Denemeniz Gereken 5 WordPress Alternatifi

Kuşkusuz, WordPress dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Popüler, güçlü ve esnektir, ancak asıl soru – sizin için doğru web sitesi oluşturucusudur?


WordPress herkes için olmayabilir. WordPress’in sizin çayınız olmadığını düşünüyorsanız, bunu kullanmanın bir anlamı yoktur..

WordPress Alternatif Seçenekleri

Bu yayını okuyorsanız, WordPress’e bazı alternatifler arıyoruz sanırım.

Şimdi WordPress’e 5 popüler alternatif bulalım. Ancak, daha fazlasını denemek istiyorsanız, 000webhost bazı WordPress alternatifleri öneriyor.

1. Joomla

Joomla Kontrol Paneli

Joomla’nın WP’nin en büyük rakiplerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. WordPress’ten sonra web sitesi platformunda en büyük pazar payına sahiptir. 8.000’den fazla Joomla uzantısı olduğundan Joomla topluluğu oldukça aktif.

2003 yılında başlatılan ücretsiz bir CMS platformudur. Öncelikle web uygulama çerçevesi için tasarlanmıştır. Joomla PHP ile yazılmıştır ve OOP (Nesneye Yönelik Programlama) kullanır.

Özelliklerden bahsedersek, Joomla’da blog oluşturmak son derece kolaydır. İçeriğinizi kopyalayıp platforma yapıştırmanız ve “yayınla” düğmesine basmanız yeterlidir.

Esneklikten bahsetmişken, Joomla’da sitenizi nasıl özelleştirmek istediğinize dair bir sınır yoktur. Sosyal ağ entegrasyonundan karmaşık ödeme ağ geçidine kadar, Joomla ile farklı özelliklerin uygulanması oldukça kolaydır.

2. Drupal

Drupal Yönetimi

Drupal, WordPress’in en iyi alternatiflerinden biridir. WordPress gibi, kolayca güzel, esnek ve profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir açık kaynak içerik yönetim sistemidir.

Kullanımı oldukça basittir, bir aceminin bu platformun işlevselliğini öğrenmesi uzun sürmemelidir.

Ancak, güvenlik hakkında konuşursak, Drupal WordPress’in bir adım önünde. Platform, güvenlik açısından olağanüstü bir geçmişe sahiptir. Farklı güvenlik sorunlarını doğrulamak, araştırmak ve yayınlamak için organize bir süreci vardır.
Performans ve güvenlik parametrelerini doğrudan yönetici konsolundan kolayca koruyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Drupal veritabanı yedekleme, CRM, web sitenize belirli bir özellik ekleme, sosyal medya entegrasyonu, SEO, vb.Gibi farklı konularda destek aramak için kullanılabilecek 16.000’den fazla ücretsiz modül bulabileceğiniz geniş bir aktif topluluğa sahiptir..

Tema ve şablonlardan bahsetmişken Drupal, duyarlı, zengin özelliklere sahip şablonlar oluşturan çok sayıda tasarımcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir. Duyarlı temalar ve eklentiler sunan çok sayıda 3. taraf sağlayıcı bulabilirsiniz. Dahası, tüm temaları farklı SEO yönlerini akılda tutarak tasarlanmıştır.

Bunun dışında, Joomla’nın içeriğini yönetmek çok kolay. Sekmeleri değiştirmeden farklı izin düzeylerini yönetmek için size birçok seçenek sunar.

WordPress’e en iyi alternatif yapan başka bir şey ölçeklenebilirliğidir, 2 sayfadan başlayıp tek bir değişiklik yapmadan 2000’e kadar büyüyebilirsiniz.

Burada Nascar, Grammys ve Beyaz Saray gibi bazı yüksek trafikli web sitelerinin Drupal’ı seçtiğini belirtmemiz gerektiğini düşünüyoruz..

3. Umbraco

Umbraco

Umbraco, 2004 yılında piyasaya sürülen bir başka popüler CMS platformudur. Kısa sürede, dünya çapında binlerce kullanıcı için popüler bir seçim haline geldi. Şu anda, 85.000’den fazla kurulum var.

