DreamHost vs SiteGround: Cilin host që duhet të përdorni?

SiteGround vs DreamHost


Zgjedhja e një kompanie pritëse për të përmbushur kërkesat unike të biznesit tuaj është e vështirë edhe kur i keni ngushtuar opsionet tuaja në dy ose tre sepse, përballë saj, shumica e kompanive pritëse ofrojnë veçori të ngjashme. Le të jemi nën kapakun e dy kompanive pritëse të buxhetit: DreamHost dhe SiteGround që të dy pretendojnë se ofrojnë çmime të ulëta dhe tipar premium.

DreamHost dhe SiteGround janë të dy fituesit e çmimeve në industrinë e pritjes. DreamHost pret mbi 1.500,000 faqe interneti, aplikacione dhe blogje, dhe SiteGround rreth 450,000. A është më e madhe më e mirë, dhe si krahasohen me të vërtetë këto dy kompani pritëse? Le të shohim së pari një fotografi të të dy kompanive.

Kur u lançua në 1997, misioni i DreamHost ishte të shfrytëzojë fuqinë e burimit të hapur për të ndihmuar këdo që dëshironte një prani të internetit, thjesht dhe më lirë. E themeluar në vitin 2004, SiteGround vendosi të përqëndrohet në zgjidhjet me porosi të programeve kompjuterike dhe optimizimin e shpejtësisë së serverëve të tij.

Të dy hostet kanë reputacion të mirë në industri. Renditja Alexa, e cila mund t’ju japë një tregues shumë të gjerë të popullaritetit të një kompanie, i jep SiteGround një renditje globale prej 3.642 dhe DreamHost një nga 5,318.

Krahasoni performancën e DreamHost dhe SiteGround

Contents

Uptime dhe besueshmëri

Monitor monitorimi

Koha e besueshme dhe ngarkimi i shpejtë i faqeve është i panegociueshëm sepse këto tipare ndikojnë drejtpërdrejt në perceptimin e klientëve tuaj për biznesin tuaj sa herë që vizitojnë faqen tuaj.

uptime.DreamHost garanton 100% në kohë dhe SiteGround garanton 99.9% në kohën e duhur. HowsHost.com testoi të dy hostet gjatë një periudhe 30-ditore dhe zbuloi që DreamHost kishte një mesatare të zgjuar prej 99.92% dhe SiteGround 99.91%. Këto shifra janë të mira.

Ngarkimi i faqes. Sipas testimit të bërë nga codeinwp.com, koha e përgjigjes për një uebfaqe të SiteGround ishte midis 0,4 dhe 3.76 sekonda, dhe për DreamHost midis 0.93 dhe 2.74 sekonda. Testet nga howshost.com treguan kohën mesatare të përgjigjes për faqet e internetit të SiteGround që të ishin 0.6 sekonda dhe për DreamHost .5 sekonda. Të dy shpejtësitë janë vetëm adekuate në krahasim me një host si InMotion i cili është mesatarisht 100% më i shpejtë.

Rikthim dhe tepricë. Sa i përket opsioneve rezervë dhe tepricë, të dy hostet bëjnë kopje rezervë ditore, por SiteGround ofron 30 kopje në ditë me planet e tij GrowBig dhe GoGeek. Rikthim dhe planet e rivendosjes Premium janë një kosto e shtuar për të dy hostet.

seriozitet.SiteGround ka qendra të të dhënave në Chicikago, Londër, Amsterdam dhe Singapor. SiteGround menaxhon serverat e tij, shkruan arka të veta të softverit kur është e nevojshme dhe ruan të gjithë serverët rezervë në vend. Ajo përdor serverët më të fundit të përparuar të Apache. Konsumatorët mund të zgjedhin vendndodhjen më të afërt me klientët e tyre për të marrë shpejtësinë më të mirë të ngarkimit të faqeve.

