GoDaddy vs. DreamHost: Kterého webového hostitele byste si měli vybrat?

Toto vzájemné srovnání se provádí, takže můžete snáze proplést zmatek a najít webhostingovou společnost, která vyhovuje vašim potřebám. Pojďme se podívat na dva, kteří se zabývají od konce 90. let – GoDaddy a DreamHost.


GoDaddy má téměř 13 milionů zákazníků a DreamHost má více než 1,5 milionu stránek. GoDaddy i DreamHost poskytují sdílený hosting, spravované WordPress, VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy nabízí možnosti Linux a Windows pro všechny plány, zatímco DreamHost má plány založené na Linuxu.

GoDaddy byl v roce 2012 jmenován Fortune 100 „Nejlepší společnost pro práci“, získal řadu ocenění „best of“ a získal proslulost za kontroverzní reklamní kampaně. DreamHost také získal mnoho ocenění – včetně ceny PCMag „Best Business Host Award“ v letech 2014 a 2015

GoDaddy začal v roce 1997 jako Jomax Technologies a byl rebranded jako Go Daddy v roce 1999. V roce 2006 byla obě jména kombinována a značka se stala GoDaddy. Soukromá investiční skupina vlastní GoDaddy. Zakladatel Bob Parsons však zůstává největším individuálním akcionářem. DreamHost byl zahájen čtyřmi vysokoškoláky v roce 1997 a je stále v soukromém vlastnictví, se sídlem v Los Angeles v Kalifornii.

Porovnejte výkon GoDaddy a DreamHost

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Jednou z nejdůležitějších věcí, které by webhostingová společnost měla poskytnout, je dostupnost. Pokud servery nefungují, váš web se nezobrazí a ztratíte diváky a zákazníky. GoDaddy garantuje provozuschopnost nejméně 99,9%. Pokud web klesne o 0,1% nebo více z 99,9% za jeden měsíc, bude vám připsáno 5% z hostitelského poplatku za daný měsíc. DreamHost nabízí o něco lepší 100% záruku dostupnosti, s vrácením jednoho dne hostingu za každou hodinu prostoje, jakmile je problém nahlášen.

Výkon. GoDaddy používá procesory Core i7 ve svých sdílených plánech a Xeons ve svých VPS a dedikovaných plánech. DreamHost používá procesory AMD a úložiště SSD.

Testování webu hostovaného na GoDaddy přineslo dobu načítání 2,91 s, rychlejší než 56% webů testovaných pomocí Pingdomu. Srovnatelný web DreamHost načtený za 2,10 s, rychlejší než 70% testovaných webů.

Spolehlivost. GoDaddy má datové centrum, které vlastní ve Phoenixu v Arizoně, a pronajímá si dvě další arizonská centra v Mesa a Scottsdale. GoDaddy má další datová centra v Chicagu, Los Angeles a Ashburn ve Virginii. Mezinárodní potřeby jsou uspokojeny s evropským centrem v Amsterdamu a asijským centrem se sídlem v Singapuru. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty.

DreamHost má datová centra v Los Angeles a Irvine, Kalifornii, Portlandu, Oregonu a Ashburn ve Virginii. Plánuje se konsolidace datových center v Kalifornii do Portland Center. V datových centrech DreamHostu existuje redundance napájení a chlazení a nepřetržitá bezpečnost.

Názor na výkonnost GoDaddy a DreamHost

DreamHost má o něco lepší záruku dostupnosti a rychlejší načítání a dobu odezvy než GoDaddy v testech.

Vlastnosti GoDaddy a DreamHost

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: „Neomezená“ nebo „neměřená“ jsou populární slova u webhostingových společností. Bohužel to neznamená, co si myslíte – „vše, co můžete použít.“ Místo toho se odkazuje na to, co hostitelská společnost „považuje za rozumné použití“.

Registrace domény. Zatímco oba počítače jsou registrátory domén, GoDaddy je největším registrátorem na světě s více než 60 miliony domén pod správou. GoDaddy nabízí jeden rok registrace domény zdarma pro počáteční období, pokud je doba 12 měsíců nebo delší. DreamHost také nabízí bezplatnou registraci domény na jeden rok.

