GoDaddy vs. síťová řešení: Který byste měli použít?

Porovnejte hostingové služby GoDaddy vs. Network Solution


Výběr poskytovatele webhostingu je často posledním krokem v procesu zprovoznění webu, ale nemělo by se jednat pouze o výběr první společnosti, která se objeví ve vašem vyhledávání na webu. Webhostingové služby se výrazně liší v tom, jaké funkce nabízejí, takže je důležité zjistit, kdo může dodat to, co potřebujete.

Pracujeme zde pro vás, když zkoumáme a porovnáváme dva velké poskytovatele webhostingových služeb – GoDaddy a Network Solutions. Ptáme se na důležité otázky a podrobně popisujeme funkce, které byste měli hledat.

GoDaddy i Network Solutions jsou známé společnosti, které mají podobnou škálu služeb: registrace doménového jména, webové stránky, eCommerce, webhosting, profesionální e-mail a online marketing.

Hostingové služby Network Solutions jsou zaměřeny na podniky a organizace a toto zaměření je na jejich webových stránkách v popředí zájmu. Trh GoDaddy je obecnější a pokrývá každého, kdo chce mít web.

Neexistuje žádný skutečný rozdíl v délce času, kdy GoDaddy pracoval, a síťová řešení byla v podnikání: GoDaddy byla založena v roce 1997, zatímco síťová řešení se přestěhovala do internetové arény v roce 1993.

GoDaddy, který provozuje asi 730 000 webových stránek, je téměř dvakrát větší než síťová řešení s více než 440 000 webovými stránkami – oba jsou však ve srovnání s konkurencí některých z těchto společností výrazně velké..

Porovnejte výkon GoDaddy a Network Solutions

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Provoz a spolehlivost jsou dvě z těchto funkcí, které nezpochybňujete, dokud nebude váš web nefunkční a vaši čtenáři nebo zákazníci se k němu nemohou dostat. Jak GoDaddy, tak Network Solutions překročily svou inzerci a standardní doba provozu byla 99,9%. Síťová řešení mají mírnou výhodu s měřeným 100% provozuschopností během šestiměsíčního období, které sledovala nezávislá monitorovací společnost.

Výkon. Odborníci hodnotí GoDaddy vysoce pro rychlost v testech měření od jiných dodavatelů; uživatelské recenze jsou však smíšené a vykazují velmi pomalé i rychlé načítání. Každý z hostingových plánů GoDaddy má omezený přístup k rychlým serverům Solid State Device pro ukládání dat.

Síťová řešení nabízejí dvakrát vyšší rychlost zpracování díky balíčkům Professional Hosting a Professional Plus.

Spolehlivost. Více datových center, pokud možno v různých zemích, umožňuje webhostingové službě změnit umístění webů, aby využily malé zátěže i výpadky napájení a další výpadky.

GoDaddy má sedm datových center v USA a jedno v Evropě a další v Asii. Network Solutions nepřichází s umístěním svých datových center ani s tím, kolik jich udržuje. Spolehlivost je také zajištěna oběma společnostmi s redundantní energií, chlazením, izolovanými elektrickými systémy a monitorovacími systémy budov v jejich datových centrech.

Stanovisko k výkonnosti zařízení GoDaddy a Network Solutions

Je to kravata – Network Solutions získává body za rychlost a GoDaddy pro celosvětová datová centra.

Vlastnosti GoDaddy a síťových řešení

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: Přestože webhostingové služby nabízejí širokou škálu funkcí, zaměřujeme se na ty, které mají pro váš webhostingový úspěch zásadní význam.

Registrace domény. Mezi GoDaddy a Network Solutions není nic na výběr. Název vaší domény si můžete zakoupit od obou společností a obě vám umožní přenos do všech domén, které již vlastníte.

Každý z nich vám navíc dá jedno doménové jméno zdarma s roční smlouvou. Jen mějte na paměti, že v současné době je cena za obnovení doménového jména u Network Solutions neuvěřitelných 37,99 $ ročně za adresu .com.

Tvůrce webových stránek. Pokud používáte Síťová řešení nebo GoDaddy, nemusíte stavět své stránky nikam jinam.

Tvůrce webových stránek, který přichází se síťovými řešeními, je zdarma a díky němu můžete vytvořit poměrně sofistikovaný a atraktivní web. Na rozdíl od většiny ostatních bezplatných nástrojů pro vytváření webových stránek, s tímto můžete do kódu vložit kód pro JavaScript a základní HTML na stránce.

