GoDaddy vs. FatCow: Ktorú z nich by ste mali používať?

Skúšali ste prekonať všetky nejasnosti a nájsť webhostingovú spoločnosť, ktorá bude pre vaše webové stránky vhodná? Tu je porovnanie dvoch podnikov, ktoré podnikajú od 90. rokov 20. storočia – GoDaddy začal v roku 1997, FatCow v roku 1998.


GoDaddy je známy registrátor domén, ale hostí aj 13 miliónov zákazníkov. FatCow sa zameriava na zjednodušenie vecí pre zákazníka tým, že eliminuje to, čo nazývajú „techno-blázon“. GoDaddy aj FatCow zdieľali hosting, spravovali WordPress, VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy ponúka možnosti Linux a Windows pre všetky plány; FatCow je založený na Linuxe. GoDaddy a FatCow poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a plány VPS a dedikované servery. Arvixe má možnosti Linux aj Windows, zatiaľ čo iPage je iba Linux.

GoDaddy získal množstvo ocenení „best of“ a získal známosť za svoje kontroverzné reklamné kampane. V roku 2012 bol menovaný Fortune 100 „Najlepšia spoločnosť pre prácu.“ FatCow tiež získal mnoho ocenení – aj keď väčšina ocenení „najlepšie z“ bola udelená začiatkom až do polovice 20. storočia..

GoDaddy, začínajúc ako Jomax Technologies v roku 1997, Go Daddy v roku 1999 a stal sa GoDaddy v roku 2006 (tieto dve mená boli kombinované), je vo vlastníctve súkromnej investičnej skupiny – hoci zakladateľom Bob Parsons je stále najväčší akcionár. FatCow kúpila spoločnosť Endurance International Group (EIG) v roku 2007.

EIG vlastní veľa spoločností poskytujúcich webhosting, ale prevádzkuje ich pod vlastným pôvodným menom. Aj keď nejde o klony, sú si podobné a ak ste mali problém s hostiteľom vo vlastníctve spoločnosti EIG, môžete mať rovnaké problémy s iným hostiteľom vo vlastníctve spoločnosti EIG..

Porovnajte výkon zariadení GoDaddy a FatCow

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Prevádzková doba je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú môže poskytnúť webový hostiteľ. Ak sú ich servery nefunkčné, vaše stránky sú nefunkčné a stratíte divákov a zákazníkov. GoDaddy garantuje dostupnosť najmenej 99,9%. Ak stránka klesne o 0,1% alebo viac z 99,9% za mesiac, dostanete 5% z hostiteľského poplatku za tento mesiac. FatCow neposkytuje záruku dostupnosti.

výkon. GoDaddy používa procesory Core i7 vo svojich zdieľaných plánoch a Xeons vo svojich VPS a dedikovaných plánoch. FatCow používa úložisko SSD vo svojom pláne programu WordPress Essentials.

Testovanie lokality hostenej na GoDaddy prinieslo čas načítania 2,91 s, rýchlejší ako 56% stránok testovaných pomocou Pingdom. Porovnateľné miesto FatCow načítané za 2,54 s, rýchlejšie ako 62% testovaných stránok.

Spoľahlivosť. GoDaddy má dátové centrum, ktoré vlastní vo Phoenixe v Arizone a prenajíma si dve ďalšie arizonské centrá v Mese a Scottsdale. GoDaddy má ďalšie dátové centrá v Chicagu, Los Angeles a Ashburn vo Virgínii. Európske centrum sa nachádza v Amsterdame a ázijské centrum sa nachádza v Singapure. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty.

FatCow používa dve dátové centrá v oblasti Boston, Massachusetts. Dátové centrá majú na mieste k dispozícii 24/7 monitorovanie bezpečnosti a správy. Sú tiež redundantné a spoľahlivé s redundantným internetovým pripojením. Servery dátových centier sú vyvážené a využívajú klastre NetApp, čo zvyšuje rýchlosť a spoľahlivosť.

Stanovisko k výkonnosti GoDaddy a FatCow

FatCow nemá záruku dostupnosti, čo by mohlo byť problémom, hoci FatCow je pri načítaní a teste odozvy o niečo rýchlejší ako GoDaddy..

Funkcie GoDaddy a FatCow

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Bohužiaľ, hoci sú populárnymi slovami spoločností zaoberajúcich sa webhostingom, „neobmedzené“ alebo „nemerané“ neznamenajú „všetko, čo môžete použiť“. Namiesto toho sa týka toho, čo hostiteľská spoločnosť „považuje za primerané použitie“.

