GoDaddy vs. DreamHost: Ktorého hostiteľa webu by ste si mali zvoliť?

Toto porovnávanie typu one-on-one sa robí, aby ste mohli ľahšie prekonať zmätok a nájsť webhostingovú spoločnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Pozrime sa na dva, ktoré sa konajú od konca 90. rokov 20. storočia – GoDaddy a DreamHost.


GoDaddy má takmer 13 miliónov zákazníkov a DreamHost má viac ako 1,5 milióna stránok. GoDaddy aj DreamHost poskytujú zdieľaný hosting, spravované WordPress, VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy ponúka možnosti Linux a Windows pre všetky plány, zatiaľ čo DreamHost má plány založené na Linuxe.

GoDaddy bol v roku 2012 vymenovaný za „Fortune 100“ Najlepšia spoločnosť pre prácu ”, získal množstvo ocenení„ best of “a získal známosť za kontroverzné reklamné kampane. DreamHost tiež získal mnoho ocenení – vrátane ocenenia PCMag „Best Business Host Award“ v rokoch 2014 a 2015

GoDaddy začal v roku 1997 ako Jomax Technologies a v roku 1999 bol rebrandingovaný ako Go Daddy. V roku 2006 sa obe mená skombinovali a značka sa stala GoDaddy. Súkromná investičná skupina vlastní GoDaddy. Zakladateľ spoločnosti Bob Parsons však zostáva najväčším individuálnym akcionárom. DreamHost založili štyria vysokoškolskí študenti v roku 1997 a stále je v súkromnom vlastníctve so sídlom v Kalifornii v Los Angeles..

Porovnajte výkonnosť zariadení GoDaddy a DreamHost

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú by webhostingová spoločnosť mala poskytnúť, je prevádzka. Ak sú servery nefunkčné, vaše stránky sa nezobrazia a stratíte divákov a zákazníkov. GoDaddy garantuje dostupnosť najmenej 99,9%. Ak stránka klesne o 0,1% alebo viac z 99,9% za mesiac, dostanete 5% z hostiteľského poplatku za tento mesiac. DreamHost ponúka o niečo lepšiu 100% záruku dostupnosti a s vrátením jedného dňa hosťovania za každú hodinu prestojov, keď sa problém nahlási..

výkon. GoDaddy používa procesory Core i7 vo svojich zdieľaných plánoch a Xeons vo svojich VPS a dedikovaných plánoch. DreamHost využíva procesory AMD a úložisko SSD.

Testovanie lokality hostenej na GoDaddy prinieslo čas načítania 2,91 s, rýchlejší ako 56% stránok testovaných pomocou Pingdom. Porovnateľná webová stránka DreamHost načítaná za 2,10 s, rýchlejšia ako 70% testovaných stránok.

Spoľahlivosť. GoDaddy má dátové centrum, ktoré vlastní vo Phoenixe v Arizone a prenajíma si dve ďalšie arizonské centrá v Mese a Scottsdale. GoDaddy má ďalšie dátové centrá v Chicagu, Los Angeles a Ashburn vo Virgínii. Medzinárodné potreby sa uspokojujú s európskym centrom v Amsterdame a ázijským centrom so sídlom v Singapure. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty.

DreamHost má dátové centrá v Los Angeles a Irvine, Kalifornia, Portland, Oregon a Ashburn vo Virgínii. Plánuje sa konsolidácia kalifornských dátových centier do centra Portlandu. V dátových centrách spoločnosti DreamHost existuje redundancia napájania a chladenia a nepretržitá bezpečnosť.

Stanovisko k predstaveniu GoDaddy a DreamHost

DreamHost má o niečo lepšiu záruku dostupnosti a rýchlejší čas načítania a odozvy ako GoDaddy v testoch.

Funkcie GoDaddy a DreamHost

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: „Neobmedzený“ alebo „nemeraný“ sú populárne slová u webhostingových spoločností. Bohužiaľ to neznamená, čo si myslíte – „všetko, čo môžete použiť.“ Namiesto toho sa týka toho, čo hostiteľská spoločnosť „považuje za primerané použitie“.

Registrácia domény. Zatiaľ čo obaja hostitelia sú registrátormi domén, GoDaddy je najväčší registrátor na svete s viac ako 60 miliónmi domén spravovaných. GoDaddy ponúka jeden rok bezplatnej registrácie domény pre počiatočné obdobie, keď je toto obdobie 12 mesiacov alebo dlhšie. DreamHost tiež ponúka bezplatnú registráciu domény na jeden rok.

