GoDaddy vs. Bluehost: Který byste měli použít?

Porovnání GoDaddy vs. Bluehost


V tomto věku digitalizace je docela běžné mít online přítomnost ve formě webové stránky – ať už jste individuální profesionál, máte startup nebo máte střední až velký podnik.

A protože údržba a hosting webových stránek vyžaduje specifické dovednosti, nechtěli byste na tyto věci zdůraznit tím, že to provedete poskytovatelem služeb třetích stran..

Je také větší pravděpodobnost, že půjdete s webhostingovou společností, která již nějakou dobu podniká v tomto odvětví a je známá a důvěryhodná mnoha podniky po celém světě.

Zde přicházejí dva oblíbení poskytovatelé hostingu – Bluehost a GoDaddy.

Bluehost (založený v roce 1996) a GoDaddy (založený v roce 1997) podnikají v tomto oboru více než 19 let. Je tedy obtížné vybrat si mezi těmito dvěma webovými hostiteli, pokud jde o jejich obrovské zkušenosti s hostováním.

Proto budete muset znát různé funkce a funkce, které nabízí každý, abyste mohli učinit informované rozhodnutí na základě vašich požadavků na hostování.

Zatímco Bluehost je vlastněn renomovanou Endurance International Group (EIG), GoDaddy nespadá do žádné takové skupiny.

Je známo, že EIG má pod sebou obrovskou skupinu webových hostitelů, včetně dalších populárních jmen, jako jsou iPage a Hostgator.

Skutečnost, že Bluehost dosud hostil více než dva miliony webů, je důkazem jeho zaměření na hostingové služby.

GoDaddy je přední jméno, pokud jde o registraci domény. V roce 2014 dosáhl GoDaddy významného milníku, když měl pod správou více než 59 miliard doménových jmen, čímž se stal největším registrátorem akreditovaným na ICANN na světě.

GoDaddy je také známý svými levnými sdílenými hostingovými plány, zatímco Bluehost není zdaleka pozadu ohledně dostupnosti pro sdílené hostingové plány.

Oba weboví hostitelé také nabízejí VPS hosting, WordPress hosting, dedikovaný server hosting atd.

Zatímco Bluehost nabízí pouze hostingové služby Linux, GoDaddy vám dává možnost vybrat si mezi hostingem Linux nebo hostingem Windows.

GoDaddy navíc za své služby získal několik cen, například Zlatou cenu Stevie za počítačové služby (v roce 2012) a cenu Bulby za nejlepší využití domény s jedním písmenem..

Bluehost také získal několik ocenění, jako například Nejlepší rozpočet Hosting, Nejlepší webhostingová společnost a Nejlepší dostupný hosting od HostReview.

Vzhledem k tomu, že oba mají obrovské zkušenosti a nabízejí podobné oceněné služby, pomůžeme vám lépe porozumět těmto poskytovatelům a zjednodušit vaše rozhodnutí porovnáním funkcí hostování a služeb nabízených společností Bluehost a GoDaddy a jejich různých hostingových plánů v tomto článku..

Porovnejte výkon Bluehost a GoDaddy

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Jedním z klíčů k úspěchu online obchodu je dostupnost jeho webových stránek a souvisejících funkcí za všech okolností.

Zatímco GoDaddy poskytuje záruku dostupnosti 99,99%, Bluehost neposkytuje žádnou takovou záruku dostupnosti.

A když jsme použili Bluehost pro několik webů, můžeme říci, že procentuální podíl dostupnosti je v reálném čase skutečně kolem 99,99%. Skutečné procento dostupnosti zařízení GoDaddy často kleslo o málo 99,99%, ale stále je to tak dobré.

Spolehlivost. GoDaddy má rozsáhlé datové centrum ve Phoenixu, zatímco Bluehost má své datové centrum se sídlem v Utahu.

Datové centrum Bluehost podporuje zálohování zrcadlených úložišť, záložní napájení UPS, dieselový generátor a několik dalších funkcí souvisejících s napájením.

Datové centrum GoDaddy podporuje také dieselové generátory a nepřetržité napájení a zajišťuje vysokou rychlost asi 20 gigabitů za sekundu připojením k páteřní síti DWDM Ethernet s optickými vlákny.

Výkon. Čas potřebný k načtení webových stránek je také kritický pro vytvoření pozitivního dojmu o vašem webu.

Bylo zjištěno, že maximální doba potřebná k zodpovězení požadavku na načtení stránky serverem hostovaným serverem GoDaddy je ve srovnání se serverem hostovaným společností BlueHost poměrně vysoká, zejména během nárůstu provozu na webu.

