Profesyonel Görünümlü Bir Web Sitesi Oluşturmada GERÇEK Kepçe

Bir ziyaretçiyi web sitenizde kalmaya değer olduğuna ikna etmek için yaklaşık yedi saniyeniz var. İster beğenip beğenmeseniz de, trafiği zıplatmayla ilgili bir sorununuz varsa, büyük olasılıkla web sitenize soğuk ve sert bir göz atmanın zamanı geldi çünkü SOMETHING, ziyaretçilerinizi oraya indikten hemen sonra tepelere doğru yönlendiriyor.


Bu senin kopyan mı? Senin grafiklerin mi? Genel tasarım mı? Üçü de mi? Öğrenmenin tek bir yolu var.

Geri adım atın ve terazileri tekrar lehinize çevirebilmeniz için iyi bir göz atın. Sonuçta, GERÇEKTEN rakiplerinize kaybetmeye devam etmek istiyor musunuz? Değilse, okumaya devam et.

Web Tasarımının Temelleri

Rahatsız edici gerçek, web sitenizin temsil ettiği iş, hizmet veya bireyin kalitesinin doğrudan bir yansımasıdır. Sitenizin temel tasarımı, bir ziyaretçinin bir amatör oluşturup oluşturmadığını veya bir profesyonelin.

Yazı tipleri, içerik düzeninin tasarımı ve hatta renk şemaları, Blogspot siteleri oluşturma konusunda deneyimli olan kayınbiraderinizin en son web sitenizi oluşturduğunu haykırıyor. Dijital alanda profesyonel varlığınızı arttırmak istiyorsanız, odaklanmak istediğiniz bazı temel en iyi uygulamalar.

Düzenleri basit tutun

Bir sayfaya olabildiğince çok sütun veya çerçeve sıkmanız gerekmez. Tıknaz ve zevksiz görünüyor. Basit bir düzenin yanıt alma olasılığı daha yüksektir ve ziyaretçilerin tüm sayfayı görmek için kenarlara kaydırmasını gerektirmez. Başlamak için iyi bir temel tasarım üç sütunlu bir düzendir. Ziyaretçilerin sitenizde aradıklarını hızlı bir şekilde taraması ve bulması kolaydır.

Okunması kolay yazı tiplerini kucaklayın

Profesyonel görünümlü bir sitenin ayırt edici özelliklerinden biri, anlaşılması kolay olmasıdır. Metin için iyi bir renk belirledikten sonra, yazı ve yazı tipi boyutları. Sitenizi farklı cihazlarda kontrol edin. En sık kullanılan platformlar için aynı yazı tipini gösterecek bir yazı tipi kullanmak önemlidir.

Ziyaretçileriniz, masaüstünde olduğu gibi mobil cihazlardan da sitenizi görüntüleme deneyiminin keyfini çıkarmalıdır. Kullanılacak iyi bir yazı tipi, başlıklar gibi daha büyük metinler için herhangi bir serif yazı tipidir (harflerin uçlarında küçük etiketler bulunanlar). Sans serif yazı tipleri (küçük etiketler olmadan), herhangi bir ekranda yazı tipi okumak için en kolay olanlardan bazılarıdır.

Uygun grafik boyutlarını kullanın

İçeriğinize uyan en iyi grafikleri kullanmak önemli olsa da, hızlı ve temiz yükleme için bunları da küçük tutmalısınız. Unutmayın, görüntü büyüdükçe sayfa yavaşlar.

Marka tutarlılığına odaklanma

Markalama, profesyonel bir web sitesinin ayırt edici özelliğidir. Logonuzun ve sloganınızın her sayfada açıkça göründüğünden emin olun. Bu, ziyaretçileri hem markanızla hem de mesajınızla tanıştırmanın temel temel adımıdır.

Net terimler ekleyin

Sitenizin bir gizlilik politikası, hizmet şartları ve ziyaretçilerinizin umurunda olabileceğini düşündüğünüz diğer özel bildirimleri içerdiğinden emin olun. Hiç bir şey yapmasanız bile, sitenizin ziyaretçi bilgileriyle yaptıklarından mümkün olduğunca şeffaf olun.

