GoDaddy vs. A2 Hosting: Ktorého hostiteľa webu by ste si mali zvoliť?

Pri všetkom nadšení z vytvorenia webovej stránky, aby to vyzeralo dobre a aby diváci mali skvelé skúsenosti, web hosting sa často zabúda. Aké je využitie veľkolepej webovej stránky, ak nie je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni?


Výber správneho poskytovateľa webhostingu by nemal byť premyslený, a to je miesto, kam prichádzame. Tu je porovnanie medzi dvoma najlepšími hostingovými službami: GoDaddy a A2 Hosting Vykonali sme výskum, aby sme vám poskytli dostatok informácií na rozhodnutie, či každá služba je pre vás tá správna.

GoDaddy aj A2 Hosting sú uznávané spoločnosti, ktoré pôsobia v trochu odlišných oblastiach. A2 Hosting pôsobí v podnikaní od roku 2005 a GoDaddy bola založená v roku 1997.

Vo veľkosti je GoDaddy približne desaťkrát väčšia ako hosting A2, na webových stránkach A2 je to niečo vyše 63 000. A2 Hosting sa zameriava na webhosting, zatiaľ čo GoDaddy je najlepšie známy pre registráciu domén a zaoberá sa osobitne e-mailom a marketingom, ako aj webovou bezpečnosťou. GoDaddy tiež ponúka program Pro špeciálne pre vývojárov.

Porovnajte výkon GoDaddy a A2 Hosting

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Prevádzková doba a spoľahlivosť sú dva aspekty webhostingu, ktoré vyťažujú komentáre od používateľov, ak ich webové stránky nie sú vždy k dispozícii. GoDaddy a A2 Hosting ponúkajú priemyselnú záruku 99,9% dostupnosti; obaja poskytovatelia služieb opakovane zasiahli túto značku, keď A2 mala miernu hranicu so 100% prevádzkou v rovnakom období ako 99,94% prevádzkovej doby GoDaddy.

výkon. GoDaddy sa radí medzi rýchlosť v testoch merania vykonaných odborníkmi tretích strán. Recenzie od používateľov sú však zmiešané, príbehy o veľmi nízkych rýchlostiach a ľudia, ktorí sú radi, ako rýchlo sa načítajú ich webové stránky. GoDaddy používa servery Solid State Drive, ale obmedzuje množstvo úložiska SSD pre každý zo svojich plánov hostenia.

Všetky tri z plánov A2 Hosting sú poháňané servermi Solid State Drive Speed ​​Boost, ktoré tvrdia, že dosahujú až 20-krát vyššiu rýchlosť ako bežné servery svojich konkurentov. A na rozdiel od niektorých konkurentov, ktorí ponúkajú túto rýchlu službu iba na určitých funkciách webových stránok, A2 pokrýva všetky súbory, operačný systém a databázy.

Okrem toho, A2 Hosting zmluvy s treťou stranou zmluvy o sledovaní ich prevádzkovej doby a rýchlosti, ktoré sú zobrazené na webe pre všetkých vidieť.

Spoľahlivosť. Jedným z aspektov spoľahlivosti služby webhostingu je viacero dátových centier, aby spoločnosti v prípade zlyhania jedného servera mohli medzi nimi prepnúť váš web. Centrá v rôznych krajinách sú bonusom! Dátové centrá GoDaddy sa nachádzajú v USA (7 stredísk), Amsterdame a Singapure.

Dátové centrá A2 Hosting sú tiež na celom svete so servermi vo Washingtone, DC a Kalifornii v USA, Austrálii a Nemecku. Obe spoločnosti používajú redundantné napájanie a chladenie a monitorovanie na mieste, aby sa udržala vysoká spoľahlivosť.

Stanovisko k GoDaddy a výkonu hostingu A2

A2 Hosting a GoDaddy sa do značnej miery viažu na rýchlosť a spoľahlivosť spracovania, takže z tohto dôvodu robíme A2 Hosting lídrom v používaní serverov SSD pre všetky aspekty webhostingu..

Funkcie GoDaddy a A2 Hosting

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Funkcie, ktoré ponúka webhostingová služba, môžu byť pri vašom rozhodovaní často prekážkou. Nie je to vlastnosť ako taká, ale zaujímavé je, že spoločnosť A2 Hosting sa zaväzuje, že bude šetrná k životnému prostrediu. Od roku 2007 je A2 uhlíkovo neutrálny a povzbudzuje svojich zamestnancov k telekomunikáciám, recyklácii starých serverov, výsadbe stromov a znižovaniu množstva odpadu..

