, jaké mají ostatní.

Hlavní problémy, které lidé měli s programem Squarespace, spočívají v tom, že to není přátelské pro začátečníky a zákaznická podpora není nejlepší. Kombinace těchto dvou problémů neinspiruje začátečníky tolik důvěry, protože se mohou ocitnout v obtížném používání prostoru Squarespace a v případě, že je potřebují najít pomoc, kterou potřebují, když ji potřebují..

Hlavní problémy, které lidé měli s Wixem, se týkají změny nového editoru, který uživatelé na rozdíl od starého editora označili za pomalý a frustrující. Přestože to odborníci také kritizovali, věří, že Wix tyto problémy vyřeší.

Na základě těchto bodů, jakož i pozitivní zpětné vazby od uživatelů, se zdá, že Squarespace je populárnější u těch, kteří již mají nějaké technické zkušenosti a nepotřebují velkou pomoc, zatímco Wix se zdá být populárnější u těch, kteří chtějí jednodušší a jednodušší platforma.

Takže pokud jste začátečník, pravděpodobně budete raději používat Wix s jeho snadno použitelným rozhraním. A pokud máte znalosti kódování nebo jiné zkušenosti s vytvářením webových stránek, pravděpodobně budete raději používat Squarespace s pokročilejšími možnostmi.

5. Hlavní funkce a podpora zákazníků

Pro představu o rozdílu mezi hlavními funkcemi Squarespace a Wix je zde rychlý přehled:

Hlavní rysy tvůrců webových stránek

SQUARESPACEWIX
 • Moderní šablony
 • Editor stylů
 • Vestavěné mobilní webové stránky
 • Přepínání šablon
 • Přizpůsobitelné rozložení obsahu
 • Správce obrázků
 • CDN zahrnuto
 • Citlivý Image Loader
 • Integrace Getty Images
 • Obrázek SEO
 • Bloky galerie
 • Video v galeriích
 • Zvukové sbírky
 • Společensky propojené
 • Snadný import
 • Vlastní editor WYSIWYG
 • Automaticky reagující návrhy
 • Úpravy na celou obrazovku
 • Shromažďování uživatelských dat
 • Kontrola webu
 • Intuitivní editor drag and drop
 • Mobilní přátelské
 • Hosting zdarma
 • Vlastní doména
 • Více než 500 šablon vytvořených designéry
 • Více než 40 unikátních galerií
 • Parallax 3D efekty
 • Neomezené webové stránky
 • Kód pro vložení HTML
 • Aplikace na Facebooku
 • Personalizovaná schránka Google
 • Soukromé a chráněné webové stránky

