Squarespace vs. Wix Karşılaştırması: Hangi Web Sitesi Oluşturucusu Seçilmeli?

İlk web sitenizi başlatmaya karar verdikten hemen sonra fark edebileceğiniz bir şey, doğru web sitesi oluşturucuyu seçmenin ilk düşündüğünüzden daha önemli ve zorlayıcı olmasıdır..


Birçoğu muhtemelen ilk bakışta aynı görünen birçok seçenekle, hangisini seçeceğinizi bilmek zor. Yanlış olanı seçmek istemezsiniz, web sitenizi oluşturmak için zaman harcarsınız ve sonunda farklı bir web sitesi oluşturucusuna geçmeniz gerektiğini öğrenirsiniz. Bu nedenle, önce tüm seçeneklerinizi dikkatlice düşünmek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun..

Wix ve Squarespace arasında seçim yapmaya çalışıyorsanız, doğru yere geldiniz. Seçeneklerinizi araştırmanın ve karşılaştırmanın oldukça sıkıcı ve zaman alıcı olabileceğini biliyoruz, bu nedenle sizin için zor işleri yaptık.

Kare ve Wix karşılaştırması

Bu yayında, kararınızı vermek için hem Squarespace hem de Wix hakkında bilmeniz gerekenler bulacaksınız. En baştan başlayın veya sizinle en alakalı bölümlere atlayın.

1. Squarespace ve Wix’e Genel Bakış

Her bir web sitesi oluşturucunun size neler sunabileceği ve sunamayacağı hakkında bir fikir vermek için, Squarespace ve Wix’in artıları ve eksileri arasında hızlı bir karşılaştırma:

Squarespace Web Sitesi Oluşturucu

ArtılarıEKSİLERİ
Çok profesyonel, yüksek kaliteli şablonlar

Gelişmiş blog platformu

İyi e-Ticaret planları mevcut

Yerleşik analitik kontrol paneli

Mobil optimizasyon için duyarlı tasarımlar

Ücretsiz sürüm yok

Diğer bazı web sitesi üreticileri gibi özelleştirilmesi kolay değil

Kullanılabilir şablon sayısı az

Yalnızca bir seviye gezinme

PayPal ile entegrasyon eksikliği – Yalnızca Stripe

Wix Web Sitesi Oluşturucu

ArtılarıEKSİLERİ
Kolay, sezgisel arayüz

Teknik veya tasarım bilgisi gerekmez

Seçim yapabileceğiniz çok sayıda profesyonel olarak tasarlanmış şablon

Ayrı mobil optimizasyon görünümü

Ek işlevsellik için geniş uygulama pazarı

Seçilen şablondan geçiş yapılamıyor

Kaynak koduna erişim yok

Sınırlı blog platformu seçenekleri

Kötü e-ticaret işlevselliği

Warespace ve Wix’in En İyi Bölümü Nedir??

Squarespace’i kullanmanın e-Ticaret planları ve gelişmiş bloglama platformu gibi birçok büyük avantajı vardır, bu yüzden onu kullanmanızın nedenlerinden sadece birini düşünmek zordur. Ancak, en iyi özelliğine daraltmanız gerekiyorsa, göze çarpan bir şey var: Squarespace’in modern şablonları.

Çoğu kişi, Squarespace’in yüksek kaliteli şablon tasarımları seçiminin diğer web sitesi oluşturucularına niçin seçtiklerinin önemli bir parçası olduğunu kabul eder, çünkü herhangi bir teknik veya tasarım bilgisi olmadan bile güzel, profesyonel, duyarlı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Wix’in şablon tasarımları da harika bir özelliktir, ancak Wix’in en iyi yanı, kullanımının çok kolay olmasıdır. Squarespace’ten daha kolay özelleştirilebilen basit bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur ve kullanmak için herhangi bir teknik veya tasarım bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Peki, hangi güçlü yönlerin daha iyi olduğunu nasıl anlarsınız? Kare veya Wix’ler mi? Her şey bir web sitesi oluşturucusunda aradığınız şeye bağlı.

Örneğin, web siteleri oluşturmada yeni olan ve sadece basit ve kullanımı kolay bir şey isteyen insanlar Wix’i tercih etme eğilimindedir. Ve profesyonel bir web sitesinin küçük bir çevrimiçi mağaza açmasını isteyen kişiler Squarespace’i tercih etme eğilimindedir.

Squarespace ve Wix Kullanımı Ne Kadar Kolay??

Squarespace web sitesi oluşturucu herhangi bir teknik bilgi olmadan profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır, ancak kullanımı en kolay web sitesi üreticisi değildir. Ana sorun şudur: Şablonları oldukları gibi nasıl kodlayacağınızı bilmenize gerek olmasa da, herhangi bir şeyi özelleştirmek istiyorsanız nasıl kod yazacağınızı bilmeniz gerekir.

