29 Co je třeba zvážit před vytvořením skvělé webové stránky

Je to složité, ale není složité. Jak je to pro způsob, jak shrnout, co se děje při vytváření webových stránek? Díky technologiím a inovacím se technické aspekty vytváření webových stránek zjednodušily. To je stále vaše překážka.


Nové webové stránky se před spuštěním často příliš komplikují. Stavitelé k tomu přistupují a myslí si, že musí být všemi věcmi pro všechny lidi. To není pravda. Lidé chtějí méně, ne více. Před vytvořením webové stránky je třeba zvážit 29 věcí.

Naučte se budoucnost webového designu od odborníků

Contents

1. Účel vašeho webu

Smíchání a přiřazování účelů způsobuje více škody než užitku. Vítězné weby jsou vytvářeny a uváděny na trh s jedinečným zaměřením.
Nech to být jednoduché. Vyberte si ze tří strategických možností:

 • 1. Prodáváme produkty a služby. Webové stránky elektronického obchodu mohou generovat příjmy a zisky, ale k vytvoření a spuštění je často zapotřebí velký rozpočet.
 • 2. Generujte potenciální zákazníky. Můžete vyvíjet a nabízet tento typ webových stránek za méně peněz. Nepokoušejte se o to, co potřebujete k získání kvalifikovaných a sledovatelných tipů.
 • 3. Zřídit pověření. To je nejméně nákladné stavět. Použijte jeden k vybudování povědomí, ale mějte na paměti, že jej nelze použít k prodeji věcí nebo generování potenciálních zákazníků.

2. Definování cílového publika

Existuje pouze jeden způsob, jak vytvořit úspěšný web nebo blog. Musíte být nejlepší v tom, co děláte ve svém stávajícím odvětví.
Pokud na svém trhu nejste nejlepší na světě, použijte k jeho definici užší přístup. V jakém výklenku jste lepší (nebo byste se mohli stát lepší) než kterýkoli jiný konkurent?
Chcete-li najít tuto mezeru, položte tyto tři otázky:

 • 1. Má váš trh urgentní bolest nebo iracionální vášeň?
 • 2. Existuje důkaz, že se snaží vyřešit tuto bolest nebo vášeň?
 • 3. Máte pro to jedinečné řešení?

Kladné odpovědi na všechny tři otázky znamenají, že jste definoval vaše cílové publikum.

3. Výzkum vašich konkurentů

Než začnete s tímto úsilím, ujistěte se, že chápete, proč je to zásadní. Ty chceš konkurenční výzkum takže můžete dělat to, co vaši konkurenti nedělají.
Váš cílový trh jste definovali v předchozím kroku. Je na čase zjistit, jak je přitahují jiné weby. Použijte tyto nástroje.

 • Alexa: Tato služba vám pomůže analyzovat provoz v obchodě elektronického obchodu vašeho konkurenta. Alexa vám dá jejich globální hodnocení provozu a nahlédnutí do publika. Zaplatíte za některé z jeho pokročilých přehledů.
 • Kniha SEO: Nástroj pro srovnání podobnosti stránky: Pomocí této služby můžete porovnat názvy stránek vašich konkurentů, meta informace a běžné fráze.
 • Nástroj pro návrh klíčových slov Google AdWords: Nevynechávejte tuto službu. Slouží k analýze klíčových slov a objemu provozu generovaného těmito klíčovými slovy. Můžete jej použít k odhadu, kolik vaše konkurence platí za kliknutí na reklamy.
 • DomainTools: Whois: Vše, co potřebujete, je URL konkurenta. Obdržíte komplexní záznam této domény.
 • SpyFu: Tato placená služba umožňuje zjistit, které služby AdWords a klíčová slova fungují pro vaše konkurenty. Můžete se vyhnout chybám, které udělali. Je to jako kdyby vás všichni vaši konkurenti testovali na trhu za 79 USD měsíčně.