Tvůrce webových stránek. GoDaddy má rozhraní drag-and-drop s jeho Web Builder, začínající na promo cenu $ 1 za měsíc. DreamHost ve svých plánech nemá integrovaného tvůrce webových stránek.

Databáze. V závislosti na zvoleném plánu nabízí GoDaddy od 10 do neomezených databází MySQL. DreamHost má neomezené databáze všech svých plánů.

E-mailové účty. GoDaddy nabízí v závislosti na vašem plánu 100 až 1 000 účtů se 100 MB až 1 GB úložného prostoru. DreamHost poskytuje neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů ve všech svých plánech.

Hosting WordPress. GoDaddy i DreamHost nabízejí spravované plány WordPress. Ve spravovaném WordPress jsou zálohy a aktualizace na vašem webu provedeny za vás, což vám umožní soustředit se na důležitou věc – vytváření obsahu webu.

Pojď tati.GoDaddy má čtyři plány WordPress. Základní plán, který je omezen na jeden web, 25 000 návštěvníků měsíčně a 10 GB úložiště SSD. Luxusní plán s jedním webem, 100 000 návštěvníky a 15 GB úložiště. Konečný plán se dvěma weby, 400 000 návštěvníky a 30 GB úložiště SSD. Plán pro vývojáře s až 5 weby, 800 000 návštěvníky a 50 GB úložiště SSD. Při objednávce ročního období mají všichni bezplatnou doménu. Horní dvě úrovně také přicházejí s SSL certifikátem zdarma po dobu jednoho roku a plán Ultimate zahrnuje zdarma SiteLock.

DreamHost DreamHost nabízí jeden spravovaný plán WordPress, který obsahuje rychlost a hodnotu. Je hostován na VPS a zahrnuje 30 GB SSD úložiště, bezplatné SSL, ukládání do mezipaměti, samostatný hosting pro databázi MySQL, neomezený počet návštěvníků a žádná omezení pro plug-iny.

eCommerce řešení. GoDaddy a DreamHost nabízejí prostřednictvím nákupního košíku zdarma nákupní vozíky, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další. DreamHost také podporuje Café Commerce, komerční tvůrce stránek elektronického obchodování. Zásuvné moduly WordPress, jako je WooCommerce, jsou k dispozici od obou hostitelů pro weby WordPress.

Zálohy. GoDaddy má plán zálohování a obnovy stránek za měsíční poplatek se sdílenými plány a bezplatné denní zálohy na WordPress, VPS a vyhrazené plány. Zásady společnosti DreamHost zakazují zálohování webů na serveru ve sdílených plánech – zálohy je třeba stáhnout a odstranit z hostitelského serveru co nejdříve po jejich vytvoření. Data a databáze webových stránek jsou automaticky zálohovány, ale zálohy nejsou zaručeny.

Zabezpečení hostingu. GoDaddy provádí skenování a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a poskytuje to, co nazývá „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastavit uživatelská oprávnění k omezení přístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin a BoxTrapper pro filtrování e-mailů. DreamHost poskytuje antispam pro svůj e-mail se Spamhausem a poskytuje ochranu DDoS prostřednictvím služeb Arbor Networks.

GoDaddy poskytuje zdarma sdílené SSL pro své plány, přičemž nejvyšší úrovně získávají privátní SSL zdarma. DreamHost nabízí SSL s Let’s Encrypt ve svých plánech.

GoDaddy nabízí Windows nebo Linux možnosti pro všechny své plány; DreamHost je založen pouze na Linuxu.

Kontrolní panel. GoDaddy používá cPanel, ale provedl nějaké přizpůsobení, které může být pro běžné uživatele cPanel neznámé. DreamHost používá proprietární ovládací panel. Je bohatá na funkce, ale pro každého, kdo má zkušenosti s cPanel, může být zpočátku matoucí.