Registrácia domény. Zatiaľ čo obaja hostitelia sú registrátormi domén, GoDaddy je najväčší registrátor v tomto odvetví s viac ako 60 miliónmi domén pod správou. GoDaddy ponúka jeden rok bezplatnej registrácie domény pre počiatočné obdobie, keď je toto obdobie 12 mesiacov alebo dlhšie.

FatCow taktiež ponúka bezplatnú registráciu domény na jeden rok a bezplatný prevod domény, ak ste zaregistrovaní inde a chcete ju presunúť do FatCow.

Tvorca webových stránok. GoDaddy má Web Builder, ktorý má rozhranie drag-and-drop, začínajúc promo cenou $ 1 mesačne. FatCow ponúka Weebly Basic zadarmo, ktorý je obmedzený na päťstránkové webové stránky. Verzia Pro je k dispozícii za príplatok.

databázy. V závislosti od vybraného plánu ponúka GoDaddy od 10 do neobmedzených databáz MySQL. FatCow má neobmedzené databázy MySQL vo všetkých svojich plánoch.

E-mailové účty. GoDaddy ponúka podľa vášho plánu 100 až 1 000 účtov so 100 MB až 1 GB úložného priestoru. FatCow poskytuje neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov vo všetkých svojich plánoch.

Hosting WordPress. GoDaddy a FatCow ponúkajú spravované plány WordPress. Aj keď spravované plány WordPress zvyčajne stoja o niečo viac, technická stránka, ako je aktualizácia a oprava softvéru, pre vás vykoná hostiteľ – takže sa môžete sústrediť na obsah svojich stránok..

Choď ociGoDaddy má štyri plány WordPress. Basic, ktorý je obmedzený na jedno miesto, 25 000 návštevníkov mesačne a 10 GB SSD úložiska. Deluxe s jedným webom, 100 000 návštevníkmi a 15 GB úložného priestoru. Ultimate s dvoma webmi, 400 000 návštevníkmi a úložiskom SSD s kapacitou 30 GB; a vývojár s až 5 webmi, 800 000 návštevníkmi a 50 GB úložného priestoru SSD. Pri objednávaní ročného obdobia sú všetky plány dodávané s bezplatnou doménou. Horné dve úrovne tiež prichádzajú s certifikátom SSL zadarmo na jeden rok a plán Ultimate obsahuje bezplatnú službu SiteLock.

Tučná krava.FatCow má dva plány WordPress, Starter a Essential. Obaja majú neobmedzené úložisko, neobmedzený počet povolených stránok a neobmedzenú šírku pásma. Hlavné rozdiely sú v tom, že úložisko Essential je SSD (Starter’s not not) a Essential má vylepšené zabezpečenie.

Riešenie elektronického obchodu. GoDaddy ponúka prostredníctvom ovládacieho panela bezplatné nákupné vozíky, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. FatCow ponúka ShopSite Basic zadarmo a pokročilejšie plány ShopSite za dodatočné mesačné poplatky.

zálohy. GoDaddy má plán zálohovania a obnovy stránok za mesačný poplatok so zdieľanými plánmi a bezplatné denné zálohy na WordPress, VPS a špecializované plány. FatCow robí denné zálohy servera. Za ďalší mesačný poplatok ponúkajú zálohy a obnovenie stránok, ktoré automaticky zálohujú a umožňujú obnovenie na úrovni súborov.

Zabezpečenie hostingu. GoDaddy skenuje a proaktívne koná proti DDoS hrozbám a poskytuje to, čo nazýva „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastaviť užívateľské oprávnenia na obmedzenie prístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin, ako aj BoxTrapper, na filtrovanie e-mailov. FatCow má tiež filtrovanie spamu pre e-mail.

FatCow ponúka bezplatné zdieľané SSL a je možné zakúpiť súkromné ​​SSL. GoDaddy poskytuje zadarmo zdieľaný SSL pre svoje plány, pričom najvyššie úrovne získavajú súkromný SSL zadarmo.

GoDaddy ponúka možnosti systému Windows alebo Linux pre všetky svoje plány; FatCow je založený na Linuxe.

