InMotion Hosting vs. FatCow: Kterého webového hostitele byste si měli vybrat?

Snažíte se najít webhostingovou společnost, která vyhovuje vašim potřebám? Je matoucí, není to, projít všechny plány, úrovně a možnosti? Pomocí tohoto srovnání mezi dvěma populárními webhostingovými společnostmi, InMotion Hosting a FatCow, můžete své volby zúžit.


InMotion Hosting i FatCow jsou v oboru webhostingů již více než deset let – FatCow od roku 1997. InMotion se zaměřuje na malé a střední podniky se zaměřením na služby a podporu. Cílem FatCow je zjednodušit věci zákazníkům tím, že odstraní to, čemu říkají „techno blábolení“. InMotion a FatCow poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a plány VPS a dedikovaného serveru. InMotion Hosting i FatCow jsou založeny na Linuxu.

InMotion je stálým vítězem cen „best of“, včetně „Best Managed WordPress Hosting“, „Best Performance“ a „Best Web Hosting“. FatCow také získal řadu ocenění „best of“, i když většina z nich byla na počátku dvacátého století.

InMotion je v Kalifornii a je zaměstnancem. Od roku 2007 je FatCow zastřešována společností Endurance International Group (EIG). Ačkoli weby EIG nejsou klony navzájem, mezi hostitelskými společnostmi vlastněnými EIG existuje řada podobností. Pokud jste měli problém se společností EIG, můžete mít stejné problémy s jiným hostitelem ve vlastnictví EIG.

Porovnejte výkon InMotion Hosting a FatCow

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. InMotion Hosting má 99,9% záruku, s bezplatným měsícem hostingu, pokud klesne pod toto procento. FatCow nenabízí záruku dostupnosti.

Výkon. InMotion používá servery Dell PowerEdge s 16 až 64 GB RAM v závislosti na typu použitého plánu – a všechny jejich plány používají úložiště SSD. FatCow používá úložiště SSD ve svém plánu WordPress Essentials.

Výsledkem testování webu InMotion byla doba načítání 1,98 s, rychlejší než 73% webů testovaných pomocí Pingdomu. Test srovnatelného hostovaného webu FatCow měl za následek dobu načítání 2,54 s, rychlejší než 62% testovaných stránek.

Spolehlivost. InMotion má datová centra v Los Angeles v Kalifornii a Herndonu ve Virginii. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty a jsou monitorována na místě kvůli bezpečnosti a problémům, než se stanou problematickými. Chcete-li dále zlepšit výkon webových stránek, máte při nákupu svého plánu možnost datového centra západního pobřeží nebo východního pobřeží.

FatCow má dvě datová centra v oblasti Boston, Massachusetts. Datová centra mají nepřetržitý monitoring na místě pro zabezpečení a správu a jsou také plně redundantní. Servery datových center využívají klastry NetApp a jsou vyváženy zátěží, aby se zvýšila rychlost a spolehlivost. Denně zálohují své servery.

Stanovisko k hostování InMotion a výkonu FatCow

InMotion Hosting má výrazně rychlejší odezvu a dobu načítání než FatCow. Nedostatek uptime záruky FatCow může být důvodem k obavám.

Funkce hostování InMotion a FatCow

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: Webhostingové společnosti při diskusi o funkcích pravidelně používají výrazy „neomezený“ a „neměřený“. Pojmy však ve skutečnosti neznamenají, co si myslíte – týkají se toho, co hostingové společnosti „považují za přiměřené použití“.

Registrace domény. Oba hostitelé jsou registrátory domén. InMotion nabízí roční registraci domény zdarma na počáteční období, je-li termín 12 měsíců nebo delší, a nabízí bezplatný převod, pokud již máte doménu. FatCow také nabízí bezplatnou registraci domény na jeden rok, a bezplatný převod domény, pokud jste registrováni jinde a chcete ji přesunout do FatCow.

Tvůrce webových stránek. InMotion poskytuje zdarma BoldGrid, snadno použitelný, plně funkční tvůrce webových stránek založený na WordPress. FatCow poskytuje přetahování Weebly Basic zdarma (je však omezeno na 5 nebo 6 webových stránek). Upgrade na Weebly Premium je k dispozici za příplatek.

Databáze. V závislosti na zvoleném plánu poskytuje InMotion 2 až neomezený počet databází MySQL. InMotion také podporuje PostgreSQL. FatCow nabízí neomezené databáze MySQL.

E-mailové účty. InMotion a FatCow poskytují neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů.

Hosting WordPress. InMotion i FatCow nabízejí spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress obvykle stojí více než standardní sdílený plán – i když ceny InMotionu jsou stejné. Výhodou spravovaného hostování WordPress je to, že aktualizace WordPress a pluginy a vytváření denních záloh jsou prováděny za vás, což vám umožní soustředit se na obsah vašich stránek.

