GoDaddy vs. FatCow: Který byste měli použít?

Snažili jste se překonat všechny zmatky a najít webhostingovou společnost, která bude pro vaše webové stránky vhodná? Zde je srovnání dvou podniků, které podnikají od 90. let – GoDaddy začal v roce 1997, FatCow v roce 1998.


GoDaddy je známý registrátor domén, ale také hostí 13 milionů zákazníků. FatCow se zaměřuje na zjednodušení věcí pro zákazníka tím, že eliminuje to, čemu říkají „techno-blábolení“. GoDaddy i FatCow sdílejí hosting, spravují WordPress, VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy nabízí možnosti Linux a Windows pro všechny plány; FatCow je založen na Linuxu. GoDaddy a FatCow poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a dedikované serverové plány. Arvixe má možnosti Linux i Windows, zatímco iPage je pouze Linux.

GoDaddy získal řadu ocenění „best of“ a získal proslulost za kontroverzní reklamní kampaně. V roce 2012 byla jmenována Fortune 100 „Nejlepší společností, pro kterou je třeba pracovat“. FatCow také získal mnoho ocenění – ačkoli většina „nejlepších“ vyznamenání byla udělena na začátku až do poloviny roku 2000.

Začínal jako Jomax Technologies v roce 1997, Go Daddy v roce 1999 a stal se GoDaddy v roce 2006 (obě jména byla kombinována), GoDaddy je ve vlastnictví soukromé investiční skupiny – i když zakladatel Bob Parsons je stále největším akcionářem. FatCow koupila společnost Endurance International Group (EIG) v roce 2007.

EIG vlastní mnoho webhostingových společností, ale provozuje je pod vlastním původním jménem. I když nejde o klony, jsou podobné, a pokud jste měli problém s hostitelem ve vlastnictví EIG, můžete mít stejné problémy s jiným hostitelem ve vlastnictví EIG..

Porovnejte výkon GoDaddy a FatCow

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Uptime je jednou z nejdůležitějších věcí, které může poskytnout webový hostitel. Pokud jsou jejich servery nefunkční, váš web je nefunkční a ztratíte diváky a zákazníky. GoDaddy garantuje provozuschopnost nejméně 99,9%. Pokud web klesne o 0,1% nebo více z 99,9% za jeden měsíc, bude vám připsáno 5% z hostitelského poplatku za daný měsíc. FatCow nenabízí záruku dostupnosti.

Výkon. GoDaddy používá procesory Core i7 ve svých sdílených plánech a Xeons ve svých VPS a dedikovaných plánech. FatCow používá úložiště SSD ve svém plánu WordPress Essentials.

Testování webu hostovaného na GoDaddy přineslo dobu načítání 2,91 s, rychlejší než 56% webů testovaných pomocí Pingdomu. Srovnatelné místo FatCow načtené za 2,54 s, rychlejší než 62% testovaných stránek.

Spolehlivost. GoDaddy má datové centrum, které vlastní ve Phoenixu v Arizoně, a pronajímá si dvě další arizonská centra v Mese a Scottsdale. GoDaddy má další datová centra v Chicagu, Los Angeles a Ashburn ve Virginii. Evropské centrum se nachází v Amsterdamu a asijské centrum se nachází v Singapuru. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty.

FatCow používá dvě datová centra v oblasti Boston, Massachusetts. Datová centra mají nepřetržitý monitoring na místě kvůli bezpečnosti a správě. Jsou také plně redundantní a spolehlivé s redundantním připojením k internetu. Servery datových center jsou vyvážené a využívají klastry NetApp, což zvyšuje rychlost a spolehlivost.

Stanovisko k výkonu GoDaddy a FatCow

FatCow nemá záruku dostupnosti, což by mohlo být problém, i když FatCow je v době načítání a testu odezvy mírně rychlejší než GoDaddy.

Vlastnosti GoDaddy a FatCow

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: Bohužel, zatímco jsou populární slova u webhostingových společností, „neomezený“ nebo „neměřený“ neznamená „vše, co můžete použít“. Místo toho se týká toho, co hostitelská společnost „považuje za rozumné použití“.

