Harika Bir Web Sitesi Oluşturmadan Önce Dikkate Alınması Gereken 29 Şey

Karmaşık ama karmaşık değil. Nasıl bir web sitesi oluşturmak için neler olduğunu özetlemek için? Teknoloji ve yenilik sayesinde web sitesi yapımının teknik yönleri kolaylaştı. Hala senin engelin olan planlama.


Yeni web siteleri, lansmandan önce sıklıkla karmaşık hale gelir. İnşaatçılar, tüm insanlar için her şey olması gerektiğini düşünerek yaklaşıyorlar. Konu bu değil. İnsanlar daha az değil, daha çok istiyor. Bir web sitesi oluşturmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 29 şey.

Web tasarımının geleceğini uzmanlardan öğrenin

Contents

1. Web Sitenizin Amacı

Karıştırma ve eşleştirme amaçları yarardan çok zarar verir. Kazanan web siteleri tekil bir odak ile inşa edilir ve pazarlanır.
Basit tutun. Üç stratejik seçenek arasından seçim yapın:

 • 1. Ürün ve hizmet satmak. Bir e-Ticaret sitesi gelir ve kâr sağlayabilir, ancak genellikle oluşturmak ve çalıştırmak için büyük bir bütçe gerektirir.
 • 2. Olası satış oluşturma. Bu tür bir web sitesini daha az parayla geliştirebilir ve pazarlayabilirsiniz. Nitelikli, izlenebilir potansiyel müşteriler üretmek için nelere ihtiyacınız olacağını gözden kaçırmayın.
 • 3. Kimlik bilgileri oluşturun. Bunlar inşa edilmesi en ucuz olanlardır. Farkındalık oluşturmak için birini kullanın, ancak bir şeyler satmak veya potansiyel müşteriler oluşturmak için kullanamayacağınızı unutmayın..

2. Hedef Kitle Tanımlama

Başarılı bir web sitesi veya blog oluşturmanın yalnızca bir yolu vardır. Mevcut sektörünüzde yaptığınız işte en iyisi olmanız gerekir.
Pazarınız içinde dünyanın en iyisi değilseniz, tanımına daha dar bir yaklaşım sergileyin. Diğer rakiplerden daha iyi nişin var mı (yoksa daha iyi olabilir misin)?
Bu nişi bulmak için şu üç soruyu sorun:

 • 1. Pazarınızın acil bir ağrısı veya irrasyonel tutkusu var mı?
 • 2. Bu acıyı veya tutkuyu çözmek istediklerine dair kanıt var mı??
 • 3. bunun için benzersiz bir çözüm var mı?

Her üç soruya da olumlu yanıtlar, hedef kitlenizi tanımladı.

3. Rakiplerinizi Araştırma

Bu çabaya başlamadan önce, neden önemli olduğunu anladığınızdan emin olun. İstediğiniz rekabetçi araştırma böylece rakiplerinizin yapmadığı şeyleri yapabilirsiniz.
Bir önceki adımda hedef pazarınızı tanımladınız. Diğer web sitelerinin kendilerini nasıl çektiğini görmenin zamanı geldi. Bu araçları kullanın.

 • Alexa: Bu hizmet, rakibinizin e-Ticaret mağazasındaki trafiği analiz etmenize yardımcı olacaktır. Alexa size küresel trafik sıralamasını ve kitle bilgilerini verecektir. Bazı gelişmiş raporları için ödeme yapacaksınız.
 • SEO Kitabı: Sayfa Benzerliği Karşılaştırma Aracı: Rakiplerinizin sayfa başlıklarını, meta bilgilerini ve yaygın kelime öbeklerini karşılaştırmak için bu hizmeti kullanın.
 • Google AdWords Anahtar Kelime Aracı: Bu hizmeti atlamayın. Anahtar kelimeleri ve bu anahtar kelimeler tarafından üretilen trafik miktarını analiz etmek için kullanın. Reklamlar için tıklama başına rekabetinizin ne kadar ödediğini tahmin etmek için kullanabilirsiniz.
 • DomainTools: Whois: Tek ihtiyacınız olan bir rakibin URL’sidir. Bu alanın kapsamlı bir kaydını alacaksınız.
 • SpyFu: Bu ücretli hizmet, rakipleriniz için hangi AdWords ve anahtar kelimelerin işe yaradığını görmenizi sağlar. Yaptıkları hataları önleyebilirsiniz. Tüm rakiplerinizin sizin için ayda 79 dolara pazar testi yapmasını istiyoruz.

