GoDaddy vs. SiteGround: Ktorého hostiteľa webu by ste si mali zvoliť?

Nájdenie webhostingovej spoločnosti, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám, môže byť frustrujúce. Jedným zo spôsobov, ako to uľahčiť, je urobiť porovnanie hostiteľských spoločností. Pozrime sa na dva známe spoločnosti poskytujúce webhosting, ktoré boli v podnikaní už mnoho rokov, GoDaddy a SiteGround..


GoDaddy aj SiteGround ponúkajú celú škálu funkcií, ktoré sú príťažlivé pre webmasterov. GoDaddy má takmer 13 miliónov zákazníkov a server SiteGround hostí takmer 500 000. GoDaddy aj SiteGround poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a plány vyhradených serverov. GoDaddy ponúka možnosti Linux a Windows pre všetky plány, zatiaľ čo SiteGround je iba Linux.

GoDaddy bol v roku 2012 vymenovaný za 100 najlepších spoločností pre prácu, na ktorej sa bude pracovať. “ GoDaddy je známy aj svojimi kontroverznými reklamnými kampaňami – najmä počas nedávnych Super Bowls. SiteGround bol uznávaný časopismi a webovými organizáciami a získal množstvo ocenení „best of“.

Od roku 1997 ako konzultačná spoločnosť s názvom Jomax Technologies bola v roku 1999 rebrandingovaná ako Go Daddy. V roku 2006 sa obe mená skombinovali a značka sa stala GoDaddy. GoDaddy je vo vlastníctve súkromnej investičnej skupiny, aj keď zakladateľ, Bob Parsons, zostáva najväčším individuálnym akcionárom.

SiteGround bola založená v roku 2004 a je súkromnou spoločnosťou s hlavným sídlom v bulharskej Sofii – aj keď, ako uvidíte neskôr v prehľade, má celosvetovú prítomnosť.

Porovnajte výkon zariadení GoDaddy a SiteGround

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Časy prevádzkyschopnosti. Keď sa váš web nedá zobraziť, pretože server je nefunkčný, stratíte divákov.

GoDaddy garantuje dostupnosť najmenej 99,9%. Ak stránka klesne o 0,1% alebo viac z 99,9% za jeden mesiac, pripíše sa vám 5% z hostiteľského poplatku za tento mesiac..

SiteGround má ešte silnejšiu záruku za dostupnosť najmenej 99,9%. Ak web klesne medzi 99,9% a 99%, dostanete jeden mesiac bezplatného hosťovania; za každých 1% pod 99% dostanete ďalší mesiac zadarmo.

výkon. GoDaddy používa procesory Core i7 vo svojich zdieľaných plánoch a Xeons vo svojich VPS a dedikovaných plánoch. Servery SiteGround sa menia, pretože už roky nesedia na rovnakej technológii. Keď sa objavia nové metódy alebo rýchlejšie technológie, SiteGround aktualizuje svoje dátové centrá – a to nielen pre nových používateľov. Pri aktualizácii vykonajú úplnú opravu. V rámci zdieľaného hostenia sa zriedkavo počuje aj to, že server SiteGround používa supercache na všetky svoje plány, nielen na spravovanie hostingu WordPress ako väčšina spoločností.

Testovanie lokality hostenej na GoDaddy prinieslo čas načítania 2,91 s, rýchlejší ako 56% stránok testovaných pomocou Pingdom. Výsledkom testu lokality SiteGround bol čas načítania 1,2 s, rýchlejší ako 87% testovaných stránok.

Spoľahlivosť. GoDaddy vlastní svoje hlavné dátové centrum vo Phoenixe v Arizone a prenajíma si dve ďalšie arizonské centrá v Mese a Scottsdale. GoDaddy má ďalšie dátové centrá v Chicagu, Los Angeles a Ashburn vo Virgínii. Európske centrum sa nachádza v Amsterdame a ázijské centrum sa nachádza v Singapure. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty.

SiteGround má tiež dátové centrá na celom svete, aby lepšie slúžil svojim medzinárodným klientom. Existujú dátové centrá v Chicagu, Londýne, Amsterdame a Singapure. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty. V roku 2015 boli zdieľané servery inovované na používanie linuxových kontajnerov, ktoré združujú servery, aby sa urýchlil prístup a poskytla väčšia spoľahlivosť, a všetky plány sa preložili na SSD kvôli ukladaniu a databázam MySQL..

