GoDaddy vs. Arvixe: Kterého webového hostitele byste si měli vybrat?

Pokud jste se rozhodli založit web, můžete být více než trochu zmateni všemi různými webhostingovými společnostmi a všemi plány, které jsou tam. Toto vzájemné srovnání GoDaddy a Arvixe je zde, aby vám pomohlo třídit nepořádek a najít webhostingovou společnost, která je pro vás ta pravá.


GoDaddy je velká společnost s téměř 13 miliony zákazníků. Arvixe nemusí být tak známý jako některé jiné hostingové společnosti, ale rychle roste – co do velikosti a reputace. GoDaddy i Arvixe poskytují sdílený hosting, spravované WordPress, VPS a dedikované serverové plány. GoDaddy i Arvixe nabízejí pro své plány možnosti Linux a Windows.

GoDaddy získal řadu ocenění „best of“, včetně toho, že byl v roce 2012 jmenován Fortune 100 „Best Company to Work for“. GoDaddy také získal uznání za své kontroverzní reklamní kampaně. Společnost Arvixe získala v roce 2015 řadu ocenění – včetně „Editor’s Choice“ společnosti PCMag v roce 2015 a je jednou z „nejrychleji rostoucích společností v Americe 500“.

GoDaddy začal v roce 1997 jako Jomax Technologies a byl rebranded jako Go Daddy v roce 1999. V roce 2006 se značka změnila na GoDaddy (obě jména se spojila). Soukromá investiční skupina vlastní GoDaddy, zakladatel Bob Parsons však zůstává největším individuálním akcionářem. Arvixe koupila společnost Endurance International Group (EIG) v roce 2014. EIG vlastní mnoho webhostingových společností, a přestože stránky EIG mají určité podobnosti, fungují pod vlastním jménem.

Porovnejte výkon GoDaddy a Arvixe

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Když servery nejsou spuštěny, ztratíte diváky a zákazníky. Záruky uptime neznamenají, že váš web bude vždy v provozu, ale je to náznak důležitosti, kterou webový hostitel dává uptime. GoDaddy garantuje provozuschopnost nejméně 99,9%. Pokud web klesne o 0,1% nebo více z 99,9% za jeden měsíc, bude vám připsáno 5% z hostitelského poplatku za daný měsíc. Arvixe má stejnou 99,9% záruku, s vrácením měsíce zdarma, pokud klesne pod toto procento.

Výkon. GoDaddy používá procesory Core i7 ve svých sdílených plánech a Xeons ve svých VPS a dedikovaných plánech. Arvixe používá nejnovější Xeons a ukládá zákaznická data na 15K raid deseti disků. Databáze a e-mailové servery Arvixe jsou na úložišti SSD.

Test na webu GoDaddy přinesl dobu načítání 2,91 s, rychlejší než 56% stránek testovaných pomocí Pingdomu. Srovnatelná stránka Arvixe měla dobu načítání 1,05 s%, rychlejší než 89% testovaných stránek.

Spolehlivost. GoDaddy má datové centrum, které vlastní ve Phoenixu v Arizoně, a pronajímá si dvě další arizonská centra v Mesa a Scottsdale. GoDaddy má další datová centra v Chicagu, Los Angeles a Ashburn ve Virginii. Mezinárodní potřeby jsou uspokojeny s evropským centrem v Amsterdamu a asijským centrem se sídlem v Singapuru. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty.

Arvixe splňuje globální požadavky s datovými centry v Dallasu, Texasu, Amsterdamu a Hongkongu. Datová centra jsou plně redundantní a jsou monitorována na místě z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti.

Stanovisko k výkonu GoDaddy a Arvixe

Arvixe má lepší záruku dostupnosti a mnohem rychlejší dobu načítání a odezvy v testech.

Vlastnosti GoDaddy a Arvixe

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: „Neomezený“ a „neměřený“ jsou marketingové termíny, které často používají webhostingové společnosti. Na rozdíl od toho, čemu můžete věřit, neznamená to „vše, co můžete použít“. Místo toho se odkazuje na to, co hostitelská společnost „považuje za rozumné použití“.

