Weebly vs. Squarespace 2020: En İyi Web Sitesi Geliştiricileri Arasındaki Fark Nedir?

2020’de, herkes bir web sitesi oluşturabilir ve bu web sitesini kendisi oluşturabilir. Bir zamanlar özel programcılar aleminde olan web siteleri artık küçük işletmeleri, yüklenicileri ve hobileri aynı anda kavramaktadır..


Bugün, DIY web sitesi oluşturma alanını işgal etmek için en büyük iki isme bakıyoruz – Weebly ve Squarespace. Her ikisi de size, sadece birkaç saatlik çalışmayla güzel görünen bir web sitesi oluşturma yeteneğine sahip güçlü platformlardır..

Müşterilere hitap etmeleri ile ilgili olarak, Squarespace son yıllarda ilerliyor. Builtwith’e göre, web üzerindeki toplam pazar payları% 0.9 iken Weebly% 0.3’ün biraz altında. İkisi de aynı anda fırlatıldı – 2006’da Weebly ve 2004’te Squarespace.

Weebly belki biraz daha iyi bilinir, ancak kesin olan bir şey var ve bu ikisi de büyüyor. 2018’de Weebly e-ticaret şirketi Square tarafından satın alındı ​​ve çevrimiçi mağazanın geliştirilmesi de gelecekte ana odak noktası olacak gibi görünüyor.

Demek her şey yolunda ve güzel, ama bu hangisini kullanmam gerektiğini seçmeme nasıl yardımcı oluyor? Nasıl farklılar? Ve bu benim durumum için doğru olanı?

Bugün, hangisinin hangi koşullara daha uygun olduğunu görmek için ikisi arasındaki benzerlik ve farklılıklara bakacağız. Biz gidiyoruz

 • Planlar & Fiyatlandırma
 • Kullanım kolaylığı
 • Tasarım ve Özelleştirme
 • Ana Özellikler
 • Kullanıcı desteği
 • Temel Farklılıklar
 • Hangi Platform Sizin İçin Doğru??

Yani daha fazla uzatmadan, ona sıkışalım, olur mu?

Web oluşturucularının planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Planları Karşılaştır & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Web siteniz için ne kadar ödemeye hazırsınız? 0 $? 50 $? 100 $? $200 dolar? Hepimiz birlikte çalışmak için dünyadaki tüm kaynaklara sahip değiliz – bu yüzden sonuçta kendi web sitemizi oluşturuyoruz! Hem Weebly hem de Squarespace ile sırtınız için ne kadar patlama yaptığınızı görün.

Weebly

Weebly

Düzenli web sitelerine ve e-Ticaret’teki bazı planlara odaklanan bazı planlarla Weebly ile seçmeniz gereken beş ana seçenek vardır..

Ücretsiz aka Limited. Temel ücretsiz hesabınız size Weebly oluşturucu, barındırma hizmeti, sınırsız web sitesi sayfası, 500 MB’lık depolama alanı, sohbet ve e-posta desteği sağlar. Sitenizde Weebly reklamcılığı ile birlikte gelir.

Bağlan – 5 ABD doları / ay. Ücretsiz planın temel farkı, bir alan adını Weebly sitenize bağlayabilmenizdir. Diğer her şey serbest plandakiyle aynı.

Pro – 12 ABD doları / ay. Bir Pro hesabı telefon desteği ve HD video ekler & ses çalarlar, parola korumalı sayfalar, site arama işlevi, 100 üyeye kadar ve 25 ürüne kadar temel e-Ticaret mağazaları için.

İş – 25 ABD doları / ay. Bir işletme seçerek, üye kaydı, SSL güvenliği ve e-Ticaret paketi sınırsız ürünleriniz için, dijital ürünler, envanter yönetimi, bir nakliye olanağı ile birlikte, ödeme için kendi alan adınız olan Weebly’den% 0 işlem ücreti alırsınız. hesap makinesi ve kupon ekleme yeteneği.

