GoDaddy vs. sieťové riešenia: Ktoré by ste mali použiť?

Porovnať hostingové služby GoDaddy verzus Network Solution


Výber poskytovateľa webhostingu je často posledným krokom v procese uvedenia webovej stránky do prevádzky, nemalo by však ísť len o výber prvej spoločnosti, ktorá sa objaví vo vašom webovom vyhľadávaní. Služby webhostingu sa výrazne líšia v tom, aké funkcie ponúkajú, a preto je dôležité zistiť, kto môže poskytnúť to, čo potrebujete.

Pracujeme tu pre vás, keď skúmame a porovnávame dvoch veľkých poskytovateľov webhostingových služieb – GoDaddy a Network Solutions. Kladieme dôležité otázky a podrobne opíšeme funkcie, ktoré by ste mali hľadať.

GoDaddy aj Network Solutions sú dobre známe spoločnosti, ktoré majú podobnú škálu služieb: registrácia doménových mien, webové stránky, eCommerce, webhosting, profesionálny e-mail a online marketing..

Hostingové služby Network Solutions sú zamerané na podniky a organizácie a toto zameranie je na ich webových stránkach v popredí. Trh GoDaddy je všeobecnejší a pokrýva každého, kto chce mať webovú stránku.

Časový rozdiel GoDaddy nie je skutočný a sieťové riešenia sú v činnosti: GoDaddy bola založená v roku 1997, zatiaľ čo sieťové riešenia sa v roku 1993 presťahovali na internetovú scénu..

GoDaddy, ktorý prevádzkuje približne 730 000 webových stránok, je takmer dvakrát väčší ako sieťové riešenia s iba vyše 440 000 webmi – obidve sú však v porovnaní s niektorými konkurentmi týchto spoločností výrazne vysoké..

Porovnajte výkon GoDaddy a Network Solutions

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Prevádzková doba a spoľahlivosť sú dve z tých funkcií, ktoré nespochybňujete, kým nebude váš web nefunkčný a vaši čitatelia alebo zákazníci sa k nemu nedostanú. Riešenia GoDaddy aj Network Solutions prekročili svoju inzerciu a v priemyselnom štandarde 99,9% dostupnosti. Sieťové riešenia majú miernu výhodu s meranou 100% prevádzkou za šesťmesačné obdobie, ktoré sleduje nezávislá monitorovacia spoločnosť.

výkon. Experti hodnotia GoDaddy vysoko pre rýchlosť v testoch merania od iných výrobcov; Recenzie používateľov sú však zmiešané a vykazujú veľmi pomalé aj vysoké rýchlosti načítania. Každý z hostingových plánov GoDaddy má obmedzený prístup na rýchle servery Solid State Device na ukladanie údajov.

Sieťové riešenia ponúkajú dvakrát vyššiu rýchlosť spracovania s balíčkami Professional Hosting a Professional Plus.

Spoľahlivosť. Viaceré dátové centrá, pokiaľ možno v rôznych krajinách, umožňujú webhostingovej službe zmeniť umiestnenie webových stránok, aby mohli využívať malé zaťaženie, ako aj výpadky napájania a iné výpadky..

GoDaddy má sedem dátových centier v USA, jedno v Európe a druhé v Ázii. Sieťové riešenia neprichádzajú s umiestnením svojich dátových centier ani s ich počtom. Spoľahlivosť zabezpečujú aj spoločnosti s redundantným napájaním, chladením, izolovanými elektrickými systémami a monitorovacími systémami budov vo svojich dátových centrách.

Stanovisko k výkonnosti zariadení GoDaddy a Network Solutions

Je to kravata – Network Solutions získava body za rýchlosť a GoDaddy pre svetové dátové centrá.

Funkcie GoDaddy a sieťových riešení

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Hoci webhostingové služby ponúkajú širokú škálu funkcií, zameriavame sa na tie, ktoré majú pre váš úspech v webhostingu zásadný význam.

Registrácia domény. Medzi GoDaddy a Network Solutions nie je na výber nič. Svoje doménové meno si môžete kúpiť od oboch spoločností a obidve vám umožňujú prevádzať všetky domény, ktoré už vlastníte.

