DreamHost vs SiteGround: Kterého webového hostitele byste měli používat?

SiteGround vs. DreamHost


Výběr hostingové společnosti pro splnění jedinečných požadavků vaší firmy je obtížný, i když jste své možnosti zúžili na dvě nebo tři, protože na druhou stranu většina hostingových společností nabízí podobné funkce. Pojďme se dostat pod kapotu dvou společností poskytujících rozpočet: DreamHost a SiteGround, které tvrdí, že nabízejí nízké ceny a prémiovou funkci.

DreamHost a SiteGround jsou oceněnými v hostitelském průmyslu. DreamHost hostí více než 1 500 000 webových stránek, aplikací a blogů a SiteGround kolem 450 000. Je větší lepší a jak se tyto dvě hostingové společnosti skutečně porovnávají? Podívejme se nejprve na snímek obou společností.

Když byla DreamHost spuštěna v roce 1997, poslala využít sílu open source, aby pomohla každému, kdo chtěl přítomnost na internetu, jednoduše a levně. Společnost SiteGround byla založena v roce 2004 a rozhodla se zaměřit se na zakázková softwarová řešení a optimalizaci rychlosti svých serverů.

Oba hostitelé mají v oboru dobrou pověst. Alexa Ranking, který vám může poskytnout velmi široký náznak popularity společnosti, dává SiteGround celosvětové hodnocení 3 642 a DreamHost jeden z 5 318.

Porovnejte výkon DreamHost a SiteGround

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Spolehlivá dostupnost a rychlé načítání stránky jsou nepřenosné, protože tyto funkce přímo ovlivňují vnímání vaší firmy zákazníky při každé návštěvě vašeho webu..

Uptime.DreamHost zaručuje 100% provozuschopnost a SiteGround zaručuje 99,9% provozuschopnost. HowsHost.com testoval oba hostitele během 30denního období a zjistil, že DreamHost měl průměrně dostupnost 99,92% a SiteGround 99,91%. Tato čísla jsou dobrá.

Načítání stránky. Podle testování provedeného codeinwp.com byla doba odezvy pro web SiteGround mezi 0,4 a 3,76 sekundami a pro DreamHost mezi 0,93 a 2,74 sekundami. Testy howshost.com ukázaly průměrnou dobu odezvy webových stránek SiteGround 0,6 sekundy a DreamHost 0,5 sekundy. Obě rychlosti jsou pouze přiměřené ve srovnání s hostitelem, jako je InMotion, který je v průměru o 100% rychlejší.

Zálohování a redundance. Pokud jde o možnosti zálohování a redundance, oba hostitelé provádějí denní zálohy, ale server SiteGround nabízí s jeho plány GrowBig a GoGeek 30 kopií denně. Prémiové plány zálohování a obnovy jsou dodatečné náklady pro oba hostitele.

Spolehlivost.SiteGround má datová centra v Chicagu, Londýně, Amsterdamu a Singapuru. SiteGround spravuje své servery, v případě potřeby zapisuje své vlastní softwarové opravy a ukládá celé náhradní servery na místě. Využívá nejnovější pokročilé webové servery Apache. Zákazníci si mohou vybrat nejbližší umístění pro své klienty, aby získali nejlepší rychlost načítání stránky.

V roce 2015 společnost DreamHost přesunula strategii svého datového centra z provozu vlastních serverů na služby kolokace. Společnost ViaWest v Oregonu nyní spravuje svá dvě datová centra v Kalifornii a společnost RagingWire provozuje své Virginia Center. Výhodou je, že správa datových center je zadávána odborníkům. DreamHost má robustní servery DELL využívající pevné disky, které zvyšují rychlost hostování o 200%.

Stanovisko k výkonu DreamHost a SiteGround

Uptime a spolehlivost mohou být argumentační problémy a výsledky testů jsou zavádějící. Pokud mají uživatelské recenze cokoli projít, jsou oba hostitelé i přes různé strategie datových center velmi spolehliví.

Vlastnosti DreamHost a SiteGround

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: Oba hostitelé nabízejí nejnovější verzi MySQL, PHP, Perl a Python, četná bezpečnostní opatření, jako je denní zálohování, ochrana proti SPAM a hotlink, a více domén a e-mailových účtů.

Registrace domény. U sdílených hostingových účtů DreamHost a SiteGround můžete zaregistrovat doménové jméno s jedním z nejpopulárnějších rozšíření (např. .Com, .net, .org, .info atd.) Zdarma po celou dobu životnosti vašeho účtu. Za ceny registrace domény DreamHost přicházejí s ochranou soukromí domény zdarma.