Business Plus – 38 ABD doları / ay. Bu plan, çevrimiçi mağazanıza otomatik terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları ve gerçek zamanlı bir gönderim bedeli hesaplayıcısı ekler.
Squarespace

Squarespace

Squarespace’in ücretsiz bir planı yok, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz başka dört planı var. Tüm planlar özel bir alan adı, sınırsız bant genişliği, depolama alanı, dahili site istatistikleri ve 7/24 kullanıcı desteği ile gelir.

Kişisel – 12 $ / ay. 110 site şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Bir blog ve galeriler ve en fazla iki site katılımcısı oluşturabilirsiniz.

İş – 18 $ / ay. Burada sınırsız site katkısına ulaşıyorsunuz ve artık Squarespace’in Geliştirici Platformuna ve tüm pazarlama özelliklerine (duyuru çubuğu ve açılır mesajlar gibi) erişebiliyorsunuz. Ayrıca bir Google profesyonel e-posta hesabı alırsınız ve 100 ABD Doları değerinde AdWords kredisi alırsınız. E-Ticaret için, artık% 3 satış ücreti ile sınırsız ürün satma izniniz var.

Temel e-Ticaret – 26 ABD doları / ay. Squarespace’in Temel e-Ticaret planıyla, işlem ücretlerinin kaldırılmasıyla birlikte İş planıyla aynı şeyi alırsınız. Ayrıca on e-Ticaret şablonu ve daha fazla e-Ticaret metriği içerir. Tekrar alıcılar için müşteri hesapları, Instagram’da satış yapabilme, ShipStation ile etiket baskısı ve Xero ile muhasebe seçenekleri var – ancak almak için hizmetlerine kaydolmanız gerekecek.

Gelişmiş e-Ticaret – 40 ABD doları / ay. Gelişmiş e-Ticaret planı, terk edilmiş sepet kurtarma ve gerçek zamanlı gönderim maliyetleri ile birlikte temel plandaki her şeye sahiptir.

Gördüğünüz gibi, her iki platform da – fiyatlandırma ve dolarınız için ne elde edeceğiniz konusunda – nispeten benzer. Bununla birlikte, ücretsiz bir site istiyorsanız, tek seçeneğiniz Weebly ile gitmek.

BlueHost vs DreamHost nasıl kullanılır?

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

İPhone’un neden bu kadar başarılı olduğunu biliyor musunuz? Çünkü Apple’ın üzerine koyduğu yazılımın kullanımı o kadar kolaydı ki herkes onu kullanabilirdi. İnsanlar onu seviyordu çünkü öğrenmek zorunda hissetmiyorlardı. Hangi web sitesi oluşturucu daha sezgisel ve kullanımı kolaydır? Weebly veya Squarespace?

Weebly

Weebly

Weebly kesinlikle kullanmak için bir esinti. Kurulumu yaparken, siteniz için renk ve yazı tipi temasını da seçtiğiniz çok çeşitli şablonlardan seçim yapabilirsiniz. Oluşturucu arayüzü çok iyi organize edilmiş ve sezgiseldir, böylece basit bir işlemi nasıl yapabileceğinizi merak ederek avlanmıyorsunuz.

Bu, gördüğünüz şeyin Ne Aldığınızdır (WYSIWYG) editörüdür, yani merkezi pencerede her değişiklik yaptığınızda, gerçek web sitenizde bu şekilde görünecektir. Sürükleyip bırakma, böylece öğeleri istediğiniz yere konumlandırmanız yeterlidir.

İnanılmaz derecede basit ve birkaç dakika sonra kolaylıkla gezinebileceksiniz. İnşaat süreci hızlı ve ağrısızdır, içeriğin kendisine odaklanmanızı sağlar.

Squarespace

Squarespace

Squarespace, Weebly kadar takılmak kadar kolay değil – ama sonunda oraya sabırla ulaşacaksınız. Bir şablon seçtikten sonra, çok fazla sorun yaşamadan öğeler ve özelleştirme ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, şablon tasarımına (en azından başlamak için!) Yakından bağlı kalmak en iyisidir veya kendinizi hayal kırıklığına uğramış bulabilirsiniz..

