DreamHost vs SiteGround: Ktorého hostiteľa webu by ste mali používať?

SiteGround vs. DreamHost


Výber hostiteľskej spoločnosti na splnenie jedinečných požiadaviek vašej firmy je zložitý, aj keď ste zúžili svoje možnosti na dve alebo tri, pretože väčšina hostiteľských spoločností na prvý pohľad ponúka podobné funkcie. Poďme sa dostať pod kapotu dvoch spoločností poskytujúcich rozpočet: DreamHost a SiteGround, ktoré tvrdia, že ponúkajú nízke ceny a prémiovú funkciu..

DreamHost a SiteGround sú víťazmi ocenení v hostiteľskom priemysle. DreamHost je hostiteľom viac ako 1 500 000 webových stránok, aplikácií a blogov a webových stránok okolo 450 000. Je väčší a ako sa tieto dve hostingové spoločnosti skutočne porovnávajú? Pozrime sa najskôr na snímku oboch spoločností.

Po spustení v roku 1997 bolo poslaním spoločnosti DreamHost využitie sily otvoreného zdroja na pomoc každému, kto chcel internet, jednoducho a lacno. Spoločnosť SiteGround, založená v roku 2004, sa rozhodla zamerať na zákaznícke softvérové ​​riešenia a optimalizáciu rýchlosti svojich serverov.

Obaja hostitelia majú v odbore dobré meno. Alexa Ranking, ktorý vám môže dať veľmi široký náznak popularity spoločnosti, dáva SiteGround globálny rebríček 3 642 a DreamHost jeden z 5 318.

Porovnajte výkonnosť DreamHost a SiteGround

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

Spoľahlivý čas prevádzky a rýchle načítanie stránky sú nedostupné, pretože tieto funkcie priamo ovplyvňujú vnímanie vašej firmy zákazníkmi zakaždým, keď navštívia váš web..

uptime.DreamHost zaručuje 100% dostupnosti a SiteGround zaručuje 99,9% dostupnosti. HowsHost.com testoval oboch hostiteľov počas 30-dňového obdobia a zistil, že DreamHost mal v priemere dostupnosti 99,92% a SiteGround 99,91%. Tieto čísla sú dobré.

Načítanie stránky. Podľa testov vykonaných codeinwp.com bola doba odozvy pre web SiteGround medzi 0,4 a 3,76 sekundy a pre DreamHost od 0,93 do 2,74 sekundy. Testy howshost.com preukázali priemernú dobu odozvy webových stránok SiteGround 0,6 sekundy a DreamHost 0,5 sekundy. Obe rýchlosti sú v porovnaní s hostiteľom, akým je napríklad InMotion, len o dosť rýchle, čo je v priemere o 100% rýchlejšie.

Zálohovanie a redundancia. Pokiaľ ide o možnosti zálohovania a redundancie, obaja hostitelia robia denné zálohy, ale program SiteGround ponúka so svojimi plánmi GrowBig a GoGeek 30 kópií denne. Prémiové plány zálohovania a obnovy predstavujú dodatočné náklady pre oboch hostiteľov.

Spoľahlivosť.SiteGround má dátové centrá v Chicagu, Londýne, Amsterdame a Singapure. SiteGround spravuje svoje servery, v prípade potreby zapisuje svoje vlastné softvérové ​​opravy a ukladá celé náhradné servery na mieste. Využíva najmodernejšie webové servery Apache. Zákazníci si môžu vybrať najbližšie miesto pre svojich klientov, aby získali čo najvyššiu rýchlosť načítania stránky.

V roku 2015 spoločnosť DreamHost presunula svoju stratégiu v oblasti dátových centier z prevádzky svojich vlastných serverov na služby kolokácie. Spoločnosť ViaWest v Oregone teraz spravuje svoje dve kalifornské dátové centrá a spoločnosť RagingWire prevádzkuje svoje Virginia Center. Výhodou je, že správa dátových centier je zadávaná odborníkom. DreamHost má robustné servery DELL využívajúce disky SSD, ktoré zvyšujú rýchlosť hostenia o 200%.

