Squarespace vs. WordPress: Který byste si měli vybrat?

Výběr webového tvůrce je dost těžký úkol a porovnání webového serveru Squarespace a vlastního hostovaného softwaru WordPress (WordPress.org) přidává další úroveň složitosti výběru webového tvůrce, tj. Hostovaného nebo samostatně hostovaného.


Hostovaný webový tvůrce je takový, ve kterém společnost provozuje váš web ve svých počítačích; tvůrce webových stránek s vlastním hostitelem poskytuje software pro vytváření vašich webových stránek, ale musíte se postarat o nalezení služby webhostingu, aby vaše webové stránky pro vás fungovaly..

Tato komplikace rozšiřuje obvyklé otázky a ptá se sami sebe na svůj web – co od něj chcete a kolik času a úsilí jste ochotni investovat do realizace tohoto snu – a přináší zcela nový soubor.

Nyní, více než kdy jindy, je důležité být upřímný k sobě, jak složitý chcete, aby váš web byl, jak praktický může být při jeho tvorbě a údržbě, jaký je váš rozpočet skutečně a zda se můžete držet této částky dolaru.

Naše recenze Squarespace versus WordPress.org vás provede tímto rozhodovacím procesem zvýrazněním podobností a rozdílů mezi hostovaným Squarespace a hostitelem WordPress.org a ukáže vám, v čem je každý produkt nejlepší.

Po cestě vám vaše odpovědi na otázky pomohou při výběru nejlepšího tvůrce webových stránek pro váš vysněný web.

Toto není hra čísel

Existují dva klíčové důvody, proč při pohledu na čísla pro Squarespace a WordPress.org při výběru mezi nimi opravdu nepomůže. Za prvé, Squarespace je produkt pro tvorbu webových stránek, který vám umožní vytvářet nádherně vypadající webové stránky.

WordPress.org je primárně systém pro správu obsahu, který, i když stále můžete vytvářet velmi atraktivní webové stránky, vám také umožňuje účinně a efektivně spravovat velké množství dat..

Squarespace a WordPress.org tak mohou uspokojit různé potřeby. Za druhé, čísla WordPress.org vyhodí všechny ostatní pryč.

Squarespace má na internetu přes 700,00 webových stránek (v době psaní); to překládá na 0,2% všech webů tam a 0,4% z 10 000 nejlepších webů, jak je stanoveno společností Quantcast.

Zajímavé je, že všechny tyto weby platí předplatné, protože program Squarespace nemá bezplatný tarif. Naproti tomu WordPress.org má kolem 17 milionů webových stránek pro přibližně 5% celého internetu.

Z 10 000 webových stránek bylo asi 27% vytvořeno pomocí WordPress.org, a to zejména v oblasti obchodu a technologie. WordPress.org má zdaleka nejvíce webů jakéhokoli systému pro správu obsahu.

Popularita našich tvůrců webových stránek:

Čísla jsou zajímavá a ukazují, že ohromující počet lidí a podniků používá WordPress.org a slušný počet lidí si vytvořil své webové stránky pomocí Squarespace. A je to.

Vytvoření krásného webu

Kolik výběru šablony potřebujete?

Přejdeme rovnou k počtu dostupných šablon:

 • Čtvercový prostor: 52 (celkem)
 • WordPress.org: tisíce

Pouze na číslech vyhraje WordPress.org hands-down. Šablony WordPress.org, nazývané témata, byly vyvinuty zaměstnanci společnosti, vývojáři třetích stran a nezávislými designéry, kteří své šablony uploadují na web WordPress.org..

Některá základní témata jsou zdarma, zatímco mnohá mají připojenou cenu, obvykle mezi 50 – 100 $. Cena může zahrnovat další funkce, podporu od vývojáře nebo upgradů. Existují témata WordPress.org pro všechny typy podnikání, průmyslu a osobní potřeby.

Někteří recenzenti varují, že kvalita bezplatných šablon často chybí a vývojáři těchto programů nemají žádnou motivaci, aby je udržovali aktualizované nebo opravovali v nich chyby. Vyšší kategorie placených témat jsou však zcela profesionální, sofistikovaná a patří mezi nejlépe vypadající weby, které kdy uvidíte.