4. Para Kazanma Stratejisini Keşfetme

Gelir, web siteniz için başarı ölçülerinden biri mi? Bu üç stratejiden birini düşünün:

 • 1. Bir üyelik sitesi. Ziyaretçiler içeriğinize erişmek için kaydolur. Belirli ürünleri veya hizmetleri satın alıyorlar.
 • 2. Abonelikler veya ödeme duvarı. Ziyaretçiler, abonelikleri sona erene kadar tüm içeriğe erişmelerini sağlayan yinelenen bir ücret öder.
 • 3. İçerik sat. Değeri olmalı ve ilgili olmalıdır. Kendinizinkine sahip olmasanız bile web sitenizde ürün satabilirsiniz. Başka bir markanın ürünleri için satış ortağı olun. Yapılan her satış için bir komisyon kazanırsınız. Web sitenizden para kazanmaya yeni başlıyorsanız, bu seçenek sizin için uygun olabilir. Bağlı kuruluş programları bulmak kolaydır. Web sitenizin ana konusunu ve ardından “satış ortağı programı” kelimelerini içeren bir arama yapın.

5. Bütçenizi Belirleme

Gerçekçi bir bütçe belirlemek, sitenin ne yapmasını istediğiniz hakkında fikir sahibi olmakla başlar. Üç temel alana bakın:

 • tasarlamak. Ne kadar özelleştirme istiyorsunuz? Standart bir WordPress teması işe yarar mı? Baştan sona özel bir tasarıma mı ihtiyacınız var? Buradaki temel bütçe sürücüsü muhtemelen grafik ihtiyaçları olacak.
 • içerik. Ne kadar benzersiz içeriğe ihtiyacınız olacak? İçerik metin yazımıdır.
 • İşlevsellik. Web sitenizin işlevini yerine getirme maliyetlerini belirlemek için kendinize şu soruları sorun:

Temel iletişim formundan daha fazlasına mı ihtiyacınız var??
İndirmeler sunmak ister misiniz??
Formlardan olası satışları izlemek ister misiniz??
E-ticarete ihtiyacınız olacak mı ve varsa ne tür ödeme seçeneklerine?
Sitenizi arama motorları için optimize etmek istiyor musunuz (SEO)?
W3C veya başka bir uyumluluğa ihtiyacınız var mı?

Bu üç alandan bütçe satır öğelerini bu temel web sitesi bileşenleri ve maliyet listesine ekleyin:

 • Alan Adı – 10 ABD doları / yıl
 • Hosting – yılda 10 ila 100 $ (trafik ve barındırma hizmetlerine bağlı olarak)
 • Web Planlama, Tasarım ve Geliştirme Süresi – 60 saat ve üstü
 • Sürekli Web Sitesi Bakımı – yılda 500 $ ve üstü
 • Web Sitenizi İnternet’te Pazarlama – Aylık 750 $ ve üstü

Bu maliyetlerin toplamı size web sitenizi oluşturmak ve korumak için ne mal olacak genel bir fikir verecektir. Bütçeniz sizde olacak.

6. Bir Alan Adının Kaydedilmesi

Alan adı almak, ismin ICANN adlı bir kuruluşa kaydedilmesini içerir. Bunun için bir etki alanı adı kaydedicisi kullanırsınız. Onlara bu ad için yaklaşık 10 ila 35 dolar arasında bir kayıt ücreti ödersiniz..
Seçtiğiniz kayıt şirketi kişisel seçim meselesidir. Tanıdığınız insanlara öneriler isteyin. ICANN tarafından akredite olduklarından emin olun.