Stanovisko k výkonnosti GoDaddy a SiteGround

Aj keď sú prevádzkyschopnosť na oboch stranách zaručená, veľký počet zákazníkov GoDaddy sa sťažuje na prestoje. SiteGround má lepšiu záruku dostupnosti a je oveľa rýchlejšie v záťaži a reakčných časoch vo vykonaných testoch. Majú tiež výhodu v technológii vďaka úplným opravám pri vývoji lepších serverov.

Funkcie GoDaddy a SiteGround

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: V hostiteľskom pláne sa často zobrazí slovo „neobmedzené“ alebo „nemerané“. Musíte mať na pamäti, že to neznamená „všetko, čo môžete použiť“, ale to je to, čo hostiteľská spoločnosť „považuje za primerané použitie“.

Registrácia domény. Zatiaľ čo obaja hostitelia sú registrátormi domén, GoDaddy je najväčší registrátor na svete s viac ako 60 miliónmi domén spravovaných. GoDaddy ponúka jeden rok bezplatnej registrácie domény pre počiatočné obdobie, keď je toto obdobie 12 mesiacov alebo dlhšie. SiteGround ponúka bezplatnú registráciu domén na jeden rok.

Tvorca webových stránok. GoDaddy má rozhranie drag-and-drop so svojím Web Builderom, začínajúc promo cenou $ 1 mesačne. SiteGround tiež poskytuje webovú stránku na vytváranie rozhraní drag-and-drop s programom Weebly Basic zadarmo.

databázy. V závislosti od vybraného plánu ponúka GoDaddy od 10 do neobmedzených databáz MySQL. SiteGround má neobmedzené databázy všetkých svojich plánov.

E-mailové účty. GoDaddy ponúka podľa vášho plánu 100 až 1 000 účtov so 100 MB až 1 GB úložného priestoru. SiteGround poskytuje neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov vo všetkých svojich plánoch.

Hosting WordPress. GoDaddy aj SiteGround ponúkajú spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress zvyčajne stoja viac ako štandardný zdieľaný plán. Zálohy a aktualizácie sa však vykonávajú za vás, čo vám umožňuje zamerať sa na dôležitú vec – obsah vašich stránok.

Choď ociGoDaddy má štyri plány. Sú to Basic, ktorý je obmedzený na jedno miesto, 25 000 návštevníkov mesačne a 10 GB SSD úložiska. Deluxe s jedným webom, 100 000 návštevníkmi a 15 GB úložného priestoru. Ultimate s dvoma webmi, 400 000 návštevníkmi a úložiskom SSD s kapacitou 30 GB; a vývojár s až 5 webmi, 800 000 návštevníkmi a 50 GB úložného priestoru SSD. Pri objednávaní ročného obdobia sú všetky plány dodávané s bezplatnou doménou. Horné dve úrovne tiež prichádzajú s certifikátom SSL zadarmo na jeden rok a plán Ultimate obsahuje bezplatnú službu SiteLock.

SiteGround.SiteGround má tri plány; Spustenie, ktoré je obmedzené na jedno miesto a 10 GB úložného priestoru, GrowBig s úložiskom 20 GB a GoGeek s 30 GB. Plány GrowBig a GoGeek poskytujú neobmedzené množstvo webov, bezplatné SSL na rok a prioritné postavenie na podporných lístkoch. Plán GoGeek dodáva Git a má na jedného servera menej používateľov. Všetky tri plány majú bezplatnú doménu, podporu CDN, podporu WordPerfect a neobmedzenú komunikáciu. SiteGround neobmedzuje počet návštevníkov. Namiesto toho sa využitie CPU meria pomocou programu SiteGround a varovania sa vydávajú pre nadmerné použitie.

