GoDaddy vs. SiteGround: Kterého webového hostitele byste si měli vybrat?

Najít webhostingovou společnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, může být frustrující. Jedním ze způsobů, jak to usnadnit, je provést srovnání hostitelských společností. Pojďme se podívat na dva známé webhostingové firmy, které byly v podnikání již mnoho let, GoDaddy a SiteGround..


GoDaddy i SiteGround nabízejí celou řadu funkcí, které jsou atraktivní pro webmastery. GoDaddy má téměř 13 milionů zákazníků a SiteGround hostí téměř 500 000. GoDaddy i SiteGround poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy nabízí možnosti Linux a Windows pro všechny plány, zatímco SiteGround je pouze Linux.

GoDaddy byl jmenován v roce 2012 jako Fortune 100 „Nejlepší společnost pro práci.“ GoDaddy je také známý svými kontroverzními reklamními kampaněmi – zejména během nedávných Super Bowls. SiteGround byl uznán časopisy a webovými organizacemi a získal řadu ocenění „best of“.

Počínaje rokem 1997 jako poradenská společnost s názvem Jomax Technologies byla v roce 1999 přejmenována na Go Daddy. V roce 2006 byla obě jména sloučena a značka se stala GoDaddy. GoDaddy je ve vlastnictví soukromé investiční skupiny, ačkoli zakladatel, Bob Parsons, zůstává největším individuálním akcionářem.

SiteGround byla založena v roce 2004 a je soukromou společností se sídlem v bulharské Sofii – i když, jak uvidíte později v recenzi, má celosvětovou přítomnost.

Porovnejte výkon GoDaddy a SiteGround

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Uptime záleží. Když váš web nelze zobrazit, protože je server nefunkční, ztratíte diváky.

GoDaddy garantuje provozuschopnost nejméně 99,9%. Pokud web klesne o 0,1% nebo více z 99,9% za jeden měsíc, bude vám připsáno 5% z hostitelského poplatku za tento měsíc.

SiteGround má ještě silnější záruku za provozuschopnost nejméně 99,9%. Pokud web klesne mezi 99,9% a 99%, získáte jeden měsíc hostování zdarma; za každých 1% pod 99% obdržíte další měsíc zdarma.

Výkon. GoDaddy používá procesory Core i7 ve svých sdílených plánech a Xeons ve svých VPS a dedikovaných plánech. Servery SiteGround se mění, protože už roky nesedí na stejné technologii. Když se objeví nové metody nebo rychlejší technologie, SiteGround aktualizuje svá datová centra – a to nejen pro nové uživatele. Při aktualizaci provedou kompletní opravu. Ve sdíleném hostování je také zřídka slyšet, že SiteGround používá Supercache pro všechny své plány, nejen spravovaný hosting WordPress jako většina společností.

Testování webu hostovaného na GoDaddy přineslo dobu načítání 2,91 s, rychlejší než 56% webů testovaných pomocí Pingdomu. Výsledkem testu webu SiteGround byla doba načítání 1,2 s, rychlejší než 87% testovaných webů.

Spolehlivost. GoDaddy vlastní své hlavní datové centrum ve Phoenixu v Arizoně a pronajímá si dvě další arizonská centra v Mesa a Scottsdale. GoDaddy má další datová centra v Chicagu, Los Angeles a Ashburn ve Virginii. Evropské centrum se nachází v Amsterdamu a asijské centrum se nachází v Singapuru. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty.

SiteGround má také datová centra po celém světě, aby lépe sloužila svým mezinárodním klientům. Existují datová centra v Chicagu, Londýně, Amsterdamu a Singapuru. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty. V roce 2015 byly sdílené servery upgradovány tak, aby používaly kontejnery systému Linux, které sdružují servery, aby se urychlil přístup a poskytla větší spolehlivost, a všechny plány byly přepnuty na SSD pro ukládání a databáze MySQL..

Stanovisko k výkonu GoDaddy a SiteGround

I když jsou provozuschopnosti na obou stranách zaručeny, velké množství zákazníků GoDaddy si stěžuje na prostoje. SiteGround má lepší záruku dostupnosti a je mnohem rychlejší v zatížení a době odezvy v provedených testech. Mají také výhodu v technologii díky úplným opravám při vývoji lepších serverů.

Vlastnosti GoDaddy a SiteGround

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: Mnohokrát uvidíte v hostitelském plánu slovo „neomezené“ nebo „neměřené“. Musíte mít na paměti, že to neznamená „vše, co můžete použít“, ale to je to, co hostitelská společnost „považuje za rozumné použití“.

Registrace domény. Zatímco oba počítače jsou registrátory domén, GoDaddy je největším registrátorem na světě s více než 60 miliony domén pod správou. GoDaddy nabízí jeden rok registrace domény zdarma pro počáteční období, pokud je doba 12 měsíců nebo delší. SiteGround nabízí bezplatnou registraci domény po dobu jednoho roku.