İyi Web Tasarımının Öğeleri

Tüm profesyonel görünümlü web sitelerinin ortak olduğu çok temel faktörler vardır ve sadece temiz bir tasarıma ve iyi grafiklere sahip olmaktan çok daha fazlasıdır. En iyi tasarım uygulamalarının kullanılması, hem ziyaretçileri hem de arama motorlarını memnun etmek için oluşturulmuş bir siteyle sonuçlanır.

Navigasyona odaklan

Navigasyon tasarlarken, temiz ve açık tutun. Kullanıcılarınızın navigasyonunuzdan isteyecekleri en önemli şey, onlara nerede olduklarını söyleyen ve ana sayfaya geri dönmeleri için kolay bir seçenek sunan bir çerçevedir. Gezinme menünüzü üst veya kenar çubuğu gibi ortak bir yere koyun.

Kişi bilgilerini paylaşın

Kullanıcılara sizinle iletişim kurmalarını ne kadar çok gösterirseniz, şirketinizle veya kuruluşunuzla çevrimiçi olarak etkileşimde bulunma konforları da o kadar artar. Siteye bağlı bir adresiniz varsa fiziksel adresinizi ekleyin. Ayrıca, ziyaretçilerinizin doldurmak için bir iletişim formuna sahip olması da uygundur.

Altbilgi bilgilerini en üst düzeye çıkarın

Altbilgi, kullanıcılar için bağlantılar ve diğer yararlı bilgileri koymak için harika bir yerdir. Altbilgiyi, mizanpajda sayfanın yukarısında daha yüksek bir yeri bulunmayan tasarım öğeleri için de kullanabilirsiniz. Birçok şirket fiziksel iletişim bilgilerini altbilginin bir bölümüne yerleştirir.

Düğmeler için uygun stilleri kullanın

Kullanıcılarınızın gözleri, sitenizin düğmelerinin tasarımını hızlı bir şekilde öğrenecek ve tasarımınızdaki eylem öğesi olarak arayacaktır. Gezinme için kullanılan düğmelerin sitenizde tutarlı olduğundan emin olun.

Kim olduğunu söyle

“Hakkında” sayfanızı bilgilendirici ve ilgi çekici hale getirin. Coşkuyu göstermek. Sadece kuru gerçekleri vermeyin. Burası kim olduğunuzu ve şirketinizin veya kuruluşunuzun misyonunun ne olduğunu söyleyeceğiniz yerdir. İlgili kişilerin görüntüleri sayfaya daha da fazla kişilik kazandıracak.

Beyaz boşluğu kucaklayın

Beyaz alanın beyaz olması gerekmez. Aslında bir sayfada sadece temel “nefes almak için yer”. Metin, resim veya grafik olmayan bir alandır. Bunu genellikle profesyonel olarak geliştirilmiş düz tasarım sitelerinde bulabilirsiniz.

Amazon’un sitesi bunun nasıl çalıştığına iyi bir örnektir. Her sayfanın aktarılacak büyük miktarda bilgisi vardır, ancak beyaz alanın akıllı kullanımı nedeniyle hiçbiri bunaltıcı değildir.

Bilgi bulmayı kolaylaştırın

Geri gelen ziyaretçiler daha önce gördükleri bilgileri bulmak isteyebilir. Bir arama özelliğiyle onlar için kolaylaştırın. Tasarımınıza uygun, kesintisiz bir arama kutusu kullanın. En yaygın konum sitenin sağ üst köşesinde.

Harika Bir Web Sitesi İçin Web Tasarımı İçin En İyi Uygulamalar

Tasarım öğelerinin yıllar içinde geliştiği bir sır değil, ama kesin olan bir şey var: Basit bir site tasarımı ile yanlış gidemezsiniz. Profesyonel Web tasarımı sadece kaydırıcılar veya en son çanlar ve ıslık ne olursa olsun. Hem sitenin hem de sitedeki öğelerin gezinme ve yanıt verme kolaylığı için kaynar.