Stanovisko k výkonu DreamHost a SiteGround

Uptime a spoľahlivosť môžu byť sporné a výsledky testov môžu byť zavádzajúce. Ak majú recenzie používateľov čo robiť, obaja hostitelia sú napriek rôznym stratégiám dátových centier mimoriadne spoľahliví.

Funkcie DreamHost a SiteGround

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Obaja hostitelia ponúkajú najnovšiu verziu MySQL, PHP, Perl a Python, množstvo bezpečnostných opatrení, ako je denné zálohovanie, ochrana proti SPAM a hotlink a viac domén a e-mailových účtov..

Registrácia domény. Pomocou zdieľaných hostingových účtov DreamHost a SiteGround môžete zaregistrovať názov domény s jedným z najpopulárnejších rozšírení (napr. .Com, .net, .org, .info atď.) Bezplatne po celý život svojho účtu. Pri registrácii domén DreamHost sú ceny za ochranu súkromia domény bezplatné.

Tvorca webových stránok. Tvorca webových stránok má iba program SiteGround. Weebly je ľahko použiteľný, obľúbený tvorca webových stránok, ktorý vám umožní vytvoriť profesionálny web, aj keď ste ho ešte nikdy nevytvorili. Na svoj web môžete jednoducho pridať text, fotografie, mapy, zvuk a videá jednoduchým pretiahnutím prvkov na miesto. Weebly obsahuje témy výkladu, takže si môžete vytvoriť funkčnú stránku elektronického obchodu s minimálnym úsilím, ako pri vytváraní blogu.

Pre fanúšikov DreamHost môže byť učenie sa WordPress dobrou alternatívou, pretože existuje niekoľko fór, ktoré vám pomôžu začať, a keďže WordPress ovláda 17% svetových webových stránok, je to užitočná schopnosť učiť sa. Existuje aj niekoľko doplnkov a šablón WordPress, ktoré vám pomôžu vytvoriť prispôsobený web pomocou rovnakých funkcií presúvania myšou ako Weebly..

MySQL databáza. SiteGround a DreamHost ponúkajú neobmedzené databázy MySQL a neobmedzené e-maily a automatické odpovede.

Hosting na WordPress.Všetky plány hostingu WordPress spoločnosti SiteGround ponúkajú podobné funkcie ako plány zdieľaného hostenia. Jeho plán spustenia (3,95 USD / mesiac) je slabý, ale jeho plán GoGeek (14,94 USD / mesiac) sa dôrazne odporúča. Plán GoGeek ponúka bezplatné doménové meno po celú dobu životnosti plánu, bezplatný prenos stránok, 30 GB webového priestoru, bezplatné dodržiavanie PCI, 1-ročný SSL certifikát, neobmedzené databázy SQL a viac webových stránok. SiteGround hovorí, že hostuje menej účtov na serveri WordPress, čo znižuje konkurenciu o zdroje.

Hostingový plán programu DreamProst (19,95 dolárov, ak sa prihlásite na ročný plán) ponúka jedno miesto na jeden plán, 30 GB úložného priestoru, virtuálny stroj Hip Hop (HHVM), ktorý predstavuje alternatívu Facebooku k PHP, vyrovnávanie vyrovnávacej pamäte, integráciu CDN, automatické škálovanie pamäte RAM a izolované databázové servery MySQL. Účty WordPress sú hostené na izolovaných VPS.

Obaja hostitelia poskytujú inštalačný program WordPress 1-Click, automatický aktualizátor, Supercacher, WordPress Staging (čo uľahčuje testovanie a implementáciu zmien bez vytvorenia samostatného testovacieho servera), predinštalovaný Git (umožňuje vykonávať zmeny lokálne a potom tlačiť tieto zmeny na vašom webe po testovaní) a na príkazovom riadku.