Tvorca webových stránok. GoDaddy má rozhranie drag-and-drop so svojím Web Builderom, začínajúc promo cenou $ 1 mesačne. DreamHost nemá vo svojich plánoch integrovaný nástroj na tvorbu webových stránok.

databázy. V závislosti od vybraného plánu ponúka GoDaddy od 10 do neobmedzených databáz MySQL. DreamHost má neobmedzené databázy všetkých svojich plánov.

E-mailové účty. GoDaddy ponúka podľa vášho plánu 100 až 1 000 účtov so 100 MB až 1 GB úložného priestoru. DreamHost poskytuje neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov vo všetkých svojich plánoch.

Hosting WordPress. GoDaddy aj DreamHost ponúkajú spravované plány WordPress. V spravovanom programe WordPress sa zálohy a aktualizácie na vašom webe vykonávajú za vás, čo vám umožňuje zamerať sa na dôležitú vec – vytváranie obsahu vašich stránok.

Choď oci.GoDaddy má štyri plány WordPress. Základný plán, ktorý je obmedzený na jedno miesto, 25 000 návštevníkov mesačne a 10 GB úložného priestoru SSD. Luxusný plán s jedným miestom, 100 000 návštevníkmi a 15 GB úložného priestoru. Konečný plán s dvoma webmi, 400 000 návštevníkmi a úložiskom SSD s kapacitou 30 GB. Plán pre vývojárov s až 5 webmi, 800 000 návštevníkmi a 50 GB úložiska SSD. Pri objednávaní ročného obdobia majú všetci bezplatnú doménu. Horné dve úrovne tiež prichádzajú s certifikátom SSL zadarmo na jeden rok a plán Ultimate obsahuje bezplatnú službu SiteLock.

Dreamhost DreamHost ponúka jeden spravovaný plán WordPress, ktorý obsahuje rýchlosť a hodnotu. Je hostený na VPS a obsahuje 30 GB SSD úložiska, bezplatné SSL, ukladanie do vyrovnávacej pamäte, samostatný hosting pre databázu MySQL, neobmedzený počet návštevníkov a žiadne obmedzenia pre doplnky..

Riešenie elektronického obchodu. GoDaddy a DreamHost ponúkajú prostredníctvom nákupného košíka bezplatné nákupné vozíky, ako napríklad Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. DreamHost tiež podporuje Café Commerce, komerčného staviteľa stránok elektronického obchodu. Doplnky pre nákupy WordPress, ako napríklad WooCommerce, sú k dispozícii od oboch hostiteľov pre weby WordPress.

zálohy. GoDaddy má plán zálohovania a obnovy stránok za mesačný poplatok so zdieľanými plánmi a bezplatné denné zálohy na WordPress, VPS a špecializované plány. Zásada spoločnosti DreamHost zakazuje ukladanie záloh stránok na server v zdieľaných plánoch – zálohy je potrebné stiahnuť a odstrániť z hostiteľského servera čo najskôr po ich vytvorení. Dáta a databázy webových stránok sa automaticky zálohujú, ale zálohy nie sú zaručené.

Zabezpečenie hostingu. GoDaddy skenuje a proaktívne koná proti DDoS hrozbám a poskytuje to, čo nazýva „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastaviť užívateľské oprávnenia na obmedzenie prístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin, ako aj BoxTrapper, na filtrovanie e-mailov. DreamHost poskytuje antispam pre svoj e-mail so Spamhausom a poskytuje ochranu DDoS prostredníctvom služieb Arbor Networks.

GoDaddy poskytuje zadarmo zdieľaný SSL pre svoje plány, pričom najvyššie úrovne získavajú súkromný SSL zadarmo. DreamHost ponúka SSL so šifrovaním jeho plánov.

GoDaddy ponúka možnosti systému Windows alebo Linux pre všetky svoje plány; DreamHost je založený iba na Linuxe.