Okrem toho vám každý dá jedno doménové meno zadarmo s jednoročnou zmluvou. Nezabudnite, že v súčasnosti je cena za obnovenie doménového mena v sieti Network Solutions neuveriteľných 37,99 dolárov ročne na adresu .com.

Tvorca webových stránok. Ak využívate sieťové riešenia alebo GoDaddy, nemusíte stavať svoje stránky inde.

Tvorca webových stránok, ktorý je dodávaný so sieťovými riešeniami, je bezplatný a spolu s ním môžete vytvoriť pomerne sofistikovanú a atraktívnu webovú stránku. Na rozdiel od väčšiny iných bezplatných nástrojov na vytváranie webových stránok, s týmto môžete do stránky vložiť kód pre JavaScript a základný HTML.

Webový tvorca GoDaddy (to je jeho skutočné meno) je veľmi populárny a dobre prehodnocovaný, aby poskytoval atraktívne stránky. Má však pripojený mesačný poplatok.

databázy. GoDaddy ponúka databázy SQL so všetkými ich plánmi. Špičkový plán systému GoDaddy Windows (Ultimate) má neobmedzené databázy MySQL. Nie je jasné, ktoré plány sieťových riešení majú k nim pripojené databázy SQL.

Hosting WordPress. Plne spravovaný hosting WordPress je k dispozícii od GoDaddy aj od Network Solutions.

GoDaddy vám umožňuje vytvoriť si webovú stránku WordPress v prostredí GoDaddy alebo uviesť svoju existujúcu webovú stránku WordPress. Spravovaný hosting WordPress vám poskytuje bezplatné denné zálohy (s obnovením jedným kliknutím) vašich stránok WordPress a interaktívnych návodov a školiacich videí.

S GoDaddy existujú 4 plány WordPress. Základný plán s jedným webovým serverom WordPress začína mesačne 3,99 dolárov a program najvyššej úrovne, vývojár, spracováva päť stránok a až 800 000 návštevníkov za 13,99 dolárov mesačne. Medzi prvé dva plány patrí certifikát SSL (hodnota 70 dolárov). Podobne ako v prípade bežných plánov hostenia sa aj v prípade bezplatnej domény poskytujú zmluvy s dvanásťmesačným alebo dlhším časom.

Nastavenie aplikácie WordPress v sieťových riešeniach je pomerne jednoduché: pre aplikáciu existuje tlačidlo ADD a vedie vás Sprievodca nastavením. Používatelia však uvádzajú, že je ťažké nájsť možnosť, ako to urobiť.

Network Solutions obsahuje WordPress Secure, ktorý používa servery, ktoré sú nakonfigurované na maximálny výkon WordPress. WordPress Secure poskytuje veľmi vysokú úroveň zabezpečenia, ktorá vyhľadáva a odstraňuje malware a vytvára denné zálohy. Poskytuje tiež aktualizácie zabezpečenia platformy WordPress a doplnkov.

Plány WordPress Secure sa dodávajú s certifikátom SSL, neobmedzenou kapacitou úložiska a šírkou pásma a 60-dňovou asistenčnou pomocou. Cena sa začína pri ročnej zmluve na 35 dolárov mesačne, ale ak si kúpite ročný kontakt, zľava sa zníži.

Riešenie elektronického obchodu. Network Solutions Hosting a GoDaddy pristupujú k elektronickému obchodu trochu inak.

S GoDaddy efektívne nakupujete svoj eCommerce obchod v krabici – web, hosting a QuickCart (vlastný obchodný košík) za mesačný poplatok. Váš obchod môže zostať v prevádzke GoDaddy s neobmedzeným počtom produktov, vlastnými kupónmi a možnosťou otvoriť obchod na Facebooku.,

Network Solutions ponúka tri balíčky elektronického obchodu, ktoré začínajú na 7,89 dolárov mesačne a zahŕňajú ovládací panel, z ktorého spravujete všetko. Všetky tri programy majú neobmedzený prenos údajov, čo je ideálne pre zvýšenie transakcií v obchode. Existujú rôzne spôsoby platby vrátane služieb Paypal a Google Checkout. Nástroj na tvorbu obchodov nie je taký užívateľsky prívetivý ako nástroj na tvorbu webových stránok Network Solutions.

zálohy. Čokoľvek vaša webhostingová služba poskytuje ako zálohy, dôrazne vám odporúčame, aby ste sami zodpovedali za zálohovanie svojich stránok. (Len si želáme, aby sme na tom mohli trvať!).