Riešenie elektronického obchodu. GoDaddy aj SiteGround poskytujú bezplatné nákupné vozíky prostredníctvom svojich inštalátorov cPanel, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. Doplnky eCommerce WP, ako napríklad WooCommerce, sú k dispozícii od oboch hostiteľov pre weby WordPress.

zálohy. GoDaddy má plán zálohovania a obnovy stránok za mesačný poplatok so zdieľanými plánmi a bezplatné denné zálohy na WordPress, VPS a špecializované plány. SiteGround robí denné zálohy, ktoré sa uchovávajú 30 dní, a tiež odporúča používateľom vytvárať si vlastné zálohy a ukladať ich mimo stránky..

Zabezpečenie hostingu. GoDaddy skenuje a proaktívne koná proti DDoS hrozbám a poskytuje to, čo nazýva „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastaviť užívateľské oprávnenia na obmedzenie prístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin, ako aj BoxTrapper, na filtrovanie e-mailov.

Na filtrovanie e-mailov poskytuje server SiteGround aj program SpamAssasin. SiteGround má vlastný softvér, ktorý dokáže izolovať účty, ktoré majú problémy. Vďaka tomu bude vaša lokalita chránená, aj keď je nesprávna stránka na rovnakom zdieľanom serveri. SiteGround tiež monitoruje servery v reálnom čase a jeho softvér dokáže automaticky reagovať na väčšinu problémov bez zásahu človeka.

GoDaddy poskytuje zadarmo zdieľaný SSL pre svoje plány, pričom najvyššie úrovne získavajú súkromný SSL zadarmo. Všetky plány s najnižšou úrovňou na lokalite SiteGround sa poskytujú bezplatný certifikát SSL na rok.

GoDaddy ponúka možnosti systému Windows alebo Linux pre všetky svoje plány; SiteGround je striktne založený na Linuxe.

Ovládací panel. SiteGround používa priemyselný štandard cPanel. GoDaddy tiež používa cPanel, ale urobil nejaké úpravy, ktoré môžu spôsobiť, že bežným používateľom cPanel nebude známy..

Stanovisko k hlavným funkciám GoDaddy a SiteGround

Obidve hostingové spoločnosti poskytujú funkcie, za ktoré by ste očakávali oveľa viac. GoDaddy je webová stránka na registráciu domén. SiteGround má lepšie funkcie vo svojich plánoch WordPress a jeho neobmedzená šírka pásma, databázy a e-mailová funkcia pre všetky jeho plány poskytujú výhodu pre podniky strednej a väčšej veľkosti a jednotlivcov s vysokými prevádzkami..

Porovnajte plány webhostingu a ceny zariadení GoDaddy a SiteGround

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Ceny sa neustále menia, pretože hostiteľské spoločnosti často organizujú promócie, aby zostali konkurencieschopné. Promo ceny sú zvyčajne dobré iba pre prvé obdobie služby, takže registrácia na dlhšie obdobie znamená vyššie úspory. Ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie bez ohľadu na prebiehajúce propagačné akcie, zvyčajne to znamená, že dôjde k cenovej prestávke.

Choď oci. GoDaddy ponúka tri zdieľané plány, pokiaľ ide o možnosti systému Windows aj Linux, a funkcie sú podobné pre obe možnosti. Úspora umožňuje jedno miesto, neobmedzenú šírku pásma a 100 GB úložného priestoru, za 3,99 dolárov. Deluxe za 4,99 dolárov mesačne a Ultimate za 7,99 dolárov mesačne ponúkajú neobmedzené webové stránky, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko. Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény podľa ročného plánu. E-mailové účty sú obmedzené na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate pridáva zadarmo SSL na jeden rok.

SiteGround. SiteGround ponúka tri spoločné plány. Spustenie umožňuje jedno miesto a 10 GB úložného priestoru. GrowBig a GoGeek ponúkajú neobmedzené webové stránky a 20 GB a 30 GB úložného priestoru. Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény, neobmedzeným počtom e-mailových účtov, neobmedzeným prenosom, denným zálohovaním a bezplatným CDN. Plány GrowBig a GoGeek pridávajú prioritnú technickú podporu a SSL zadarmo na jeden rok. Plán GoGeek pridáva menej účtov na server, súlad s PCI a Git. Aj keď server SiteGround nezapočítava návštevníkov do vášho využívania šírky pásma, meria využitie procesora a vydá varovanie pred tým, čo považuje za nadmerné využitie prostriedkov procesora..