Šestdesát dva šablon čtverce je rozděleno do dvou skupin. K dispozici je dvacet šest šablon pro běžné webové stránky a dvacet šest pro titulní stránky. Titulní stránky jsou jednotlivé stránky, které lze použít pro vstupní stránky nebo jednostránkové weby nebo blogy.

Všechny šablony byly vytvořeny týmem Squarespace a jsou navrženy pro vizuální zážitek, takže musíte mít své vlastní svůdné fotografie, abyste do nich mohli importovat nebo být připraveni na nákup obrazových zásob. Recenzenti se nadchnou vysoce kvalitním a sofistikovaným vzhledem šablon Squarespace.

Přineste ve vás návrháře

Možná nenajdete téma nebo šablonu, která s vámi mluví úplně a chcete něco změnit. WordPress.org je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že jejich kódy jsou přístupné všem uživatelům a přizpůsobovat se. To však znamená, že to využívají hlavně vývojáři témat a nástrojů.

V závislosti na vybraném motivu můžete pomocí pokročilých stylů rychle změnit standardní funkce, písma, barvy a další prvky. Pokročilejší přizpůsobení motivu vyžaduje alespoň základní znalosti o kódování HTML a úpravách CSS.

Squarespace je mnohem omezenější ve svých možnostech přizpůsobení. K dispozici je výkonný editor stylů, který umožňuje měnit písma, barvy, neprůhlednost obrázků, obrázky na pozadí a některé další prvky, aniž byste museli znát šrot kódování. Pokud víte něco o kódování, funkce vývojáře společnosti Squarespace vám umožní upravit CSS tak, aby váš web dále přizpůsoboval.

Vypadá dobře na mobilní telefony

Většina webových stránek, které si dnes prohlížíte, se provádí na mobilním zařízení, většinou na mobilním telefonu. Důvěryhodní tvůrci webových stránek vytvářejí vzhled svých webových stránek vhodných pro tato zařízení. Squarespace to dělá automaticky za vás, protože všechny jejich šablony reagují na mobilní zařízení.

Některá témata WordPress.org nabízejí zobrazení přátelské pro mobily, zatímco u jiných musíte použít plug-in, abyste zajistili, že vaše webové stránky budou v mobilním zařízení správně fungovat. Možná se vás zeptáte, zda byste se tím měli vůbec obávat, proto si uvědomte, že Google ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje weby vhodné pro mobily pro vyhledávání spuštěná z mobilních zařízení..

Náš podnik:

Skutečně jde o ovládání versus pohodlí. WordPress.org i Squarespace vytvářejí krásné webové stránky; je to vše o tom, kolik času a úsilí chcete věnovat a jak jste odhodlaný, aby vaše webové stránky vypadaly přesně, jak si to představujete.

Tisíce témat WordPressu a otevřené přizpůsobení zajišťují, že můžete mít webové stránky svých snů, pokud pro ně jste ochotni pracovat nebo platit někomu jinému.

Oproti tomu omezený počet témat a funkcí přizpůsobení společnosti Squarespace drasticky omezuje možnosti designu, ale můžete si svůj hezký web nechat zprovoznit a spustit sám, aniž byste věděli nic o kódování..

Křivka učení

Rozhraní

Ve službě Squarespace i WordPress je přístup k vašemu webu k jeho vytvoření a údržbě z ovládacího panelu. Hlavní rozdíl spočívá v tom, jak vypadá každý dashboard. Přístrojový panel společnosti Squarespace je čistý a elegantní a odráží jeho uživatelskou základnu netradičních důvtipných lidí. Všechno je přístupné z tohoto jednoho místa.

WordPress.org nabízí méně propracovaný řídicí panel, ale vše, co můžete udělat pro svůj web, včetně změny kódování, je odtud k dispozici.

Drag and drop

Přetahování je nejjednodušší způsob, jak vytvořit web. Tímto způsobem můžete umisťovat pole pro text, obrázky, video, grafiku atd. Některé šablony jsou však přísnější než jiné, pokud jde o umístění těchto prvků.

Všechny šablony Squarespace mají tuto schopnost přetahování, takže se můžete s rozložením pohrát, pokud vám tato šablona umožňuje.