Në 2015 DreamHost zhvendosi strategjinë e qendrës së të dhënave nga operimi i serverave të vet në shërbimet e kolokimit. ViaWest në Oregon tani menaxhon dy qendrat e saj të të dhënave në Kaliforni, dhe RagingWire operon Virginia Center-in e saj. Përfitimi është që menaxhimi i qendrës së të dhënave u jepet burra profesionistëve. DreamHost ka serverë të fortë DELL duke përdorur disqet e ngurta shtetërore që rrisin shpejtësinë e pritjes me 200%.

Opinion mbi DreamHost dhe Performance SiteGround

Kohëzgjatja dhe besueshmëria mund të jenë çështje argumentuese dhe rezultate të testit mashtruese. Nëse rishikimet e përdoruesve janë gjithçka që duhet të kalojnë, të dy hostet janë jashtëzakonisht të besueshëm përkundër strategjive të ndryshme të qendrës së të dhënave.

Karakteristikat e DreamHost dhe SiteGround

Krahasoni tiparet kryesore

Karakteristikat kryesore të krahasuara

Shënim: Të dy hostet ofrojnë versionin më të fundit të MySQL, PHP, Perl dhe Python, masa të shumta sigurie si kopje rezervë ditore, mbrojtje SPAM dhe hotlink, dhe fusha të shumta dhe llogari të postës elektronike..

Regjistrimi i domainit. Me të dy llogaritë e pritjes së DreamHost dhe SiteGround Shared mund të regjistroheni një emër domain me një nga zgjatjet më të njohura (psh .com, .net, .org, .info, etj.) Falas për jetën e llogarisë tuaj. Në Hmimet e regjistrimit të domain DreamHost vijnë me intimitet falas të domain.

Ndërtues i faqes në internet. Vetëm SiteGround ka një ndërtues të faqes në internet. Weebly është një krijues i faqeve të internetit të lehtë për t’u përdorur, tërheqës dhe heqje, që ju lejon të krijoni një uebfaqe profesionale, edhe nëse nuk keni krijuar kurrë një uebfaqe më parë. Ju mund të shtoni tekst, foto, harta, audio dhe video në faqen tuaj thjesht duke zvarritur dhe hedhur elementët në vend. Weebly përfshin tema të dyqaneve, kështu që ju të mund të krijoni një faqe funksionale të e-commerce me aq pak përpjekje sa krijimi i një blogu.

Për tifozët e DreamHost, të mësuarit e WordPress mund të jetë një alternativë e mirë pasi ekzistojnë forume të shumta atje për t’ju ndihmuar të filloni dhe që nga fuqitë e WordPress 17% të faqeve të internetit në botë, është një aftësi e dobishme për të mësuar. Gjithashtu, ka disa plugins dhe shabllone të WordPress për t’ju ndihmuar të krijoni një uebfaqe të personalizuar duke përdorur të njëjtin funksionalitet tërheqës dhe rënie si Weebly.

Baza e të dhënave MySQL. Të dy SiteGround dhe DreamHost ofrojnë baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL, dhe postë elektronike të pakufizuara dhe përgjigje automatike.

Host WordPress.Të gjitha planet e hostimit të WordPress të SiteGround ofrojnë karakteristika të ngjashme me ato të planeve të saj të përbashkët të pritjes. Plani i tij i StartUp (3,95 $ / muaj) është i dobët, por plani i tij GoGeek (14.94 $ / muaj) rekomandohet shumë. Plani GoGeek ofron një emër domain falas për jetën e planit, transferimin falas të faqes, hapësirë ​​në internet 30 GB, pajtueshmëri falas PCI, një çertifikatë falas 1-vjeçare SSL, bazat e të dhënave të pakufizuara SQL dhe faqet e internetit të shumta. SiteGround thotë se pret më pak llogari në serverin WordPress që zvogëlon konkurrencën për burimet.