Tvůrce webových stránek. GoDaddy má rozhraní drag-and-drop s jeho Web Builder, začínající na promo cenu $ 1 za měsíc. SiteGround také poskytuje webový tvůrce rozhraní drag-and-drop s programem Weebly Basic zdarma.

Databáze. V závislosti na zvoleném plánu nabízí GoDaddy od 10 do neomezených databází MySQL. SiteGround má neomezené databáze všech svých plánů.

E-mailové účty. GoDaddy nabízí v závislosti na vašem plánu 100 až 1 000 účtů se 100 MB až 1 GB úložného prostoru. SiteGround poskytuje neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů ve všech svých plánech.

Hosting WordPress. GoDaddy i SiteGround nabízejí spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress obvykle stojí více než standardní sdílený plán. Zálohy a aktualizace jsou však za vás, což vám umožní soustředit se na důležitou věc – obsah vašich stránek.

Pojď tatiGoDaddy má čtyři plány. Jsou základní, která je omezena na jeden web, 25 000 návštěvníků měsíčně a 10 GB SSD úložiště. Deluxe s jedním webem, 100 000 návštěvníky a 15 GB úložiště. Ultimate se dvěma weby, 400 000 návštěvníky a 30 GB SSD úložiště; a vývojář s až 5 weby, 800 000 návštěvníky a 50 GB úložiště SSD. Všechny plány přicházejí s volnou doménou při objednání ročního období. Horní dvě úrovně také přicházejí s SSL certifikátem zdarma po dobu jednoho roku a plán Ultimate zahrnuje zdarma SiteLock.

SiteGround.SiteGround má tři plány; Spuštění, které je omezeno na jeden web a 10 GB úložiště, GrowBig s 20 GB úložiště a GoGeek s 30 GB. Plány GrowBig a GoGeek poskytují neomezené weby, SSL zdarma po dobu jednoho roku a prioritu na podporovaných vstupenkách. Plán GoGeek přidává Git a má méně uživatelů na server. Všechny tři plány mají bezplatnou doménu, bezplatnou podporu CDN, podporu WordPerfect a neomezený provoz. SiteGround neomezuje počet návštěvníků. Místo toho je využití CPU měřeno pomocí SiteGround a varování jsou vydávána pro nadměrné použití.

eCommerce řešení. GoDaddy i SiteGround poskytují zdarma nákupní vozíky prostřednictvím jejich instalačních programů cPanel, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další. Moduly plug-in WP eCommerce, jako je WooCommerce, jsou k dispozici od obou hostitelů pro weby WordPress.

Zálohy. GoDaddy má plán zálohování a obnovy stránek za měsíční poplatek se sdílenými plány a bezplatné denní zálohy na WordPress, VPS a vyhrazené plány. SiteGround provádí denní zálohy, které jsou uchovávány 30 dní, a také doporučuje uživatelům, aby si vytvořili vlastní zálohy a ukládali je mimo web.

Zabezpečení hostingu. GoDaddy provádí skenování a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a poskytuje to, co nazývá „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastavit uživatelská oprávnění k omezení přístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin a BoxTrapper pro filtrování e-mailů.

Pro filtrování e-mailů poskytuje SiteGround také SpamAssasin. SiteGround má vlastní software, který dokáže izolovat účty, které mají problémy. Tím bude váš web chráněn, i když je nesprávný web na stejném sdíleném serveru. SiteGround také monitoruje servery v reálném čase a jeho software dokáže automaticky reagovat na většinu problémů bez zásahu člověka.

GoDaddy poskytuje zdarma sdílené SSL pro své plány, přičemž nejvyšší úrovně získávají privátní SSL zdarma. Všechny plány s nejnižší úrovní na SiteGround jsou poskytovány zdarma SSL certifikát na rok.

GoDaddy nabízí Windows nebo Linux možnosti pro všechny své plány; SiteGround je založen výhradně na Linuxu.

Kontrolní panel. SiteGround používá průmyslový standard cPanel. GoDaddy také používá cPanel, ale provedl nějaké úpravy, což může být pro běžné uživatele cPanel neznámé.

Názor na klíčové funkce GoDaddy a SiteGround

Obě hostingové společnosti poskytují funkce, za které byste očekávali mnohem vyšší platby. GoDaddy je webový server pro registraci domény. SiteGround má lepší funkce ve svých plánech WordPress a jeho neomezená šířka pásma, databáze a e-mailová funkce pro všechny jeho plány poskytují výhodu pro středně a větší podniky a jednotlivce s vysokými provozními stránkami.