Registrace domény. Zatímco oba hostitelé jsou registrátory domén, GoDaddy je největším registrátorem v oboru s více než 60 miliony domén pod správou. GoDaddy nabízí jeden rok registrace domény zdarma pro počáteční období, pokud je doba 12 měsíců nebo delší.

FatCow také nabízí bezplatnou registraci domény na jeden rok, a bezplatný převod domény, pokud jste registrováni jinde a chcete ji přesunout do FatCow.

Tvůrce webových stránek. GoDaddy má Web Builder, který má rozhraní drag-and-drop, počínaje promo cenou $ 1 za měsíc. FatCow nabízí Weebly Basic zdarma, který je omezen na pětistránkové webové stránky. Verze Pro je k dispozici za příplatek.

Databáze. V závislosti na zvoleném plánu nabízí GoDaddy od 10 do neomezených databází MySQL. FatCow má neomezené databáze MySQL ve všech svých plánech.

E-mailové účty. GoDaddy nabízí v závislosti na vašem plánu 100 až 1 000 účtů se 100 MB až 1 GB úložného prostoru. FatCow poskytuje neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů ve všech svých plánech.

Hosting WordPress. GoDaddy a FatCow nabízejí spravované plány WordPress. Přestože spravované plány WordPress obvykle stojí o něco víc, technická stránka, jako je aktualizace a oprava softwaru, je pro vás provedena hostitelem, což vám umožňuje soustředit se na obsah vašich stránek.

Pojď tatiGoDaddy má čtyři plány WordPress. Základní, který je omezen na jeden web, 25 000 návštěvníků měsíčně a 10 GB úložiště SSD. Deluxe s jedním webem, 100 000 návštěvníky a 15 GB úložiště. Ultimate se dvěma weby, 400 000 návštěvníky a 30 GB SSD úložiště; a vývojář s až 5 weby, 800 000 návštěvníky a 50 GB úložiště SSD. Všechny plány přicházejí s volnou doménou při objednání ročního období. Horní dvě úrovně také přicházejí s SSL certifikátem zdarma po dobu jednoho roku a plán Ultimate zahrnuje zdarma SiteLock.

Tlustá kráva.FatCow má dva plány WordPress, Starter a Essential. Oba mají neomezené úložiště, neomezený počet povolených webů a neomezenou šířku pásma. Hlavní rozdíly spočívají v tom, že úložiště Essential je SSD (Starter’s not not) a Essential má rozšířené zabezpečení.

eCommerce řešení. GoDaddy nabízí zdarma nákupní vozíky, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další, prostřednictvím ovládacího panelu. FatCow nabízí ShopSite Basic zdarma a pokročilejší plány ShopSite za další měsíční poplatky.

Zálohy. GoDaddy má plán zálohování a obnovy stránek za měsíční poplatek se sdílenými plány a bezplatné denní zálohy na WordPress, VPS a vyhrazené plány. FatCow provádí denní zálohy serveru. Za měsíční poplatek nabízejí Zálohování a obnovení stránek, které provádí automatické zálohy a umožňují obnovení na úrovni souborů.

Zabezpečení hostingu. GoDaddy prohledává a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a poskytuje to, co nazývá „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastavit uživatelská oprávnění k omezení přístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin a BoxTrapper pro filtrování e-mailů. FatCow má také filtrování spamu pro e-mail.

FatCow nabízí bezplatné sdílené SSL a lze si zakoupit soukromé SSL. GoDaddy poskytuje zdarma sdílené SSL pro své plány, přičemž nejvyšší úrovně získávají privátní SSL zdarma.

GoDaddy nabízí Windows nebo Linux možnosti pro všechny své plány; FatCow je založen na Linuxu.

Kontrolní panel. GoDaddy používá cPanel, ale provedl nějaké přizpůsobení, které může být pro běžné uživatele cPanel neznámé. FatCow používá vDeck. Nejnovější verze 4 ji zefektivnila, ale pokud budete později změnit hostitele, může být problém s přenosem webu bez použití protokolu cPanel..