Tvůrce webových stránek. Pouze SiteGround má tvůrce webových stránek. Weebly je snadno použitelný, oblíbený tvůrce webových stránek, který umožňuje vytvářet profesionální webové stránky, i když jste webové stránky ještě nikdy nevytvořili. Na svůj web můžete jednoduše přidat text, fotografie, mapy, zvuk a videa jednoduše přetažením prvků na místo. Weebly zahrnuje témata výkladní skříně, takže si můžete vytvořit funkční web eCommerce s tak malým úsilím jako při vytváření blogu.

U fanoušků DreamHost může být učení WordPress dobrou alternativou, protože existuje několik fór, které vám pomohou začít, a protože WordPress má 17% světových webových stránek, je to užitečná dovednost se učit. Existuje také několik pluginů a šablon WordPress, které vám pomohou vytvořit přizpůsobený web pomocí stejné funkce přetahování jako Weebly.

MySQL databáze. SiteGround a DreamHost nabízejí neomezené databáze MySQL a neomezené e-maily a automatické odpovědi.

Hosting WordPress.Všechny plány hostingu WordPress společnosti SiteGround nabízejí podobné funkce jako plány sdílených hostování. Jeho plán spuštění ($ 3,95 / měsíc) je špatný, ale jeho plán GoGeek (14,94 $ / měsíc) je vysoce doporučen. Plán GoGeek nabízí bezplatné doménové jméno po celou dobu trvání plánu, bezplatný přenos stránek, 30GB webový prostor, bezplatnou kompatibilitu s PCI, jednoletý certifikát SSL, neomezené databáze SQL a více webů. SiteGround říká, že hostuje méně účtů na serveru WordPress, což snižuje konkurenci o zdroje.

DreamHostův hostingový plán WordPress (19,95 $, pokud se zaregistrujete na roční plán) nabízí jeden web na plán, 30 GB úložiště, Hip Hop Virtual Machine (HHVM), což je alternativa Facebooku k PHP, lakování do mezipaměti, integrace CDN, automatické škálování RAM a izolované databázové servery MySQL. Účty WordPress jsou hostovány na izolovaných VPS.

Oba hostitelé poskytují instalační program WordPress 1-click, automatický aktualizátor, Supercacher, WordPress Staging (což usnadňuje testování a implementaci změn bez vytváření samostatného testovacího serveru), předinstalovaný Git (umožňuje provádět lokální změny a poté tlačit tyto změny vašeho živého webu po testování) a Správa příkazového řádku.

eCommerce řešení. Plán spuštění spuštění sdíleného hostování SiteGround se pro weby elektronického obchodu nedoporučuje. Chcete-li hostovat web eCommerce, musíte se zaregistrovat do plánu GoGeek ($ 14,95 / mo), který nabízí bezplatné dodržování PCI (právní požadavek pro transakce kreditními kartami) a vyhrazenou IP adresu. Bezplatný software eCommerce zahrnuje SSL, Zen Cart, Magento, Agora a CubeCart. Pokud jsou vaši zákazníci mimo USA, můžete mít prospěch z toho, že máte server v blízkosti geografické oblasti vaší cílové skupiny (kterou vám server SiteGround může nabídnout). Pokud jsou vaši zákazníci v USA, na tom nezáleží.

Sdílený hosting DreamHost (od 7,95 $ / měsíc) nabízí zdarma kompatibilitu s PCI. Bezplatný software eCommerce zahrnuje SLL, Zen Cart a CubeCart.

Podpora webu eCommerce: plán GoGeek DreamHost i SiteGround nabízí certifikáty SSL (k ověření vašeho webu), přístup FTP, pracovní prostředí pro testování změn stránek, denní zálohy a vyhrazené adresy IP.

Zálohy. DreamHost provádí automatické „snímky“ vašich dat v různých pravidelných intervalech (dvě hodinové, dvě denně a dvě týdně). Můžete ručně zálohovat své webové stránky, databáze a data účtu z ovládacího panelu (pouze jedna ruční záloha za každý měsíc).

Sofitelní instalátor SiteGround s jedním kliknutím umožňuje zálohovat a obnovovat vaše stránky jediným kliknutím. SiteGround udržuje zálohy sdílených a částečně vyhrazených účtů hostování zákazníků až po dobu 30 dnů.