Ovládací panel. GoDaddy používa cPanel, ale urobil nejaké úpravy, ktoré môžu spôsobiť, že bežným používateľom cPanel nebude známy. FatCow používa vDeck. Vďaka najnovšej verzii 4 je táto technológia výkonnejšia, ale bez prenosu cPanel môže byť problém pri prenose vašich stránok, ak by ste neskôr zmenili hostiteľov..

zelená. FatCow využíva veternú energiu na dosiahnutie 100% svojej energie. Ak chcete inzerovať túto skutočnosť, spoločnosť FatCow dodáva odznaky, ktoré sa umiestnia na váš web.

extras. GoDaddy ponúka okrem plánov hostingu aj služby SEO, online marketing a dizajnové služby za poplatky. GoDaddy aj FatCow majú plány predajcov a pridružené programy. FatCow poskytuje Bing / Yahoo 100 000 dolárov na reklamu a 100% kreditu na Google AdWords.

Stanovisko k hlavným funkciám GoDaddy a FatCow

GoDaddy je priemyselný portál na registráciu domén v odvetví, ale neobmedzená šírka pásma, databázy a e-mailová funkcia spoločnosti FatCow pre všetky jej plány poskytuje výhodu a spoločnosť FatCow uvádza, že sa zameriava na malé podniky. GoDaddy má však lepšie bezpečnostné funkcie a používa priemyselný štandard cPanel.

Porovnajte plány webhostingu a ceny GoDaddy a FatCow

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: V záujme zachovania konkurencieschopnosti sú v tomto odvetví bežné špeciálne cenové ponuky. Ceny sú tu ponúkané v čase tohto porovnania. Mali by ste si uvedomiť, že promo ceny sú dobré iba pre prvé obdobie služby a obnovovacie ceny sú často oveľa vyššie, takže registrácia na dlhšie obdobie znamená lepšie úspory. Ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie, bez ohľadu na prebiehajúce propagačné akcie, zvyčajne to bude mať za následok cenový pokles.

Zdieľaný webhosting

Choď oci. GoDaddy ponúka šesť zdieľaných plánov – tri pre Windows a tri pre Linux servery. Úspora umožňuje jedno miesto, neobmedzenú šírku pásma a 100 GB úložného priestoru, za 3,99 dolárov. Deluxe za 4,99 dolárov mesačne a Ultimate za 7,99 dolárov mesačne ponúkajú neobmedzené webové stránky, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko. Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény podľa ročného plánu. E-mailové účty sú obmedzené na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate pridáva zadarmo SSL certifikát na jeden rok.

Tučná krava. FatCow pracuje na presvedčení, že je jednoducho lepšie. Ponúkajú jeden spoločný plán za 49 dolárov ročne (cena za obnovenie je takmer trikrát vyššia). K dispozícii je bezplatná registrácia domény na jeden rok. Je vybavený neobmedzenou šírkou pásma, e-mailom, databázami MySQL a úložiskom.

Spravovaný hosting WordPress GoDaddy ponúka štyri plány. Umožňuje jedno miesto na dvoch nižších úrovniach, zatiaľ čo najvyššia úroveň umožňuje päť webových stránok. GoDaddy obmedzuje počet návštevníkov mesačne na základe vášho plánu a množstvo úložiska SSD sa líši podľa plánu. Ceny GoDaddy sú 3,99 dolárov, 4,49 dolárov, 7,99 dolárov a 13,99 dolárov mesačne. FatCow ponúka dva plány, oboje s neobmedzeným ukladacím priestorom a šírkou pásma. Štartér je 3,75 dolárov mesačne a Essentials je 6,95 dolárov mesačne – hlavným rozdielom je rýchlosť a bezpečnostné funkcie sú lepšie pre plán Essentials..

Hosting serverov VPS a vyhradených serverov GoDaddy ponúka viac plánov VPS, s piatimi plánmi pre Linux a piatimi pre Windows – plány Windows stoja viac o 10 dolárov mesačne. Plány GoDaddy ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a 40 GB až 250 GB úložného priestoru (v závislosti od úrovne). FatCow ponúka tri plány, ceny o niečo nižšie ako ceny GoDaddy za podobné funkcie. Plány spoločnosti FatCow však majú obmedzenú šírku pásma a úložisko.

GoDaddy tiež ponúka päť vyhradených plánov pre Linux a 5 pre Windows. Plány systému GoDaddy pre Windows bežia približne o 30 dolárov viac ako plány pre Linux. Všetky plány spoločnosti GoDaddy majú neobmedzenú šírku pásma. FatCow má tri špecializované ponuky. Plány spoločnosti FatCow sú ceny o niečo nižšie ako ceny GoDaddy, ale majú menej úložného priestoru a obmedzenú šírku pásma.

