GoDaddy vs. Arvixe: Ktorého hostiteľa webu by ste si mali zvoliť?

Ak ste sa rozhodli založiť web, môžete byť viac než trochu zmätení všetkými rôznymi webhostingovými spoločnosťami a všetkými plánmi, ktoré existujú. Toto vzájomné porovnanie medzi GoDaddy a Arvixe je tu, aby vám pomohlo usporiadať neporiadok a nájsť webhostingovú spoločnosť, ktorá je pre vás to pravé..


GoDaddy je veľká spoločnosť s takmer 13 miliónmi zákazníkov. Arvixe nemusí byť tak známy ako niektoré iné hostingové spoločnosti, ale rýchlo rastie – veľkosť a povesť. GoDaddy aj Arvixe poskytujú zdieľaný hosting, spravované WordPress, VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy aj Arvixe ponúkajú pre svoje plány možnosti Linux a Windows.

GoDaddy získal v roku 2012 množstvo ocenení „best of“, vrátane toho, že bol v roku 2012 vymenovaný za „Fortune 100„ Best Company to Work for “. GoDaddy získal uznanie aj za svoje kontroverzné reklamné kampane. Arvixe získal mnoho ocenení – vrátane „Editor’s Choice“ spoločnosti PCMag v roku 2015 a je jednou z „500 najrýchlejšie rastúcich spoločností v Amerike.

GoDaddy začal v roku 1997 ako Jomax Technologies a v roku 1999 bol rebrandovaný ako Go Daddy. V roku 2006 sa značka zmenila na GoDaddy (tieto dve mená sa pripojili). Súkromná investičná skupina vlastní GoDaddy, jej zakladateľom, Bob Parsons, však zostáva najväčší individuálny akcionár. Spoločnosť Arvixe kúpila spoločnosť Endurance International Group (EIG) v roku 2014. EIG vlastní veľa spoločností poskytujúcich webhosting, a hoci stránky EIG majú určité podobnosti, pôsobia pod vlastným menom.

Porovnajte výkonnosť zariadení GoDaddy a Arvixe

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Ak servery nie sú v prevádzke, stratíte divákov a zákazníkov. Záruky prevádzkyschopnosti neznamenajú, že vaše stránky budú vždy v prevádzke, ale je to indikácia dôležitosti, ktorú webový hostiteľ pripisuje uptime. GoDaddy garantuje dostupnosť najmenej 99,9%. Ak stránka klesne o 0,1% alebo viac z 99,9% za mesiac, dostanete 5% z hostiteľského poplatku za tento mesiac. Arvixe má rovnakú 99,9% záruku, s vrátením bezplatného mesiaca, ak klesne pod toto percento.

výkon. GoDaddy používa procesory Core i7 vo svojich zdieľaných plánoch a Xeons vo svojich VPS a dedikovaných plánoch. Arvixe používa najnovšie Xeons a ukladá údaje o zákazníkoch na 15 K nájazdu desať diskov. Databázy a e-mailové servery spoločnosti Arvixe sú na úložisku SSD.

Test na webe GoDaddy priniesol čas načítania 2,91 s, rýchlejší ako 56% lokalít testovaných pomocou Pingdom. Porovnateľné miesto Arvixe malo rýchlosť načítania 1,05 s, rýchlejšie ako 89% testovaných miest.

Spoľahlivosť. GoDaddy má dátové centrum, ktoré vlastní vo Phoenixe v Arizone, a prenajíma si dve ďalšie arizonské centrá v Mese a Scottsdale. GoDaddy má ďalšie dátové centrá v Chicagu, Los Angeles a Ashburn vo Virgínii. Medzinárodné potreby sa uspokojujú s európskym centrom v Amsterdame a ázijským centrom so sídlom v Singapure. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty.

Arvixe spĺňa globálne požiadavky s dátovými centrami v Dallase, Texase, Amsterdame a Hongkongu. Dátové centrá sú úplne nadbytočné a na mieste sa monitoruje bezpečnosť a spoľahlivosť.

Stanovisko k predstaveniu GoDaddy a Arvixe

Arvixe má lepšiu záruku dostupnosti a oveľa rýchlejšie načítanie a reakčné časy v testoch.

Funkcie GoDaddy a Arvixe

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: „Neobmedzené“ a „nemerané“ sú marketingové výrazy, ktoré často používajú spoločnosti poskytujúce webhosting. Na rozdiel od toho, čomu možno veríte, neznamená to „všetko, čo môžete použiť“. Namiesto toho sa týka toho, čo hostiteľská spoločnosť „považuje za primerané použitie“.