Kayıt şirketleri, katma değerli hizmetler için ücret alarak para kazanırlar. Neler teklif edildiğini anlamak için zaman ayırın. Saygın kayıt memurları:

 • Asla ücretleri gizleme.
 • Whois kayıtlarınıza, kayıt şirketi kilitlerine ve yetkilendirme kodlarına doğrudan erişim sağlayın.
 • Ana bilgisayar adı kayıtları, posta eşanjörleri ve ad sunucuları gibi toplam DNS ayarlarını sağlama.
 • Ücretsiz bir whois e-posta gizlilik hizmeti sunun.
 • Verilerinizi asla üçüncü taraflara satmayın.
 • Teknik sorunlarınız olması durumunda telefonla erişilebilir.

7. Web Hosting

Web hosting web sitenizin yayını olarak düşünün. Barındırma hizmetiniz iyi bir iş çıkarmazsa, deneyim size yansır. Hatta gelir kaybı anlamına da gelebilir. Birkaç yıl önce, Amazon’un web sitesi, web barındırma sorunları nedeniyle 40 dakika boyunca kapandı. Kayıp satışlarda 4,7 milyon doların üzerinde bir maliyetin olduğu tahmin ediliyor..
Hiçbir barındırma şirketi% 100 çalışma süresini garanti edemez, ancak ortalama olarak en az% 99 çalışma süresi sunmalıdır.

Web barındırma sağlayıcınız trafik büyümesini karşılamak için ölçeklendirmek gerekir. Paylaşılan bir sunucuyla başlayabilir ve ardından çekiş kazandıktan sonra özel sunuculara geçebilirsiniz.

Teknik sorunlarınız varsa hızlı yanıt ve destek istersiniz. 7/24 erişilebilirlik sunan en iyi web barındırma sağlayıcısı arayın. Bir arka plan kontrolü yapın. Müşteri geri bildirimlerine bakın. Hizmet düzeyi sözleşmenizde hiçbir şey anlamadıysanız soru sorun.

Ödediğini alırsın. En ucuz web barındırma sağlayıcısı en iyi seçim olmayabilir.

8. Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemlerinin (CMS) Kullanımı

Dünyanın en büyük web sitelerinden bazıları içerik yönetim sistemlerinde çalışır. Merkezi bir arayüzden içerik yayınlamaya ve korumaya izin veren bir bilgisayar uygulamasıdır.
Web sitenizin temel amacı, bir İYS’ye ihtiyacınız olup olmadığını belirlemektir. Bir ekip web sitesine içerik ekleyecek mi? CMS sistemleri işbirliği ve iş akışı yönetimine izin verir. İşte Google tarafından derecelendirilen en popüler 4.

 • WordPress. İnternet’teki tüm web sitelerinin neredeyse dörtte biri bu CMS’de çalışır. Hemen hemen her web sitesi WordPress CMS’yi kullanabilir. Açık kaynak temaları diğer işlevleri entegre etmeyi kolaylaştırır. Özellikleri genişletmek için birçok eklenti var.
 • Joomla. Bu açık kaynaklı CMS platformu PHP tabanlıdır ve içeriği depolamak için MySQL veritabanını kullanır. WordPress gibi, özelleştirilmiş kullanımlar için binlerce şablon var.
 • Magento. Bu platform en iyi e-ticaret web siteleri için çalışır. Magento, Zend PHP veritabanlarını ve MySQL kullanıyor. Birçok web sitesi üreticisi, mobil cihazlar için siteler oluşturduğu için Magento’yu kullanıyor.
 • Drupal. Bu CMS esnektir ve özel web siteleri isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Beyaz Saray ve NASA için yeterince güvenli ve güvenilir. Bir dezavantajı, WordPress veya Joomla kadar kullanıcı dostu olmamasıdır.