Tabii ki, yeni başlayanlar için size yardımcı olabilecek öğreticiler var, ancak web sitenizi oluşturmak çok fazla özelleştirme içeriyorsa ve ücretsiz denemeden sonra Squarespace’i kullanmaya devam ediyorsanız, muhtemelen Wix gibi daha kolay bir şeye geçmek daha iyidir..

Wix web sitesi oluşturucu bir web sitesi oluşturmak için en basit çevrimiçi programlardan biridir ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Temel bilgileri öğrenmek uzun sürmez, bu nedenle kısa sürede profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Basit sürükle ve bırak arayüzünü kullanmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur.

Biraz daha gelişmiş bir şey istiyorsanız, Squarespace’i tercih edebilirsiniz. Ancak, kullanım kolaylığı açısından, Wix açıkça daha iyi bir seçenektir.

Kimler Squarespace ve Wix Kullanmalı?

Squarespace ticari işletmeler, küçük ve büyük özel web siteleri ve çevrimiçi mağaza isteyen küçük işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Etkinlik sayfaları, restoranlar ve reklam öğeleri (ör. Fotoğrafçılar, sanatçılar, tasarımcılar, müzisyenler vb.) İçin özellikle kullanışlıdır. Blog platformu, WordPress’ten sonra en iyi ikinci platform olduğu için bilinir, bu nedenle blogcular için harika bir seçenektir. Oldukça özelleştirilebilir bir platform arayan orta veya büyük işletmeler için değil.

Wix yeni başlayanlar, serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Çevrimiçi bir portföy oluşturmak isteyen reklam öğeleri, hobiler ve çevrimiçi bir mağazaya ihtiyaç duymayan küçük işletmeler için özellikle yararlıdır. Tabii ki, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için Wix’i kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak daha gelişmiş e-Ticaret planlarına sahip olan Squarespace ile bundan daha fazlasını elde edemezsiniz..

Squarespace ve Wix Nasıl Ölçeklenebilir?

Squarespace’in tüm planları sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içeriyor. Dijital ürünler (örn. E-kitaplar, ses dosyaları, vb.) Satmak istiyorsanız, dosya boyutu sınırı 300 MB, ses dosyaları 160 MB ile ve dosya yüklemeleri 20 MB ile sınırlıdır. Web siteniz Kişisel Plandaki 20 sayfa veya diğer tüm planlardaki 1000 sayfa ile sınırlıdır. Web sitenize büyük miktarda bilgi eklemeyi planlıyorsanız Squarespace, sayfalar yerine bir blog kullanmanızı önerir.

Squarespace’in aksine Wix, e-Ticaret Planı ve VIP Planında 20 GB sunduğu en büyük miktar olduğu için sınırsız depolama alanı içermez; ancak, tüm Premium Planlarda sınırsız sayfa içerir. Ayrıca sınırsız bant genişliği içerir, ancak yalnızca Sınırsız Plan ve VIP Planı için.

Squarespace ve Wix Nasıl Bir İtibara Sahiptir??

Squarespace ve Wix’in ikisi de iş dünyasında ve kullanıcılar arasında sağlam bir üne ve çoğunlukla olumlu eleştirilere sahiptir, ancak farklı şeyler için iyi bilinir. Squarespace çarpıcı tasarımları ve kullanıcıların başlangıçta deneyimledikleri öğrenme eğrisi ile ün kazanmış olsa da, Wix verilerinizi güvende tutmak ve kullanımı inanılmaz derecede kolay olduğu için itibar kazanmıştır..

Squarespace ve Wix’in Para İade Garantisi Var mı?

Bir plana karar vermeden önce 14 günlük ücretsiz denemeyi deneyin, çünkü Squarespace’in para iade garantisi yoktur. Ücretsiz denemenin size test etmek ve kullanmaya devam etmek isteyip istemediğinize karar vermek için yeterli zaman vereceğini varsayıyorlar..

Squarespace’in aksine, Wix’in tüm Premium Planlar için para iade garantisi vardır. Önce test etmek için yeterli zamanınız olmadığından endişe ediyorsanız, Wix’in Ücretsiz Planı’nda zaman sınırı olmadığından Wix daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, Squarespace’i kullanmaya karar verdiyseniz, ücretsiz denemeden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun.

Ödül Aldılar mı??