Ovládací panel. GoDaddy používa cPanel, ale urobil nejaké úpravy, ktoré môžu spôsobiť, že bežným používateľom cPanel nebude známy. DreamHost používa proprietárny ovládací panel. Je bohatá na funkcie, ale každému, kto má skúsenosti s cPanel, sa to môže zdať mätúce na začiatku.

zelená. DreamHost nakupuje kredity obnoviteľnej energie a tvrdí, že jeho stopa je uhlíkovo neutrálna.

extras. GoDaddy ponúka okrem plánovania hostingu aj služby SEO, online marketing a dizajnové služby za príplatok. GoDaddy má tiež plány predaja. GoDaddy aj DreamHost majú pridružené programy. DreamHost tiež poskytuje Bing / Yahoo reklamný kredit vo výške 100 dolárov.

Stanovisko k hlavným funkciám GoDaddy a DreamHost

GoDaddy môže byť odvetvovým registračným serverom pre registráciu domén, ale neobmedzená šírka pásma, databázy a e-mailová funkcia spoločnosti DreamHost pre všetky jej plány poskytuje výhodu pre podniky strednej a väčšej veľkosti a jednotlivcov s vysokými návštevnosťami. DreamHost tiež zjednodušuje spravované WordPress s jedným plánom s funkciami rovnakými alebo vylepšujúcimi plány od GoDaddy. GoDaddy má výhodu pre tých, ktorí potrebujú Windows, pretože DreamHost je iba Linux.

Porovnajte plány webhostingu a ceny GoDaddy a DreamHost

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Ceny pre spoločnosti poskytujúce webhosting sú pohyblivým cieľom. Na udržanie konkurencieschopnosti sa počas celého roka poskytujú špeciálne propagácie. Ceny sú tu ponúkané v čase tohto porovnania. Mali by ste si uvedomiť, že promo ceny sú dobré iba pre prvé obdobie služby, takže registrácia na dlhšie obdobie znamená vyššie úspory. Ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie bez ohľadu na prebiehajúce propagačné akcie, zvyčajne to znamená, že dôjde k cenovej prestávke.

Zdieľaný webhosting.

Choď oci. GoDaddy ponúka tri zdieľané plány, pokiaľ ide o možnosti systému Windows aj Linux. Úspora umožňuje jedno miesto, neobmedzenú šírku pásma a 100 GB úložného priestoru, za 3,99 dolárov. Deluxe za 4,99 dolárov mesačne a Ultimate za 7,99 dolárov mesačne ponúkajú neobmedzené webové stránky, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko. Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény podľa ročného plánu. E-mailové účty sú obmedzené na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate pridáva zadarmo SSL certifikát na jeden rok.

Dreamhost. DreamHost zjednodušuje jeden zdieľaný plán. Plán prichádza s neobmedzeným všetkým – neobmedzené úložisko, neobmedzená šírka pásma, neobmedzené e-mailové účty a neobmedzené domény. Na trojročné obdobie je cena 7,99 dolárov mesačne. S plánom prichádza bezplatná registrácia domény na jeden rok, ako aj bezplatný SSL. Za poplatok 5,95 dolárov mesačne je k dispozícii vyhradená adresa IP.

Spravovaný hosting WordPress

Choď oci. GoDaddy ponúka štyri plány. Najnižšie dve umožňujú jednu webovú stránku, zatiaľ čo druhá horná časť umožňuje dve webové stránky a najvyššia úroveň umožňuje 5. GoDaddy obmedzuje počet návštevníkov mesačne na základe vášho plánu a množstvo úložiska SSD sa líši podľa plánu. Ceny GoDaddy sú 3,99 dolárov, 4,49 dolárov, 7,99 dolárov a 13,99 dolárov mesačne.

Dreamhost. DreamHost má jeden plán na 19,95 dolárov mesačne, takže je o niečo vyššia ako najvyššia úroveň GoDaddy. Plán WordPress spoločnosti DreamHost sa však dodáva so špecializovanou adresou IP, používa infraštruktúru SSD, umožňuje mesačne neobmedzený počet návštevníkov a je umiestnený na serveroch VPS. Je obmedzený na jednu stránku a jednu databázu MySQL.

Hosting serverov VPS a vyhradených serverov. GoDaddy ponúka viac plánov VPS, s piatimi plánmi pre Linux a piatimi pre Windows – plány Windows stoja viac o 10 dolárov mesačne. Plány GoDaddy ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a 40 GB až 250 GB úložného priestoru (v závislosti od úrovne). DreamHost ponúka štyri plány, ceny veľmi podobné cenám GoDaddy za podobné funkcie. Plány DreamHost však ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko SSD.

