DreamHost vs A2 Hosting: Ktorý z nich by ste mali použiť?

Dreamhost - porovnanie hostenia A2


Rozhodovanie o tom, kde hostiť, môže byť najdôležitejším rozhodnutím, ktoré urobíte na svojom webe. Aby bol váš podnik úspešný, potrebujete spoľahlivý hosting, ktorý poskytuje funkcie, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Použite toto porovnanie medzi DreamHost a A2 Hosting, ktoré vám pomôžu zúžiť výber.

Dreamhost má dlhú históriu ako webhostingová spoločnosť. Spoločnosť bola založená v roku 1997 a na svojich serveroch hostila vyše 1,5 milióna webových stránok. A2 Hosting, na druhej strane, bol prvýkrát spustený v roku 2003 s ohľadom na vývojárov a bol jedným z prvých, ktorý ponúkol PHP 5 a Ruby on Rails. Ich dôraz je kladený na výkon.

Dreamhost a A2 hosting poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a plány VPS a dedikovaných serverov. Obe spoločnosti sú založené na Linuxe.

DreamHost bol v rokoch 2014 a 2015 vymenovaný za „Best Business Host“ spoločnosti PCMag. A2 Hosting získal množstvo ocenení „best of“, z ktorých niektoré boli naposledy v minulom roku.

DreamHost so sídlom v Kalifornii je súkromná hostingová spoločnosť. A2 Hosting je tiež v súkromnom vlastníctve. Jeho meno pochádza zo skutočnosti, že má sídlo v Ann Arbor (dve A), Michigan.

Porovnajte výkon DreamHost a A2 Hosting

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. DreamHost nemôže zaručiť svoju dostupnosť bez akýchkoľvek lepších výsledkov. Má 100% záruku dostupnosti a s vrátením jedného dňa hosťovania za každú hodinu prestojov, hneď ako sa nahlásia problémy. Hosting A2 je takmer rovnako dobrý, so zárukou 99,9%. A2 Hosting vám vráti 5% z mesačného poplatku za každú hodinu, ktorú váš web nedosiahne z dôvodu zlyhania zariadenia alebo siete.

výkon. DreamHost používa procesory AMD a vo svojich serveroch má nainštalované SSD. A2 používa servery Dell s štvorjadrovými procesormi a všetky ich plány používajú aj disky SSD. SSD sa používajú pre lepší výkon a spoľahlivosť.

Výsledkom stránky hostenej DreamHost bola doba načítania 2,10 s, ktorá bola rýchlejšia ako 70% testovaných stránok na serveri Pingdom. Test porovnateľného miesta A2 poskytol čas načítania 1,49 s, rýchlejší ako 81% testovaných miest.

Spoľahlivosť. DreamHost má niekoľko dátových centier v USA. Existujú dve kalifornské dátové centrá a tiež dátové centrum v Ashburn vo Virgínii. DreamHost konsoliduje kalifornské dátové centrá do nedávno otvoreného dátového centra v Portlande v štáte Oregon. Vo všetkých dátových centrách je redundancia v oblasti napájania a chladenia, zálohovania nafty a nepretržitej bezpečnosti.

A2 Hosting má dátové centrá na celom svete so strediskami v Michigane, Amsterdame a Singapure. Dátové centrá majú redundantné možnosti napájania a chladenia, ako aj štvornásobné pripojenie k sieti. Zálohy nafty sú k dispozícii pre núdzové situácie. Monitorujú sa na mieste kvôli bezpečnosti a spoľahlivosti.

Názor na Dreamhost a hostingový výkon A2

DreamHost a A2 Hosting zabezpečujú spoľahlivosť a výkon ako kľúčové vlastnosti a obidve prinášajú pôsobivé výsledky.