Registrácia domény. Zatiaľ čo obaja hostitelia sú registrátormi domén, GoDaddy je najväčší registrátor na svete s viac ako 60 miliónmi domén pod správou. GoDaddy ponúka jeden rok bezplatnej registrácie domény pre počiatočné obdobie, keď je toto obdobie 12 mesiacov alebo dlhšie. Arvixe ponúka bezplatnú doménu, pokiaľ s nimi máte plán, a ponúka bezplatný prevod, ak už máte doménu.

Tvorca webových stránok. GoDaddy má rozhranie drag-and-drop so svojím Web Builderom, začínajúc promo cenou $ 1 mesačne. Arvixe poskytuje RvSiteBuilder, ktorý obsahuje editor WSYWIG a viac ako 600 webových šablón.

databázy. V závislosti od vybraného plánu ponúka GoDaddy od 10 do neobmedzených databáz MySQL. Arvixe ponúka neobmedzené databázy MySQL a PostgreSQL.

E-mailové účty. GoDaddy ponúka podľa vášho plánu 100 až 1 000 účtov so 100 MB až 1 GB úložného priestoru. Arvixe poskytuje neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov vo všetkých svojich plánoch.

Hosting WordPress. GoDaddy aj Arvixe ponúkajú spravované plány WordPress. Spravovaný plán WordPress má hostiteľská spoločnosť, ktorá na vašom webe zálohuje a aktualizuje, čo vám umožňuje zamerať sa na dôležitú vec – obsah vašej stránky.

Choď ociGoDaddy má štyri plány WordPress. Basic, ktorý je obmedzený na jedno miesto, 25 000 návštevníkov mesačne a 10 GB úložného priestoru SSD; Deluxe, s jedným serverom, 100 000 návštevníkmi a 15 GB úložného priestoru; Ultimate, s dvoma webmi, 400 000 návštevníkmi a úložiskom SSD s kapacitou 30 GB; a vývojár, s až 5 webmi, 800 000 návštevníkmi a 50 GB úložného priestoru SSD. Pri objednávaní ročného obdobia majú všetci bezplatnú doménu. Konečný plán zahŕňa bezplatné SiteLock.

ArvixeArvixe ponúka dva spoločné plány WordPress – Personal Class a Personal Class Pro. Ak vaše stránky rastú, ich hosting sa prispôsobuje zdieľaným serverom, serverom VPS, vyhradeným serverom a serverom Cloud, v závislosti od vašich potrieb. Majú neobmedzený priestor a šírku pásma a 24/7 chat a telefonickú podporu pre svoje hosťovanie WordPress.

Riešenie elektronického obchodu. GoDaddy a Arvixe ponúkajú zadarmo nákupné vozíky, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie, prostredníctvom ovládacieho panela. Arvixe podporuje množstvo bezplatných a komerčných možností elektronického obchodu, mnohé s podporou 24/7 a automatickou inštaláciou.

zálohy. GoDaddy má plán zálohovania a obnovy stránok za mesačný poplatok so zdieľanými plánmi a bezplatné denné zálohy na WordPress, VPS a špecializované plány. Arvixe robí denné zálohy snímok svojich serverov. Spoločnosť Arvixe odporúča zákazníkom vytvárať si vlastné zálohy a ukladať ich mimo stránky (čo je dobrá rada bez ohľadu na plán).

Zabezpečenie hostingu. GoDaddy skenuje a proaktívne koná proti DDoS hrozbám a poskytuje to, čo nazýva „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastaviť užívateľské oprávnenia na obmedzenie prístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin, ako aj BoxTrapper, na filtrovanie e-mailov. Arvixe skenuje a aktívne koná proti DDoS hrozbám, ako aj má ochranu proti hrubej sile. Arvixe poskytuje filtrovanie SpamAssassinu a Spamhausu.

GoDaddy poskytuje zadarmo zdieľaný SSL pre svoje plány, pričom najvyššie úrovne získavajú súkromný SSL zadarmo. Spoločnosť Arvixe používala zdieľané SSL pre svoje zdieľané plány pre Linux, ale koncom roka 2015 už zdieľané SSL nie sú k dispozícii pre zdieľané plány pre Linux alebo Windows PersonalClass. Môžu sa zakúpiť súkromné ​​SSL. Plány Arvixe BusinessClass majú zadarmo SSL, pokiaľ máte plán so spoločnosťou Arvixe.

GoDaddy a Arvixe ponúkajú servery Windows alebo Linux.