Porovnejte plány webhostingu a ceny GoDaddy a SiteGround

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Ceny se neustále mění, protože promo akce často pořádají hostingové společnosti, aby zůstaly konkurenceschopné. Propagační ceny jsou obvykle dobré pouze pro první funkční období, takže přihlášení k dlouhodobějším znamená vyšší úspory. Obvykle znamená, že registrace na delší období, bez ohledu na probíhající propagační akce, bude s největší pravděpodobností cenový zlom.

Pojď tati. GoDaddy nabízí tři sdílené plány, pokud jde o možnosti systému Windows i Linux, a funkce jsou u obou podobné. Ekonomika umožňuje jeden web, neomezenou šířku pásma a 100 GB úložného prostoru, za 3,99 $. Luxusní, za 4,99 $ měsíčně, a Ultimate, za 7,99 $ za měsíc, nabízejí neomezené weby, neomezenou šířku pásma a neomezené úložiště. Všechny plány přicházejí s volným rokem registrace domény na roční plán. E-mailové účty jsou omezeny na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate přidává zdarma SSL na jeden rok.

SiteGround. SiteGround nabízí tři sdílené plány. Spuštění umožňuje jeden web a 10 GB úložiště. GrowBig a GoGeek nabízejí neomezené weby a 20 GB a 30 GB úložného prostoru. Všechny plány mají bezplatný rok registrace domény, neomezený počet e-mailových účtů, neomezený provoz, denní zálohování a bezplatné CDN. Plány GrowBig a GoGeek přidávají prioritní technickou podporu a SSL zdarma po dobu jednoho roku. Plán GoGeek přidává méně účtů na server, kompatibilitu s PCI a Git. Zatímco server SiteGround nezapočítává návštěvníky proti využití šířky pásma, měří využití procesoru a vydá upozornění na to, co považuje za nadměrné využití prostředků procesoru..

Spravovaný hosting WordPress

GoGaddy. GoDaddy nabízí čtyři plány, přičemž spodní dva jsou omezeny na jeden web, přičemž dva nejlepší dva mají povoleno 2 a 5 webů. GoDaddy omezuje počet návštěvníků za měsíc na základě vašeho plánu a množství úložiště SSD se liší podle plánu.

SiteGround: SiteGround má ve svých třech plánech neomezený počet návštěvníků a omezené úložiště. Ceny GoDaddy jsou 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ a 13,99 $, zatímco cena SiteGround je obdobně 3,95 $, 7,95 $ a 14,95 $.

Hostování VPS a dedikovaného serveru GoDaddy nabízí více plánů VPS, pět plánů pro Linux a pět pro Windows – plány Windows stojí asi 10 dolarů měsíčně více. SiteGround nabízí čtyři plány VPS s cenami vyššími než GoDaddy. Oba hostitelé nabízejí vlastní konfiguraci plánů. Plány GoDaddy mají neomezenou šířku pásma, zatímco plány SiteGround nabízejí 5 TB šířky pásma.

SiteGround nabízí méně specializovaných plánů než GoDaddy a jejich ceny jsou výrazně vyšší. Plány systému GoDaddy pro Windows běží o zhruba 30 USD více než plány pro Linux. Specializované plány SiteGround mají rychlejší servery, ale jejich plány umožňují menší šířku pásma. Plány GoDaddy mají neomezenou šířku pásma.

Úvěry. GoDaddy nabízí různé marketingové kredity v závislosti na vaší poloze. SiteGround nemá marketingové kredity. Prodávají doménová jména a SiteGround a GoDaddy poskytují jeden nový rok registrace nových registrací.

Záruka vrácení peněz GoDaddy a SiteGround nabízejí zásady vrácení peněz bez dotazů. GoDaddy nabízí standardní 30denní záruku na roční a vyšší podmínky. U měsíčních plánů je plná náhrada GoDaddy omezena na 48 hodin a poté je hodnocena. SiteGround má 30denní záruku vrácení peněz za všechny své plány. Pokud máte bezplatnou registraci domény na GoDaddy nebo SiteGround, srazí vám registrační poplatek z vrácení peněz a ponecháte si doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

GoDaddy má výhodu pouze na ceně. Díky svým cenám je vhodný pro osobní stránky nebo blog nebo pro malé podniky. SiteGround má lepší plány serverů a úložiště SSD pro své plány, ale má omezené úložiště pro své sdílené plány, což by mohlo odradit zákazníky od větších webů.

Jak snadné používat GoDaddy a SiteGround

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. GoDaddy i SiteGround používají podobné ovládací panely. Uživatelsky přívětivé grafické rozhraní cPanel je průmyslovým standardem a má většinu funkcí potřebných pro správu vašeho webu pomocí snadno identifikovatelných ikon. GoDaddy má většinu funkcí běžného cPanelu, ale používá vlastní rozhraní. GoDaddy používá průmyslový standard Plesk pro plány Windows.

