Sitenizin Performansını Artırmak için 17 Ücretsiz Web Sitesi Hız Test Aracı

Bir web yöneticisi olarak belki de karşılaştığınız en önemli durum, ortalama İnternet kullanıcısının sabırsızlığını yansıtan bir durumdur: web sitenizin yükleme süresi. Sadece birkaç saniyeden az.


Nitekim, Web sayfalarınızdan herhangi birinin yüklenmesi üç saniyeden uzun sürüyorsa, büyük olasılıkla işinizi kaybediyorsunuzdur, çünkü çoğu kişi geri düğmesine basacak veya sekmeyi kapatacaktır.

Siteniz hakkında olumsuz bir izlenim oluşturduğundan, bu kullanıcıların birçoğu geri dönme zahmetine girmeyecek.

Web sitesi hızının, sitenizin arama motoru sıralamaları üzerinde de önemli bir etkisi vardır; Google, Web sayfası yükleme sürelerini arama sıralama parametrelerinden biri olarak kullanır. (Google’ın sözleriyle bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz buraya.)

Dolayısıyla, sitenizin yüklenmesi normalden daha uzun sürerse, arama motoru devi daha hızlı Web sayfalarını sitenizin önünde sıralar. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, bu, kurmak için çok çalıştığınız çevrimiçi varlıktan yararlanamayacağınız anlamına gelir!

Bu nedenle, sitenizin genel performansı ve hızlı oluşturma yeteneği yalnızca kullanılabilirliği için değil, başarısı için de zorunludur. Bunu aklınızda tutarken, olabilecek herhangi bir site hızı sorununu daha iyi görmek için hız testi araçlarını kullanmak iyi bir fikirdir.

Test araçları sitenizin hızını size bildirir, ayrıca bu sorunları nasıl çözebileceğiniz konusunda ayrıntılı veriler ve raporlar sağlar. Heck, özgürler, neden olmasın?

1. Google PageSpeed ​​Insights

Google tarafından geliştirildi, PageSpeed ​​Insights sitenizin hem masaüstü hem de mobil cihazlardaki performansını analiz etmenizi sağlayan ücretsiz bir araçtır. Sayfanızı 0 ile 100 puan arasında değişen bir puanla derecelendirir. Daha yüksek bir puan, tercihen 85’in üstünde, sayfanın son derece iyi performans gösterdiğinin bir göstergesidir.

Bununla birlikte, bundan daha düşük bir şey, iyileştirme için yer olduğu anlamına gelir. PageSpeed ​​Insights size gerçekten sayfanızın tam yüklenme süresini sağlamasa da, yaptığı şey o sayfayı nasıl daha hızlı hale getirebileceğinizle ilgili yaklaşık 30 farklı öneri oluşturmaktır.

2. Web Sayfası

Başka bir ücretsiz çevrimiçi araç, WebPagetest Web sayfalarınızın tam yükleme sürelerini belirlemek için basit testler gerçekleştirmenize olanak tanır. Bununla birlikte, içerik engelleme, video engelleme, çok adımlı işlemler ve daha fazlası için seçenekler bulabileceğiniz gelişmiş ayarları yapılandırarak daha kişiselleştirilmiş bir test de yapabilirsiniz..

Bir testi çalıştırdıktan sonra, “Sayfa Hızı” nı seçtiğinizde, sitenizin hızını artırmak için genel bir notun yanı sıra birkaç öneriden oluşan tam bir kontrol listesi alırsınız. Bahsetmeye değer başka bir özellik, testinize başlamadan önce birden fazla yer ve çeşitli tarayıcılar seçme yeteneğidir.

3. GTmetrix

İle GTmetrix, ziyaretçilerinize daha verimli, daha hızlı ve genel olarak geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Ücretsiz çevrimiçi araç yalnızca Web sayfalarınızın hızını göstermekle kalmaz, aynı zamanda sitenizin hızını ve performansını artırmanın farklı yollarını da analiz eder. Ayrıca sitenizin YSlow derecesini de görebilirsiniz.

Hız testi ihtiyaçlarınızın çoğu için yeterli olan bazı araç özelliklerine erişmek için ücretsiz bir hesaba kaydolabilirsiniz. Harika bir özellik, beş farklı web sitesi için raporlarınızın geçmişini izleme yeteneğidir. Ancak gelişmiş özelliklere erişmek için ödeme yapmanız gerekir. Ücretli planlar ayda 15 ABD dolarından başlar, bu da aldığınız sonuçları dikkate alan bir pazarlıktır.

4. Pingdom

Pingdom kullanıcıların ücretsiz hız testleri yapmasına izin veren harika bir web sitesi, ağ ve sunucu izleme hizmetidir. Sitenizin yükleme süresini görüntüler ve çeşitli önemli faktörlere dayanan performans notları ve sayfanızdaki her bir nesnenin (örneğin JavaScript kitaplıkları, resimler ve stil sayfaları) aldığı sürenin dökümü gibi sayısız rapor sunar. yük.