9. Barındırılan Web Sitesi Oluşturucularını Keşfetme

Piyasada birçok web sitesi üreticisi var. Karar vermek çok zor olabilir. Değerlendirmenizi aşağıdakilerden hangisine ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna odaklayın:

 • Ne tür bir görünüm, his ve özellikler istiyorsunuz?.
 • Ne kadar zamanınız, çabanız ve paranız var.
 • İster deney yapıyor olun ister kalıcı bir şey isteyin.

İşte bazı en iyi web sitesi oluşturucu seçimleri:

Ücretsiz bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız Çarpıcı bir şekilde gidin. Çarpıcı bir şekilde güzel, basit siteler oluşturur. Reklamları kaldırmak için ücretli bir sürüme geçin. WordPress’te ücretsiz blog tabanlı bir web sitesi oluşturun. Her iki durumda da, siteniz bir alt alan adı kullanır. Aksi takdirde ücretsiz bir site için küçük bir fiyattır.

Web sitenizden satış yapmaya yeni başlıyorsanız, Weebly veya SquareSpace’i seçin. Weebly daha ucuzdur, ancak şablonlar iyi tasarlanmamıştır. Kare alanın maliyeti daha yüksek, ancak şablonlar sofistike ve lüksü çağrıştırıyor.

Çevrimiçi mağazanız konusunda ciddiyseniz Shopify’ı keşfedin. Ölçeklenebilir ve büyümeyi destekler.

10. Özel Web Tasarımı ve Web Sitesi Şablonları

Özel bir web sitesi sıfırdan geliştirilmiştir. Benzersiz belirtimleriniz bilgi mimarisini, grafikleri, işlevleri ve yönetim arka ucunu belirler. Şirket olarak kim olduğunuzu yansıtan köklü marka bilinci oluşturma yönergeleriniz var mı? Size özel bir çözüm.

Özel uyumlu çözümlerin dağıtılması aylarca sürebilir. Hemen başlamak istiyorsanız veya sınırlı bir bütçeniz varsa, bu işe yaramayabilir. Şablon sitesi iyi bir alternatif sunabilir.

Yeni başlıyorsanız, bir web sitesinin belirli bölümlerine ihtiyacınız olmayabilir. Önceden oluşturulmuş veya şablon tabanlı bir site mükemmel bir seçimdir. Özel meslektaşlarının aksine, şablonlar yalnızca temel işlevleri içerir. Bazı özelleştirme mümkündür.

Güçlü bir çevrimiçi kimliğin etkisine değer veriyorsanız, markanız özel bir web tasarımından daha fazla faydalanır. Özel tasarımların ölçeklendirilmesi pahalı olabilir. Çoğu şablonun ölçeklendirilmesi kolaydır.

11. Temiz Tasarım

Cesur, temiz tasarımlar dikkat çeker ve kullanıcılar için gezinmeyi kolaylaştırır. Bold bir açıklama yapar. Karmaşık web siteleri, kullanıcıların ne hakkında olduğunuzu söyleme şansı elde etmeden önce kullanıcıların zıplamasını sağlar. Basit temiz tasarım ayrıca doğru şeylerin öne çıkmasına yardımcı olur.

Temiz tasarım basit bir prensibi izler: daha azı daha fazladır. Farklı şekillerde sunulan çok fazla bilgi kullanmaktan kaçının. Söyleyeceklerini söyle – ama iyi söyle.

 • Beyaz boşluk kullanın. Temel unsurlara odaklanın ve gerisini kaldırın. Beyaz alan kullanıcının içeriği sindirmesini kolaylaştırır.
 • Tüm fikirlerinizi sayfa başına bir veya iki grafikte toplayın. Görüntüler, gönderdikleri renk veya mesajla ilgili olsun, güçlü bir görsel etkiye sahip olmalıdır.
 • Kontrastlarla oynayın. Bilgileri belirtmenize yardımcı olabilir. Temiz bir tasarım için beyaz boşluk kullanıyorsanız kontrast ekleyin.