DreamHost ponúka jeden vyhradený plán, ktorý je možné prispôsobiť ďalším mesačným poplatkom. GoDaddy ponúka päť vyhradených plánov pre Linux a 5 pre Windows. Plány systému GoDaddy pre Windows bežia približne o 30 dolárov viac ako plány pre Linux. Plány GoDaddy a plán spoločnosti DreamHost majú neobmedzenú šírku pásma.

Credits. GoDaddy ponúka rôzne marketingové kredity v závislosti od vašej polohy. DreamHost ponúka bezplatný marketing s kreditom 100 dolárov pre Bing / Yahoo. Obaja predávajú doménové mená a DreamHost a GoDaddy poskytujú jeden rok registrácie zdarma na nové registrácie.

Garancia vrátenia peňazí. GoDaddy a DreamHost ponúkajú záruky vrátenia peňazí. GoDaddy ponúka štandardnú 30-dňovú záruku na ročné a vyššie podmienky. V prípade mesačných programov je plná refundácia GoDaddy obmedzená na 48 hodín a potom je hodnotená. DreamHost má špičkovú 97-dňovú záruku (podľa svojich zdieľaných plánov, ak bola zakúpená pomocou kreditnej karty). Ak máte bezplatnú registráciu domén na serveroch GoDaddy alebo DreamHost, zadržia vám poplatok za registráciu domény z refundácie a ponecháte si názov domény..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

Pre zdieľaný hosting má DreamHost výhodu s jeho neobmedzenými funkciami a jednoduchosťou jednoduchého plánovania – ak však chcete mať menej funkcií za nižšie ceny, GoDaddy vám ponúka túto možnosť. DreamHost sa najlepšie hodí pre malé a stredné podniky.

Ako ľahko sa používajú GoDaddy a DreamHost

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. GoDaddy a DreamHost používajú rôzne ovládacie panely. GoDaddy používa cPanel, ale rozhranie trochu modifikuje. Grafické rozhranie užívateľského rozhrania cPanel je priemyselným štandardom a obsahuje väčšinu funkcií potrebných na správu vášho webu pomocou ľahko identifikovateľných ikon. GoDaddy používa priemyselný štandard Plesk pre plány Windows. Patentovaný ovládací panel DreamHost je užívateľsky prívetivý a výkonný, hneď ako si na to zvyknete. Môže to však byť mätúce pre niekoho, kto pochádza z cPanel.

Inštalátor jedným kliknutím. GoDaddy poskytuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom svojho ovládacieho panela. DreamHost poskytuje inštaláciu niektorých aplikácií jedným kliknutím prostredníctvom ovládacieho panela. Obaja majú na jedno kliknutie inštaláciu programu WordPress.

Navigácia na webe. Stránky GoDaddy aj DreamHost poskytujú veľa informácií, ak ich nájdete. GoDaddy ponúka okrem hosťovania aj ďalšie produkty, takže navigácia je trochu mätúcejšia a jej stránky vyžadujú veľa rolovania. DreamHost sťažuje hľadanie niektorých informácií bez toho, aby sa uchýlili k spoločnosti Google alebo nečítali prostredníctvom wiki.

Stanovisko k jednoduchému použitiu

DreamHost zjednodušuje výber zdieľaného plánu hostenia – existuje iba jeden plán. GoDaddy vám však ponúka lacnejšie (aj keď menej hodnotné) možnosti. Ovládací panel GoDaddy je založený na priemyselnom štandarde cPanel a ponúka viac aplikácií pre inštaláciu jedným kliknutím.

Podpora GoDaddy a DreamHost

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Na základe recenzií zákazníkov by sa zariadenie GoDaddy nemalo považovať za lepšie ako priemerné. Zákazníci DreamHost vysoko hodnotia svoje zákaznícke služby. Obaja majú podporný personál, ktorý je považovaný za priateľského a informovaného.

GoDaddy má telefón, e-mail a živý chat 24/7, ako aj rozsiahlu databázu poznatkov s návodmi a videami. GoDaddy poskytuje informatívne články okrem svojho blogu v sekcii „GoDaddy Garage“. DreamHost má kontaktnú stránku, na ktorej môžete posielať otázky e-mailom. Po zakúpení od DreamHost existuje viac možností podpory, ale telefón nie je jedným z nich. DreamHost má jedinečnú wiki, ktorá sa podľa potreby aktualizuje a má veľa informácií, podobne ako vedomostná základňa. DreamHost má fórum a blog.