Instalační služba jedním kliknutím. GoDaddy poskytuje instalaci aplikace jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím ovládacího panelu. SiteGround má také stovky aplikací na jedno kliknutí prostřednictvím Softaculous. Oba mají nainstalovanou aplikaci WordPress jedním kliknutím.

Navigace na webu. Stránky GoDaddy i SiteGround poskytují všechny informace, které potřebujete vědět, abyste se dozvěděli o různých plánech. Oba poskytují vhodné grafy pro porovnání úrovní v jejich plánech. GoDaddy nabízí kromě hostování více produktů, takže je o něco více matoucí při navigaci a jeho stránky vyžadují mnoho rolování.

Stanovisko k snadnému použití

Instalatéři na jedno kliknutí jsou velmi podobní, oba nabízejí cPanel (i když je GoDaddy’s upraven) a oba weby jsou uživatelsky přívětivé. Můžete to nazvat kravatou.

Podpora GoDaddy a SiteGround

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Na základě hodnocení zákazníků se GoDaddy nepovažuje za lepší než průměr. Také na základě hodnocení zákazníků má SiteGround vynikající podporu. SiteGround uvádí, že čekací doba na vstupenkách na podporu je pouze 10 minut. Oba mají podpůrný personál, který je považován za přátelský a dobře informovaný.

GoDaddy i SiteGround mají telefon, e-mail a live chat 24/7. Oba mají rozsáhlou znalostní základnu s výukovými programy a videy a oba mají blog. GoDaddy poskytuje informativní články kromě svého blogu v „GoDaddy Garage“.

Stanovisko k podpoře uživatelů

GoDaddy i SiteGround poskytují více způsobů kontaktu, takže získání pomoci je snadné. Podpora GoDaddy je hodnocena jako průměrná nebo nižší u většiny zákazníků, kteří se vyjádřili, zatímco hodnocení SiteGround vypovídají o vynikající podpoře.

Uživatelské recenze GoDaddy and SiteGround

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Nikdy nepoužívejte recenze zákazníků jako jediný nebo hlavní zdroj pro rozhodování o tom, s kým hostitelem jít. I když se v zákaznických recenzích něco objevuje, může být něco, co je třeba zvážit. Recenze obvykle zveřejňují ti, kteří jsou vášniví, takže většina zákazníků, kteří zveřejňují recenze, má silné negativní nebo silné pozitivní postoje.

Negativní recenze pro GoDaddy a SiteGround

Pojď tati. Většina negativních recenzí GoDaddy si stěžuje na zákaznickou podporu, přísné limity na některé plány a prostoje.

SiteGround. Většina negativních recenzí SiteGround si stěžuje na zásady automatického obnovení a nedostatek varování před vypnutím webu kvůli přetížení využití CPU.

Pozitivní recenze pro GoDaddy a SiteGround

Pojď tati.. Pozitivní recenze od zákazníků GoDaddy komentují její služby registrace domén a jejich ceny.

SiteGround. Pozitivní recenze od zákazníků SiteGround oceňují rychlost a užitečnost podpory a spolehlivost.

Názor na uživatelské recenze

Recenze naznačují, že se zdá, že se GoDaddy soustředí na to, že je registrátorem domény, a hostování je promyšlené. Celkově existuje více pozitivních recenzí od zákazníků SiteGround.

Závěr o srovnání GoDaddy a SiteGround

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Obě tyto hostingové společnosti mají své dobré stránky a nevýhody.

Důvody, proč zvolit SiteGround over GoDaddy:

 • Bezpečnostní
 • Všechny plány používají ukládání do mezipaměti
 • Zdarma CDN

Důvody, proč zvolit GoDaddy over SiteGround:

 • Nižší ceny
 • Kromě hostování prodává více webových produktů
 • Možnosti systému Linux a Windows pro všechny plány

GoDaddy by se nejlépe hodil pro začátečníky, protože vše, co se týká webu, od doménového jména po SSL, marketing a SEO služby a online účetnictví, lze získat z jednoho webu. Zkušenější webmasteři mohou považovat GoDaddy za příliš omezující.

SiteGround také omezuje úložiště ve svých plánech docela dost, což by mohl být problém, ale je dobře vhodný pro malé a střední podniky, zejména díky spravovaným plánům WordPress..

Alternativou, kterou je třeba při nákupu webhostingu zvážit, je InMotion Hosting. Jeho spravované plány WordPress jsou levnější a rychlejší než plány GoDaddy nebo SiteGround. InMotion nabízí 90denní záruku vrácení peněz ve srovnání s 30denními zárukami GoDaddy a SiteGround.

Máte nějaké dotazy ohledně GoDaddy nebo SiteGround? Jaké jste měli zkušenosti s webhostingem? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map