12. Renk Düzeni Seçme

Markanız zaten var mı? Zaten var renk uyumu. Değilse, daha fazla seçeneğiniz var.
Renk psikolojiyi etkiler. Hangi rengin sizin için çalışacağına karar vermek için bu kılavuzu kullanın.

Ardından, 60-30-10 Kuralını uygulayın. İç ve moda tasarımcılarının yanı sıra web tasarımında da çalışır. Üç farklı renk seçin ve bunları sırasıyla% 60,% 30 ve% 10 oranlarında kullanın.

 • % 60, sitenizin ana rengi olacak ve tonu ayarlayacaktır.
 • % 30 çarpıcı bir etki yaratmak için% 60 ile kontrast oluşturmalıdır..
 • % 10, vurgu renginizdir. Birincil veya ikincil rengi tamamlar.

% 60 veya% 30’u nötr bir renk haline getirin. Bu size diğer iki renk için en fazla seçenek sunar.

13. Marka Kimliği Geliştirme

Düşün marka kimliği kişilerin web sitenizle ilişkilendirmesini istediğiniz değerler ve fikirler kümesi olarak. Tasarım bu fikirleri ifade etmenize yardımcı olabilir.

İçeriğinizin kalitesi markanızı yansıtır. İyi grafiklere ve fotoğrafçılığa yatırım yapın. İyi yazmayı gözden kaçırmayın.

Yazı tipleri markanızın kişiliğini yansıtıyor mu? Üçten fazla yazı tipi stili seçin. Markanızla ilişkilendirilecekler.

Kimliğiniz anlık bir şey değil. Zamanla gelişir. Ama bir kez yerine oturduğunda ondan uzaklaşmak istemezsiniz. Renkler ve tasarım hakkındaki tüm kararlarınızı takip etmek için bir stil kılavuzu oluşturun. Her yeni içerik oluşturduğunuzda bakın.

14. Web Tipografi

Web’de bulunan bilgilerin çoğu metindir, bu nedenle ne kadar mevcut olduğunu anlamak önemlidir.
Tipografinin arkasında bütün bir bilim var. Özellikle web siteleri için. Yazı tipleri ekranlarda kağıt üzerinde olduğundan farklı şekillerde davranır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

İşte bazıları tipografi en iyi uygulamaları:

 • Başlıklar için eşit serif ve sans-serif yazı tipleri dengesi kullanın.
 • Gövde kopyasında daha fazla sans-serif yazı tipi kullanın.
 • Metin satırlarını 84 karakterle sınırla.
 • Duyarlı tipografi kullanın.

15. Özellikler ve İşlevler

Bunu en iyi 10 listeye dönüştürebilirsiniz. Web sitenizin aşağıdakileri yaptığından emin olun:

 • 1. Duyarlı. Ekran, ekranın boyutunu telafi etmelidir.
 • 2. kullanımı kolay. Gezinme ile akıllı olmayın. Basit ve açık hale getirin.
 • 3. İçeriği düzenli olarak güncelleyin. Bunu yapmanın kolay bir yolu bir blog ile.
 • 4. Her sayfanın en önemli öğelerini kaydırma çubuğunun üzerinde tutun.
 • 5. Kurşun mıknatıslar kullanın. E-posta adresi istiyorsunuz, bu nedenle ziyaretçilere bunun için bir şey verin.
 • 6. Hız için optimize edin. Ziyaretçileriniz yavaş sayfaların yüklenmesini beklemeyecek. Google da sizi daha düşük bir sıralamayla cezalandıracak.
 • 7. Zaman kazanmak ve içeriği daha hızlı oluşturmak için CMS kullanın.
 • 8. Analitiklerden yararlanın. Web sitenizle ilgili verileri kullanmak, sitenizi geliştirmenin tek yoludur.
 • 9. Ziyaretçilerinize rehberlik edin. Ne yapacaklarını bildiklerini varsaymayın. Tıklamalarını veya kaydırmalarını istiyorsanız, bildirin.
 • 10. Sosyal medyayı entegre edin. Bu siteler Google kadar güçlüdür. Bunları web sitenize eklememeyi göze alamazsınız.