U WordPress.org to vše závisí na tématu, které používáte; Obecně platí, že WordPress.org není tvůrcem webových stránek typu drag and drop. Některá prémiová témata mají funkce drag and drop, ale za toto pohodlí platíte.

Ale toto je WordPress, a tak se obraťte na pluginy k vyřešení vašeho problému. K dispozici je výběr modulů plug-in pro tvorbu stránek pro přetahování stránek s recenzemi smíšeného úspěchu. Obvykle za ně musíte stále platit, ale jsou nezávislé na tématu.

WYSIWYG co?

„To, co vidíte, je to, co dostanete“ vizuální editor ”, ve kterém okamžitě uvidíte výsledek jakýchkoli změn v textu, obrázcích, grafice nebo jakémkoli jiném prvku vaší webové stránky. Tímto způsobem uvidíte, jak bude vaše publikovaná webová stránka zobrazena, a v případě potřeby můžete upravit vaši změnu.

Squarespace má editor WYSIWYG, takže můžete šťastně provádět změny ve svém obsahu a revidovat je, a to vše na stejné obrazovce.

S WordPress je to trochu jiné. Chcete-li zobrazit provedené změny, musíte kliknout na tlačítko Náhled a přejít na jinou obrazovku pro zobrazení změněné webové stránky. Poté se vraťte na obrazovku úprav, kde provedete revizi vašich změn a podle potřeby je opakujte.

Údržba

Squarespace i WordPress.org neustále aktualizují své platformy, aby zvýšily zabezpečení, opravily chyby a v případě Squarespace zlepšily výkon. Rozdíl mezi nimi je, kolik toho o tom víte.

Squarespace to všechno provádí v zákulisí a nemusíte se o nic starat – všechny změny, které provedou, jsou předem otestovány a automaticky vloženy do systému Squarespace..

WordPress.org je při provádění takových změn stejně svědomitý, ale zde se do toho nějak zapojujete. Jakmile jsou změny připraveny k použití, na panel se zobrazí zpráva a kliknutím na tlačítko je nainstalujte.

Ale to je jen začátek. Vaše téma a všechny vaše plug-iny musí být také aktualizovány pro tyto změny a vývojáři z nich (zejména pokud byli zdarma) to nemusí udělat za vás, abyste tam mohli být sami. Neprovedení těchto změn může vystavit váš web problémům se zabezpečením nebo výkonem.

Náš podnik:

Squarespace je jednodušší použít tvůrce webových stránek s malou křivkou učení; drag and drop opravdu dělá rozdíl. I když je možné vytvořit základní web ve WordPress.org rychle, určitě nebude mít stejný wow faktor.

Funkce každého

Při pohledu na sady funkcí Squarespace a WordPress.org se zdůrazňuje jejich původ. Program Squarespace byl od základu navržen jako platforma pro digitální publikování bohatá na funkce, která pokrývá většinu všeho, co by někdo mohl na webu dělat..

Naproti tomu WordPress.org se vyvinula z velmi úspěšné aplikace pro blogování a otevřela svůj zdrojový kód pro veřejnost, což povzbudilo vývojáře, aby psali plug-iny potřebné pro jeho vývoj do tvůrce webových stránek, který potřebujete..

Flexibilita nástrojů

Rozdíl ve filozofii mezi Squarespace a WordPress.org je patrný v pružnosti nástrojů pro tvorbu webových stránek.

Squarespace poskytuje dobrý výběr vlastních aplikací a widgetů, které vytvářejí, testují a instalují. Toto jsou nástroje, které používáte k přizpůsobení svého webu, a fungují dobře – ale jsou to jediné nástroje, které můžete použít.

WordPress.org vám také zpřístupňuje některé základní nástroje, ale kromě toho jsou zde k dispozici desítky tisíc plug-inů (zdarma a za poplatek), které vám pomohou vytvořit váš web. Může to vypadat jako neomezená svoboda, ale pozor: ne všechny pluginy hrají pěkně spolu a konflikt mezi nimi nebo s vaším tématem může chvíli trvat, než přijdete na to.

Hosting a bezpečnost

Zde je nejzřetelnější rozdíl mezi hostitelem a hostitelem.

