Bilmeniz ve Takip Etmeniz Gereken 25 Web Tasarımı Etkileyen

İYİ WEB TASARIMI NEDİR??

Bugün cevap sadece aylar öncesinden farklı. Teknoloji ve kullanıcı deneyimi, web sitelerinin sürekli değişiklik ve güncellemeler yapmasını talep ediyor. Güncel kalmanın tek yolu, bir sonraki tasarım trendine neyin öncülük ettiğini bilmek.


Bazı insanlar ne olacağını tahmin edebilir. Diğerleri bu eğilimleri alır ve gerçekleşmesi için kodu yazar. Etkileyiciler olarak bilinirler.

Web tasarımının geleceğini uzmanlardan öğrenin

Gelenleri paylaşacak kadar cömert olan Web tasarım etkileyicilerinin listesi. Onları takip edin ve mevcut web tasarım dalgasına binin. Öğrendikleriniz web sitesi ziyaretçileri için iyidir ve işiniz için daha da iyidir.

Jeffrey Zeldman

Jeffrey Zeldman fotoğraf

Neden etkileyicidir: Zeldman tarafından “Web Standartlarının Kralı” olarak adlandırıldı İş haftası. Ona ilk giren kişi o oldu. SXSW Interactive Onur Listesi Hangi mevcut endüstri tasarımının ciddiye alınacağını görmek için blogunu takip edin. Neyin önemli olduğunu ve sadece bir hevesin ne olduğunu hızlıca belirtir.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: zeldman.com
Onu takip et: @zeldman

Vitaly Friedman

Vitaly Friedman fotoğraf

Friedman Genel Yayın Yönetmeni Smashing Dergisi, içeriği güzelleştiren şey hakkında yazıyor. UX, ön uç ve performans sorunları hakkında fikir edinmek istiyorsanız Smashing Magazine’deki yayınlarına bakın. Vitaly ayrıca çalışır çevrimiçi Web tasarım atölyeleri.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Smashing Dergisi
Onu takip et: @smashingmag

Chris Coyier

Chris Coyier fotoğraf

CSS tarafından üretilen tasarımla ilgisi varsa, Chris Coyier üzerinde. Hangout yapmayı ve katkıda bulunmayı sever CodePen. Web sitesini Alex Vazquez ve Tim Sabat ile kurdu. Hataların kodunuzdan çıkarılmasına yardımcı olmak istiyorsanız bu siteye göz atın.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: CodePen
Onu takip et: @chrisCoyier

Mike Monteiro

Mike Monteiro fotoğraf

Sizi karşılayan canlı görüntüler Katır Tasarımı bu grubun web tasarımı konusunda ciddi olduğunun kanıtıdır. Mule katkıda bulunanlar tasarım hakkında aynı coşkuyla yazıyor. Bu Mike’ın tasarım şirketi ve ana katkıda bulunanlardan biri. Eğiticiler görmeyi beklemeyin. Mike ve yazarları web için tasarım deneyimine odaklanıyor.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Katır Tasarımı
Onu takip et: @monteiro

Chris Spooner

Chris Spooner fotoğraf

Spooner, bu blog’u insanların tasarım becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için başlattı. 3 ana içerik türü bulacaksınız. Makaleleri teori ve ilhamı paylaşmak için yazılmıştır. Yazılı ve video eğiticiler adım adım kılavuzlar sağlar. Kendi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz cömert freebies de var.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Kaşık Grafikleri
Onu takip et: @chrisspooner

David Walsh

David Walsh fotoğraf

Walsh, “Siteleri tasarlamıyorum” diyor. Tasarımında deneyler yazarken sizi onunla birlikte gelmeye davet ettiği blogunda size nasıl olduğunu gösterir. David’in uzmanlığı, Mozilla’nın kıdemli web geliştiricisi. Demolarını ve eğiticilerini ve blog yayınlarını bulacaksınız.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: DWB
Onu takip et: @davidwalshblog

Dave Shea

Dave Shea fotoğraf

Google, CNet ve New York Üniversitesi için projeler üzerinde çalışarak kazandığınız deneyimle ne yapıyorsunuz? Dave Shea gibi cömertseniz, bunu başkalarıyla paylaşırsınız. Projelerini topladı ve konularına göre sıraladı. En son ve devam eden iki konusuna odaklanmak isteyeceksiniz. Tasarımla en alakalı olanlar.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Dave Shea
Onu takip et: @mezzoblue

Steven Snell

Steven Snell fotoğraf

Birkaç web sitesi online iş başarısı için gereken araçları ile cömert. Steven Snell ve ekibi, tasarım önerileri sunmak için blogu ve diğer alanları kullanıyor. Ayrıca tasarım şablonlarından koda kadar değişen kaynaklar da bulacaksınız. Tüm konulara göz atmak için üstteki gezinme bölmesini kullanın.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Vandelay Tasarım
Onu takip et: @stevensnell