Riešenie elektronického obchodu. Plán spustenia zdieľaného hostenia servera SiteGround sa pre weby elektronického obchodu neodporúča. Ak chcete hostiť webovú stránku elektronického obchodu, musíte sa zaregistrovať do programu GoGeek (14,95 USD / mesiac), ktorý ponúka bezplatné dodržiavanie PCI (zákonná požiadavka na transakcie kreditnými kartami) a vyhradenú adresu IP. Bezplatný softvér elektronického obchodu zahŕňa SSL, Zen Cart, Magento, Agora a CubeCart. Ak sú vaši zákazníci mimo USA, môžete mať prospech z umiestnenia servera v blízkosti geografickej oblasti vašej cieľovej skupiny (ktorá lokalita SiteGround vám môže ponúknuť). Ak sú vaši zákazníci v USA, na tom nezáleží.

Zdieľaný hosting DreamHost (od 7,95 dolárov / mesiac) ponúka bezplatné dodržiavanie PCI. Bezplatný softvér elektronického obchodu zahŕňa SLL, Zen Cart a CubeCart.

Na podporu vášho webu eCommerce: plán GoGeek DreamHost a SiteGround ponúka certifikáty SSL (na autentifikáciu vášho webu), prístup FTP, pracovné prostredie na testovanie zmien stránok, denné zálohy a vyhradené adresy IP..

zálohy. DreamHost vykonáva automatické „snímky“ vašich údajov v rôznych pravidelných intervaloch (dve hodiny, dve denne a dva týždenne). Svoje webové stránky, databázy a údaje účtu môžete manuálne zálohovať z ovládacieho panela (iba jedna manuálna záloha za každý mesiac).

Sofetický inštalačný program na jedno kliknutie od spoločnosti SiteGround vám umožňuje zálohovať a obnovovať vaše stránky jediným kliknutím. SiteGround uchováva zálohy zdieľaných a čiastočne vyhradených účtov hosťovania až pre 30 dní.

Zabezpečenie hostingu. SiteGround tvrdí, že bol prvým hostiteľom, ktorý implementoval izoláciu účtu, čo je mechanizmus, ktorý bráni akémukoľvek účtu ovplyvniť výkon iného a zabrániť možnému narušeniu zabezpečenia. SiteGround proaktívne monitoruje a zisťuje zneužitie zabezpečenia a píše svoje vlastné opravy, aby okamžite opravil zraniteľné miesta namiesto čakania na oficiálne aktualizácie softvéru. Implementuje denné zálohy, CloudFlare CDN, SSH prístup, pravidelné aktualizácie hardvéru a SSL certifikáty.

DreamHost má komplexný článok Wiki, ktorý vás prevedie procesmi potrebnými na nastavenie bezpečného e-mailu, prenosu súborov, používateľských účtov atď. Ponúka integráciu CloudFlare, certifikáty SSL / TLK, denné zálohy a ochranu súkromia domény..

Ovládací panel. DreamHost aj SiteGround majú backend rozhrania, ktoré budete používať na správu svojho účtu, domén, e-mailov, záloh, súborov, databáz, fakturácie atď., Na prezeranie štatistík stránok a inštaláciu softvéru. Obaja hostitelia ponúkajú nástroje na zvýšenie rýchlosti načítania stránky, ochranu vášho webu pred hackermi a nevyžiadanou poštou, jemné doladenie alokácie zdrojov a testovanie zmien na vašom webe skôr, ako ich začnete zverejňovať..

SiteGround používa populárny, ľahko použiteľný ovládací panel cPanel. Je vybavený programom Softaculous na 1 kliknutie na inštaláciu softvérových skriptov, e-mailom bez spamu, cloudflare CDN, automatickými aktualizáciami pre Joomla a WordPress, SuperCacher a pracovným prostredím pre prípad, že si chcete vyskúšať zmeny na vašom webe.

DreamHost má vlastný ovládací panel, ktorý sa líši od priemyselného štandardu cPanel v tom, že sa cíti skôr ako tradičný prístrojový panel s ľavým navigačným panelom. Položky navigácie môžete presúvať myšou a prispôsobovať rôzne oblasti panela. Pomocou ovládacieho panela môžete tiež nainštalovať program WordPress (a ďalšie aplikácie a doplnky) pomocou inštalátora One Click.

Partnerské a predajné programy. S pridruženým programom BlueHost môžete zarobiť 65 USD za odporúčanie bez mesačných stropov. V pridruženom programe Network Solutions je možné zarobiť až 150 dolárov mesačne. Program pre distribútorov Network Solutions je prostredníctvom tretej strany, SRSplus.