Squarespace je hostitelem vašeho webu, který zahrnuje zajištění jeho běhu na jejich serverech a zajištění bezpečnosti, fyzické i digitální. Služba Squarespace zajišťuje, aby jejich šablony byly aktuální podle nejnovějších webových standardů, aby váš web nebyl napaden hackery, a spravuje jejich platformu, takže všechny weby jsou rozloženy po celé síti serveru.

S WordPress.org jste zodpovědní za nalezení webhostingové služby pro svůj web. Před stažením softwaru WordPress.org se musíte zaregistrovat do webhostingového účtu.

Většina poskytovatelů webhostingů má pro WordPress tlačítko pro instalaci jedním kliknutím, které to usnadňuje. Tipy, jak vybrat nejlepší webhostingovou službu pro vás, najdete v našich recenzích takových poskytovatelů.

Vlastní doména

Pokud jako tvůrce webových stránek vyberete Squarespace, nemusíte mít vlastní název domény, protože máte možnost mít subdoménu typu Yoursitename.squarespace.com.

Pokud však narazíte na problém s návrhem úžasného webu, měli byste zvážit vlastní doménu, která je zdarma s ročním plánem Squarespace.

Vaše webhostingová služba WordPress očekává, že budete mít své vlastní doménové jméno, ale s určitými plány může nabídnout slevu nebo dokonce bezplatné doménové jméno.

SEO

WordPress opět poskytuje seriózní funkce pomocí plug-inů, tentokrát v oblasti optimalizace pro vyhledávače. Pokud je SEO pro vaši firmu prioritou, zvažte nejlepší možnosti, které vám připomínají, na která klíčová slova cílíte, a zajistěte, aby vaše stránky byly tak optimalizované..

SEO funkce Squarespace jsou více základní. Umožňují vám optimalizovat všechny základy pro váš celkový web a každou stránku, takže je lze snadno vyhledávat pomocí vyhledávačů. Užitečným doplňkem je, že program Squarespace automaticky vytvoří soubor Sitemap, který se odešle Googlu.

elektronický obchod

Rozdíl mezi e-Commerce nabídkami WordPress a Squarespace by mohl přijít na to, zda se ocitnete u kormidla obrovského megastore nebo skromnějšího koutkového obchodu..

Pokud sníte o tom, že budete mít svůj vlastní online hypermarket, kompletní s nesčetnými paletami nespočetných produktů, všechny přehledně uspořádané a označené a připravené k odeslání do všech koutů světa, pak WordPress má pluginy, které to mohou udělat za vás.

Začněte výběrem tématu, které je speciálně navrženo pro elektronický obchod, a poté odtud vyzvedněte affiliate marketing, správu zásob, fakturační a přepravní pluginy a jakýkoli zpracovatel plateb, který si přejete..

Chcete-li nastavit obchod v Squarespace, jednoduše přetáhněte prvek Product Block na svůj web Squarespace. Nákupní košík společnosti Squarespace je plně integrován do webových stránek, a to jak vzhledem, tak funkčností; zákazníci zůstanou na vašem webu během procesu placení, takže můžete ovládat celý jejich nákup.

Obchodní plány s nižšími náklady však omezují počet produktů, které můžete ve svém obchodě prodat, a Stripe můžete použít pouze jako svého poskytovatele platebních služeb..

Platforma pro blogování

Přestože můžete vytvářet atraktivní a funkční blogy na platformě WordPress i Squarespace, WordPress začal život jako velmi dobře zkontrolovaná a hojně využívaná platforma pro blogování..

Program Squarespace se daří nabízet všechny standardní bloky obsahu blogů (obrázek, video, text, zvuk atd.) A má podporu podcastu, podporu značek a kategorií. Můžete také importovat svůj existující blog do programu Squarespace. WordPress však vyhrává hands-down se svými mnoha funkcemi pro blogování a navíc má všechny druhy doplňků, které je rozšiřují a přidávají mnoho dalších nových..

Správa obsahu

Opět platí, že to je místo, kde WordPress.org vyniká, protože jeho původ byl ve správě obsahu. Pokud pracujete s velkým množstvím obsahu, revidujete obsah jako součást týmu nebo potřebujete udržovat web spolu s dalšími lidmi, pak je pro vás WordPress.org tou nejlepší volbou.

