SKUTEČNÁ Scoop o vytvoření profesionálně vypadající webové stránky

Máte zhruba sedm sekund, abyste přesvědčili návštěvníka, že stojí za to zůstat na vašem webu. Pokud máte problém s odskakováním provozu, ať se vám to líbí nebo ne, je pravděpodobně čas se nachladit a tvrdě se podívat na váš web, protože SOMETHING nutí návštěvníky zamířit do kopců ihned po přistání.


Je to vaše kopie? Je to vaše grafika? Je to celkový design? Jsou to všechno tři? Existuje jen jeden způsob, jak to zjistit.

Krok zpět a dobře se podívejte, abyste mohli váhy znovu naklonit ve svůj prospěch. Koneckonců, opravdu chcete, aby vaši konkurenti stále prohrávali? Pokud ne, pokračujte ve čtení.

Základy webového designu

Nepříjemná pravda je, že váš web je přímým odrazem kvality firmy, služby nebo jednotlivce, které představuje. Základní design vašeho webu může okamžitě tipovat návštěvníkovi, zda amatér vytvořil nebo profesionál.

Písma, design rozvržení obsahu a dokonce i barevná schémata mohou křičet, že váš nejnovější web vytvořil váš švagr, který má dobré znalosti při vytváření webů Blogspot. Chcete-li se profesionálně zapojit do digitálního prostoru, zde uvádíme několik základních doporučených postupů, na které se chcete zaměřit.

Udržujte rozložení jednoduché

Na stránku nemusíte zasekávat co nejvíce sloupců nebo rámečků. Vypadá to neohrabaně a přitažlivě. Jednoduché rozložení s větší pravděpodobností získá odpověď a nevyžaduje, aby návštěvníci procházeli po stranách a viděli celou stránku. Dobrým základním designem je rozložení ve třech sloupcích. Pro návštěvníky je snadné skenovat a rychle najít to, co hledají na vašem webu.

Přijměte snadno čitelná písma

Jedním z charakteristických znaků profesionálně vypadající stránky je to, že je snadno pochopitelné. Jakmile určíte dobrou barvu textu, podívejte se na svůj fonty a velikosti písma. Zkontrolujte svůj web na různých zařízeních. Je důležité použít písmo, které bude zobrazovat totéž pro nejčastěji používané platformy.

Návštěvníci by si měli užít zážitek ze sledování vašich stránek prostřednictvím mobilních zařízení stejně jako na ploše. Dobré písmo k použití je jakékoli serifové písmo (ty s malými značkami na koncích písmen) pro větší text, jako jsou nadpisy. Bezpatková písma (bez malých značek) jsou jedny z nejjednodušších čtení písem na jakémkoli displeji.

Použijte vhodné velikosti grafiky

I když je důležité používat nejlepší grafiku, která vyhovuje vašemu obsahu, měli byste je také udržovat malé pro rychlé a čisté načítání. Pamatujte, že čím je obrázek větší, tím je stránka pomalejší.

Zaměřte se na konzistentnost značky

Branding je charakteristickým znakem profesionálního webu. Ujistěte se, že vaše logo a označení jsou jasně viditelné na každé stránce. Toto je základní základní krok seznámení návštěvníků s vaší značkou a vaší zprávou.

Uveďte jasné termíny

Zajistěte, aby váš web obsahoval zásady ochrany osobních údajů, smluvní podmínky a také jakákoli jiná zvláštní upozornění, o kterých si myslíte, že by se návštěvníkům mohlo líbit. Buďte co nejtransparentnější s tím, co vaše stránky dělají s informacemi o návštěvnících, i když vůbec nic neděláte.

Prvky dobrého webdesignu

Existují velmi základní faktory, které mají všechny profesionálně vypadající weby společné, a je to mnohem víc než jen čistý design a dobrá grafika. Použití nejlepších návrhových postupů povede k vytvoření webu, který potěší návštěvníky i vyhledávače.

Zaměřte se na navigaci

Když navrhujete navigaci, udržujte ji v čistotě a přímočaré. Hlavní věcí, kterou budou uživatelé požadovat od vaší navigace, je rámec, který jim řekne, kde jsou, a poskytuje jim snadnou možnost návratu na domovskou stránku. Umístěte svou navigační nabídku na společné místo, například blízko horního nebo postranního panelu.