Ovládací panel. Arvixe používa priemyselný štandard cPanel. GoDaddy používa cPanel, ale urobil nejaké úpravy, ktoré môžu spôsobiť, že bežným používateľom cPanel nebude známy..

extras. GoDaddy ponúka okrem plánovania hostingu aj služby SEO, online marketing a dizajnové služby za príplatok. GoDaddy aj Arvixe majú plány predajcov a pridružené programy. Arvixe poskytuje Bing / Yahoo 100 dolárov na reklamu a 100% v službe Google AdWords.

Stanovisko k hlavným funkciám GoDaddy a Arvixe

Obidve hostingové spoločnosti majú veľa spoločného – obe používajú cPanel, oba majú servery Linux a Windows a obe majú dobré bezpečnostné možnosti. GoDaddy je považovaný za lídra v oblasti registrácie domén, ale jeho neobmedzená šírka pásma, databázy a e-mailová funkcia spoločnosti Arvixe mu dávajú výhodu.

Porovnajte plány webhostingu a ceny GoDaddy a Arvixe

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Ceny pre spoločnosti poskytujúce webhosting sú pohyblivým cieľom. Na udržanie konkurencieschopnosti sa počas celého roka poskytujú špeciálne propagácie. Ceny sú tu ponúkané v čase tohto porovnania. Mali by ste si uvedomiť, že promo ceny sú vo všeobecnosti dobré iba pre prvé obdobie služby, takže registrácia na dlhšie obdobie znamená vyššie úspory. Ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie bez ohľadu na prebiehajúce propagačné akcie, zvyčajne to znamená, že dôjde k cenovej prestávke.

Choď oci. GoDaddy ponúka tri zdieľané plány systému Linux a tri zdieľané plány systému Windows – pričom dve možnosti majú podobné funkcie. Úspora umožňuje jedno miesto, neobmedzenú šírku pásma a 100 GB úložného priestoru, za 3,99 dolárov. Deluxe za 4,99 dolárov mesačne a Ultimate za 7,99 dolárov mesačne ponúkajú neobmedzené webové stránky, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko. Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény podľa ročného plánu. E-mailové účty sú obmedzené na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate pridáva zadarmo SSL certifikát na jeden rok.

Arvixe. Arvixe ponúka štyri spoločné plány – dva v PersonalClass a dva v BusinessClass. Pri pokladni máte možnosť zvoliť si dátové centrá v USA, Európe alebo Ázii. Osobné aj obchodné ponúkajú neobmedzené miesto, šírku pásma, e-maily a databázy. PersonalClass (4 doláre mesačne) a BusinessClass (22 dolárov mesačne) sa líšia od verzií Pro, PersonalClassPro (7 dolárov mesačne) a BusinessClassPro (35 dolárov mesačne) v tom, že úrovne Pro majú povolené neobmedzené weby, zatiaľ čo úrovne neprospešné povoliť šesť. Rozdiel medzi PersonalClass a BusinessClass je v tom, že BusinessClass má na serveri menej používateľov – v podstate ide o zdieľaný hosting s funkciami VPS. Možnosť ASP spúšťa o niekoľko dolárov viac za každý plán a úroveň. Zdieľané plány spoločnosti Arvixe poskytujú neobmedzené databázy MySQL a PostgreSQL. Plány BusinessClass majú tiež bezplatný SSL certifikát, pokiaľ je web hostený s Arvixe.

Obe ponúkajú riadený hosting WordPress. GoDaddy ponúka štyri plány. Webové stránky povolili rozsah od 1 webovej stránky na najnižšej úrovni po 5 na najvyššej. GoDaddy obmedzuje počet návštevníkov mesačne na základe vášho plánu a množstvo úložiska SSD sa líši podľa plánu. Ceny GoDaddy sú 3,99 dolárov, 4,49 dolárov, 7,99 dolárov a 13,99 dolárov mesačne. Arvixe ponúka program WordPress PersonalClass za 4 doláre mesačne a plán PersonalClassPro za 7 dolárov mesačne. Neobmedzená šírka pásma, neobmedzené úložisko a neobmedzený počet databáz sa dodávajú s dvoma plánmi. Plán PersonalClassPro umožňuje neobmedzený počet webových stránok. Plány Arvixe WordPress sa dajú ľahko škálovať, hoci ceny za WordPress sa zvyšujú na VSP alebo dedikovaných serveroch.

