Top 48 Web Tasarım Blogları Tüm Web Tasarımcıları ve Geliştiricileri Takip Etmeli

Web sitelerini geliştirme ve tasarlama konusunda oyununuzu geliştirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Dünyanın en iyi uzmanlarından bazıları ücretsiz tavsiye ve örnekler sunar. Tavsiye bulmak kolaydır. Bloglarına gönderiyorlar.


Ama en iyisi kim? Sizi aradık. İşte web tasarımcıları ve geliştiricileri için en iyi 50 blogun listesi. Her birini harika bir kaynak yapan şeyin ne olduğunu anlatacağız. Ayrıca mutlaka okunması gereken 3 makale için seçimlerimizi bulacaksınız.

1. speckyboy

Tarafından yazılmıştır: Paul Andrew ve ekibi

speckyboy

Ne bulacaksınız: Öğreticiler, teknikler ve kaynaklarla dolu dergi tarzı bir blog. Yayınlar web tasarımı ve geliştirme, grafik tasarım ve reklamcılık konularını kapsamaktadır. Katkıda bulunanlar en sevdikleri tasarım stillerini seçer ve size nedenini söyler. Web sitesi tasarımı için şu anda nelerin trend olduğunu görerek faydalanırsınız.

Arkasındaki teknolojileri okuyacaksınız. Makaleler serbest çalışan web tasarımcısı için yazılmıştır. Okuduklarınızı beğendiyseniz, blogun haftalık bültenine abone olun. Tasarım topluluğundan faydalı araçların ve makalelerin özeti.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @speckyboy

2. Altı Düzeltme

Altı Düzeltme

Tarafından yazılmıştır: Jacob Gube

Ne bulacaksınız: Ana sayfada temel başlıkların yer aldığı minimalist bir tasarımın sizi kandırmasına izin vermeyin. İçeriye atladığınızda makaleler grafik açısından zengindir. Jacob ve konuk sonrası yazarları makaleleri, rehberleri ve eğiticileri bir araya getirir. Dizin sayfasındaki açılır menü sizi ana kategorilere götürür. Okumak istediğiniz şeye doğru ulaşabilirsiniz. Göz ardı etmeyin Freebies Bölüm. Kullanılabilir tasarım öğelerinin bir hazinesi.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @sixrevisions

3. A List Apart

A List Apart

Tarafından yazılmıştır:L. Jeffrey Zeldman ve onun takım
Ne bulacaksınız:İyi bir blogun bir sese ihtiyacı vardır, ancak bu ses fazla tartışılmamalıdır. Bu web sitesi güzel yeri buldu. 1997’de bir posta listesi olarak başladı ve ertesi yıl bir web sitesine geçti. Akıllı ve eğlenceli makaleler standartlara ve en iyi uygulamalara odaklanır.

6 ana konu kategorisi vardır. Her biri alt kategorilere ayrılmıştır. Yardımı takdir edeceksiniz. 1.750’den fazla makale var. Bunlar zor teknik tavsiyelerden yaratıcılığı yeniden yönetme önerilerine kadar uzanır..

Makaleler okunmalı:

Takip et:@alistapart

4. SitePoint

SitePoint

Tarafından yazılmıştır:Mark Harbottle ve Matt Mickiewicz ve onların takım.

Ne bulacaksınızBu web sitesinde bulacağınız içeriği size sunmak için 30’dan fazla kişi çalışıyor. Profesyonel web sitesi geliştiricileri, tasarımcıları ve programcılarıdır. Güncel konulardan oluşan bir kutucuk ile karşılaşacaksınız. Üst kısımdaki yatay çubuk, belirli konu kategorilerine ulaşmanıza yardımcı olur.

Bir kategoriyi tıkladığınızda altında bir alt kategori görünür. Web sitesi tasarımı ve geliştirme anlayışınızı derinleştirmeye meraklı bir girişimciyseniz önce buraya gidin. Web sitesi üyelik ücreti için binlerce video eğitimi ve e-Kitap sunuyor.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@sitepointdotcom

5. Web Kaynakları Deposu

Web Kaynakları Deposu

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu web sitesi tasarımı ve geliştirme için çoğunlukla ücretsiz kaynakların bir koleksiyon. 2007 yılında Umut Muhaddisoglu tarafından başlatılmıştır. Onu da DesignM çalıştıran Brad Wayland’a çevirdi. Web sitesi, ücretsiz olan her şey için popüler bir çevrimiçi hedef olduğu kadar bir blog kadar değil.