Zabezpečení hostingu. SiteGround tvrdí, že byl prvním hostitelem, který implementoval izolaci účtu, což je mechanismus, který zabraňuje jakémukoli účtu ovlivnit výkon jiného a zabránit možnému narušení zabezpečení. SiteGround proaktivně monitoruje a detekuje bezpečnostní exploity a píše své vlastní opravy, aby okamžitě opravil zranitelnosti místo čekání na oficiální aktualizace softwaru. Implementuje denní zálohy, CloudFlare CDN, SSH přístup, pravidelné aktualizace hardwaru a SSL certifikáty.

DreamHost obsahuje komplexní článek Wiki, který vás provede procesy nezbytnými pro nastavení bezpečného e-mailu, přenosu souborů, uživatelských účtů atd. Nabízí integraci CloudFlare, certifikáty SSL / TLK, denní zálohy a ochranu soukromí domény.

Kontrolní panel. DreamHost i SiteGround mají rozhraní backend, které budete používat pro správu účtu, domén, e-mailů, záloh, souborů, databází, fakturace atd., Pro prohlížení statistik stránek a instalaci softwaru. Oba hostitelé nabízejí nástroje ke zvýšení rychlosti načítání stránky, ochraně vašeho webu před hackerstvím a spamem, jemnému doladění alokace zdrojů a testování změn na vašem webu dříve, než je zveřejníte.

SiteGround používá oblíbený, snadno použitelný ovládací panel cPanel. Je vybaven Softaculous pro instalace softwarových skriptů na jedno kliknutí, e-mail bez spamu, Cloudflare CDN, AutoUpdates pro Joomla a WordPress, SuperCacher a pracovní prostředí pro případ, kdy chcete testovat změny na vašem webu.

DreamHost má vlastní ovládací panel, který se liší od průmyslového standardu cPanel v tom, že se cítí spíš jako tradiční přístrojová deska s levým navigačním panelem. Položky navigace můžete přetahovat a přizpůsobovat různé oblasti panelu. Pomocí ovládacího panelu můžete také nainstalovat WordPress (a další aplikace a doplňky) pomocí instalátoru One Click.

Partnerské a prodejní programy. S affiliate programem BlueHost můžete vydělat 65 $ za doporučení bez měsíčních limitů. Díky přidruženému programu Network Solutions je možné vydělat až 150 $ měsíčně. Prodejní program Network Solutions je prostřednictvím třetí strany, SRSplus.

Extras.BlueHost má v reklamních kreditech 150 $; Network Solutions má kredity v hodnotě 50 $ na programy Network Solutions Marketing. BlueHost migruje zavedený web, pokud jej máte někde jinde, ale za tuto službu se účtuje poplatek. Síťová řešení mají k dispozici některé možnosti marketingu, SEO a eCommerce za měsíční poplatky.

Názor na klíčové funkce DreamHost a SiteGround

Oba hostitelé jsou bohatí na funkce a zatímco DreamHost je jednoznačně spolehlivým a efektivním hostitelem, SiteGround, nové dítě v bloku, má aktivnější a inovativnější přístup. SiteGround má však tendenci skrýt některé své náklady.

Porovnejte plány webhostingu a ceny DreamHost a SiteGround

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Podrobnosti o balíčku hostingu jsou napsány marketingovými a prodejními lidmi. Jsou navrženy tak, aby vás zmást. Aby to bylo jednoduché, podívejme se na některé z minimálních a maximálních cen, které můžete očekávat, že zaplatíte za podobné balíčky nabízené těmito dvěma hostiteli. Mějte na paměti, že pojem „neomezený“ by měl být považován za špetku soli. Například tzv. Neomezený provoz pro plán spouštění SiteGround efektivně překládá 10 000 návštěvníků měsíčně. Takzvaná neomezená šířka pásma a úložiště z DreamHost jsou ve skutečnosti omezeny politikou „běžného použití“.

Sdílený hosting.

 • SiteGround – StartUp plán (3,95 $ / měsíc) s 10 GB webového prostoru; GrowBig plán (7,95 $ / měsíc) s 20 GB webového prostoru a GoGeek plán (14,95 $ / měsíc) s 30 GB webového prostoru (při registraci po dobu minimálně jednoho roku.)
 • Dreamhost – od 7,95 $ / měsíc na 9,95 $ / měsíc (při registraci po dobu minimálně 36 a 12 měsíců) a nabízí neomezené e-mailové adresy, šířku pásma a úložiště.