GoDaddy aj Network Solutions vám však poskytujú niektoré služby zálohovania.

GoDaddy účtuje poplatky za služby zálohovania a obnovy. Dostanete automatickú dennú zálohu so stanoveným množstvom dátového úložiska dostupného pre zálohu.

Sieťové riešenia poskytujú bezplatné nočné zálohovanie, ale opäť ste obmedzení na to, koľko údajov môžete v procese uložiť. Tieto zálohy sa uchovávajú sedem dní. Za mesačný poplatok môžete získať prístup k službe AnyTime On Demand Backup, ktorá vám umožní uložiť tri ďalšie zálohy na maximálne 5 GB miesta na disku..

Zabezpečenie hostingu. Bezpečnosť je vážnym hľadiskom webhostingu a presahuje fyzickú bezpečnosť serverov spoločnosti v ich dátových centrách k vašim samotným údajom.

GoDaddy poskytuje SiteLock za mesačný poplatok na denné vyhľadávanie škodlivého softvéru na vašom webe a jeho odstránenie. Môžete si tiež zakúpiť certifikát SSL na ochranu citlivých údajov zadaných na vašom webe.

Bezpečnosť v sieťových riešeniach je tiež dostupná (mesačne). S bezplatným certifikátom SSL je k dispozícii iba špičkový hostingový program Professional Plus; všetci ostatní zákazníci si musia kúpiť vlastné prostredníctvom sieťových riešení.

TRUSTe je k dispozícii aj za mesačný poplatok, ak si želáte ochranu osobných údajov. Ak máte ročnú zmluvu, môžete pridať službu SiteLock za nominálny poplatok. Network Solutions tiež ponúka službu nsProtect Safe za mesačný poplatok ako ochranu pred hackermi; táto funkcia tiež poskytuje monitorovanie dostupnosti servera v 5-minútových intervaloch.

Ovládací panel. GoDaddy a Network Solutions používajú variáciu priemyselného štandardu cPanel ako rozhranie ovládacieho panela pre svoj webový hosting v Linuxe. GoDaddy tiež poskytuje ovládací panel Odin Plesk pre svoj webový hostingový systém Windows.

Stanovisko k hlavným funkciám GoDaddy a sieťovým riešeniam

GoDaddy vyhrá v oddelení funkcií. Jeho tvorca webových stránok sa ľahko používa a môže vytvárať niektoré krásne stránky; jeho riešenie eCommerce je sklad v obchode, ktorý sa ľahko nastavuje.

Porovnajte plány webhostingu a ceny GoDaddy a Network Solutions

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Našou radou je, aby ste pri porovnávaní cien vždy prečítali drobnú tlač. Väčšina poskytovateľov sietí ponúka diskontné ceny pre vaše počiatočné obdobie, ale nízke ceny sú zvyčajne pre dvoj- alebo trojročné zmluvy. Ceny potom vyskočia na bežné náklady, ktoré môžu byť často dosť vysoké. Dajte si pozor aj na doplnky, ako napríklad zabezpečenie a nástroj na tvorbu webových stránok.

Choď oci. GoDaddy ponúka tri Linux webhostingové plány, Basic, Deluxe a Ultimate a predvolená zmluva na každý je 36 mesiacov. Všetky ceny tu sú diskontné ceny pre toto trojročné obdobie.

Základný plán je 3,99 dolárov mesačne iba pre jednu webovú stránku a 100 e-mailových adries – čo je dobré na začiatok. Posun hore je Deluxe za 4,49 dolárov mesačne s neobmedzeným počtom webových stránok a 500 e-mailovými adresami. V prípade ťažko navštevovaných webov alebo obchodov s elektronickým obchodom sa Ultimate za 7,99 dolárov mesačne oplatí pozrieť. Všetky plány prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma a bezplatnou doménou s ročnou alebo dlhšou zmluvou.