4. Prozkoumání strategie zpeněžení

Je výnos jedním z ukazatelů úspěchu vašeho webu? Zvažte jednu z těchto tří strategií:

 • 1. Členství místo. Návštěvníci se zaregistrují, aby získali přístup k vašemu obsahu. Kupují konkrétní produkty nebo služby.
 • 2. Předplatné nebo paywall. Návštěvníci platí opakující se poplatek, který jim umožňuje přístup ke veškerému obsahu až do vypršení předplatného.
 • 3. Prodej obsahu. Musí mít hodnotu a být relevantní. Na svém webu můžete stále prodávat produkty, i když nemáte vlastní. Staňte se přidruženým výrobkem produktů jiné značky. Za každý provedený prodej získáte provizi. Pokud právě začínáte zpeněžit svůj web, může být tato možnost pro vás ta pravá. Je snadné najít přidružené programy. Proveďte vyhledávání s hlavním tématem vašeho webu, následovaným slovy „affiliate program“.

5. Nastavení rozpočtu

Nastavení realistického rozpočtu začíná představou o tom, co chcete, aby web udělal. Podívejte se na tři základní oblasti:

 • Design. Kolik přizpůsobení chcete? Bude fungovat standardní téma WordPress? Potřebujete vlastní design od základů? Klíčovým hnacím motorem rozpočtu zde budou pravděpodobně grafické potřeby.
 • Obsah. Kolik jedinečného obsahu budete potřebovat? Obsah je copywriting.
 • Funkčnost. Zeptejte se sami sebe na tyto otázky, abyste určili náklady na fungování vašeho webu:

Potřebujete více než základní kontaktní formulář?
Chcete nabídnout stahování?
Chcete sledovat potenciální zákazníky z formulářů?
Budete potřebovat elektronický obchod, a pokud ano, jaký typ platebních možností?
Chcete optimalizovat svůj web pro vyhledávače (SEO)?
Budete potřebovat W3C nebo jiný soulad?

Přidejte do tohoto dalšího seznamu základních komponent a nákladů na webové stránky řádky rozpočtu z těchto tří oblastí:

 • Název domény – 10 $ / rok
 • Hosting – 10 až 100 USD ročně (v závislosti na provozu a hostitelských službách)
 • Plánování webu, design a doba vývoje – 60 hodin a více
 • Pokračující údržba webových stránek – 500 USD ročně a výše
 • Propagujte svůj web online – 750 $ měsíčně a výše

Celková částka těchto nákladů vám poskytne obecnou představu o tom, co bude stát za vytvoření a údržbu vašeho webu. Budete mít svůj rozpočet.

6. Registrace domény

Získání názvu domény zahrnuje registraci názvu v organizaci s názvem ICANN. K tomu používáte registrátora doménových jmen. Zaplatíte jim registrační poplatek, který za toto jméno stojí přibližně 10 až 35 USD.
Registrátor, kterého vyberete, je věcí osobní volby. Požádejte lidi, které znáte, o doporučení. Ujistěte se, že jsou akreditovány společností ICANN.

Registrátoři vydělávají peníze vyúčtováním služeb s přidanou hodnotou. Udělejte si čas, abyste pochopili, co se nabízí. Renomovaní registrátoři:

 • Nikdy neskrývejte poplatky.
 • Umožní vám přímý přístup k vašim záznamům whois, zámkům registrátorů a autorizačním kódům.
 • Poskytněte celkové nastavení DNS, jako jsou záznamy o jméně hostitele, výměníky pošty a jmenné servery.
 • Nabídka bezplatné služby e-mailu s ochranou soukromí.
 • Nikdy neprodávejte svá data třetím stranám.
 • Jsou přístupné telefonicky pro případ technických problémů.

7. Webhosting

Webhosting považujte za vysílání vašich webových stránek. Pokud vaše hostingová služba nedělá dobrou práci, zážitek se na vás projeví. Může to dokonce znamenat ztracené příjmy. Před několika lety se web Amazon snížil o 40 minut kvůli problémům s webhostingem. Odhaduje se, že je při ztrátě prodeje stálo více než 4,7 milionu dolarů.
Žádná hostitelská společnost nemůže zaručit 100% dostupnost, ale měla by v průměru nabízet nejméně 99% dostupnosti.