Registrace domény. Zatímco oba počítače jsou registrátory domén, GoDaddy je největším registrátorem na světě s více než 60 miliony domén pod správou. GoDaddy nabízí jeden rok registrace domény zdarma pro počáteční období, pokud je doba 12 měsíců nebo delší. Arvixe nabízí bezplatnou doménu, pokud s nimi máte plán, a nabízí bezplatný převod, pokud již máte doménu.

Tvůrce webových stránek. GoDaddy má rozhraní drag-and-drop s jeho Web Builder, začínající na promo cenu $ 1 za měsíc. Arvixe poskytuje RvSiteBuilder, který obsahuje editor WSYWIG a více než 600 webových šablon.

Databáze. V závislosti na zvoleném plánu nabízí GoDaddy od 10 do neomezených databází MySQL. Arvixe nabízí neomezené databáze MySQL a PostgreSQL.

E-mailové účty. GoDaddy nabízí v závislosti na vašem plánu 100 až 1 000 účtů se 100 MB až 1 GB úložného prostoru. Arvixe poskytuje neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů ve všech svých plánech.

Hosting WordPress. GoDaddy i Arvixe nabízejí spravované plány WordPress. Spravovaný plán WordPress má hostitelská společnost, která na vašem webu provádí zálohy a aktualizace, což vám umožní soustředit se na důležitou věc – obsah vašeho webu.

Pojď tatiGoDaddy má čtyři plány WordPress. Basic, který je omezen na jeden web, 25 000 návštěvníků měsíčně a 10 GB SSD úložiště; Luxusní, s jedním webem, 100 000 návštěvníky a 15 GB úložiště; Ultimate, se dvěma weby, 400 000 návštěvníky a 30 GB SSD úložiště; a vývojář, s až 5 weby, 800 000 návštěvníky a 50 GB úložiště SSD. Při objednávce ročního období mají všichni bezplatnou doménu. Plán Ultimate zahrnuje zdarma SiteLock.

ArvixeArvixe nabízí dva sdílené plány WordPress – Personal Class a Personal Class Pro. Pokud vaše stránky rostou, jejich hosting se mění na sdílených, VPS, dedikovaných a cloudových serverech, v závislosti na vašich potřebách. Mají neomezený prostor a šířku pásma a 24/7 chat a telefonickou podporu pro svůj hosting WordPress.

eCommerce řešení. GoDaddy a Arvixe nabízejí zdarma nákupní vozíky, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další, prostřednictvím ovládacího panelu. Arvixe podporuje velké množství bezplatných a komerčních možností elektronického obchodování, mnohé s podporou 24/7 a automatickou instalací.

Zálohy. GoDaddy má plán zálohování a obnovy stránek za měsíční poplatek se sdílenými plány a bezplatné denní zálohy na WordPress, VPS a vyhrazené plány. Arvixe pořizuje denní zálohy svých serverů. Společnost Arvixe doporučuje zákazníkům vytvářet vlastní zálohy a ukládat je mimo web (což je dobrá rada bez ohledu na jakýkoli plán).

Zabezpečení hostingu. GoDaddy provádí skenování a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a poskytuje to, co nazývá „CageFS“. CageFS vám umožňuje nastavit uživatelská oprávnění k omezení přístupu k obsahu. GoDaddy poskytuje SpamAssasin a BoxTrapper pro filtrování e-mailů. Společnost Arvixe skenuje a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a také má ochranu hrubou silou. Arvixe zajišťuje filtrování SpamAssassinu a Spamhausu.

GoDaddy poskytuje zdarma sdílené SSL pro své plány, přičemž nejvyšší úrovně získávají privátní SSL zdarma. Společnost Arvixe poskytovala sdílené SSL pro své sdílené plány pro Linux, ke konci roku 2015 však sdílené SSL již nejsou k dispozici pro sdílené plány pro Linux nebo Windows PersonalClass. Je možné zakoupit soukromé SSL. Plány Arvixe BusinessClass mají zdarma SSL, pokud máte plán s Arvixe.

GoDaddy a Arvixe nabízejí servery Windows nebo Linux.

Kontrolní panel. Arvixe používá průmyslový standard cPanel. GoDaddy používá cPanel, ale provedl nějaké úpravy, což může pro běžné uživatele cPanel neznámé.