Ayrıca, birden fazla konumdan testler yapmanıza ve performans geçmişini izlemenize olanak tanır. Ancak, sitenizin performansını, çalışma süresini ve 7/24 hızını izlemesini istiyorsanız, aylık 13,95 ABD dolarından başlayan bir plan satın almanız gerekir..

5. Yavaş Göster

Yavaş Göster, aynı ada sahip ve zaman içinde çok sayıda web sitesi performans metriğini izleyen açık kaynaklı bir sunucu uygulamasının Web tabanlı bir sürümü. URL’nizi ekledikten sonra, yazılım Dynatrace, YSlow, WebPagetest ve PageSpeed ​​Insights gibi en popüler dört test aracından düzenli olarak sonuçlar alarak sitenizi herkese açık bir şekilde izler..

Sonuçlar, sitenizdeki çeşitli değişikliklerin performansı üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu anlamanıza yardımcı olacak grafiklerde bulunmaktadır. Bu aracı kullanmak için kayıt olmalısınız. Sitenin ölçümlerinizi gizli tutmasını istiyorsanız, aracı kendi sunucularınıza indirip yüklemeniz gerekir.

6. Neustar

Diğer araçlar testinize başlamadan önce seçim yapabileceğiniz birden fazla yer sağlarken, Neustar biraz farklı bir yaklaşıma sahip. URL’nizi sağladıktan sonra araç, sitenizin hızını aynı anda dört farklı konumda test eder. Bu, sitenizin San Francisco gibi konumlara yüklenmesi için geçen süreyi tam olarak görmenizi sağlar; Washington DC; Dublin; ve Singapur.

İlgili yükleme süreleri grafiktedir, bu nedenle sitenizin yükleme sürelerini iyileştirmek için optimize etmeniz gereken dosyaları tanımlamanız gerekir. Ayrıca, sonuçlarınızı daha sonra indirip görüntüleyebileceğiniz PDF’ye dışa aktarma seçeneğiniz de vardır..

7. Yük Etkisi

Yük Etkisi mobil uygulamalarınız, Web uygulamalarınız ve web siteleriniz için ücretsiz bir çevrimiçi performans testi ve yük testi aracıdır. Sitenizin web sitesi trafiğini işleme yeteneği hakkında yeterli veri sağlar. Ayrıca, bir grafikte “saniyede istek” ve “içerik türü yükleme süresi” gibi çeşitli metrikleri gösterebilir.

Hatta 10 adede kadar farklı konumdan aynı anda testler gerçekleştirebilir ve istek üzerine daha fazla konum ekleyebilirsiniz. Ücretsiz denemeyi kullanarak çoğu özelliğe erişebilmenize rağmen, daha gelişmiş bir şey istiyorsanız premium planlardan birine abone olmanız gerekir. Planlar ayda 89 $ ‘dan başlıyor.

8. YSlow

Yahoo tarafından geliştirildi, YSlow tarayıcınız için ücretsiz bir eklentidir. Opera, Firefox, Chrome ve Safari gibi çeşitli popüler tarayıcılarda kullanılabilir. Araç, ziyaret ettiğiniz Web sayfalarını neredeyse anında analiz eder. Size sayfanızın tam yükleme sürelerini sağlamasa da, Yahoo’nun yüksek performanslı sitelere ilişkin kurallar kümesine dayalı olarak 20 adede kadar farklı performans derecesi sunar.

Yine de hepsi bu değil. Ayrıca, sayfa hakkındaki istatistikleri görüntüler, sayfanın bileşenlerini özetler, performans analizi için araçlar sağlar ve sitenizin performansını ve hızını artırmanıza yardımcı olacak çeşitli öneriler ve ipuçları sunar.

9. Web Sayfası Analizcisi

Belki de en eski hız testi araçlarından biri (ilk sürümü 2003’te çıktı), Web Sayfası Analizörü kullanıcıların sitelerinin performansını iyileştirmelerine yardımcı olabilir. URL’yi girdikten sonra, güçlü araç, Web sayfanızın her bir öğesini hesaplayıp özetleyerek sitenizin açıklayıcı bir analizini sağlar..

Araç bu özellikleri göz önünde bulundurur ve ardından sitenizin yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğiniz konusunda değerli tavsiyeler sunar. Ayrıca, en iyi site optimizasyon tekniklerini ve uygulamalarını önerilerine dahil eder.

10. Sayfa Kodu

PageScoring girilen URL’yi yükleyen ve her içerik parçasının yüklenme süresinin ayrıntılı bir görüntüsünü sağlayan başka bir basit araçtır. Yalnızca toplam süreyi değil, aynı zamanda indirme işlemi, alan adı arama, sayfa boyutu, bağlantı süresi ve daha fazlası dahil olmak üzere bir kişi bir Web tarayıcısı aracılığıyla bir site istediğinde meydana gelen diğer birkaç iletim işlemini de gösterir..

