InMotion Hosting vs FatCow: Ktorého hostiteľa by ste si mali zvoliť?

Snažíte sa nájsť webhostingovú spoločnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám? Zmätok, nie je to, prejsť všetky plány, úrovne a možnosti? Svoje možnosti môžete zúžiť pomocou tohto porovnania medzi dvoma populárnymi webhostingovými spoločnosťami, InMotion Hosting a FatCow.


InMotion Hosting aj FatCow pôsobia v oblasti webhostingu už viac ako desať rokov – FatCow od roku 1997. InMotion sa zameriava na malé a stredné podniky so zameraním na služby a podporu. Cieľom spoločnosti FatCow je zjednodušiť veci zákazníkom tým, že odstránia to, čo nazývajú „techno babble“. InMotion a FatCow poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a plány VPS a dedikovaných serverov. InMotion Hosting aj FatCow sú založené na Linuxe.

InMotion je stálym víťazom ocenení „best of“, vrátane „Best Managed WordPress Hosting“, „Best Performance“ a „Best Web Hosting“. FatCow získal aj množstvo ocenení „best of“, aj keď väčšina z nich bola začiatkom polovice 20. storočia..

InMotion je v Kalifornii a je zamestnancom. Od roku 2007 je FatCow pod záštitou spoločnosti Endurance International Group (EIG). Aj keď stránky EIG nie sú navzájom klony, medzi hosťujúcimi spoločnosťami vlastnenými EIG existuje niekoľko podobností. Ak ste mali problém so spoločnosťou EIG, môžete mať rovnaké problémy s iným hostiteľom vo vlastníctve spoločnosti EIG.

Porovnajte výkonnosť hostenia InMotion a FatCow

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. InMotion Hosting má 99,9% záruku, s bezplatným mesiacom hostingu, ak klesne pod toto percento. FatCow neposkytuje záruku dostupnosti.

výkon. InMotion používa servery Dell PowerEdge s 16 až 64 GB RAM v závislosti od typu použitého plánu – a všetky ich plány využívajú úložisko SSD. FatCow používa úložisko SSD vo svojom pláne programu WordPress Essentials.

Výsledkom testovania lokality InMotion bola rýchlosť načítania 1,98 s, rýchlejšia ako 73% testovaných lokalít s Pingdom. Výsledkom testu porovnateľnej webovej stránky hostenej FatCow bola rýchlosť načítania 2,54 s, rýchlejšia ako 62% testovaných stránok..

Spoľahlivosť. InMotion má dátové centrá v Los Angeles v Kalifornii a Herndone vo Virgínii. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty a sú monitorované na mieste kvôli bezpečnosti a čeleniu problémom skôr, ako sa stanú problematickými. Ak chcete ďalej vylepšiť výkonnosť webových stránok, máte pri zakúpení svojho plánu možnosť dátových centier západného alebo východného pobrežia.

FatCow má dve dátové centrá v oblasti Boston, Massachusetts. Dátové centrá majú na mieste k dispozícii 24/7 monitorovanie bezpečnosti a správy, ako aj úplnú redundanciu energie. Servery dátových centier využívajú klastre NetApp a sú vyvážené podľa záťaže, aby sa zvýšila rýchlosť a spoľahlivosť. Denne zálohujú svoje servery.

Stanovisko k hosťovaniu InMotion a výkonnosti FatCow

InMotion Hosting má výrazne rýchlejšiu odozvu a časy načítania ako FatCow. Nedostatok záruky dostupnosti upokojenia pre FatCow by mohlo byť dôvodom na obavy.

Funkcie InMotion Hosting a FatCow

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Webhostingové spoločnosti pri diskusii o vlastnostiach pravidelne používajú pojmy „neobmedzené“ a „nemerané“. Tieto výrazy však v skutočnosti neznamenajú, čo si myslíte – odkazujú na to, čo hostingové spoločnosti „považujú za primerané použitie“.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén. InMotion ponúka bezplatnú registráciu domény na jeden rok v počiatočnom období, ak je táto doba 12 mesiacov alebo viac, a ponúka bezplatný prevod, ak už doménu máte. FatCow taktiež ponúka bezplatnú registráciu domény na jeden rok a bezplatný prevod domény, ak ste zaregistrovaní inde a chcete ju presunúť do FatCow.

