Jak rychlejší načítání stránek WordPress

Věděli jste, že špičkové táhla paliva běžně dosahují rychlosti přes 300 kilometrů za hodinu a dokáží za méně než 4 sekundy projet čtvrt kilometrovou stopou? Neuvěřitelně rychle.


Také to, jak rychle se typický návštěvník webu vzdá a přejde, když čeká na načtení webové stránky. Ve skutečnosti a studie z KISSmetrics uvádí, že 47% návštěvníků webu opustí web za méně než dvě sekundy! Naštěstí toho návštěvníka nemusíte ztratit. Budeme se zabývat tím, jak optimalizovat váš web WordPress, aby se zrychlil výkon a přejít od clunkeru k dragsterovi.

Vše, co potřebujete vědět o optimalizaci výkonu WordPress

Zamrkněte oči. Pravděpodobně to trvalo 300 milisekund na jedno mrknutí.

Amazon a Walmart zjistili, že za každé snížení zatížení stránky o 100 milisekund došlo k odpovídajícímu nárůstu výnosů o 1%. Rychlejší načtení stránky znamená více konverzí, i když se vám může zdát toto zvýšení nevýznamné. Ať už děláte elektronický obchod nebo ne, rychlejší stránka načítání na vašem webu WordPress znamená, že váš návštěvník bude šťastný, což může vést k delšímu pobytu na stránce.

Znamená to také, že vaše stránka bude mít lepší výsledky ve vyhledávání podle Googlu. Rychlost načítání stránky je samozřejmě pouze jedním ze stovek kritérií používaných v hodnocení, ale stojí za zmínku, že Google sám poskytuje nástroje pro webmastery k optimalizaci stránek pro rychlost.

Výkon je tedy rozhodující součástí úspěchu webu. Strávili jste hodně času a úsilí, abyste vytvořili skvělý obsah, který vás informuje nebo přesvědčuje, ale je to pro nic za nic, pokud návštěvníci odskočí dříve, než si dokonce prohlíželi váš web. Musíte se ujistit, že se tak nestane.

Jste šnek nebo gepard?

Prvním krokem k optimalizaci vašeho webu je stanovení základní linie analýzou rychlosti načítání stránek před provedením jakýchkoli změn. Užitečné bezplatné nástroje (jejich placené verze nabízejí více funkcí), které jsou založeny na webu:

 • Statistiky PageSpeed – nástroj Google pro analýzu rychlosti načítání. Toto je zvláště užitečné, protože také analyzuje mobilní výkon. Na stránce je také odkaz na další nástroje pro webový výkon Google.
 • Webpagetest – Pomocí tohoto nástroje uvidíte, jak vaše stránky fungují v různých prohlížečích. Nabízí také grafické zobrazení výsledků.
 • GTMetrix – Tento nástroj používá několik různých analytických programů a uvádí výsledky podle toho, jak ovlivňují výkon načtení stránky.
 • Pingdom – Tento web nabízí analýzu, monitorování provozuschopnosti a výkonu uživatelů v reálném čase, kontroly přerušených odkazů a další. Nabízí bezplatnou zkušební verzi měsíce a poté je za používání služby účtován měsíční poplatek.

Specifický nástroj WordPress je P3 (Plugin Performance Profiler), což je plugin WordPress, který kontroluje nainstalované doplňky a poskytuje podrobné informace o výkonu. Dalším užitečným nástrojem pro WordPress je Nová relikvie, které určují pluginy a témata, která mohou zpomalit vaši databázi MySQL.

Tyto programy poukážou na oblasti, které je třeba opravit, a navrhnout několik optimalizačních opatření. Prozatím si jen poznamenejte výsledky. Dále se podíváme na některé kroky k urychlení WordPressu ke zlepšení doby načítání stránky.