Funkcie Dreamhost a A2 Hosting

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Pri popisovaní funkcií sa nenechajte zavádzať marketingovými výrazmi, ako sú „neobmedzené“ a „nemerané“. Neznamená to „použite toľko, koľko chcete“. Podmienky sa namiesto toho vzťahujú na to, čo hostingové spoločnosti „považujú za primerané použitie“. Hostingové spoločnosti budú pokutovať alebo pozastavovať stránky, o ktorých sa domnievajú, že idú nad rámec toho – niekedy bez varovania. Hostiteľské spoločnosti však tvrdia, že väčšina používateľov sa k varovaniu nikdy nedostane.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén. DreamHost poskytuje bezplatný rok registrácie domén pre nové účty. Hosting A2 nemá túto možnosť.

Tvorca webových stránok. Ani DreamHost ani A2 Hosting nemá zabudovaných tvorcov webových stránok, hoci A2 Hosting uvádza, že podporuje väčšinu bezplatných a komerčných tvorcov webových stránok..

databázy. DreamHost ponúka neobmedzené databázy MySQL. A2 Hosting obmedzuje počet na 5 databáz na najnižšej úrovni, ale má neobmedzený počet databáz povolených na iných úrovniach a plánoch. A2 Hosting tiež podporuje PostgreSQL.

E-mailové účty. DreamHost poskytuje neobmedzené e-mailové účty a posielanie e-mailov. A2 Hosting opäť obmedzuje najnižšiu úroveň a umožňuje 25 účtov. Ostatné úrovne a plány ponúkajú neobmedzené e-mailové účty. Neobmedzené účty sú užitočné, ak máte veľa zamestnancov. Umožňuje tiež zriaďovanie samostatných účtov pre každé oddelenie vo vašej firme, napríklad pre predaj, podporu a informácie.

Hosting WordPress. Dreamhost a A2 hosting ponúkajú spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress zvyčajne stoja drahšie ako štandardný zdieľaný plán, aj keď A2 Hosting je iný – jeho spravované ceny WordPress sú rovnaké ako štandardné zdieľané plány.

Časť dodatočných nákladov je spôsobená tým, že spravované plány WordPress sa zvyčajne umiestňujú na optimalizované servery s ukladaním do vyrovnávacej pamäte a zvýšenou bezpečnosťou na zvýšenie výkonu a stability. Ďalšou výhodou spravovaného hostenia WordPress je to, že zálohy a aktualizácie vašich stránok WordPress sa vykonávajú za vás. To vám umožní zamerať sa na váš obsah namiesto na technické veci.

Riešenie elektronického obchodu. DreamHost a A2 Hosting podporujú bezplatné nákupné vozíky dostupné prostredníctvom ovládacích panelov, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. DreamHost tiež podporuje staviteľa komerčných stránok elektronického obchodu Café Commerce – aj keď to nie je zadarmo.

zálohy. Zásady spoločnosti DreamHost zakazujú ukladanie záloh vytvorených používateľmi na serveri. Akékoľvek manuálne zálohy vytvorené používateľom musia byť stiahnuté a odstránené z hostiteľského servera čo najskôr po ich vytvorení.

Dáta a databázy webových stránok sa automaticky zálohujú, ale zálohy nie sú zaručené. A2 Hosting ponúka Server Rewind pre všetky okrem jeho najnižších úrovní. Server Rewind automaticky sníma vaše stránky a umožňuje obnovenie jednotlivých súborov, databáz alebo celého webu.

Zabezpečenie hostingu. DreamHost používa Spamhaus na filtrovanie e-mailov a používa Arbor Networks na zabezpečenie ochrany DDoS. A2 Hosting tiež berie bezpečnosť veľmi vážne. Pomocou programov Perpetual Security a HackScan, ktoré sú poskytované bezplatne, skenuje a proaktívne koná proti hrozbám DDoS, malvéru a vírusom. Používa štandardnú ochranu pred spamom a rozšírené filtrovanie spamu Barracuda pre e-mail.

A2 Hosting tiež používa vylepšený bezpečnostný nástroj Patchman, ktorý vyhľadáva softvér a aplikácie, ktoré potrebujú oprava, a upozorní vás, keď sú aplikácie zastarané..

DreamHost poskytuje protokol SSL prostredníctvom programu Šifrujme svoje plány. A2 ponúka bezplatné zdieľané SSL certifikáty pre svoje plány prostredníctvom cPanel a je možné zakúpiť si aj súkromný SSL.