Tvorca webových stránok. InMotion poskytuje bezplatne BoldGrid, ľahko použiteľný, plne funkčný webový tvorca založený na WordPress. FatCow poskytuje drag-and-drop Weebly Basic zadarmo (hoci je obmedzený na 5 alebo 6 webových stránok). Za príplatok je k dispozícii aktualizácia na Weebly Premium.

databázy. V závislosti od vybraného plánu poskytuje InMotion 2 až neobmedzený počet databáz MySQL. InMotion tiež podporuje PostgreSQL. FatCow ponúka neobmedzené databázy MySQL.

E-mailové účty. InMotion a FatCow poskytujú neobmedzené e-mailové účty a posielanie e-mailov ďalej.

Hosting WordPress. InMotion aj FatCow ponúkajú spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress zvyčajne stoja viac ako štandardný zdieľaný plán – hoci ceny služby InMotion sú rovnaké. Výhodou spravovaného hostenia WordPress je to, že aktualizácia WordPress a doplnkov a vytváranie denných záloh sa vykonáva za vás, čo vám umožňuje zamerať sa na obsah vašich stránok..

InMotion má tri plány. Spustenie, obmedzené na dve webové stránky a 2 databázy; Výkon, s 50 databázami a 6 webovými obmedzeniami; a Pro, s neobmedzeným počtom webových stránok a databáz. Všetky plány sú založené na SSD a majú neobmedzené úložisko a neobmedzenú šírku pásma. WordPress je pri zakúpení hostingu predinštalovaný pri odhlásení. Program BoldGrid je súčasťou plánov. InMotion ponúka niektoré z najlepších cien v porovnaní s funkciami pre spravovaný hosting WordPress v odbore.

FatCow ponúka spoločné plány WordPress spravované EIG – Starter a Essential. Obaja majú neobmedzené úložisko, neobmedzený počet povolených stránok a neobmedzenú šírku pásma. Hlavné rozdiely sú v tom, že úložisko Essential je SSD (Starter’s not not) a Essential má vylepšené zabezpečenie.

Riešenie elektronického obchodu. InMotion aj FatCow poskytujú prostredníctvom svojho ovládacieho panela bezplatné nákupné vozíky s otvoreným zdrojom, ako napríklad Magento, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. InMotion predinštaluje program PrestaShop pri odhlásení a tiež poskytuje služby webdizajnu. ShopSite Basic, komerčný obchodný softvér, je k dispozícii od spoločnosti FatCow bezplatne. Pokročilejšie verzie systému ShopSite sú k dispozícii za dodatočný mesačný poplatok. Nevýhodou je, že obchod sa nedá ľahko preniesť inde, ak sa rozhodnete zmeniť hostiteľa. Tvorca webových stránok spoločnosti InMotion založený na systéme WordPress má v sebe zabudované aj možnosti elektronického obchodu.

zálohy. InMotion zálohuje webové stránky každý jeden až dva dni, zadarmo. Obnovenie zálohy je tiež bezplatné. FatCow robí denné zálohy servera. Za ďalší mesačný poplatok ponúkajú zálohy a obnovenie stránok, ktoré automaticky zálohujú a umožňujú obnovenie na úrovni súborov.

Zabezpečenie hostingu. InMotion skenuje a aktívne koná proti hrozbám DDoS. Na bezpečné e-maily používa bezpečný e-mail SPAM s protokolom IMAP. FatCow tiež poskytuje filtrovanie nevyžiadanej pošty.

InMotion aj FatCow poskytujú zadarmo zdieľané SSL pre svoje plány a súkromné ​​SSL je možné zakúpiť.

InMotion a FatCow sú založené na Linuxe pre všetky svoje plány.