“Ti, kteří neznají historii, jsou předurčeni k jejímu zopakování” – Edmund Burke

Některé faktory ovlivňují výkon WordPress, který lze nalézt na webu po webu. Ujistěte se, že váš web není jedním z nich. Mezi běžné problémy a možná řešení patří:

Zastaralý kód

Zastaralý kód odkazuje na instalaci WordPress, témata a pluginy. Aktualizace nejsou vždy o zabezpečení. Často jsou vydávány aktualizace, které opravují chyby, které by mohly zpomalit váš web.

Řešení – Udržujte své WordPress a tematické verze aktuální. Pokud plugin nemá aktualizaci pro nejnovější verzi WordPress, deaktivujte ji a pokuste se najít podobný, který to dělá.

Bloated Database

Databáze WordPress obsahuje tabulky, které obsahují položky pro všechna uložená data. Čím více řádků je v tabulce použito, tím větší je velikost tabulky. V průběhu času se data, která již nejsou relevantní nebo potřebná, hromadí v databázových tabulkách. K dispozici je také dočasné úložiště (režie), které ukládá dotazy do vaší databáze, a časem také naroste.

Doby načítání mohou ovlivnit velká, přeplněná databáze. Nepoužité a smazané řádky je třeba očistit, režijní náklady by se měly odstranit, když se příliš zvýší, a je třeba podniknout další kroky k doladění databáze, aby se zlepšil výkon.

Řešení – Dva vysoce hodnocené pluginy WordPress, které vyčistí nepoužité položky a optimalizují databázi WP-Optimize a Optimalizace databáze po odstranění revizí. Další velmi populární a vysoce hodnocený plugin je Správce WP. Jde nad rámec optimalizace a dává vám možnosti pro opravu, zálohování a obnovení vaší databáze.

Ruční řešení – Pomocí phpMyAdmin můžete optimalizovat databázi bez pluginu. Pro optimalizaci jednotlivých tabulek můžete použít dotaz SQL „OPTIMIZE_TABLE“. OPTIMIZE_TABLE „wp_comments“ by například bylo použito k optimalizaci tabulky komentářů.

Nebo můžete použít možnost „Optimalizovat tabulku“ z rozbalovací nabídky phpMyAdmin. Zaškrtněte tabulky, které chcete optimalizovat, nebo jednoduše klikněte na políčko „Zkontrolovat vše“ u všech tabulek a klikněte na „Přejít“. Po dokončení optimalizace vám phpMyAdmin řekne, zda byla úspěšně dokončena nebo ne.

Příliš mnoho pluginů

Pokud máte plugin aktivní pokaždé, když návštěvník přistane na stránce, odešle se žádost o server. Máte příliš mnoho návštěvníků a příliš mnoho pluginů a reakce serveru na načtení vaší stránky začíná trpět. Více než číslo je však kvalita. I když máte pouze jeden nebo dva pluginy, pokud jsou napsány špatně nebo jsou vyplněny chybami, načítání stránek se zpomaluje.

Řešení – Používejte pouze doplňky, které považujete za nutné k provozu vašeho webu. Pokud máte podezření na plugin, vyzkoušejte jeho deaktivaci a zkontrolujte, zda se stránka načítá rychleji. Pokud se načte rychleji, nahraďte plugin jiným.

Témata, která nejsou optimalizována

Je těžké odolat honosným posuvníkům a widgetům, které mají některá témata. To vše však zpomaluje dobu načítání.

Řešení – Pokud nepotřebujete nebo nepoužíváte funkce, proč zpomalují načítání stránky zbytečnými voláními serveru? Vyberte motivy, které jsou již optimalizovány nebo jsou omezeny na funkce, které potřebujete, nebo vytvořte podřízená témata, která odstraní nežádoucí funkce.

Příliš mnoho widgetů

Obvykle nepotřebujete každý widget na každé stránce. Podobně jako u pluginů, jsou serverová volání prováděna pro každý widget vždy, když uživatel na této stránce přistane. Stránky, které mají widgety, které stahují zdroje z webu, jsou zvláště citlivé na zpomalení načítání stránky.

Řešení – Omezte počet widgetů na ty, které skutečně potřebujete, a používejte je pouze na nezbytných stránkách. Pokuste se je lokalizovat nebo nechat načíst po zbytku stránky, kdykoli je to možné.