Sayfa tutarlılığına odaklanma

Düzeniniz siteniz genelinde aynı kalmalıdır. Kullanıcılarınızda sürpriz sayfa düzenleri kırmayın. Harekete geçirici mesaj sayfalarında üç sütundan tek bir sütuna geçmek uygundur, ancak gezinme, altbilgiler ve diğer öğelerin tutarlı kaldığından emin olun, böylece kullanıcılar bir sayfada asla “sıkışmış” hissetmezler.

Renk kullanımını dengeleyin

Düzeninizdeki renkleri ayarlamak, tamamlayıcı bir renk paleti seçmek kadar önemlidir.

İçeriğinizi kategoriler halinde düzenleyin

Kategoriler hem insanlar hem de arama motorları için mükemmeldir. İçeriğinizle mümkün olduğunca düzenli kalın. Kenar çubuğuna bir gezinme öğesi yerleştirmek de iyi bir fikirdir, böylece yalnızca belirli bir ürün veya bilgi kategorisini görmek isteyen bir ziyaretçi tek bir tıklamayla bunu yapabilir.

Sitenizin herkes için erişilebilir olduğundan emin olun

Web sitenizi tüm ziyaretçileriniz için optimize ettiğinizden emin olun. Engelliler için özellikleri desteklemeli ve en yeni yüksek çözünürlüklü görüntüleri gösteren özelliklere sahip olmalıdır.

SSL sertifikası için bahar

Ödeme bilgilerini toplarsanız, siteniz için bir SSL sertifikası alın. Kısa bir süreçtir ve sitenizde işlem gerçekleştirdiklerinde ziyaretçilerinizi korumaya yardımcı olur. Birinden kredi kartı bilgilerini güvenli olmayan bir ortama girmesini istemek hem profesyonel hem de kesinlikle iyi Web uygulamaları kapsamında değildir..

Web Tasarım Trendleri

Bir web sitesi oluşturmak için çok farklı platformlar olduğundan, tasarım yelpazesi gerçekten açıldı. Düz ve yarı düz tasarımlar, profesyonel sitelerde ve önyükleme yapılan sitelerde daha yaygın hale gelmektedir, çünkü bu tür tasarımlar, sitenin görüntülediği her tür aygıta uyum sağlayan duyarlı web siteleri için artan talebi karşılamaya yardımcı olur.

Akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta:

En hızlı düz tasarım

Birçok büyük şirket, daha hızlı yüklendikleri için düz ve yarı düz tasarımlara geçti. Düz tasarım tam olarak göründüğü gibidir Üç boyutlu özellikler olmadan düz görünür.

Düz tasarımın diğer ayırt edici özellikleri, minimum-hiç gölgelenmeyen keskin kenarlardır. Hızlı yüklenen bir site yalnızca daha profesyonel görünmekle kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerinizi istenen işlemi tamamlayana kadar sayfada tutar..

Sitenizin duyarlı olduğundan emin olun

Bu göz ardı edemeyeceğiniz bir şey. Bir web sitesinin nerede sıralandığını belirlerken, Google artık mobil uyumlu olmayan siteleri cezalandırıyor. Yani, iyi bir sıralamada bulunmak istiyorsanız, mobil olmanız gerekir. Sitenize erişmek için kullanılan cihaza bağlı olarak, kullandığınız tasarımın uygun şekilde görüntülendiğinden emin olmanız zorunludur.

Gezinme için kartları kullanın

Pinterest’i gördün mü? Pinlerini yaygın olarak kart adı verilen bir tasarım elemanına dayandırır. Navigasyonunuzda yüksek kaliteli görüntüler içeren kartlar kullanmak, ziyaretçileri ilgilendiren profesyonel ve temiz bir sayfa oluşturur.

Bu, özellikle ürün veya hizmet sayfaları için veya düzenlemek istediğiniz çok sayıda makaleniz veya içeriğiniz olduğunda caziptir. İlgi çekici resimler kullanın, kartta bir başlık yazmak için yer ve belki de bir tıklamayı ikna etmek için biraz metin olabilir.