Hosting WordPress

 • SiteGround – plán spuštění (3,95 $ / měsíc) s 10 GB webového prostoru; GrowBig plán (7,95 $ / měsíc) s 20 GB webového prostoru a GoGeek plán (14,95 $ / měsíc) s 30 GB webového prostoru (při registraci po dobu minimálně jednoho roku.)
 • DreamHost – Ročně (19,95 $ / měsíc); Měsíční (24,95 $ / měsíc).

Virtuální soukromé servery (DreamHost) a cloud (SiteGround) hosting
Hlavní výhodou jednotek SSD je, že mohou načítat data rychleji než tradiční jednotky.

 • SiteGround
  • Vstup plánujte s 2GB DDR RAM & 20 GB místa na disku (60 $ / měsíc).
  • Podnik plánujte s 4 GB DDR RAM & 80 GB místa na disku (140 $ / měsíc).
 • DreamHost
  • 2 GB RAM & 60 GB SSD (30 $ / měsíc).
  • 8 GB RAM & 120 GB SSD (120 $ / měsíc).

Vyhrazený hosting
Hlavní výhodou jednotek SATA je, že takzvaná „ztracená“ data lze téměř vždy získat.

 • SiteGround
  • Vstup Plán serveru s 4 GB RAM & 500 GB SATA II HDD (229 $ / měsíc).
  • Podnik Plán serveru s 16 GB RAM & 4 x 500 GB SATA III HDD (429 $ / měsíc).
 • DreamHost
  • Startér CORE 4 plán s 4 GB RAM & 1TB HDD (149 $ / měsíc).
  • Pojistné CORE 12 plán s 32B RAM & 240 GB SDD (329 $ / měsíc)(329 $ / měsíc).

Nejlepší pro začátečníky. Sdílený hostingový plán DreamHost je ideální pro nové podnikání a poskytuje dostatek zdrojů pro blog, začínající firmu nebo malý web elektronického obchodu. Plán spuštění programu SiteGround je určen pro osobní použití a pro podniky, které vědí, že nakonec budou muset upgradovat, ale chtěli by „vyzkoušet vody“ vytvořením základní webové přítomnosti.

Záruka vrácení peněz: V obou případech neexistují žádné poplatky za nastavení nebo poplatky za registraci názvu domény. Obě nabízejí záruky vrácení peněz (97 dní pro DreamHost a 30 dní pro SiteGround). I když záruka DreamHost zní působivě, mějte na paměti, že platí pouze pro sdílený hosting.

Názor na ceny hostingových plánů

Vedle sebe se zdá, že plány a ceny pro tyto dva hostitele jsou trochu matoucí, ale jsou srovnatelné. Čím více paměti RAM si můžete dovolit, tím lépe. Množství úložiště, které potřebujete, závisí na tom, co plánujete uložit, např. videa a obrázky zabírají hodně místa, takže pokud jste fotograf, vaše požadavky na úložiště budou větší. Doporučujeme vám obsáhlý seznam vašich požadavků a funkčnosti vašeho webu a kontaktovat oddělení podpory obou hostitelů s dotazy. Je to také chytrý způsob, jak posoudit kvalitu jejich podpory a získat bezplatnou radu o tom, co potřebujete.

Jak snadné používat DreamHost a SiteGround

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. Jak jsme viděli dříve, DreamHost a SiteGround mají různá rozhraní backend. Pokud jste zvyklí na cPanel, může vás ovládací panel DreamHost frustrovat; pokud jste začátečník, máte zájem o podobnou křivku učení, podle toho, který hostitel si vyberete, takže na tom nezáleží.

Instalační služba jedním kliknutím. Většina ovládacích panelů nabízí instalaci jedním kliknutím pro populární software a skripty, jako jsou WordPress, ZenCart a nástroje pro kalendář a fotogalerii. Instalační programy na jedno kliknutí se také používají k aktivaci optimalizace stránky, k oživení vašeho webu, aktivaci bezpečnostního softwaru a vytváření e-mailových účtů. Existuje velmi málo hostingových společností, které nenabízejí instalaci softwaru jedním kliknutím pro většinu doplňků aplikace a SiteGround a DreamHost.

Stanovisko k snadnému použití

DreamHost a SiteGround mají jednoduchá snadno použitelná rozhraní. Tipy DreamHost SiteGround se svými wiki tutoriály, které obsahují screenshoty a podrobné pokyny k provádění většiny úkolů na ovládacím panelu.

Podpora DreamHost a SiteGround

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

DreamHost má oficiální blog, který obsahuje 96 výukových programů, uživatelské fórum a komplexní Wiki.

SiteGround má rozsáhlou znalostní databázi FAQ a podrobné návody pro WordPress, Joomla a Magento.