Pomalý server

Sdílené servery znamenají sdílení zdrojů. To není problém, pokud je výkon klíčovou funkcí hostitele webu. Pokud například váš webový hostitel umístí na sdílenou platformu příliš mnoho uživatelů, pak se váš web bude načítat pomalu, bez ohledu na to, kolik vyladíte.

Řešení – Pokud se zdá, že zpomalení je server, možná budete chtít přepnout na webového hostitele, který je speciálně optimalizován pro provoz WordPress. Další možností je podívat se na spravovaného poskytovatele hostingu WordPress. Tito weboví hostitelé za vás provedou aktualizace a optimalizace, takže výkon vašeho webu je mnohem lepší – někteří tvrdí 300% rychleji – než někteří nízkonákladoví hostitelé sdílených platforem mohou poskytnout.

Může to vypadat jako kouzlo, ale…

Kromě řešení již uvedených v článku můžete podniknout řadu jednoduchých kroků, které optimalizují váš web WordPress pro lepší výkon..

Připravte si domovskou stránku na kost

Obvykle se jedná o stránku, kterou většina návštěvníků přijde jako první. Pokud se načte rychle, můžete mít větší volnost s rychlostí načítání jiných stránek při udržení návštěvníků na webu. Na blogu snižte počet příspěvků zobrazených na první stránce a zobrazujte výňatky namísto plných příspěvků. Odstraňte všechny nepotřebné widgety. Například widgety pro sdílení musí být pouze na poštovních stránkách. Udržujte domovskou stránku čistou a štíhlou.

Minifikujte a konsolidujte kód

Minimalizační kód snižuje velikost souborů HTML, CSS a JavaScript odstraněním mezer. Můžete také komprimovat a kombinovat soubory. Můžete to udělat ručně, pokud vám kód vyhovuje, nebo můžete použít plugin WordPress. Automatická aktualizace a Lepší mincovní WordPress jsou dva snadno použitelné a přizpůsobitelné pluginy, které zřetězují, minifikují a komprimují soubory za vás.

Přidat záhlaví vyprší

Toto je další způsob, jak snížit požadavky HTTP, což zpomaluje rychlost načítání stránky. Záhlaví vyprší, řekne prohlížeči, jak dlouho má soubor uložit do své mezipaměti. Použitím záhlaví vyprší záhlaví nesníží rychlost načítání stránky při prvním přistání návštěvníka na stránku. Při příštím navštívení stránky stejným uživatelem však prohlížeč zkontroluje, zda je ve lhůtě nastavené v záhlaví vyprší.

Pokud je, je stránka v mezipaměti načtena, nikoli ji znovu stáhnout. Můžete nastavit možnost „vyprší záhlaví“ úpravou vašeho souboru .htaccess na serveru Apache, ale pro WordPress je snadným řešením použití jednoho ze dvou výše uvedených pluginů, automatického vylepšení nebo lepšího WordPress Minify, protože mají pro to možnosti.

Cache Pages

Místo spouštění souborů PHP a volání do databáze je ukládání do mezipaměti generováním statických stránek HTML, které jsou dočasně uloženy na serveru a slouží návštěvníkům. Dva z nejlepších pluginů pro mezipaměť pro WordPress jsou WP Super Cache a Celková mezipaměť W3. Poskytují předběžné načítání a kompresi více než ukládání do mezipaměti. Optimální rychlosti zatížení jsou získány, když je ukládání do mezipaměti kombinováno se zmenšováním.

Použít sítě pro doručování obsahu (CDN)

U webů, které mají větší provoz, CDN obvykle ukládají statická aktiva, jako jsou soubory CSS a JavaScript, a obrázky na více webů, takže jsou zobrazovány blíže návštěvníkovi vašeho webu. CDN jako Amazon CloudFront, CloudFlare a MaxCDN mohou obsluhovat celý váš web. CloudFront a

CloudFront a CloudFlare oba mají omezené bezplatné účty MaxCDN má zkušební účet, abyste je mohli vyzkoušet. Všechny tři mají plnější funkce placených účtů, kde kolik poplatků za připojení používáte. Poskytování z webů blíže vašemu návštěvníkovi zkracuje čas stahování a snižuje přetížení šířky pásma na vašem domovském webu, čímž se zrychluje načítání stránky.

