17 bezplatných nástrojů pro testování rychlosti webových stránek pro zlepšení výkonu vašeho webu

Jako webmaster je možná nejdůležitější statistika, se kterou se setkáte, ta, která odráží netrpělivost průměrného uživatele internetu: dobu načítání vašeho webu. Méně než pár sekund je vše, co dostanete.


Ve skutečnosti, pokud načtení některé z vašich webových stránek trvá déle než tři sekundy, je pravděpodobné, že ztratíte podnikání, protože většina lidí jednoduše stiskne tlačítko Zpět nebo zavře kartu.

Protože na váš web vytváří negativní dojem, mnoho z těchto uživatelů se pravděpodobně nebude vracet.

Rychlost webových stránek má také významný dopad na hodnocení vyhledávače vašich stránek. Google používá jako jeden ze svých parametrů hodnocení dobu načítání webové stránky. (Můžete si o tom přečíst více ve slovech Google tady.)

Pokud tedy načítání stránek trvá déle, než je obvyklé, vyhledávač gigant umístí rychlejší webové stránky před web. A jak asi můžete hádat, znamená to, že nemáte výhody z online přítomnosti, kterou jste tak tvrdě pracovali na vytvoření!

Proto je celkový výkon a schopnost rychlého vykreslení vašeho webu nezbytná nejen pro jeho použitelnost, ale také pro jeho úspěch. Ačkoli to pamatujete, je dobré používat nástroje pro testování rychlosti, abyste získali lepší představu o všech problémech s rychlostí webu, které byste mohli mít.

Nástroje pro testování vás informují o rychlosti vašeho webu a poskytnou podrobné údaje a zprávy o tom, jak můžete tyto problémy skutečně vyřešit. Sakra, jsou zdarma, tak proč ne?

1. Statistiky Google PageSpeed

Vyvinuto společností Google, Statistiky PageSpeed je bezplatný nástroj, který vám umožní analyzovat výkon vašeho webu na stolních i mobilních zařízeních. Hodnocení vaší stránky se skóre se pohybuje mezi 0 a 100 body. Vyšší skóre, nejlépe nad 85, znamená, že stránka má výjimečně dobré výsledky.

Nic menšího však neznamená, že existuje prostor pro zlepšení. Ačkoli funkce PageSpeed ​​Insights ve skutečnosti neposkytuje přesnou dobu načítání stránky, generuje asi 30 různých návrhů, jak tuto stránku zrychlit..

2. WebPagetest

Další bezplatný online nástroj, WebPagetest umožňuje provádět jednoduché testy a určit přesné časy načítání vašich webových stránek. Můžete však také provést přizpůsobenější test konfigurací pokročilých nastavení, kde najdete možnosti blokování obsahu, blokování videa, transakce ve více krocích a další.

Jakmile spustíte test, vyberte možnost „Rychlost stránky“ a obdržíte celkovou známku i úplný seznam několika návrhů na zlepšení rychlosti vašeho webu. Další funkcí, která stojí za zmínku, je možnost zvolit si před spuštěním testu více umístění a různé prohlížeče.

3. GTmetrix

S GTmetrix, můžete svým návštěvníkům poskytnout efektivnější, rychlejší a celkově lepší uživatelský dojem. Bezplatný online nástroj vám nejen ukazuje rychlost vašich webových stránek, ale také analyzuje různé způsoby, jak zvýšit rychlost a výkon vašeho webu. Můžete také vidět stupeň YSlow vašeho webu.

Můžete se zaregistrovat do bezplatného účtu a získat přístup k některým funkcím nástroje, které jsou dostačující pro většinu vašich potřeb rychlého testování. Jedna skvělá funkce je možnost sledovat historii vašich přehledů až pro pět různých webů. Chcete-li však získat přístup k pokročilým funkcím, musíte zaplatit. Placené plány začínají na $ 15 za měsíc, což je výhodné s ohledem na výsledky, které získáte.

4. Pingdom

Pingdom je skvělá služba pro monitorování webových stránek, sítí a serverů, která uživatelům umožňuje provádět bezplatné testy rychlosti. Zobrazuje dobu načítání vašeho webu a poskytuje četné zprávy, například stupně výkonu, založené na různých důležitých faktorech a rozpis doby trvání, kterou každý objekt na stránce (například knihovny JavaScript, obrázky a šablony stylů) zatížení.

