Squarespace vs. WordPress: Hangisini Seçmelisiniz?

Bir web sitesi oluşturucu seçmek yeterince zor bir iştir ve Squarespace web sitesi oluşturucu ile kendi kendini barındırılan WordPress yazılımını (WordPress.org) karşılaştırmak, web sitesi oluşturucunuzu, barındırılan veya kendi kendine barındırılanı seçmeye başka bir karmaşıklık düzeyi ekler.


Barındırılan bir web sitesi oluşturucu, şirketin sitenizi bilgisayarlarında çalıştırdığı sitedir; kendi kendine barındırılan bir web sitesi oluşturucu web sitenizi oluşturmak için yazılım sağlar, ancak sizin için web sitenizi çalıştırmak için bir web barındırma hizmeti bulduktan sonra bakmak zorunda.

Bu komplikasyon, web sitenizle ilgili ne istediğinizi ve bu rüyayı gerçekleştirmek için ne kadar zaman ve çaba harcamak istediğinizi sormak için olağan soruları genişletir ve yepyeni bir set sunar..

Şimdi, her zamankinden daha fazla, web sitenizin ne kadar karmaşık olmasını istediğiniz, oluşturma ve bakımında ne kadar pratik olabileceğiniz, bütçenizin gerçekte ne olduğu ve bu dolar miktarına sadık kalarak kalıp kalamayacağınız konusunda kendinize dürüst olmak önemlidir..

Squarespace ve WordPress.org incelememiz, barındırılan Squarespace ve kendi kendine barındırılan WordPress.org arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları vurgulayarak, her bir ürünün en iyi olduğunu göstererek bu karar verme sürecinde size yol gösterir..

Yol boyunca, sorularınıza verdiğiniz yanıtlar, hayalinizdeki web sitesi için en iyi web sitesi oluşturucuyu seçmenize yardımcı olacaktır..

Bu bir sayı oyunu değil

Squarespace ve WordPress.org sayılarına bakmanın, aralarında seçim yapmanıza gerçekten yardımcı olmamasının iki temel nedeni vardır. Öncelikle, Squarespace güzel görünümlü web siteleri oluşturmanıza izin veren bir web oluşturucu ürünüdür.

WordPress.org, öncelikle son derece çekici web siteleri oluşturabilseniz de, büyük miktarda veriyi etkili ve verimli bir şekilde yönetmenizi sağlayan bir içerik yönetim sistemidir..

Böylece Squarespace ve WordPress.org farklı ihtiyaçları karşılayabilir. İkincisi, WordPress.org’un sayıları herkesi uzaklaştırıyor.

Squarespace, Internet’te (yazma sırasında) 700,00’den fazla web sitesine sahiptir; bu, tüm web sitelerinin% 0,2’sine ve Quantcast tarafından belirlenen en iyi 10.000 web sitesinin% 0,4’üne karşılık gelir..

Burada ilgi çekici olan, Squarespace’in ücretsiz bir planı olmadığı için tüm bu web sitelerinin abonelikleri ödemesi. Buna karşılık, WordPress.org’un tüm İnternet’in yaklaşık% 5’i için yaklaşık 17 milyon web sitesi var.

En iyi 10.000 web sitesinden yaklaşık% 27’si WordPress.org ile oluşturulmuştur ve bunlar çoğunlukla iş ve teknoloji alanlarındadır. WordPress.org, herhangi bir içerik yönetim sisteminin en çok sitesine sahip.

Web Sitesi Oluşturucularının Popülerliği:

Sayılar ilginçtir ve şaşırtıcı sayıda insanın ve işletmenin WordPress.org’u kullandığını ve saygın sayıda kişinin web sitelerini Squarespace’i kullanarak oluşturduğunu göstermektedir. Bu kadar.

Güzel bir web sitesi oluşturma

Ne kadar şablon seçimine ihtiyacınız var??

Doğrudan mevcut şablon sayısı ile ilgili noktaya gideceğiz:

 • Squarespace: 52 (toplam)
 • WordPress.org: binlerce

Yalnızca sayılarda, WordPress.org ellerimi kazanır. Tema adı verilen WordPress.org şablonları, şirketin personeli, üçüncü taraf geliştiriciler ve şablonlarını WordPress.org sitesine yükleyen bağımsız tasarımcılar tarafından geliştirilmiştir..