Windows webhostingové plány s GoDaddy sú podobné, ale obsahujú rôzne počty SQL a MYSQL databáz s každým plánom. Zľavnené ceny a trojročné zmluvy tu platia znova. Ekonomický plán pre jednu webovú stránku je 3,99 dolárov mesačne a plán Deluxe (neobmedzené weby, šírka pásma a úložisko) prichádza za 4,49 dolárov mesačne. Neobmedzené všetko je charakteristickým znakom plánu Ultimate na 7,99 dolárov mesačne. Rovnako ako predtým, všetky plány majú bezplatnú doménu s 12-mesačnou alebo viac zmluvou.

GoDaddy ponúka plány webhostingu VPS, Cloud a Dedicated prostredníctvom časti Pro na svojej webovej stránke.

Sieťové riešenia. Máte možnosť troch hostingových balíkov pre Linux so sieťovými riešeniami. Základný plán s názvom Web Hosting je 9,96 dolárov mesačne na obdobie jedného roka. Miesto na disku je obmedzené a máte 1 000 e-mailových schránok. Profesionálny hosting za 15,78 dolárov mesačne (jednoročná zmluva) dodáva neobmedzený priestor na disku a e-mailové schránky a vyššiu rýchlosť. Najvyšším plánom je Professional Plus za 21,62 dolárov mesačne (tiež 1-ročné obdobie), ktoré pridáva iba certifikát SSL. Každý balík je dodávaný s bezplatným (pravopisným) technickým poradcom, ktorý pomáha s technickými FTP a bezpečnostnými vecami.

Ale to je miesto, kde je to veľmi mätúce s Network Solutions. Hostingové balíčky na stránke FAQ sú označené ako Essential, Professional a Premium, spolu s cenami, ktoré sú oveľa drahšie ako tie, ktoré sú uvedené na domovskej stránke..

Prepojená porovnávacia tabuľka troch plánov však ukazuje ďalšiu verziu mesačných cien. Môže ísť o plány Advanced Hosting, ale nie je to celkom jasné. Stránka Hot Deals má inú cenu bez vysvetlenia rozdielu.

Network Solutions ponúka dva hostingové balíčky VPS: Essential Hosting je určený pre štartovacie webové stránky a Professional Hosting je lepší pre stránky s vysokou návštevnosťou.

Garancia vrátenia peňazí: GoDaddy má dobre stanovené pravidlá pre vrátenie platby pre predplatiteľov webhostingu. Odberatelia z mesiaca na mesiac s GoDaddy majú 48 hodín na vyžiadanie vrátenia platby. Tí, ktorí majú ročné zmluvy, majú pomerne veľkorysých 45 dní, aby dostali všetky svoje peniaze späť; po uplynutí tejto doby sa ich vrátenie prehodnotí. Musíte uviesť dôvod, pre ktorý rušíte svoju zmluvu.

Pravidlá pre vrátenie platby za riešenie Network Solutions nie sú na jej webových stránkach k dispozícii. Osoba zodpovedná za služby zákazníkom, o ktorú sme sa v súvislosti s ňou kontaktovali, tiež nemôže nájsť informácie..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

GoDaddy je tu nesporným víťazom s presnými informáciami o svojich cenách a politikách. Informácie o sieťových riešeniach sú protichodné a dokonca neexistujú, takže je ťažké vedieť, čo im dlhujete, alebo či môžete získať peniaze späť, ak zmeníte názor.

Ako ľahko použiteľné GoDaddy a sieťové riešenia

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. Sieťové riešenia a GoDaddy založili svoje ovládacie panely na priemyselnom štandarde cPanel.

Verzia Network Solutions poskytuje dôkladné, ale zložité rozhranie. Pokročilé funkcie tohto ovládacieho panela môžu byť pre nováčikov príliš mätúce a je tak preplnené vecami, ktoré môžete urobiť, že je niekedy ťažké niečo nájsť: samotná knižnica aplikácií zakopala štyri kliknutia nadol.