Aynı zamanda bir WYSIWYG editörüdür, bu da öğelerin canlı web sitenizde nasıl çalışacağını görmenizi kolaylaştırır. Sürükle ve bırak. Ancak, öğeleri eklemek için garip bir “gözyaşı” yöntemi de vardır, bu da bazen biraz can sıkıcı olabilir.

Weebly hiç şüphesiz Squarespace’den daha kolay. Bu sizin için en önemli özelliklerse, seçmeniz gereken inşaatçı budur. Kareler hiçbir şekilde zor değildir; sadece daha az sezgisel.

Mevcut tasarım ve özelleştirme seçeneklerini karşılaştırın

Tasarım ve Özelleştirme

Tasarım ve özelleştirme karşılaştırması

Sayfanızdan özelleştirmeye nasıl ihtiyacınız olacak? Şablonunuz kesecek mi? İki rakibimizde tasarım ve özelleştirmenin nasıl bir araya geldiğine bakın.

Weebly

Weebly

Weebly, kayıt olduktan sonra seçebileceğiniz 40 şablon seçeneğine sahiptir. Oldukça çekici, ancak bazıları biraz tarihli görünüyor ve birçoğu tasarımda çok benzer görünüyor. Standart renk ve yazı tipi değişikliklerinin ötesinde yapabileceğiniz tasarımların çok fazla özelleştirilmesi yok.

Web siteleri iyi görünüyor, ancak kesinlikle kimseyi “şaşırtmayacaklar”. Bununla birlikte, daha fazla bir şey istiyorsanız üçüncü taraf sağlayıcılardan özel temalar satın alabilir ve isterseniz HTML ve CSS kodunu düzenleyebilirsiniz..

Normal bir tema seçtiğinizde mobil görünümünüzü değiştirme seçeneğine sahip olduğunuz, seçim yapabileceğiniz duyarlı ve düzenli temalar vardır. Duyarlı temalar mobil cihazlar için kendilerini ayarlar.

Squarespace

Squarespace

Squarespace’te yaklaşık 110 tema arasından seçim yapabilirsiniz. Her biri süper kaygan ve profesyonel görünümlü ve her biri bir sonrakinden çok farklı. Belli ki çok zaman harcadılar ve bu şablonları oluşturmayı düşündüler.

Şablonunuzun yalnızca başka bir Squarespace web sitesine benzemediğinden emin olmak için çok çeşitli stil seçenekleri vardır. Aslında, sadece Weebly’den daha fazla seçenek değil, çoğu web sitesi üreticisinden çok daha fazla seçenek var (Wix hariç). Temalar içindeki farklı sayfalar farklı görünüyor ve davranıyor, bu yüzden her şey çok dikkatli bir şekilde hazırlanmış gibi geliyor.

Her şablon tamamen mobil cihazlar için optimize edilmiştir (duyarlı), bu nedenle ikinci bir editörle uğraşmanıza gerek kalmaz. CSS kodunu düzenleyebilirsiniz, ancak Squarespace yalnızca renkler, yazı tipleri ve arka planlar için yapılmasını önerir. Ayrıca HTML ve JavaScript öğeleri de ekleyebilirsiniz.

Squarespace, sadece beğeninize göre ayarlanabilen profesyonel, modern bir sayfa söz konusu olduğunda gerçekten çiviler. Tasarım ve güzellik bir siteden istediğiniz şeyse, Squarespace bu turu kazanır ve Weebly ayaklarını arkasına sürükler. Daha fazla ayrıntıya bakın: WebsiteToolTester’da kareler incelemesi

Temel Özellikleri Karşılaştır

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Web sitenizin belirli işlevleri yerine getirmesi gerekiyor mu? Video oynatın, site istatistikleri verin, bir blog mu sağladınız? Yalnızca statik bilgi ve resimleri göstermek için orada değilse, her iki platform özellik setini de kontrol etmeniz gerekir.