Bazı temel temalar ücretsizken, çoğunun ekli fiyatı vardır, genellikle 50 $ – 100 $ arasındadır. Maliyet ekstra özellikleri, geliştiricinin desteğini veya yükseltmeleri kapsayabilir. Her türlü iş, endüstri ve kişisel ihtiyaç için WordPress.org temaları var.

Bazı yorumcular, ücretsiz şablonların kalitesinin genellikle eksik olduğunu ve bunların geliştiricilerinin onları güncel tutmaya veya içindeki hataları düzeltmeye yönelik bir teşviği olmadığını uyarıyor. Bununla birlikte, üst düzey ücretli temalar tamamen profesyonel, sofistike ve en iyi görünen web siteleri arasında.

Squarespace’in elli iki şablonu iki gruba ayrılmıştır. Normal web siteleri için yirmi altı şablon ve kapak sayfaları için yirmi altı şablon mevcuttur. Kapak sayfaları, açılış sayfaları veya tek sayfalık siteler veya bloglar için kullanılabilen tek sayfalardır.

Tüm şablonlar Squarespace ekibi tarafından oluşturuldu ve görsel deneyim için tasarlandı, bu yüzden bunları içe aktarmak için kendi tatlı fotoğraflarınıza sahip olmanız veya stok görüntüleri satın almaya hazır olmanız gerekir. İnceleyenler, Squarespace’in şablonlarının yüksek kaliteli ve sofistike görünümünden memnunlar.

İçinizdeki tasarımcıyı ortaya çıkarmak

Belki de sizinle tamamen konuşan ve bir kısmını değiştirmek isteyen bir tema veya şablon bulamazsınız. WordPress.org açık kaynaklı bir platformdur, yani kodları herkesin kullanması ve özelleştirmesi için açıktır. Bununla birlikte, esas olarak bundan yararlanan temaların ve araçların geliştiricileri.

Hangi temayı seçtiğinize bağlı olarak, gelişmiş stil seçenekleriyle standart özellikleri, yazı tiplerini, renkleri ve diğer öğeleri hızla değiştirebilirsiniz. Daha gelişmiş tema özelleştirmesi, en azından HTML kodlaması ve CSS değişikliği hakkında temel bilgi gerektirir.

Squarespace, özelleştirme seçeneklerinde çok daha sınırlıdır. Kodlama notu bilmek gerekmeden yazı tiplerini, renkleri, görüntü opaklığını, arka plan resimlerini ve diğer bazı öğeleri değiştirmenizi sağlayan güçlü bir stil editörü var. Kodlama hakkında biraz bilginiz varsa, Squarespace’in Geliştirici işlevi web sitenizi daha da özelleştirmek için CSS’yi düzenlemenizi sağlar.

Cep telefonlarında iyi görünüyor

Bugün görüntülenen çoğu web sitesi, genellikle cep telefonu olan bir mobil cihazda gerçekleştirilir. Bilgili web sitesi oluşturucuları, bu cihazlara uygun web sitelerinin bir görünümünü oluşturur. Squarespace bunu tüm şablonlar mobil duyarlı olduğundan sizin için otomatik olarak yapar.

Bazı WordPress.org temaları mobil uyumlu bir görünüm sunarken, diğerleri ile web sitenizin bir mobil cihazda uygun şekilde çalışmasını sağlamak için bir eklenti kullanmanız gerekir. Bunun için endişelenmeniz gerekip gerekmediğini soruyor olabilirsiniz, bu nedenle Google’ın mobil cihazlardan başlatılan aramalar için arama sonuçlarında mobil cihazlara uygun siteleri tercih ettiğini unutmayın.

Bizim almak:

Gerçekten kontrol ile rahatlık arasında geliyor. Hem WordPress.org hem de Squarespace güzel web siteleri üretir; bu, ne kadar zaman ve çaba harcamak istediğiniz ve web sitenizin tam olarak nasıl düşündüğünüzü belirleme konusunda ne kadar kararlı olduğunuzla ilgilidir..

WordPress’in binlerce teması ve açık özelleştirmesi, bunun için çalışmaya veya başka birine ödeme yapmak istiyorsanız, hayallerinizin web sitesine sahip olmanızı sağlar..