Sdílejte kontaktní informace

Čím více způsobů, jak ostatním ukážete, s vámi mohou kontaktovat, tím větší pohodlí budou mít při interakci s vaší společností nebo organizací online. Pokud máte s webem spojenou, zadejte svou fyzickou adresu. Pro vaše návštěvníky je také vhodné vyplnit kontaktní formulář.

Maximalizujte informace zápatí

Zápatí je skvělé místo pro vkládání odkazů a dalších užitečných informací pro uživatele. Zápatí můžete také použít pro návrhové prvky, které nemusí mít místo v rozvržení výše na stránce. Mnoho společností vložilo své fyzické kontaktní informace do části zápatí.

Pro tlačítka používejte vhodné styly

Oči vašich uživatelů se rychle seznámí s designem tlačítek na vašem webu a vyhledají je jako akční položku ve vašem návrhu. Ujistěte se, že všechna tlačítka použitá pro navigaci jsou na vašem webu konzistentní.

Řekněte, kdo jste

Udělejte svou stránku „About“ informativní a poutavou. Zobrazit nadšení. Nedávejte jen suchá fakta. To je místo, kde můžete říct, kdo jste a jaké je poslání vaší společnosti nebo organizace. Obrázky zúčastněných lidí dodají této stránce ještě více osobnosti.

Přijměte prázdné místo

Prázdný prostor nemusí být bílý. Je to v podstatě jen základní „prostor pro dýchání“ na stránce. Je to oblast, kde není žádný text, obrázky ani grafika. Najdete to často na profesionálně vyvinutých webech s plochým designem.

Amazonův web je dobrým příkladem toho, jak to funguje. Každá stránka obsahuje velké množství informací, které se sdělují, ale žádná z nich není ohromující kvůli inteligentnímu využití bílého prostoru.

Usnadněte vyhledávání informací

Vracející se návštěvníci možná budou chtít najít informace, které viděli dříve. Usnadněte jim vyhledávání pomocí funkce vyhledávání. Použijte plynulé vyhledávací pole, které se hodí do vašeho návrhu. Nejběžnější umístění je v pravém horním rohu stránky.

Doporučené postupy pro návrh webových stránek pro skvělý web

Není žádným tajemstvím, že se konstrukční prvky v průběhu let vyvinuly, ale jedna věc je jistá: S jednoduchým designem webu se nemůžete pokazit. Profesionální webový design není jen o jezdcích nebo o nejnovějších zvoncích a píšťalkách. To se scvrkává pro snadnou navigaci a citlivost jak webu, tak jeho prvků.

Zaměřte se na konzistenci stránky

Rozložení by na vašem webu mělo zůstat stejné. Nenechávejte u svých uživatelů překvapení rozložení stránky. Na stránkách s výzvou k akci je vhodné přecházet ze tří sloupců do jednoho sloupce, ale ujistěte se, že navigace, zápatí a další prvky zůstávají konzistentní, takže se uživatelé na stránce nikdy nebudou cítit „uvíznutí“..

Vyvážení použití barev

Je stejně důležité upravit barvy v rozvržení, jako vybrat doplňkovou paletu barev.

Uspořádejte svůj obsah do kategorií

Kategorie jsou skvělé jak pro lidi, tak pro vyhledávače. Se svým obsahem zůstaňte co nejvíce organizovaní. Je také dobré umístit navigační prvek do postranního panelu, takže návštěvník, který chce vidět pouze určitou kategorii produktů nebo informací, tak může udělat jediným kliknutím.

Zajistěte, aby byl váš web přístupný pro všechny

Nezapomeňte optimalizovat svůj web pro všechny své návštěvníky. Měl by podporovat funkce pro osoby se zdravotním postižením a také funkce zobrazující nejnovější obrázky s vysokým rozlišením.

Jaro pro certifikát SSL

Pokud shromažďujete platební údaje, získejte pro svůj web certifikát SSL. Jedná se o krátký proces a pomáhá chránit vaše návštěvníky při provádění transakcí na vašem webu. Žádat někoho, aby vložil informace o své kreditní kartě v nezabezpečeném prostředí, je neprofesionální a rozhodně nespadá do oblasti dobrých webových postupů..

Trendy webového designu

Protože existuje tolik různých platforem, jak vytvořit web, spektrum návrhů se skutečně otevřelo. Ploché a poloplošné vzory se stávají běžnějšími na profesionálních webech i na bootstrapovaných webech, protože tyto typy návrhů pomáhají uspokojit rostoucí poptávku po responzivních webech, které se přizpůsobují jakémukoli typu zařízení, na kterém se web zobrazuje..