Zelený. DreamHost nakupuje kredity Renewable Energy Credits a říká, že jeho stopa je uhlíkově neutrální.

Extras. Kromě hostingových plánů nabízí GoDaddy za další poplatky také SEO, online marketing a designové služby. GoDaddy má také plány prodejců. GoDaddy i DreamHost mají přidružené programy. DreamHost také poskytuje Bing / Yahoo 100 000 dolarů na reklamu.

Názor na klíčové funkce GoDaddy a DreamHost

GoDaddy může být průmyslovým webem pro registraci domény, ale neomezená šířka pásma, databáze a e-mailová funkce DreamHost pro všechny jeho plány poskytují výhodu pro podniky střední a větší velikosti a jednotlivce s vysokými provozními stránkami. DreamHost také zjednodušuje spravované WordPress s jedním plánem s funkcemi stejnými nebo lepšími jako plány GoDaddy. GoDaddy má výhodu pro ty, kteří vyžadují Windows, protože DreamHost je pouze Linux.

Porovnejte plány webhostingu a ceny GoDaddy a DreamHost

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Ceny pro webhostingové společnosti jsou pohyblivým cílem. V zájmu udržení konkurenceschopnosti jsou během celého roku poskytovány speciální propagační akce. Ceny jsou zde nabízeny v době tohoto srovnání. Měli byste si uvědomit, že promo ceny jsou dobré pouze pro první funkční období, takže registrace na delší období znamená vyšší úspory. Obvykle znamená, že registrace na delší období, bez ohledu na probíhající propagační akce, bude s největší pravděpodobností cenový zlom.

Sdílený webhosting.

Pojď tati. GoDaddy nabízí tři sdílené plány jak pro Windows, tak pro Linux. Ekonomika umožňuje jeden web, neomezenou šířku pásma a 100 GB úložného prostoru, za 3,99 $. Luxusní, za 4,99 $ měsíčně, a Ultimate, za 7,99 $ za měsíc, nabízejí neomezené weby, neomezenou šířku pásma a neomezené úložiště. Všechny plány přicházejí s volným rokem registrace domény na roční plán. E-mailové účty jsou omezeny na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate přidává zdarma SSL certifikát na jeden rok.

DreamHost. DreamHost usnadňuje jeden sdílený plán. Plán přichází s neomezeným vším – neomezené úložiště, neomezená šířka pásma, neomezené e-mailové účty a neomezené domény. Po dobu tří let je cena 7,99 $ měsíčně. Součástí plánu je bezplatná registrace domény na jeden rok a bezplatný SSL. K dispozici je vyhrazená IP za příplatek 5,95 $ měsíčně.

Spravovaný hosting WordPress

Pojď tati. GoDaddy nabízí čtyři plány. Nejnižší dva umožňují jeden web, zatímco druhý nahoře umožňuje dva weby a nejvyšší úroveň umožňuje 5. GoDaddy omezuje počet návštěvníků měsíčně na základě vašeho plánu a množství úložiště SSD se liší podle plánu. Ceny GoDaddy jsou 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ a 13,99 $ měsíčně.

DreamHost. DreamHost má jeden plán na 19,95 $ měsíčně, takže je o něco vyšší než nejvyšší úroveň GoDaddy. Plán WordPress společnosti DreamHost je však dodáván s vyhrazenou IP, používá infrastrukturu SSD, umožňuje neomezený počet návštěvníků měsíčně a je umístěn na serverech VPS. Je omezen na jeden web a jednu databázi MySQL.

Hostování VPS a dedikovaného serveru. GoDaddy nabízí více plánů VPS, pět plánů pro Linux a pět pro Windows – plány Windows stojí asi 10 dolarů měsíčně více. Plány GoDaddy nabízejí neomezenou šířku pásma a 40 GB až 250 GB úložiště (v závislosti na úrovni). DreamHost nabízí čtyři plány, ceny velmi podobné cenám GoDaddy za podobné funkce. Plány DreamHost však nabízejí neomezenou šířku pásma a neomezené úložiště SSD.