PageScoring, sitenizin performansını gerçek zamanlı olarak ölçmek söz konusu olduğunda en etkili araçlardan biridir, çünkü kullanıcılara minimalist bir tasarıma sahip kolay ve anlaşılması kolay bir performans raporu sunar.

11. DareBoost

DareBoost nispeten yeni bir araçtır ve sitenizin hızını analiz ederken 100’den fazla farklı kontrol noktası sunar. Daha sonra sitenizi 0 ile 100 arasında değişen bir puanla derecelendirir. Aracı, sitenizin hem masaüstü hem de mobil cihazlardaki performansını test etmek için kullanabilirsiniz ve 10 farklı konumdan (hangi konumlara bağlı olarak) kalite ve yükleme süresi sorunlarını tespit eder. sen seç).

Sonuçlar, belirlenmiş önceliklerinizin ayrılacağı bir raporda bulunur. Raporunuzu PDF’ye aktarabilir ve sitenizin performansını başkalarıyla karşılaştırabilirsiniz. Araç, sitenizin hızını artırmak için öneriler sağlamak dışında, kod kalitesi, erişilebilirlik ve SEO önerileri de sunar.

12. Değişken Sayfa Hızı Optimizasyonu

Patrick Sexton tarafından geliştirildi ve sürdürüldü, Varvy Sayfa Hızı Optimizasyonu kullanıcıların Web sayfalarını sık karşılaşılan hız sorunları açısından test etmesine olanak tanır. Sağlanan URL’nin raporları, “kullanılan hizmetler”, “kaynak şeması”, “sayfa hızı sorunları” ve “JavaScript kullanımı” dahil olmak üzere beş ayrı bölüme ayrılmıştır.

Bu araç, daha grafik bir yaklaşım kullanarak sitenizde neleri düzeltebileceğinizi açıklar, ancak sitenizi tarayıcı önbelleğe alma, kritik oluşturma yolunu erteleme ve daha fazlası hakkında bilgilendirici eğitimlerle nasıl optimize edebileceğinize ilişkin belgeleri de içerir..

13. OctaGate Site Zamanlayıcısı

Bu, tek tek kullanıcıların veya web sitesi sahiplerinin kullanıcıların sitenizin sayfalarından birini (veya daha fazlasını) indirmeleri için geçen süreyi izlemelerini sağlayan basit ama kullanışlı bir araçtır. Test etmek istediğiniz URL’yi sağladıktan sonra, sonuçları sayfadaki tüm öğeleri içeren ve indirme başlangıç ​​saatleri ve süreleri gibi değerli bilgiler içeren bir çubuk grafikte sunar.

Yavaş yüklenen sayfa nesnelerini keşfetmek istiyorsanız, OctaGate SiteZamanlayıcı kolayca tanımlamanıza yardımcı olabilir. Ardından, sitenizin hızını artırmak için bu belirli nesneleri optimize edebilirsiniz.

14. Anahtar CDN

KeyCDN sitenizin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi sağlayan hafif ve inanılmaz hızlı bir test aracıdır. Dünyanın her yerinden 10 farklı yer arasından seçim yapabilir ve sonuçlarınızı herkese açık veya gizli hale getirmeyi tercih edebilirsiniz. Araç ayrıca görsel bir web sitesi önizlemesi ve şelale dökümü sağlayarak yükleme sürelerini hızlı bir şekilde, PPTP isteklerini ve web sitesinin tam boyutunu görmenizi sağlar.

15. Dotcom monitör

İle dotcom monitör, hız testinize başlamadan önce seçim yapabileceğiniz yedi farklı Web tarayıcınız ve 23 farklı konumunuz var. Bu araçla ilgili benzersiz olan, tüm coğrafi testleri aynı anda gerçekleştirmenize izin vermesidir. Bu, sırayla size zaman kazandırır, çünkü diğer araçların çoğu konum başına yalnızca bir test çalıştırmanıza izin verir.

Testin bulguları, sitenin “performans”, “hatalar”, “özet”, “ev sahibi” ve “şelale grafiği” olmak üzere beş farklı bölüme ayırdığı bir raporda yer almaktadır.

16. WebToolHub

Daha temel hız test araçlarından biri, WebToolHub sitenizi yükleme sorunları açısından kontrol etmenize olanak tanır ve ortalama hız, sayfa boyutu, indirme hızı ve yükleme süresi gibi değerli bilgileri tablo biçiminde sağlar.

17. Zoomph

İle Zoomph, yavaş yükleme sürelerinin ücretsiz 400’den fazla yaygın nedeni için sitenizi analiz edebilirsiniz. Web sayfanızı tarayacak ve performansıyla ilgili verileri sunacaktır. Ancak, izleme ve raporlama gibi diğer özelliklere erişmek için bir deneme hesabına kaydolmanız gerekir.

Sana doğru

Gördüğünüz gibi, her biri kendi özellik setine sahip, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi çevrimiçi hız testi aracı var. Sitenizi düzenli olarak test etmek, karşılaşabileceğiniz herhangi bir hız sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Ancak, her zaman doğru araçları kullandığınızdan emin olmanız gerekir!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map