Weebly ve WordPress: Hangisini Seçmelisiniz?

Kendi web sitenizi oluşturmak için sabır ve zamana sahip yeni bir işletme sahibi misiniz? İçeriği yönetmek için daha iyi bir platforma ihtiyaç duyan bilgisayar meraklısı bir blog yazarı mısınız? Ajanslar veya bireyler için çok sayıda site oluşturabilecek akıllı bir teknisyen misiniz? Bu kategorilerden birine girerseniz, Weebly veya WordPress’in sizin için bir çözüm olabileceğini düşünüyoruz.


Peki sorun ne? Barındırılan bir web sitesi oluşturucu veya kendi kendine barındırılan içerik yönetim sistemi (CMS) arasında seçim yapmak, özellikle de bir iş kuruyorsanız, hafifçe ele alınmamalıdır. Doğru seçimi yapmak, önceden neler yaptığınızı biliyorsanız size zaman, para ve hayal kırıklığı kazandırabilir.

Bir web sitesi oluşturmak için bu seçimler size benzer sonuçlar vermesine rağmen, iş planınıza dahil edilmesi gereken birçok nokta vardır. Evet, ihtiyaçlarınızı tanımlayan ve çevrimiçi varlığınız, site haritanız, site mimarisi ve gezinme (en azından) için bir bölüm içeren bir web sitesi iş planınız olmalıdır..

Barındırılan bir Weebly web sitesi oluşturucu veya kendinden barındırılan bir WordPress CMS seçmenin ilk adımı, bulabileceğiniz tüm incelemeleri okumaktır. Herhangi bir ürün hakkında heyecanlanmadan önce, arayüzünü görebilmeniz, tasarımlara bakabilmeniz ve platformun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına ve becerilerinize uyup uymadığına karar verebilmeniz için çoğunun ücretsiz bir başlangıç ​​planı veya deneme süresi içerdiğini unutmayın. ve tecrübe.

Bu derlemede, kafanızı bu sınıftaki çeşitli seçeneklerin etrafına sarmanıza yardımcı olacak iki güçlü ancak farklı web sitesi ürünü seçtik. Başlamadan önce, dikkat edilmesi gereken önemli olan şey, teknoloji ilerledikçe ve müşteriler değerli geri bildirimler verdiği için web sitesi platformlarının dönüşüm ve dönüşümle ünlü olduğudur. Bunun hem Weebly hem de WordPress ile bir dereceye kadar olacağını göreceğiz.

Weebly’nin kendi kendine barındırılan bir açık kaynak kodlu CMS platformunda Word-Press’i yaparken, kendiniz tarafından barındırılan bir web sitesi oluşturucuları sınıfında olduğunu unutmayın. Bu ikisini karşılaştırdığımızda, farklılıkları görmeye başlayacaksınız. Umarız hangi web sitesi ürününün ne yaptığını daha iyi anlayabilirsiniz..

Weebly ve WordPress Popülerliği

Bir web sitesi üreticisinin popülaritesi genellikle site abonesi ve ziyaretçi sayısına göre belirlenir. Bu üç nedenden dolayı biraz yanıltıcı.

Birincisi, bir şirket halka açık bir şekilde alınıp satılmadığı sürece bu rakamları izlemek zordur. Kaydolan aboneler siteden ayrılabilir, birden çok site oluşturabilir veya sitelerini tamamen terk edebilir. Ayrıca, daha önce, web barındırma ve alan adları için abonelikler, web sitesi oluşturucusundan farklı bir şirket tarafından sunuldu, şimdi ise bu hizmet genellikle sunuluyor. Bu, izlemeyi de zorlaştırır.

İkinci olarak, bu web sitesi ürünlerinin çoğu için Hakkında sayfalarında reklamı yapılan sayılar abartılır ve genellikle doğru değildir. Görüntüleyenler “abone” (kullanıcı), ziyaretçi ve gerçek web sitelerinin sayısını yanlış okuyabilir. Farklı numaralar, mükemmel çözümü arayanları karıştırır.