Spravovaný hosting WordPress

GoGaddy. GoDaddy ponúka štyri plány, pričom spodné dva sú obmedzené na jedno miesto, pričom prvé dva majú povolené dve a päť stránok. GoDaddy obmedzuje počet návštevníkov mesačne na základe vášho plánu a množstvo úložiska SSD sa líši podľa plánu.

SiteGround: SiteGround má vo svojich troch plánoch neobmedzený počet návštevníkov a obmedzené úložisko. Ceny GoDaddy sú 3,99 dolárov, 4,49 dolárov, 7,99 dolárov a 13,99 dolárov, zatiaľ čo cena stránok SiteGround je podobne 3,95, 7,95 a 14,95 USD.

Hosting serverov VPS a vyhradených serverov GoDaddy ponúka viac plánov VPS, s piatimi plánmi pre Linux a piatimi pre Windows – plány Windows stoja viac o 10 dolárov mesačne. SiteGround ponúka štyri plány VPS s cenami vyššími ako GoDaddy. Obaja hostitelia ponúkajú vlastnú konfiguráciu plánov. Plány GoDaddy majú neobmedzenú šírku pásma, zatiaľ čo plány SiteGround ponúkajú 5 TB šírky pásma.

SiteGround ponúka menej špecializovaných plánov ako GoDaddy a ich cena je výrazne vyššia. Plány systému GoDaddy pre Windows bežia približne o 30 dolárov viac ako plány pre Linux. Špecializované plány SiteGround majú rýchlejšie servery, ale ich plány umožňujú menšiu šírku pásma. Plány GoDaddy majú neobmedzenú šírku pásma.

Credits. GoDaddy ponúka rôzne marketingové kredity v závislosti od vašej polohy. SiteGround nemá marketingové kredity. Predávajú názvy domén a SiteGround a GoDaddy poskytujú jeden rok registrácie zdarma na nové registrácie.

Garancia vrátenia peňazí GoDaddy a SiteGround ponúkajú politiky vrátenia peňazí bez otázok. GoDaddy ponúka štandardnú 30-dňovú záruku na ročné a vyššie podmienky. V prípade mesačných programov je plná refundácia GoDaddy obmedzená na 48 hodín a potom je hodnotená. SiteGround má na všetky svoje plány 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ak máte bezplatnú registráciu domény na serveroch GoDaddy alebo SiteGround, zadržia vám poplatok za registráciu domény z refundácie a ponecháte si názov domény..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

GoDaddy má výhodu iba na cene. Vďaka svojim cenám je vhodný pre osobné stránky alebo blog alebo pre malé podniky. SiteGround má lepšie plány serverov a úložisko SSD pre svoje plány, ale má obmedzené úložisko pre svoje zdieľané plány, čo by mohlo odradiť zákazníkov od väčších webov..

Ako ľahko použiteľný GoDaddy a SiteGround

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. GoDaddy aj SiteGround používajú podobné ovládacie panely. Grafické rozhranie užívateľsky prívetivé pre cPanel je priemyselným štandardom a má väčšinu funkcií potrebných na správu vášho webu pomocou ľahko identifikovateľných ikon. GoDaddy má väčšinu funkcií bežného cPanel, ale používa vlastné rozhranie. GoDaddy používa priemyselný štandard Plesk pre plány Windows.

Inštalátor jedným kliknutím. GoDaddy poskytuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom svojho ovládacieho panela. SiteGround má tiež stovky aplikácií na jedno kliknutie prostredníctvom Softaculous. Obaja majú na jedno kliknutie inštaláciu programu WordPress.

Navigácia na webe. Stránky GoDaddy aj SiteGround poskytujú všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o rôznych plánoch. Obidva poskytujú vhodné tabuľky na porovnanie úrovní v ich plánoch. GoDaddy ponúka okrem hosťovania aj ďalšie produkty, takže navigácia je trochu mätúcejšia a jej stránky vyžadujú veľa posúvania..

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Inštalátori na jedno kliknutie sú si veľmi podobní, obaja ponúkajú cPanel (hoci GoDaddy’s je upravený) a oba webové stránky sú užívateľsky prívetivé. Môžete tomu nazvať kravatu.