Program Squarespace nabízí stejnou funkci správy obsahu jako jakýkoli jiný běžný tvůrce webových stránek, ale není navržen tak, aby zpracovával velké množství informací..

Pluginy a aplikace

Opět jít na čísla, pro pluginy a aplikace tentokrát:

Čtvercový prostor: 0         WordPress.org: desítky tisíc

Squarespace není řešení s otevřeným zdrojovým kódem, takže za jejich šablony a nástroje odpovídá pouze vlastní vývojový tým Squarespace. Nevýhodou je, že můžete použít pouze to, co vám dávají; Výhodou je, že všechny nástroje jsou vysoce kvalitní, dobře testované a budou fungovat na platformě Squarespace. Nemusíte se starat o konflikty nebo pády.

Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem má WordPress.org knihovnu s odkazy na doslova desítky tisíc aplikací všeho druhu. Kromě toho můžete volně psát a implementovat vlastní, dokonce je prodávat (nebo rozdávat) prostřednictvím svých stránek.

Nevýhodou je, že existuje pravděpodobně alespoň jedna, ne-li mnohem víc aplikace pro cokoli, o čem si můžete snít, a to je také nevýhoda. Je snadné se nechat unést a vytvořit web plný zvonů a píšťalek, které by mohly zhoršit jeho výkon.

Další nevýhodou je, že kvalita těchto nástrojů je často neznámá, i když čtení jejich uživatelských recenzí jim pomůže.

Zálohy a export

Hostovaný versus vlastní hosting se vrací zpět do hry ve věcech zálohování a exportu vašich webových stránek. Program Squarespace pravidelně zálohuje váš web, a to v reálném čase i pravidelně.

Program Squarespace také poskytuje nástroje pro export vašich stránek a tuto možnost neposkytují všichni tvůrci webových stránek. Ne všechno lze exportovat; například stránky produktů, stránky alb, textové, zvukové a video bloky se nenarazí.

U WordPress zálohy a export závisí pouze na zásadách vaší webhostingové služby. Mnoho poskytovatelů webhostingu nabízí omezené služby zálohování, ale připomínáme vám, že je bezpečnější považovat za svou odpovědnost za zálohování webových stránek sami..

Statistiky webových stránek

Vestavěné do čtvercového prostoru jsou analýzy, které poskytují statistiky v reálném čase o hodinovém, denním, týdenním a měsíčním provozu, včetně využití od lidí s mobilními zařízeními. Chcete-li obrázek doplnit informacemi o návštěvnících webových stránek, můžete také vložit Google Analytics.

S webem WordPress je také spousta plug-inů pro statistiky webových stránek téměř všeho, co byste mohli chtít vědět.

Náš podnik:

Squarespace má dobře zaoblenou a solidní sadu funkcí, které pokrývají většinu všeho, co běžný web potřebuje. Pokud hledáte pro své webové stránky všechny druhy funkcí a otců, pak je web WordPress pomocí plug-inů skutečnou Aladinovou jeskyní pokladů..

A náklady na to všechno

Náklady spojené se zprovozněním vašich webových stránek jsou hra s čísly, ve které musíte být velmi dobře informováni o svém rozpočtu a usilovně se ho držet. Začneme s možností snadné správy.

Náklady na náměstí

Squarespace má na výběr pět různých plánů, tři pro osobní webové stránky a dva plány elektronického obchodování. Neexistuje žádný bezplatný plán, ale program Squarespace nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi, takže můžete cvičit budování jedné stránky, offline webové stránky. Chcete-li svůj web zveřejnit, musíte se zaregistrovat do plánu.

V době psaní se plány pohybují od jednostránkového webu za 7 USD měsíčně až po neomezené stránky za 26 USD měsíčně, za předplatné na měsíc. Získáte více funkcí s dražšími plány.

Dva konkrétní plány elektronického obchodu jsou pro základní obchod a zavedenější obchod, i když můžete prodávat produkty ve všech, ale nejzákladnějších osobních plánech.

Pokud platíte předem za roční předplatné, sníží se měsíční náklady a obdržíte bezplatnou vlastní doménu. Nezapomeňte, že do těchto nákladů je zahrnut i hosting – váš měsíční poplatek pokrývá vše.