Üçüncüsü, web sitesi oluşturma platformları geliştikçe ve iş taleplerini karşılamak için değiştikçe, popülariteleri artar veya azalır ve bu veriler genellikle yansıtılmaz.

Okudukça, bir platformun popülaritesinin etkileyici olduğunu, ancak bir web sitesi oluşturucusuna veya içerik yönetim sistemine karar verdiğinizde bu kategoriye çok fazla ağırlık vermediğinizi unutmayın.

WordPress

WordPress Popülerliği

2003 yılında San Francisco’da kurulan ilk bloglama platformlarından biri olan bu WordPress sürümü, PHP ve MySQL tabanlı açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) olarak tanımlanmıştır..

WordPress, 37,3 milyon kendi kendine barındırılan siteyi (ve barındırılan sitelerde çok daha fazlasını) oluşturur. Bir WordPress web sitesinin bir kullanıcının kendi sunucusunda depolanabildiği tamamen kendi kendine barındırılan hizmette, bu tüm web sitelerinin neredeyse% 25’ini ekler. Evet, bu popüler!

Weebly

Weebly Popülerliği

2006 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusu olan Weebly, verilerinizin Weebly’nin sunucusunda saklandığı, barındırılan bir hizmettir. Weebly, 2014’te 80 çalışandan 2016’da 600’ün üzerine çıktı. Weebly, insanların her ay 30 milyondan fazla Weebly web sitesini ziyaret ettiğini iddia ediyor.

Bunun için matematiği yapmanız gerekecek. Weebly düzenli olarak popülerlik kazanıyor ve kendin-yap web sitesi kurucuları arasında çok yüksek. Weebly de popüler!

Son Görüş

WordPress’in barındırılan ve barındırılmayan platformları arasında daha fazla abonesi olsa da, Weebly hemen arkasındadır. Popülerlik bazıları için önemli olsa da, bu iki platformla elmaları portakallarla karşılaştırıyoruz. İhtiyaçlarınızı tanımlamak ve doğru platformla eşleştirmek için daha fazla zaman harcayın ve sayıları unutun.

Tasarım ve Özelleştirme Karşılaştırıldı

Tasarım ve özelleştirme karşılaştırması

Bu iki farklı platformdaki tasarım ve özelleştirme özelliklerini karşılaştırdığınızda, web siteniz için tasarım şablonları ve seçenekleri, HTML’de düzenleme yeteneği, uygulama entegrasyonu ve mobil yanıt verme yeteneği anlamına gelir.

Bir web sitesi oluşturucuya karşı bir CMS kullanmanın sonucu çok benzer olacaktır, ancak oraya ulaşma şekli çok farklıdır. Tasarım ve özelleştirme seçenekleri açısından her bir platforma daha yakından bakalım:

WordPress

WordPress Tasarım ve Özelleştirme

WordPress’in güzelliği, büyük işlevsellik, özelleştirme ve karmaşık programlama için açık kaynaklı bir sistemde çalışabilmenizdir. Yüklemeniz gerekecek ve size çok sayıda tasarım ve özelleştirme seçeneği sunmak için çok çeşitli eklentiler (37.000’de olduğu gibi) ve araçlar alacaksınız.

Binlerce şablon ve tema arasından seçim yapabilir veya kendi şablonunuzu tasarlayabilirsiniz. HTML ve CSS düzenlemesine tam erişiminiz var. İstediğiniz uygulamaları entegre edin ve mobil cihazlar için yapılmış bir tema seçin veya oluşturun. Temaları kolayca değiştirebilirsiniz.

Weebly

Weebly Tasarım ve Özelleştirme

Weebly, herhangi bir kişisel veya ticari kuruluşla hizalamak için yüzlerce “tema” sunar ve temaları mobil cihazlara yanıt verir. Weebly, göze hitap etme konusunda işlevsellik sağlar, ancak tasarım ve özelleştirme seçenekleri, herhangi bir tasarım kusurunun üstesinden gelmenize yardımcı olur ve Weebly son zamanlarda modernize edilmiş gibi görünüyor.