Credits GoDaddy ponúka rôzne marketingové kredity v závislosti od vašej polohy. FatCow poskytuje bezplatný marketing s kreditom 100 dolárov pre Bing / Yahoo a 100 dolárov pre Google AdWords. Obaja predávajú doménové mená a FatCow a GoDaddy poskytujú jeden rok bezplatnej registrácie nových účtov.

Garancia vrátenia peňazí: GoDaddy a FatCow poskytujú záruky vrátenia peňazí. GoDaddy ponúka štandardnú 30-dňovú záruku na ročné a vyššie podmienky. V prípade mesačných programov je plná refundácia GoDaddy obmedzená na 48 hodín a potom je hodnotená. FatCow má priemyselnú štandardnú 30-dňovú záruku (ak bola zakúpená pomocou kreditnej karty). Ak máte bezplatnú registráciu domény na serveroch GoDaddy alebo FatCow, zadržia vám poplatok za registráciu domény z refundácie a ponecháte si názov domény..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

Pri propagačných cenách má FatCow výhodu v cenách. Aj pri obnovovaní cien je plán FatCow nižší ako podobné plány GoDaddy (ale iba mierne). Avšak, ak vám to nevadí obmedzené funkcie, GoDaddy ponúka výber úrovní pre menej ako jediný plán FatCow. Používatelia Windows by si museli zvoliť GoDaddy, pretože FatCow je iba Linux.

Ako ľahko sa používajú GoDaddy a FatCow

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. GoDaddy a FatCow používajú rôzne ovládacie panely. GoDaddy používa cPanel, ale rozhranie trochu modifikuje. Používateľské rozhranie cPanel je priemyselným štandardom a obsahuje väčšinu funkcií potrebných na správu vašich webových stránok. Pre svoje plány Windows používa GoDaddy Plesk. FatCow poskytuje menej používaný vDeck, ktorý je tiež založený na ikonách, ale je efektívnejší. Je tiež prispôsobiteľný.

Inštalátor jedným kliknutím. GoDaddy ponúka inštaláciu aplikácie jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom programu cPanel. FatCow poskytuje inštaláciu niektorých aplikácií jedným kliknutím prostredníctvom MOJO Marketplace. Obaja majú na jedno kliknutie inštaláciu programu WordPress.

Navigácia na webe. Stránky GoDaddy aj FatCow poskytujú informácie, ktoré potrebujete na výber plánov, ktoré zodpovedajú vašim potrebám. GoDaddy ponúka okrem hosťovania aj ďalšie produkty, takže navigácia je trochu mätúcejšia a jej stránky vyžadujú veľa rolovania. Domovská stránka GoDaddy obsahuje registráciu domény viac ako hosťovanie. FatCow je cutesy so svojou témou týkajúcou sa kravy, ale informácie sú jasne prezentované a dajú sa ľahko nájsť.

Stanovisko k jednoduchému použitiu

FatCow aj GoDaddy majú svoje plusy. FatCow zjednodušuje výber zdieľaného plánu hostingu – existuje iba jeden plán. GoDaddy vám však ponúka lacnejšie možnosti (aj keď s menším počtom funkcií). Ovládací panel GoDaddy je založený na priemyselnom štandarde cPanel. Navigácia na webovej stránke FatCow je jednoduchšia.

Podpora GoDaddy a FatCow

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Na základe recenzií zákazníkov by sa zariadenie GoDaddy nemalo považovať za lepšie ako priemerné. FatCow sa zaväzuje poskytovať kvalitnú podporu a uvádza, že ak sa im nepodarí splniť ich sľuby, dostanete mesiac bezplatného hostenia. Obaja majú podporný personál, ktorý je považovaný za priateľského a informovaného.

GoDaddy aj FatCow majú telefón, e-mail a live chat 24/7, ako aj rozsiahle vedomostné základne. GoDaddy poskytuje informatívne články okrem svojho blogu v sekcii „GoDaddy Garage“. FatCow má komunitný adresár, ktorý obsahuje zoznam webových stránok hostených na FatCow podľa žánru. GoDaddy aj FatCow majú blog (posledný príspevok v FatCowe bol v októbri 2015).