Plani i hostimit të WordPress të DreamHost (19,95 dollarë nëse regjistroheni për një plan vjetor) ofron një sit për një plan, 30 GB ruajtje, Makinë Virtuale Hip Hop (HHVM) e cila është alternativa e Facebook-ut për PHP, caching varnish, integrim CDN, automatizues RAM dhe serverë të izoluar të bazës së të dhënave MySQL. Llogaritë e WordPress janë pritur në VPS të izoluara.

Të dy hostet ofrojnë një instalues ​​me një klikim të WordPress me një klikim 1, një auto-azhurnues, Supercacher, WordPress Staging (gjë që e bën më të lehtë testimin dhe zbatimin e ndryshimeve pa ndërtimin e një serveri të veçantë provë), Git të parainstaluar (duke ju lejuar të bëni ndryshime në vend dhe pastaj të shtyni këto ndryshime në faqen tuaj live pas testimit) dhe Menaxhimi i Linjës së Komandës.

Zgjidhje eCommerce. Plani i Ndarjes së Ndarjes së SiteGround-it të Fillimit nuk rekomandohet për faqet e e-commerce. Për të pritur një sit të e-commerce, duhet të regjistroheni në planin GoGeek (14,95 $ / muaj) i cili ofron pajtueshmëri falas me PCI (një kërkesë ligjore për transaksionet e kartave të kreditit) dhe një adresë IP të dedikuar. Programe falas eCommerce përfshin SSL, Zen Cart, Magento, Agora dhe CubeCart. Nëse klientët tuaj janë jashtë SH.B.A., ju mund të përfitoni nga të pasurit një server afër zonës gjeografike të audiencës tuaj të synuar (të cilën SiteGround mund t’ju ​​ofrojë). Nëse klientët tuaj janë në SH.B.A., kjo nuk ka rëndësi.

Pritja e Ndarë e DreamHost (nga 7,95 $ / muaj) ofron pajtueshmëri falas me PCI. Programe falas eCommerce përfshin SLL, Zen Cart, dhe CubeCart.

Për të mbështetur faqen tuaj të tregtisë elektronike: si DreamHost ashtu edhe plani GoGeek i SiteGround ofrojnë çertifikata SSL (për të vërtetuar faqen tuaj), qasje në FTP, mjedise vënie në skenë për të provuar ndryshimet e faqes, rezervë ditorë dhe adresa IP dedikuar.

backups. DreamHost kryen “fotografi” automatike të të dhënave tuaja në intervale të ndryshme të rregullta (dy orë, dy në ditë, dhe dy javore). Ju mund të bëni kopje rezervë të faqeve të internetit, bazave të të dhënave dhe të dhënave të llogarisë nga paneli i kontrollit (vetëm një kopje rezervë manuale për çdo muaj).

Instaluesi 1-klik i butë i SiteGround ju jep mundësinë për të kopjuar dhe rikthen faqet tuaja me një klik të vetëm. SiteGround mban rezervë të llogarive të klientëve të përbashkëta dhe gjysëm të përkushtuar për klientët deri në 30 ditë.

Siguria e Pritjes. SiteGround pretendon të ketë qenë hosti i parë që ka zbatuar izolimin e llogarisë, një mekanizëm që parandalon çdo llogari të ndikojë në performancën e një tjetri dhe të parandalojë shkeljet e mundshme të sigurisë. SiteGround monitoron dhe zbulon në mënyrë proaktive shfrytëzimet e sigurisë dhe shkruan arna të veta për të rregulluar dobësitë menjëherë në vend që të presë për azhurnime zyrtare të softuerit. Implementon kopje rezervë ditore, CloudFlare CDN, qasje në SSH, azhurnime të rregullta harduerësh dhe çertifikata SSL.

DreamHost ka një artikull gjithëpërfshirës të Wiki për t’ju udhëhequr përmes proceseve të nevojshme për të vendosur email të sigurt, transferimin e skedarëve, llogaritë e përdoruesve, etj. Ai ofron integrim të CloudFlare, çertifikata SSL / TLK, backup ditor dhe mbrojtje të intimitetit të domain.