Zelený. FatCow využívá větrnou energii k dosažení 100% své síly. Pokud chcete inzerovat tuto skutečnost, FatCow dodává odznaky, které můžete umístit na svůj web.

Extras. Kromě hostingových plánů nabízí GoDaddy také služby SEO, online marketing a designové služby za poplatky. GoDaddy i FatCow mají plány prodejců a přidružené programy. FatCow poskytuje Bing / Yahoo 100 000 dolarů na reklamu a 100% kreditu na Google AdWords.

Stanovisko ke klíčovým funkcím GoDaddy a FatCow

GoDaddy je průmyslová webová stránka pro registraci domén, ale neomezená šířka pásma, databáze a funkce e-mailu společnosti FatCow pro všechny její plány poskytují výhodu a společnost FatCow uvádí, že se zaměřuje na malé podniky. GoDaddy má však lepší bezpečnostní funkce a používá průmyslový standard cPanel.

Porovnejte plány webhostingu a ceny GoDaddy a FatCow

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Abychom zůstali konkurenceschopní, v tomto odvětví jsou běžné speciální cenové propagace. Ceny jsou zde nabízeny v době tohoto srovnání. Měli byste si uvědomit, že promo ceny jsou dobré pouze pro první funkční období a obnovovací ceny jsou často mnohem vyšší, takže registrace na delší období znamená lepší úspory. Ve skutečnosti, registrace na delší období, bez ohledu na probíhající propagační akce, obvykle vede k cenovému poklesu.

Sdílený webhosting

Pojď tati. GoDaddy nabízí šest sdílených plánů – tři pro Windows a tři pro Linux servery. Ekonomika umožňuje jeden web, neomezenou šířku pásma a 100 GB úložného prostoru, za 3,99 $. Luxusní, za 4,99 $ měsíčně, a Ultimate, za 7,99 $ za měsíc, nabízejí neomezené weby, neomezenou šířku pásma a neomezené úložiště. Všechny plány přicházejí s volným rokem registrace domény na roční plán. E-mailové účty jsou omezeny na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate přidává zdarma SSL certifikát na jeden rok.

Tlustá kráva. FatCow pracuje na přesvědčení, že je prostě lepší. Nabízejí jeden sdílený plán za 49 USD ročně (cena za obnovení je téměř třikrát vyšší). Součástí je bezplatná registrace domény na jeden rok. Je vybaven neomezenou šířkou pásma, e-mailem, databázemi MySQL a úložištěm.

Spravovaný hosting WordPress GoDaddy nabízí čtyři plány. Umožňuje jedno místo na dvou nižších vrstvách, zatímco nejvyšší úroveň umožňuje pět webových stránek. GoDaddy omezuje počet návštěvníků za měsíc na základě vašeho plánu a množství úložiště SSD se liší podle plánu. Ceny GoDaddy jsou 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ a 13,99 $ měsíčně. FatCow nabízí dva plány, oba s neomezeným úložištěm a šířkou pásma. Startér je 3,75 $ za měsíc a Essentials je 6,95 $ za měsíc – hlavní rozdíl spočívá v tom, že rychlost a bezpečnostní funkce jsou pro plán Essentials lepší.

Hostování VPS a dedikovaného serveru GoDaddy nabízí více plánů VPS, pět plánů pro Linux a pět pro Windows – plány Windows stojí asi 10 dolarů měsíčně více. Plány GoDaddy nabízejí neomezenou šířku pásma a 40 GB až 250 GB úložiště (v závislosti na úrovni). FatCow nabízí tři plány, ceny o něco nižší než ceny GoDaddy za podobné funkce. Plány FatCow však mají omezenou šířku pásma a úložiště.