Makalelerden bazılarının kısa bir tanıtımı var. Bununla birlikte, çoğu sizi kaynağa yönlendirir. Aylık 800.000’den fazla ziyaretçi ilham almak için buraya bakıyor. Kategoriye göre arama yapın veya trend olanları görün.

Makaleler okunmalı:

6. Line25

Line25

Tarafından yazılmıştır:Iggy

Ne bulacaksınız:bir kişi bu blogu seçiyor. Yeni teknikler öğrenmenize yardımcı olacak örnekler ve öğreticiler için iyi bir gözü var. Üç ana kategori vardır. Nesne kategori web tasarım trendleri hakkında yorumlar sunuyor. Ayrıca web tasarım gurusu ile röportajlar var.

İlham kategorisinde, genellikle temaya veya stile dayanan bir “hafta sitesi” bulunur. Öğreticiler kategorisi, WordPress kullanıcıları için birçok yardımla adının sonuna kadar yaşıyor.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @ line25blog

7. Smashing Dergisi

Smashing Dergisi

Tarafından yazılmıştır: Vitaly Friedman

Ne bulacaksınız:E-posta bültenine kaydolan 181.000’den fazla kişiye katılın. Ardından, bu sitedeki kapsamlı tasarım kaynakları koleksiyonuna bir tur atın. 6 ana kategori vardır ve her birinin bir küratörü vardır. İçin ipuçları, püf noktaları ve fikirler alacaksınız Kodlama.

Web tasarım ilkelerini öğrenin ve Tasarımda ilham verici örnekleri keşfedin. Gelişen uygulamalara ayak uydurun seyyar. Eğiticilerden bilgi edinin veya Grafik. İçin en iyi uygulamaları takip edin UX Tasarımı. İçin bir kategori bile var WordPress.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @smashingmag

8. Sonraki Web

Sonraki Web

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu, dünyanın en büyük çevrimiçi yayınlarından biridir. Web tasarımı ve geliştirmeyle ilgili en son haberleri bulacaksınız, ancak konular çok daha ötesine geçiyor. Yaratıcı kategori web tasarımı ve geliştirmeyle ilgili makalelerin yararlı bir koleksiyonunu sunar.

Ayrıca, yeni lansmanlar ve yazılım güncellemeleriyle ilgili hikayeleri Başlatmak kategori. Ve tüm işler hakkında ne söylediklerini biliyorsunuz ve oyun yok. Mola zamanı geldiğinde, dikkatini dağıtmak.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @TheNextWeb

9. Yaratıcı Bloq

Yaratıcı Bloq

Tarafından yazılmıştır: Dan Oliver ve onun takım

Ne bulacaksınız: Bu web sitesinde içgörüler, yaratıcı ipuçları ve ilham bolluğu var. Ayrıca, 3B oluşturma, görsel-işitsel ürünler ve marka hakkında makaleler bulabilirsiniz. Yalnızca web sitesi tasarımı veya geliştirme yardımı arıyorsanız, Ana Kategori.

Sizin için en yeni ilanları en üstte olacak şekilde toplar. Creative Bloq, Gelecek Grubu. Ayrıca müzik, eğlence ve teknoloji için İngiltere merkezli web siteleri de vardır..

Makaleler okunmalı:

Takip et: @CreativeBloq

10. Hongkiat

Hongkiat

Tarafından yazılmıştır: Hongkiat Lim ve onun takım

Ne bulacaksınız: Bu web sitesi tasarımcıların, blog yazarlarının ve geliştiricilerin gözdesi. Editör ekibi ipuçları, püf noktaları, öğreticiler ve araçlardan oluşan en yeni koleksiyonu seçiyor. Gadget’lar, uygulamalar ve yeni teknoloji hakkında uygun makale dengesi de var.

Web sitesinin üst kısmındaki yatay gezinme, sitenin ana kategorilerine erişir. Birincil ilgi alanınız Tasarım / Dev. Meşgulseniz günlük e-postaya kaydolun.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @hongkiat

11. Tasarım Kulübesi

Tasarım Kulübesi

Tarafından yazılmıştır: David Appleyard ve onun takım

Ne bulacaksınız: Web sitelerini tasarlamayı ve geliştirmeyi öğrenmek, ilham aldığınız zaman yardımcı olur. Bu blogun en iyi yaptığı şey budur. Tasarım için bir vitrin. Makaleler size teknikleri öğretmek böylece web siteniz için aynı şeyi yapabilirsiniz.