Squarespace, Web Design için 2015 Innovation By Design Ödüllerini kazandı ve 2015 yılında NYC’de çalışmak için en iyi şirketlerden biri olarak seçildi. Ayrıca, aşağıdaki kategorilerde 18. Yıllık Webby Ödülleri’nde dört ödül kazandı: Web Hizmetleri & Uygulamalar, En İyi Görsel Tasarım – Estetik Web Sitesi, Web Servisleri & Uygulamalar (İnsan Sesi), En İyi Ana Sayfa / Hoş Geldiniz Sayfası (İnsan Sesi).

2. Mevcut Tasarımlar ve Şablonlar

İşte hızlı bir bakış Squarespace’in tasarım özellikleri ve şablonları:

 • 40’tan fazla şablon ve 20’den fazla kapak sayfası düzeni
 • Mobil optimizasyon için duyarlı tasarımlar
 • İstediğiniz zaman farklı bir şablona geçebilir ve aynı anda birden fazla tasarım üzerinde çalışabilirsiniz

Örnek Kareler şablonları galerisi

Squarespace’in şablonları sadece güzel, profesyonel görünümlü ve duyarlı değil, aynı zamanda belirli ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı. Üç farklı tür mevcuttur: web sitesi şablonları, mağaza şablonları ve kapak sayfası düzenleri.

Squarespace’in web sitesi şablonları öncelikle işinizi veya fikrinizi sergilemeye, daha sonra ürünlerinizi sergilemeye odaklanır. Mağaza şablonları özellikle çevrimiçi mağazalar için tasarlanmıştır, ancak bir Ticaret Planındaysanız web sitesi şablonlarından da seçim yapabilirsiniz. Kapak Sayfası Planındaysanız, özellikle kapak sayfaları için tasarlanmış 20’den fazla düzen arasından seçim yapabilirsiniz.

İşte hızlı bir bakış Wix’in tasarım özellikleri ve şablonları:

 • Seçim yapabileceğiniz 510’dan fazla şablon
 • Şablonlar yanıt vermiyor, ancak Wix’in ayrı bir mobil düzenleme sayfası var
 • Birini seçtikten sonra farklı bir şablona geçemezsiniz

Örnek Wix şablonları galerisi

Wix, doğru olanı bulmanıza yardımcı olacak kategoriler ve alt kategoriler ile farklı endüstriler için çok çeşitli profesyonel görünümlü şablonlar sunar. Örneğin, İşletme kategorisini tıklarsanız, aşağıdaki alt kategoriler arasından seçim yapabilirsiniz: & Koçluk, Hizmetler & Bakım, Reklam & Pazarlama, Otomotiv & Arabalar, Emlak, Finans & Hukuk, Teknoloji & Uygulamalar ve Evcil Hayvanlar & Hayvanlar.

Hangisi Sizin İçin Daha İyi?

Peki hangisi daha iyi? Squarespace’in tasarımları ve şablonları veya Wix’ler?

Onları karşılaştıralım. İlk olarak, Wix’in Squarespace’ten çok daha fazla şablonu vardır, bu nedenle Wix ile mükemmel şablonu bulma şansınız daha yüksek olabilir. Ancak, çok fazla seçenek olmasa da, Squarespace’in çarpıcı şablonlarını göz ardı etmek zordur. Wix miktar açısından kazanırken, Squarespace kalite açısından kazanır.

İkinci olarak, Squarespace’i kullanırsanız mobil cihazlar için otomatik olarak optimize edilen duyarlı tasarımlara sahip olabilirsiniz, Wix’i kullanamazsanız da Wix’in ayrı mobil düzenleme sayfasını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, kendinize şunu sorun: Mobil optimizasyona daha az zaman harcamak mı yoksa müşterilerinizin gördükleri üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan gelişmiş mobil düzenleme seçenekleri mi istiyorsunuz??

Üçüncüsü, Squarespace şablonları değiştirmenize izin verir, böylece hangisinin en iyi olduğunu görmek için deney yapabilirsiniz. Ancak Wix buna izin vermiyor. Ne yazık ki, Wix’teki şablonları değiştirirseniz, tüm içeriğinizi kaybedersiniz ve tekrar başlamanız gerekir.

Wix ve Squarespace’in her ikisinin de avantajları var, ancak kalabalığın arasından sıyrılmak için en iyi yüksek kaliteli tasarım özelliklerini ve şablonlarını arıyorsanız, Squarespace’i kullanmalısınız.

3. Fiyatlandırma

İşte Squarespace ve Wix ile kullanılabilen farklı planlara hızlı bir genel bakış:

Squarespace ve Wix’in Planlarına Genel Bakış

Squarespace:

 • Ücretsiz sürüm yok (yalnızca 14 günlük ücretsiz deneme sürümü)
 • Kapak Sayfası Planı
 • Web Siteleri – Kişisel Plan ve İş Planı
 • Online Mağazalar – Temel e-Ticaret Planı ve Gelişmiş e-Ticaret Planı

Wix:

 • Ücretsiz Plan
 • Premium Planlar – Bağlan Alan Adı Planı, Birleşik Plan, Sınırsız Plan, e-Ticaret Planı, VIP Planı

Squarespace’in Fiyatlandırması

Karar vermeden önce fiyatlandırmanın dikkate alınması önemlidir, bu yüzden her bir plana daha yakından bakalım.