Weebly

Weebly

 • Özel alan. Ücretsiz sürüm hariç her planla özel bir alan adı alırsınız.
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu). Sayfa başlıklarını değiştirme ve meta açıklamalar ekleme yeteneği.
 • Yapı E-Ticaret Mağazası. Esnek gönderim seçenekleri, kuponlar ve dijital indirmeler dahil olmak üzere diğer web sitesi oluşturucularına kıyasla gelişmiş e-ticaret platformu.
 • Blog Ekleme. Düzen kontrolleri, planlanmış yayınlar ve yorum yönetimi ile son derece özelleştirilebilir harika bir blog motoru içerir.
 • Uygulama Entegrasyonları. Weebly sitenize kütüphanelerinden eklemek için seçebileceğiniz birçok ücretsiz ve ücretli uygulama vardır. Bunlar arasında çevrimiçi rezervasyonlar için Schedulista, sosyal medya kanal özet akışlarınız için LiveChat ve Sosyal Beslemeler bulunur..
 • Yedeklemeler ve Site Dışa Aktarma. Web sitenizin yalnızca bir .zip dosyası yedeklemesini dışa aktarabilir, ancak geri yükleyemezsiniz.

Squarespace

Squarespace

 • Özel alan. Her planda özel bir alan adı bulunur.
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu). Squarespace, sayfa başlıklarının, meta açıklamaların ve URL adresinin değiştirilmesini düzenlemeyi teklif eder.
 • Yapı E-Ticaret Mağazası. Squarespace’deki e-Ticaret paketi güçlüdür. Özel sipariş onay e-postaları ayarlayabilir, dijital ürünler ekleyebilir ve web sitenizi Xero gibi diğer e-Ticaret sistemleriyle ortaklaştırabilirsiniz. Tek (küçük) dezavantajı, Stripe ve Paypal’ın aralarından seçim yapabileceğiniz tek ödeme kapısı olması.
 • Blog Ekleme. Squarespace’teki blog platformu oldukça gelişmiş ve yayınları planlamak için seçenekler sunuyor.
 • Uygulama Entegrasyonları. OpenTable gibi ekleyebileceğiniz “bloklar” olarak bilinen uygulama modülleri vardır. Aksi takdirde, HTML kodu eklemeniz gerekir. Weebly’nin sahip olduğu uygulama mağazası yok.
 • Yedeklemeler ve Site Dışa Aktarma. Squarespace, birçok web sitesi üreticisinin sahip olmadığı bir özelliğe sahiptir – dışa aktarma! Daha genişletilebilir bir platforma ihtiyacınız varsa Squarespace blogunuzu doğrudan WordPress’e aktarabilirsiniz. Yine de bu normal içerik için işe yaramaz. Ayrıca WordPress, Tumblr ve diğer bloglama platformlarından blogları da içe aktarabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı uygulamanın peşindeyseniz, Weebly bunları elde etmek için harika bir platformdur. Sitenizi başka bir yere taşıyacağınızı düşünüyorsanız, Squarespace’i seçebilirsiniz. Bunun dışında, her iki platform için özellik kümeleri yaklaşık.

Müşteri Desteği Karşılaştırması

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Bazı insanlar çok fazla yardıma ihtiyaç duyar, bazıları istemez. Hangi kategoriye giriyorsun? Ve desteğinizi nasıl almak istersiniz?

Weebly

Weebly

Weebly şunları sunar:

 • Telefon desteği
 • E-posta desteği
 • Canlı sohbet
 • Bir bilgi tabanı
 • Video eğiticileri

Squarespace

Squarespace

Kare alan:

 • 1 saatlik geri dönüş ile e-posta desteği
 • Canlı sohbet
 • Bir bilgi tabanı
 • Yüksek kaliteli video eğiticileri

Gördüğünüz gibi, her iki platform da geniş bir destek yelpazesi sunma açısından makul ölçüde karşılaştırılabilir. Genel olarak Squarespace’in desteği çok daha hızlıydı ve yanıtlar çözüme Weebly’den daha yakın olma eğiliminde.

Kareler Arası Temel Farklılıklar & Weebly

Platformlar arasındaki temel farklar

Bu iki farklı web sitesi kurucuları, yalnızca web’in ne kadar yer kapladıklarını ve kaç yatırım dolar aldıklarını değil, tüm alanlarda hemen hemen aynıdır.!