Oba vytvořili mnoho neoficiálních webových stránek, aby pomohli novým uživatelům začít.

Kontaktujte DreamHost:

Cvrlikání: @DreamHost a @DreamHostCare

Telefon: 7147064182

Kontaktujte webGround:

Cvrlikání: @SiteGround a

Telefon: 1,866,605,2484

Stanovisko k podpoře uživatelů

Zatímco oba hostitelé garantují nepřetržitou podporu – live chat a vstupenky na podporu (e-mail) – pouze služba SiteGround nabízí bezplatnou telefonickou podporu. Toto je možná největší neúspěch DreamHostu, který zmiňuje většina recenzentů a polovina stížností zveřejněných na internetu.

Uživatelské recenze DreamHost and SiteGround

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Mějte na paměti, že uživatelské recenze jsou subjektivní a někdy uživatelé, hlavně pokud ne technický, nerozumí podmínkám své dohody s hostitelem. Jedná se o běžnou výzvu mezi hostiteli a zákazníky, pokud jde o vypínání webových stránek na sdílených serverech, protože nadměrně využívají zdroje.

Pozitivní recenze.

DreamHost i SiteGround dostávají ocenění od většiny zákazníků za svou mladou, nadšenou a energetickou podporu. SiteGround získává další body za vynikající, byť drahý cloudový hosting.

Negativní recenze.

DreamHost vyvolává na internetu tři hlavní stížnosti svých zákazníků. Zaprvé, že neexistuje telefonická podpora; zadruhé, že jejich nestandardní kontroverzní ovládací panel není intuitivní; a zatřetí, že pro uživatele mimo USA může být přístup k podpoře nepohodlný a zpoždění při řešení problémů.

SiteGround dostane palec dolů ve třech oblastech, primárně se točí kolem dodatečných nákladů. Mnoho uživatelů nesnáší, že musí platit navíc za ochranu doménových jmen a muset platit za převody stránek. Třetí velkou stížností jsou „problémy s připojením“ s 500 chybami nebo CloudFlare; některé z těchto chyb uživatelé připisují omezeným zdrojům v plánech sdíleného hostování.

Názor na uživatelské recenze

Nadprůměrná podpora je nezbytná, pokud provozujete eCommerce nebo jste začátečník. Zdá se, že oba hostitelé jsou odhodláni poskytovat vynikající služby a brát své klienty vážně. Soudě podle recenzí obě stránky statečně implementovaly jedinečné, dokonce nepopulární funkce nebo zvolily nestandardní obchodní modely, které se celkově osvědčily svým vlastním způsobem.

Závěr o srovnání DreamHost a SiteGround

Který webový hostitel je pro vás ten pravý?

Výběr nejlepší platformy

Důvody, proč si vybrat Dreamhost:

 • Více zkušeností a více ocenění
 • Vynikající záruka vrácení peněz
 • Outsourcovaná datová centra pro profesionály
 • Transparentní struktura cen

Důvody pro volbu SiteGround:

 • Tradiční, snadno použitelný ovládací panel cPanel
 • Globální síť serverů
 • Inovativní přístup k bezpečnosti
 • Super-rozpočet základní úroveň nabídky

DreamHost je nejlepší pro firmy a weby elektronického obchodování, které vyžadují spolehlivost, flexibilitu a možnost upgradovat své plány. Pravděpodobně je to pro někoho, kdo píše blog, nebo jehož firma potřebuje pouze webovou přítomnost, nadměrně.

SiteGround je ideální pro domácí použití, pro podnikatele a malé firmy s rozpočtem, ale také pro větší společnosti, které si cení inovativního podnikání, které má SiteGround konkurenci s většími hostiteli než sám sebou.

Pokud vás tato recenze nijak neovlivnila, podívejte se na některé konkurenční weby v podobné lize.

WebHostingHub má základní plán sdíleného hostování s názvem SPARK, který soupeří s plánem spuštění společnosti SiteGround. Člen skupiny Endurance International Group (EIG), modelu podpory WebHosting Hub, je prvotřídní a podporovaný svými sestrami a bratry pod záštitou EIG..

Chcete-li soupeřit DreamHost, BlueHost, narozený v roce 1996, je jednou z největších hostingových společností na světě, domovem více než 1,9 milionu domén. Je v horní části téměř všech seznamů „Top 10 hostingových společností“.

Pokud máte dotazy, komentáře nebo příjemný zážitek z webhostingu, který chcete sdílet, napište nám linku. Rádi bychom od vás slyšeli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map