Registrácia domény. Registrácia doménových mien je pravdepodobne prvá vec, ktorú vám pri mysli GoDaddy napadne, takže neprekvapuje, že si tu môžete kúpiť doménu svojich webových stránok spolu s jej plánom hostenia webov..

GoDaddy poskytuje jedno bezplatné doménové meno s akýmkoľvek ročným (alebo dlhším) plánom na obdobie pôvodnej zmluvy. S A2 Hosting si môžete kúpiť doménové meno priamo od nich. Obaja poskytovatelia služieb vám umožňujú prenos v existujúcom názve domény.

Tvorca webových stránok. GoDaddy aj A2 Hosting poskytujú pre vás tvorbu webových stránok. Webový server GoDaddy (výstižne pomenovaný) má k nemu pripojený mesačný poplatok, zatiaľ čo RVSiteBuilder A2 Hosting je so všetkými svojimi plánmi hostenia zdarma. Tvorca webových stránok je veľmi populárny a má niekoľko špičkových funkcií na vytvorenie atraktívnej webovej stránky.

databázy. GoDaddy aj A2 Hosting ponúkajú databázy SQL so všetkými ich plánmi. GoDaddy obmedzuje počet databáz, ktoré máte povolené s každým plánom, zatiaľ čo prevádzka A2 Hosting obmedzuje databázy iba pre svoj najnižší plán.

Hosting WordPress. A2 Hosting a GoDaddy majú vynikajúci hosting riadený WordPress.

Koncom roka 2014 spoločnosť A2 Hosting predstavila doplnok A2 Optimized, doplnok WordPress, ktorý poskytuje automatickú konfiguráciu webov WordPress, aby sa zabezpečilo čo najrýchlejšie načítanie stránky (6x). Spolu s touto rýchlosťou prichádza lepšie zabezpečenie pre stránky WordPress.

Hosting servera WordPress A2 zahŕňa možnosť úplne spravovať viacero stránok WordPress z jediného hlavného panela a hromadné odstránenie komentárov spamu. Spravované hostingové plány WordPress sú rovnaké ako bežné hostingové plány.

GoDaddy vám umožňuje vytvoriť si webovú stránku WordPress v prostredí GoDaddy alebo uviesť svoju existujúcu webovú stránku WordPress. Spravovaný hosting WordPress vám poskytuje bezplatné denné zálohy (s obnovením jedným kliknutím) vašich stránok WordPress a interaktívnych návodov a školiacich videí.

S GoDaddy existujú 4 plány WordPress. Základný plán s jedným webovým serverom WordPress začína mesačne 3,99 dolárov a program najvyššej úrovne, vývojár, spracováva 5 webových stránok a až 800 000 návštevníkov za 13,99 dolárov mesačne. Medzi prvé dva plány patrí certifikát SSL (hodnota 70 dolárov). Podobne ako v prípade bežných plánov hostenia sa aj v prípade bezplatnej domény poskytujú zmluvy s dvanásťmesačným alebo dlhším časom.

Riešenie elektronického obchodu. A2 Hosting a GoDaddy pristupujú k elektronickému obchodu inak.

GoDaddy spája webovú stránku, webhosting a QuickCart (vlastný obchodný košík) za mesačný poplatok. S neobmedzeným počtom produktov, vlastnými kupónmi a možnosťou otvoriť obchod na Facebooku poskytuje GoDaddy komplexný obchod pre všetky vaše potreby elektronického obchodu..

A2 Hosting nemá vlastné eCommerce riešenie, ale ponúka partnerstvá prostredníctvom nastavení jedným kliknutím s veľmi populárnymi eCommerce službami, vrátane Magneto, OpenCart, PrestaShop a AbanteCart. S touto metódou musíte bity dať dohromady.

zálohy. Musíme iba vopred povedať, že bez ohľadu na to, čo vaša webhostingová služba poskytuje zálohy, stále musíte pravidelne zálohovať svoj web. Keby niečo.

GoDaddy aj A2 Hosting vám však poskytujú niektoré služby zálohovania.

A2 Hosting poskytuje Server Rewind, program na obnovu súborov, ktorý je zadarmo so svojimi dvoma najlepšími plánmi. Server Rewind pravidelne vytvára snímky z vašich webových stránok, ale nie z vašich databáz, a môžete k nim pristupovať z ovládacieho panela.

GoDaddy účtuje poplatky za služby zálohovania a obnovy. Za poplatok dostanete automatickú dennú zálohu so stanoveným množstvom dátového úložiska dostupného pre zálohu.