Extras.BlueHost má reklamné kredity vo výške 150 USD; Network Solutions má kredity v hodnote 50 dolárov na programy Network Solutions Marketing. BlueHost migruje zavedenú webovú stránku, ak ju máte niekde inde, hoci za túto službu sa účtuje príplatok. Network Solutions má niekoľko možností marketingu, SEO a eCommerce za mesačné poplatky.

Stanovisko k hlavným funkciám DreamHost a SiteGround

Obaja hostitelia sú bohatí na funkcie a zatiaľ čo DreamHost je jednoznačne spoľahlivý a efektívny hostiteľ, SiteGround, nové dieťa v bloku, má proaktívnejší a inovatívnejší prístup. Avšak SiteGround má tendenciu skryť niektoré svoje náklady.

Porovnajte plány webhostingu a ceny DreamHost a SiteGround

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Podrobnosti o balíku hostingu napíšu ľudia z marketingu a predaja. Sú navrhnuté tak, aby vás zmiatli. Aby to bolo jednoduché, pozrime sa na niektoré z minimálnych a maximálnych cien, ktoré môžete očakávať, že zaplatíte za podobné balíky ponúkané týmito dvoma hostiteľmi. Majte na pamäti, že pojem „neobmedzený“ by sa mal brať so štipkou soli. Napríklad tzv. Neobmedzená prevádzka pre plán spustenia programu SiteGround sa efektívne premieta do 10 000 návštevníkov mesačne. Takzvaná neobmedzená šírka pásma a ukladanie z DreamHost sú v skutočnosti obmedzené jej politikou „normálneho používania“.

Zdieľaný hosting.

 • SiteGround – Začiatok plán ($ 3.95 / mo) s 10 GB webového priestoru; GrowBig plán ($ 7,95 / mo) s 20 GB webového priestoru a GoGeek plán ($ 14,95 / mo) s 30 GB webového priestoru (pri registrácii minimálne jeden rok.)
 • Dreamhost – od $ 7,95 / mo na 9,95 $ / mesiac (pri registrácii minimálne 36, respektíve 12 mesiacov) a ponúka neobmedzenú e-mailovú adresu, šírku pásma a úložisko.

Hosting na WordPress

 • SiteGround – plán spustenia ($ 3.95 / mo) s 10 GB webového priestoru; GrowBig plán ($ 7,95 / mo) s 20 GB webového priestoru a GoGeek plán ($ 14,95 / mo) s 30 GB webového priestoru (pri registrácii minimálne jeden rok.)
 • Dreamhost – ročne ($ 19.95 amerických / mo); mesačník (24,95 $ / mesiac).

Hosting virtuálnych súkromných serverov (DreamHost) a cloud (SiteGround)
Hlavnou výhodou jednotiek SSD je, že dokážu načítať údaje rýchlejšie ako tradičné jednotky.

 • SiteGround
  • vstup plánujte s 2 GB DDR RAM & 20 GB miesta na disku (60 USD / mesiac).
  • podnik plánujte so 4 GB DDR RAM & 80 GB miesta na disku (140 $ / mesiac).
 • Dreamhost
  • 2 GB RAM & 60 GB SSD (30 USD / mesiac).
  • 8 GB RAM & 120 GB SSD (120 $ / mesiac).

Vyhradený hosting
Hlavnou výhodou diskov SATA je, že takzvané „stratené“ údaje je možné získať takmer vždy.

 • SiteGround
  • vstup Plán servera so 4 GB pamäte RAM & 500 GB SATA II HDD (229 $ / mesiac).
  • podnik Plán servera so 16 GB pamäte RAM & 4 x 500 GB SATA III HDD (429 $ / mesiac).
 • Dreamhost
  • štartér CORE 4 plánujte so 4 GB RAM & 1 TB HDD (149 dolárov / mesiac).
  • poistné CORE 12 plán s 32B RAM & 240 GB SDD (329 $ / mesiac)(329 $ / mesiac).