Buna karşılık, Squarespace’in sınırlı sayıda teması ve özelleştirme özellikleri tasarım seçeneklerinizi önemli ölçüde azaltır, ancak iyi görünümlü web sitenizin kodlama hakkında hiçbir şey bilmeden kendi başınıza çalışmasını sağlayabilirsiniz..

Öğrenme eğrisi

Arayüz

Hem Squarespace hem de WordPress’te, web sitenizi oluşturmak ve bakımını yapmak için web sitenize erişim kontrol panelinden yapılır. Temel fark, her bir kontrol panelinin görünüşüdür. Squarespace’in kontrol paneli temiz ve zariftir ve teknoloji meraklısı olmayan kullanıcı tabanını yansıtır. Her şeye bu yerden erişilebilir.

WordPress.org daha az rafine bir pano sunar, ancak kodlamayı değiştirmek de dahil olmak üzere web sitenize yapabileceğiniz her şeyi buradan alabilirsiniz.

Sürükle ve bırak

Sürükleme ve bırakma bir web sitesi oluşturmanın en kolay yoludur. Metin, resim, video, grafik vb. İçin kutuları bu şekilde konumlandırabilirsiniz. Ancak, bazı şablonlar bu öğeleri nereye yerleştirebileceğiniz konusunda diğerlerinden daha kısıtlayıcıdır.

Tüm Squarespace şablonları bu sürükle bırak özelliğine sahiptir, böylece şablonun izin verdiği ölçüde mizanpajla oynayabilirsiniz.

WordPress.org ile her şey kullandığınız temaya bağlıdır; genel olarak, WordPress.org bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu değildir. Bazı premium temalar sürükle ve bırak işlevine sahiptir, ancak bu kolaylık için ödeme yapıyorsunuz.

Ama bu WordPress, ve böylece sorununuzu çözmek için eklentilere dönüyorsunuz. Karışık başarı değerlendirmeleri ile sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentileri mevcuttur. Genellikle onlar için ödeme yapmanız gerekir, ancak temadan bağımsızdırlar.

WYSIWYG ne?

“Gördüğünüz şey, aldığınız şeydir” görsel düzenleyici “, metninizde, resimlerinizde, grafiklerinizde veya web sayfanızdaki herhangi bir öğede yaptığınız değişikliklerin sonucunu hemen gördüğünüz bir editördür. Bu şekilde, yayınlanan web sayfanızın nasıl görüntüleneceğini görürsünüz ve gerekirse değişikliğinizi ayarlayabilir.

Squarespace’in bir WYSIWYG editörü vardır, böylece içeriğinizde mutlu bir şekilde değişiklik yapabilir ve bunları aynı ekranda revize edebilirsiniz..

WordPress ile biraz farklı. Yaptığınız değişiklikleri görmek için, Önizleme düğmesini tıklamanız ve değiştirilen web sayfasını görüntülemek için farklı bir ekrana gitmeniz gerekir. Daha sonra değişikliklerinizi gözden geçirmek için düzenleme ekranına geri dönersiniz ve bunu gerektiği gibi tekrarlarsınız.

Bakım

Hem Squarespace hem de WordPress.org, güvenliği artırmak, hataları düzeltmek ve Squarespace’in durumunda performansı artırmak için platformlarını sürekli olarak güncelliyor. Aralarındaki fark bunun ne kadar farkında olduğunuz..

Squarespace tüm bunları perde arkasında yapar ve hiçbir şey için endişelenmenize gerek yoktur – yaptıkları tüm değişiklikler önceden test edilir ve otomatik olarak Squarespace sistemine konur.

WordPress.org, bu tür değişiklikleri yapmak kadar vicdanlıdır, ancak burada bazı katılımlarınız vardır. Değişiklikler kullanıma hazır olduğunda Gösterge Tablonuzda bir mesaj alırsınız ve ardından yüklemek için bir düğmeyi tıklarsınız.

Ama bu sadece başlangıç. Temanızın ve tüm eklentilerinizin bu değişiklikler için güncellenmesi gerekir ve bunların geliştiricileri (özellikle ücretsiz olmaları durumunda) bunu sizin için yapmayabilir, böylece orada kendi başınıza olabilirsiniz. Bu değişikliklerin uygulanmaması web sitenizi güvenlik veya performans sorunlarına maruz bırakabilir.