Ana kategorilerden ikisi sizi tasarım örnekleri koleksiyonlarına götürür. galeri. Meşgulseniz, günlük e-postaya kaydolun. Kategori, aramada görmek istediğiniz ana rengi seçmenize olanak tanır. En son yayınları Nesne kategori.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @designshack

12. DESIGNTaxi

DESIGNTaxi

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu web sitesi ziyaretçilerden daha fazla övgü aldı. Forbes dergisi, yaratıcılığı ve tasarımı takip etmek için ilk 5 siteden biri olarak adlandırıyor. Bulacağınız içerik, web sitesi tasarımı ve geliştirmesiyle ilgili makalelerden çok daha fazlasıdır.

En iyi kaynak seçiminiz olmayabilir, ancak size ilham vermeyecektir. Web sitesi tasarımı ve geliştirilmesiyle ilgili en son makaleleri bulmanın en iyi yolu arama işlevini kullanmaktır. Sitenin en üstünde.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @designtaxi

13. David Walsh

David Walsh

Tarafından yazılmıştır:David Walsh

Ne bulacaksınız:David Walsh bir blog yazarı, konuşmacı ve web geliştiricisidir. 30 kişilik yazılım mühendisi Madison, Wisconsin’den geliyor. Blogunu web sitesi geliştirme hakkında bilgi ve öğreticiler dağıtmak için kullanır. David’in makaleleri tasarım konusunda size pek yardımcı olmayacak.

Ancak web sitelerinin teknik tarafı hakkındaki yazısını anlamak kolaydır. Konular geniş kategorilere ayrılır, ancak her şeyi dizine ekler. Sizi ilgilendiren bir şey hakkında yazıp yazmadığını görmek için ana sayfanın üst kısmında bir arama yapabilirsiniz.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @davidwalshblog

14. Enovato Tuts+

Enovato Tuts +

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu, yaratıcı varlıklar için önde gelen bir pazar yeri olan Enovato’nun alanlarından sadece bir tanesidir. 6 milyondan fazla kişiden oluşan çevrimiçi bir topluluk Enovato ekosistemine katkıda bulunuyor. Tuts + alanı 21.000’den fazla ücretsiz öğreticiden oluşan bir kütüphaneye sahiptir.

Sadece 700’den fazla video kursu var. Web tasarım ve geliştirme yardımı bulmak için en iyi yer tam dizin. Tüm kütüphaneye erişim gerektirir kayıt ücretsiz deneme için.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @tutsplus

15. OneExtraPixel

OneExtraPixel

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu web sitesi Singapur’dan. Personel yararlı ipuçları, öğreticiler ve kaynaklar toplar ve paylaşır. Kendilerini “dijital oyun alanı” olarak tasarlıyorlar. Nedenini biraz keşfederek anlayacaksınız. Ana sayfanın üst kısmındaki bir kutu, şu anda trend olan makaleleri gösterir.

Sol üst köşedeki açılır menü gezinmek için uygun bir yol sunar. Belirli ilgi alanlarını bulmak için kullanın. OXP, diğer siteler gibi freebies ile cömert değildir. Çünkü kaliteyi hedefliyorlar.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@onextrapixel

16. Stoyan’ın phpied

Stoyan’ın phpied

Tarafından yazılmıştır:Stoyan Stefanov

Ne bulacaksınız:Web sitesi geliştirme bilgileri ve kaynakları için bu web sitesine gidin. Kalifiye bir uzmandan bilgi alırsınız. Stoyan 4 kitabın yazarıdır. Bu blogda bulamayacağınız bir şey çok fazla grafik. Çünkü Stoyan tamamen kodla ilgili.

Web sitenizi geliştirmek için kullanacağınız kod örnekleri bulacaksınız. Üretken bir poster değil, ancak önceki yıllardaki makaleleri bile hala yararlı.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@stoyanstefanov

17. WebAppers

WebAppers

Tarafından yazılmıştır:Ray Cheung

Ne bulacaksınız:Bu web sitesinin yaratıcısı iyi bir noktaya sahiptir. Çevrimiçi yüz binlerce kaynak var. Kimin bakmaya vakti var? O ve katkıları en iyi kaynaklar olduğuna inandıkları şeyi seçiyor. Sıralı bir ücretsiz simgeler, stok fotoğrafları ve yazı tipleri koleksiyonu bulacaksınız.