16. Site Yapısı

web sitenizin yapısı ziyaretçilerin sunduğunuz ürün veya hizmetleri satın alma konusunda adım atmalarına yardımcı olur. Onlar için kolaylaştır. Bunu, gezinmesi kolay net bir site yapısı oluşturarak yaparsınız. Bir içerik hiyerarşisini takip eder ve ziyaretçiler için doğal ve sezgisel hisseder.

Akılda tutulması gereken bazı en iyi uygulamalar şunlardır:

 • Ana sayfanıza ne kadar yakın olursanız, konular o kadar genel olmalıdır. Sitenizin baş bölümleri geniş bir resim çizmelidir. Onları sohbete başlamak için kullanın ve.
 • Ana bölümler birincil tekliflerinize, ürünlerinize ve hizmetlerinize uygun olmalıdır.
 • Bölümleri etiketleyerek başlayın. Sitenizin gelişimi boyunca bunları iyileştirmek için çalışın. Doğal bir akışı teşvik etmek için test edin ve değiştirin. Optimal etiketler için anahtar kelime araştırması yapın.
 • İnsanların ne aradığını görmek için web sitenizin site aramasından alınan analizleri kullanın. Kullanıcıların bunları aramak zorunda kalmaması için bu öğeleri erişilebilir hale getirin.
 • İçeriğin üzerine binmeyin. Artıklık kullanıcı deneyimini incitir. Arama motorları da bunun için sizi cezalandıracak.
 • Bölüm adları ve sitenin akışı açık ve herkes için anlamlı olmalıdır. Sadece sen değil.

17. Gezinme ve Kullanılabilirlik

Kritik. bir web sitesinin gezinme tasarımı başarı veya başarısızlık üzerinde büyük etkisi vardır. Trafik ve arama motoru sıralamalarını etkiler. Dönüşümleri ve kullanım kolaylığını etkiler.

 • Standart dikey veya yatay gezinme kullanın. Görüntüleyenlere zaten tanıdık geliyor. Onları karıştırmak istemiyorsun.
 • Açılır menülerle çıldırmayın. Kullanıcıların büyük bir listeden seçim yapmasına yardımcı olmak için en iyisidir.
 • Ana sayfa navigasyonunuzu aşırı yüklemeyin. Ziyaretçiler için kafa karıştırıcı ve SEO’nuza zarar veriyor.
 • Düğmeler yerine metin bağlantıları kullanın. Daha arama dostu ve daha hızlı yükleniyorlar.

18. Duyarlı Web Tasarımı

Bu, web sitenize eklemeniz gereken en önemli şeylerden biridir.

Duyarlı web tasarımı web sitesi mizanpajlarının onu kullanarak ekran için değişmesine izin verir. Bir bilgisayarın geniş ekranında birçok sütun görüntülenir. Mobil cihazlarda böyle değildir. Duyarlı tasarım bunu düzeltir.

Duyarlı tasarım ziyaretçileriniz için iyidir ve sizin için iyidir. Google’ı da sizin gibi daha iyi hale getirir. Google, çoklu cihaz desteği için oluşturulan sitelere daha üst sıralarda.

19. Harekete Geçirici Mesaj

bir harekete geçirici mesaj (CTA) web sitenizdeki bir düğme veya bağlantıdır. Potansiyel müşterileri potansiyel müşteri olmaya yönlendirir. İnsanları görmek istedikleri içeriğe götürür.
CTA’lar şöyle olmalıdır:

 • Görsel. İlgi çekici bir teklif grafik kullanır.
 • Kısa. Beş kelimeden fazla olmamalıdır.
 • Eylem odaklı. Bir fiil ile başla.
 • Zıt bir renkte. Öne çıkmasını sağlayın.
 • Uzaktan görülebilecek kadar büyük. Dikkat çekmek zorunda.
 • Anlaması kolay ve anlaşılır. Bir ziyaretçi CTA’nızı tıklarsa ne elde eder??