Birkaç ad vermek için sitenizi içerik, sütunlar, görüntüler ve videolarla özelleştirmek için sürükle ve bırak düzenleyicisinden yararlanabilirsiniz. Uygulama entegrasyonu seçenekleri ve bir HTML kodu öğesi için küçük bir fırsat var. Temaları değiştirmek çok basit.

Son Görüş

Bu iki web sitesi oluşturma platformu hem çok yönlü tasarım hem de özelleştirme sunar, ancak bunu gerçekleştirme şekliniz tamamen farklıdır. WordPress ile gökyüzü sınırdır, ancak onunla çalışmak için yetenek setine veya öğrenmek için sabrınıza sahip olsanız iyi olur.

Birçok kaynak, çevrimiçi sınıf ve yardım seçeneği vardır. Weebly ile neredeyse herkes küçük işletmeler, e-Ticaret, blog oluşturma ve daha fazlası için uygun temel bir web sitesi oluşturabilir. Öğrenme eğrisi çok daha kısadır, ancak çok fazla yapamazsınız (ve yapmanız gerekmeyebilir).

Karşılaştırmalı Arayüz / Kullanım Kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Arayüz, web sitesi programının düzenleme stilini ve işlevlerini, sitede gezinmeyi ve site mimarisi seçeneklerini ifade eder. WordPress ve Weebly arasındaki arayüzü karşılaştırırken, kullanım kolaylığı kullanıcının beceri seviyesine büyük ölçüde bağlıdır. Bu iki platform, sonuç benzer olsa da, çeşitli web sitesi geliştiricileri için tasarlanmış farklı hayvanlardır. İşte nedeni:

WordPress

WordPress Arayüzü

WordPress arayüzü, öğeleri ve yayınları yerleştirdiğiniz ve ardından sonuçları önizlediğiniz bir konteyner stili düzenleyicide sayfalar ve yayınlar sunar. Bazı HTML bilgisiyle, sayfalarınızı ve yayınlarınızı etkili bir şekilde yönetebilir ve sonuçta istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

WordPress açık kaynak platformunun avantajı, kodu değiştirebilmeniz ve değiştirebilmenizdir. Ekranda gördüğünüz şey genellikle sonuçlar için elde ettiğiniz şey değildir. Site mimarisi ve gezinme teknik özelliklere göre planlanabilir ve tasarlanabilir, ancak bazı teknik bilgi birikimi olmadan tasarlanamaz.

Weebly

Weebly Arayüzü

Weebly arayüzü, sayfaları tasarlamak ve düzenlemek için sezgisel bir gösterge panosudur ve ekranda gördükleriniz web sitenizde aldıklarınıza daha yakındır. Arayüzde düğmeler, pop-up’lar ve kontrol listeleri şeklinde birçok yardım seçeneği vardır. Weebly, içerik öğeleri için birkaç sınırlama içeren kaplar kullanır. Site gezintisi ve site mimarisi büyük ölçüde şablon temalarına bağlıdır.

Son Görüş

WordPress, biraz tecrübesi olan ve oldukça karmaşık bir web sitesi tasarlamak isteyenler için bir özellik, eklenti ve kod açısından zengin açık kaynak platformudur. Tam tasarım yeteneği için gelişmiş bir arayüzde seçenekler isteyen bir teknisyen veya programcıysanız, kendi kendine barındırılan WordPress hemen hemen her işletme web sitesi veya blog için uygundur.

Weebly, kurulumu kolay, yönetilmesi basit ve sizin için tamamen barındırılan hızlı bir DIY web sitesine ihtiyaç duyan yeni başlayanlar veya tasarımcılar için uygundur.

Temel Özellikler Karşılaştırıldı

Karşılaştırılan temel özellikler

Bir işletme sahibi veya blog yazarı olarak, hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebileceğiniz birçok temel özellik vardır. WordPress ile sıfırdan bir web sitesi tasarlıyor olun veya Weebly web sitesi oluşturucusundan bir iş şablonu seçiyor olun, çoğunuzun ihtiyaç duyacağı bazı temel özellikler vardır.