InMotion má tři plány. Spuštění, omezeno na dvě webové stránky a 2 databáze; Výkon, s 50 databázemi a 6 webovými limity; a Pro, s neomezeným počtem webů a databází. Všechny plány jsou založeny na SSD a mají neomezené úložiště a neomezenou šířku pásma. WordPress je při zakoupení hostingu předinstalován při odhlášení. BoldGrid je součástí plánů. InMotion nabízí některé z nejlepších cen versus funkce pro spravovaný hosting WordPress v oboru.

FatCow nabízí běžné plány WordPress spravované EIG – Starter and Essential. Oba mají neomezené úložiště, neomezený počet povolených webů a neomezenou šířku pásma. Hlavní rozdíly spočívají v tom, že úložiště Essential je SSD (Starter’s not not) a Essential má rozšířené zabezpečení.

eCommerce řešení. InMotion i FatCow poskytují prostřednictvím svého ovládacího panelu bezplatné nákupní vozíky s otevřeným zdrojovým kódem, například Magento, ZenCart, PrestaShop a další. InMotion předběžně nainstaluje PrestaShop při odhlášení a rovněž poskytuje služby webdesignu. Software obchodního obchodu ShopSite Basic je k dispozici od společnosti FatCow zdarma. Pokročilejší verze ShopSite jsou k dispozici za příplatek za měsíc. Nevýhodou je, že úložiště není snadno přenášeno jinde, pokud se rozhodnete změnit hostitele. Tvůrce webových stránek InMotion, založený na WordPress, má také zabudované možnosti elektronického obchodu.

Zálohy. InMotion provádí zálohy webových stránek každé dva až dva dny zdarma. Obnovení zálohy je také zdarma. FatCow provádí denní zálohy serveru. Za měsíční poplatek nabízejí Zálohování a obnovení stránek, které provádí automatické zálohy a umožňují obnovení na úrovni souborů.

Zabezpečení hostingu. InMotion skenuje a aktivně jedná proti hrozbám DDoS. Pro zabezpečené e-maily používá bezpečný e-mail SPAM s IMAP. FatCow také zajišťuje filtrování nevyžádané pošty.

InMotion i FatCow poskytují zdarma sdílené SSL pro své plány a soukromé SSL lze zakoupit.

InMotion a FatCow jsou založeny na Linuxu pro všechny své plány.

Kontrolní panel. InMotion používá průmyslový standard cPanel. FatCow používá relativně nový vDeck, který je silný, ale mohl by ztěžovat přenos vašeho webu, pokud byste později změnili hostitele.

Zelený. InMotion se věnuje tomu, aby byl zelený. InMotion měl první zelené datové centrum s centrem v Los Angeles. Technologie venkovního vzduchu pro chlazení snižuje náklady na chlazení o 70% a snižuje jeho uhlíkovou stopu o 2000 tun ročně. FatCow využívá větrnou energii k dosažení 100% své energie a dodává odznaky, které umístí na svůj web, pokud chcete inzerovat zelenou.

Extras. InMotion má kredity ve výši 250 USD pro Google Adwords a Bing; FatCow má za každý kredit 100 $. InMotion předběžně nainstaluje Joomla při check-outu, pokud o to požádá. FatCow nabízí 1 GB cloudového úložiště zdarma.

Stanovisko k hostování InMotion a klíčovým funkcím FatCow

Obě hostingové společnosti poskytují spoustu funkcí za výhodné ceny. Pokud existuje hrana, může to být s InMotion pro použití cPanel, nabízející podporu PostgreSQL a lepší tvůrce webových stránek zdarma.

Porovnejte plány webhostingu a ceny InMotion Hosting a FatCow

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: I když došlo k určité konsolidaci webhostingových společností skupinami jako EIG, ceny jsou stále velmi konkurenceschopné. Promo ceny snižují běžné ceny až o 80%, i když jsou obvykle dobré pouze pro první období služby – takže registrace pro delší období vede k vyšším úsporám. Dokonce i bez promo se delší servisní podmínky rovná přerušení cen.

InMotion Hosting. InMotion nabízí tři sdílené plány – spuštění, které umožňuje dvě weby, dvě databáze a cenu 5,99 $ měsíčně; Výkon, který umožňuje až šest webových stránek, 50 databází a je 7,99 $ měsíčně .; a Pro, který má neomezené množství webových stránek a neomezených databází povoleno, a cena je 13,99 $ za měsíc. Všechny plány přicházejí s rokem registrace domény zdarma v ročním plánu, bezplatnými zálohami dat a všechny mají neomezené úložiště SSD a neomezenou šířku pásma. Prémiová podpora přichází s plánem Pro. Power a Pro jsou připraveny pro elektronický obchod.