Görebildiğimiz temel farklılıklar:

 • Squarespace’in ücretsiz bir planı yok
 • Weebly, Squarespace’ten daha az esnektir
 • Squarespace’te daha fazla tema var
 • Weebly müşterileri için telefon desteği sunmaktadır (Pro plan ve üzeri)
 • Weebly, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli web sitesi uygulamalarına sahiptir
 • Squarespace, özel bir Geliştirici Platformuna sahiptir
 • Squarespace, e-Ticaret planları için Xero ve ShipStation entegrasyonu sunar
 • Weebly, Square tarafından devralındıktan sonra esas olarak e-ticarete odaklanıyor gibi görünüyor

Web Sitesi Oluşturucularını Kullanmayla İlgili Öneriler

öneriler

Squarespace ve Weebly, profesyonel görünümlü web sayfalarını minimum sürede üretebilen çok sağlam web sitesi oluşturma platformlarıdır. Her ikisinin de küçük işletmelerin yararlanabileceği çok sağlam e-Ticaret planları var. Her ikisi de kişisel sayfalar, bloglar, hobiler, portföyler ve küçük işletmeler için akıllı bir seçim olabilir.

Peki önerilen platform hangisidir? Her şey ne aradığınıza bağlı.

Weebly

Weebly

Ücretsiz bir web sitesi istiyorsanız Weebly en iyi seçimdir – aslında, buradaki tek seçenek!

Ayrıca teknik bilgisi olmayan ve sadece kendi sitelerini mümkün olduğunca kolay bir şekilde çevrimiçi hale getirmek isteyenler için harikadır – kullanımı Squarespace’ten kesinlikle daha kolaydır.

Telefon desteği almaktan gerçekten hoşlanıyorsanız, Weebly de en iyi bahistir.

Squarespace

Squarespace

Squarespace, web sitenize daha tasarımcı bir görünüm isteyip istemediğinizi seçmek için oluşturucudur. Özellikler ve şablonlar, eleman etkileşiminin önemli bir özellik olduğu güzel, fonksiyonel tasarıma odaklanır.

İşletmenizin ne kadar büyüyeceğini bilmediğinizde de akıllıca bir seçimdir. Squarespace ile başlayan ve platformun kapsamı dışında büyüyen birçok işletme WordPress’e başarıyla taşınıyor.

Karşılaştırma sonucu

Hangi Platform Sizin İçin Doğru – Squarespace veya Weebly?

En İyi Platformu Seçme

Her şey kaynadığında – ve bir web sitesi oluşturucusundan belirli bir özellik aramıyorsanız, Weebly ve Squarespace arasında seçim yaparken kendinize sormanız gereken soru şudur:

Kullanımı daha kolay olan bir platform mu yoksa bana daha tasarımcı görünümlü bir web sitesi sağlayacak bir platform mu istiyorsun??

Cevabınız birincisi ise, muhtemelen Weebly’yi tercih edersiniz ve ikincisi ise, muhtemelen Squarespace’i tercih edersiniz.

Ayrıca, karşılaştırma yapmak için diğer bazı web sitesi oluşturucularına da göz atmak isteyebilirsiniz, örneğin, oldukça özelleştirilmiş bir siteye ihtiyaç duyanlar için Weebly’in ve daha önce bahsedilen WordPress ile Squarespace’e rakip olmak için benzer Ücretsiz bir planı olan Squarespace vs. Wix.

Seçtiğiniz web sitesi oluşturucu son derece kişisel bir seçimdir, bu yüzden sizin için doğru olduğundan emin olun. Weebly’nin Ücretsiz planını test edin veya 14 günlük ücretsiz bir Squarespace deneme sürümüyle başlayın ve bunları kendiniz için boyutlandırın.

Hangi yazılım platformunun daha iyi olduğunu düşündüğünüz sorularınız veya düşünceleriniz mi var? Belki de en sevdiğiniz platformda harika bir yeni özelliği kaçırdık? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirdiğinizden emin olun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me