Váš poskytovatel webhostingu by měl být schopen přizpůsobit se růstu provozu. Můžete začít se sdíleným serverem a poté, co získáte trakci, přepnout na vyhrazené servery.

Chcete rychlou reakci a podporu, pokud máte technické problémy. Hledejte nejlepšího poskytovatele webhostingu, který nabízí nepřetržitou dostupnost. Proveďte kontrolu pozadí. Podívejte se na zpětnou vazbu od zákazníků. Zeptejte se, pokud nerozumíte nic ve vaší dohodě o úrovni služeb.

Získáte to, za co platíte. Nejlevnější poskytovatel webhostingu nemusí být tou nejlepší volbou.

8. Používání systémů pro správu obsahu s otevřeným zdrojovým kódem (CMS)

Některé z největších webů na světě běží na systémech pro správu obsahu. Je to počítačová aplikace, která umožňuje publikování a údržbu obsahu z centrálního rozhraní.
Hlavní účel vašeho webu určí, zda potřebujete CMS. Přispěje tým na web? Systémy CMS umožňují spolupráci a správu pracovního postupu. Zde jsou první 4 nejoblíbenější podle hodnocení Google.

 • WordPress. Na tomto CMS běží téměř čtvrtina všech webových stránek na internetu. Téměř každý web může používat redakční systém WordPress. Témata otevřeného zdroje usnadňují integraci dalších funkcí. Existuje mnoho pluginů pro rozšíření funkcí.
 • Joomla. Tato platforma CMS s otevřeným zdrojovým kódem je založena na PHP a používá k ukládání obsahu databázi MySQL. Stejně jako WordPress existují tisíce šablon pro přizpůsobené použití.
 • Magento. Tato platforma nejlépe funguje pro weby elektronického obchodu. Magento používá databáze Zend PHP a MySQL. Mnoho tvůrců webových stránek Magento používá, protože vytváří weby pro mobilní zařízení.
 • Drupale. Tento CMS je flexibilní a preferovaný lidmi, kteří chtějí vlastní webové stránky. Je dostatečně bezpečný a spolehlivý pro Bílý dům a NASA. Nevýhodou je, že není uživatelsky přívětivý jako WordPress nebo Joomla.

9. Zkoumání Tvůrců hostovaných webových stránek

Na trhu existuje mnoho tvůrců webových stránek. Rozhodování může být ohromující. Zaměřte své hodnocení na to, který z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám, na základě:

 • Jaký druh vzhledu, pocitu a funkcí chcete.
 • Kolik času, úsilí a peněz máte.
 • Ať už experimentujete nebo chcete něco trvalého.

Zde je několik nejlepších tipů pro tvorbu webových stránek:

Pokud chcete vytvořit bezplatný web, vydejte se nápadně na hlavu. Úžasně vytváří krásné jednoduché stránky. Chcete-li odstranit reklamu, upgradujte na placenou verzi. Vytvořte si zdarma blog na webu WordPress. V obou případech si váš web osvojí subdoménu. Je to malá cena za jinak bezplatný web.

Pokud právě prodáváte na svém webu, rozhodněte se pro Weebly nebo SquareSpace. Weebly je levnější, ale šablony nejsou dobře navržené. Čtvercový prostor stojí víc, ale šablony vyvolávají sofistikovanost a luxus.

Pokud máte vážný zájem o svůj internetový obchod, prozkoumejte Shopify. Je škálovatelná a podporuje růst.

10. Vlastní webový design vs. webové šablony

Vlastní web je vyvíjen od nuly. Vaše jedinečné specifikace určují architekturu informací, grafiku, funkce a administrativní zázemí. Máte zavedené pokyny pro branding, které odrážejí, kdo jste jako společnost? Zakázkové řešení je pro vás.