İlginç olan, bu özelliklerin ürünler ve fiyatlandırma planları arasında farklılık göstermesidir. Bazı planların özellikleri içerdiğini, bazılarının ise özellikler için ek fiyatlandırma kullandığını göreceksiniz. WordPress ve Weebly’nin özellik kümelerinde nasıl farklılaştığına bakalım:

WordPress

WordPress Temel Özellikleri

Web Sitesi Oluşturma Araçları. Tasarımcılar temalarla çalışma veya bir web sitesini tasarlamak, özelleştirmek ve yönetmek için açık bir tuval üzerinde çalışma seçeneğine sahip olduklarından, WordPress web sitesi oluşturmada büyük kontrol sunar. Hem sayfalarda hem de yazılarda, WordPress’in gözdağı olmayanlar için aşırı esnekliği vardır.

Temalar değiştirilebilir, gezinme değiştirilebilir, sayfalar eklenebilir ve istediğiniz sonuçları almak için kod düzenlenebilir. Tüm web sitesi oluşturma araçları ve daha fazlası, beceri setine sahip olanların bunları nasıl kullanacaklarını anlamaları için kullanılabilir.

Özel alan. WordPress ile alan adı ve barındırma satın alabileceğiniz bir kaynak bulmalısınız.

SEO. WordPress, SEO eklentileri ve Yoast tarafından WordPress SEO da dahil olmak üzere daha yüksek sıralamalar ile ilgili ay sunuyor. Yerleşik otomatik özellik yoktur. Planlamanız gerekecek.

e-Ticaret. WordPress, çevrimiçi mağazalar için güçlü e-ticaret eklentileri sunar: Wooommerce, iThemes Exchange, Easy Digital Downloads ve daha fazlası. Kupon, makbuz, alışveriş sepeti ve ürün satmanız gereken diğer bileşenleri ekleyebilirsiniz.

Blog Ekleme. Ciddi bir blog yazarı değilseniz WordPress aşırıya kaçabilir, bu durumda blog yazmak için yapılmış WordPress.com’a dönersiniz.

Uygulama Entegrasyonu. WordPress’te uygulama entegrasyonu için herhangi bir sınırlama yoktur. Daha fazla ihtiyacımız var?

Site Dışa Aktarma. WordPress’teki açık kaynak platformu nedeniyle, XML, veritabanı ve diğer bazı biçimlerde verileri neredeyse her yere aktarabilirsiniz.

Weebly

Weebly Temel Özellikler

Web Sitesi Oluşturma Araçları. Weebly, cömert tasarım şablonları setinde temel öğeler ve minimalist stil sunar. Açık kaynaklı bir platformda yaptığınız gibi çeşitli özelleştirme seçenekleri bulamazken, çoğu kullanıcı araçları bulabilir ve sayfaları ihtiyaçlarına göre ayarlayabilir. Ayrıca, bazı HTML kodları da mümkündür.

Özel alan. Weebly, her biri bir yıl boyunca yenilenebilir bir alan adı içerecek üç fiyatlandırma planı sunar.

SEO. Weebly, sayfalarınızı nasıl optimize edeceğinize ilişkin yardım dosyalarıyla birlikte arama sıralamalarını iyileştirmek için gereken geniş bir araç seti sunar.

e-Ticaret. Weebly, birçok entegrasyon seçeneğine sahip küçük ve orta ölçekli e-Ticaret mağazaları için tasarlanmıştır. Bazı Weebly’nin e-Ticaret araçlarını yerleşik olarak bulabilirsiniz veya para kazanma ve ağ geçidi işlevselliği ekleyebilirsiniz. Bazı HTML / CSS kodları bunun için de kullanılabilir.

Blog Ekleme. Weebly, blog yazmak için tasarlanmış bir başka platform. Sürükle ve bırak editörü kolay blog yönetimi için mükemmeldir ve sosyal medya üzerinde kontrolünüz olur.