Během testování s malými provozními weby bylo zjištěno, že Bluehost dokáže dát dobu načítání méně než 2,4 sekundy a GoDaddy prochází za 2,6 sekundy za stejnou.

Servery Bluehost běží na výkonových centrech AMD, zatímco servery GoDaddy běží na procesorech Intel Core i7. Obě se také podaří zajistit dobrý výkon pro své webové stránky.

Názor na představení Bluehost a GoDaddy

Vzhledem k schopnosti serverů Bluehost zvládat velké rychlosti načítání stránky, a to i při zvýšeném provozu a mírně vyšším procentuálním zastoupení upřednostňujeme Bluehost, pokud jde o uptime, rychlost a spolehlivost..

Funkce Bluehost a GoDaddy

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Tvůrce webových stránek. Chcete-li vytvořit web, Bluehost vám nabízí webový server Weebly nebo mobilní webový server goMobi. Webové stránky můžete snadno vytvořit bez znalosti kódování pomocí funkce přetažení myší Weebly.

Weebly můžete také zdarma použít k vytvoření jednoduchého webu až o šesti stránkách. Pokud však chcete nějaké pokročilé funkce, například ochranu hesel pro vaše webové stránky a vlastní témata, můžete upgradovat svůj nástroj Weebly na placený plán kolem 8,99 $ měsíčně..

GoDaddy nenabízí žádnou bezplatnou verzi svého nástroje pro vytváření webových stránek, přičemž ceny začínají na 1 $ měsíčně (za osobní plán, který je docela levný)..

Tvůrce webových stránek GoDaddy je velmi oblíbený s několika úžasnými snadno použitelnými funkcemi a výsledný web bude pravděpodobně atraktivnější, než si můžete vytvořit pomocí Tvůrce stránek Bluehost..

Bezpečnostní. Bluehost na nás udělá dojem svou komplexní sadou bezpečnostních funkcí, které se skládají z ochrany horkých odkazů a různých nástrojů proti spamu, jako je Apache Spam Assassin, Spam Experts a Spam Hammer.

CloudFare také nabízí zvýšenou bezpečnost ve formě SSL a ochranu proti útokům DDoS (Distributed Denial of Service).

Bluehost také podporuje adresáře chráněné heslem, vytváření černé listiny IP adres, vytváření filtrů pro e-mailové účty a uživatele a správu digitálních certifikátů a soukromých klíčů. Administrátoři vašeho webu se budou cítit bezpečně v přístupu k konfiguračním souborům poskytnutím přístupu Secure Shell (SSH).

Můžete dokonce využít zabezpečení domény SiteLock, které začíná na přibližně 1,67 $ měsíčně.

S GoDaddy přichází zabezpečení za dodatečné náklady ve formě SiteLock, která začíná kolem 17,88 $ ročně. Pomocí této možnosti máte právo na testování aplikací, sledování spamu a malwaru a certifikát na ověření webu. Pomáhá také identifikovat slabá místa v síti a odstranit malware.

MySQL databáze GoDaddy vám poskytuje přístup k omezeným databázím MySQL se sdílenými hostingovými plány, zatímco Bluehost nabízí přístup k neomezeným databázím MySQL pro všechny své plány.

GoDaddy také nabízí výrazně méně e-mailových účtů s různými hostingovými plány ve srovnání s Bluehost.

Záloha. Zatímco oba poskytovatelé hostingu vám umožňují provádět manuální zálohování jako součást vašeho hostovacího účtu, liší se, pokud jde o jejich možnosti automatizovaného zálohování. Bluehost vám dává možnost provádět automatické zálohy z cPanel (standardní ovládací panel).

Taková možnost není u GoDaddy k dispozici.

Spravovaný hosting WordPress. GoDaddy ani Bluehost nevyžaduje, abyste nainstalovali systém správy obsahu WordPress (CMS), protože jsou s ním předem nainstalovány..

To vám umožní rychle začít s platformou WordPress a vytvářet stránky, příspěvky, galerie atd. Oba nabízejí také automatické aktualizace softwaru a doplňků, nepřetržitou podporu atd.

Oba weboví hostitelé nabízejí čtyři různé hostingové plány WordPress. Porovnáme je níže:

GoDaddy Basic – za 3,99 $ měsíčně, s úložištěm 10 GB a bez IP adresy, pro jeden web a pro zpracování přibližně 25 000 měsíčních návštěvníků.

GoDaddy Deluxe – za 4,49 $ měsíčně, s úložištěm 15 GB a bez IP adresy, pro jeden web a pro zpracování přibližně 1,00 000 měsíčních návštěvníků.