Najlepšie pre začiatočníkov. Spoločný hostingový plán spoločnosti DreamHost je ideálny pre nové podnikanie a poskytuje dostatok zdrojov na blog, začínajúce podnikanie alebo malé webové stránky elektronického obchodu. Plán spustenia programu SiteGround je určený na osobné použitie a pre podniky, ktoré vedia, že v konečnom dôsledku budú musieť upgradovať, ale chceli by „vyskúšať vody“ vytvorením základnej prítomnosti na webe..

Garancia vrátenia peňazí: V obidvoch prípadoch sa za registráciu názvu domény neplatia žiadne poplatky za nastavenie ani poplatky. Obe ponúkajú záruky vrátenia peňazí (97 dní pre DreamHost a 30 dní pre SiteGround). Aj keď záruka DreamHost znie pôsobivo, majte na pamäti, že platí iba pre zdieľaný hosting.

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

Vedľa seba sa zdá, že plány a ceny pre týchto dvoch hostiteľov sú trochu mätúce, ale porovnateľné. Čím viac pamäte RAM si môžete dovoliť, tým lepšie. Množstvo úložiska, ktoré potrebujete, závisí od toho, čo plánujete uložiť, napr. videá a obrázky zaberajú veľa miesta, takže ak ste fotograf, vaše požiadavky týkajúce sa ukladania budú väčšie. Odporúčame vám komplexný zoznam vašich požiadaviek a funkčnosti vašich stránok a obráťte sa na oddelenia podpory oboch hostiteľov s otázkami. Je to tiež skutočne šikovný spôsob, ako posúdiť kvalitu ich podpory a získať bezplatnú radu o tom, čo potrebujete.

Ako ľahko sa používajú DreamHost a SiteGround

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. Ako sme videli predtým, DreamHost a SiteGround majú rôzne rozhrania backendu. Ak ste zvyknutí na cPanel, ovládací panel DreamHost vás môže frustrovať; Ak ste začiatočník, máte záujem o podobnú krivku učenia, podľa toho, ktorý hostiteľ si vyberiete, nezáleží na tom.

Inštalátor jedným kliknutím. Väčšina ovládacích panelov ponúka inštaláciu jedným kliknutím pre populárny softvér a skripty, ako sú WordPress, ZenCart a nástroje pre kalendár a fotogalériu. Inštalátory na jedno kliknutie sa používajú aj na aktiváciu optimalizácie stránky, oživenie vašich stránok, aktiváciu bezpečnostného softvéru a vytvorenie e-mailových účtov. Existuje iba veľmi málo spoločností poskytujúcich hosting, ktoré neponúkajú inštaláciu softvéru jedným kliknutím pre väčšinu doplnkov aplikácií. SiteGround a DreamHost.

Stanovisko k jednoduchému použitiu

DreamHost a SiteGround majú jednoduché ľahko použiteľné rozhrania. Tipy DreamHostu SiteGround so svojimi tutoriálmi Wiki, ktoré zahŕňajú snímky obrazovky a podrobné pokyny na vykonávanie väčšiny úloh na ovládacom paneli.

Podpora DreamHost a SiteGround

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

DreamHost má oficiálny blog, ktorý obsahuje 96 návodov, užívateľské fórum a komplexnú Wiki.

SiteGround má rozsiahlu databázu znalostí a hĺbkové návody pre WordPress, Joomla a Magento.

Obaja vytvorili mnoho neoficiálnych webových stránok, aby pomohli novým používateľom začať.

Kontaktujte DreamHost:

Twitter: @DreamHost a @DreamHostCare

telefón: 7147064182

Kontaktujte násObsah:

Twitter: @SiteGround a

telefón: 1.866.605.2484

Stanovisko k podpore používateľov

Zatiaľ čo obaja hostitelia garantujú nepretržitú podporu – živé rozhovory a vstupenky na podporu (e-mail) – iba služba SiteGround ponúka bezplatnú telefonickú podporu. Toto je pravdepodobne najväčší neúspech DreamHostu, ktorý uvádza väčšina recenzentov a polovica sťažností zverejnených na internete.