Ovládací panel. DreamHost používa proprietárny ovládací panel, ktorý je založený viac na texte ako na rozhraní ikon štandardného odvetvia cPanel, ktoré používa A2 Hosting.

zelená. DreamHost nakupuje kredity obnoviteľnej energie a má uhlíkovo neutrálnu stopu. A2 sa môže pochváliť aj stopercentnou uhlíkovou stopou. A2 sa tiež aktívne podieľa na ekologických činnostiach, ako je výsadba stromov v oblasti Ann Arbor.

Partnerské a predajné programy. Pridružený program DreamHost platí 97 dolárov za každé odporúčanie, až do výšky 1164 dolárov ročne. Pridružený program A2 Hosting platí 85 USD za každé odporúčanie bez akýchkoľvek obmedzení. A2 má tiež predajný program, ktorý umožňuje budovanie značky.

extras. DreamHost predáva úložisko na svojich cloudových serveroch za mesačný poplatok v závislosti od toho, koľko ukladáte. A2 Hosting má kredity v hodnote 50 dolárov pre spoločnosť Bing / Yahoo.

Stanovisko k hlavným funkciám DreamHost a A2

DreamHost predáva úložisko na svojich cloudových serveroch za mesačný poplatok v závislosti od toho, koľko ukladáte. A2 Hosting má kredity v hodnote 50 dolárov pre spoločnosť Bing / Yahoo.

Porovnajte plány webhostingu a ceny DreamHost a A2 Hosting

Hostingové plány a ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Ceny na webe neustále hostujú zmeny v dôsledku konkurenčnej povahy odvetvia. To tiež vedie k množstvu propagačných cien. Keďže propagačné ceny sa zvyčajne obmedzujú na prvé obdobie služby, registrácia na dlhšie obdobie znamená vyššie úspory. Dokonca aj bez propagačných akcií majú dlhšie podmienky zvyčajne za následok cenové zľavy. Nižšie uvedené ceny odrážajú ceny v čase tohto porovnania.

Dreamhost. DreamHost nekomplikuje veci mnohými rôznymi úrovňami a plánmi. Existuje iba jeden plán, cena na 7,95 dolárov na obdobie troch rokov. Plán prichádza s neobmedzeným všetkým – neobmedzené úložisko, neobmedzená šírka pásma, neobmedzené e-mailové účty a neobmedzené domény.

S plánom prichádza bezplatná registrácia domény na jeden rok, ako aj bezplatný SSL. K dispozícii je vyhradená adresa IP za mesačný poplatok 5,95 dolárov. DreamHost tiež poskytuje šesť vysoko škálovateľných úrovní hostingu v cloude, ktorý je pre nadbytočnosť zrkadlený na troch miestach. Cena je od 4,50 dolárov mesačne do 96 dolárov mesačne.

DreamHost ponúka iba jeden plán spravovaného hosťovania WordPress. Dodáva sa s 30 GB úložného priestoru SSD a neobmedzeným počtom návštevníkov mesačne. WordPress sa pri inštalácii automaticky nainštaluje. Plán je dodávaný s vyhradenou IP a je hosťovaný na VPS s SSD. Plán DreamHost je obmedzený na jednu stránku a jednu databázu MySQL a jeho cena je 19,95 dolárov s ročným plánom. A2 Hosting má tri spravované plány WordPress.

Hosting A2. A2 Hosting ponúka tri spoločné plány. Lite umožňuje jeden web, päť databáz a cena je 3,92 dolárov mesačne. Swift a Turbo každý umožňujú neobmedzené webové stránky a neobmedzené databázy. Cena Swift je 4,90 dolárov za mesiac a Turbo 9,31 dolárov za mesiac. Všetky tri majú neobmedzené úložisko SSD a neobmedzenú šírku pásma. A2 Hosting má tiež CloudLinux, verziu Centos OS, ktorá je rýchlejšia a má menej zákazníkov na server ako väčšina.