Porovnání funkcí Wix a Squarespace a zákaznické podpory

SQUARESPACEWIX
Nastavení – Získání webu Squarespace je jednoduché. Stačí přidat své jméno a e-mailovou adresu.Nastavení – Získání webové stránky Wix je také jednoduché. Můžete použít svou e-mailovou adresu nebo sociální účet (Facebook nebo Google).
Název vlastní domény – Všechny plány zahrnují bezplatnou vlastní doménu pro první rok.Název vlastní domény – k dispozici pouze u prémiových plánů.
Zabezpečení webových stránek – kompatibilní s PCI a SSL. Všechna data jsou uložena na zabezpečených serverech společnosti Squarespace.Zabezpečení webových stránek – kompatibilní s PCI a SSL. Webové stránky jsou uloženy na zabezpečených serverech Wix. Certifikace TRUSTe. Je v souladu s rámcem Safe Harbor EU a USA-Švýcarska.
Mobilní optimalizace – šablony automaticky reagují a pracují na jakémkoli mobilním zařízení.Optimalizace pro mobily – Není automaticky optimalizována pro mobily, ale má vyhrazenou stránku pro mobilní úpravy.
SEO – SEO přátelský. Značení a XHTML jsou k dispozici. Můžete přizpůsobit adresu URL každé stránky.SEO – Omezený SEO. Můžete optimalizovat názvy stránek, meta popisy a alt tagy.
Integrace brány – pouze Stripe platební brána.Integrace brány – PayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (pouze Latinská Amerika) nebo možnost offline platby.
Integrace sociálních médií – integruje se s celou řadou možností sociálních médií.Integrace sociálních médií – Má sociální bar a různé aplikace.
eCommerce – Všechny plány zahrnují internetový obchod a umožňují vám prodávat neomezené množství produktů. Plány webových stránek mají prodejní transakční poplatky, ale plány elektronického obchodování žádné nemají.eCommerce – plán eCommerce zahrnuje internetový obchod; Pokud však chcete prodávat online, nedoporučujeme vám používat Wix. Hlavním problémem je, že existuje pouze jedna možnost paušální sazby za dopravu. Pokud stále chcete používat Wix, zkuste doplněk jako je Ecwid, abyste zvýšili funkčnost.
Blog – Platforma blogů je poměrně komplexní. Můžete naplánovat příspěvky a importovat obsah blogů z Blogger, Tumblr, Squarespace 5 a WordPress.Blog – Platforma blogů je základní a není přátelská k SEO. Můžete naplánovat příspěvky, ale nemůžete importovat obsah blogu.
Webhosting – Všechny plány zahrnují plně spravovaný cloud hosting.Webhosting – Wix také hostuje na svých serverech.
Aplikace a widgety – užitečné bloky pro věci jako OpenTable a BandsInTown. U všeho, co není zahrnuto, můžete přidat svůj kód. Můžete také použít doplňky, jako jsou widgety galerie a widgety sociálních médií..Aplikace a widgety – Trh Wix App obsahuje přes 260 aplikací a widgetů.
Hloubka navigace – Pouze jedna úroveň hloubky.Hloubka navigace – maximálně dvě úrovně.
Zpeněžení – přidejte reklamy Google AdSense, AdWords, předehry nebo bannerové reklamy.Zpeněžení – přidejte Google AdSense, bannerové reklamy nebo přidružené odkazy.
Nástroj Newsletter – Musíte se připojit k účtu MailChimp.Nástroj pro zpravodaj – Můžete použít Wix’s ShoutOut.
Kontaktní formulář – K dispozici je přizpůsobitelný stavitel kontaktního formuláře.Kontaktní formulář – K dispozici je jednoduchý tvůrce kontaktních formulářů.
Fórum – Muut fórum můžete přidat pomocí HTML kódu.Fórum – Můžete použít aplikaci.
HTML editor – k dispozici blok editoru HTML kódu.HTML editor – Můžete použít aplikaci.
Ochrana heslem – každou webovou stránku můžete chránit samostatným heslem.Ochrana heslem – každou webovou stránku můžete také chránit samostatným heslem.
Úložný prostor – neomezený pro všechny plány.Úložný prostor – 500 MB až 20 GB, v závislosti na plánu, na kterém právě pracujete.
Statistiky návštěvníků – použijte aplikaci Squarespace Analytics nebo nastavte Google Analytics.Statistiky návštěvníků – aplikace Web-Stats je k dispozici ve Free Plan. Google Analytics je k dispozici v prémiových plánech.
Více jazyků – Do editoru můžete zadat všechny jazyky, ale rozhraní je pouze v angličtině.Více jazyků – Text webových stránek lze zadat ve všech jazycích kompatibilních s UTF8. Editor je k dispozici v 15 jazycích.
Zákaznická podpora – Žádná telefonická podpora. E-mailová podpora je k dispozici s hodinovým obratem. Živý chat je k dispozici 24/7, ale někdy existují dlouhé fronty. Rozsáhlá znalostní základna, návody, video návody a Q&K dispozici je také sekce. Jednou za měsíc se v NYC konají workshopy typu one-on-one.Zákaznická podpora – Žádná podpora živého chatu. K dispozici je rozsáhlá znalostní báze, návody, výukové programy, fóra a nepřetržitě otevřené centrum nápovědy. Telefonická podpora je k dispozici od pondělí do pátku od 6:00 do 17:00 tichomořského standardního času. VIP plán umožňuje přístup k VIP týmu, který vám odpoví na vaše hovory.

6. Závěr a doporučení

Pokud jste si tento příspěvek přečetli od začátku do konce, pravděpodobně se již nakláníte více k Wix nebo Squarespace, ale zde jsou naše konečná doporučení:

Doporučujeme program Squarespace pro lidi, kteří chtějí vytvářet ohromující weby, které nepotřebují mnoho úprav, konkrétně pro portfolia, stránky událostí, umělce, designéry a malé firmy. Plány elektronického obchodování jsou poměrně drahé, ale pokud chcete jednoduchý, cenově dostupný a profesionálně vypadající web, pak je skvělá volba plán titulní stránky nebo osobní plán..

Doporučujeme Wix pro lidi, kteří chtějí vytvořit svůj první web, ale nemají žádné technické ani konstrukční znalosti. Zvolte Wix, pokud chcete, aby se tvůrce webových stránek používal tak snadno, že je zábavnější než frustrující. Pokud hledáte něco pokročilejšího nebo více nástrojů elektronického obchodu, vyzkoušejte Squarespace nebo vyzkoušejte jiné možnosti.

Jak ale stále říkáme, výběr tvůrce webových stránek je důležité rozhodnutí a vše záleží na vašich konkrétních potřebách. Použijte tento příspěvek jako průvodce, ale neberte si jen slovo za něj. Také by vás mohlo zajímat čtení našeho srovnání tvůrce webových stránek Squarespace a softwaru WordPress.

Důrazně doporučujeme vyzkoušet bezplatnou zkušební verzi společnosti Squarespace a bezplatný plán společnosti Wix, než se rozhodnete. Zkoumejte, experimentujte a zjistěte, který je pro vás ten pravý.

Doufáme, že vám tento příspěvek pomohl a přejeme vám hodně štěstí při vytváření webových stránek!

Dáváte přednost Wix nebo Squarespace? Máte nějaké další důvody, proč si vybrat jeden přes druhého? Rádi bychom je slyšeli, proto je prosím sdílejte v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map