GoDaddy’s Web Builder (to je jeho skutečné jméno) je velmi populární a dobře přezkoumávaný, aby poskytoval atraktivní stránky. Má však připojený měsíční poplatek.

Databáze. GoDaddy nabízí SQL databáze se všemi svými plány. Špičkový plán systému GoDaddy Windows (Ultimate) má neomezené databáze MySQL. Není jasné, jaké plány Network Solutions mají k nim připojeny databáze SQL.

Hosting WordPress. Plně spravovaný hosting WordPress je k dispozici jak od GoDaddy, tak od Network Solutions.

GoDaddy umožňuje vytvořit váš web WordPress v prostředí GoDaddy nebo přenést váš stávající web WordPress. Spravovaný hosting WordPress vám poskytuje bezplatné denní zálohy (s obnovením jedním kliknutím) vašich webů WordPress a interaktivních průchodů a tréninkových videí.

S GoDaddy existují 4 plány WordPress. Základní plán s jedním webem WordPress začíná na $ 3,99 měsíčně a plán nejvyšší úrovně, vývojář, zpracovává pět webů a až 800 000 návštěvníků za 13,99 $ měsíčně. První dva plány zahrnují certifikát SSL (hodnota 70 $). Stejně jako u běžných plánů hostování je bezplatná doména poskytována se smlouvami na dvanáct a více měsíců.

Nastavení aplikace WordPress v síťových řešeních je relativně jednoduché: pro danou aplikaci existuje tlačítko ADD a provádíte průvodce nastavením. Uživatelé však hlásí, že je obtížné najít tuto možnost.

Síťová řešení mají zabezpečený WordPress, který používá servery, které jsou nakonfigurovány pro maximální výkon WordPress. WordPress Secure poskytuje velmi vysokou úroveň zabezpečení, která vyhledává a odstraňuje malware a vytváří denní zálohy. Poskytuje také aktualizace zabezpečení platformy WordPress a doplňků.

Plány WordPress Secure přicházejí s SSL certifikátem, neomezeným úložným prostorem a šířkou pásma a 60denní asistencí při nastavování. Cena začíná u 35 $ měsíčně za roční smlouvu, ale je-li kupována roční kontakt, je sleva.

eCommerce řešení. Network Solutions Hosting a GoDaddy přistupují k eCommerce trochu jinak.

S GoDaddy můžete efektivně koupit svůj eCommerce obchod v krabici – web, hosting a QuickCart (jejich vlastní proprietární nákupní košík) za měsíční poplatek. Váš obchod může zůstat s GoDaddy, jak roste, s neomezeným množstvím produktů, svými vlastními kupony a možností otevřít obchod na Facebooku,

Network Solutions nabízí tři balíčky eCommerce, které začínají na 7,89 $ měsíčně a zahrnují ovládací panel, ze kterého spravujete vše. Všechny tři plány mají neomezený přenos dat, ideální pro zvýšení transakcí v obchodě. Existují různé platební možnosti, včetně Paypal a Google Checkout. Nástroj pro tvorbu obchodů není tak uživatelsky přívětivý jako nástroj pro tvorbu webů Network Solutions.

Zálohy. Ať už vaše webhostingová služba poskytuje zálohy, důrazně vám doporučujeme, abyste odpovídali za zálohování svých stránek. (Přejeme si jen to, abychom na tom mohli trvat!).

GoDaddy i Network Solutions vám však poskytují některé služby zálohování.

GoDaddy účtuje poplatky za své služby zálohování a obnovy. Obdržíte automatickou denní zálohu se stanoveným množstvím datového úložiště dostupného pro zálohu.

Síťová řešení poskytují bezplatné noční zálohy, ale opět jste omezeni na to, kolik dat můžete během procesu uložit. Tyto zálohy jsou uchovávány sedm dní. Za měsíční poplatek získáte přístup k systému AnyTime On Demand Backup, který vám umožní uložit tři další zálohy na maximálně 5 GB místa na disku..

Zabezpečení hostingu. Zabezpečení je vážným hlediskem webhostingu a přesahuje fyzickou bezpečnost serverů společnosti v jejich datových centrech k vašim datům samotným.

GoDaddy poskytuje SiteLock za měsíční poplatek, aby denně vyhledával jakýkoli malware na svém webu a odstranil jej. Můžete si také zakoupit certifikát SSL, který chrání citlivá data zadaná na vašem webu.