Paneli i kontrollit. Të dy DreamHost dhe SiteGround kanë ndërfaqe të backend-it që do të përdorni për të menaxhuar llogarinë tuaj, domenet, postat elektronike, kopjet rezervë, skedarët, bazat e të dhënave, faturimin, etj., Shikoni statistikat e sitit dhe instaloni softuer. Të dy hostet ofrojnë mjete për të rritur shpejtësinë e ngarkimit të faqeve, për të mbrojtur faqen tuaj nga hacking dhe SPAM, shpërndarjen e burimeve të rregulluara dhe provë ndryshimet në faqen tuaj para se t’i bëni ata të jetojnë.

SiteGround përdor panelin e kontrollit popullor, të lehtë për t’u përdorur, cPanel. Ajo përmban Softaculous për instalime me 1 klik të shkrimeve të softuerit, email pa SPAM, Cloudflare CDN, AutoUpdates për Joomla dhe WordPress, SuperCacher dhe një mjedis Staging kur dëshironi të provoni ndryshimet në faqen tuaj.

DreamHost ka një panel kontrolli të pronave i cili devijon nga standardi i industrisë cPanel në atë që ndihet më shumë si një tryezë tradicionale me një panel të majtë navigimi. Ju mund të tërhiqni dhe zvogëloni artikujt e navigimit për të rregulluar zona të ndryshme të panelit. Ju gjithashtu mund të përdorni Panelin e Kontrollit për të instaluar WordPress (dhe aplikacione të tjera dhe shtesa) duke përdorur Instaluesin me një Klikim.

Programet e Filialit dhe Shitësit. Ju mund të bëni 65 dollarë për kërkesë, pa kapele mujore, me programin e bashkëpunëtorëve BlueHost. Me programin e Filialit të Rrjetit të Zgjidhjeve, është e mundur të fitoni deri në 150 dollarë në muaj. Programi i shitësit të zgjidhjeve të rrjetit është përmes një palë të tretë, SRSplus.

Extras.BlueHost ka 150 dollarë në kredi për reklama; Rrjeti i Zgjidhjeve ka kredi me vlerë 50 $ për programet e marketingut të Solucioneve të Rrjetit. BlueHost do të migrojë në një uebfaqe të krijuar nëse e keni diku tjetër, megjithëse ngarkon një premium për shërbimin. Rrjeti i Zgjidhjeve ka disa mundësi të marketingut, SEO dhe tregtisë elektronike në dispozicion për tarifat mujore.

Opinion mbi Karakteristikat kryesore të DreamHost dhe SiteGround

Të dy hostet janë të pasura me karakteristika dhe ndërsa DreamHost është qartë një host i besueshëm dhe efikas, SiteGround, fëmija i ri në bllok, ka një qasje më proaktive dhe inovative. Sidoqoftë, SiteGround ka një tendencë për të fshehur disa nga kostot e saj.

Krahasoni planet e pritjes dhe çmimet e uebit të DreamHost dhe SiteGround

Planet e strehimit & Çmimeve

Planet e çmimeve të krahasuara

Shënim: Detajet e paketës së hostimit janë shkruar nga njerëzit e marketingut dhe të shitjeve. Ato janë krijuar për t’ju ngatërruar. Për ta mbajtur të thjeshtë, le të shohim disa nga çmimet minimale dhe maksimale që mund të prisni të paguani për paketa të ngjashme të ofruara nga këta dy hoste. Mbani në mend se koncepti i “pakufizuar” duhet të merret me një majë kripe. Për shembull, i ashtuquajturi trafiku i pakufizuar për një plan fillimi SiteGround në mënyrë efektive përkthehet në 10,000 vizitorë në muaj. E ashtuquajtura bandwidth e pakufizuar dhe ruajtja nga DreamHost janë në të vërtetë të kufizuara nga politika e saj “përdorim normal”.

Pritja e përbashkët.