Řešení přizpůsobená na míru potřebují k nasazení měsíce. To nemusí být proveditelné, pokud chcete začít ihned, nebo pokud máte omezený rozpočet. Šablona webu může nabídnout dobrou alternativu.

Pokud právě začínáte, nemusíte některé části webu potřebovat. Předem vytvořený web nebo web založený na šablonách je skvělou volbou. Na rozdíl od vlastních protějšků obsahují šablony pouze základní funkce. Je možné provést určité úpravy.

Pokud si ceníte vliv silné online identity, vaše značka těží z vlastního webového designu více. Vlastní návrhy mohou být drahé v měřítku. Většina šablon je snadno škálovatelná.

11. Čistý design

Odvážné, čisté vzory upoutají pozornost a usnadňují uživatelům procházení. Tučné je prohlášení. Nepřehledné weby přimějí uživatele, aby se odrazili, než jim dáte šanci jim sdělit, o čem jste. Jednoduchý čistý design také pomáhá správným věcem vyniknout.

Čistý design se řídí jednoduchým principem: méně je více. Nepoužívejte příliš mnoho informací prezentovaných různými způsoby. Řekněte, co musíte říct – ale řekněte to dobře.

 • Použijte prázdné místo. Zaměřte se na klíčové prvky a odstraňte zbytek. Prázdné místo usnadňuje uživateli strávení obsahu.
 • Shromažďujte všechny své nápady do jedné nebo dvou grafik na stránku. Obrázky musí mít silný vizuální dopad, ať už jde o barvu nebo zprávu, kterou odesílají.
 • Hrajte s kontrasty. Může vám pomoci poukázat na informace. Přidejte kontrast, pokud pro čistý design používáte prázdné místo.

12. Výběr barevného schématu

Existuje již vaše značka? Už máte svůj barevné schéma. Pokud tomu tak není, máte více možností.
Barva ovlivňuje psychologii. V této příručce se můžete rozhodnout, která hlavní barva pro vás bude fungovat.

Poté postupujte podle pravidla 60-30-10. Funguje pro návrháře interiérů a módy, stejně jako pro webdesign. Vyberte tři různé barvy a použijte je v poměrech 60%, 30% a 10%.

 • 60% bude primární barvou vašeho webu a nastaví tón.
 • 30% by mělo kontrastovat s 60%, aby se vytvořil výrazný efekt.
 • 10% je vaše přízvuková barva. Doplňuje buď primární nebo sekundární barvu.

Změňte neutrální barvu na 60% nebo 30%. Tím získáte největší výběr možností pro zbývající dvě barvy.

13. Vývoj identity značky

Myslet na identita značky jako soubor hodnot a nápadů, které mají lidé spojovat s vaším webem. Design vám pomůže vyjádřit tyto myšlenky.

Kvalita vašeho obsahu odráží vaši značku. Investujte do dobré grafiky a fotografie. Nepokoušejte se dobře psát.

Odráží písmo osobnost vaší značky? Vyberte maximálně tři styly písma. Budou spojeni s vaší značkou.

Vaše identita není okamžitá věc. Časem se vyvíjí. Ale jakmile je to na místě, nechcete se od něj unášet. Vytvořte průvodce stylem, který bude sledovat všechna vaše rozhodnutí o barvách a designu. Odkazujte na něj pokaždé, když vytvoříte nový obsah.

14. Typografie webu

Většina informací nalezených na webu je text, takže je důležité pochopit, jak jsou prezentovány.
Za typografií je celá věda. Zejména pro webové stránky. Písma se chovají na obrazovkách jiným způsobem než na papíře. Přečtěte si o tom více zde.

Tady nějaké jsou osvědčené postupy pro typografii:

 • Pro titulky použijte stejné vyvážení písma serif a sans-serif.
 • V kopii těla použijte více bezpatkových písem.
 • Řádky textu omezte na 84 znaků.
 • Použijte responzivní typografii.