Tlustá kráva. FatCow je jednou z webhostingových společností, která pracuje na přesvědčení, že jednoduché je lepší. Nabízejí jeden sdílený plán za 49 $ ročně (i když cena za obnovení je téměř třikrát vyšší). Součástí je bezplatná registrace domény na jeden rok. Je vybaven neomezenou šířkou pásma, e-mailem, databázemi MySQL a úložištěm.

InMotion i FatCow nabízejí řízený hosting WordPress. InMotion nabízí tři plány se stejnými funkcemi jako ve sdílených plánech. Zahájení programu je 5,99 $, výkon 7,99 $ a Pro 13,99 $ (stejné ceny jako u běžných sdílených plánů). Všechny tři jsou připraveny na eCommerce a WordPress je předinstalován. FatCow nabízí dva plány, oba s neomezeným úložištěm a šířkou pásma. Startér je 3,75 $ za měsíc a Essentials je 6,95 $ za měsíc – hlavním rozdílem je rychlost (Essentials jsou založeny na SSD) a bezpečnostní funkce jsou pro plán Essentials lepší.

InMotion a FatCow nabízejí tři plány VPN. Ceny InMotion a FatCow jsou velmi blízké, i když specifikace serveru InMotion jsou o něco lepší – s výjimkou, že InMotion omezuje počet webů v plánu (nejvyšší úroveň umožňuje 3), zatímco FatCow umožňuje neomezené domény.

InMotion nabízí šest dedikovaných serverových plánů. Tři nejvyšší úrovně toho, čemu říkají servery komerční třídy, mají působivé úložiště RAM a SSD, ale přicházejí za mnohem vyšší cenu – 419,99 až 589,99 $ za měsíc. Jsou spravováni a přicházejí s Premier Support. Tři standardní plány dedikovaných serverů na InMotionu jsou ve vlastnostech velmi podobné třem plánům nabízeným FatCowem, i když o něco vyšší ceny. Další rozdíl spočívá v tom, že InMotion opět omezuje domény (nejvyšší úroveň umožňuje 15 IP), zatímco FatCow umožňuje neomezený počet na všech třech vyhrazených úrovních.

InMotion nabízí 250 $ marketingových kreditů a FatCow 200 USD. Oba prodávají doménová jména a nabízejí bezplatný rok registrace domény.

InMotion a FatCow nabízejí zásady zpětného získání peněz. InMotion nabízí 30-denní záruku na dedikované servery a měsíční plány. U všech ostatních plánů je záruka 90 dní. FatCow má průmyslovou standardní 30denní záruku (pokud je zakoupena kreditní kartou). Pokud máte bezplatnou registraci domény na FatCow nebo InMotion, srazí vám registrační poplatek z jakékoli refundace, ale budete si moci ponechat doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

FatCow má mírnou výhodu v tvorbě cen, zatímco InMotion má lepší záruku vrácení peněz a mírně lepší infrastrukturu. Pokud potřebujete dedikovaný server, servery InMotion mají působivé specifikace pro své komerční dedikované plány – ale přicházejí za prémiovou cenu. FatCow usnadňuje výběr plánu a jeho vlastnosti „neomezeného všeho“ z něj činí dobrou volbu pro začátečníky nebo malé firmy. InMotion je zaměřen na malé a střední podniky – jejich společné plány jsou uvedeny na webových stránkách Business web hosting na jejich webových stránkách..

Jak snadné použití InMotion Hosting a FatCow

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. InMotion používá cPanel, což je průmyslový standard, a jeho rozhraní založené na ikonách má většinu funkcí potřebných pro správu vašeho webu. FatCow používá novější vDeck, který ve verzi 4 nabízí funkce srovnatelné s cPanel, ale trochu by si zvykl, kdybyste přišli z hostitele cPanel.

Instalační služba jedním kliknutím. InMotion poskytuje instalaci aplikací jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím Softaculous. FatCow zajišťuje instalaci několika aplikací jedním kliknutím prostřednictvím MOJO Marketplace. FatCow má nainstalovanou instalaci WordPress jedním kliknutím – která je předinstalovaná na InMotion Hosting.

Navigace na webu. Chcete web, který je čistý a snadno přístupný a najdete informace, které potřebujete k výběru plánu. Oba webové stránky těchto hostingových společností mají vhodné srovnávací tabulky pro porovnání úrovní ve svých plánech. FatCow má překvapení téma související s kravami, což je chytrý trik – ale informace jsou jasně prezentovány a lze je snadno najít.

Stanovisko k snadnému použití

Obě aplikace InMotion a FatCow se snadno používají, ale pro použití průmyslového standardu cPanel by se do InMotionu mohla dostat malá hrana. FatCow vDeck není tak snadný přenos, pokud byste někdy změnili hostitele.