 • SiteGround – StartUp plan ($ 3.95 / mo) me hapësirë ​​në internet prej 10 GB; GrowBig plan ($ 7.95 / mo) me hapësirë ​​në internet 20 GB, dhe GoGeek plan ($ 14.95 / mo) me hapësirë ​​në internet prej 30 GB (kur regjistroheni për një minimum prej një viti.)
 • DreamHost – Nga $ 7.95 / mo9,95 $ / muaj (kur regjistroheni për një minimum prej 36 dhe 12 muaj respektivisht) dhe ofroni adresa të pakufizuara të emailit, gjerësi bandë dhe ruajtje.

Host WordPress

 • SiteGround – Plani startUp ($ 3.95 / mo) me hapësirë ​​në internet prej 10 GB; GrowBig plan ($ 7.95 / mo) me hapësirë ​​në internet 20 GB, dhe GoGeek plan ($ 14.95 / mo) me hapësirë ​​në internet prej 30 GB (kur regjistroheni për një minimum prej një viti.)
 • DreamHost – uallydo vit ($ 19.95 / mo); mujor (24,95 $ / muaj).

Pritja e serverëve virtualë privatë (DreamHost) dhe Cloud (SiteGround)
Avantazhi kryesor i disqet SSD është se ata mund të marrin të dhënat më shpejt se disqet tradicionale.

 • SiteGround
  • hyrje planifikoni me RAM 2 GB DDR & Hapësirë ​​disku 20 GB (60 $ / muaj).
  • Ndërmarrje planifikoni me RAM 4 GB DDR & Hapësirë ​​në disk prej 80 GB (140 $ / muaj).
 • Dreamhost
  • RAM 2 GB & 60 GB SSD (30 dollarë / muaj).
  • RAM 8 GB & 120 GB SSD (120 $ / muaj).

Pritja e përkushtuar
Avantazhi kryesor i disqet SATA është se të ashtuquajturat të dhëna “të humbura” pothuajse gjithmonë mund të merren.

 • SiteGround
  • hyrje Plani i serverit me RAM 4 GB & 500 GB SATA II HDD (229 $ / muaj).
  • Ndërmarrje Plani i serverit me RAM 16 GB & HDD 4 x 500 GB SATA III (429 $ / muaj).
 • Dreamhost
  • motorino CORE 4 planifikoni me RAM 4 GB & 1TB HDD (149 $ / muaj).
  • prim KORNI 12 planifikoni me RAM 32B & 240 GB SDD (329 $ / muaj)(329 $ / muaj).

Më e mira për fillestarët. Plani i përbashkët i pritjes i DreamHost është ideal për një biznes të ri dhe siguron burime të mjaftueshme për një blog, biznes fillestar ose një faqe të vogël të tregtisë elektronike. Plani fillestar i SiteGround është për përdorim personal dhe bizneset të cilët e dinë që në fund të fundit do të duhet të përmirësohen, por do të donin të “provonin ujërat” duke krijuar një prani themelore në internet.

Garancia e kthimit të parave: Në të dyja rastet, nuk ka tarifa konfigurimi ose tarifa për regjistrimin e emrit të domain. Të dy ofrojnë garanci për kthimin e parave (97 ditë për DreamHost dhe 30 ditë për SiteGround). Ndërsa garancia e DreamHost tingëllon mbresëlënëse, mbani në mend se është e vlefshme vetëm për host Shared.

Opinion mbi Prmimet e Planeve të Pritjes

Për krah, planet dhe çmimet për këto dy hoste duket pak konfuze, por janë të krahasueshme, tipar për tipar. Sa më shumë RAM të keni mundësi, aq më mirë. Sasia e ruajtjes që ju nevojitet varet nga ajo që planifikoni të depononi, p.sh. videot dhe fotografitë marrin shumë hapësirë, kështu që nëse jeni fotograf, kërkesat tuaja në lidhje me ruajtjen do të jenë më të mëdha. Ju rekomandojmë një listë gjithëpërfshirëse të kërkesave tuaja dhe funksionalitetit të faqes tuaj dhe kontaktoni të dyja departamentet e mbështetjes të hosteve me pyetje. Kjo është gjithashtu një mënyrë e devijuar për të vlerësuar cilësinë e mbështetjes së tyre dhe për të marrë këshilla falas për atë që ju nevojitet.