Náklady na web WordPress

Šli jsme do podrobností s programem Squarespace, abychom zdůraznili srovnání se stránkou WordPress. Náklady na redakční systém WordPress jsou 0 USD. To je správně; je to zdarma – ale to je jen pro software.

Tady je další část, kterou musíte utratit:

 • Webhostingová služba: měsíční nebo roční plány
 • Název domény: roční náklady; některé webhostingové služby to poskytují zdarma s ročním plánem
 • WordPress Theme: zdarma nebo za cenu
 • Pluginy: zdarma nebo za cenu
 • Doplňky SEO: důležité, pokud je ve vašem vyhledávači klíčové místo pro vaše podnikání
 • Váš čas: s tím je spojena hodnota $, pokud děláte práci sami, zvláště pokud
 • existuje křivka učení
 • Služby pro vývoj webu WordPress: poplatek za pronájem někoho, kdo uvede váš web do provozu (volitelné)
 • Údržba: váš čas nebo $$, abyste drželi krok s aktualizacemi, opravami problémů atd

Náš podnik:

Vše záleží na tom, jak se na to díváte a jak technicky zdatní jste při vytváření a údržbě webových stránek. Každý měsíc se vyplácí známá částka dolaru pomocí programu Squarespace nebo nízký měsíční poplatek za hostování a váš vlastní čas, pokud můžete své webové stránky WordPress DIY vylepšovat..

Na druhou stranu, pokud máte pocit, že vám chybí všechny technické dovednosti, které potřebujete, a někdy vás někdo může najmout, je v programu Squarespace každý měsíc neznámý počet stránek WordPress nebo předvídatelné výdaje peněz..

Vysoce atraktivní webové stránky

CMS Squarespace i WordPress mají vysoce profilované uživatele s profesionálně navrženými webovými stránkami a mnoho uživatelů, kteří si navrhli vlastní.

Webové stránky Squarespace

Oficiální web Dixie Chicks.
http://www.dixiechicks.com/

Myslíš, že káva používá jejich web jako vzdělávací stránku i jako obchod.
http://www.thinkcoffee.com/

Metal and honey je blog, který ve svých příspěvcích používá krásné fotografie.
http://www.metalandhoney.com/

Webové stránky WordPress

Ringling Bros. a Barnum and Bailey Circus používá širokou škálu různých prvků stránky.
https://www.ringling.com/

TechCrunch je technologický blog.
http://techcrunch.com/

Cutest Paw je webová stránka domácích fotografií.
http://www.cutestpaw.com/

Pomozte, když ji potřebujete

Je nevyhnutelné, že bez ohledu na to, jak snadné je používat tvůrce webových stránek, budete občas potřebovat pomoc. Pokud potřebujete, můžete pomoci s problémy WordPress.org a Squarespace, ale různými způsoby.

Squarespace má centralizovaný tým podpory zákazníků ve Spojených státech. Můžete se k nim dostat prostřednictvím e-mailu 24/7 nebo živého chatu od 3:00 do 20:00. EST – neexistuje telefonická podpora. Společnost Squarespace se zavazuje odpovídat na e-mailové otázky do jedné hodiny od jejich obdržení.

Tým podpory Squarespace také sestavil rozsáhlou znalostní databázi postupných videonávodů, článků a snímků obrazovky, které vám pomohou. Na fóru komunity můžete také požádat o pomoc další uživatele Squarespace.

S webem WordPress je vaše zákaznická podpora obrovskou komunitou ostatních uživatelů WordPress.org, protože samotná WordPress.org neposkytuje podporu jakéhokoli druhu.

To znamená, že existuje obrovské množství článků, videí, často kladených dotazů, fór, pokynů atd., Kterými se můžete procházet kvůli pomoci. Je to (časově náročné) hledat vhodné místo k nalezení užitečné odpovědi na vaši otázku.

Je zde také váš poskytovatel hostingu pro problémy s webovým hostingem, možná vaši vývojáři pro problémy s plug-iny nebo tématem, nebo možná podpora vašeho webu WordPress, pokud jste najali někoho, kdo se o váš web postará. Podpora je tam venku; jde jen o nalezení správné osoby ve správný čas.