Podpora hostování InMotion a FatCow

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

InMotion chce zdůraznit, že jeho podpora v USA je hodnocena jako nejlepší. FatCow má „jalovou přísahu“, která se zavazuje k podpoře vysoké kvality. Uvádí se v něm, že pokud neplní své sliby, obdržíte jeden měsíc bezplatného hostingu. Zákazníci InMotion i FatCow hlásí, že podpůrný personál je považován za přátelský a znalost.

InMotion i FatCow mají telefon, e-mail a živý chat 24/7. Oba mají rozsáhlou znalostní základnu, která dokáže odpovědět na jakoukoli otázku, kterou byste mohli mít. Inmotion má blog a fórum. FatCow má také blog, i když se zdá, že nebyl aktualizován od října 2015. InMotion Hosting má kanál YouTube a lze jej také kontaktovat přes LinkedIn, Twitter, Skype a Facebook. FatCow má komunitní adresář, který obsahuje seznam všech webů hostovaných na FatCow podle žánru.

Stanovisko k podpoře uživatelů

Pokud potřebujete podporu, chcete být schopni ji okamžitě získat. InMotion i FatCow to usnadňují tím, že poskytují více metod kontaktu. Zatímco zákazníci společnosti FatCow vysoce hodnotí zákaznický servis, InMotion se soustředí na podporu jako klíčovou součást svých služeb – a to neustále zvyšuje hodnocení zákazníků. InMotion má tu výhodu i díky větší přítomnosti v sociálních médiích.

Uživatelské recenze InMotion Hosting a FatCow

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Každá webhostingová společnost má své naysayers a promotéry, takže byste nikdy neměli používat recenzi jako rozhodující faktor pro výběr webhostingu. Pokud se však v zákaznických recenzích něco objevuje, měli byste to vzít v úvahu. Nezapomeňte, že recenze obvykle zveřejňují ti, kteří jsou vášniví – takže většina recenzí je buď silně negativní nebo silně pozitivní.

Negativní recenze pro hostování InMotion a FatCow

V pohybu. Zákazníci InMotion jsou nespokojeni s vzestupem a netransparentním způsobem je řešeno nadměrné používání sdílených plánů.

Tlustá kráva. Uživatelé FatCow si také stěžují na neprůhledné zacházení s nadměrným používáním. Pamatujte, že „neomezený“ není neomezený.

Pozitivní recenze pro InMotion Hosting a FatCow

V pohybu. Zákazníci a recenzenti neustále hodnotí InMotion za své služby a hostingové plány – zejména za spravovaný hosting WordPress.

Tlustá kráva. FatCow získává pozitivní hodnocení od zákazníků za jeho služby a jednoduchost svého jednorázového hostování a jeho nízké promo ceny.

Názor na uživatelské recenze

InMotion Hosting má pozitivnější recenze od zákazníků než většina ostatních webhostingových společností, ale celkově se InMotion a FatCow v hodnocení zákazníků dobře objevují.

Závěr o srovnání hostování InMotion a FatCow

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Výhody a nevýhody lze nalézt jak pro InMotion, tak pro FatCow.

Důvody, proč zvolit FatCow před hostováním InMotion:

 • Nižší ceny za první funkční období
 • Jednoduchost jednoho plánu
 • Více „neomezených“ funkcí

Důvody, proč si vybrat InMotion Hosting přes FatCow:

 • Zaměstnanec ve vlastnictví, nikoli pod záštitou EIG
 • SSD úložiště u všech plánů
 • Delší záruka vrácení peněz
 • Předinstalovaný WordPress

FatCow nabízí jednoduchost jen jeden sdílený plán, což usnadňuje výběr tak, jak je to možné. Jednotlivci a malé firmy ocení neomezenou šířku pásma a úložiště FatCow. Pokud se domníváte, že v budoucnu budete moci převádět hostitele, cPanel InMotion vám usnadní přechod na více společností než vCeck společnosti FatCow, pokud se rozhodnete přenést hostitele později. InMotion má dobré ceny za spravovaný hosting WordPress a jeho webový tvůrce, BoldGrid, je založen na WordPress, takže pokud jste uživatelem WordPress, InMotion je skvělá volba. Malé a střední podniky považují InMotion za vhodný pro jejich potřeby. InMotion omezuje své plány nižší úrovně, takže pokud jste střední nebo větší, možná budete potřebovat plán vyšší úrovně, nebo se přesuňte na VPS nebo vyhrazený hosting. Obě tyto hostingové společnosti nabízejí spoustu funkcí za velmi dobré ceny.

To jsou jen dvě z mnoha webhostingových společností. Pokud vám nevadí utratit jen o pár dolarů více za rychlost a prémiové funkce, může být pro vás SiteGround vhodné prozkoumat.

Máte nějaké dotazy týkající se InMotion Hosting nebo FatCow? Jaké byly vaše zkušenosti s webhostingem obecně? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map