Stanovisko k podpore používateľov

Obe ponúkajú mnoho spôsobov kontaktu, takže získanie pomoci je jednoduché. Podpora GoDaddy je hodnotená ako priemerná väčšina zákazníkov, ktorí sa k nej vyjadria. Obe spoločnosti by však poskytovali primeranú podporu a služby zákazníkom.

Užívateľské recenzie na GoDaddy and FatCow

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Recenzie nikdy nepoužívajte ako jediný rozhodujúci faktor pri výbere hostiteľa. Ak sa však v zákazníckych recenziách niečo neustále objavuje, bude možno potrebné prešetriť ho. Majte na pamäti, že tí, ktorí venujú čas písaniu recenzií, sú vo všeobecnosti vášnivým zákazníkom – takže väčšina recenzií je výrazne negatívna alebo silne pozitívna.

Negatívne recenzie pre GoDaddy a FatCow

Choď oci.. Väčšina negatívnych recenzií zariadenia GoDaddy sa týka zlej podpory zákazníkov, prísnych obmedzení niektorých plánov a prestojov.

Tučná krava. Spoločnosť FatCow získala negatívne recenzie na spôsob, akým sa s nadmerným využívaním zdieľaných plánov zaobchádza. Zákazníci sa domnievajú, že by mala existovať väčšia transparentnosť toho, čo spôsobuje pozastavenie.

Pozitívne recenzie pre GoDaddy a FatCow

Choď oci.. Pozitívne recenzie od zákazníkov GoDaddy komentujú jeho služby registrácie domén a ceny za hosťovanie.

Tučná krava. FatCow získava pozitívne recenzie od zákazníkov za ich služby a jednoduchosť svojho jedného plánu.

Názor na recenzie používateľov

Zdá sa, že recenzie ukazujú, že systém GoDaddy sa sústreďuje na to, že je registrátorom domény, a hosting webových stránok je premyslený. FatCow má spravodlivý podiel na negatívnych recenziách, ale väčšina sa zdá byť pozitívnejšia. Na základe samotných recenzií by sa obidva mohli pri webhostingu považovať za mierne nadpriemerné.

Záver porovnania GoDaddy a FatCow

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Pre obidve tieto hostingové spoločnosti existujú výhody a nevýhody.

Dôvody, prečo zvoliť FatCow pred GoDaddy:

 • Jednoduchosť výberu plánu
 • Viac neobmedzených funkcií v plánoch
 • Úložisko SSD v pláne Essentials WordPress
 • Nižšie ceny

Dôvody, prečo si vybrať GoDaddy over FatCow:

 • Okrem hostingu predáva aj viac webových produktov
 • Možnosti systému Linux a Windows pre všetky plány
 • Viac úrovní pre viac možností v plánoch
 • Priemyselný štandard cPanel (aj keď upravený)
 • Nie je vo vlastníctve EIG (čo môže byť pre niektorých faktorom)

GoDaddy by mohol byť pre začiatočníkov najvhodnejší, pretože všetko, čo súvisí s webom od názvu domény po SSL, marketing a SEO služby a online účtovníctvo, je možné získať z jednej stránky..

FatCow ponúka jednoduchosť jedného alebo dvoch plánov, čo uľahčuje výber. Malé podniky zistia, že FatCow má neobmedzenú šírku pásma a úložisko príťažlivé.

Ak máte pocit, že v budúcnosti môžete prevádzať hostiteľov, cPanel GoDaddy vám uľahčí prenos do viacerých spoločností ako vCeck FatCow..

Ak požadujete servery Windows, GoDaddy je vaša jediná voľba medzi týmito dvoma, pretože FatCow ponúka iba Linuxové plány.

Pri hľadaní hostiteľa webu, samozrejme, existujú aj iné alternatívy. InMotion Hosting ponúka jednu z najlepších záruk vrátenia peňazí v priemysle – 90-dňové záruky vrátenia peňazí v porovnaní s 30-dňovými zárukami GoDaddy a FatCow..

Pre tých, ktorým nevadí, že míňajú len o pár dolárov viac, ako je rozpočet, za získanie prémiových funkcií a niektoré z najrýchlejších časov načítania a odozvy, je spoločnosť SiteGround hostiteľskou spoločnosťou, ktorá stojí za preskúmanie.

Máte nejaké otázky týkajúce sa GoDaddy alebo FatCow? Aké máte skúsenosti s webhostingom? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map