Zanaat kazanan içerik

Profesyonel bir site içeriği küçümsemez. Bunun yerine, sayfadaki her kelime bir amaç için oradadır. Dolgu yok. Kabartmak yok. Ve kesinlikle HİÇBİR anahtar kelime doldurma yok! Profesyonel görünümlü bir site, bilgi yüklemesi olmadan bilgi yığınlarını aktarabilir. Sitenizdeki her içerik bloğunu stoklayın. Bir amaca hizmet ettiğinden emin olun.

Kahraman görüntülerini sonuna kadar kullanın

Profesyonel görünümlü bir site, bir ziyaretçiye sitenin gerçekte ne hakkında olduğunu belirsiz bir şekilde söyleyecektir. Bunu kolayca gerçekleştirmenin bir yolu, sitenizin neyle ilgili temel bilgilerini açıklayan metin katmanlarıyla ekranın üst kısmındaki kahraman görüntülerini kullanmaktır.

Videoyu unutma

Videolar hızla kahraman imajı 2.0 haline geliyor. Geleneksel olarak bir yıldız resmi yerleştirdiğiniz ekranın üst kısmındaki bir videoyu kullanmak, bir ziyaretçinin dikkatini hemen çekmek ve tutmak için mükemmel bir yoldur.

Psikoloji Bugün yapılan bir araştırmaya göre, insan beyni bir videodaki bilgileri bir metni okumaktan 60.000 kat daha hızlı işleyebilir. Bir videoyu ana sayfanıza eklerken ana şey, videonun site tasarımının geri kalanının kesintisiz bir parçası gibi görünmesini sağlamaktır. Etkisi ve müthiş bir ilk izlenim yaratmanın kalıcı bir yolunu arıyorsanız, videoyu kullanın.

Videonun gücünü kucaklayın

Inc. dergisinin ilgi çekici bir araştırması, B2B müşterilerinin yüzde 90’ından fazlasının satın alma kararları vermek için çevrimiçi video kullandığını ortaya koydu. İç Web sayfalarına ve ürün ve hizmetlerle ilgili blog yayınlarına video eklemek, düz bir şekilde çalışan stratejik bir metodolojidir. Ama burada durma. Ziyaretçilerin bu videoları ekstra bir vuruş için başkalarıyla paylaşma özelliğini ekleyin.

Yaygın Web Tasarım Hataları

Bir profesyonel için web sitenizi geliştirmek için en iyi dolar ödemiş olabilir. Ne yazık ki, tasarımda birkaç yaygın hata web sitenizin tüm görünümünü aşağı sürükleyebilir. Akılda tutulması gereken birkaç önemli suçlu.

Sayfalarda aşırı bilgi yüklemesi

Ana sayfanızın, yaptığınız her şeyi bir kerede anlatması gerekmez. Aslında, görüntüler ve metinlerle sıkışmış her inç ekran alanına sahip bir site, bir amatörün ayırt edici özelliğidir. Çok fazla bilgi sunarsanız, bu çok zor olur ve ziyaretçinizin ayrılması olasılığı.

Birçok ürün sayfasının buna kurban gittiğini söylemek üzücü. Devasa bir ürün sayfasının yüklenmesi çok uzun sürer ve ziyaretçiler bilgilerin görünmesi için birkaç saniyeden fazla beklediklerinde ayrılacaktır. Shopify tarafından yayınlanan bir araştırma, tonlarca ürüne sahip mağazaların ziyaretçilere daha uzun süre dikkat çektiğini, ancak gerçek satışların önemli ölçüde daha az olduğunu buldu. Kategoriye göre düzenlenmiş hızlı yüklenen sayfalar, sitenizin ziyaretçilerinin istedikleri bilgileri içerikle dolu sayfalara göre doldurmalarını sağlamak için çok daha kullanışlıdır.

Sinir bozucu navigasyon

Hiç sayfanın alt köşesinde gizlendikleri için iletişim bilgilerinin veya sosyal medya bağlantılarının neredeyse görünmez olduğu bir sitede bulundunuz mu? Profesyonel görünümlü bir site, etkileşimi teşvik eder ve gizlilik politikaları, hizmet şartları ve iletişim yöntemlerinde şeffaftır. Siteniz için menü ayarlarken bunu dikkate almanız zorunludur.