Zabezpečenie hostingu. Obaja poskytovatelia webhostingu berú bezpečnosť veľmi vážne. GoDaddy odstraňuje starosti so škodlivým softvérom na vašom webe tým, že ponúka službu SiteLock s mesačným poplatkom na denné skenovanie vašich webových stránok s cieľom identifikovať a odstrániť malware. Môžete si tiež zakúpiť certifikát SSL, aby ste zaistili ochranu citlivých údajov vložených na vaše stránky.

A2 Hosting má bezplatnú službu Perpetual Security so všetkými svojimi plánmi hostenia. Ochrana zahŕňa 24/7/365 monitorovanie bezpečnosti, skenovanie vírusov, duálny firewall a ďalšie ochrany servera. Za zmienku stojí HackScan, bezplatná ochrana, ktorá blokuje hackerov skôr, ako poškodia webové stránky klientov. K dispozícii sú aj certifikáty SSL.

Ovládací panel. Tieto webhostingové služby používajú cPanel na podporu svojich používateľov v systéme Linux, ale každý panel vyzerá a funguje inak. A2 používa štandardný cPanel a jeho navigácia bude ľahká pre tých, ktorí sú s ním už oboznámení. GoDaddy prispôsobil štandardný cPanel; v vzhľade a štýle sa zhoduje so štýlom GoDaddy a používatelia hlásia, že je dobre usporiadaný a ľahko sa naviguje.

Tí, ktorí si zvolia možnosť webového hostingu Windows s GoDaddy, používajú ovládací panel Odin Plesk.

Stanovisko k hlavným funkciám GoDaddy a A2

A2 Hosting tu porazil GoDaddy pre svoje bezplatné funkcie, najmä zálohy, tvorbu webových stránok a databázy SQL. GoDaddy je však lepšie pre svoje integrované riešenie elektronického obchodu.

Porovnajte plány webhostingu a ceny GoDaddy a A2 Hosting

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: O cenách je vždy ťažké písať, pretože ceny sa môžu meniť, zľavy sa ponúkajú pravidelne a propagačné ceny sú dobré iba pre pôvodnú zmluvu a potom sa vracajú k často oveľa vyššej pravidelnej cene. Vždy si prečítajte podrobnú tlač, aby ste si stanovili ceny, a majte na pamäti, že čím dlhšia je zmluva, tým je zvyčajne nižšia cena za mesiac.

Choď oci. GoDaddy ponúka tri Linux webhostingové plány, Basic, Deluxe a Ultimate a predvolená zmluva na každý je 36 mesiacov..

Základná cena so zľavou 3,99 USD mesačne sa odporúča pre štartovacie webové stránky, pretože ste obmedzení iba na jednu stránku a na 100 e-mailových adries. Ak máte niekoľko stránok, zvážte Deluxe za 4,49 dolárov mesačne (diskontná cena) s neobmedzeným počtom webových stránok a 500 e-mailovými adresami. Tí, ktorí majú obchod s elektronickým obchodom alebo skutočne hustú premávku, by sa mali pozrieť na najvyšší plán, ultimátny mesiac na 7,99 dolárov. Všetky plány prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma a bezplatnou doménou so zmluvou na 12 mesiacov alebo viac.

Plány webhostingu Windows s GoDaddy sú podobné, ale do každého plánu zahŕňajú rôzne počty databáz SQL a MYSQL. Ekonomický plán pre jednu webovú stránku začína na diskontnú cenu 3,99 dolárov mesačne a plán Deluxe s neobmedzeným počtom webových stránok, šírkou pásma a úložiskom prichádza na 4,49 dolárov mesačne (diskontná cena). Neobmedzený počet webových stránok, úložného priestoru, šírky pásma a databáz je k dispozícii s plánom Ultimate za 7,99 dolárov mesačne. Všetky plány prichádzajú s bezplatnou doménou s ročnou (alebo dlhšou) zmluvou.

GoDaddy ponúka VPS, Cloud a špecializované plány webhostingu prostredníctvom časti Pro na svojej webovej stránke.

Hosting A2. A2 Hosting má tiež tri hostingové plány pre Linux a sú podobné programom GoDaddy. Pre jednu webovú stránku stojí Lite 3,92 dolárov mesačne (36 mesačná zmluva) s 5 databázami a 25 e-mailovými adresami. Plán Swift za 4,90 dolárov mesačne má neobmedzené množstvo webových stránok, databáz a e-mailových adries. Turbo rýchlosť, 20x rýchlejšia ako je obvyklé, je charakteristickým znakom plánu Turbo na 9,31 dolárov mesačne, ktorý sa dodáva aj s akcelerátorom stránok A2. Všetky plány majú neobmedzené úložisko a trvalé zabezpečenie. Hosting A2 nenabízí hosting systému Windows.