Web sitesi eklentilerinin yanı sıra Javascript ve Ajax bileşenlerini de keşfedeceksiniz. Kategorileri ve konuları görüntüleyen tablolar için ana sayfanın sağ tarafına bakın.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @webappers

18. Yolunuzu Tasarlayın

Yolunuzu Tasarlayın

Tarafından yazılmıştır:Bogdan Sandu

Ne bulacaksınız:Web sitesi tasarımı Bogdan’ın tutkusudur. Burada blogunda yazıyor. Anlatmak için basit ve anlaşılır bir dil kullanıyor. Bogdan yayınlarını ana sayfanın üst kısmındaki gezinme çubuğunda 5 kategoriye ayırır. En son yayınlarını aşağıda sunuyor.

Paylaştığında kaynak, Bogdan nedenini açıklamak için zaman ayırır ve size bunu nasıl kullanabileceğinize dair örnekler verir. Haftalık e-posta güncellemesi için abone olabilirsiniz.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @boogiesbc

19. Ağaç ev

Ağaç ev

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu web sitesinin kurucuları teknoloji eğitiminin herkese açık olması gerektiğine inanmaktadır. 220’den fazla çevrimiçi kurs sunmaktadır. Web sitesine tam erişim ücretli bir üyelik gerektirir, ancak 7 günlük ücretsiz bir deneme için kaydolabilirsiniz..

Sıfır bilgiden, bu eğitim sitesi ile tam bir web sitesi oluşturmaya geçin. Becerilerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen uzmanlar için de içerik var. Kursa bakın kütüphane ihtiyaçlarınıza uyan çevrimiçi sınıflar için.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @ağaç ev

20. Webmonkey

Webmonkey

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu bir telli web sitesi iştiraki. Web sitesi tasarımı ve geliştirme ile ilgili hikayeler Webmonkey’e ulaşıyor. Sizi makalelere yönlendirmek için dört ana kategori daha da ayrıntılara giriyor. Ana sayfanın sağ tarafının üst kısmına yakın bir bölümde üst seçimler bulunur.

Yararlı bir kaynak koleksiyonu için Referans kategorisine gidin. Web siteniz için ihtiyacınız olan kodu kesip yapıştırmanıza izin vermek için oluşturulmuştur.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@webmonkey

21. 24 Yol

24 Yol

Tarafından yazılmıştır: Drew McLellan ve çok sayıda katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu blog hakkındaki ilk izleniminiz, “Şu an hiçbir şey yok!” 24 Ways her yıl sadece 24 gün yayınlar. Drew McLellan bu yıllık geleneği 2005 yılında başlattı. “Web meraklıları için yeni bir takvim” dediği şeyi bloglamaya karar verdi.

Blog her Aralık ayında 24 gün boyunca web tasarımı ve geliştirme hakkında günlük bir yazı yayınlıyor. Bulacağınız her şeyin bir önceki yılın tarihi vardır. Önümüzdeki yıl için tahminler. Arşiv menüsünü görmek için sağ üstteki daraltılabilir menüye erişin.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@ 24ways

22. eJohn

eJohn

Tarafından yazılmıştır: John Resig

Ne bulacaksınız:Bu, John’un kişisel blogu olabilir, ancak her şey web sitesi geliştirme ile ilgilidir. O bir mühendis hKhan Akademi ve yaratıcısı jQuery JavaScript kitaplığı. John iki kitap yazdı. Profesyonel JavaScript Teknikleri ve JavaScript Ninja’nın Sırları.

Bu web sitesindeki kaynakları değerlendirmenin en iyi yolu mesajlar arasında ilerlemektir. Tek yol da bu. John konu kategorileri veya bir arama işlevi sunmaz. Eğer onun üzerine atlarsan başka neyin peşinde olduğunu görebilirsin ana Sayfa.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@jeresig

23. FROMDEV

FROMDEV

Tarafından yazılmıştır: Sachin

Ne bulacaksınız:Bu başka bir kişisel blog. Sachin, blog yazmasının nedeninin, diğer geliştiricilerle bilgi paylaşmak olduğunu söylüyor. Ödülünüz, diğer kaynaklara bağlantılar içeren bir makale koleksiyonudur. Bir gönderi hakkında yorum yaparsanız Sachin yanıt verecektir. Konu kategorileri spawn açılan menüleri.