GoDaddy také nabízí pět vyhrazených plánů pro Linux a 5 pro Windows. Plány systému GoDaddy pro Windows běží o zhruba 30 USD více než plány pro Linux. Všechny plány společnosti GoDaddy mají neomezenou šířku pásma. FatCow má tři specializované nabídky. Plány FatCow jsou ceny o něco nižší než GoDaddy, ale mají méně úložného prostoru a omezenou šířku pásma.

Úvěry GoDaddy nabízí různé marketingové kredity v závislosti na vaší poloze. FatCow poskytuje bezplatný marketing s kreditem 100 USD pro Bing / Yahoo a 100 USD pro Google AdWords. Oba prodávají doménová jména a FatCow a GoDaddy poskytují jeden nový rok registrace nových účtů.

Záruka vrácení peněz: GoDaddy a FatCow nabízejí záruky vrácení peněz. GoDaddy nabízí standardní 30denní záruku na roční a vyšší podmínky. U měsíčních plánů je plná náhrada GoDaddy omezena na 48 hodin a poté je hodnocena. FatCow má průmyslovou standardní 30denní záruku (pokud je zakoupena kreditní kartou). Pokud máte bezplatnou registraci domény na GoDaddy nebo FatCow, ztratí vám poplatek za registraci domény z refundace a ponecháte si doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

V promo cenách má FatCow výhodu v cenách. I při obnovovacích cenách je plán FatCow menší než podobné plány GoDaddy (ale jen nepatrně). Pokud vám však nevadí omezené funkce, nabízí GoDaddy výběr úrovní pro méně než jediný plán FatCow. Uživatelé Windows by si museli vybrat GoDaddy, protože FatCow je pouze Linux.

Jak snadné používat GoDaddy a FatCow

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. GoDaddy a FatCow používají různé ovládací panely. GoDaddy používá cPanel, ale trochu modifikuje rozhraní. Uživatelsky přívětivé rozhraní cPanelu je průmyslovým standardem a má většinu funkcí potřebných pro správu vašeho webu. Pro své plány Windows používá GoDaddy Plesk. FatCow poskytuje méně rozšířený vDeck, který je také založen na ikonách, ale je efektivnější. Je také přizpůsobitelný.

Instalační služba jedním kliknutím. GoDaddy nabízí instalaci aplikace jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím cPanel. FatCow zajišťuje instalaci některých aplikací jedním kliknutím prostřednictvím MOJO Marketplace. Oba mají nainstalovanou aplikaci WordPress jedním kliknutím.

Navigace na webu. Webové stránky GoDaddy i FatCow poskytují informace, které potřebujete k výběru plánů, které odpovídají vašim potřebám. GoDaddy nabízí kromě hostování více produktů, takže je o něco více matoucí při navigaci a jeho stránky vyžadují mnoho rolování. Domovská stránka GoDaddy obsahuje registraci domény více než hostování. FatCow je cutesy s tématem souvisejícím s kravami, ale informace jsou jasně prezentovány a snadno k nalezení.

Stanovisko k snadnému použití

FatCow i GoDaddy mají své plusy. FatCow usnadňuje výběr sdíleného hostovacího plánu – existuje pouze jeden plán. GoDaddy vám však nabízí levnější možnosti (i když s menším počtem funkcí). Ovládací panel GoDaddy je založen na průmyslovém standardu cPanel. Navigace na webu FatCow je snadnější.

Podpora GoDaddy a FatCow

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Na základě hodnocení zákazníků by GoDaddy nemusel být považován za lepší než průměr. FatCow se zavazuje k vysoce kvalitní podpoře a uvádí, že pokud neplní své sliby, obdržíte jeden měsíc bezplatného hostingu. Oba mají podpůrný personál, který je považován za přátelský a dobře informovaný.

GoDaddy i FatCow mají telefon, e-mail, živý chat 24/7 a rozsáhlé databáze znalostí. GoDaddy poskytuje informativní články kromě svého blogu v „GoDaddy Garage“. FatCow má adresář komunity, který uvádí seznam webů hostovaných na FatCow podle žánru. GoDaddy i FatCow mají blog (i když poslední příspěvek ve FatCowu byl v říjnu 2015).