Ovládací panel. InMotion používa priemyselný štandard cPanel. FatCow používa relatívne nový vDeck, ktorý je výkonný, ale v prípade, že by ste neskôr zmenili hostiteľov, mohlo by to sťažiť prenos stránky..

zelená. InMotion sa venuje zeleniu. InMotion mal prvé zelené dátové centrum so svojím centrom v Los Angeles. Využívaním technológie vonkajšieho vzduchu na chladenie znižuje náklady na chladenie o 70% a znižuje svoju uhlíkovú stopu o 2000 ton ročne. FatCow využíva veternú energiu na dosiahnutie 100% svojej energie a dodáva odznaky, ktoré sa dajú umiestniť na vaše webové stránky, ak chcete inzerovať ako zelenú.

extras. InMotion má kredity spoločnosti Google Adwords a Bing v hodnote 250 dolárov; FatCow má kredit 100 dolárov za každý. InMotion na požiadanie predinštaluje Joomla pri odhlásení. FatCow ponúka 1 GB cloudového úložiska zadarmo.

Stanovisko k hosťovaniu InMotion a hlavným funkciám FatCow

Obe hostingové spoločnosti poskytujú veľa funkcií za výhodné ceny. Ak existuje hranica, mohlo by to byť s aplikáciou InMotion na používanie cPanel, ponúka podporu PostgreSQL a má lepší bezplatný tvorca webových stránok..

Porovnajte plány webhostingu a ceny služieb InMotion Hosting a FatCow

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Aj keď došlo k určitej konsolidácii spoločností poskytujúcich webhosting podľa skupín ako EIG, ceny sú stále veľmi konkurencieschopné. Promo ceny znižujú bežné ceny až o 80%, aj keď sú zvyčajne dobré iba pre prvé obdobie služby – takže registrácia na dlhšie obdobie vedie k vyšším úsporám. Dokonca aj bez propagačných akcií znamenajú dlhšie zmluvné podmienky prerušenie tvorby cien.

InMotion Hosting. InMotion ponúka tri spoločné plány – spustenie, ktoré umožňuje dve stránky, dve databázy a má cenu 5,99 dolárov mesačne; Výkon, ktorý umožňuje až šesť webových stránok, 50 databáz a je 7,99 dolárov mesačne; a Pro, ktorá má neobmedzené množstvo webových stránok a neobmedzených databáz, a cena je 13,99 dolárov mesačne. Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény podľa ročného plánu, bezplatnými zálohami údajov a všetky majú neobmedzené úložisko SSD a neobmedzenú šírku pásma. Prémiová podpora prichádza s plánom Pro. Power a Pro sú pripravené na elektronický obchod.

Tučná krava. FatCow je jednou z webhostingových spoločností, ktorá pracuje na presvedčení, že jednoduché je lepšie. Ponúkajú jeden spoločný plán za 49 dolárov ročne (hoci cena za obnovenie je takmer trikrát vyššia). K dispozícii je bezplatná registrácia domény na jeden rok. Je vybavený neobmedzenou šírkou pásma, e-mailom, databázami MySQL a úložiskom.

InMotion aj FatCow ponúkajú riadený hosting WordPress. InMotion ponúka tri plány s rovnakými funkciami, aké sa nachádzajú v zdieľaných plánoch. Uvedenie na trh je 5,99 dolárov, výkon 7,99 dolárov a program Pro 13,99 dolárov (rovnaké ceny ako bežné zdieľané plány). Všetky tri sú pripravené na elektronický obchod a WordPress je predinštalovaný. FatCow ponúka dva plány, oboje s neobmedzeným úložným priestorom a šírkou pásma. Štartér je 3,75 USD mesačne a Essentials je 6,95 dolárov mesačne – hlavným rozdielom je rýchlosť (Essentials sú založené na SSD) a bezpečnostné funkcie sú pre plán Essentials lepšie.

InMotion a FatCow ponúkajú tri plány VPN. Ceny služieb InMotion a FatCow sú veľmi blízko, aj keď špecifikácie servera InMotion sú o niečo lepšie – s výnimkou toho, že InMotion obmedzuje počet stránok na plán (najvyššia úroveň umožňuje 3), zatiaľ čo FatCow umožňuje neobmedzené domény.

InMotion ponúka šesť vyhradených serverových plánov. Tri najvyššie úrovne toho, čo nazývajú servery komerčnej triedy, majú pôsobivý úložný priestor RAM a SSD, ale prichádzajú za oveľa vyššiu cenu – 419,99 dolárov až 589,99 dolárov mesačne. Sú riadení a prichádzajú s podporou Premier. Tri štandardné plány dedikovaných serverov na serveri InMotion sú veľmi podobné vlastnostiam troch plánov ponúkaných spoločnosťou FatCow, hoci o niečo vyššie ceny. Ďalším rozdielom je to, že InMotion opäť obmedzuje domény (najvyššia úroveň umožňuje 15 IP), zatiaľ čo FatCow umožňuje neobmedzený počet na všetkých troch vyhradených úrovniach.