Zabezpečení v síťových řešeních také přichází za (měsíční) cenu. S bezplatným SSL certifikátem přichází pouze prvotřídní hostingový plán Professional Plus; všichni ostatní zákazníci si musí zakoupit vlastní prostřednictvím síťových řešení.

TRUSTe je také k dispozici za měsíční poplatek, pokud byste chtěli dodržovat zásady ochrany osobních údajů, a můžete přidat do SiteLock za nominální poplatek, pokud máte roční smlouvu. Network Solutions také nabízí službu nsProtect Safe za měsíční poplatek jako ochranu před hackery; Tato funkce také poskytuje monitorování dostupnosti serveru v 5minutových intervalech.

Kontrolní panel. GoDaddy a Network Solutions používají variantu průmyslového standardu cPanel jako rozhraní ovládacího panelu pro svůj webový hosting v Linuxu. GoDaddy také nabízí ovládací panel Odin Plesk pro možnost webového hostování Windows.

Stanovisko ke klíčovým funkcím GoDaddy a síťových řešení

GoDaddy vyhrál v oddělení funkcí. Jeho webový tvůrce je snadno použitelný a může produkovat několik krásných webů; jeho řešení eCommerce je obchod v obchodě, který lze snadno nastavit.

Porovnejte plány webhostingu a ceny GoDaddy a Network Solutions

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Doporučujeme, abyste si při porovnávání cen vždy přečetli drobný tisk. Většina poskytovatelů sítí nabízí diskontní ceny pro vaše počáteční období, ale nízké ceny jsou obvykle u dvou nebo tříleté smlouvy. Ceny pak vyskočí na obvyklé náklady, které mohou být často velmi vysoké. Sledujte také doplňky, jako je zabezpečení a nástroj pro tvorbu webových stránek.

Pojď tati. GoDaddy nabízí tři plány webhostingu v Linuxu, základní, luxusní a konečný, a výchozí smlouva na každý je 36 měsíců. Všechny ceny zde jsou diskontní ceny pro toto tříleté období.

Základní plán je 3,99 $ měsíčně pouze pro jeden web a 100 e-mailových adres – dobré pro začátek. Posun nahoru je Deluxe za 4,49 $ měsíčně s neomezeným počtem webů a 500 e-mailových adres. U silně navštěvovaných webů nebo obchodů s eCommerce se Ultimate za 7,99 $ měsíčně vyplatí podívat. Všechny plány přicházejí s neomezenou šířkou pásma a bezplatnou doménou s roční nebo delší smlouvou.

Plány webového hostování Windows s GoDaddy jsou podobné, ale do každého plánu patří různé počty databází SQL a MYSQL. Znovu zde platí diskontní ceny a tříleté smlouvy. Ekonomický plán pro jeden web je 3,99 $ měsíčně a plán Deluxe (neomezené weby, šířka pásma a úložiště) přichází za 4,49 $ měsíčně. Neomezené vše je puncem plánu Ultimate na 7,99 $ měsíčně. Stejně jako dříve mají všechny plány bezplatnou doménu se smlouvou na 12 a více měsíců.

GoDaddy nabízí VPS, Cloud a Dedicated webhostingové plány prostřednictvím sekce Pro na svých webových stránkách.

Síťová řešení. Máte k dispozici tři hostovací balíčky pro Linux se síťovými řešeními. Základní plán nazvaný Web Hosting je 9,96 $ měsíčně po dobu 1 roku. Místo na disku je omezené a máte 1000 e-mailových schránek. Profesionální hosting za 15,78 $ měsíčně (jednoletá smlouva) přidává neomezený prostor na disku a e-mailové schránky a vyšší rychlosti. Nejvyšším plánem je Professional Plus za 21,62 $ měsíčně (také jednoleté období), který pouze přidá certifikát SSL. Každý balíček je dodáván s bezplatným (pravopisným) technickým poradcem, který vám pomůže s technickými FTP a bezpečnostními záležitostmi.

Ale to je místo, kde je velmi matoucí s Network Solutions. Hostingové balíčky na stránce FAQ jsou označeny jako Essential, Professional a Premium, spolu s cenami, které jsou mnohem dražší než ceny uvedené na domovské stránce..

Propojená srovnávací tabulka tří plánů však ukazuje další verzi měsíčních cen. Mohou to být plány Advanced Hosting, ale není to úplně jasné. Stránka Hot Deals má další cenu bez jakéhokoli vysvětlení rozdílu.

Network Solutions nabízí dva hostingové balíčky VPS: Essential Hosting je určen pro startovací weby a profesionální hosting je lepší pro weby s vysokým provozem.