Extras. Kromě hostingových plánů nabízí GoDaddy za další poplatky také SEO, online marketing a designové služby. GoDaddy i Arvixe mají plány prodejců a přidružené programy. Arvixe poskytuje Bing / Yahoo 100 USD na reklamu a 100 USD v Google AdWords.

Stanovisko ke klíčovým funkcím GoDaddy a Arvixe

Obě hostingové společnosti mají mnoho společných věcí – obě používají cPanel, oba mají servery Linux a Windows a obě mají dobré možnosti zabezpečení. GoDaddy je považován za lídra v oblasti registrace domén, ale neomezená šířka pásma, databáze a e-mailová funkce společnosti Arvixe pro své plány poskytují výhodu.

Porovnejte plány webhostingu a ceny GoDaddy a Arvixe

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Ceny pro webhostingové společnosti jsou pohyblivým cílem. V zájmu udržení konkurenceschopnosti jsou během celého roku poskytovány speciální propagační akce. Ceny jsou zde nabízeny v době tohoto srovnání. Měli byste si uvědomit, že promo ceny jsou obecně dobré pouze pro první funkční období, takže registrace na delší období znamená vyšší úspory. Obvykle znamená, že registrace na delší období, bez ohledu na probíhající propagační akce, bude s největší pravděpodobností cenový zlom.

Pojď tati. GoDaddy nabízí tři sdílené plány pro Linux a tři sdílené plány pro Windows – přičemž dvě možnosti mají podobné funkce. Ekonomika umožňuje jeden web, neomezenou šířku pásma a 100 GB úložného prostoru, za 3,99 $. Luxusní, za 4,99 $ měsíčně, a Ultimate, za 7,99 $ za měsíc, nabízejí neomezené weby, neomezenou šířku pásma a neomezené úložiště. Všechny plány přicházejí s volným rokem registrace domény na roční plán. E-mailové účty jsou omezeny na 100, 500 a 1000. Plán Ultimate přidává zdarma SSL certifikát na jeden rok.

Arvixe. Arvixe nabízí čtyři sdílené plány – dva v PersonalClass a dva v BusinessClass. Máte možnost vybrat si u pokladny americká, evropská nebo asijská datová centra. Osobní i obchodní nabízejí neomezený prostor, šířku pásma, e-maily a databáze. PersonalClass (4 $ za měsíc) a BusinessClass (22 $ za měsíc) se liší od verzí Pro, PersonalClassPro (7 $ za měsíc) a BusinessClassPro (35 $ za měsíc) v tom, že úrovně Pro mají povoleny neomezené weby, zatímco úrovně non-Pro povolit šest. Rozdíl mezi PersonalClass a BusinessClass je v tom, že BusinessClass má na serveru méně uživatelů – v zásadě jde o sdílený hosting s funkcemi VPS. Možnost ASP spouští o několik dolarů více pro každý plán a úroveň. Sdílené plány Arvixe poskytují neomezené databáze MySQL a PostgreSQL. Plány BusinessClass mají také bezplatný certifikát SSL, pokud je web hostován společností Arvixe.

Obě nabízejí řízený hosting WordPress. GoDaddy nabízí čtyři plány. Weby povolily rozsah od 1 webové stránky na nejnižší úrovni po 5 na nejvyšší. GoDaddy omezuje počet návštěvníků za měsíc na základě vašeho plánu a množství úložiště SSD se liší podle plánu. Ceny GoDaddy jsou 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ a 13,99 $ měsíčně. Arvixe nabízí plán WordPress PersonalClass za 4 $ měsíčně a plán PersonalClassPro za 7 $ měsíčně. Oba plány mají neomezenou šířku pásma, neomezené úložiště a neomezený počet databází. Plán PersonalClassPro umožňuje neomezený počet webových stránek. Plány Arvixe WordPress jsou snadno škálovatelné, i když ceny pro WordPress se zvyšují na VSP nebo dedikovaných serverech.