InMotion ponúka 250 dolárov na marketingové úvery a FatCow 200 dolárov. Obe predávajú doménové mená a ponúkajú bezplatný rok registrácie domény.

InMotion a FatCow ponúkajú politiky vrátenia peňazí. InMotion ponúka 30-dňovú záruku na dedikované servery a mesačné plány. V prípade všetkých ostatných programov je záruka 90 dní. FatCow má priemyselnú štandardnú 30-dňovú záruku (ak bola zakúpená pomocou kreditnej karty). Ak máte bezplatnú registráciu domén na FatCow alebo InMotion, zadržia vám poplatok za registráciu domény z akejkoľvek refundácie, budete si však môcť ponechať názov domény..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

FatCow má miernu výhodu v stanovovaní cien, zatiaľ čo InMotion má lepšiu záruku vrátenia peňazí a mierne lepšiu infraštruktúru. Ak požadujete vyhradený server, servery InMotion majú pôsobivé špecifikácie pre svoje komerčné dedikované plány – ale prichádzajú za prémiovú cenu. FatCow uľahčuje výber plánu a jeho vlastnosti „neobmedzeného všetkého“ ho robia dobrou voľbou pre začiatočníkov alebo malé podniky. InMotion je zameraný na malé a stredné podniky – ich zdieľané plány sú uvedené na webových stránkach Business web hosting na ich webových stránkach..

Ako ľahko použiteľné InMotion Hosting a FatCow

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. InMotion používa cPanel, čo je priemyselný štandard a jeho rozhranie založené na ikonách má väčšinu funkcií potrebných na správu vašej stránky. FatCow používa novší vDeck, ktorý vo verzii 4 ponúka funkcie porovnateľné s cPanel, ale trochu si zvykne, ak ste prišli z hostiteľa cPanel..

Inštalátor jedným kliknutím. InMotion poskytuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom Softaculous. FatCow poskytuje inštaláciu viacerých aplikácií jedným kliknutím prostredníctvom MOJO Marketplace. FatCow má nainštalovanú aplikáciu WordPress jedným kliknutím, ktorá je predinštalovaná na serveri InMotion.

Navigácia na webe. Chcete miesto, ktoré je čisté a ľahko dostupné, aby ste našli informácie, ktoré potrebujete na výber plánu. Obe webové stránky týchto hostingových spoločností majú vhodné porovnávacie tabuľky na porovnávanie úrovní vo svojich plánoch. FatCow má prekvapenie tému súvisiacu s kravami, čo je šikovný trik – informácie sú však jasne prezentované a dajú sa ľahko nájsť..

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Obaja InMotion a FatCow sa ľahko používajú, ale mierna hrana môže ísť do InMotion za použitie priemyselného štandardu cPanel. FatCow vDeck nie je tak ľahko prenosný, ak by ste niekedy zmenili hostiteľa.

Podpora hostenia InMotion a FatCow

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

InMotion poukazuje na to, že zdôrazňuje svoju podporu zo Spojených štátov ako špičkovú. FatCow má „jalovitú prísahu“, ktorá sa zaväzuje k vysokej kvalite podpory. Uvádza sa v ňom, že ak nesplnia svoje sľuby, dostanete mesiac bezplatného hostenia. Zákazníci InMotion aj FatCow hlásia, že podporný personál je považovaný za priateľský a vedomý.

InMotion aj FatCow majú telefón, e-mail a živý chat 24/7. Obaja majú rozsiahlu vedomostnú základňu, ktorá dokáže odpovedať na všetky vaše otázky. Inmotion má blog a fórum. FatCow má tiež blog, aj keď sa zdá, že nebol aktualizovaný od októbra 2015. InMotion Hosting má kanál YouTube a môžete ho kontaktovať aj cez LinkedIn, Twitter, Skype a Facebook. FatCow má komunitný adresár, v ktorom je uvedený zoznam všetkých webových stránok hostených na FatCow podľa žánru.