Komprimujte obrázky a použijte Lazy Load

Obrázky jsou velkou překážkou pro rychlé načítání. Komprese vašich obrázků věci výrazně zrychlí. WP Smush a EWWW Image Optimizer jsou pluginy WordPress, které obrázky automaticky komprimují, jakmile je nahrajete do své mediální knihovny v WordPress. Pokud nahrajete méně než 100 obrázků za měsíc, je další možnost pluginu ShortPixel Image Optimizer.

Když je komprese kombinována s Líné zatížení, pomalé načítání v důsledku grafiky je vyloučeno. Lazy Load je plugin WordPress, který vyžaduje načtení obrázků, pouze pokud jsou viditelné pro návštěvníka. Tím se zkrátí doba načítání, protože obrázky, které jsou pod záhybem a nejsou viditelné ve výřezu, jsou při načítání stránky ignorovány.

Omezte revize WordPress

WordPress ukládá verzi vašich příspěvků pokaždé, když provedete změnu, a jsou uloženy v databázi. Tyto další položky databáze musí být serverem zpracovány, aby bylo možné najít a načíst nejnovější příspěvek. Dalo by se skutečně zakázat revize, ale pak byste ztratili zálohu, kdyby se něco stalo při vytváření vašeho příspěvku.

Místo toho omezte počet revizí uchovávaných WordPress. Pokud například chcete nastavit limit na pět revizí, použijte tento řádek v souboru wp-config.php:

define („WP_POST_REVISIONS“, 5);

Můžete projít tento test?

Jakmile provedete kroky uvedené v tomto příspěvku, je čas vrátit se a znovu analyzovat váš web pomocí nástroje nebo nástrojů, které jste použili k nastavení základní linie. Spusťte testy a zkontrolujte své výsledky. Měli byste být blízko k tomu, abyste měli optimalizovaný web. Pokud problémy přetrvávají, proveďte navrhované opravy a opakujte analýzu, dokud nedosáhnete dobrého výsledku. Hledáte všechny As nebo Bs přes palubu.

Závěr

Nelze uniknout skutečnosti, že ti, kteří dnes používají web, jsou aholici rychlosti. Vaši návštěvníci chtějí, aby se váš web načítal včera, nikoli zítra. Pokud jim nedáte rychlé načtení stránky, brzy odejdou. Chcete-li dosáhnout co nejlepšího výkonu, musíte svůj web WordPress optimalizovat. Minifikujte a konsolidujte kód a pomocí komprese udržujte své stránky a soubory menší a využívejte ukládání do mezipaměti pro rychlejší stahování do prohlížeče návštěvníka.

Udržování štíhlosti domovské stránky a zajištění toho, aby všechny vaše soubory, témata a software WordPress byly vždy aktualizovány, zrychlí výkon WordPress. Snadno optimalizujte a používejte dostupné doplňky, které automaticky optimalizují většinu optimalizací. Dělejte tyto věci a vyhýbejte se běžným chybám výkonu WordPress a budete na rychlé cestě k získání a udržení návštěvníků na svém webu WordPress..

Snadno optimalizujte a používejte dostupné doplňky, které automaticky optimalizují většinu optimalizací. Dělejte tyto věci a vyhýbejte se běžným chybám výkonu WordPress a budete na rychlé cestě k získání a udržení návštěvníků na svém webu WordPress..

Máte nějaké další optimalizační triky a tipy, jak zlepšit výkon WordPress? Jak moc ovlivňuje rychlost načítání stránek vaše návyky procházení? Komentujte níže a podělte se o tomto příspěvku v blogu tyto nebo jakékoli další myšlenky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map