20. Performans ve Hız

Hızlı sayfa yükleme hızı, ziyaretçi katılımını artırır. Alıkoymayı artırır ve satışları artırır. Anlık web sitesi yanıtı, daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açar. Sayfa yükündeki bir saniyelik gecikme müşteri memnuniyetini% 16 azaltır.
Performansı optimize etmek ve hızı artırmak için yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

 • uygun format, boyut ve sıkıştırmaya sahip tüm görüntüler.
 • CSS kodunu optimize edin. Daha az kod satırı, daha az işlem döngüsü anlamına gelir. Web sitesi dosyalarının istekte bulunan tarayıcılara verimli dağıtımını artırır.
 • Mümkün olduğunca az eklenti kullanın. Performansı düşürüyorlar.
 • Veritabanlarını optimize etme.
 • Sağlayıcınız sunucu tarafı önbellekleme sunmuyorsa yazılımla web önbelleklemesinden yararlanın.
 • İçerik dağıtım ağlarını (CDN) kullanın. Performansınızı ve sayfa sıralamanızı yükseltir.

21. Yerinde Blog

Bir blog, web sitenize daha fazla ziyaretçi getirir. Her blog yayını web sitenizdeki başka bir dizine eklenmiş sayfadır. Arama motorlarında görünmek için başka bir fırsat.

Bloglar sosyal medyada paylaşmak için favori bir şey. Bu senin için daha fazla pozlama.
Blogunuz, sizi veya şirketinizi otorite olarak kurmanıza yardımcı olur. Yararlı içerik daha fazla müşteri çeker.

22. Orijinal İçerik

Orijinal içerik oluşturma zaman alıcı ve pahalıdır. Bu konuda şikayet etmeye alışın, ama hiç durmayın. İşte nedeni.

Arama motorları, sitenize yerleştirilen içeriğin alaka düzeyine göre web sitenizi sıralar. Bu nedenle, web sayfalarınıza orijinal içerik koymak çok önemlidir. İçeriğinizi güncellemezseniz kullanıcılar sitenize olan ilgisini kaybeder. İçeriğinizi düzenli olarak değiştirin veya iyileştirin. Arama motoru örümcekleri içeriğinizi daha sık tarar. Arama sonuçlarınız iyileşecek.

23. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Google ve diğer arama motorları algoritmalarını yayınlamaz. Tam olarak bilmek imkansız web sitenizi nasıl optimize edersiniz onlar için. Yine de, görünürlüğü artırmak için yapabileceğiniz şeyler.

 • Sitenizde benzersiz, yüksek kaliteli ve alakalı içerik kullanın.
 • Meta verilerinizi kontrol edin. Anahtar kelimelerinizle ilişkili olduğundan emin olun.
 • Sayfa URL’lerinize anahtar kelimeler ekleyin.
 • Yinelenen içerikten kaçının. Google sıralamanızı düşürecek.
 • Yeni içerik eklemeyi asla bırakmayın.

24. Sosyal Medya Entegrasyonu

Sosyal medya ve web siteniz çevrimiçi markanızı tanıtmak için birlikte çalışmalı.

Sosyal paylaşım düğmeleriyle içeriğinizi paylaşılabilir yapın. İçeriğiniz hakkındaki farkındalığı artırmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca kullanıcı deneyimini geliştirir. Ziyaretçiler paylaşmak istiyor.

Yalnızca sizin için önemli olan sosyal ağları ekleyin. İçerik paylaşma olasılığını artıracaksınız. Sosyal paylaşım düğmelerini sayfalarınızın üstüne, altına veya yanına yerleştirin.

Çoğu kullanıcı sosyal girişli bir siteye giriş yapmayı tercih eder. Web sitesi kayıt dönüşümlerini ve elde tutma oranını artıracaksınız. Kayıt işlemini kısaltır. Bu konuşma oranlarını artırır.