GoDaddy ponúka viac plánov VPS, s piatimi plánmi pre Linux a piatimi pre Windows – plány Windows stoja viac o 10 dolárov mesačne. Plány GoDaddy ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a 40 GB až 250 GB úložného priestoru (v závislosti od úrovne). Arvixe ponúka dva plány v systéme Linux a ASP (Windows). Cena Arvixe je približne 30 dolárov. GoDaddy však obmedzuje počet webov na 3. Arvixe má neobmedzenú šírku pásma a je povolený neobmedzený počet webov – plus bezplatný SSL certifikát, pokiaľ máte plán. GoDaddy ponúka 5 vyhradených plánov pre Linux a 5 pre Windows. Plány systému GoDaddy pre Windows bežia približne o 30 dolárov viac ako plány pre Linux. Plány GoDaddy majú neobmedzenú šírku pásma. Arvixe’s ponúka šesť plánov pre jedného procesora, pričom porovnateľné odporúčané plány sú o niečo vyššie ako plány GoDaddy. Arvixe tiež ponúka dva pôsobivé plány zamerané na viac procesorov – aj keď za cenu viac ako 350 dolárov mesačne.

GoDaddy ponúka rôzne marketingové kredity v závislosti od vašej polohy. Arvixe poskytuje bezplatný marketing s kreditom 100 dolárov pre Bing / Yahoo a 100 dolárov pre Google AdWords. Obidva názvy domén predávajú. GoDaddy poskytuje jeden bezplatný rok registrácie pre nové registrácie, zatiaľ čo Arvixe poskytuje bezplatnú registráciu domén, pokiaľ si zachovávate svoj plán.

GoDaddy a Arvixe ponúkajú záruky vrátenia peňazí. GoDaddy ponúka štandardnú 30-dňovú záruku na ročné a vyššie podmienky. V prípade mesačných programov je plná refundácia GoDaddy obmedzená na 48 hodín a potom je hodnotená. Arvixe ponúka dlhšiu 60-dňovú záruku. Ak máte bezplatnú registráciu domén na serveroch Arvixe alebo GoDaddy, zadržia vám poplatok za registráciu domény z refundácie a ponecháte si názov domény..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

Pre zdieľaný hosting má spoločnosť Arvixe výhodu so svojimi „neobmedzenými“ funkciami, s cenami podobnými alebo nižšou ako GoDaddy. Arvixe má výhodu vo VPS aj so svojimi „neobmedzenými“ funkciami. Účelové plány GoDaddy sú lacnejšie, ale ak potrebujete seriózny server (za výrazne vyššiu cenu), Arvixe je opäť váš výber z týchto dvoch.

Ako ľahko sa používajú GoDaddy a Arvixe

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. GoDaddy aj Arvixe používajú cPanel, hoci GoDaddy rozhranie trochu upravuje. Grafické rozhranie užívateľského rozhrania cPanel je priemyselným štandardom a obsahuje väčšinu funkcií potrebných na správu vášho webu pomocou ľahko identifikovateľných ikon. GoDaddy poskytuje priemyselný štandard Plex so svojimi plánmi Windows, Arvixe používa WebSitePanel.

Inštalátor jedným kliknutím. GoDaddy poskytuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom svojho ovládacieho panela. Arvixe poskytuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom Softaculous. Obaja majú na jedno kliknutie inštaláciu programu WordPress.

Navigácia na webe. Stránky GoDaddy aj Arvixe poskytujú potrebné informácie. GoDaddy ponúka okrem hosťovania aj ďalšie produkty, takže navigácia je trochu mätúcejšia a jej stránky vyžadujú veľa rolovania. Arvixe je prehľadný a priamo k veci. Ľahko čitateľné porovnávacie tabuľky na Arvixe vám jasne ukážu rozdiely v úrovniach.

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Toto by sa mohlo považovať za kravatu, pretože oba používajú cPanel a obe poskytujú mnohým aplikáciám inštaláciu jedným kliknutím. Arvixe by sa mohol mierne pokývnuť, pretože sa ľahšie naviguje po webovej stránke.

Podpora GoDaddy a Arvixe

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Na základe recenzií zákazníkov by sa zariadenie GoDaddy nemalo považovať za lepšie ako priemerné. Arvixe je v rovnakej situácii. Od odkúpenia EIG utrpeli ratingy zákazníckych služieb pre spoločnosť Arvixe. Spoločnosť PCMag vymenovala Arvixe za voľbu editora v roku 2015, ale začiatkom roku 2016 znížila svoje ratingy kvôli slabej zákazníckej podpore a dlhým čakacím dobám.