Stanovisko k podpore používateľov

Ak potrebujete podporu, chcete byť schopní ju okamžite získať. InMotion aj FatCow uľahčujú poskytovanie viacerých metód kontaktu. Zatiaľ čo zákazníci spoločnosti FatCow vysoko hodnotia zákaznícky servis, InMotion sa sústreďuje na podporu ako kľúčovú súčasť svojich služieb – a neustále vysoké hodnotenie zákazníkov. InMotion má tu výhodu aj vďaka väčšej prítomnosti v sociálnych médiách.

Užívateľské recenzie na InMotion Hosting a FatCow

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Každá webhostingová spoločnosť má svojich vlastníkov a propagátorov, takže by ste nikdy nemali používať recenziu ako rozhodujúci faktor pri výbere webhostingu. Keď sa však v zákazníckych recenziách niečo objavuje, mali by ste to vziať do úvahy. Nezabudnite, že recenzie zvyčajne uverejňujú tí, ktorí sú vášniví – takže väčšina recenzií je buď silne negatívna alebo silne pozitívna.

Negatívne recenzie pre hosťovanie InMotion a FatCow

V pohybe. Zákazníci InMotion sú nespokojní s nárastom a netransparentným spôsobom sa rieši nadmerné využívanie na zdieľané plány..

Tučná krava. Užívatelia FatCow sa tiež sťažujú na netransparentné zaobchádzanie s nadmerným používaním. Pamätajte, že „neobmedzené“ nie je neobmedzené.

Pozitívne recenzie na hosťovanie InMotion a FatCow

V pohybe. Zákazníci a recenzenti neustále hodnotia službu InMotion za svoje plány služieb a hostingu – najmä za spravovaný hosting WordPress.

Tučná krava. FatCow získava od zákazníkov pozitívne hodnotenie za jeho služby a jednoduchosť jeho jedného plánu hostenia a jeho nízku promo cenu.

Názor na recenzie používateľov

InMotion Hosting má viac pozitívnych recenzií od zákazníkov ako väčšina ostatných spoločností poskytujúcich webhosting, ale celkovo sa InMotion a FatCow v zákazníckych recenziách dobre daria.

Záver porovnania hostenia InMotion a FatCow

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Výhody a nevýhody nájdete pre InMotion aj FatCow.

Dôvody, prečo si zvoliť FatCow pred hostingom InMotion:

 • Nižšie ceny za prvé funkčné obdobie
 • Jednoduchosť jedného plánu
 • Viac „neobmedzených“ funkcií

Dôvody pre výber hostenia InMotion cez FatCow:

 • Vlastník zamestnanca, ktorý nie je pod záštitou EIG
 • Ukladací priestor SSD na všetkých plánoch
 • Dlhšia záruka vrátenia peňazí
 • Predinštalované WordPress

FatCow ponúka jednoduchosť len jeden zdieľaný plán, ktorý uľahčuje výber tak, ako je to možné. Jednotlivci a malé firmy ocenia neobmedzenú šírku pásma a úložisko spoločnosti FatCow. Ak máte pocit, že v budúcnosti môžete prenášať hostiteľov, cPanel spoločnosti InMotion vám uľahčí prechod na viac spoločností ako vCeck spoločnosti FatCow, ak sa rozhodnete preniesť hostiteľov neskôr. InMotion má dobré ceny za svoj spravovaný hosting WordPress a jeho webový tvorca, BoldGrid, je založený na WordPress, takže ak ste používateľom WordPress, InMotion je skvelá voľba. Malé a stredné podniky považujú InMotion za vhodný pre svoje potreby. InMotion obmedzuje svoje plány nižšej úrovne, takže ak ste stredne veľké alebo väčšie, budete pravdepodobne potrebovať plán vyššej úrovne alebo prejsť na VPS alebo vyhradený hosting. Obe tieto hostingové spoločnosti ponúkajú veľa funkcií za veľmi dobré ceny.

To sú len dve z mnohých spoločností poskytujúcich webhosting. Ak vám nevadí minúť len o pár dolárov viac za rýchlosť a prémiové funkcie, môže sa vám stať, že bude potrebné preskúmať program SiteGround.

Máte nejaké otázky týkajúce sa InMotion Hosting alebo FatCow? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map