Bizim almak:

Squarespace, küçük bir öğrenme eğrisiyle kullanımı daha kolay web sitesi oluşturucusudur; sürükle ve bırak gerçekten fark yaratıyor. WordPress.org’da hızlı bir şekilde temel bir web sitesi oluşturmak mümkün olsa da, kesinlikle aynı wow faktörüne sahip olmayacak.

Her birinin özellikleri

Squarespace ve WordPress.org özellik kümelerine bakıldığında kökenleri vurgulanır. Squarespace, baştan sona, web sitesinde herkesin yapmak isteyebileceği her şeyi kapsayan, zengin özelliklere sahip, dijital bir yayın platformu olacak şekilde tasarlandı.

Buna karşılık, WordPress.org çok başarılı bir blog uygulamasından evrimleşti ve kaynak kodunu halka açtı ve geliştiricileri, evriminiz için gereken eklentileri ihtiyacınız olan her şeye sahip bir web sitesi oluşturucuya yazmaya teşvik etti.

Aletlerin esnekliği

Squarespace ve WordPress.org arasındaki felsefe farkı, web sitesi oluşturma araçlarının esnekliğinde görülür.

Squarespace, oluşturdukları, test ettikleri ve yükledikleri iyi bir şirket içi uygulama ve widget seçeneği sunar. Bunlar, web sitenizi özelleştirmek için kullandığınız araçlardır ve iyi çalışırlar – ancak kullanabileceğiniz tek araç bunlar.

WordPress.org ayrıca bazı temel araçları da kullanılabilir hale getirir, ancak bunların ötesinde, web sitenizi oluşturmak için on binlerce eklenti (ücretsiz ve ücretsiz) mevcuttur. Bu, serbest bir özgürlük gibi görünebilir, ancak dikkat: tüm eklentiler birlikte iyi oynamaz ve aralarında veya temanızla bir çatışma anlamanız biraz zaman alabilir.

Hosting ve Güvenlik

Burada, barındırılana karşı barındırılan farkın en belirgin olduğu yer.

Squarespace, web sitenizi sunucularında çalıştığından emin olmanızı ve hem fiziksel hem de dijital güvenlik sağlamayı içerir. Squarespace, şablonlarının en son web standartlarıyla güncel olmasını, web sitenizin saldırıya uğramamasını ve platformlarını yönetmesini sağlar, böylece tüm web siteleri tüm sunucu ağlarına yayılır.

WordPress.org ile siteniz için web barındırma hizmetini bulmaktan sorumlusunuz. WordPress.org yazılımını indirmeden önce bir web barındırma hesabına kaydolmanız gerekir.

Çoğu web barındırma sağlayıcısı, WordPress için bunu yapmayı kolaylaştıran 1 tıklama yükleme düğmesine sahiptir. Sizin için en iyi web barındırma hizmetini seçme konusunda tavsiye almak için bu tür sağlayıcıların incelemelerine göz atın.

Özel alan

Yoursitename.squarespace.com türünde bir alt etki alanına sahip olma seçeneğiniz olduğundan, web sitesi oluşturucunuz olarak Squarespace’i seçerseniz özel bir etki alanı adınızın olması gerekmez..

Bununla birlikte, harika bir web sitesi tasarlama sorununa gittiyseniz, yıllık bir Kareler planı ile ücretsiz gelen özel bir alan düşünmelisiniz..

WordPress web barındırma hizmetiniz kendi alan adınıza sahip olmasını bekler, ancak belirli planlarla indirim veya hatta ücretsiz bir alan adı sunabilir.

SEO

WordPress, bu kez arama motoru optimizasyonu alanında eklentilerin kullanımı yoluyla ciddi işlevsellik sağlıyor. SEO işletmeniz için bir öncelikse, hangi anahtar kelimeleri hedeflediğinizi hatırlatan ve sayfalarınızın bu kadar optimize edildiğinden emin olan en gelişmiş seçenekleri göz önünde bulundurun.