Tüm planlar.

Squarespace’in tüm planları sınırsız bant genişliği ve depolama alanı, ücretsiz özel alan adı (yıllık satın alma ile), mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi, güçlü web sitesi analizi ve 7/24 müşteri desteği içerir.

Kapak Sayfası Planı. Aylık 3 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Squarespace’in Kapak Sayfası Planı yalnızca basit bir ana sayfa isteyenler için mükemmeldir. Özelleştirilebilir bir düzene sahip bir sayfa, iki katılımcı (site sahibi dahil), yerleşik mobil tasarım ve bir yıl boyunca ücretsiz bir özel alan içerir.

Kare alan kapak sayfası planı ayrıntıları

Kişisel Plan. Yıllık 12 ABD doları veya aylık 16 ABD doları.

Squarespace’in Kişisel Planı, küçük bir web sitesi isteyen ve Kapak Sayfası Planının sunabileceklerinden daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu planla 20 sayfa, galeri ve blog ekleyebilirsiniz. Hem web sitesi şablonlarına hem de kapak sayfası düzenlerine erişebilirsiniz. Ayrıca% 3 satış işlem ücreti ile bağış kabul edebilir ve sınırsız ürün satabilirsiniz.

İş planı. Yıllık 18 ABD doları veya aylık 26 ABD doları.

Önce fikrinize veya işinize, ardından ürünlerinizi sergilemeye odaklanmak istiyorsanız, Squarespace’in İş Planı tam size göre. İşletmeler için Kişisel Plandan daha iyidir, ancak e-Ticaret Planlarından daha basittir. Sınırsız sayfa, galeri ve blog ekleyebilir ve katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca,% 2 satış işlem ücreti ile sınırsız ürün satabilir, ayrıca Geliştirici Platformuna, 100 ABD doları tutarında bir Google AdWords kredisine ve Google’dan ücretsiz bir profesyonel e-postaya erişebilirsiniz..

Kare alan iş planı ayrıntıları

Temel e-Ticaret Planı. Yıllık 26 ABD doları veya aylık 30 ABD doları.

Squarespace’in Temel e-Ticaret Planı, İş Planı’ndaki her şeyi içerir, bunun dışında güçlü ticaret analitiği, Shipstation üzerinden etiket baskısı, Xero üzerinden entegre muhasebe ve işlem ücreti içermez. Ayrıca gelişmiş envanter, siparişler, vergi ve indirim seçeneklerine erişmenizi sağlar. Bu plan, işlerini büyütmeyi planlayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Gelişmiş e-Ticaret Planı. Yıllık 40 ABD doları veya aylık 46 ABD doları.

Daha büyük çevrimiçi mağazalar için bu plana geçmek isteyebilirsiniz. Gelişmiş e-Ticaret Planı, Squarespace’in Temel e-Ticaret Planındaki her şeye ek olarak, terk edilmiş ödeme otomatik kurtarma ve gerçek zamanlı operatör gönderimini de içerir.

Wix’in Fiyatlandırması

Şimdi Wix’in planlarının her birine daha yakından bakalım.

Wix fiyatlandırma planları ayrıntıları

Tüm planlar.

Wix’in tüm planları sınırsız sayfa ve Mobil Editör’e erişim içerir. Wix’in Premium Planlarının tamamı Google Analytics, ücretsiz barındırma, premium destek, alan adı bağlantısı, özelleştirilmiş favicon ve mobil düzenleme içerir.

Ücretsiz Plan.

Wix’in Ücretsiz Planı, devam etmeden önce Wix’i test etmek istiyorsanız veya sadece kişisel bir web sitesi istiyorsanız, ancak profesyonel bir iş web sitesi istiyorsanız o kadar da değil, harika bir seçenektir, çünkü Wix sitenizde marka reklamları görüntüler ve URL’niz de Wix markalı. Sınırsız sayfanız ve Wix düzenleyicisine ve şablonlarına tam erişiminiz var, ancak depolama sınırı 500 MB ve bant genişliği sınırı 1 GB.

Alan Adı Planına Bağlan. 2 yıl için 4 $ / ay, yıllık 4,50 $ / ay veya 7 aydan aya.

Connect Domain Planı, Wix’in en temel Premium Planıdır. Bu plan ile Serbest Plan arasındaki fark, bunun mevcut alan adınızı Wix’e aktarmanıza izin vermesidir.