Ronald Bien

Ronald Bien fotoğraf

Bien, Naldz Graphics web sitesinin CEO’su ve kurucusudur. 41.000’den fazla takipçi, web tasarımı konusunda tavsiye ve öğreticiler için web sitesine geliyor. Ronald ve yazarlardan oluşan bir ekip tüm tasarım alanını kapsar, ancak WordPress temalarına odaklanırlar. Makaleler grafik örnekleri ile doldurulur ve yazı jargon ile doldurulmaz.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Naldz Grafikleri
Onu takip et: @naldzgraphics

Jason Santa Maria

Jason Santa Maria fotoğraf

Bu kişisel web sitesidir Vox Media’lar yönetici tasarım direktörü. Jason içeriğin tasarımı dikte etmesi gerektiğine inanıyor. Web sitesi online sanat yönünde bir deneydir. Geleneksel baskı tasarımının bir hayranı, bu yüzden web sitesi muhafazakar bir his veriyor. Seni kandırmasına izin verme. Jason ve konuk yazarları en son tasarım konularının hepsini ele alıyor.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Jason Santa Maria
Onu takip et: @jasonsantamaria

Doug Bowman

Doug Bowman fotoğraf

Bir soyağacı hakkında konuşun. Bowman, Google’ın görsel tasarım lideri ve ardından Twitter’ın yaratıcı yönetmeniydi. Bugün, Stopdesign’ın başkanı. Blogunu tasarım, tipografi ve Web’de yapmak için gerekli araçlar hakkında yazmak için kullanır. Yayınların çoğu, kendisi ve ekibinin müşteriler için bulduğu tasarım çözümleri ve sonuçlarıyla ilgilidir..

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Stopdesign
Onu takip et: @Dur

Mark Ford

Mark Ford fotoğraf

Önyükleme yapan bir girişimciyseniz Mark Ford ile çok ortak noktalarınız olacak. 2007’de ilk çevrimiçi işiyle bu şekilde çalışmaya başladı. Bugün, web sitesi hizmetlerini kullanan 1000’den fazla müşterisi var. Mark onun Blog şirketinin web sitesi tasarımı hakkında öğrendiklerini paylaşmak. Belirli konuları aramak için üstteki gezinme bölmesini kullanın.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: kırmızı web sitesi tasarımı
Onu takip et: @RedWebDesign

Cameron Moll

Cameron Moll fotoğraf

Bütün işler ve oyun yok, hepimiz insansız hava aracına Tasarım çabalarınızdan bir mola verin ve biraz eğlencenin tadını çıkarın. Cameron Moll tipten bir tasarım yaratır. Web sitesinde söyleyecek çok az şeyi var. Her şey stilize metinle oluşturulan görüntülerle ilgilidir. Sitesinde gösterdiklerinin çoğunu satın alabilirsiniz. Daha popüler parçalardan bazıları satıldı.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Türlü Yapılar
Onu takip et: @cameronmoll

Nicholas Felton

Nicholas Felton fotoğraf

Felton, önde gelen tasarımcılardan biriydi. Facebook’un zaman çizelgesi. New York Times ve The Wall Street Journal, yayınlarında kendisini tanıttı. Tüm bu dikkat Felton’un verileri anlamlı tasarıma dönüştürme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Müşteriler için çalışma koleksiyonunu görmek için web sitesini ziyaret edin. Bazıları kalıcı MoMA koleksiyonunun bir parçasıdır.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Felton
Onu takip et: @feltron

Ethan Marcotte

Ethan Marcotte fotoğraf

Marcotte, kitap ve makalelerin üretken bir yazarıdır. Ayrıca şu adlı bir blog yazıyor: Durdurulamaz Robot Ninja, Ethan Marcotte’nin Çevrimiçi Web-İşi. Web sitesinde ve blogunda bulacağınız makaleler, kod ve tasarımın kesişiminde size yardımcı olabilir. Her ikisinin de zarif olması gerektiğine inanıyor.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Ethan Marcotte
Onu takip et: @beep

Karen McGrane

Karen McGrane fotoğraf

McGrane 1995’ten beri web sitelerinde çalışmaktadır. Razorfish. Daha sonra şirketin kullanıcı deneyimi bölümü başkan yardımcısı ve ulusal lider olmak için rütbelerde yükseldi. Bugün Bond Art + Science’ın kurucusu ve başkanı. Karen’ın blogu tamamen bir web sitesi tasarımcısı olmanın nasıl bir şey olduğuyla ilgilidir. İçgörü istiyorsanız buraya gidin.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Karen McGrane
Onu takip et: @karenmcgrane

Dan Cederholm

Dan Cederholm fotoğraf

Cederholm, kurucu ortağı ve tasarımcısıdır. Dribbble. 3’ü CSS hakkında olmak üzere 5 kitap yazdı. Dan blogunu tasarım, CSS, işaretleme ve web standartları hakkında yazmak için kullanıyor. Yazısında bir tema varsa, standartlara dayalı Web tasarımına inanması.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Basit Bitler
Onu takip et: @simplebits