GoDaddy Ultimate – za 7,99 $ měsíčně, s úložištěm 30 GB a bez IP adresy, pro dva weby a pro zpracování přibližně 4 000 000 návštěvníků měsíčně.

GoDaddy Developer – za 13,99 $ měsíčně, s úložištěm 50 GB a bez IP adresy, pro pět webových stránek a pro zpracování přibližně 8,00 000 měsíčních návštěvníků.

Bluehost Blogger – za 24,99 $ měsíčně (pouze 12,49 $ za první měsíc), s úložištěm 30 GB a 1 IP adresou, pro pět webových stránek a pro zpracování přibližně 100 milionů návštěvníků měsíčně.

Bluehost Professional – za 74,99 $ měsíčně (37,50 $ pouze za první měsíc), s úložištěm 60 GB a 1 IP adresou, pro deset webových stránek a pro zpracování přibližně 300 milionů návštěvníků měsíčně.

Bluehost Business – za 119.99 $ měsíčně (60 $ za první měsíc), se 120 GB úložiště a 1 IP adresou, pro 20 webových stránek, a pro zpracování asi 600 milionů měsíčně návštěvníků.

Bluehost Enterprise – za $ 169,99 za měsíc ($ 85 pouze za první měsíc), s úložištěm 240 GB a 1 IP adresou, pro 30 webů a pro práci s neomezenými měsíčními návštěvníky.

Je zřejmé, že hostingové plány GoDaddy WordPress jsou levnější než Bluehost. Plány Bluehost jsou však vhodnější pro vyšší provoz.

Řešení elektronického obchoduDíky funkci internetového obchodu GoDaddy můžete své produkty uvést a začít je prodávat v žádném okamžiku. Získáte možnost používat a přizpůsobovat témata, budovat internetový obchod vhodný pro mobily, vytvářet nákupní košík, používat marketingové nástroje, využívat možnosti SEO atd..

Podporuje také řadu platebních metod, včetně kreditních karet, internetového bankovnictví, debetních karet a peněženek. Online prémiový obchod GoDaddy je k dispozici za 19,99 $ měsíčně (roční předplatné) nebo 29,99 USD za měsíc (měsíční předplatné).

Bluehost také poskytuje přístup k podobné sadě funkcí elektronického obchodování. Pomocí aplikace Magneto můžete vytvořit svůj internetový obchod, použít platební bránu TransFirst k přijímání plateb od svých zákazníků a použít některý z různých nákupních vozíků, jako jsou Agora, Cube Cart, Zen Cart a OS Commerce..

Názor na klíčové funkce Bluehost a GoDaddy

Vzhledem k lepším bezpečnostním funkcím a menším omezením (nebo limitům) na MySQL databázích, e-mailových účtech a počtu webů spravovaných WordPress, Bluehost kývne na nás.

Porovnejte plány webhostingu a ceny Bluehost a GoDaddy

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Porovnáme pouze hostingové plány Linuxu, které nabízejí oba, protože Bluehost nenabízí žádné hostingové plány Windows. Je třeba poznamenat, že systém GoDaddy nabízí plány hostování systému Windows.

Nejlevnější hostingový program GoDaddy je k dispozici za zhruba 2,24 $ měsíčně (GoDaddy Starter), zatímco nejlevnější cenově dostupný hostingový plán Bluehost je k dispozici za 3,95 $ měsíčně (Bluehost Starter). Oba tyto plány se mohou ukázat jako dostatečné, pokud jste začátečník vyzkoušející webového hostitele poprvé.

Druhy hostingových plánů

Sdílené hostingové plány Porovnáme GoDaddy sdílel plány hostování a Bluehost sdílel plány hostování níže:

Všechny sdílené plány Bluehost používají cPanel jako svůj ovládací panel pro Linux hosting, zatímco sdílené plány GoDaddy používají cPanel pro Linux hosting a Plesk pro Windows hosting.

Se sdíleným hostingem Bluehost si můžete zakoupit zabezpečení SiteLock za 1,99 $ měsíčně (roční předplatné) a se sdíleným hostingem GoDaddy si můžete vybrat stejné za 1,49 $ za měsíc (roční předplatné).

Bluehost Starter – za 3,95 $ měsíčně (3leté předplatné) nebo 4,95 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 5,95 $ za měsíc (jednoroční předplatné), s 50 GB místa na disku, 5 e-mailovými účty a neomezenou databází MySQL, pro 1 web.