Squarespace’in SEO işlevleri daha basittir. Genel web siteniz ve her sayfanız için tüm temel bilgileri optimize etmenize olanak tanır, böylece arama motorları tarafından kolayca dizine eklenebilirler. Yararlı bir ek, Squarespace’in Google’a göndermek için otomatik olarak bir site haritası oluşturmasıdır.

e-Ticaret

WordPress ve Squarespace’in e-Ticaret teklifleri arasındaki fark, kendinizi büyük bir megastore veya daha mütevazı bir köşe mağaza işletmesinin yönetiminde görüp görmediğinize inebilir..

Tüm düzenli bir şekilde düzenlenmiş ve etiketlenmiş ve dünyanın her köşesine gönderilmeye hazır, açıklanamayan çeşitsiz ürün çeşitleriyle tamamlanan kendi çevrimiçi hipermarketinize sahip olmayı hayal ediyorsanız, WordPress bunu sizin için yapabilen eklentilere sahiptir.

E-Ticaret için özel olarak tasarlanmış bir tema seçerek başlayın ve oradan gidin, bağlı kuruluş pazarlaması, envanter yönetimi, faturalandırma ve gönderim eklentilerini ve istediğiniz ödeme işlemcisini alın.

Squarespace’de bir mağaza kurmak için bir Product Block öğesini Squarespace web sitenize sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Squarespace’in alışveriş sepeti, hem görünüm hem de işlev bakımından web sitesine tamamen entegre edilmiştir; müşteriler ödeme işlemi sırasında sitenizde kalır, böylece tüm alışveriş deneyimlerini kontrol edebilirsiniz.

Bununla birlikte, düşük maliyetli iş planları mağazanızda satabileceğiniz ürün sayısını sınırlar ve Stripe’ı yalnızca ödeme hizmetleri sağlayıcınız olarak kullanabilirsiniz.

Blog platformu

Hem WordPress hem de Squarespace’de çekici ve işlevsel bloglar kurabilirsiniz, ancak WordPress hayata çok iyi incelenmiş ve yaygın olarak kullanılan bir blog platformu olarak başladı.

Squarespace, tüm standart blog içerik bloklarını (resim, video, metin, ses, vb.) Sunmada iyi bir performans sergiliyor ve Podcast desteği ile etiket ve kategori desteğine sahip. Ayrıca, mevcut blogunuzu Squarespace’e de aktarabilirsiniz.Ancak WordPress birçok bloglama özelliği ile ellerimi kazanır, ayrıca bunları genişleten ve daha birçok yeni eklenti ekleyen her türlü eklentiye sahiptir..

İçerik yönetimi

Bir kez daha, WordPress.org’un kaynağı, içerik yönetiminde olduğu gibi mükemmelleştiği yerdir. Çok miktarda içerikle uğraşıyorsanız, içeriği bir ekibin parçası olarak gözden geçirirseniz veya web sitesini diğer insanlarla birlikte sürdürmeniz gerekiyorsa, WordPress.org sizin için en iyi seçimdir.

Squarespace, diğer herhangi bir normal web sitesi oluşturucusuyla aynı içerik yönetimi işlevini sunar, ancak büyük miktarda bilgiyi işlemek için tasarlanmamıştır.

Eklentiler ve uygulamalar

Bu kez eklentiler ve uygulamalar için sayıları tekrar gözden geçirmek:

Squarespace: 0         WordPress.org: onbinlerce

Squarespace açık kaynaklı bir çözüm değildir, bu nedenle şablonlarından ve araçlarından yalnızca Squarespace’in kendi geliştirme ekibi sorumludur. Dezavantajı, sadece size verdikleri şeyi kullanabilmenizdir; yukarı taraf, tüm araçların yüksek kalitede, iyi test edilmiş ve Squarespace platformunda çalışacak olmasıdır. Çatışmalar veya çökmeler hakkında endişelenmenize gerek yok.

Açık kaynaklı bir platform olarak, WordPress.org’un tam anlamıyla her türlü on binlerce uygulamaya bağlantı veren bir kütüphanesi vardır. Buna ek olarak, kendi sitelerini kullanarak satmak, hatta satmak için (veya onları vermek) bile özgürsünüz..

Bunun tersi, muhtemelen en azından bir tane olması, ne yapmayı hayal edebileceğiniz için çok daha fazla bir uygulama yoksa ve bu da bir dezavantaj. Taşınması ve performansını düşürebilecek çanlar ve ıslıklarla dolu bir web sitesi oluşturmak kolaydır.