Uygulama Entegrasyonu. WordPress gibi, Weebly’nin de kendi Uygulama Merkezi vardır veya entegre etmek istediğiniz uygulamaları takabilirsiniz.

Site Dışa Aktarma. Weebly basitleştirilmiş bir site dışa aktarma özelliği sunar.

Son Görüş

Hem WordPress hem de Weebly için özellik setleri, onlarla çalışma süreci tamamen farklı olsa da oldukça uyumludur. Bir e-Ticaret sahibiyseniz, WordPress’in bazı ciddi güçlü yönleri ve işlevleri olabilir. Blogcular ve yeni başlayan DIY tasarımcıları için Weebly’nin kullanımı kolay ve özellikler açısından oldukça sağlam.

Karşılaştırmalı Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Hem WordPress hem de Weebly’deki bir başka çekici kalite, düşük maliyetli veya düşük maliyetli seçeneklerdir. Piyasada bazı pahalı web sitesi kurucuları var ve eğer birisi sizin için bir web sitesi tasarlarsa, küçük bir servete mal olabilir. Bu platformlar piyasadaki en makul seçeneklerden bazılarıdır. WordPress ve Weebly için fiyatlandırmaya daha yakından bir bakış:

WordPress

WordPress Fiyatlandırması

WordPress’i yüklemek ücretsizdir, ancak web barındırma ve alan adı için ortakları Bluehost’a veya başka bir partiye abone olmanız gerekir. Temalara ve eklentilere ihtiyacınız varsa, bazı eklentiler ücretsiz olmasına rağmen ek maliyetler bekleyebilirsiniz.

Sitenizi ücretsiz olarak oluşturma seçeneği, DIY web sitesi oluşturucularının ücretsiz hesap planlarına benzer, ancak üst düzey bir CMS’de araçları, işlevselliği ve özelleştirmeyi edinmeniz dışında.

Weebly

Weebly Fiyatlandırması

Weebly, ücretsiz veya üç makul planla aboneliğe dayalı fiyatlandırma sunar. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak 8 $, 12 $ veya 25 $ ödersiniz. WordPress gibi, ücretsiz ancak sınırlı yeteneklere sahip bir hesap oluşturabilirsiniz. Weebly planları Başlangıç, Profesyonel ve İşletme’dir ve bir yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir. Weebly’in kapsamlı barındırmasıyla gidebilir veya WordPress tarafından önerilen Bluehost seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Son Görüş

Değer istediğinizde, WordPress tasarımcılara ücretsiz bir şeker dükkanı verir, ancak bazı eklentilerin hızlı bir şekilde toplanabileceğini ve yine de bir web barındırıcısına ve bir alan adına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Weebly’nin aylık fiyatlandırması, sınıfındaki diğer web sitesi üreticileri arasında rekabetçidir ve herhangi bir temel web sitesi veya küçük ila orta ölçekli bir mağaza için ihtiyacınız olan özellikleri alabilirsiniz.

İkisini karşılaştırmak zordur, ancak her iki platformdaki temel bir site ücretsizdir. Çoğu web barındırma ücreti aylık 3 $ ila 10 $ arasında makul.

Karşılaştırılmış Kullanıcı Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Kullanıcı desteği seviyesi, web sitesi oluşturma alanında tipik olan WordPress ve Weebly için oldukça benzerdir. Her biri için kullanıcı desteği seçeneklerinde ince baskı:

WordPress

WordPress Kullanıcı Desteği

WordPress ücretsiz bir program olduğundan, kullanıcı desteği için YouTube, forumlar ve çevrimiçi içeriğe güvenirsiniz. Web’de çok sayıda kaynak var ve kullanıcılar hemen hemen her şeyi anladılar. Sadece Google destek ihtiyacınız.

Weebly

Weebly Kullanıcı Desteği

Weebly bazı telefon desteği sağladı ve normal ABD gündüz saatlerinde canlı sohbet işlevi sağlıyorlar. Weebly desteği plana göre değişir ancak e-posta, canlı sohbet, telefon desteği ve bilgi tabanını içerir.