GoDaddy nabízí více plánů VPS, pět plánů pro Linux a pět pro Windows – plány Windows stojí asi 10 dolarů měsíčně více. Plány GoDaddy nabízejí neomezenou šířku pásma a 40 GB až 250 GB úložiště (v závislosti na úrovni). Arvixe nabízí dva plány, každý v Linuxu a ASP (Windows). Cena Arvixe je asi 30 dolarů. GoDaddy však omezuje počet webů na 3. Arvixe je neomezená šířka pásma a povolen neomezený počet webů – plus certifikát SSL zdarma, pokud máte plán. GoDaddy nabízí 5 vyhrazených plánů pro Linux a 5 pro Windows. Plány systému GoDaddy pro Windows běží o zhruba 30 USD více než plány pro Linux. Plány GoDaddy mají neomezenou šířku pásma. Arvixe’s nabízí šest plánů pro jednotlivé procesory, přičemž srovnatelné doporučené plány jsou o něco vyšší než plány GoDaddy. Arvixe také nabízí dva působivé plány zaměřené na více procesorů – i když za cenu přes 350 $ měsíčně.

GoDaddy nabízí různé marketingové kredity v závislosti na vaší poloze. Arvixe poskytuje bezplatný marketing s kreditem 100 USD pro Bing / Yahoo a 100 USD pro Google AdWords. Oba prodávají doménová jména. GoDaddy poskytuje jeden rok registrace zdarma pro nová registrace, zatímco Arvixe poskytuje bezplatnou registraci domény, pokud si zachováte svůj plán.

GoDaddy a Arvixe nabízejí záruky vrácení peněz. GoDaddy nabízí standardní 30denní záruku na roční a vyšší podmínky. U měsíčních plánů je plná náhrada GoDaddy omezena na 48 hodin a poté je hodnocena. Arvixe nabízí delší 60denní záruku. Pokud máte bezplatnou registraci domény na Arvixe nebo GoDaddy, srazí vám registrační poplatek z vrácení peněz a ponecháte si doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

U sdíleného hostování má Arvixe výhodu díky „neomezeným“ funkcím s cenami podobnými nebo nižšími, než je GoDaddy. Arvixe má výhodu ve VPS se svými „neomezenými“ funkcemi. Specializované plány GoDaddy jsou levnější, ale pokud potřebujete seriózní server (za výrazně vyšší cenu), Arvixe je opět váš výběr z těchto dvou.

Jak snadné používat GoDaddy a Arvixe

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. GoDaddy i Arvixe používají cPanel, i když GoDaddy poněkud modifikuje rozhraní. Uživatelsky přívětivé grafické rozhraní cPanel je průmyslovým standardem a má většinu funkcí potřebných pro správu vašeho webu pomocí snadno identifikovatelných ikon. GoDaddy poskytuje průmyslový standard Plex se svými plány Windows, Arvixe používá WebSitePanel.

Instalační služba jedním kliknutím. GoDaddy poskytuje instalaci aplikace jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím ovládacího panelu. Arvixe poskytuje instalaci aplikací jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím Softaculous. Oba mají nainstalovanou aplikaci WordPress jedním kliknutím.

Navigace na webu. Webové stránky GoDaddy i Arvixe poskytují potřebné informace. GoDaddy nabízí kromě hostování více produktů, takže je o něco více matoucí při navigaci a jeho stránky vyžadují mnoho rolování. Arvixe je přehledný a přímo k věci. Snadno čitelné srovnávací tabulky na Arvixe vám jasně ukazují rozdíly v úrovních.

Stanovisko k snadnému použití

Tento by mohl být považován za kravatu, protože oba používají cPanel a oba poskytují mnoha aplikacím instalaci jedním kliknutím. Díky snadnější navigaci na webových stránkách může Arvixe mírně přikývnout.

Podpora GoDaddy a Arvixe

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Na základě hodnocení zákazníků by GoDaddy nemusel být považován za lepší než průměr. Arvixe je ve stejné situaci. Od výkupu EIG trpí Arvixe hodnocení zákaznických služeb. Společnost PCMag v roce 2015 jmenovala Arvixe jako Editor’s Choice, ale na začátku roku 2016 snížila hodnocení kvůli špatné zákaznické podpoře a dlouhým čekacím dobám.