25. Etkili Site Güvenliği

Elektronik hırsızlar görünmez ve hızlıdır. Müşteri bilgileri ve kredi kartı bilgileri istiyorlar. Bu verileri hırsızlığa karşı korumak için yasal bir yükümlülüğünüz vardır. Meydana gelen site güvenliği ihlallerini bildirmelisiniz.

 • Bilgisayar korsanlığı tehditleriyle güncel kalın.
 • Erişim kontrolünü ve ağ güvenliğini mümkün olduğunca sıkı tutun.
 • Bir web uygulaması güvenlik duvarı yükleyin ve yönetici sayfalarını arama motorlarından gizleyin.
 • Kullanıcıların kişisel bilgilerini aktarmak için şifreli bir SSL protokolü kullanın.

26. İzleme ve Analitik

Ziyaretçileriniz web sitenizi nasıl kullanıyor? Bilmenin tek yolu onları izlemek ve verileri analiz etmektir.

Google Analytics her boyuttaki işletme için web analizi araçlarında standarttır. En iyisi de bedava olması. Google Analytics, mevcut en sağlam ve güçlü analiz araçlarından biridir. Ziyaretçilerin sitenizde ne yaptığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

CrazyEgg gibi diğer ücretli araçlar daha fazla bilgi sunar. Google Analytics’in ötesinde kullandığınız şey bütçenize bağlı olacaktır.

27. Kapsamlı Site Haritası

Bu izleyicileriniz için değil. Ancak kapsamlı bir site haritası da aynı derecede önemli.
Site Haritaları arama motorlarına değerli bilgiler sağlar. Sıralamanıza yardımcı olmaz, ancak arama motorlarına ilk etapta nelerin sıralanacağını bilmesini sağlar.

Web sitenizde bir XML site haritası web siteniz yeniyse ve arama motorlarının sizi keşfetmesini istiyorsanız.

28. Etkileyici Görüntüler

Yanlış resimlerin kullanılması okuyucuyu azaltabilir. İmgeler ve metinler ortaklık olarak şu şekilde çalışır:

 • Resminizi başlığın üzerine yerleştirin. Bir makalenin okuyucusunu% 10’a kadar artırabilir.
 • İnsanlar resimlerin altındaki altyazıları, gövde kopyalamasından ortalama% 300 daha fazla okuyor.
 • Alaka düzeyi olmayan görüntüler alan kaybıdır. Hedef kitlenize hitap ettiğinden emin olun. Resimler, konunuzun en önemli yönünün altını çizmelidir.
 • Açık stok fotoğraflar web sitesi ziyaretçileri için büyük satışlar.
 • Araştırmalar, web sitesi izleyicilerinin kalabalık çekimleri sevmediğini gösteriyor. Ayrıca gerçek boyutun ötesine büyütülmüş yüzlere düşkün değiller.

29. Web Sitesi Bakımı

Aracınız için düzenli bakım alırsınız. Web sitenizin de buna ihtiyacı var. Bakım için planlama zamanı, başlamadan önce. Aşağıdakileri içeren bir kontrol listesi oluşturun:

 • Düzenli yedeklemeler.
 • Yazılım güncellemeleri, özellikle CMS çözümü kullanıyorsanız.
 • Bozuk bağlantıları kontrol edin.
 • Formları gerektiği gibi çalışacak şekilde düzeltin.
 • Web sunucusundan gönderilen e-postalarla ilgili sorunları inceleyin ve çözün.
 • Spam hesaplarını ve yorumları kaldırma.
 • Web sitesi yükleme hızını kontrol edin.
 • Arama görünürlüğünüzü inceleyin.

Doğru Yapmak İçin Zaman ayırın

Tabii ki, web sitenizin mümkün olan en kısa sürede çalışır durumda olmasını istiyorsunuz! Tüm bu planlama, sadece işleri yavaşlatacak gibi görünüyor. Bu doğru. Dikkate alınması gereken bu 29 şeyin her biri haftaları hatta ayları planlamayı temsil eder.

İyi zaman geçirdi. Web sitenizin temeli olduğunu düşünün. Büyük şeyler sağlam bir temel üzerine inşa edilmiştir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map