Sa e thjeshtë për t'u përdorur DreamHost dhe SiteGround

Lehtësinë e përdorimit

Sa e lehtë për të përdorur ndërfaqen

Paneli i kontrollit. Siç e pamë edhe më parë, DreamHost dhe SiteGround kanë ndërfaqe të ndryshme të backend-it. Nëse jeni mësuar të cPanel, paneli i kontrollit i DreamHost mund t’ju irritojë; nëse jeni fillestar, jeni për një kurbë të ngjashme të të mësuarit cilindo host që ju zgjidhni, kështu që nuk ka rëndësi.

Instaluesi me një klik. Shumica e paneleve të kontrollit ofrojnë instalim 1-klikues për softuer të njohur dhe skriptet si WordPress, ZenCart dhe shërbimet e kalendarit dhe galerisë së fotografive. Instaluesit me një klik përdoren gjithashtu për të mundësuar optimizimin e faqeve, për ta bërë faqen tuaj të gjallë, aktivizimin e softuerit të sigurisë dhe krijimin e llogarive të postës elektronike. Ka shumë pak kompani pritëse që nuk ofrojnë instalim softuerësh me 1 klik për shumicën e shtesave të aplikacionit dhe të dyja SiteGround dhe DreamHost.

Opinion për Lehtësinë e Përdorimit

DreamHost dhe SiteGround kanë ndërfaqe të thjeshta për t’u përdorur. DreamHost këshilla SiteGround me udhëzimet e saj Wiki që përfshijnë screenshots dhe udhëzime hap pas hapi për të kryer më shumë detyra në panelin e kontrollit.

Mbështetja e DreamHost dhe SiteGround

Mbështetje teknike dhe klientit

Mbështetja e përdoruesit krahasuar

DreamHost ka një blog zyrtar që përfshin 96 mësime në numrin e fundit, një forum përdoruesish dhe një Wiki të plotë.

SiteGround ka një bazë të madhe të njohurive FAQ dhe mësime të thella për WordPress, Joomla dhe Magento.

Të dy kanë krijuar shumë faqe në internet jozyrtare për të ndihmuar përdoruesit e rinj që të fillojnë.

Kontaktoni DreamHost:

Cicëroj: @DreamHost dhe @DreamHostCare

Telefoni: 7147064182

Kontaktoni SiteGround:

Cicëroj: @SiteGround dhe

Telefoni: 1.866.605.2484

Opinion për Mbështetjen e Përdoruesit

Ndërsa të dy hostet garantojnë mbështetje 24/7 – biseda të drejtpërdrejta dhe bileta mbështetjeje (email) – vetëm SiteGround ofron mbështetje falas telefonike. Kjo është ndoshta dështimi më i madh i DreamHost, i përmendur nga shumica e recensentëve dhe në gjysmën e ankesave të postuara në internet.

Shqyrtimet e përdoruesve të DreamHost dhe SiteGround

Shqyrtime të përdoruesve

Vlerësimet e përdoruesve krahasuar

Shënim: Mbani në mend se vlerësimet e përdoruesve janë subjektive dhe nganjëherë përdoruesit, kryesisht nëse nuk janë teknikë, keqkuptojnë kushtet e marrëveshjes së tyre me një host. Kjo është një kockë e zakonshme e mosmarrëveshjes midis hosteve dhe klientëve kur bëhet fjalë që faqet e internetit të mbyllen në serverë të përbashkët sepse ato po përdorin shumë burime.

Shqyrtime pozitive.

Të dy DreamHost dhe SiteGround marrin falënderime nga shumica e klientëve për mbështetjen e tyre të re, entuziaste dhe energjike. SiteGround merr pikë shtesë për superiore, megjithëse të kushtueshëm, pritje në Cloud.