GoDaddy a Arvixe mají e-mail a live chat 24/7. Telefon GoDaddy má 24/7, zatímco telefonická podpora Arvixe je omezena na pracovní dobu. Oba mají rozsáhlou znalostní základnu s návody. GoDaddy poskytuje informativní články kromě svého blogu v „GoDaddy Garage“. Arvixe má aktivní blog.

Stanovisko k podpoře uživatelů

Arvixe by zde mohl získat výhodu pro zákaznický servis, protože GoDaddy’s je považován za průměrný, nebo mírně nad. Nedávno se však provozuschopnost a zákaznický servis společnosti Arvixe opozdily a čekací doby zákazníků jsou příliš dlouhé.

Uživatelské recenze GoDaddy and Arvixe

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Recenze se často kupují – buď přímo, nebo jako pobídky k hostování kreditů. Dokonce i legitimní recenze jsou obvykle od vášnivých zákazníků, takže většina recenzí má silné negativní nebo silné pozitivní sklony. Pokud se však něco neustále objevuje, pozitivní nebo negativní, nese to vyšetřování.

Negativní recenze pro GoDaddy and Arvixe

Pojď tati. Většina negativních recenzí GoDaddy se zabývá špatnou zákaznickou podporou, přísnými omezeními na některé plány a nepříjemnými prostoji.

Arvixe. Nejnovější negativní recenze Arvixe se zabývají špatným zákaznickým servisem a dlouhými čekacími dobami.

Pozitivní recenze pro GoDaddy a Arvixe

Pojď tati. Pozitivní recenze od zákazníků GoDaddy komentují její služby registrace domén a jejich ceny.

Arvixe. Zákazníci Arvixe jsou vysoce hodnoceni svými zákazníky, protože mají k dispozici tolik funkcí za tak nízkou cenu. Zákazníci Windows píšou o tom, že rádi najdou hosting za dostupnou cenu.

Názor na uživatelské recenze

Recenze obvykle naznačují, že zařízení GoDaddy se soustřeďuje na to, že je registrátorem domény, a hostování je dodatečnou myšlenkou. Přestože nyní Arvixe dostává nějaké negativní stížnosti na zákaznický servis, jeho zákazníci jej stále velmi oceňují.

Závěr o srovnání GoDaddy a Arvixe

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Existují pozitivní a negativní vlastnosti týkající se obou těchto hostingových společností.

Důvody pro volbu Arvixe přes GoDaddy:

 • Doména zdarma po dobu, kdy je hostován plán
 • Více neomezených funkcí v plánech
 • Delší záruka vrácení peněz

Důvody pro volbu GoDaddy over Arvixe:

 • Kromě hostování prodává více webových produktů
 • Více úrovní pro více možností v plánech
 • Telefon 24/7 zdarma

GoDaddy by se nejlépe hodil pro začátečníky, protože vše, co se týká webu, od doménového jména po SSL, marketing a SEO služby a online účetnictví, lze získat z jednoho webu. Arvixe je atraktivní volbou pro ty, kteří chtějí „neomezené vše“ za levné ceny. Malé podniky najdou neomezenou šířku pásma a úložiště přitažlivé. Podniky, které vyžadují VPS nebo dedikované servery, najdou GoDaddy také atraktivní volbou – i když ti, kteří potřebují seriózní výpočetní techniku, se možná budou chtít podívat na dedikované plány Arvixe s dvěma procesory.

Při hledání webhostingu existuje mnoho dalších možností. Jeden, který by měl být na vašem radaru, je InMotion Hosting, díky jeho vynikajícím spravovaným plánům WordPress. Nabízí jednu z nejlepších záruk vrácení peněz v oboru – 90denní záruku vrácení peněz ve srovnání s 30denní zárukou GoDaddy a 60denní záruku od společnosti Arvixe. Pokud vám nevadí udělat malý krok v cenách z cen hostingu rozpočtu, abyste získali prémiové funkce a rychlé načítání a dobu odezvy, SiteGround je hostitelská společnost, kterou byste měli zvážit.

Máte nějaké dotazy ohledně GoDaddy nebo Arvixe? Jaké jste měli zkušenosti s webhostingem? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map