A2 Hosting tiež ponúka VPS a špecializované plány webhostingu pre Linux so spravovanými a nespravovanými možnosťami pre každého.

náhrady. GoDaddy aj A2 Hosting majú politiky vrátenia peňazí. V prípade GoDaddy, ak ste sa zaregistrovali alebo ste mesačne využívali službu, musíte požiadať o vrátenie platby do 48 hodín; pri ročných zmluvách máte 45 dní na to, aby ste mohli požiadať o vrátenie svojich peňazí. Musíte uviesť dôvod svojej žiadosti. Zásady vrátenia peňazí na serveri A2 Hosting nie sú celkom liberálne. Máte len 30 dní na to, aby ste požiadali o úplnú refundáciu; po uplynutí tohto obdobia dostanete späť určenú sumu.

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

Ako sa niekedy stáva, je to kravata pri zvažovaní diskontných cien GoDaddy a A2 Hosting. Ich politiky vrátenia sú tiež podobné.

Ako ľahko použiteľný GoDaddy a A2 Hosting

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. Ak ste oboznámení so štandardným cPanelom, budete mať pravdu doma pomocou ovládacieho panela A2 Hosting na základe štandardného cPanelu. GoDaddy prevzal štandardný cPanel a vylepšil nielen to, ako vyzerá, ale pridal vlastné ikony; používateľské recenzie boli o týchto zmenách mimoriadne pozitívne.

Inštalátor jedným kliknutím. GoDaddy poskytuje inštaláciu jedným kliknutím pre viac ako 125 aplikácií pre používateľov systému Linux a pre viac ako 50 aplikácií pre predplatiteľov hostujúcich Windows. Na webových stránkach však nie je zoznam všetkých týchto aplikácií. K dispozícii je tiež nastavenie jedným kliknutím pre registrované domény GoDaddy. A2 Hosting tiež ponúka nastavenie jedným kliknutím pre populárne aplikácie, vrátane tém a doplnkov WordPress, ako aj pre riešenia elektronického obchodu, s ktorými uzavrel partnerstvo..

Navigácia na webe. Informácie na webe hostenia A2 je mimoriadne ľahké. Porovnanie všetkých funkcií všetkých plánov je jasne a čisto dostupné najmä v tabuľke na jednej stránke. Naopak, web GoDaddy je preplnený a musíte prejsť niekoľkými obrazovkami, aby ste zistili všetky informácie o plánoch..

Stanovisko k jednoduchému použitiu

GoDaddy sa tu ujíma vedenia vďaka ľahko použiteľnej úprave štandardného rozhrania cPanel, ako aj počtu aplikácií na jedno kliknutie, ktoré sú k dispozícii.

Podpora GoDaddy a A2 Hosting

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Zákaznícka podpora je jednou z tých funkcií webhostingu, o ktorej neuvažujete, kým ju nepotrebujete – a potom sa stáva životne dôležitou.

Choď oci. Existujú iba dva spôsoby, ako kontaktovať zákaznícku podporu GoDaddy – telefonovať im alebo využiť ich možnosť live chatu. A telefónne číslo nie je bezplatné, takže platíte za čakaciu dobu. Všetci podporní pracovníci GoDaddy sú v Arizone a Iowe v Spojených štátoch.

Recenzenti tvrdia, že kvalita služieb zákazníkom je vo všeobecnosti vysoká, s najlepšími výsledkami pre jednoduché a priame otázky. Informácie nájdete aj v informačnej databáze GoDaddy alebo si pozrite videopríručky.

Hosting A2. A2 Hosting má americkú Guru Crew, ktorá vás podporuje, pričom všetci ste sami odborníkmi alebo vývojármi. Guru Crew môžete kontaktovať telefonicky, e-mailom, odoslaním lístka alebo živým chatom 24/7/365. Za mesačný poplatok je k dispozícii prioritná podpora pre rýchlejšiu reakciu lístka. Recenzenti sú nadšení kvalitou služieb zákazníkom od hostingu A2 Hosting a spoločnosť získala hodnotenie A + od lepšieho obchodného úradu v januári 2015…

Stanovisko k podpore používateľov

Zákaznícka podpora A2 Hosting je dostupnejšia ako podpora GoDaddy a získala oveľa viac ocenení za vedomosti a priateľskosť.