GoDaddy vytvoril svoj vlastný cPanel zmenou vzhľadu tak, aby zodpovedal štýlu GoDaddy a pridaním vlastných ikon, aby bolo rozhranie jednoduchšie na použitie, a to fungovalo, podľa odborníkov aj recenzentov, ktorí oceňujú jeho intuitívnu navigáciu..

Inštalátor jedným kliknutím. GoDaddy má viac ako 125 aplikácií pre Linux a 50 aplikácií pre Windows, všetko s inštaláciou jedným kliknutím. Pred registráciou do webhostingovej služby však nie je k dispozícii úplný zoznam týchto aplikácií. Network Solutions inzeruje inštaláciu programu WordPress jedným kliknutím.

Navigácia na webe. Ani web GoDaddy, ani webová stránka Network Solutions nepredstavujú informačné čelo a stredisko pre ľahšie čítanie. Webové stránky GoDaddy sú preplnené, ale karty sú zreteľne označené a informácie sú tam, aj keď ich možno budete musieť nájsť, ak ich nájdete..

Naopak, webová stránka Network Solutions má protichodné informácie, najmä o plánoch a cenách, a chýba jej niekoľko základných informácií vrátane úplného zoznamu funkcií, ktoré každý plán obsahuje..

Stanovisko k jednoduchému použitiu

GoDaddy tu opäť vychádza. Výber webového plánu je jednoduchý a viete, čo získate. Aj keď cPlanel GoDaddy je neštandardný, jeho krivka učenia je nepatrná a vlastné ikony sú dosť intuitívne. Na rozdiel od toho ste v riešení Network Solutions, v tom, čo kupujete, koľko to stojí, a v tom, ako využiť to, čo dostanete, do značnej miery v tme.

Podpora GoDaddy a sieťových riešení

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Nanešťastie sa členovia tímu podpory zákazníkov bohužiaľ stanú vašimi novými najlepšími priateľmi, preto je nevyhnutné, aby ste ich oslovili a porozumeli im, keď to potrebujete. GoDaddy ani Network Solutions nemajú možnosti hviezdnej podpory zákazníkov.

Ak sa chcete obrátiť na tím podpory GoDaddy, môžete použiť telefón alebo osloviť prostredníctvom funkcie živého chatu – a telefónne číslo nie je bezplatné. Celý podporný tím GoDaddy má sídlo v USA v Iowe a Arizone. Kvalita podpory je pomerne vysoká, najmä pri priamych a menej zložitých problémoch. GoDaddy má tiež pomerne rozsiahlu databázu poznatkov a videonávody.

Network Solutions tiež ponúka telefonickú podporu, tentoraz s bezplatným číslom pre tých v USA a Kanade; niektoré linky sú k dispozícii iba na obmedzené hodiny. Telefónne hovory sú pre zákazníkov v Spojených štátoch a Kanade bezplatné. Ak potrebujete pomoc prostredníctvom e-mailu, musíte už byť klientom. Znalostná základňa obsahuje výber často kladených otázok a videonávodov a službu MyTime Support si môžete zakúpiť od skúsených webových odborníkov za mesačný poplatok..

Stanovisko k podpore používateľov

Z týchto dvoch má GoDaddy lepšie možnosti podpory zákazníkov s funkciou live chatu pre tých, ktorí nepohodlne hovoria anglicky s osobou technickej podpory. Ani jedna spoločnosť nie je známa svojou vynikajúcou podporou.

Užívateľské recenzie na GoDaddy and Network Solutions

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Vypočutie si príbehu súčasných používateľov poskytovateľov webhostingu vám pomôže identifikovať silné a slabé stránky služieb. Nezabudnite, že ľudia sa viac sťažujú na problémy ako pochváliť, čo pre nich dobre funguje.

Negatívne recenzie pre GoDaddy a sieťové riešenia

Choď oci. Problémy s prestojmi a „webom nie sú k dispozícii“ vyvolávajú pre GoDaddy najväčšiu negatívnu pozornosť. Otravné pre ľudí sú tiež niekedy mätúce postupy fakturácie a ťažkosti pri oslovovaní ľudí, aby zrušili dvojité poplatky alebo zrušili zmluvy. Trocha agresívne techniky vzostupu na webovej stránke GoDaddy tiež vyvolávajú sťažnosti.