Bluehost Plus – za 6,95 $ měsíčně (3leté předplatné) nebo 7,95 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 8,95 dolarů za měsíc (jednoroční předplatné), s 150 GB místa na disku, 100 e-mailovými účty a neomezenou databází MySQL, pro 10 webů.

Bluehost Business Pro – za 14,95 $ měsíčně (3leté předplatné) nebo 16,95 USD za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 19,95 USD za měsíc (jednoroční předplatné), s neomezeným diskovým prostorem, neomezeným e-mailovým účtem a neomezenou databází MySQL pro neomezené weby.

GoDaddy Starter – za 2,24 $ měsíčně (3-roční nebo 2-roční nebo 1-leté předplatné) nebo 2,49 $ / měsíc (1-měsíční předplatné), s 30 GB místa na disku, 10 e-mailovými účty a 1 x 1 GB MySQL databázemi, pro 1 web.

GoDaddy Economy – za 3,99 $ za měsíc (3leté předplatné) nebo 4,49 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 4,99 $ za měsíc (jednoroční předplatné) nebo 6,99 $ za měsíc (předplatné za 3 měsíce), se 100 GB místa na disku, 100 e-mailovými účty, a 10 x 1 GB MySQL databází, pro 1 web.

GoDaddy Deluxe – za 4,49 $ za měsíc (3leté předplatné) nebo 4,99 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 5,99 $ za měsíc (jednoroční předplatné) nebo 8,99 $ za měsíc (měsíční předplatné), s neomezeným místem na disku, 500 e-mailovými účty a 25 x 1GB MySQL databází, pro neomezené weby.

GoDaddy Ultimate – za 7,99 $ za měsíc (3leté předplatné) nebo 8,99 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 9,99 $ za měsíc (jednoroční předplatné) nebo 14,99 $ za měsíc (měsíční předplatné), s neomezeným místem na disku, 1 000 e-mailových účtů a neomezeným (x 1 GB) MySQL databáze, pro neomezené weby.

Hostingové plány VPS Bluehost nabízí 4 hostingové plány VPS ve srovnání s 5 hostingovými plány VPS poskytovaných společností GoDaddy, s téměř podobným úložištěm, RAM a cenami. GoDaddy však nabízí neomezenou šířku pásma, zatímco Bluehost nabízí šířku pásma v rozmezí 1 TB až 4 TB.

Vyhrazené hostingové plány GoDaddy nabízí pět specializovaných serverových hostingových plánů, zatímco Bluehost nabízí kolem 3 z nich. GoDaddy také nabízí maximální úložný prostor 2TB (ve srovnání s maximem 1TB Bluehost) a maximální RAM 32 GB (ve srovnání s maximem 16 GB Bluehost).

Zatímco Bluehost nabízí šířku pásma 15 TB (s Bluehost Premium), GoDaddy nabízí neomezenou šířku pásma se všemi svými vyhrazenými plány. Cenový rozsah pro oba webové hostitele je téměř podobný, i když získáte levnější možnosti vyhrazeného hostování s GoDaddy.

Záruka vrácení peněz Oba weboví hostitelé nabízejí záruku vrácení peněz, což znamená, že jsou si jisti službami, které nabízejí.

Zatímco GoDaddy vám umožňuje hledat peníze zpět do 45 dnů, pokud nejste spokojeni, Bluehost to umožňuje pouze 30 dní (politika pro vrácení peněz hodnocená podle hodnocení).

Další rozdíl je v tom, že GoDaddy nabízí tuto záruku vrácení peněz pouze pro své roční předplatné.

Názor na ceny hostingových plánů

I když se některé plány GoDaddy zdají levnější, platí to pouze pro první funkční období. Během obnovy plánu jsou ceny pro GoDaddy mnohem vyšší. Není tedy co rozlišovat mezi těmito dvěma hostiteli o různých hostitelských plánech a jejich cenách. Podle nás je to vazba mezi nimi.

Jak snadné použití Bluehost a GoDaddy

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Oba weboví hostitelé nabízejí jako ovládací panel průmyslový standard cPanel, který má uživatelsky přívětivé rozhraní.

GoDaddy také umožňuje používat panel Parallels Plesk, protože také podporuje Windows hosting, který Bluehost ne. Protože je cPanel průmyslovým standardním ovládacím panelem, uživatelé si mohou rychle zvyknout na svůj pracovní styl.

Kromě toho můžete pomocí funkce instalátoru jedním kliknutím nainstalovat WordPress a různé další aplikace pro oba poskytovatele hostingových služeb. (Podívejte se na tržiště Mojo pro Bluehost a tržiště GoDaddy pro GoDaddy.)