Andy Clarke

Andy Clarke fotoğraf

Clarke, İngiltere’nin en tanınmış web tasarımcılarından biridir. Web sitesi tasarımı üzerine iki kitap yazdı. Ayrıca bir dijital ses dosyası gönderilerin yanı sıra web sitesi tasarım stüdyosunun bloguna katkıda bulunuyor.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Şey & Saçmalık
Onu takip et: @Saçmalık

Sarah Parmenter

Sarah Parmenter fotoğraf

.net Dergi Sarah, çok yetenekli bir kişidir. Web sitesi tasarımı hakkında yazıyor ve popüler bir haftalık tasarım podcast’ine ev sahipliği yapıyor. Bu yeterli değilse, aynı zamanda profesyonel bir şarkıcı ve oyuncu. Blog gönderileri eğlenceli ve sohbetlidir. Tasarım ve web tasarımcılarının profesyonel dünyası hakkında bilgi edineceksiniz.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Sazzy
Onu takip et: @sazzy

Paul Boag

Paul Boag fotoğraf

Boag onun sunuyor tasarım yetenekleri çoğunlukla kar amacı gütmeyen kuruluşlara. Avrupa Komisyonu, UCAS ve Sınır Tanımayan Doktorlar gibi kuruluşların değişen dijital dünyamıza uyum sağlamasına yardımcı olan bir kullanıcı deneyimi uzmanıdır. Paul sözcükleri küçümsemez. Tavsiyesi alakalı ve fikrini vermekten korkmuyor.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: boagworld
Onu takip et: @boagworld

Brad Frost

Brad Frost fotoğraf

Frost, başarılı bir mobil web stratejisti ve ön uç tasarımcısıdır. Daha önce Entertainment Weekly mobil sitesine gittiyseniz işini gördünüz. Ayrıca MasterCard, Verizon ve Nike için mobil öğeler tasarladı. Brad blog yazmayı seviyor ve son gönderilerinin çoğu size yaklaşmakta olan yeni kitabının parçacıklarını sunuyor, Atom Tasarımı.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: brad frost
Onu takip et: @bradfrost

Paul Irish

Paul Irish fotoğraf

Eğer kullanırsan Google’ın Chrome tarayıcısı, Paul’ün çalışmalarından bazılarını kullandınız. Kendini beğenmiş, şık mobil web siteleri yapmaktan hoşlanan bir ön geliştirici. Paul’ün blogu küçük konuşmalarla dağıtılır. Tasarımın arkasındaki koda girer. Yeni başlayanlar için iyi bir yer değil. CSS kodlamasına veya WebKit’e aşina ve rahatsanız cennette olacaksınız.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Paul Irish
Onu takip et: @paulirish

Jonathan Snook

Jonathan Snook fotoğraf

Snook kullanıcı deneyimi yeteneklerini Xero, Shopify ve Yahoo! Şimdi kendisi için çalışmayı tercih ediyor. Müşterilerle görüşmediği zaman blogunda tasarım ipuçları ve püf noktaları paylaşır. Onun kullanın Arşiv belirli konuları bulma bağlantısı.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: SNOOK
Onu takip et: @snookca

Christian Heilmann

Christian Heilmann fotoğraf

Heilmann, gördüğü gibi aramaktan korkmayan başka bir blogcu. HTML5 konusunda tutkulu. Yayınlarının çoğu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için sunduğu kod pasajlarıdır. Christian aynı zamanda hevesli bir YouTube posteri. Bu katkıların çoğu web tasarımı ile ilgilidir. Ve blog yayınlarından ve videolarından yeterince alamıyorsanız, aynı zamanda hayatını fotoğraflar.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: Christian Heilmann
Onu takip et: @ codepo8

Jeremy Keith

Jeremy Keith fotoğraf

Keith, İngiltere merkezli bir kurucu ortak Clearleft Web tasarım ajansı. BBC’den Mozilla’ya kadar olan şirketler tasarım uzmanlığını kullandı. Jeremy, parçası olan bir blog tutuyor yaşam günlüğü, ve bölüm Web tasarım önerileri.

Onu çevrimiçi bulabilirsiniz: adactio
Onu takip et: @adactio

Takip edin, öğrenin ve kâr edin!

Bu etkileyiciler, gözlerini ve kulaklarını yeni tasarım trendlerine açık tutar, böylece zorunda kalmazsınız. Tavsiyeleri, öğreticileri ve örnekleri paha biçilmezdir. Öğrendikleriniz web sitenizi performans ve tasarımın ön saflarına yerleştirebilir.

Sundukları kaynaklar ücretsizdir. Bloglarına abone olun veya Twitter’da bağlantı kurun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me