DreamHost nabízí jeden vyhrazený plán, který lze přizpůsobit za další měsíční poplatky. GoDaddy nabízí pět vyhrazených plánů pro Linux a 5 pro Windows. Plány systému GoDaddy pro Windows běží o zhruba 30 USD více než plány pro Linux. Plány GoDaddy a plán DreamHost mají neomezenou šířku pásma.

Úvěry. GoDaddy nabízí různé marketingové kredity v závislosti na vaší poloze. DreamHost nabízí bezplatný marketing s kreditem 100 USD pro Bing / Yahoo. Oba prodávají doménová jména a DreamHost a GoDaddy poskytují jeden rok registrace zdarma pro nové registrace.

Záruka vrácení peněz. GoDaddy a DreamHost nabízejí záruky vrácení peněz. GoDaddy nabízí standardní 30denní záruku na roční a vyšší podmínky. U měsíčních tarifů je plná náhrada GoDaddy omezena na 48 hodin a poté je hodnocena. DreamHost má špičkovou 97denní záruku (podle sdílených plánů, pokud je zakoupena kreditní kartou). Pokud máte bezplatnou registraci domény na GoDaddy nebo DreamHost, srazí vám registrační poplatek z vrácení peněz a ponecháte si doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

V případě sdíleného hostingu má DreamHost výhodu s neomezenými funkcemi a jednoduchost mít pouze jeden plán – i když pokud chcete méně funkcí za nižší ceny, GoDaddy vám tuto možnost nabízí. DreamHost se nejlépe hodí pro malé a střední podniky.

Jak snadné používat GoDaddy a DreamHost

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. GoDaddy a DreamHost používají různé ovládací panely. GoDaddy používá cPanel, ale trochu modifikuje rozhraní. Uživatelsky přívětivé grafické rozhraní cPanel je průmyslovým standardem a má většinu funkcí potřebných pro správu vašeho webu pomocí snadno identifikovatelných ikon. GoDaddy používá průmyslový standard Plesk pro plány Windows. Patentovaný ovládací panel DreamHost je uživatelsky přívětivý a výkonný, jakmile si na něj zvyknete. Může to však být matoucí pro někoho, kdo pochází z cPanel.

Instalační služba jedním kliknutím. GoDaddy poskytuje instalaci aplikace jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím ovládacího panelu. DreamHost poskytuje instalaci některých aplikací jedním kliknutím pomocí ovládacího panelu. Oba mají nainstalovanou aplikaci WordPress jedním kliknutím.

Navigace na webu. Webové stránky GoDaddy i DreamHost poskytují spoustu informací, pokud je najdete. GoDaddy nabízí kromě hostování více produktů, takže je o něco více matoucí při navigaci a jeho stránky vyžadují mnoho rolování. DreamHost ztěžuje nalezení některých informací, aniž by se uchýlil k Googlu nebo čtení prostřednictvím wiki.

Stanovisko k snadnému použití

DreamHost usnadňuje výběr sdíleného hostovacího plánu tak, jak je to možné – existuje pouze jeden plán. GoDaddy vám však nabízí levnější (i když méně doporučované) možnosti. Ovládací panel GoDaddy je založen na průmyslovém standardu cPanel a nabízí více aplikací pro instalaci jedním kliknutím.

Podpora GoDaddy a DreamHost

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Na základě hodnocení zákazníků by GoDaddy nemusel být považován za lepší než průměr. Zákazníci DreamHost vysoce hodnotí své zákaznické služby. Oba mají podpůrný personál, který je považován za přátelský a dobře informovaný.

GoDaddy má telefon, e-mail a živý chat 24/7, stejně jako rozsáhlou znalostní základnu s návody a videi. GoDaddy poskytuje informativní články kromě svého blogu v „GoDaddy Garage“. DreamHost má kontaktní stránku, na které můžete zasílat dotazy e-mailem. Jakmile si od nich DreamHost zakoupíte, existuje více možností podpory, ale telefon není jedním z nich. DreamHost má jedinečnou wiki, která je podle potřeby aktualizována a má spoustu informací, podobně jako znalostní báze. DreamHost má fórum a blog.