15. Funkce a funkce

Můžete to proměnit v top 10 seznam. Ujistěte se, že váš web dělá tyto věci:

 • 1. Citlivý. Displej musí kompenzovat velikost obrazovky.
 • 2. Snadné použití. Nenechte se chytit navigací. Usnadněte si to a je to zřejmé.
 • 3. Pravidelně aktualizujte obsah. Jeden snadný způsob, jak toho dosáhnout, je s blogem.
 • 4. Nad svitkem ponechte nejdůležitější prvky každé stránky.
 • 5. Použijte olověné magnety. Chcete e-mailovou adresu, proto dejte návštěvníkům něco za to.
 • 6. Optimalizujte rychlost. Vaši návštěvníci nebudou čekat na načítání pomalých stránek. Google vás potrestá také nižším hodnocením.
 • 7. Pomocí CMS ušetříte čas a rychleji vytváříte obsah.
 • 8. Využijte analytiky. Používání údajů o vašem webu je jediný způsob, jak je vylepšit.
 • 9. Průvodce svými návštěvníky. Nepředpokládejte, že vědí, co mají dělat. Pokud chcete, aby na ně klikli nebo přejeli, dejte jim vědět.
 • 10. Integrujte sociální média. Tyto stránky jsou stejně výkonné jako Google. Nemůžete si dovolit nezahrnout je na svůj web.

16. Struktura stránek

struktura vašeho webu pomáhá návštěvníkům podniknout kroky k nákupu nabízených produktů nebo služeb. Usnadněte jim to. To provedete vytvořením jasné struktury webu, která se snadno naviguje. Sleduje hierarchii obsahu a návštěvníkům je přirozená a intuitivní.

Zde je několik doporučených postupů:

 • Čím blíže jste na domovskou stránku, tím obecnější by měla být témata. Hlavové části vašeho webu by měly vykreslovat široký obrázek. Pomocí nich můžete zahájit konverzaci a přilákat návštěvníky.
 • Sekce hlav by měly odpovídat vašim primárním nabídkám, produktům a službám.
 • Začněte popisováním oddílů. Pracujte na jejich zdokonalování v průběhu vývoje vašeho webu. Vyzkoušejte a změňte, abyste podpořili přirozený tok. Proveďte výzkum klíčových slov pro optimální štítky.
 • Chcete-li zjistit, co lidé hledají, použijte analýzy z vyhledávání na vašem webu. Zpřístupněte tyto položky tak, aby je uživatelé nemuseli hledat.
 • Nepřekrývejte obsah. Redundance poškozuje uživatelské prostředí. Vyhledávací stroje vám za to potrestají.
 • Názvy oddílů a tok webu by měly být jasné a všem dávat smysl. Nejen ty.

17. Navigace a použitelnost

Je to kritické. návrh navigace na webu má velký dopad na úspěch nebo neúspěch. Ovlivňuje hodnocení provozu a vyhledávačů. Ovlivňuje konverze a uživatelskou přívětivost.

 • Používejte standardní vertikální nebo horizontální navigaci. Divákům je to již známo. Nechcete je zaměňovat.
 • Nenechte se zbláznit rozbalovacími nabídkami. Jsou nejlepší pro pomoc uživatelům při výběru z velkého seznamu.
 • Nepřetěžujte navigaci na své domovské stránce. Je to matoucí pro návštěvníky a bolí to vaše SEO.
 • Místo tlačítek používejte textové odkazy. Jsou šetrnější k vyhledávání a načítají se rychleji.

18. Citlivý webdesign

Toto je jedna z nejdůležitějších věcí, které musíte na svém webu zahrnout.

Citlivý webdesign umožňuje rozložení webových stránek změnit na obrazovce pomocí ní. Široká obrazovka počítače zobrazuje mnoho sloupců. S mobilním zařízením to tak není. Citlivý design to napraví.

Citlivý design je vhodný pro vaše návštěvníky a je pro vás dobrý. Díky tomu je Google stejně jako vy lepší. Google poskytuje vyšší pořadí webům vytvořeným pro podporu více zařízení.