Stanovisko k podpoře uživatelů

Oba nabízejí mnoho způsobů kontaktu, takže získání pomoci je snadné. Podpora GoDaddy je hodnocena průměrně většinou zákazníků, kteří se k tomu vyjádří. Obě společnosti by však zajistily odpovídající podporu a služby zákazníkům.

Uživatelské recenze GoDaddy and FatCow

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Nikdy nepoužívejte recenze jako jediný určující faktor při výběru hostitele. Pokud se však v zákaznických recenzích něco objevuje, může být nutné jej prošetřit. Mějte na paměti, že ti, kdo si udělají čas na psaní recenzí, jsou obvykle vášnivým zákazníkem – takže většina recenzí je silně negativní nebo silně pozitivní.

Negativní recenze pro GoDaddy a FatCow

Pojď tati.. Většina negativních recenzí GoDaddy se týká špatné podpory zákazníků, přísných omezení na některé plány a prostojů.

Tlustá kráva. Společnost FatCow získala negativní hodnocení způsobu, jakým je nakládáno s nadměrným používáním sdílených plánů. Zákazníci se domnívají, že by měla být větší transparentnost, co způsobuje pozastavení.

Pozitivní recenze pro GoDaddy a FatCow

Pojď tati.. Pozitivní recenze od zákazníků GoDaddy komentují její registrační služby a ceny hostingů.

Tlustá kráva. FatCow získává pozitivní hodnocení od zákazníků za jeho služby a jednoduchost svého jednorázového hostování.

Názor na uživatelské recenze

Zdá se, že recenze ukazují, že se GoDaddy soustředí na to, že je registrátorem domény, a hosting webových stránek je dodatečnou myšlenkou. FatCow má spravedlivý podíl na negativních recenzích, ale většina se zdá být pozitivnější. Na základě samotných recenzí lze oba typy webhostingu považovat za mírně nadprůměrné.

Závěr o srovnání GoDaddy a FatCow

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Pro obě tyto hostingové společnosti existují výhody a nevýhody.

Důvody, proč zvolit FatCow před GoDaddy:

 • Jednoduchost při výběru plánu
 • Více neomezených funkcí v plánech
 • Úložiště SSD v plánu Essentials WordPress
 • Nižší ceny

Důvody, proč zvolit GoDaddy over FatCow:

 • Kromě hostování prodává více webových produktů
 • Možnosti systému Linux a Windows pro všechny plány
 • Více úrovní pro více možností v plánech
 • Průmyslový standard cPanel (i když upravený)
 • Není ve vlastnictví EIG (což může být pro některé faktorem)

GoDaddy by mohl být nejvhodnější pro začátečníky, protože vše, co souvisí s webem od názvu domény po SSL, marketing a SEO služby a online účetnictví, lze získat z jednoho webu.

FatCow nabízí jednoduchost jednoho nebo dvou plánů, což usnadňuje výběr. Malé podniky považují neomezenou šířku pásma a úložiště FatCow za atraktivní.

Pokud máte pocit, že v budoucnu můžete převést hostitele, cPanel GoDaddy vám usnadní přístup k více společnostem než vCeck společnosti FatCow..

Pokud požadujete servery Windows, GoDaddy je vaše jediná volba mezi těmito dvěma, protože FatCow nabízí pouze Linuxové plány.

Při hledání webového hostitele samozřejmě existují i ​​jiné alternativy. InMotion Hosting nabízí jednu z nejlepších záruk vrácení peněz v oboru – 90denní záruky vrácení peněz ve srovnání s 30denními zárukami GoDaddy a FatCow.

Pro ty, kterým nevadí strávit jen pár dolarů více než rozpočet, aby získali prvotřídní funkce a některé z nejrychlejších časů načítání a odezvy, SiteGround je hostingová společnost, která stojí za prozkoumání.

Máte nějaké dotazy ohledně GoDaddy nebo FatCow? Jaké jste měli zkušenosti s webhostingem? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map