Sieťové riešenia. Upselling je tiež sťažnosť namierená proti Network Solutions zo strany ľudí, ktorí nie sú spokojní s tým, že si musia kúpiť pomerne štandardný základný hostingový balíček a potom zaplatiť, aby pridali kúsky, ktoré potrebujú. Rozhranie cPanel tiež prichádza za kritiku mladých webmasterov za jeho dlhú krivku učenia a intuitívnu navigáciu.

Pozitívne recenzie pre GoDaddy a sieťové riešenia

Choď oci. Ľudia, ktorí chcú úvodný web a nevadí vám zaoberať sa veľkou spoločnosťou a so všetkým, čo s tým súvisí, oceňujú GoDaddy. Ceny sú konkurencieschopné a schopnosť kúpiť všetko na jednom mieste, a dokonca spolu v jednom balíku, zjednodušuje život vytvárajúci web..

Sieťové riešenia. Recenzenti majú radi sieťové riešenia, pretože sa zameriavajú na vlastníkov firiem a funkcie, ktoré sú im adresované. Najmä široké spektrum funkcií elektronického obchodu nájdete nadšeného publika. Používatelia programu WordPress oceňujú veľkú bezpečnosť, ktorú hostitelia siete WordPress dokázali hostiť.

Názor na recenzie používateľov

Existujú zmiešané recenzenti pre oboch poskytovateľov webhostingu, s negatívnejšími hodnoteniami než pozitívnymi. Mnoho spoločností proti GoDaddy súvisí s tým, že ide o veľkú spoločnosť, a ľudia nenávidia vzostupné zameranie na oboch webových stránkach..

Záver o porovnaní GoDaddy a Network Solutions

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Obe tieto hostingové spoločnosti majú svoje výhody a nevýhody.

Dôvody, prečo si zvoliť GoDaddy pre sieťové riešenia:

 • Všetky potreby na budovanie webu je možné kúpiť v jednom balení
 • Veľká, osvedčená, zavedená spoločnosť
 • K dispozícii sú webhosting pre Linux aj Windows
 • Profesionálne hostingové balíčky dávajú priestor na rast
 • Inštalácia jedným kliknutím pre stovky aplikácií
 • Integrovaný balík elektronického obchodu

Dôvody pre výber sieťových riešení pre hosting na GoDaddy:

 • Zamerajte sa na podnikanie
 • Bezpečný a riadený hosting WordPress
 • Má veľmi malú hranu v dostupnosti

Network Solutions sa zameriava na ľudí s obchodnými aplikáciami, ktorí chcú nadviazať prítomnosť na webe. Ak ste skúseným vlastníkom programu WordPress, potom by sa malo oplatiť pozrieť sa na spravovaný hosting servera WordPress v sieťových riešeniach..

Na základe tohto porovnávacieho porovnania to nemôžeme skutočne odporučiť spoločnosti GoDaddy ako poskytovateľovi hostingu. Výhodou jednorazového nakupovania pri vytváraní a prevádzkovaní webových stránok, ktoré sa nachádzajú na GoDaddy, bude apelovať na majiteľov webových stránok, ktorí začínajú, ako aj na tých, ktorí sa nechcú príliš sústrediť na mechanizmy toho, že sú webmastermi..

Plány GoDaddy sú tiež lacnejšie (myslíme si) ako mnohé verzie plánov dostupných na sieťových riešeniach.

GoDaddy a Network Solutions sú atraktívne možnosti ako webhostingové služby, ale ani jedno z nich nemusí ponúknuť to, čo potrebujete. Ak hľadáte menšiu spoločnosť a flexibilnejšie hostingové plány, pozrite sa na Small Orange.

Všetky plány hostingu prichádzajú s neobmedzeným počtom domén, ale s obmedzením priestoru na disku a šírky pásma, takže za zdroje neplatíte, takže ich nikdy nebudete používať. Získate tiež veľmi populárny a vysoko hodnotený bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok Weebly.

Máte nejaké otázky týkajúce sa GoDaddy alebo Network Solutions? Líšia sa vaše skúsenosti od toho, čo ukazuje náš výskum? Sú vaše vzťahy s úplne iným poskytovateľom? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map