Birleşik Plan. 2 yıl için 8 ABD doları / ay, yıllık 8,50 ABD doları veya aylık 12 ABD doları.

Wix, işletmeler yerine kişisel projeler için Birleşik Plan’ı önerir. Connect Domain Plan’daki her şeyi, 2GB bant genişliği, 3GB depolama alanı ve bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı içerir. Wix reklamlarını da kaldırır.

Sınırsız Plan. 2 yıl için 11,50 ABD doları / ay, yıllık 12,50 ABD doları veya aylık 16 ABD doları.

Wix’e göre, Sınırsız Plan, bir çevrimiçi mağazaya ihtiyaç duymayan girişimciler ve serbest çalışanlar için mükemmeldir. Combo Plan’daki her şeye ek olarak, 10 GB depolama alanı ve sınırsız bant genişliği içerir. Ayrıca iki harika iş uygulaması içerir: Form Builder uygulaması (48 $ değer) ve Site Booster uygulaması (60 $ değer).

e-Ticaret Planı. 2 yıl için 15 ABD doları / ay, yıllık 16,50 ABD doları veya aylık 20 ABD doları.

Wix’in e-Ticaret Planı, Sınırsız Plandaki her şeyin yanı sıra 10 GB bant genişliği, 20 GB depolama alanı ve çevrimiçi bir mağazayı içerir. Bu küçük işletmeler için en iyi plan.

VIP Planı. 2 yıl için 23 ABD doları / ay, yıllık 24,50 ABD doları veya aylık 30 ABD doları.

Bu nihai plan. Wix’in VIP Planı, e-Ticaret Planındaki her şeyin yanı sıra sınırsız bant genişliği, ayda 20 e-posta kampanyası ve profesyonel bir site incelemesi içeriyor.

Hangisi Sizin İçin Daha İyi?

Peki hangisi daha iyi planlar sunuyor? Kare veya Wix?

Bunun cevabı, web sitenizle ne yapmak istediğinize bağlı olarak değişecektir. Ancak, en önemli noktaları karşılaştıralım.

Birincisi, bariz fark, Wix’in bir Serbest Plana sahip olması ve Squarespace’in olmaması; ancak bu, Wix’in daha iyi bir seçenek olduğu anlamına gelmez. Web siteniz yalnızca kişisel kullanım için değilse, marka reklamları profesyonel işletme web sitenizden uzaklaşacağı için Wix’in Serbest Planı mükemmel bir seçim değildir. Kareler ise reklamsızdır.

İkincisi, gerçek fiyat farkı var. En ucuz seçeneği arıyorsanız, Wix en iyi seçenek gibi görünebilir. Ancak, Squarespace’in maliyeti daha yüksek olsa da, ekstra maliyete değer mükemmel özellikler ile birlikte gelir.

Örneğin, Squarespace’in İş Planını (yıllık 18 $ / aylık) Wix’in VIP Planıyla (yıllık 24,50 $ / aylık) karşılaştırırsak, Squarespace’in planı aslında daha ucuzdur ve ayrıca daha fazla avantaj içerir.

Üçüncü olarak, Squarespace size Wix’ten daha fazla bant genişliği ve depolama alanı sunar. Squarespace’in tüm planları sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içerirken, Wix yalnızca sınırsız bant genişliği sunar ve yalnızca Sınırsız Plan ve VIP Planında sunar. İşletmenizi büyütmeyi planlıyorsanız bu en iyi seçenek olmayabilir.

Bu noktalara dayanarak, büyüme potansiyeli olan profesyonel bir iş web sitesi istiyorsanız Squarespace daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Ama yine de, hepsi neye ihtiyacınız olduğuna bağlı. Örneğin, kişisel bir proje için basit bir plana ihtiyacınız varsa ve sınırsız bant genişliği ve depolamaya ihtiyacınız yoksa Wix’i tercih edebilirsiniz..

Wix veya Squarespace’i seçin, bunu taahhüt etmek isteyip istemediğinizi daha erken anlamak daha sonra ona sadık kalmak daha iyidir. Bu şekilde daha uygun maliyetli.