Stanovisko k snadnému použití

Oba weboví hostitelé používají stejný ovládací panel a podobné instalátory na jedno kliknutí. Pokud jde o snadnost použití, oba hodnotíme stejně.

Podpora Bluehost a GoDaddy

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Oba weboví hostitelé nabízejí celou řadu možností, jak se spojit se svým týmem zákaznické podpory kdykoli během dne nebo v noci.

V případě nouze můžete snadno kontaktovat jejich podpůrné týmy pomocí bezplatného telefonního čísla. A pokud se nespěcháte, aby se problém vyřešil, můžete stále získat rychlé odpovědi prostřednictvím živého chatu obou webových hostitelů..

Alternativně můžete dokonce použít systém prodeje vstupenek nebo zaslat e-mail oběma poskytovatelům hostingu.

Po hostování webů s oběma těmito hostiteli můžeme sdílet, že odpovědi týmu podpory GoDaddy byly při několika příležitostech zpožděny..

Doba odezvy týmu podpory Bluehost byla trvale dobrá.

Stanovisko k podpoře uživatelů

Raději bychom hlasovali pro tým podpory Bluehost, čistě na základě našich zkušeností s nimi v průběhu let rychle nabízíme řešení našich problémů..

Uživatelské recenze Bluehost and GoDaddy

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Nemusí být vynikající nápad spoléhat se na recenze zveřejněné různými zákazníky online pro libovolného hostitele webu. Pomohou vám však pochopit, které problémy nebo jaké výhody konkrétního hostitele se objevují znovu a znovu.

Negativní recenze pro Bluehost a GoDaddy

U GoDaddy se většina negativních recenzí týká značného množství času, který jeho podpůrný tým potřeboval k tomu, aby reagoval v krizových situacích v reálném čase..

A není to jen první reakce, ale čas potřebný k vyřešení problémů zákazníků.

U společnosti Bluehost se mnoho zákaznických recenzí týká nevýhody spočívající v nutnosti instalovat spoustu doplňků pro několik funkcí. Mnoho zákazníků také požaduje, aby společnost Bluehost začala nabízet měsíční sdílené hostovací plány.

Pozitivní recenze pro Bluehost a GoDaddy

Existuje spousta pozitivních recenzí od nováčků, kteří zjistili, že je velmi snadné vytvořit web pomocí nástroje pro tvorbu stránek GoDaddy a dostat ho do hostitele s nejzákladnějším plánem GoDaddy (počáteční plán)..

Pro Bluehost jsou pozitivní recenze většinou vyhrazeny pro plány VPS a dedikované servery. Díky těmto plánům byl výkon serveru a dostupnost neomezených databází a e-mailů MySQL velmi oceněn.

Ve většině recenzí byla také zmíněna mimořádná bezpečnost a podpora zákazníků společnosti Bluehost.

Závěr o srovnání Bluehost a GoDaddy

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Důvody, proč si vybrat Bluehost přes GoDaddy, jsou následující:

 • Neomezené databáze MySQL a e-mailové účty s několika plány
 • Zvýšené zabezpečení
 • Skvělá technická a zákaznická podpora
 • Schopnost poskytovat vysoký provozuschopnost, dokonce i pro zvýšenou úroveň provozu

Důvody, proč si vybrat GoDaddy over Bluehost, jsou následující:

 • Podpora hostování Windows
 • Levnější ceny
 • Další produkty a funkce
 • Delší záruční doba vrácení peněz 45 dní

Je jasné, že pokud jste zcela nováček a chcete začít s webem, aniž byste měli jakékoli technické znalosti, GoDaddy se ukáže být mnohem levnější a pohodlnější možností.

Pokud také hledáte platformu hostování systému Windows, vybere si GoDaddy.

Pokud však vaše webové stránky získávají velký provoz a hledáte spolehlivost a lepší výkon, Bluehost se zdá být ideálním webovým hostitelem pro vaše potřeby..

Pokud hledáte alternativu k Bluehost, nemusíte se dívat za jeden ze svých sesterských webů, včetně hostgator, který je také ve vlastnictví EIG.

Pokud jde o podporu, škálovatelnost a vysokou správu provozu, Hostgator není špatný. Pokud hledáte levnou alternativu k GoDaddy pro spuštění základního webu, můžete si ho nechat hostit na Dreamhostu.

Máte nějaké předchozí zkušenosti s používáním GoDaddy nebo Bluehost? Odpovídalo toto srovnání na dotazy, které jste měli, nebo máte nějaké dotazy? Neváhejte zveřejnit jakékoli komentáře nebo podělte se o své zkušenosti v sekci komentářů níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map