Stanovisko k podpoře uživatelů

GoDaddy nabízí více způsobů kontaktu, včetně telefonu, takže získání pomoci je snadné. Podpora GoDaddy je hodnocena jako průměrná většina zákazníků, kteří komentují, zatímco zákazníci DreamHost mluví o lepší než průměrné podpoře. Chybějící telefon nebo živý chat (pokud nejste přihlášeni k účtu) pro DreamHost dává GoDaddy výhodu.

Uživatelské recenze GoDaddy and DreamHost

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Ačkoli recenze by nikdy neměly být jediným určujícím faktorem při výběru hostitele, když se v zákaznických recenzích něco objevuje, může být nutné zvážit.

Recenzenti jsou vášnivým zákazníkem, takže většina recenzí má silné negativní nebo silné pozitivní sklony.

Negativní recenze pro GoDaddy a DreamHost

Pojď tati. Většina negativních recenzí GoDaddy se zabývá špatnou zákaznickou podporou, přísnými omezeními na některé plány a prostoje.

DreamHost. Běžnou stížností je nedostatek telefonické podpory a spotty chat podpory. Také u společnosti, která má tak silnou záruku dostupnosti, existuje překvapivý počet stížností na prostoje.

Pozitivní recenze pro GoDaddy a DreamHost

Pojď tati. Pozitivní recenze od zákazníků GoDaddy komentují její služby registrace domén a jejich ceny.

DreamHost. Většina hodnocení zákaznické podpory je pozitivní. DreamHost přijímá nadšence za téměř „neomezené všechno“ za tak nízkou cenu.

Názor na uživatelské recenze

Recenze obvykle naznačují, že zařízení GoDaddy se soustřeďuje na to, že je registrátorem domény, a hostování je dodatečnou myšlenkou. Celkově existuje více pozitivních recenzí od zákazníků DreamHost.

Závěr o srovnání GoDaddy a DreamHost

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Každá z těchto hostingových společností má své klady a zápory.

Důvody, proč si vybrat DreamHost over GoDaddy:

 • Jednoduchost při výběru plánu
 • Více neomezených funkcí v plánech
 • Delší záruka vrácení peněz
 • 100% zaručená dostupnost

Důvody, proč zvolit GoDaddy přes DreamHost:

 • Kromě hostování prodává více webových produktů
 • Možnosti systému Linux a Windows pro všechny plány
 • Více úrovní pro více možností v plánech
 • Průmyslový standard cPanel (i když upravený)
 • Telefon a chat 24/7 zdarma

GoDaddy by se nejlépe hodil pro začátečníky, protože vše, co souvisí s webem, od doménového jména po SSL, marketing, SEO služby a online účetnictví, lze získat z jednoho webu.

DreamHost je atraktivní pro ty, kteří chtějí pouze web „neomezeného všeho“, aniž by brodili možnostmi sdíleného hostování. Pro začátečníky to nemusí být vhodné, protože neexistuje žádný tvůrce webových stránek ani telefonická podpora. Malé podniky najdou neomezenou šířku pásma a úložiště přitažlivé. Společnosti, které vyžadují VPS nebo dedikované servery, najdou DreamHost také atraktivní volbou.

Alternativou k vyšetřování při nakupování webhostingu je InMotion Hosting. I když je záruka vrácení peněz InMotionu menší než záruka DreamHost, stále nabízí jednu z nejlepších v oboru – 90denní záruka vrácení peněz ve srovnání s 30denní zárukou GoDaddy. Pro ty, kterým nevadí, tráví jen o něco více než rozpočet, aby získali prvotřídní funkce a rychlé načítání a dobu odezvy, SiteGround je hostingová společnost, kterou byste mohli zvážit.

Máte nějaké dotazy ohledně GoDaddy nebo DreamHost? Jaké jste měli zkušenosti s webhostingem? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map