Záruka vrácení peněz: GoDaddy má dobře stanovené zásady vrácení peněz pro předplatitele webhostingu. Měsíční předplatitelé s GoDaddy mají 48 hodin na vrácení peněz. Ti, kteří mají roční smlouvy, mají relativně velkorysých 45 dní, aby získali všechny své peníze zpět; po uplynutí této doby je jejich vrácení hodnoceno. Musíte uvést důvod, proč zrušujete smlouvu.

Zásady pro vrácení peněz Network Solutions nejsou k dispozici na jejích webových stránkách a osoba odpovědná za zákaznický servis, o které jsme se v souvislosti s tím obrátili, nemohla najít ani informace.

Názor na ceny hostingových plánů

GoDaddy je zde nesporným vítězem s přesnými informacemi o jeho cenách a politikách. Informace o síťových řešeních jsou protichůdné a dokonce neexistují, takže je těžké vědět, kolik jim dlužíte, nebo zda můžete získat peníze zpět, pokud změníte názor.

Jak snadné použití GoDaddy a síťových řešení

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. Network Solutions a GoDaddy založily své ovládací panely na průmyslovém standardu cPanel.

Verze Network Solutions poskytuje důkladné, ale komplexní rozhraní. Pokročilé funkce tohoto ovládacího panelu mohou být pro nováčky příliš matoucí a je tak přeplněné věcmi, které můžete udělat, že je někdy obtížné najít cokoli: knihovna aplikací sama pohltila čtyři kliknutí dolů.

GoDaddy vytvořil svůj vlastní cPanel změnou vzhledu tak, aby odpovídal stylu GoDaddy a přidáním vlastních ikon, aby se rozhraní snadněji používalo..

Instalační služba jedním kliknutím. GoDaddy má více než 125 aplikací pro Linux a 50 aplikací pro Windows, vše s instalací jedním kliknutím. Než se však zaregistrujete pro webhostingovou službu, není k dispozici úplný seznam těchto aplikací. Network Solutions inzeruje instalaci WordPress jedním kliknutím.

Navigace na webu. Ani web GoDaddy, ani web Network Solutions nepředstavují informační front a centrum pro snadné čtení. Web GoDaddy je nepřehledný, ale karty jsou jasně označeny a informace jsou k dispozici, i když je možná budete muset najít, abyste je našli..

Naproti tomu web Network Solutions má protichůdné informace, zejména o plánech a cenách, a chybí mu některé základní informace, včetně úplného seznamu funkcí, které každý plán obsahuje.

Stanovisko k snadnému použití

GoDaddy se sem dostane znovu dopředu. Výběr webového plánu je snadný a víte, co získáváte. Zatímco cPlanel GoDaddy je nestandardní, jeho křivka učení je malá a vlastní ikony jsou docela intuitivní. Na rozdíl od toho jste v řešeních Network Solutions, v tom, co kupujete, kolik to stojí, a v tom, jak používat to, co dostanete, dosti temně.

Podpora GoDaddy a síťových řešení

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Někdy se bohužel členové týmu zákaznické podpory stanou vašimi novými nejlepšími přáteli, takže je nezbytné, abyste se k nim mohli dostat a porozuměli jim, když potřebujete. GoDaddy ani Network Solutions nemají možnosti hvězdné podpory zákazníků.

Chcete-li kontaktovat tým podpory GoDaddy, můžete použít telefon nebo kontaktovat pomocí funkce live chat – a telefonní číslo není bezplatné. Celý tým podpory GoDaddy má sídlo v USA v Iowě a Arizoně. Kvalita podpory je poměrně vysoká, zejména u přímých a méně složitých problémů. GoDaddy má také relativně rozsáhlou znalostní bázi a videonávody.

Network Solutions také nabízí telefonickou podporu, tentokrát s bezplatným číslem pro ty ve Spojených státech a Kanadě; některé linky jsou k dispozici pouze po omezenou dobu. Telefonní hovory jsou pro zákazníky ve Spojených státech a Kanadě bezplatné. Pokud potřebujete pomoc prostřednictvím e-mailu, musíte již být klientem. Znalostní základna obsahuje výběr často kladených otázek a videonávodů a za měsíční poplatek si můžete zakoupit podporu MyTime Support od pokročilých webových odborníků..

Stanovisko k podpoře uživatelů

GoDaddy má lepší možnosti zákaznické podpory s funkcí live chat pro ty, kteří jsou nepříjemně hovořící anglicky s osobou technické podpory. Žádná společnost není známá svou vynikající podporou.