Umožňuje také provádět testy z více umístění a sledovat historii výkonu, což je užitečné. Pokud však chcete sledovat výkon, uptime a rychlost vašeho webu 24/7, musíte si zakoupit měsíční tarif, počínaje 13,95 $ měsíčně.

5. Zobrazit pomalu

Zobrazit pomalu, webová verze serverové aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která běží pod stejným názvem a sleduje v průběhu času četné metriky výkonu webových stránek. Jakmile přidáte adresu URL, software monitoruje vaše stránky veřejně pravidelným zachycováním výsledků ze čtyř nejpopulárnějších nástrojů pro testování rychlosti, mezi které patří Dynatrace, YSlow, WebPagetest a PageSpeed ​​Insights..

Výsledky jsou uvedeny v grafech, které vám pomohou pochopit, jak různé změny na vašem webu ovlivňují jeho výkon. Chcete-li používat tento nástroj, musíte se zaregistrovat. Pokud chcete, aby vaše měření zůstala soukromá, musíte si stáhnout a nainstalovat nástroj na své vlastní servery.

6. Neustar

Zatímco jiné nástroje poskytují více míst, z nichž si můžete vybrat, než začnete test, Neustare má mírně odlišný přístup. Po zadání adresy URL nástroj otestuje rychlost vašeho webu na čtyřech různých místech současně. To vám umožní zjistit přesný čas načítání vašeho webu v místech, jako je San Francisco; Washington DC; Dublin; a Singapur.

Příslušné doby načítání jsou v grafu, takže musíte určit soubory, které je třeba optimalizovat, aby se zlepšila doba načítání vašich stránek. Máte také možnost exportovat své výsledky do PDF, které si můžete stáhnout a zobrazit později.

7. Dopad zatížení

Dopad zatížení je bezplatný online nástroj pro testování výkonu a testování zatížení pro vaše mobilní aplikace, webové aplikace a weby. Poskytuje dostatečné údaje o schopnosti vašeho webu zvládnout provoz na webu. V grafu může také zobrazovat různé metriky, například „požadavek za sekundu“ a „dobu načítání typu obsahu“.

Můžete dokonce provádět testy až z 10 různých míst současně a na požádání můžete přidat další místa. I když můžete získat přístup k většině funkcí pomocí bezplatné zkušební verze, musíte si objednat jeden z prémiových plánů, pokud chcete něco pokročilejšího. Plány začínají na 89 $ / měsíc.

8. YSlow

Vyvinutý společností Yahoo, YSlow je bezplatný plugin pro váš prohlížeč. Je k dispozici pro různé populární prohlížeče, jako jsou Opera, Firefox, Chrome a Safari. Tento nástroj analyzuje každou navštívenou webovou stránku téměř okamžitě. Přestože vám neposkytuje přesné časy načítání vaší stránky, poskytuje vám až 20 různých stupňů výkonu na základě sady pravidel společnosti Yahoo pro vysoce výkonné weby..

To však není všechno. Zobrazuje také statistiky o stránce, shrnuje součásti stránky, poskytuje nástroje pro analýzu výkonu a nabízí různé návrhy a tipy, které vám pomohou zlepšit výkon a rychlost webu.

9. Analyzátor webových stránek

Možná jeden z nejstarších nástrojů pro testování rychlosti (jeho první verze byla vydána v roce 2003), Analyzátor webových stránek mohou uživatelům pomoci zlepšit výkon jejich stránek. Po zadání adresy URL vám výkonný nástroj poskytne popisnou analýzu vašeho webu spočtením a sečtením každého prvku webové stránky..

Nástroj bere tyto vlastnosti v úvahu a poté nabízí cenné rady, jak zkrátit dobu načítání vašeho webu. Do svých doporučení také začleňuje nejlepší techniky a postupy optimalizace stránek.

10. PageScoring

PageScoring je další jednoduchý nástroj, který načte zadanou adresu URL a poskytuje podrobné zobrazení doby, po kterou se obsah načítal. Ukáže nejen celkový čas, ale také několik dalších procesů přenosu, ke kterým dochází, když někdo požaduje web prostřednictvím webového prohlížeče, včetně doby stahování, vyhledávání domény, velikosti stránky, času připojení a dalších.

PageScoring je jedním z nejúčinnějších nástrojů, pokud jde o měření výkonu vašeho webu v reálném čase, protože poskytuje uživatelům snadný a snadno pochopitelný přehled výkonu s minimalistickým designem.