Náš podnik:

Jste dostatečně sebevědomí, abyste to šli sami, nebo byste raději měli zákaznickou podporu na konci telefonní / e-mailové / živé chatovací schránky?

Doporučení uživatelé

Nyní jste pochopili rozdíly mezi hostiteli a hostiteli tvůrců webových stránek.
Oba stavitelé webových stránek tvrdí, že kdokoli může snadno používat své produkty.

Kromě otázky technické způsobilosti je však třeba při výběru mezi CMS Squarespace a WordPress zvážit i další významné problémy.

Šablony čtverce jsou těžké na fotografiích a grafice. Kategorie šablon, které Squarespace představuje, zahrnují hudebníky, restaurace a svatby, všechny vizuálně intenzivní.

Pokud plánujete vytvoření textově založeného webu, omezený výběr šablon společnosti Squarespace nebude pro vás nejlepší volbou a pamatujte, že existuje omezené přizpůsobení. WordPress.org má mnohem širší škálu rozložení a návrhů šablon.

Váš výběr se může snížit na to, jakou kontrolu nad svým webem chcete. Kontrola nad návrhem; kontrola nad tím, kdo ho hostí; kontrolu nad tím, jak velký je a co do něj můžete vložit. V tomto případě je WordPress.org cestou.

Pokud s vámi pohodlí souvisí více – web vytvořte rychle a snadno a nemusíte si dělat starosti – Squarespace je vaší volbou.

Pokud pochybujete o své konstrukční schopnosti, nebo naopak, víte, že máte příliš mnoho nápadů a je třeba je reinovat, struktura Squarespace vám bude vyhovovat.

Pokud máte rádi svobodu a víte, že se můžete držet svého rozpočtu a nechat se přes plug-iny přes palubu, WordPress.org je vaše hřiště.

Klíčové rozdíly

Pokud jste stále roztrháni mezi Squarespace a WordPress.org, zde je shrnutí základních rozdílů mezi klady a zápory mezi dvěma tvůrci webových stránek.

Čtvercový prostor

 • Cena all-inclusive
 • Vše v jednom; vše je postaráno
 • Soudržné a kontrolované
 • Drag and drop
 • Omezená funkčnost
 • Omezená přizpůsobitelnost
 • Omezený výběr šablon, nakloněných směrem k vizuálnímu designu
 • Nejde o kódování
 • 24/7 podpora
 • Předvídatelné náklady

WordPress CMS

 • Software je zdarma; hosting stojí peníze a všechno mimo to zdarma nebo za poplatek
 • Mix-and-match plug-iny; stavební bloky
 • Křivka učení
 • Znalost kódování je vážným přínosem
 • Náklady nemusí být nutně předvídatelné
 • Rozsáhlá funkce prostřednictvím zásuvných modulů
 • Úplně přizpůsobitelné prostřednictvím otevřeného zdrojového kódu
 • Přetažení závisí na motivu nebo zásuvném modulu
 • Podpora od vrstevníků; může být obtížné najít odpovědi, které potřebujete

Váš výběr

V tuto chvíli možná budete nadšeni svobodou a kontrolou nad tím, co vám WordPress.org poskytuje při vytváření vašich webových stránek, a jste připraveni převzít všechny odpovědnosti, které s používáním WordPress.org souvisejí. Nebo možná jste si více než jistí, že pohodlí a předvídatelnost jsou pro vás a máte rádi všechny funkce čtvercového prostoru.

Nebo možná jste někde uprostřed. Víte, že nejste osoba WordPress.org, ale stále si nejste jisti, co nám Squarespace pomůže s tím. Přečtěte si naši srovnávací recenzi na Wix vs. Squarespace nebo Wix vs. Weebly, dva další velmi populární hostovaní weboví tvůrci, kteří vám nabízejí většinu stejných funkcí a funkcí jako Squarespace, ale jsou trochu odlišní, každý svým vlastním způsobem.

Pokud jste uživatelem programu Squarespace nebo WordPress CMS, rádi bychom vás o vašich zážitcích slyšeli. Nebo možná máte nějaké dotazy nebo myšlenky ohledně hostovaných verzí webhostingů obecně, které byste chtěli provozovat u nás. Pošlete je.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map