Užívateľské recenzie na DreamHost and SiteGround

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Majte na pamäti, že užívateľské recenzie sú subjektívne a niekedy používatelia, najmä ak nie technické, nepochopia podmienky ich dohody s hostiteľom. Toto je bežná námietka medzi hostiteľmi a zákazníkmi, pokiaľ ide o vypínanie webových stránok na zdieľaných serveroch, pretože nadmerne využívajú zdroje..

Pozitívne recenzie.

DreamHost aj SiteGround dostávajú ocenenia od väčšiny zákazníkov za svoju mladú, nadšenú a energetickú podporu. SiteGround dostane ďalšie body za vynikajúci, aj keď drahý, cloud hosting.

Negatívne recenzie.

DreamHost vyvoláva na internete tri hlavné sťažnosti od svojich zákazníkov. Po prvé, že neexistuje telefonická podpora; po druhé, že ich neštandardný kontroverzný ovládací panel nie je intuitívny; a po tretie, prístup pre používateľov mimo USA môže byť nepohodlný a môže oddialiť vyriešenie problémov.

SiteGround dostane palec dole v troch oblastiach, predovšetkým sa točí okolo dodatočných nákladov. Mnoho používateľov nemá v úmysle platiť za ochranu doménových mien navyše a za prevody stránok. Treťou hlavnou sťažnosťou sú „problémy s pripojením“ s 500 chybami alebo CloudFlare; Niektoré z týchto chýb pripisujú používatelia obmedzeným zdrojom v plánoch zdieľaného hostenia.

Názor na recenzie používateľov

Nadpriemerná podpora je nevyhnutná, ak podnikáte v elektronickom obchode alebo ste začiatočník. Zdá sa, že obaja hostitelia sú odhodlaní poskytovať vynikajúce služby a brať svojich klientov vážne. Na základe preskúmaní obidve stránky odvážne implementovali jedinečné, dokonca nepopulárne prvky alebo vybrali neštandardné obchodné modely, ktoré sa celkovo osvedčili ako také úspešné.

Záver o porovnaní DreamHost a SiteGround

Ktorý webový hostiteľ je pre vás ten pravý?

Výber najlepšej platformy

Dôvody pre výber Dreamhost:

 • Viac skúseností a viac ocenení
 • Vynikajúca záruka vrátenia peňazí
 • Externé dátové centrá pre profesionálov
 • Transparentná cenová štruktúra

Dôvody, prečo zvoliť funkciu SiteGround:

 • Tradičný, ľahko použiteľný ovládací panel cPanel
 • Globálna sieť serverov
 • Inovatívny prístup k bezpečnosti
 • Super-rozpočtová ponuka na základnej úrovni

DreamHost je najlepší pre podniky a weby elektronického obchodu, ktoré vyžadujú spoľahlivosť, flexibilitu a možnosť upgradovať svoje plány. Pravdepodobne je to pre ľudí, ktorí píšu blog, alebo ktorých podnikanie si práve vyžaduje prítomnosť na webe, nadmerne.

SiteGround je ideálny pre domáce použitie, pre podnikateľov a malé podniky s rozpočtom, ale aj pre väčšie spoločnosti, ktoré si cenia inovatívne podnikanie, ktoré má SiteGround konkurenciu s väčšími hostiteľmi ako sám sebou..

Ak vás táto kontrola nijako nezmenšila, pozrite sa na niektoré konkurenčné webové stránky v podobnej lige.

WebHostingHub má plán zdieľaného hostenia na základnej úrovni s názvom SPARK, ktorý súperi so Startupovým plánom SiteGround. Člen skupiny Endurance International Group (EIG), modelu podpory WebHosting Hub, je prvotriedny a jeho sestry a bratia sú podporovaní pod záštitou EIG..

BlueHost, ktorý sa narodil v roku 1996, je jednou z najväčších spoločností poskytujúcich hosting na svete, ktorá je domovom pre viac ako 1,9 milióna domén. Je na vrchole takmer všetkých zoznamov „Top 10 hostingových spoločností“.

Ak máte otázky, komentáre alebo príjemný zážitok z webhostingu, ktorý by ste chceli zdieľať, pošlite nám ho. Radi by sme vás počuli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map