Uživatelské recenze GoDaddy and Network Solutions

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Poslechnutí vnitřního příběhu současných uživatelů poskytovatelů webhostingu vám pomůže identifikovat silné a slabé stránky služeb. Jen mějte na paměti, že lidé si více stěžují na problémy, než chválí, co pro ně dobře funguje.

Negativní recenze pro GoDaddy a síťová řešení

Pojď tati. Problémy s prostojem a „webem není k dispozici“ vyvolávají pro GoDaddy největší negativní pozornost. Otravné pro lidi jsou také někdy matoucí postupy účtování a obtíže při oslovování lidí, aby zrušili dvojí poplatky nebo zrušili smlouvy. Trochu agresivní vzestupné techniky na webu GoDaddy také vyvolávají stížnosti.

Síťová řešení. Upselling je také stížnost namířená proti Network Solutions ze strany lidí, kteří jsou nešťastní, že si musí koupit poměrně standardní základní hosting balíček a pak zaplatit, aby přidali na kousky a kousky, které potřebují. Rozhraní cPanel také přichází za kritiku mladých webmasterů za jejich dlouhou křivku učení a neintuitivní navigaci.

Pozitivní recenze pro GoDaddy a síťová řešení

Pojď tati. Lidé, kteří chtějí úvodní web a nevadí jednat s velkou společností a to vše zahrnuje, pochvalují GoDaddy. Ceny jsou konkurenceschopné a možnost koupit vše na jednom místě, a dokonce i v jednom balení, usnadňuje jejich webový život..

Síťová řešení. Recenzenti jako Network Solutions se zaměřují na vlastníky podniků a funkce, které jsou k nim směřovány. Zejména široké spektrum funkcí elektronického obchodu najdete nadšené publikum. Uživatelé aplikace WordPress oceňují skvělou bezpečnost, kterou se hostům aplikace WordPress Network Network podařilo hostit.

Názor na uživatelské recenze

Oba poskytovatelé webhostingu mají smíšené recenzenty s více negativními hodnoceními než pozitivními. Mnoho společností proti GoDaddy se týká toho, že se jedná o velkou společnost, a lidé nenávidí vzestupné zaměření na obou webových stránkách..

Závěr o srovnání GoDaddy a Network Solutions

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Obě tyto hostingové společnosti mají své výhody a nevýhody.

Důvody, proč si vybrat GoDaddy přes síťová řešení:

 • Všechny potřeby pro vytváření webových stránek lze zakoupit v jednom balíčku
 • Velká, osvědčená, zavedená společnost
 • K dispozici jsou jak webhosting Linux, tak Windows
 • Profesionální hostingové balíčky dávají prostor k růstu
 • Instalace jedním kliknutím pro stovky aplikací
 • Integrovaný balíček elektronického obchodování

Důvody, proč zvolit hosting síťových řešení přes GoDaddy:

 • Zaměřte se na podnikání
 • Zabezpečený, spravovaný hosting WordPress
 • Má velmi malou výhodu v provozu

Síťová řešení se zaměřují na lidi s obchodními aplikacemi, kteří chtějí vytvořit webovou prezentaci. Pokud jste zkušeným vlastníkem WordPress, může se stát, že se budete chtít podívat na zabezpečení spravovaného hostování WordPress na síťových řešeních..

Na základě této srovnávací revize to na GoDaddy jako poskytovatele hostingu opravdu nemůžeme doporučit. Pohodlí jednorázového nakupování při vytváření a provozování webů nalezených na GoDaddy osloví majitele začátečníků i ty, kteří se nechtějí příliš soustředit na mechanismy toho, že jsou webmastery..

Plány GoDaddy jsou také levnější (myslíme si), než mnoho verzí plánů dostupných na Network Solutions.

GoDaddy a Network Solutions jsou atraktivními možnostmi jako webhostingové služby, ale ani jedno z nich nemusí nabídnout to, co potřebujete. Pokud hledáte menší společnost a flexibilnější hostingové plány, podívejte se na Small Orange.

Všechny plány hostingu přicházejí s neomezenými doménami, ale s omezením místa na disku a šířky pásma, takže za zdroje neplatíte, nikdy nebudete používat. Získáte také velmi populární a vysoce hodnocený bezplatný nástroj pro tvorbu webových stránek Weebly.

Máte nějaké dotazy ohledně GoDaddy nebo Network Solutions? Liší se vaše zkušenosti od toho, co ukazuje náš výzkum? Máte oddanost zcela jinému poskytovateli? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map