A2 Hosting má tri spravované plány WordPress. Ceny sú rovnaké ako zdieľané plány za 3,92 dolárov, 4,90 dolárov a 9,31 dolárov. Lite je obmedzený na jednu webovú stránku a päť databáz; Swift a Turbo ponúkajú neobmedzené webové stránky a databázy. Všetky plány sú založené na SSD a majú ukladanie do vyrovnávacej pamäte, hoci plán Turbo optimalizoval ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Všetky majú CDN a ďalšie možnosti zabezpečenia. Swift a Turbo tiež prichádzajú so serverom Rewind na zálohovanie.

VPS a špecializované plány: DreamHost má štyri plány VPS, ktoré obsahujú SSD a začínajú na 15 USD mesačne, s najvyššou úrovňou na 120 USD mesačne. Plány DreamHost VPS, ktoré ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené domény, sú vhodné pre malé a stredné podniky, ktoré prerástli zdieľaný hosting..

A2 Hosting má dva plány VPS s tromi vrstvami v každej. Cena nespravovaných úrovní je 5 dolárov, 10 dolárov a 15 dolárov mesačne. Spravované úrovne sú 32,99 dolárov, 46,19 dolárov a 65,99 dolárov mesačne. Plány A2 Hosting tiež obsahujú SSD, ale existujú obmedzenia týkajúce sa šírky pásma a úložiska.

DreamHost má niektoré špecializované možnosti začínajúce od 149 dolárov mesačne, pričom cena závisí od vybranej konfigurácie. DreamHost umožňuje na svojich vyhradených úrovniach neobmedzený počet IP adries, ako aj neobmedzenú šírku pásma. A2 Hosting má dva plány s tromi vrstvami v každej, ako v plánoch VPS. Nespravovaná cena začína na 99,59 dolárov mesačne a plán spravovaných služieb začína na 141,09 dolárov mesačne. A2 Hosting má obmedzenia šírky pásma a úložného priestoru, sú však dosť veľkorysé.

Garancia vrátenia peňazí: DreamHost má špičkovú 97-dňovú záruku vrátenia peňazí. Garancia A2 Hosting je tiež lepšia ako štandardný štandard 30 dní, s možnosťou kedykoľvek vrátiť peniaze. Prvých 30 dní sa úplne vráti; po 30 dňoch je refundácia hodnotená. Ak ste využili výhody bezplatného roka registrácie, DreamHost vám zoberie poplatok za registráciu domény.

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

DreamHost má najlepšiu záruku vrátenia peňazí v tomto odvetví – aj keď A2 Hosting je tiež lepší ako štandard v tomto odvetví. DreamHost zjednodušuje výber zdieľaného alebo spravovaného plánu WordPress, pričom v každom je iba jedna úroveň. Ceny A2 Hosting za plány VPS a dedikované servery ho robia veľmi atraktívnym pre malé a stredné podniky.

Ako ľahko sa používa Dreamhost a hosting A2

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. Proprietárny ovládací panel DreamHost má množstvo funkcií, ale nedodržanie tohto štandardu by mohlo spôsobiť problémy, ak svoj web prenesiete neskôr. A2 Hosting používa užívateľsky prívetivé, ikonové rozhranie cPanel.

Inštalátor jedným kliknutím. DreamHost obsahuje sekciu inštalačného programu na jedno kliknutie, hoci nie je k dispozícii toľko aplikácií, aké poskytujú iní inštalátori. A2 Hosting používa Softaculous ako inštalátor na jedno kliknutie pre stovky aplikácií.

Navigácia na webe. Webové stránky DreamHost aj A2 Hosting poskytujú všetko, čo potrebujete na výber plánu. Obaja majú užitočné porovnávacie grafy na porovnávanie úrovní vo svojich plánoch, aj keď A2 Hosting pridáva užitočné odkazy do kontextových okien pre mnoho výrazov a možností uvedených v jeho grafoch. Bot sú čisté a užívateľsky prívetivé. DreamHost však sťažuje nájdenie niektorých informácií bez toho, aby sa uchýlili k spoločnosti Google alebo nečítali prostredníctvom wiki.