Ana sayfada hangi makalelerin dikkat çektiğini görebileceğiniz bir bölüm var. Bir maceraya hazırsanız, Şaşırt beni bağlantı.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@FromDev

24. viget

viget

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Viget blogu, web sitesi geliştiricileri ve tasarımcılarından oluşan bu ekibin bilgeliklerini paylaştığı yerdir. Viget’te büyük bir ekip var, bu yüzden makaleler geniş bir bilgi yelpazesi sunuyor. Web sitesi onları 5 ana kategoriye ayırıyor.

En son yayınlar ön sayfada görünür. Her makale, konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için önerilen bir bağlantıyla sona erer. Yayının tadını çıkarırsanız, yazarın daha fazlasına bir bağlantı da bulacaksınız.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @viget

25. Web Tasarımcısı Duvar

Web Tasarımcısı Duvar

Tarafından yazılmıştır:Nick La

Ne bulacaksınız:Nick üretken bir blogcu değil. Muhtemelen Nick de koşar çünkü N.Tasarım Stüdyosu, Themify, IconDock, ve En İyi Web Galerisi. Web Designer Wall’da bir güncelleme yayınladığında, her şey web sitesi tasarımı ile ilgilidir. İlham almak için öğretici ve fikirlerin yararlı bir deposudur..

Makaleler okunmalı:

Takip et: @nickla

26. Dijital Telepati

Dijital Telepati

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Şık! Bu üründen ve UX tasarım şirketi firmasından blog’u özetleyen tek kelimedir. Tasarımcıların öğrendikleri, blogun düzenini ve işlevini neyin güçlendirdiğidir. Her gönderi sizi eğitecek ve ilham verecektir. Her şey karmaşık sorunlara basit çözümlerle ilgilidir.

Dijital Telepatiden öğrenilecek çok şey var. Kategoriler belirli konuları bulmanıza yardımcı olur. Dijital Telepatinin “Okuma Listesi” dediklerini keşfedin. Bu, en çok okunan mesajların önerisi.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @dtelepathy

27. Designrfix

Designrfix

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Her şey bu blog katkıda bulunanlar grubunu paylaşmakla ilgilidir. Amaçları, tasarım konusunda daha az bencil bir topluluk yaratmaktır. Her yazı, teknik ve ilham için düşünceli bir yardımcıdır. Sürpriz değil İlham kategori en fazla içeriğe sahip.

Fırsatlar kategori web sitesi tasarımı ve geliştirme yazılımı üzerinde teklifleri daha var. Geeky ve yeni olanları görmek için oraya gidin. Ana sayfanın sağ tarafındaki bir alan, nelerin trend olduğunu gösterir.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@Designrfix

28. Web Tasarım Defteri

Web Tasarım Defteri

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Bu blog destekli web sitesi, son dakika haberleri ve web sitesi tasarım ve geliştirme araçlarının incelemelerini sunar. Bazı yayınlar tanıtım olsa da, yorumlar kategorisi yazılımın dürüst değerlendirmelerini sunar. Kısa listenizde bir CMS’nin artılarını ve eksilerini alabilirsiniz.

Araçlar alt kategorisi üretken kalmak için programcıların ne kullandığına dair bir düşüş sağlar. Şuraya gidin: Portföy alt kategorisi tasarım ilhamına ihtiyacınız olduğunda.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@webdesignledger

29. Web Tasarımcısı Deposu

Web Tasarımcısı Deposu

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Bu web sitesinde işler gittikçe büyüyor. Blog, web tasarım haberlerine, tekniklerine ve kaynaklarına odaklanırdı. Şimdi, kapsamlı bir içerik merkezi olacak şekilde genişletildi. Yaklaşık 750.000 abone araçları, ürün duyurularını ve birçok freebiyi bulmak için buraya geliyor.

Üst kısımdaki ana Blog kategorisi bağlantısıyla tasarım ve geliştirme içeriğine gidin. Freebies yanında. Web Designer Depot büyük bir video kütüphanesi , konferans görüşmeleri ve öğreticilerin.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@DesignerDepot

30. Reklam Taşması

Reklam Taşması

Tarafından yazılmıştır:Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: “Yaratıcı” isminin bir parçasıdır. Bu web sitesi, şeylerin tasarım tarafına daha fazla eğilir. Alandaki en popüler isimler faydalı makalelerde tavsiyeleri paylaşır. Büyük bir Öğreticiler kategori. Web siteniz için görsel büyü oluşturmak için adım adım rehberlik bulacaksınız.