Bir menüde birçok seçeneğiniz olduğunda temiz gezinmeyi dahil etmenin bir yolu bir hamburger menüsü kullanmaktır. Bu tür bir menü tıklanıncaya kadar yığınlanır ve gezinme seçeneklerini göstermek için açılır. Masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonları da dahil olmak üzere çeşitli farklı cihazlardaki ziyaretçiler için son derece temiz, hızlı yükleme ve kullanımı kolaydır.

Çok fazla veya çok az renk

Her altıgen kod rengini kullanan bir web sitesinde çalıştırmak yaygın olan Web tasarımının ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Bu solukluk ortadan kalktığında, renk şemaları atıfta bulunulan norm haline geldi ve bunlardan bazıları da çok iyi düşünülmedi. Örneğin, bir süre için, beyaz arka planlarda açık gri metin içeren sayfalar tasarlamak moda oldu.

Ardından, bir masaüstü monitöründe okunması imkansız ve mobil ekranda daha da kötü olduğu için bunun iyi bir tasarım olmadığı ortaya çıktı. Sınırlı bir onaltılık renk paleti kullanın ve şık değil, keskin bir görünüm için bir ila üç kontrast kombinasyonu kullanın.

Düşük kaliteli görüntüler

Profesyonel görünen tüm web siteleri arasında eşit olan tek şey, yüksek kaliteli görüntüler kullanmalarıdır. Görüntülerinizin keskin kalması ve pikselli hale gelmemesi önemlidir. Düz renkli ve beyaz arka planlar çoğu ürünü en iyi ışıklarında sergileme eğilimindedir. Kahraman görüntüleri kullanmayı seçerseniz, görüntünün dolduracağı alana uygun daha yüksek çözünürlüklü bir görüntü kullandığınızdan emin olun.

Bir hayalet blogu

Profesyonel bir site günceldir. Bir blog oluşturmaya karar verirseniz, düzenli olarak güncellemeniz gerekir. İçerik, ürünlerinize ve endüstrinizi etkileyen şeylere odaklanmalıdır. Posta listenizi ve özel tekliflerinizi burada da tanıtabilirsiniz..

Blogunuzu düzenli olarak güncellemek için zaman ayırmanın bir zorluk olduğunu düşünüyorsanız, şirketinizde yetenek kullanın veya görevi dış kaynaklardan kullanın. Aniden sessizleşen bir blog çok profesyonelce görünüyor.

Açılır pencereler

Mümkünse pop-up’lardan kaçının. Çoğu insan onlardan hoşlanmaz. Aslında, çoğu onları düpedüz sinir bozucu buluyor. Ziyaretçilerin sayfa yüklemesinde yüzlerinin önünde bir açılır kutu sıkışmasını önlemek yerine kenar çubuğundaki bir tasarım öğesinde bir reklamı tıklama veya e-posta listesine katılma seçeneği sunmak daha iyidir.

Sitenizde banner reklamlar varsa, bunları kaldırma zamanı gelmiştir. Solve Media tarafından yapılan bir araştırma, Web sörfçülerinin bir uçak kazasında hayatta kalma veya Mega Millions piyangosunda bir ödül reklamını tıklamaktan daha fazla ödül kazanma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu. Sitenizde ne kadar çok banner reklam varsa, site o kadar az profesyonel görünür.

Unutmayın, web siteniz birçok kişinin sizinle “tanışması” ve markanızı tanıması ve güvenmesi için ilk yöntemdir. Sitenizin en iyi uygulamaları kullandığından emin olun: kolay gezinme, kesintisiz reklamlar ve videolar, yüksek kaliteli resimler ve benzersiz içerik.

Sitenizi güncel tutun ve tek bir tasarım fikrine fazladan bağlanma. Teknoloji Web tasarım öğeleri için öne çıktıkça, web sitenizin Web tasarımını doğru bir şekilde almanın bir örneği olarak kullanılması için eğrinin önünde kalmak için onunla birlikte hareket edin.

Bir web sitesinde gördüğünüz en profesyonel olmayan unsur nedir??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map