GoDaddy a Arvixe majú e-mail a živý chat 24/7. Telefón GoDaddy má 24/7, zatiaľ čo telefonická podpora Arvixe je obmedzená na úradné hodiny. Obaja majú rozsiahlu vedomostnú základňu s tutoriálmi. GoDaddy poskytuje informatívne články okrem svojho blogu v sekcii „GoDaddy Garage“. Arvixe má aktívny blog.

Stanovisko k podpore používateľov

Arvixe tu mohol dostať výhodu v zákazníckom servise, pretože zariadenie GoDaddy’s sa považuje za priemerné alebo mierne vyššie. Nedávno sa však prevádzkyschopnosť a zákaznícky servis Arvixe oneskorili a časy čakania zákazníkov sú príliš dlhé.

Užívateľské recenzie na GoDaddy and Arvixe

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Recenzie sa často kupujú – buď priamo, alebo ako stimuly na hosťovanie kreditov. Dokonca aj legitímne recenzie sú vo všeobecnosti od vášnivých zákazníkov, takže väčšina recenzií má silné negatívne alebo silné pozitívne sklony. Ak sa však niečo neustále objavuje, pozitívne alebo negatívne, nesie to vyšetrovanie.

Negatívne recenzie pre GoDaddy and Arvixe

Choď oci. Väčšina negatívnych recenzií zariadenia GoDaddy sa zaoberá jeho zlou zákazníckou podporou, prísnymi obmedzeniami na niektoré plány a nepríjemnými prestojmi..

Arvixe. Najnovšie negatívne recenzie spoločnosti Arvixe sa zaoberajú zlým zákazníckym servisom a dlhou dobou čakania.

Pozitívne recenzie pre GoDaddy a Arvixe

Choď oci. Pozitívne recenzie od zákazníkov GoDaddy komentujú jeho služby registrácie domén a ich ceny.

Arvixe. Zákazníci Arvixe sú vysoko ohodnotení svojimi zákazníkmi za to, že majú k dispozícii toľko funkcií za tak nízku cenu. Zákazníci Windows píšu o tom, že sú radi, že nájdu hosting za dostupnú cenu.

Názor na recenzie používateľov

Recenzie naznačujú, že systém GoDaddy sa sústreďuje na to, že je registrátorom domény, a hostenie je premysleným spôsobom. Aj keď Arvixe má v súčasnosti niekoľko negatívnych sťažností týkajúcich sa služieb zákazníkom, jeho zákazníci si ho stále veľmi cenia.

Záver o porovnaní GoDaddy a Arvixe

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Existujú pozitívne a negatívne vlastnosti týkajúce sa obidvoch týchto hostingových spoločností.

Dôvody, prečo zvoliť Arvixe pred GoDaddy:

 • Doména zadarmo, pokiaľ je hostiteľom plánu
 • Viac neobmedzených funkcií v plánoch
 • Dlhšia záruka vrátenia peňazí

Dôvody pre výber GoDaddy over Arvixe:

 • Okrem hostingu predáva aj viac webových produktov
 • Viac úrovní pre viac možností v plánoch
 • Bezplatný telefón 24/7

GoDaddy by mohol byť pre začiatočníkov najvhodnejší, pretože všetko, čo súvisí s webom, od názvu domény po SSL, marketing a služby SEO a online účtovníctvo, je možné získať z jednej stránky. Arvixe je atraktívnou možnosťou pre tých, ktorí chcú „neobmedzené všetko“ za výhodné ceny. Malé podniky zistia, že neobmedzená šírka pásma a úložisko sú príťažlivé. Podniky, ktoré vyžadujú VPS alebo dedikované servery, nájdu GoDaddy tiež atraktívnou voľbou – aj keď tie, ktoré potrebujú seriózne výpočty, sa možno budú chcieť pozrieť na plány spoločnosti Arvixe zamerané na duálne procesory..

Pri hľadaní hostiteľa webu existuje veľa ďalších možností. Jeden, ktorý by mal byť na vašom radare, je InMotion Hosting, kvôli jeho vynikajúcim riadeným plánom WordPress. Ponúka jednu z najlepších záruk vrátenia peňazí v priemysle – 90-dňovú záruku vrátenia peňazí v porovnaní s 30-dňovou zárukou GoDaddy a 60-dňovú záruku od spoločnosti Arvixe. Ak vám nevadí urobiť malý krok v stanovovaní cien z rozpočtových hostingových cien, aby ste získali prvotriedne funkcie a rýchle načítanie a časy odozvy, SiteGround je hostingová spoločnosť, ktorú by ste mali zvážiť.

Máte nejaké otázky týkajúce sa GoDaddy alebo Arvixe? Aké máte skúsenosti s webhostingom? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map