Diğer bir dezavantaj, bu araçların kalitesinin genellikle bilinmemesi, ancak bunların kullanıcı yorumlarını okumak yardımcı olacaktır.

Yedekleme ve Dışa Aktarma

Barındırma ve kendi kendini barındırma karşı yedekleme ve web sitenize ihracat konularda oyuna geliyor. Squarespace web sitenizi hem gerçek zamanlı hem de periyodik olarak düzenli olarak yedekler.

Squarespace, sitenizi dışa aktarmanız için araçlar sağlar ve tüm web sitesi oluşturucuları bu seçeneği sağlamaz. Her şey ihraç edilemez; örneğin, ürün sayfaları, albüm sayfaları, metin, ses ve video blokları karşılanmaz.

WordPress ile, yedeklemeler ve dışa aktarma yalnızca web barındırma hizmetinizin politikalarına bağlıdır. Birçok web barındırma sağlayıcıları sınırlı yedekleme hizmetleri sunar, ancak web sitenizi kendi başınıza yedeklemenin sizin sorumluluğunuzda olduğunu düşünmenin daha güvenli olduğunu hatırlatırız.

Web sitesi istatistikleri

Squarespace’te yerleşik olarak, mobil cihazlara sahip kişilerin kullanımı da dahil olmak üzere saatlik, günlük, haftalık ve aylık trafiğiniz hakkında gerçek zamanlı istatistiklerinizi veren analizlerdir. Resmi web sitesi ziyaretçileri hakkında bilgi vermek için Google Analytics’i de ekleyebilirsiniz.

WordPress sitesi ile, web sitesi istatistikleri için bilmek isteyebileceğiniz her şeyin çok sayıda eklentisi var.

Bizim almak:

Squarespace, normal bir web sitesinin ihtiyaç duyduğu her şeyi kapsayan çok yönlü ve sağlam bir dizi özelliğe sahiptir. Web siteniz için her türlü işlevselliği ve babaları arıyorsanız, WordPress sitesi, eklentileri kullanarak gerçek bir Aladdin’in hazine mağarasıdır..

Ve tüm bunların maliyeti

Web sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak dahil maliyet bir bütçe çok farkında olmak ve ona bağlı çalışkan olmak zorunda bir sayı oyunudur. Yönetmesi kolay seçenekle başlayacağız.

Kare alan maliyeti

Squarespace, üç farklı kişisel web sitesi ve iki e-Ticaret planı arasından seçim yapabileceğiniz beş farklı plana sahiptir. Ücretsiz bir plan yok, ancak Squarespace 14 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor, böylece bir sayfa, çevrimdışı web sitesi oluşturmayı deneyebilirsiniz. Web sitenizi yayınlamak için bir plana kaydolmanız gerekir.

Yazma sırasında, planlar bir sayfalık bir web sitesinden ayda 7 $ ‘dan aylık 26 $’ ya kadar bir aylık abonelik için sınırsız sayfalara kadar değişir. Daha pahalı planlarla daha fazla özellik elde edersiniz.

İki özel e-Ticaret planı temel bir mağaza ve daha köklü bir mağaza içindir, ancak en temel kişisel plan dışındaki tüm ürünleri satabilirsiniz..

Yıllık abonelik için peşin ödeme yaparsanız, aylık maliyetler düşer ve ücretsiz bir özel alan alırsınız. Barınmanın bu maliyetlere dahil olduğunu unutmayın – aylık ücretiniz hepsini kapsar.

WordPress site maliyeti

WordPress sitesiyle karşılaştırmayı vurgulamak için Squarespace ile ayrıntılara girdik. WordPress CMS’nin maliyeti 0 $. Doğru; ücretsiz – ancak bu sadece yazılım için.

Başka ne harcamanız gerekiyor:

 • Web barındırma hizmeti: aylık veya yıllık planlar
 • Alan adı: yıllık maliyet; bazı web barındırma hizmetleri bu yıllık planı ile ücretsiz vermek
 • WordPress Teması: ücretsiz veya ücretli
 • Eklentiler: ücretsiz veya ücretli
 • SEO eklentileri: arama motorlarında yüksek sıralama, işiniz için önemliyse önemlidir
 • Zamanınız: İşi kendiniz yapıyorsanız, bununla ilişkili bir $ değeri var, özellikle de
 • bir öğrenme eğrisi var
 • WordPress Site Geliştirme Hizmetleri: Web sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için birini işe alma ücreti (isteğe bağlı)
 • Bakım: güncellemelere yetişmek için zamanınız veya $$, sorunları düzeltmek vb.