19. Výzva k akci

A výzva k akci (CTA) je tlačítko nebo odkaz na vašem webu. To vede potenciální zákazníky, aby se stali vedoucími. Lidé to přivedou k obsahu, který chtějí vidět.
CTA by měly být:

 • Vizuální. Přesvědčivá nabídka využívá grafiku.
 • Stručný. Nechte ho na více než pěti slovech.
 • Akčně orientované. Začněte slovesem.
 • V kontrastní barvě. Nechte to vyniknout.
 • Dost velký na to, aby viděl z dálky. Je třeba upozornit.
 • Snadno pochopitelné a jasné. Co návštěvník získá, když klikne na vaši CTA?

20. Výkon a rychlost

Rychlost načítání stránky zvyšuje zapojení návštěvníků. Zvyšuje retenci a zvyšuje prodej. Okamžitá reakce na webové stránky vede k vyšším konverzním poměrům. Jednosekundové zpoždění načítání stránky snižuje spokojenost zákazníků o 16%.
Zde jsou věci, které můžete udělat pro optimalizaci výkonu a zvýšení rychlosti:

 • všechny obrázky se správným formátem, velikostí a kompresí.
 • Optimalizace kódu CSS. Méně řádků kódu znamená méně cyklů zpracování. Zvyšuje efektivní doručování souborů webových stránek požadujícím prohlížečům.
 • Používejte co nejméně pluginů. Snižují výkon.
 • Optimalizace databází.
 • Využijte výhody mezipaměti webového softwaru se softwarem, pokud váš poskytovatel nenabízí mezipaměť na straně serveru.
 • Použijte sítě pro doručování obsahu (CDN). Zvýší to váš výkon a hodnocení vaší stránky.

21. Blog na místě

Blog přináší na váš web více návštěvníků. Každý příspěvek na blogu je další indexovanou stránkou na vašem webu. Je to další příležitost ukázat se ve vyhledávačích.

Blogy jsou oblíbenou věcí, kterou můžete sdílet na sociálních médiích. To je pro vás více expozice.
Váš blog pomáhá ustanovit vás nebo vaši společnost jako orgán. Užitečný obsah přitahuje více zákazníků.

22. Původní obsah

Vytváření původního obsahu je časově náročné a drahé. Zvykněte si na to stěžovat, ale nikdy nepřestávejte. Tady je důvod.

Vyhledávače řadí váš web podle relevance obsahu vloženého na váš web. Proto je tak důležité umístit na vaše webové stránky originální obsah. Pokud svůj obsah neaktualizujete, uživatelé ztratí zájem o váš web. Pravidelně měňte nebo vylepšujte svůj obsah. Pavouci vyhledávačů budou procházet váš obsah častěji. Výsledky vyhledávání se zlepší.

23. Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Google a další vyhledávače své algoritmy nezveřejňují. Není možné přesně vědět jak optimalizovat vaše webové stránky pro ně. Přesto zde jsou věci, které můžete udělat pro zvýšení viditelnosti.

 • Na svém webu používejte jedinečný, vysoce kvalitní a relevantní obsah.
 • Zkontrolujte svá metadata. Ujistěte se, že to souvisí s vašimi klíčovými slovy.
 • Zahrňte klíčová slova do adres URL vaší stránky.
 • Vyhněte se duplicitnímu obsahu. Google sníží vaše hodnocení.
 • Nikdy nepřestávejte přidávat nový obsah.

24. Integrace sociálních médií

Sociální média a váš web by měly spolupracovat na propagaci vaší online značky.

Pomocí tlačítek pro sdílení na sociálních sítích můžete svůj obsah sdílet. Pomáhají vám zvýšit povědomí o vašem obsahu. Zlepšuje také uživatelské prostředí. Návštěvníci se chtějí podělit.

Přidejte pouze sociální sítě, na kterých vám záleží. Zvýšíte pravděpodobnost sdílení obsahu. Umístěte tlačítka sociální sdílení na horní, dolní nebo podél strany vašich stránek.