Užívateľské recenzie na GoDaddy and A2 Hosting

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Recenzie zákazníkov poskytujú iba jednu časť obrázka akejkoľvek webovej webhostingovej služby – ale táto časť je vnútorným príbehom. Ak nezabúdajte, že vždy existuje viac negatívnych hodnotení ako pozitívnych, recenzie zákazníkov sú veľmi užitočné pri identifikácii problémov, ktoré ľudia majú, ako aj toho, čo sa im obzvlášť páči o poskytovateľoch služieb..

Negatívne recenzie pre GoDaddy a A2 Hosting

Choď oci. Väčšina negatívnych recenzií pre GoDaddy bola spôsobená rozsiahlymi prestojmi a problémami s „webovou nedostupnosťou“, ako aj obmedzenými spôsobmi, ako dosiahnuť niekedy pochybnú zákaznícku podporu. Okrem toho si ľudia na webových stránkach GoDaddy vyhradili pomerne tvrdé techniky.

Hosting A2. Sťažnosti týkajúce sa hostingového centra A2 v súvislosti s nedostatočnou bezplatnou telefonickou podporou mimo USA a ťažkosťami pri získavaní fakturačnej podpory, keď ľudia chcú zrušiť svoje zmluvy.

Pozitívne recenzie na GoDaddy a A2 Hosting

Choď oci. GoDaddy má dobré recenzie od ľudí, ktorí chcú základný web a majú obmedzené vzťahy so spoločnosťou. Ľudia považujú svoje ceny za konkurencieschopné a milujú, že ide o jednotné kontaktné miesto na rýchle a rýchle fungovanie webových stránok.

Hosting A2. Služba A2 Hosting bez pochyby získava nadšené hodnotenie svojej zákazníckej podpory, a to tak z hľadiska ústretovosti, ako aj znalosti svojho tímu podpory. Ľudia tiež milujú rýchlosť serverov SSD a jasné a jednoduché stanovovanie cien plánov.

Názor na recenzie používateľov

Recenzie A2 Hosting sú pozitívnejšie a menej negatívne ako recenzie GoDaddy. Veľmi pozitívne recenzie zákazníckej podpory A2 Hosting ukazujú, ako dobre sa správa k odberateľom.

Záver o porovnaní GoDaddy a A2 Hosting

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Obe tieto hostingové spoločnosti majú svoje výhody a nevýhody.

Dôvody pre GoDaddy nad A2 Hosting:

 • Pohodlné nakupovanie na jednom mieste pre všetky potreby vašich webových stránok
 • Veľká zavedená spoločnosť s preukázateľnými výsledkami
 • K dispozícii je webový hosting Windows
 • Priestor pre rast s dostupnými profesionálnymi hostingovými balíčkami
 • Rozsiahly zoznam zariadení na jedno kliknutie
 • Integrovaný balík elektronického obchodu

Dôvody pre výber hostenia A2 cez GoDaddy

 • Vynikajúca podpora zákazníkov
 • Rýchle načítanie webových stránok
 • Rozsiahla bezpečnostná súprava je zadarmo so všetkými plánmi
 • Zadarmo tvorca webových stránok
 • Funkcia akcelerátora WordPress pre pohodlie, rýchlosť a bezpečnosť

A2 Hosting je vhodný pre tých, ktorí práve začínajú vo svete vytvárania webových stránok a očakávajú, že budú potrebovať určitú podporu od svojej webhostingovej spoločnosti. Na druhom konci stupnice by mal byť plán Turbo zaujímavý pre tých, pre ktorých je rýchlosť webovej stránky prvoradá.

Balík doménových mien, tvorcov webových stránok a hostingu GoDaddy osloví začiatočníka, ktorý chce všetko na jednom mieste, aj keď niektoré z týchto funkcií sú za príplatok.

Pre klientov elektronického obchodu je to prehadzovanie: integrovaný balík GoDaddy s vlastným nákupným košíkom v porovnaní s odkazom A2 Hosting na kliknutie na niektoré z najpopulárnejších riešení elektronického obchodu.

Ako hosting hostia sú dobré možnosti A2 Hosting aj GoDaddy; Ak však ani jeden z nich nevyhovuje vašim potrebám, pozrite sa na InMotion Hosting, spoločnosť, ktorá si získala dobrú povesť veľkého webového hostiteľa pre firmy. Môžete využiť jeho 90-dňovú záruku vrátenia peňazí na preskúmanie všetkých 300+ aplikácií dostupných v inštalačnej knižnici na jedno kliknutie.

Máte nejaké otázky týkajúce sa GoDaddy alebo A2 Hosting? Mali ste skúsenosti s poskytovateľom webových služieb alebo ste sa rozhodli ísť s inou spoločnosťou? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me