Zde je několik důležitých věcí:

Plochý design se načítá nejrychleji ze všech

Mnoho velkých společností přešlo na ploché a poloplošné návrhy, protože se načítají rychleji. Plochý design je přesně to, co zní, zdá se být ploché, bez jakýchkoli trojrozměrných prvků.

Dalšími charakteristickými znaky plochého designu jsou ostré hrany s minimálním až nulovým stínováním. Web s rychlým načítáním bude vypadat nejen profesionálnější, ale také bude udržovat vaše návštěvníky na stránce, dokud nesplní požadovanou akci.

Zkontrolujte, zda vaše stránky reagují

To je něco, co nelze přehlédnout. Při určování pozice webu nyní Google penalizuje weby, které nejsou vhodné pro mobilní zařízení. Takže pokud se chcete dobře umístit, musíte jít na mobil. Je bezpodmínečně nutné zajistit, aby design, který používáte, byl zobrazen správně, v závislosti na zařízení použitém pro přístup na váš web.

K navigaci použijte karty

Už jste viděli Pinterest? Zakládá své kolíky na konstrukčním prvku běžně nazývaném karty. Používání karet s vysoce kvalitními obrázky v navigaci vytváří profesionální, čistou stránku, která zaujme návštěvníky.

To je zvlášť atraktivní pro stránky produktů nebo služeb, nebo pokud máte spoustu článků nebo obsahu, který chcete uspořádat. Používejte poutavé obrázky a na kartě budete mít místo pro napsání názvu a možná i trochu textu, který láká kliknutí.

Craft vítězný obsah

Profesionální web nezmění obsah. Místo toho je každé slovo na stránce za účelem. Není výplň. Není chmýří. A určitě neexistuje žádná klíčová slova. Profesionálně vypadající web může přenášet hromady informací bez přetížení informací. Seznam všech bloků obsahu na vašem webu. Ujistěte se, že to slouží účelu.

Využijte obrázky hrdinů naplno

Profesionálně vypadající stránka řekne návštěvníkovi v žádném nejistém smyslu, o čem je vlastně stránka. Jedním ze způsobů, jak toho snadno dosáhnout, je použití obrazů hrdinů nad záhybem s textovými překryvy, které vysvětlují samotné základy toho, o čem je váš web..

Nezapomeňte na video

Videa se rychle stávají hrdinským obrazem 2.0. Použití videa nad záhybem, na kterém jste tradičně umístili hvězdný obrázek, je vynikajícím způsobem, jak okamžitě upoutat pozornost návštěvníka – a udržet jej.

Podle studie Psychology Today může lidský mozek zpracovat informace z videa 60 000krát rychleji než čtení textu. Hlavní věcí při začlenění videa na domovskou stránku je to, aby vypadalo, jako by to bylo bezproblémovou součástí zbytku designu webu. Pokud hledáte dopad a trvalý způsob, jak udělat úžasný první dojem, použijte video.

Využijte sílu videa

Přesvědčivá studie časopisu Inc. zjistila, že více než 90 procent B2B zákazníků použilo online video pro rozhodování o nákupu. Přidání videa do interiéru Webové stránky a blogové příspěvky o produktech a službách jsou strategickou metodologií, která funguje plošně. Ale nepřestávejte tam. Přidejte možnost pro návštěvníky sdílet tato videa s ostatními za další kop.

Běžné chyby webového designu

Možná jste zaplatili top dolar za profesionála, který vyvíjí vaše webové stránky. Bohužel několik běžných chyb v designu může celý vzhled vašeho webu přetáhnout dolů. Zde je několik hlavních pachatelů, které byste měli mít na paměti.

Přetížení informací na stránkách

Vaše domovská stránka nemusí říkat každou jednotlivou věc, kterou děláte najednou. Ve skutečnosti je web s každým centimetrem obrazovky zaseknutým obrázky a textem punc amatérů. Pokud obsloužíte příliš mnoho informací, stane se to ohromující a je pravděpodobné, že váš návštěvník odejde.

Je smutné říci, že mnoho produktových stránek se tím stává obětí. Načítání obrovské stránky produktu trvá věky a návštěvníci odejdou, pokud čekají déle než několik sekund, než se informace zobrazí. Studie zveřejněná společností Shopify zjistila, že obchody s tunou produktů přitahovaly pozornost návštěvníků po delší dobu, ale skutečné tržby byly podstatně nižší. Rychle načítané stránky uspořádané podle kategorií jsou mnohem užitečnější, když návštěvníkům vašeho webu umožní najít požadované informace než stránky naplněné okrajem s obsahem.