11. DareBoost

DareBoost je relativně nový nástroj a nabízí při analýze rychlosti vašeho webu více než 100 různých kontrolních bodů. Poté váš web ohodnotí skóre v rozmezí 0 až 100. Nástroj můžete použít k testování výkonu webu na stolním i mobilním zařízení a bude detekovat problémy s kvalitou a časem načítání až z 10 různých míst (v závislosti na tom, která místa) ty vybíráš).

Výsledky jsou ve zprávě, kterou se vaše stanovené priority rozdělí. Můžete dokonce exportovat svůj přehled do formátu PDF a porovnat výkon svých stránek s ostatními. Kromě poskytování doporučení pro zvýšení rychlosti vašeho webu nabízí tento nástroj také kvalitu kódu, dostupnost a rady ohledně SEO.

12. Optimalizace optimálních stránek

Vyvinut a udržován Patrickem Sextonem, Optimalizace různorodých stránek umožňuje uživatelům testovat webové stránky na běžné problémy s rychlostí. Přehledy zadané adresy URL jsou rozděleny do pěti různých částí, včetně „použitých služeb“, „diagramu zdrojů“, „nalezených problémů s rychlostí stránky“ a „použití jazyka JavaScript“.

Tento nástroj vysvětluje, co můžete na svém webu opravit pomocí grafičtějšího přístupu, ale zahrnuje také dokumentaci o tom, jak můžete optimalizovat svůj web, s informativními návody o využití mezipaměti prohlížeče, odložení kritické cesty vykreslení a dalších.

13. OctaGate SiteTimer

Jedná se o jednoduchý, ale užitečný nástroj, který umožňuje jednotlivým uživatelům nebo majitelům webových stránek sledovat dobu, po kterou uživatelé stáhnou jednu (nebo více) z vašich stránek. Jakmile zadáte adresu URL, kterou chcete otestovat, zobrazí výsledky v sloupcovém grafu, který obsahuje všechny položky na stránce a obsahuje cenné informace, jako jsou časy zahájení stahování a jejich trvání..

Pokud chcete objevit pomalu se načítající objekty stránky, OctaGate SiteTimer vám může pomoci snadno je identifikovat. Poté můžete tyto konkrétní objekty optimalizovat a zvýšit tak rychlost svého webu.

14. KeyCDN

KeyCDN je lehký a neuvěřitelně rychlý testovací nástroj, který poskytuje podrobné informace o tom, jak vaše stránky fungují. Můžete si vybrat z 10 různých míst po celém světě a také se můžete rozhodnout, zda budou vaše výsledky veřejné nebo soukromé. Tento nástroj také poskytuje vizuální náhled webových stránek a rozpis vodopádů, což vám umožní rychle zobrazit časy načítání, požadavky PPTP a celou velikost webu.

15. Dotcom monitor

S dotcom-monitor, Před zahájením testu rychlosti si můžete vybrat ze sedmi různých webových prohlížečů a 23 různých míst. Co je na tomto nástroji jedinečné, je to, že vám umožňuje provádět všechny geografické testy současně. To vám zase ušetří čas, protože většina ostatních nástrojů vám umožní spustit test individuálně pro každé místo.

Nálezy testu jsou ve zprávě, kterou web rozděluje do pěti různých částí, včetně „výkonu“, „chyb“, „shrnutí“, „hostitele“ a „grafu vodopádů“.

16. WebToolHub

Jeden z více základních nástrojů pro testování rychlosti, WebToolHub umožňuje zkontrolovat problémy s načítáním webu a poskytuje cenné informace, jako je průměrná rychlost, velikost stránky, rychlost stahování a doba načítání v tabulkovém formátu.

17. Zoomph

S Zoomph, můžete analyzovat svůj web z více než 400 běžných příčin pomalých dob načítání zdarma. Prohledá vaši webovou stránku a zobrazí data týkající se jejího výkonu. Chcete-li však získat přístup k dalším funkcím, jako je monitorování a podávání zpráv, musíte se zaregistrovat do zkušebního účtu.

Před tebou

Jak vidíte, existuje celá řada online nástrojů pro testování rychlosti, z nichž každý má svou vlastní sadu funkcí. Pravidelné testování webu vám může výrazně pomoci při řešení problémů s rychlostí, se kterými se můžete setkat. Musíte se však ujistit, že vždy používáte správné nástroje!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map