Şuraya gidin: arşiv bulamadığınız bir şeyi bulmak için. Reklam Öğesi Taşması, tüm hediye bir yerde. Onlar ayrı beleşe.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@creativeofblog

31. SADECE Yaratıcı

SADECE Yaratıcı

Tarafından yazılmıştır: Jacob Cass

Ne bulacaksınız:JUST Creative’in kurucusu web sitesi tasarımı hakkında konuşmak için kişisel blogunu kullanıyor. Dijital bir göçebe olarak dünyayı dolaşırken gönderiyor. Web sitesi geliştirme hakkında birkaç makale bulacaksınız.

Ama unutmayın ki Jacob bir tasarımcı. Ne hakkında konuştuğunu biliyor. Jacob çok kazandı tasarım ödülleri. Yazılarında gezinmek için kategorileri kullanmaz. En iyi seçeneğiniz konuları bulmak için arama penceresini kullanmaktır.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@justcreative

32. Vandelay Tasarım

Vandelay Tasarım

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: İşletmenizi başarılı kılmak için doğru araçları kullanır. Bu tasarım grubu blog yayınlarını eğitmek ve bilgilendirmek için kullanır. Yayınlar tasarım haberlerini ve trendlerini paylaşır. Web sitesinde ayrıca binlerce tasarım grafiği bulunmaktadır. Hepsi olmasa da birçoğu ücretsizdir.

Bir WordPress temasına ihtiyacınız varsa, bu bulmayı umduğunuz web sitesi olabilir. Onlar sahip ücretsiz indirme. En son gönderiler kendilerini ana sayfada döşeme biçiminde sunar.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @VandelayDesign

33. İsviçreli Bayan

İsviçreli Bayan

Tarafından yazılmıştır: Tina Roth Eisenberg

Ne bulacaksınız: Tina bu blogda 2005’ten beri yayınlar yapıyor. Onun için görsel bir arşiv olarak başladı, ancak popüler bir çevrimiçi tasarım dergisine dönüştü. Web sitesi aylık 1 milyondan fazla benzersiz ziyaretçi alıyor. Tina, kategorileri diğer tasarım ve geliştirme web sitelerinin yaptığı gibi kullanmaz.

Ana sayfanın üst kısmında bir filtre var. Konulara nasıl yaklaştığını bilmek faydalıdır. Belirli konuları bulmak için arama penceresini kullanmak isteyeceksiniz.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @swissmiss

34. instantShift

instantShift

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Bu web sitesinde sahip olabileceğiniz tek sorun nereden başlayacağınıza karar vermektir. Sürekli yeni kaynaklar ekleniyor. İyi haber şu ki, üstte sizi doğru yönde hareket ettiren bir kategori gezinme çubuğu var.

Bir şey bulamazsan, buraya geçerli etkin kategorileri bulmak için. Ayrıca makaleleri sınıflandırmak için kullanılan popüler etiketleri de bulacaksınız. Bağlantılar yayınları sizin için filtreleyecektir. Bu web sitesine katkıda bulunanlar WordPress’e yakındır. Bunu bulacaksın kategori makalelerle dolu.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @instantshift

35. Yukarı Kuzey’den

Yukarı Kuzey'den

Tarafından yazılmıştır: Daniel Nelson

Ne bulacaksınız: Daniel’in blogu dünyanın dört bir yanından ilham veren reklam öğelerini kapsar ve tanıtır. Web sitesinin ana sayfası sizi son yayınlarına karolarla selamlıyor. Üst kısımdaki açılır kategori gezinme sizi belirli konulara götürür.

Daniel kaynak bağlantısıyla delirmez. Ayrıca şeffaf. Bir satış ortağı bağlantısıysa, bunu böyle işaretler. Yayınlarına bağlantıların bir başka yararlı koleksiyonu, ana sayfanın alt kısmındadır.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @fromupnorth

36. DesignM.ag

DesignM.ag

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Web sitesi tasarımı, dünyanın her yerinden katkıları ile kapsar. Ayrıca bir tasarım galerisi var. Diğer web siteleri sizi miktarla etkilemeye çalışabilir. DesignM.ag orada kesip kalite sunmayı tercih ediyor.