Frustrující navigace

Už jste někdy byli na webu, kde kontaktní informace nebo odkazy na sociální média byly téměř neviditelné, protože byly skryty v dolním rohu stránky? Profesionálně vypadající stránka podporuje zapojení a je transparentní v zásadách ochrany osobních údajů, smluvních podmínkách a kontaktních metodách. Je nezbytné, abyste to vzali v úvahu při nastavování nabídek pro svůj web.

Jedním ze způsobů, jak začlenit čistou navigaci, když máte v nabídce mnoho možností, je použít nabídku hamburger. Tento typ nabídky se hromadí, dokud neklikne, a poté se otevře a zobrazí možnosti navigace. Je to velmi čisté, rychlé načítání a snadno použitelné pro návštěvníky různých zařízení, včetně stolních počítačů, tabletů a mobilních telefonů.

Příliš mnoho – nebo příliš málo – barev

Vzpomínáte si na počátky webdesignu, kdy bylo běžné provozovat web, který používal všechny barvy hex kódu? Jakmile tento výstřelek zmizel, barevná schémata se stala normou, o které se hovoří, a některé z nich nebyly příliš promyšlené. Například na nějakou dobu bylo módní navrhovat stránky se světle šedým textem na bílém pozadí.

Pak se ukázalo, že se nejedná o dobrý design, protože bylo nemožné číst na stolním monitoru a ještě horší na mobilní obrazovce. Použijte omezenou paletu hex barev a použijte jednu až tři kontrastní kombinace pro ostrý vzhled, který je elegantní, nikoli hýčovitý..

Obrazy nízké kvality

Jedna věc, která je stejná u všech profesionálně vypadajících webů, je, že používají vysoce kvalitní obrázky. Je důležité, aby vaše obrázky zůstaly ostré a aby nebyly pixelovány. Jednobarevné a bílé pozadí má tendenci předvádět většinu produktů v nejlepším světle. Pokud se rozhodnete použít obrázky hrdinů, ujistěte se, že používáte obrázek s vyšším rozlišením odpovídající prostoru, který bude vyplňovat.

Duch blog

Profesionální web je aktuální. Pokud se rozhodnete mít blog, musíte jej pravidelně aktualizovat. Obsah by se měl zaměřit na vaše produkty a věci, které mají vliv na vaše odvětví. Také zde můžete propagovat svůj seznam adresátů a speciální nabídky.

Pokud zjistíte, že čas na pravidelnou aktualizaci blogu je výzvou, použijte talent ve vaší společnosti nebo zadejte úkol externě. Blog, který najednou ztichne, vypadá velmi neprofesionálně.

Vyskakovací okna

Vyvarujte se vyskakovacích oken, pokud můžete. Většina lidí je nemá ráda. Ve skutečnosti je mnozí považují za naprosto nepříjemné. Je lepší dát návštěvníkům možnost kliknout na reklamu nebo se připojit k seznamu e-mailů v konstrukčním prvku na postranním panelu, namísto zaseknutí vyskakovacího pole před jejich tvářemi při načítání stránky.

Bannerové reklamy

Pokud váš web obsahuje bannerové reklamy, je čas dát je pryč. Studie společnosti Solve Media zjistila, že weboví surfaři s větší pravděpodobností přežijí havárii letadla nebo získají cenu v loterii Mega Millions, než kliknou na bannerovou reklamu. Čím více bannerových reklam má váš web, tím méně profesionálně vypadá.

Pamatujte, že váš web je prvním způsobem, jak vás mnoho lidí „potká“, a seznámit se s vaší značkou a důvěřovat jí. Zajistěte, aby váš web používal osvědčené postupy: snadnou navigaci, plynulé reklamy a videa, vysoce kvalitní obrázky a jedinečný obsah.

Udržujte svůj web aktualizovaný a nenechte se příliš připojit k jedinému nápadu na design. Jak se technologie posouvá vpřed pro prvky webového designu, pohybujte se s ní, abyste zůstali před křivkou, takže váš web je ten, který se používá jako příklad správného návrhu webu.

Jaký nejprofesionálnější prvek jste na webu viděli?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map