Son Görüş

Kendin yap web sitesi üreticileri destek için ünlü değildir. Kendi kendine yeten platformlar olarak tasarlanan gerçekten iyi kullanıcı desteği almak zordur. İhtiyacınız olanı elde etmek için kullanıcı forumlarında ve bilgi tabanlarında açık fikirli ve istekli olmalısınız. Yine Google, WordPress veya Weebly için tam olarak yapmaya çalıştığınız görevin sonuçlarını ortaya çıkarmak için inanılmaz bir kaynaktır.

Weebly ve WordPress Kullanmayla İlgili Öneriler

öneriler

Hem WordPress CMS hem de Weebly web sitesi oluşturucusu, bir web sitesine ihtiyaç duyan herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilirken, her şirket kendi platformları için belirli bir kitle ilan eder.

WordPress

Kim için WordPress önerilir?

WordPress, güzel web siteleri, bloglar veya uygulamalar oluşturmak isteyenler listeler. Oldukça teknik değilseniz yeni başlayanlar için değil. Yetenekli tasarımcılar ve programcılar için mükemmel olan bu platform, web yeteneği söz konusu olduğunda hemen hemen her şeyi yapabilir. WordPress, çok dilli seçenekler için eklentiler kullanır.

Weebly

Weebly Kimler İçin Önerilir?

Weebly, yüksek kaliteli web siteleri, bloglar veya çevrimiçi mağazalar oluşturmak için bir restoran, öğretmen, siteler, küçük işletmeler ve fotoğraf sitelerinden bahseder. Yeni başlayanlar için tasarlanan Weebly, küçük şirketler ve orta ölçekli e-Ticaret için uygundur. WordPress gibi Weebly, çok dilli seçenekler için eklentiler kullanıyor.

Son Görüş

Bir web sitesi için ihtiyacınız olan her şeyi ve daha fazlasını WordPress ile alın, ancak ipleri öğrenmeye hazır olun (zaten deneyiminiz yoksa). WordPress’te bir site kurmak için birkaç gün ila bir hafta geçirmeyi bekleyin. Weebly’de tonlarca ekstra olmadan ihtiyacınız olan her şeyi alın ve web sitenizi birkaç gün içinde (veya daha az) bir araya getirin. Kurulumu ve yönetimi kolaydır.

Weebly ve WordPress Arasındaki Önemli Farklılıklar

Platformlar arasındaki temel farklar

Bu platformların her ikisi de (bazı kötü olanlarla birlikte) mükemmel incelemeler alırken ve şaşırtıcı bir takibe sahip olsa da, her program dikkate alınması gereken bazı artı ve eksilerle birlikte gelir:

WordPress

WordPress Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Gelişmiş CMS’ler arasında popülerlik derecesi yüksektir
 • Güçlü tasarım esnekliği, temalar, eklentiler, widget’lar ve SEO
 • Ücretsiz WordPress indir; yalnızca alan adı ve barındırma için ödeme yapın
 • Bilgileri yönetmek için sayfaları ve yayınları kullanır
 • E-Ticaret için mükemmel
 • Blog yazmak için mükemmel
 • Çevrimiçi destek topluluğu çok büyük
 • Temaları değiştirebilir
 • Dışa aktarılabilir içerik
 • HTML / CSS dostu
 • Programcılar için kolay

Eksileri

 • Önceden tasarlanmış, duyarlı temalar ekstra maliyetlidir
 • Birçok eklenti ve eklenti ek ücrete tabidir
 • Kolay bir sürükle ve bırak editörü değil (buna eklenebilir)
 • Tecrübesi olmayan yeni başlayanlar için zor
 • Gördüğün şey gerçekten aldığın şey değil
 • Kendinden barındırılan platformda sınırlı telefon desteği