Platform, Microsoft’un Net teknolojisi üzerine kuruludur ve çoğunlukla büyük boyutlu kuruluşlar tarafından tercih edilir.

Umbraco son derece kullanıcı dostu ve hızlı olmaktan gurur duymaktadır. Geliştirici olmayan ve tasarımcı olmayan kullanıcılar bile herhangi bir yardım almadan profesyonel bir web sitesi oluşturmak için kullanabilir.

Bunun yanı sıra, SEO’yu artırmak ve arama motoru sıralamalarınızı geliştirmek için web sitenize farklı araçlar kolayca uygulayabileceğiniz anlamına gelen SEO dostu bir platformdur..

Birçok popüler CMS platformu gibi, Umbraco da yeni başlayanların farklı sorgularını yanıtlamak için her zaman kullanılabilir olan aktif bir geliştiriciler topluluğuna sahiptir..

Bunun dışında Umbraco’nun da kapsamlı bir destek sistemi var. Farklı sorunlara hızlı çözümler bulmak için izleyebileceğiniz 100’den fazla video dersinden oluşan bir kütüphaneye sahiptir..

Eğer biraz para harcamak istiyorsanız, Umbraco premium destek de ödedi.

Umbraco’nun popüler kullanıcılarının bazıları asp.net ve wired.co.uk.

4. Textpattern

textpattern yöneticisi

Textpattern, 2003 yılında yayınlanan popüler bir blog platformudur. Hızlı ve standart kurulum prosedürünü destekler. Diğer CMS platformlarında olduğu gibi, veritabanı kimlik bilgilerinizin ayrıntılarını girmeniz ve bir yapılandırma dosyası oluşturmanız ve kullanıcı ayrıntılarını eklemeniz istenir. Ve kullanmaya hazırsınız.

Textpattern, en son teknoloji editörü ile birlikte gelir ve çeşitli özelliklerin düzenlenmesini oldukça kolaylaştırır. Kullanıcılar metin, makale resimleri, kategorileri tek bir tıklamayla düzenleyebilir.

Dahası, yorumları değiştirmek için açma / kapama seçeneği, posta durumu vb.Gibi birkaç harika özelliğe de sahiptir..

Ancak, eklenti yüklemesi hakkında konuşursak, WordPress’inkinden tamamen farklıdır. WordPress gibi, burada menüden bir eklenti yükleme seçeneğine sahip değilsiniz. Bir eklenti yüklemek için eklenti kodunu kopyalayıp Textpattern’e yapıştırmanız gerekir.

Yeni başlayanlar için biraz zor olsa da, aynı zamanda daha fazla bilgi edinebilirler.

5. Orta

Orta ekran görüntüsü

Tam bir CMS platformu olmadığı için WordPress’den oldukça farklı olmasına rağmen, dünya çapında milyonlarca amatör ve profesyonel blogcu için popüler bir çevrimiçi yayıncılık platformudur..

Başlangıçta, Medium, insanları kendileri için önemli olan fikirlerle birleştirmek için başlatıldı. Ancak, zaman geçtikçe, yayıncılar için kullanıcı dostu bir yazma platformuna dönüştü..

Medium, tamamen duyarlı bir platformdur; bu, blogunuzun tüm ekran boyutlarında ve cihazlarda güzel görüneceği anlamına gelir. WordPress gibi, burada eklentiler ve temalar hakkında endişelenmenize gerek yok çünkü hiçbiri yok.

Medium’un en iyi yanı, kullanıcıların bir yayıncı için özel bir alan adı kullanmasına olanak tanımasıdır..
Yorumların yerine, Medium’un satır içi notları ve yanıtları var.

Paketleme

WP en yaygın CMS platformu olmasına rağmen, yine de birçok insan alternatiflerini bilmek istiyor. Umarım bu makale size heyecan verici ve faydalı bir şey sunar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map