Většina uživatelů upřednostňuje přihlášení na web se sociálním přihlášením. Zvýšíte počet konverzí a udržení registrace webových stránek. Zkracuje to registrační proces. To zvyšuje míru konverzace.

25. Efektivní zabezpečení stránek

Elektronické zloděje jsou neviditelné a rychlé. Chtějí informace o zákazníkovi a informace o kreditní kartě. Máte zákonnou povinnost chránit tato data před krádeží. Musíte nahlásit porušení zabezpečení svého webu.

 • Zůstaňte v obraze s hackerskými hrozbami.
 • Zajistěte co nejpřísnější řízení přístupu a zabezpečení sítě.
 • Nainstalujte firewall webové aplikace a skryjte administrátorské stránky z vyhledávačů.
 • K přenosu osobních informací uživatelů použijte šifrovaný protokol SSL.

26. Sledování a analýza

Jak vaši návštěvníci používají váš web? Jediným způsobem, jak to zjistit, je sledovat je a analyzovat data.

Google Analytics je standardem nástrojů pro webovou analýzu pro firmy všech velikostí. Nejlepší ze všeho je to zdarma. Google Analytics je jedním z nejrobustnějších a nejúčinnějších dostupných analytických nástrojů. Pomůže vám to pochopit, co vaši návštěvníci na vašem webu dělají.

Další placené nástroje, jako je CrazyEgg, nabízejí více informací. To, co používáte mimo Google Analytics, bude záviset na vašem rozpočtu.

27. Komplexní mapa stránek

To není pro vaše diváky. Komplexní mapa stránek je však pro někoho stejně důležitá.
Soubory Sitemap poskytují vyhledávacím strojům cenné informace. Nepomáhá to vašemu hodnocení, ale vyhledávacím nástrojům dává vědět, co má být na prvním místě.

Váš web musí mít XML sitemap pokud je váš web nový a chcete, aby vás vyhledávací nástroje objevily.

28. Působivé obrázky

Použití nesprávných obrázků může snížit čtenářství. Takto fungují obrázky a text jako partnerství:

 • Umístěte obrázek nad nadpis. To může zvýšit čtenářství článku až o 10%.
 • Lidé čtou titulky pod obrázky v průměru o 300% více než samotné kopie těla.
 • Obrázky bez jasného významu jsou plýtváním prostorem. Ujistěte se, že to přitahuje vaši cílovou skupinu. Obrázky musí podtrhnout nejdůležitější aspekt vašeho tématu.
 • Zřejmé fotografie jsou pro návštěvníky webových stránek velkým obratem.
 • Studie ukazují, že diváci webových stránek nemají rádi záběry z davu. Také nemají rádi tváře zvětšené nad skutečnou velikost.

29. Údržba webových stránek

Získáte pravidelnou údržbu svého automobilu. Váš web to také potřebuje. Čas na plánování údržby je před tím, než začnete. Vytvořte kontrolní seznam, který obsahuje:

 • Pravidelné zálohy.
 • Aktualizace softwaru, zejména pokud používáte řešení CMS.
 • Zkontrolujte, zda nejsou přerušené odkazy.
 • Opravte formuláře tak, jak by měly.
 • Zkontrolujte a vyřešte problémy s e-maily odeslanými z webového serveru.
 • Odstraňte spamové účty a komentáře.
 • Zkontrolujte rychlost načítání webových stránek.
 • Zkontrolujte viditelnost vyhledávání.

Udělejte si čas, abyste to udělali správně

Samozřejmě, že chcete, aby váš web fungoval co nejdříve! Celé toto plánování vypadá, že to jen zpomalí věci. To je pravda. Každá z těchto 29 věcí, které je třeba zvážit, představuje týdny nebo dokonce měsíce plánování.

Je čas dobře strávený. Považujte to za základ vašeho webu. Velké věci jsou postaveny na pevných základech.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map