Birkaç makale var, ancak bunlar ayrıntılı. Tasarımcılar web sitesinin ana sayfasını takdir edeceklerdir. Son yayınları vurgulamak için çok renkli karışımların akıllıca kullanılmasını sağlar.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @DesignMagTweets

37. Tasarım Talimatı

Tasarım Talimatı

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Altı Düzeltme Kurucu Jacob Gube bu web sitesine kardeşi Isaac Gube ile başladı. Düzenli katkıda bulunanların güçlü bir tabanı var. Öğreticiler ve incelemeler var. Makaleler konulara temel düzeyde yaklaşır. Yeni başlıyorsanız bu iyi bir kaynaktır.

Makalelerin çoğu öğretici. Eğitim kardeşler için güçlü bir temadır. Web sitesinin Kaynak kategorisi, kolay talimatlar bile içeren tasarım araçları sunar.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @designinstruct

38. Tasarım Gıpta

Tasarım Gıpta

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Bu web sitesi tasarım fikirlerinin bir koleksiyonudur. Küratörlüğünü üyeleri Profesyonel Tasarım Derneği (AIGA). Farklı bir katılımcı blogun günlük yayınlarını her hafta oluşturur.

Web sitesi ziyaretçileri yayınları okuyabilir ve tanıtmak için oy kullanabilir. Burada öğreticiler veya kaynaklar bulamazsınız. Mükemmel tasarım konseptleri bulacaksınız. Design Envy ilham amaçlı görsel bir şölen.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @AIGAdesign

39. David Airey

David Airey

Tarafından yazılmıştır: David Airey

Ne bulacaksınız:David’in kişisel blogu bir tasarımcının hayatıyla ilgili, tahmin ettiniz. Bu türdeki birçok blog gibi, konu veya kategori bulmak için gezinme yoktur. Tasarım işinden bahsederken David ile birlikte dolaşmaya davetlisiniz.

Bazen bu bir gözden geçirmedir. Diğer zamanlarda, içgörü. Kaynaklarla birkaç bağlantı kurar. Onları aramalısın. Bulmaya değerler.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @DavidAirey

40. Kaşık Grafikleri

Kaşık Grafikleri

Tarafından yazılmıştır: Chris Spooner

Ne bulacaksınız:Chris kişisel bloguyla sadece üç şeye yapışıyor. Gönderir öğreticiler paylaştığı tasarımların ve özel efektlerin nasıl oluşturulacağını gösteren O teklif eder beleşe daha üretken olmanıza yardımcı olmak için. Ve yazar nesne çeşitli yaratıcı türlerin arkasındaki teoriyi açıklamak.

Öğreticilerinden bazıları video. Onları bir ayrı kategori. Kaynaklarından bazıları ücretli üyelik. Chris 2007’den beri bloguna gönderdi. Çok büyük bir şey var Arşiv.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @chrisspooner

41. Codrops

Codrops

Tarafından yazılmıştır: Manoela IIic ve Pedro Botelho ve onların takım

Ne bulacaksınız:Manoela ve Pedro her gün web sitenizin sınırlarını zorlamanız gerektiğine inanıyor. Yenilikçi fikirler ararlar ve sonra bunları yazılara dönüştürürler. Makalelerin eğilimlerini ve tekniklerini bulacaksınız. Bu bir teknikse, bununla ilgili bir öğretici bulacaksınız.

Sonuç, web sitesi tasarımı ve geliştirmesi için kaynakların heyecan verici bir karışımıdır. Codrops ücretsiz web sitesi şablonlarını aramayı tercih ediyor “Taslaklar.”Ayrıca ilgili kaynakları“Toplu.”

Makaleler okunmalı:

Takip et: @codrops

42. UX Kabini

UX Kabini

Tarafından yazılmıştır: Matthew Kammerer ve David Leggett ve onların takım

Ne bulacaksınız:Bu web sitesinin tek bir odağı var. Kullanıcı deneyimi (UX) hakkında makaleler yayınlar. İçerik yazma seviyesi, konu hakkında az bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayanlar içindir. Temel bilgileri öğrenecek ve en iyi uygulamaları keşfedeceksiniz. 9 kategori ele alınan tüm konuları ele alır.