Bizim almak:

Her şey ona nasıl baktığınıza ve web sitelerini oluşturma ve bakımında teknik olarak ne kadar yetkin olduğunuza bağlıdır. WordPress web sitenizi yapılandırabiliyorsanız, Squarespace veya düşük bir aylık barındırma ücreti ve kendi zamanınızla her ay bilinen bir dolar tutarı ödersiniz.

Öte yandan, ihtiyacınız olan tüm teknik becerilerden yoksun olduğunuzu düşünüyorsanız ve bazen birini işe alabilirseniz, Squarespace ile bilinmeyen miktarda WordPress sitesi veya tahmin edilebilir bir para harcaması vardır..

Son derece çekici web siteleri

Hem Squarespace hem de WordPress CMS, profesyonel olarak tasarlanmış web sitelerine sahip yüksek profilli kullanıcılara ve kendi web sitelerini tasarlayan birçok kullanıcıya sahiptir..

Squarespace Web Siteleri

Dixie Chicks’in resmi web sitesi.
http://www.dixiechicks.com/

kahvenin web sitelerini hem eğitim sitesi hem de mağaza olarak kullandığını düşünüyorum.
http://www.thinkcoffee.com/

Metal ve bal, yazılarında güzel fotoğraflar kullanan bir blog.
http://www.metalandhoney.com/

WordPress Web Siteleri

Ringling Bros. ve Barnum ve Bailey Circus çok çeşitli sayfa öğelerini kullanır.
https://www.ringling.com/

TechCrunch bir teknoloji blogu.
http://techcrunch.com/

Cutest Paw, evcil hayvan fotoğraflarının bir web sitesidir.
http://www.cutestpaw.com/

İhtiyacınız olduğunda yardım

Bir web sitesi oluşturucu kullanmak ne kadar kolay olursa olsun, zaman zaman yardıma ihtiyacınız olması kaçınılmazdır. WordPress.org ve Squarespace sorunlarına ihtiyaç duyduğunuzda ancak farklı şekillerde yardım var.

Squarespace, ABD’de merkezi bir müşteri destek ekibine sahiptir. Onlara 7/24 e-posta veya 15: 00-20: 00 arasında canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. EST – telefon desteği yok. Squarespace, e-posta sorularını aldıktan sonra bir saat içinde yanıtlamayı taahhüt eder.

Squarespace destek ekibi, size yardımcı olması için kapsamlı bir adım adım video eğitimleri, makaleler ve ekran görüntüleri bilgi bankası da hazırladı. Topluluk forumunda diğer Squarespace kullanıcılarından da yardım isteyebilirsiniz.

WordPress sitesi ile, müşteri desteğiniz diğer WordPress.org kullanıcılarının büyük bir topluluğudur, çünkü WordPress.org’un kendisi herhangi bir tür destek sağlamamaktadır.

Bununla birlikte, yardım için dolaşmak için muazzam bir makale, video, SSS, forum, yönerge vb. Sorunuza faydalı yanıtı aramak için doğru yeri bulmak (zaman alıcı) bir konudur.

Ayrıca, web barındırma sorunları için barındırma sağlayıcınız, belki de eklentileriniz veya temanızla ilgili sorunlar için geliştiricileriniz veya web sitenize bakmak üzere birini işe aldıysanız WordPress site desteğiniz de vardır. Destek orada; bu sadece doğru kişiyi doğru zamanda bulma meselesidir.

Bizim almak:

Yalnız gidecek kadar emin misiniz yoksa telefon / e-posta / canlı sohbet kutusunun sonunda müşteri desteğine sahip olmayı mı tercih edersiniz??

Önerilen kullanıcılar

Şimdiye kadar, barındırılan ve kendi kendine barındırılan web sitesi oluşturucuları arasındaki farkları kavradınız.
Her iki web sitesi üreticisi de herkesin ürünlerini kolayca kullanabileceğini belirtiyor.