4. Popülerlik

Wix ve Squarespace’in popülerliğini belirlemek için sayılara bakalım:

Squarespace ve Wix Web Sitelerine Genel Bakış

Squarespace:

 • Squarespace 2003 yılında kuruldu
 • 500.000’den fazla siteyi barındırıyor
 • 1 milyondan fazla ödeme yapan müşterisi var

Wix:

 • Wix 2006 yılında kuruldu
 • 87 milyondan fazla kullanıcısı var
 • 2.12 milyon ödeme yapan müşterisi var

Kullanıcıların Wix ve Squarespace hakkında ne düşündüklerini de düşünmek önemlidir, bu yüzden en yaygın olarak kullandıkları noktalara genel bir bakış:

Squarespace and Wix Değerlendirmeler

Squarespace:

 • Çekici ve karmaşık web siteleri oluşturmak için Squarespace’in güçlü düzenleyicisini kullanmanın tadını çıkarın
 • Yüklenen görüntülerin boyutuna anında nasıl ölçeklendiği ve geliştiricilerin CSS ve HTML’ye nasıl erişebildikleri takdir edildi
 • Önceki deneyimlerle kullanımı daha kolay buldum, ancak yeni başlayanlar için uygun değil
 • Çoğunlukla olumlu yorumlar verdi, ancak kötü müşteri hizmetleri ve çok fazla hata nedeniyle mükemmel olanlar değil
 • Esas olarak şu özellikler nedeniyle başkalarına tavsiye ederim: güçlü e-Ticaret araçları, herhangi bir işletme türü veya boyutu için herhangi bir kodlama bilgisine, güzel tasarım ve şablona, ​​esnek ve ölçeklenebilir

Wix:

 • Kullanımı son derece kolay sürükle ve bırak düzenleyicisini sevdim
 • Kodlama bilgisi olmadan cazip web siteleri oluşturmaktan zevk aldım
 • Mükemmel müşteri desteği, tasarım özellikleri ve ödeme işleme özelliklerinin keyfini çıkarın
 • Eleştirmenler o kadar kullanıcı dostu buldular ki kullanımı eğlenceli
 • Yavaş ve kullanımı sinir bozucu olan yeni editörde yapılana kadar şikayetler nadirdi

Hangisi Sizin İçin Daha İyi?

Popülerlik mutlaka bir şeyin daha iyi olduğu anlamına gelmez, ancak karar vermenize yardımcı olabilir. Sadece sayıların her zaman değiştiği için doğru olmayabileceğini unutmayın. Ayrıca Wix’in muazzam 87 milyon kullanıcısının Ücretsiz Plana kaydolanları ve aktif olarak kullanmayanları da içerdiğini unutmayın..

Wix ve Squarespace, başladığından beri oldukça fazla popülerlik ve olumlu geri bildirim aldılar. Şikayetler nadir olmakla birlikte, olumsuz geri bildirimleri dikkate almak önemlidir, çünkü başkalarının sahip olduğu aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz..

İnsanların Squarespace ile yaşadıkları ana sorunlar, başlangıç ​​dostu olmadığı ve müşteri desteğinin en iyi olmadığıdır. Bu iki sorun bir araya geldiğinde yeni başlayanlar için fazla güven vermiyorlar, çünkü kendilerini Squarespace’i kullanmakta zorlanıyorlar ve ihtiyaç duyduklarında ihtiyaç duydukları yardımı bulamıyorlar.

İnsanların Wix ile ilgili ana sorunları, eski editörün aksine, kullanıcıların yavaş ve kullanımı sinir bozucu olarak nitelendirdikleri yeni editördeki değişiklikle ilgilidir. Ancak, uzmanlar da eleştirel olsa da, Wix’in bu sorunları ele alacağına güveniyorlar.

Bu noktalara ve kullanıcılardan gelen olumlu geri bildirimlere dayanarak, Squarespace zaten teknik deneyime sahip olan ve fazla yardıma ihtiyaç duymayanlar arasında daha popüler görünüyor, Wix ise daha basit ve isteyenler için daha popüler görünüyor daha kolay platform.

Dolayısıyla, yeni başlayan biriyseniz, kullanımı kolay arayüzü ile büyük olasılıkla Wix’i tercih edersiniz. Kodlama bilginiz veya başka bir web sitesi oluşturma deneyiminiz varsa, büyük olasılıkla daha gelişmiş seçenekleriyle Squarespace’i tercih edersiniz.

5. ana özellikleri ve müşteri desteği

Size Squarespace’in ve Wix’in ana özellikleri arasındaki fark hakkında fikir vermek için hızlı bir genel bakış:

Web Sitesi Üreticileri Ana Özellikleri

SquarespaceWIX
 • Modern Şablonlar
 • Stil Editörü
 • Yerleşik Mobil Web Siteleri
 • Şablon Değiştirme
 • Özelleştirilebilir İçerik Düzenleri
 • Görüntü Yöneticisi
 • CDN Dahil
 • Duyarlı Görüntü Yükleyici
 • Getty Images Entegrasyonu
 • Resim SEO
 • Galeri Blokları
 • Galerilerde Video
 • Ses Koleksiyonları
 • Sosyal Bağlantılı
 • Kolay İçe Aktarma
 • Özel WYSIWYG Editörü
 • Otomatik Duyarlı Tasarımlar
 • Tam Ekran Düzenleme
 • Kullanıcı Verilerinin Toplanması
 • Site Kontrolü
 • Sezgisel Sürükle ve Bırak Editörü
 • Mobil Uyumlu
 • Ücretsiz konaklama
 • Özel alan
 • 500’den fazla Tasarımcı Yapımı Şablon
 • 40’tan fazla Benzersiz Galeriler
 • Paralaks 3D Efektleri
 • Sınırsız Web Sayfası
 • HTML Yerleştirme Kodu
 • Facebook Uygulamaları
 • Kişiselleştirilmiş Google Posta Kutusu
 • Özel ve Korumalı Web Sayfaları

Wix’in ve Squarespace’in Özelliklerini ve Müşteri Desteğini Karşılaştırma

SquarespaceWIX
Kurulum – Bir Squarespace web sitesini edinmek basittir. Sadece adınızı ve e-posta adresinizi eklemeniz gerekiyor.Kurulum – Wix web sitesi edinmek de basittir. E-posta adresinizi veya sosyal bir hesabı (Facebook veya Google) kullanabilirsiniz.
Özel alan adı – Tüm planlar, ilk yıl için ücretsiz bir özel alan içerir.Özel alan adı – Yalnızca Premium Planlarla kullanılabilir.
Web sitesi güvenliği – PCI uyumlu ve SSL etkin. Tüm veriler Squarespace’in güvenli sunucularında depolanır.Web sitesi güvenliği – PCI uyumlu ve SSL etkin. Web siteleri Wix’in güvenli sunucularında depolanır. TRUSTe sertifikalı. AB ve ABD-İsviçre Güvenli Liman Çerçevesine uygundur.
Mobil optimizasyon – Şablonlar otomatik olarak yanıt verir ve herhangi bir mobil cihazda çalışır.Mobil optimizasyon – Mobil cihazlar için otomatik olarak optimizasyon yapmaz, ancak özel bir mobil düzenleme sayfası vardır.
SEO – SEO dostu. Etiketleme ve XHTML kullanılabilir. Her sayfanın URL’sini özelleştirebilirsiniz.SEO – Sınırlı SEO. Sayfa başlıklarını, meta açıklamaları ve alternatif etiketleri optimize edebilirsiniz.
Ağ geçidi entegrasyonu – Yalnızca Stripe ödeme ağ geçidi.Ağ geçidi entegrasyonu – PayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (yalnızca Latin Amerika) veya Çevrimdışı Ödeme seçeneği.
Sosyal medya entegrasyonu – Çok çeşitli sosyal medya seçenekleriyle entegre olur.Sosyal medya entegrasyonu – Sosyal bir çubuğu ve çeşitli uygulamaları vardır.
e-Ticaret – Tüm planlar bir çevrimiçi mağaza içerir ve sınırsız ürün satmanıza izin verir. Web Sitesi Planlarının satış işlem ücretleri vardır, ancak e-Ticaret Planlarında herhangi bir ücret yoktur.e-Ticaret – e-Ticaret planı bir çevrimiçi mağaza içerir; ancak, çevrimiçi satış yapmak istiyorsanız Wix’i kullanmanızı önermiyoruz. Ana sorun, yalnızca tek bir sabit gönderim bedeli seçeneğinin olmasıdır. Hala Wix’i kullanmak istiyorsanız, işlevselliği artırmak için Ecwid gibi bir eklenti uygulaması deneyin.
Blog – Blog platformu oldukça kapsamlıdır. Blogger, Tumblr, Squarespace 5 ve WordPress’ten yayınları planlayabilir ve blog içeriğini içe aktarabilirsiniz.Blog – Bloglama platformu temeldir ve SEO dostu değildir. Yayınları zamanlayabilir, ancak blog içeriğini içe aktaramazsınız.
Web barındırma – Tüm planlar tamamen yönetilen bulut barındırma içerir.Web Hosting – Wix Sunucularında Ev Sahipliği Yapıyor.
Uygulamalar ve widget’lar – OpenTable ve BandsInTown gibi şeyler için kullanışlı bloklar. Dahil olmayan diğer her şey için kodunuzu içine ekleyebilirsiniz. Galeri widget’ları ve sosyal medya widget’ları gibi ek özellikler de kullanabilirsiniz.Uygulamalar ve widget’lar – Wix App market, 260’tan fazla uygulama ve widget’a sahiptir.
Navigasyon derinliği – Sadece bir seviye derinlik.Gezinme derinliği – En fazla iki seviye.
Para Kazanma – Google AdSense, AdWords, Overture veya banner reklamlar ekleyin.Para kazanma – Google AdSense, banner reklamlar veya satış ortağı bağlantıları ekleyin.
Bülten aracı – Bir MailChimp hesabına bağlanmanız gerekiyor.Bülten aracı – Wix’in ShoutOut’unu kullanabilirsiniz.
İletişim formu – Özelleştirilebilir iletişim formu oluşturucu kullanılabilir.İletişim formu – Basit iletişim formu oluşturucu kullanılabilir.
Forum – HTML kodu aracılığıyla bir Muut forumu ekleyebilirsiniz.Forum – Bir uygulama kullanabilirsiniz.
HTML düzenleyici – HTML kod düzenleyici bloğu mevcut.HTML düzenleyici – Bir uygulama kullanabilirsiniz.
Şifre koruması – Her web sitesi sayfasını ayrı bir şifre ile koruyabilirsiniz.Şifre koruması – Her web sitesi sayfasını ayrı bir şifre ile de koruyabilirsiniz.
Depolama alanı – Tüm planlar için sınırsız.Depolama alanı – hangi planda olduğunuza bağlı olarak 500MB – 20GB.
Ziyaretçi istatistikleri – Squarespace Analytics uygulamasını kullanın veya Google Analytics’i kurun.Ziyaretçi istatistikleri – Web İstatistikleri uygulaması Ücretsiz Plan’da mevcuttur. Google Analytics, Premium Planlarda kullanılabilir.
Birden çok dil – Düzenleyiciye tüm dilleri girebilirsiniz, ancak arayüz yalnızca İngilizce’dir.Birden çok dil – Web sitesi metni, UTF8 uyumlu tüm dillerde girilebilir. Editör 15 dilde kullanılabilir.
Müşteri desteği – Telefon desteği yok. E-posta desteği bir saatlik geri dönüşle kullanılabilir. Canlı sohbet 7/24 mevcuttur, ancak bazen uzun kuyruklar olabilir. Kapsamlı bir bilgi tabanı, izlenecek yollar, video eğitimleri ve Q&Bir bölüm de mevcuttur. Ayda bir kez, NYC’deki ekiple bire bir atölyeler var.Müşteri desteği – Canlı sohbet desteği yok. Kapsamlı bir bilgi tabanı, izlenecek yollar, video eğitimleri, forumlar ve 7/24 yardım merkezi mevcuttur. Telefonla destek hizmeti, pazartesinden cumaya Pasifik Standart Saati ile 06: 00-17: 00 saatleri arasında sunulmaktadır. VIP Planı, çağrılarınızı cevaplayacak bir VIP ekibine erişmenizi sağlar.