Stanovisko k podpore používateľov

GoDaddy ponúka viac spôsobov kontaktu, vrátane telefónu, takže získanie pomoci je jednoduché. Podpora GoDaddy je hodnotená ako priemerná väčšina zákazníkov, ktorí komentujú, zatiaľ čo zákazníci DreamHost hovoria o lepšej ako priemernej podpore. Nedostatok telefónu alebo živého chatu (pokiaľ nie je prihlásený k účtu) pre DreamHost dáva GoDaddy výhodu.

Užívateľské recenzie na GoDaddy and DreamHost

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Aj keď recenzie by nikdy nemali byť jediným určujúcim faktorom pri výbere hostiteľa, keď sa niečo neustále objavuje v zákazníckych recenziách, môže byť potrebné zvážiť.

Recenzenti sú vášniví zákazníci, takže väčšina recenzií má silné negatívne alebo silné pozitívne sklony.

Negatívne recenzie pre GoDaddy a DreamHost

Choď oci. Väčšina negatívnych recenzií zariadenia GoDaddy sa týka zlej podpory zákazníkov, prísnych obmedzení niektorých plánov a prestojov.

Dreamhost. Bežnou sťažnosťou je nedostatok telefonickej podpory a flekatá podpora chatu. Pre spoločnosť, ktorá má tak silnú záruku dostupnosti, existuje prekvapujúci počet sťažností na prestoje.

Pozitívne recenzie pre GoDaddy a DreamHost

Choď oci. Pozitívne recenzie od zákazníkov GoDaddy komentujú jeho služby registrácie domén a ich ceny.

Dreamhost. Väčšina hodnotení zákazníckej podpory je pozitívna. DreamHost dostáva rave za svoje takmer „neobmedzené všetko“ za tak nízku cenu.

Názor na recenzie používateľov

Recenzie naznačujú, že systém GoDaddy sa sústreďuje na to, že je registrátorom domény, a hostenie je premysleným javom. Celkovo existuje pozitívnejšia recenzia od zákazníkov DreamHost.

Záver porovnania GoDaddy a DreamHost

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Každá z týchto hostingových spoločností má svoje klady a zápory.

Dôvody, prečo si vybrať DreamHost over GoDaddy:

 • Jednoduchosť výberu plánu
 • Viac neobmedzených funkcií v plánoch
 • Dlhšia záruka vrátenia peňazí
 • 100% zaručená dostupnosť

Dôvody, prečo zvoliť GoDaddy pred Dreamhostom:

 • Okrem hostingu predáva aj viac webových produktov
 • Možnosti systému Linux a Windows pre všetky plány
 • Viac úrovní pre viac možností v plánoch
 • Priemyselný štandard cPanel (aj keď upravený)
 • Bezplatný telefón a chat 24/7

GoDaddy by mohol byť pre začiatočníkov najvhodnejší, pretože všetko, čo sa týka webu, od názvu domény po SSL, marketing, SEO služby a online účtovníctvo, je možné získať z jednej stránky..

DreamHost je atraktívny pre tých, ktorí chcú iba web „neobmedzeného všetkého“ bez toho, aby sa brodili možnosťami zdieľaného hostenia. Nemusí byť vhodný pre začiatočníkov, pretože neexistuje žiadny tvorca webových stránok ani telefonická podpora. Malé podniky zistia, že neobmedzená šírka pásma a úložisko sú príťažlivé. Spoločnosti, ktoré vyžadujú VPS alebo dedikované servery, nájdu DreamHost tiež atraktívnou voľbou.

Alternatívou k vyšetrovaniu pri nakupovaní webhostingu je InMotion Hosting. Aj keď záruka vrátenia peňazí od spoločnosti InMotion je menšia ako záruka spoločnosti DreamHost, stále ponúka jednu z najlepších v tomto odvetví – 90-dňovú záruku vrátenia peňazí v porovnaní s 30-dňovou zárukou GoDaddy. Pre tých, ktorým nevadí stráviť trochu viac, ako je rozpočet, hostia, aby získali prvotriedne funkcie a rýchle načítanie a časy odozvy. SiteGround je hostingová spoločnosť, ktorú by ste mohli zvážiť.

Máte nejaké otázky týkajúce sa GoDaddy alebo DreamHost? Aké máte skúsenosti s webhostingom? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map