Shqyrtime negative.

DreamHost nxjerr tre ankesa kryesore në internet nga klientët e saj. Së pari, që nuk ka mbështetje telefonike; së dyti, që paneli i tyre kontrollues jo-standard, i diskutueshëm nuk është intuitiv; dhe së treti, që për përdoruesit jo-SH.B.A., qasja në mbështetje mund të jetë e papërshtatshme dhe të vonojë zgjidhjen e çështjeve.

SiteGround merr bravën në tre fusha, kryesisht duke u rrotulluar rreth kostove shtesë. Shumë përdorues shprehen të pakënaqur për të paguar ekstra për mbrojtjen e emrit të domain dhe për të paguar për transferimet e faqes. Ankesa e tretë kryesore është “problemet e lidhjes” ose me 500 gabime ose CloudFlare; disa nga këto gabime që përdoruesit i atribuojnë burimeve të kufizuara në planet e Ndara të pritjes.

Opinion mbi Shqyrtimet e Përdoruesit

Mbështetja mesatare është thelbësore nëse keni një biznes në tregti elektronike ose jeni fillestar. Duket që të dy hostet janë të përkushtuar për përsosmëri të shërbimit dhe t’i marrin seriozisht klientët e tyre. Duke gjykuar nga rishikimet, të dy faqet kanë zbatuar me guxim karakteristika unike, madje edhe jopopullore ose modele të zgjedhura jo standarde të biznesit, të cilat, në përgjithësi, kanë rezultuar të suksesshme në mënyrën e tyre..

Përfundim për krahasimin e DreamHost dhe SiteGround

Cili host në internet është i duhuri për ju?

Zgjedhja e platformës më të mirë

Arsyet për të zgjedhur Dreamhost:

 • Më shumë përvojë dhe më shumë çmime
 • Garanci superlative e kthimit të parave
 • Transferimi i qendrave të të dhënave për profesionistët
 • Struktura e çmimeve transparente

Arsyet për të zgjedhur SiteGround:

 • Paneli i kontrollit cPanel tradicional, i lehtë për t’u përdorur
 • Rrjeti global i serverëve
 • Qasja inovative ndaj sigurisë
 • Oferta e nivelit të hyrjes super-buxhetore

DreamHost është më e mira për bizneset dhe faqet e e-commerce që kërkojnë besueshmëri, fleksibilitet dhe opsionin për të azhurnuar planet e tyre. Probablyshtë ndoshta e tepërt për dikë që shkruan një blog ose biznesi i të cilit kërkon thjesht një prani në internet.

SiteGround është ideal për përdorim në shtëpi, për sipërmarrësit dhe bizneset e vogla me një buxhet por edhe për kompanitë më të mëdha që vlerësojnë sipërmarrjen inovative që ka SiteGround të konkurrojë me hoste më të mëdhenj se vetë ai.

Nëse kjo përmbledhje nuk ju ka lëkundur, në asnjë mënyrë, shikoni disa faqe në internet konkurruese në një ligë të ngjashme.

WebHostingHub ka një plan të nivelit të hyrjes të përbashkët të nivelit të hyrjes të quajtur SPARK që rivalizon planin e fillimit të SiteGround. Një anëtar i Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë (EIG), modeli mbështetës i WebHosting Hub, është i klasit të parë dhe mbështetet nga motrat dhe vëllezërit e tij nën ombrellën EIG.

Për të rivalizuar DreamHost, BlueHost, i lindur në 1996, është një nga kompanitë më të mëdha pritëse në botë, shtëpi për më shumë se 1.9 milion fusha. Ajo përmban në krye të pothuajse të gjitha listat e “Top 10 kompanive pritëse”.

Hidhni një rresht nëse keni pyetje, komente ose një përvojë të këndshme me web-hosting që dëshironi të ndani. Ne do të donim të dëgjonim nga ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map