6. Sonuç ve Öneriler

Bu yayını baştan sona okuduysanız, muhtemelen zaten Wix veya Squarespace’e daha fazla eğilmişsinizdir, ancak son önerilerimiz şunlardır:

Özellikle portföyler, etkinlik sayfaları, sanatçılar, tasarımcılar ve küçük işletmeler için çok fazla özelleştirme gerektirmeyen çarpıcı web siteleri oluşturmak isteyen kişiler için Squarespace’i öneririz. E-Ticaret Planları oldukça pahalıdır, ancak basit, makul fiyatlı, profesyonel görünümlü bir web sitesi istiyorsanız, Kapak Sayfası Planı veya Kişisel Plan mükemmel bir seçenektir.

İlk web sitesini oluşturmak isteyen ancak teknik veya tasarım bilgisi olmayan kişiler için Wix’i öneriyoruz. Bir web sitesi oluşturucunun kullanımını sinir bozucu olmaktan daha eğlenceli olacak kadar kolay istiyorsanız Wix’i seçin. Daha gelişmiş veya daha fazla e-Ticaret aracı arıyorsanız, Squarespace’i deneyin veya diğer seçeneklere göz atın.

Ancak, söylediğimiz gibi, bir web sitesi oluşturucu seçmek önemli bir karardır ve hepsi sizin özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bu nedenle, bu gönderiyi bir rehber olarak kullanın, ancak sözümüze güvenmeyin. Ayrıca, Squarespace web sitesi oluşturucu ve WordPress yazılımı karşılaştırmamızı okumak da ilginizi çekebilir..

Herhangi bir karar vermeden önce Squarespace’in ücretsiz deneme sürümünü ve Wix’in Ücretsiz Planını denemenizi önemle öneririz. Hangisinin sizin için doğru olduğunu araştırın, deneyin ve bulun.

Bu yayını yararlı bulduğunuzu ve web sitesi binanızda iyi şanslar bulduğunuzu umarız!

Wix veya Squarespace’i mi tercih edersiniz? Birini diğerinin üzerine seçmek için başka nedenleriniz var mı? Onları duymak isteriz, bu yüzden lütfen aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map