Renk kodludurlar ve web sitesindeki çeşitli alanlardan erişilebilirler. Dizin, makalelerin tam listesini verir. İyi web sitesi UX çok önemlidir. Bu web sitesi bir bilgi altın madeni.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @codrops

43. designmodo

designmodo

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:“Modo” İtalyanca ve İspanyolca “yöntem” kelimesidir. Bu web sitesinin felsefesi, sağlam tasarıma yönelik bir “yöntem” olmasıdır. Sizinle paylaştıkları makaleler bunu yansıtıyor. İlgilendiğiniz bir kategoriye atlamak için ana sayfanın üst kısmındaki gezinmeyi kullanın. Designmodo ayrıca bir Online mağaza. İçin eksiksiz paketler bulacaksınız web sitenizi oluşturun.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@Designmodo

44. Co.Design

Co.Design

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Hızlı Şirket bu web sitesinin sahibi. Onlar dünyanın önde gelen ilerici iş medyası markası. Co.Design, web sitesi tasarımı ve geliştirme ile ilgili haberleri bulacağınız bir etkinliktir. Fast Company tartışmalı olmaktan korkmuyor. Blog yazısı yazarları düşüncelerini dile getirir. Öğrenecek çok şey var ve web sitesinin enerjik düzeni sizi eğlendirecek.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@FastCoDesign

45. Moz

Moz

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız:Şirketin ana işi arama motoru optimizasyonu. Moz blogunun çoğu SEO ile ilgilidir. Ancak, web sitesi tasarımı ve geliştirilmesine ayrılmış belirli bir alan var. Makaleler, başka yerlerde bulmak zor olan konuları keşfeder. Grafiklerle dolu ve daha fazla örneğe bağlantılar.

Her bir gönderinin sonunda okunacak benzer Moz gönderilerinin bir listesi vardır. Tasarım kategorisini bitirdiğinizde devam edin. Geri kalanı da web sitenizi geliştirmenize yardımcı olacak.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@Moz

46. 1stwebdesigner

1stwebdesigner

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: bir profesyonel tasarımcı grubu bu web sitesini çalıştırır. Ayrıca, Themeco WordPress teması. Blogcular, uzmanlıklarını ve becerilerini çalışan bir dizi yayında paylaşıyorlar. Makaleler kategorilere ayrılmamıştır, ancak zorunlu arama penceresi ana sayfanın en üstündedir.

Eğiticiler, ihtiyacınız olan becerileri ve bunu tamamlamak için ne kadar zaman alacağını size açıklar. Listelerde büyükseniz, burada bir konu için 50’den az kaynak içeren bir blog bulmak zordur. Birçoğu 200 veya daha fazlasını içerir.

Makaleler okunmalı:

Takip et:@ 1stwebdesigner

47. Tripwire Dergisi

Tripwire Dergisi

Tarafından yazılmıştır: Lars Vraa ve çok sayıda katılımcı

Ne bulacaksınız: Web sitenizi geliştirmeyi asla bırakmamanız gerektiğine inanıyorsanız, bu blog yeni en iyi arkadaşınızdır. Katkıda bulunanlar, web sitesi geliştirmenin hiç bitmeyen bir görev olduğu konusunda hemfikirdir. Hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için tasarım ve geliştirici ipuçları sağlarlar.

Lars okuyucuların yazılara oy vermesine izin verir. Ardından ana sayfadaki en popüler makaleleri vurgular. Üstteki kategori gezinme çubuğunu kullanarak konuları boş zamanlarınızda keşfedin.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @tripwiremag

48. Web Sitesi Dergisi

Tripwire Dergisi

Tarafından yazılmıştır: Birden çok katılımcı

Ne bulacaksınız: Web görsel bir ortamdır. Görüntüler her şeydir. Bu blog, web sitenizi en iyi şekilde nasıl tutacağınıza dair makalelerin bir özetidir. Zamanınız kısıtlıysa ve birkaç dakika içinde konuya girip çıkmak istiyorsanız Web Sitesi Dergisi’ni düzenli bir ziyaret yapın.

Sitenin kaynakları tasarım ve geliştirmenin ötesine geçiyor. Her alan bir kanal olarak ayarlanır. Bunun için dikey gezinme sağ taraftaki ana sayfadadır.

Makaleler okunmalı:

Takip et: @WebsiteMagazine

Bir Blogcu Alır

Bloglama hakkında en iyi bilgiler, başarılı bloglar yayınlayan kişilerden gelir. Blogcular cömerttir. Onlar için eserleri paylaşmaktan hoşlanıyorlar ve bunun sizin için işe yaradığını görmek istiyorlar.

Bloglar etkileşimlidir. Geri bildirimler ve yorumlar başarılarını artırır. Bu blog sahiplerinin hoşunuza gitmesine izin verdiğinizden veya yayınladıkları bir şeyi kullandığınızdan emin olun.

Son bir adım daha var. Öde. Diğer blog yazarlarıyla paylaşabileceğinizi öğrendiniz?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map