Weebly

Weebly Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Squarespace, Wix ve diğer web sitesi kurucularının yanı sıra popülerliği de yüksek
 • İyi tasarım esnekliği, tema şablonları ve eklentiler
 • İyi SEO
 • Kolay sürükle ve bırak editörü; tipik olarak ne görürsen onu alırsın
 • Ücretsiz hesap mevcut ve alan adıyla makul fiyatlandırma planları
 • Temel e-Ticaret için harika
 • Blog yazmak için harika
 • Temaları değiştirebilir
 • Dışa aktarılabilir içerik
 • Bir dereceye kadar HTML / CSS dostu
 • Yeni başlayanlar için kolay
 • Belirli planlarda telefon desteği ve geniş bir destek topluluğu

Eksileri

 • Şablon temaları minimalist
 • Arayüz, tasarım ve özelleştirme açısından biraz sınırlıdır (şablonlara dayanır)
 • E-posta hizmeti, bülten oluşturucu veya blog içe aktarma yok
 • Bir programcının isteyebileceği gelişmiş işlevsellik açısından sınırlıdır

Son Görüş

Üstün bir web sitesi oluşturmak için bu seçeneklerin artılarını ve eksilerini karşılaştırmak biraz zordur, çünkü bu ürünler farklı sınıflardadır. WordPress, açık kaynaklı bir platforma dayanan yüksek platformlu, kendi kendine barındırılan bir CMS, Weebly basit bir barındırılan DIY web sitesi oluşturucusudur.

Ancak, her ikisi de bir web sitesine ihtiyaç duyan neredeyse herkese uyacak inanılmaz yetenekler sunar. Şimdiye kadar karar oldukça açık olmalı ama hadi tamamlayalım.

Sonuç: Weebly veya WordPress için Hangi Platform Doğru??

En İyi Platformu Seçme

İş web sitenizi veya profesyonel imajınızı oluşturmak için seçtiğiniz platform söz konusu olduğunda, WordPress veya Weebly size istediğiniz sonuçları verebilir. Birçok kullanıcı özellikleri, fiyatı ve özelleştirme yeteneklerini incelerken, bu farklı araç setleri durumunda bilgisayar ve Internet ile ilgili ortamlardaki beceri setleri ve deneyimlerime bakacağım.

WordPress

WordPress’i Seçme Nedenleri

Deneyim seviyeniz varsa, gelişmiş bir e-Ticaret veya blog web sitesini desteklemek için mümkün olan her şeyi yapmak istiyorsunuz ve tam esneklik için açık kaynak kodlamasını anlıyorsanız, WordPress’i seçin.

Weebly

Weebly’i Seçme Nedenleri

Bazı bilgisayar becerilerine sahip küçük bir işletme sahibi veya blogcuysanız ve kullanımı kolay bir arayüzde çok sayıda e-Ticaret seçeneğiyle hızlı bir şekilde bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız, Weebly’yi seçin. Gerekirse biraz HTML kodu yapabilirsiniz.

WordPress ve Weebly Alternatifleri

CMS platformları ve web sitesi oluşturucu platformları açısından birçok seçenek vardır. İşte üst düzey rakiplerden bazıları:

Barındırılan DIY Web Sitesi Oluşturucuları: Wix, Squarespace

Kendinden Barındırmalı CMS Platformları: Drupal, Joomla, Magento

Bu programlar için birçok öğretici, video ve kullanıcı yorumu vardır. Keşfetmek ve beceri setleri ve web sitesi ihtiyaçları için doğru platformu bulmak için zaman ayırın. Bu iki ürün söz konusu olduğunda, WordPress ve Weebly, bilgisayar deneyimi dereceniz dikkat çekici olduğundan karar oldukça basit görünüyor. Bu incelemenin yardımcı olacağını umuyoruz.

Okuyucular, sorularınız, düşünceleriniz veya fikirleriniz varsa sizden duymak isteriz. Bu platformların düzenli olarak değiştiğini ve geliştiğini biliyoruz ve yeni bilgiler açıyoruz. WordPress veya Weebly ile kişisel deneyimleriniz varsa, lütfen bunları bizimle paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map