Ancak teknik yetenek sorununun ötesinde, Squarespace ve WordPress CMS arasında seçim yaparken dikkate alınması gereken bazı önemli konular var.

Squarespace şablonları fotoğraflarda ve grafiklerde ağırdır. Squarespace’in sunduğu şablon kategorileri, hepsi görsel açıdan yoğun olan müzisyenler, restoranlar ve düğünleri içerir.

Metin tabanlı bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, Squarespace’in sınırlı şablon seçimi sizin için en uygun seçenek değildir ve unutmayın, sınırlı özelleştirme vardır. WordPress.org çok daha çeşitli şablon düzenlerine ve tasarımlarına sahiptir.

Seçiminiz web siteniz üzerinde ne kadar kontrol istediğinize kadar kaybolabilir. Tasarım üzerinde kontrol; onu kimin barındırdığı üzerinde kontrol; ne kadar büyük olduğunu ve içine ne koyabileceğinizi kontrol edin. Bu durumda, WordPress.org.

Kolaylık sizin için daha önemliyse – web sitesini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturun ve tekrar endişelenmeyin – o zaman Squarespace sizin seçiminizdir.

Tasarım yeteneğinizden şüphe ediyorsanız veya tersine, çok fazla fikriniz olduğunu ve tekrar bir araya getirmeniz gerektiğini biliyorsanız, Squarespace’in yapısı size uyacaktır.

Alternatif olarak, özgürlükten memnun kalırsanız ve bütçenize sadık kalacağınızı ve eklentilerle denize giremeyeceğinizi biliyorsanız, WordPress.org sizin oyun alanınızdır..

Temel farklılıklar

Hala Squarespace ve WordPress.org arasında kalıyorsanız, iki web sitesi oluşturucusu arasındaki hem artıları hem de eksileri temel farklılıkların bir özeti aşağıdadır.

Squarespace

 • Her şey dahil fiyat
 • Hepsi bir arada; her şeye bakılıyor
 • Tutarlı ve kontrollü
 • Sürükle ve bırak
 • Sınırlı işlevsellik
 • Sınırlı özelleştirilebilirlik
 • Görsel tasarıma yönelik sınırlı şablon seçimi
 • Kodlama yok
 • 7/24 destek
 • Öngörülebilir maliyetler

WordPress CMS

 • Yazılım ücretsizdir; barındırma para ve bunun ötesinde her şey ücretsiz veya bir ücret karşılığında
 • Karıştır ve eşleştir eklentileri; yapı taşları
 • Öğrenme eğrisi
 • Kodlama bilgisi ciddi bir varlıktır
 • Maliyetlerin önceden tahmin edilmesi gerekmez
 • Eklentiler aracılığıyla kapsamlı işlevsellik
 • Açık kaynak koduyla tamamen özelleştirilebilir
 • Sürükle ve bırak temaya veya eklentiye bağlı
 • Akranlardan destek; İhtiyacınız olan cevapları bulmak zor olabilir

Seçiminizi yapma

Şimdiye kadar, WordPress.org’un web sitenizi oluştururken size verdiği özgürlük ve kontrole heyecanla ışık saçıyor olabilirsiniz ve WordPress.org’u kullanmanın getirdiği tüm sorumlulukları üstlenmeye hazırsınız. Veya kolaylık ve öngörülebilirliğin sizin için olduğundan emin olabilirsiniz ve Squarespace’in tüm özelliklerini seversiniz.

Ya da belki ortada bir yerdesiniz. WordPress.org kullanıcısı olmadığınızı biliyorsunuz, ancak Squarespace konusunda hâlâ emin değilsiniz, bu konuda size daha fazla yardımcı olabiliriz. Wix vs. Squarespace veya Wix vs. Weebly üzerindeki karşılaştırmalı incelememizi okuyun, size Squarespace ile aynı özelliklerin ve işlevlerin çoğunu sunan, ancak her biri kendi yollarıyla biraz farklı olan diğer çok popüler barındırılan web oluşturucuları.

Bir Squarespace veya WordPress CMS kullanıcısıysanız, deneyimleriniz hakkında sizden haber almak isteriz. Ya da, genel olarak bizim tarafımızdan işletmek istediğiniz, barındırılan ve kendi kendine barındırılan web oluşturucular hakkında sorularınız veya düşünceleriniz olabilir. Onları gönder.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map