Podpora GoDaddy a SiteGround

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Na základe recenzií zákazníkov sa zariadenie GoDaddy nepovažuje za lepšie ako priemerné. Na základe hodnotení zákazníkov má SiteGround vynikajúcu podporu. Čakacia doba SiteGround na podporných lístkoch je iba 10 minút. Obaja majú podporný personál, ktorý je považovaný za priateľského a informovaného.

GoDaddy aj SiteGround majú telefón, e-mail a živý chat 24/7. Obaja majú rozsiahlu vedomostnú základňu s tutoriálmi a videami a obaja majú blog. GoDaddy poskytuje informatívne články okrem svojho blogu v sekcii „GoDaddy Garage“.

Stanovisko k podpore používateľov

GoDaddy aj SiteGround poskytujú viac spôsobov kontaktu, takže získanie pomoci je jednoduché. Podpora GoDaddy je hodnotená ako priemerná alebo nižšia u väčšiny zákazníkov, ktorí komentovali, zatiaľ čo hodnotenia SiteGround hovoria o vynikajúcej podpore.

Užívateľské recenzie na GoDaddy and SiteGround

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Nikdy nepoužívajte recenzie zákazníkov ako jediný alebo hlavný zdroj na rozhodovanie, s ktorým hostiteľom sa ísť. Aj keď sa v zákazníckych recenziách niečo objavuje, môže sa zvážiť. Recenzie zvyčajne zverejňujú tí, ktorí sú vášniví, takže väčšina zákazníkov, ktorí uverejňujú recenzie, má silné negatívne alebo silné pozitívne postoje.

Negatívne recenzie pre GoDaddy a SiteGround

Choď oci. Väčšina negatívnych recenzií GoDaddy sa sťažuje na zákaznícku podporu, prísne limity stanovené pre niektoré plány a prestoje.

SiteGround. Väčšina negatívnych recenzií stránok SiteGround sa sťažuje na zásady automatického obnovovania a na nedostatok varovania pred tým, ako dôjde k zastaveniu webu kvôli nadmernému využitiu procesora..

Pozitívne recenzie na GoDaddy a SiteGround

Choď oci.. Pozitívne recenzie od zákazníkov GoDaddy komentujú jeho služby registrácie domén a ich ceny.

SiteGround. Pozitívne recenzie od zákazníkov SiteGround oceňujú rýchlosť a užitočnosť podpory a spoľahlivosť.

Názor na recenzie používateľov

Recenzie naznačujú, že sa zdá, že zariadenie GoDaddy sa sústreďuje na to, že je registrátorom domény, a hosting je premyslený nápad. Celkovo existuje pozitívnejšia recenzia od zákazníkov SiteGround.

Záver o porovnaní GoDaddy a SiteGround

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Obe tieto hostingové spoločnosti majú svoje dobré stránky a nevýhody.

Dôvody, prečo zvoliť možnosť SiteGround over GoDaddy:

 • zabezpečenia
 • Všetky plány používajú ukladanie do vyrovnávacej pamäte
 • Zadarmo CDN

Dôvody, prečo si vybrať GoDaddy over SiteGround:

 • Nižšie ceny
 • Okrem hostingu predáva aj viac webových produktov
 • Možnosti systému Linux a Windows pre všetky plány

GoDaddy by mohol byť pre začiatočníkov najvhodnejší, pretože všetko, čo súvisí s webom od názvu domény po SSL, marketing a SEO služby a online účtovníctvo, je možné získať z jednej stránky. Skúsenejší webmasteri môžu považovať GoDaddy za príliš obmedzujúci.

SiteGround tiež trochu obmedzuje ukladanie dát vo svojich plánoch, čo by mohol byť problém, ale je vhodný pre malé a stredné podniky, najmä so spravovanými plánmi WordPress..

Alternatívou, ktorá by sa mala zohľadniť pri nakupovaní webhostingu, je InMotion Hosting, jeho spravované plány WordPress sú lacnejšie a rýchlejšie ako plány GoDaddy alebo SiteGround. InMotion ponúka 90-dňovú záruku vrátenia peňazí v porovnaní s 30-dňovými zárukami GoDaddy a SiteGround..

Máte nejaké otázky týkajúce sa GoDaddy alebo SiteGround? Aké máte skúsenosti s webhostingom? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map