5 alternativ WordPress, které musíte vyzkoušet

WordPress je nepochybně jedním z nejpoužívanějších systémů pro správu obsahu na světě. Je to populární, výkonný a flexibilní, ale klíčovou otázkou je – je to ten správný webový tvůrce pro vás?


WordPress nemusí být pro každého. Pokud máte pocit, že WordPress není váš šálek čaje, pak nemá smysl ho používat.

WordPress Alternativní možnosti

Pokud čtete tento příspěvek, hádáme, že hledáte nějaké alternativy k WordPress.

Pojďme tedy najít 5 populárních alternativ k WordPress. Pokud však chcete vyzkoušet více, 000webhost navrhuje další alternativy WordPress.

1. Joomla

Ovládací panel Joomla

Nebylo by špatné, kdybychom řekli, že Joomla je jedním z největších soupeřů WP. Po WordPressu má největší tržní podíl na webové platformě. Komunita Joomla je docela aktivní, protože existuje více než 8 000 rozšíření Joomla.

Jedná se o bezplatnou platformu CMS, která byla spuštěna v roce 2003. Je primárně určena pro rámec webových aplikací. Joomla je napsán v PHP a používá OOP (Object-Oriented Programming).

Pokud mluvíme o funkcích, vytváření blogů na Joomle je mimořádně snadné. Stačí pouze zkopírovat a vložit obsah na platformu a stisknout tlačítko „publikovat“.

Když už mluvíme o flexibilitě, není tam žádný limit, jak chcete přizpůsobit své stránky na Joomla. Od integrace sociálních sítí po komplexní platební bránu, implementace různých funkcí je s Joomlou poměrně snadná.

2. Drupale

Drupal Administration

Drupal je jednou z nejlepších alternativ k WordPress. Stejně jako WordPress je to bezplatný systém pro správu obsahu s otevřeným zdrojovým kódem, který vám umožní snadno vytvořit krásný, flexibilní a profesionální web.

Je to docela jednoduché použití, nemělo by trvat dlouho, než se nováček naučí funkčnost této platformy.

Pokud však hovoříme o bezpečnosti, Drupal je o krok napřed před WordPress. Platforma má mimořádně úžasné výsledky v oblasti bezpečnosti. Má organizovaný proces ověřování, vyšetřování a publikování různých bezpečnostních otázek.
Parametry výkonu a zabezpečení můžete snadno udržovat přímo z administrátorské konzole.

Kromě toho má Drupal rozsáhlou aktivní komunitu, kde najdete více než 16 000 bezplatných modulů, které lze použít k vyhledání podpory v různých otázkách, jako je zálohování databáze, CRM, přidání určité funkce na váš web, integrace sociálních médií, SEO atd..

Když už mluvíme o tématech a šablonách, Drupal má obrovskou komunitu návrhářů a vývojářů, kteří vytvářejí citlivé šablony s bohatými funkcemi. Najdete mnoho poskytovatelů třetích stran nabízejících responzivní témata a doplňky. Všechna jeho témata byla navíc navržena s ohledem na různé aspekty SEO.

Kromě toho je správa obsahu Joomly hračkou. Poskytuje mnoho možností pro správu různých úrovní oprávnění bez přepínání karet.

Další věcí, která z něj dělá nejlepší alternativu k WordPress, je jeho škálovatelnost, můžete začít s 2 stránkami a růst do roku 2000 bez provedení jediné změny.

Myslíme si, že bychom zde neměli zapomenout na zmínku o tom, že některé z vysoce provozovaných webových stránek na světě, jako je Nascar, Grammys a Bílý dům, si vybraly Drupal.

3. Umbraco

Umbraco

Umbraco je další populární platforma CMS, která byla spuštěna v roce 2004. V krátké době se stala populární volbou pro tisíce uživatelů po celém světě. V současné době má více než 85 000 instalací.

Platforma je postavena na technologii Microsoft.Net a je většinou preferována velkými organizacemi.

Umbraco se pyšní tím, že je mimořádně uživatelsky přívětivý a pohotový. Dokonce i uživatelé, kteří nejsou vývojáři a nejsou designéry, jej mohou použít k vytvoření profesionálního webu bez jakékoli pomoci.

Kromě toho je to platforma přátelská k SEO, což znamená, že můžete snadno implementovat různé nástroje na svůj web, abyste vylepšili SEO a vylepšili hodnocení vyhledávačů..

Stejně jako mnoho populárních CMS platforem má Umbraco aktivní komunitu vývojářů, kteří jsou vždy k dispozici, aby odpovídali na různé dotazy nováčků..

Kromě toho má Umbraco také rozsáhlý podpůrný systém. Má knihovnu s více než 100 videonávody, které můžete sledovat a najít rychlá řešení různých problémů.

Pokud jste ochotni utratit nějaké peníze, Umbraco také vyplatila prémiovou podporu.

Některé z populárních uživatelů Umbraco jsou asp.net a wired.co.uk.

4. Textpattern

textpattern admin

Textpattern je populární blogovací platforma vydaná v roce 2003. Podporuje rychlou, ale standardní instalaci. Stejně jako jiná platforma CMS budete požádáni, abyste uvedli podrobnosti o svých pověřeních databáze a vytvořili konfigurační soubor a přidali podrobnosti o uživateli. A jste připraveni ji použít.

Textpattern přichází s nejmodernějším editorem, díky kterému je editace různých funkcí poměrně snadná. Uživatelé mohou upravovat text, obrázky článků, kategorie jediným kliknutím.

Kromě toho má také několik skvělých funkcí, včetně možnosti zapnutí / vypnutí pro přepínání komentářů, stavu příspěvku atd.

Pokud však hovoříme o instalaci pluginu, je to úplně jiné než u WordPress. Stejně jako WordPress ani zde nemáte možnost nainstalovat plugin z nabídky. Chcete-li nainstalovat plugin, musíte zkopírovat a vložit kód pluginu do Textpattern.

Pro začátečníky to může být obtížné, ale zároveň se z toho mohou dozvědět více.

5. Střední

Střední snímek obrazovky

Ačkoli je to docela odlišné od WordPress, protože nejde o kompletní platformu CMS, přesto jde o populární online publikační platformu pro miliony amatérských a profesionálních blogerů po celém světě..

Původně bylo spuštěno médium Media, které spojuje lidi s nápady, které jsou pro ně důležité. Postupem času se však z vydavatelství stala uživatelsky přívětivá platforma pro psaní.

Medium je plně responzivní platforma, která znamená, že váš blog bude vypadat krásně na všech velikostech obrazovky a zařízeních. Stejně jako WordPress se zde nemusíte starat o doplňky a témata, protože žádné neexistují.

Nejlepší část média je, že umožňuje uživatelům použít vlastní doménu pro vydavatele, což znamená, že můžete bez problémů vytvořit vlastní název domény na médiu.
Namísto komentářů má médium in-line poznámky a odpovědi.

Zabalení

Přestože WP je nejvíce převládající platformou CMS, stále je mnoho lidí ochotno znát její alternativy. Doufám, že tento článek vám nabízí něco zajímavého a užitečného.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map