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Použitie oboch hostiteľov je dosť jednoduché, ale hosting A2 má výhodu vďaka použitiu štandardného cPanel, má robustnejší inštalátor aplikácií na jedno kliknutie a uľahčuje vyhľadávanie informácií ako DreamHost..

Podpora DreamHost a A2 Hosting

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

DreamHost a A2 Hosting získavajú od zákazníkov vysoké známky za služby a podporu a pracovníci podpory sú považovaní za priateľských a informovaných.

A2 Hosting má telefón, e-mail a živý chat 24/7. DreamHost má kontaktnú stránku, na ktorú máte otázky e-mailom. Po zakúpení od DreamHost existuje viac možností podpory, ale telefón nie je jedným z nich. DreamHost má inú wiki, ktorá sa podľa potreby aktualizuje a má veľa informácií, podobne ako vedomostná základňa. DreamHost a A2 Hosting majú blog a fórum a A2 Hosting má stránku na Facebooku.

Stanovisko k podpore používateľov

Obe hostingové spoločnosti dostávajú vysoké známky za znalosti a užitočnosť personálu servisu a podpory. Obe poskytujú veľké množstvo rád a informácií. Avšak pre mnohých, ktorí nemajú telefonickú podporu, nie je DreamHost taký priateľský.

Užívateľské recenzie na DreamHost and A2 Hosting

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Keďže recenzie posielajú tí, ktorí sa cítia veľmi silne, a preto sú buď silne negatívni alebo silne pozitívni, nemali by byť rozhodujúcim faktorom pri výbere webhostingu. Ak sa však niečo objaví dôsledne, môže byť na zváženie niečo.

Negatívne recenzie pre DreamHost a A2 Hosting

Dreamhost. Najbežnejšou sťažnosťou zákazníkov DreamHost je nedostatok telefonickej podpory. Niektorí tiež hlásia fantáziu podporu chatu.

Hosting A2. A2 dostane menej negatívnych recenzií ako väčšina spoločností. Zvyčajne slúžia na jednoduché prípady zlých skúseností s podporou zákazníkov.

Pozitívne recenzie na Dreamhost a hosting A2

Dreamhost. Zákaznícka podpora z DreamHostu dostáva väčšinou pozitívne komentáre. DreamHost tiež dostáva kudos za takmer neobmedzený zdieľaný plán za tak nízku cenu.

Hosting A2. A2 získava veľa pozitívnych recenzií pre podporu zákazníkov. Zákazníci sú tiež ohromení množstvom funkcií týkajúcich sa ceny a rýchlosti serverov A2 Hosting.

Názor na recenzie používateľov

Celkovo sú obe tieto hostingové spoločnosti zákazníci dobre prijaté. A2 Hosting však získava menej negatívnych recenzií ako DreamHost.

Záver o porovnaní DreamHost a A2 Hosting

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

DreamHost a A2 Hosting majú mnoho podobných funkcií, ale existujú dôvody, aby sa jedna stala žiadanejšou ako druhá.

Dôvody pre výber A2 Hosting cez Dreamhost:

 • Záruka vrátenia peňazí kedykoľvek
 • Za výhodné ceny VPS a špecializované plány
 • Používa priemyselný štandard cPanel
 • Podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni a chat

Dôvody, prečo si vybrať DreamHost over A2 Hosting:

 • Jednoduchosť jedného plánu pre zdieľaný a spravovaný hosting WordPress
 • Najdlhšia záruka vrátenia peňazí
 • Funkcie „Neobmedzené“ na všetkých úrovniach zdieľaných plánov

Aj keď je DreamHost vhodný pre stredne veľké až veľké podniky vďaka cenovo výhodným VPS a plánom vyhradených serverov s neobmedzenou šírkou pásma, tvorba cien A2PS za plány VPS a dedikovaných serverov z neho robí atraktívnu voľbu. Plán zdieľaného hostingu spoločnosti DreamHost je atraktívny pre tých, ktorí chcú „neobmedzené všetko“ bez toho, aby sa museli rozhodnúť medzi úrovňami.

Nemusí sa však hodiť pre začiatočníkov, pretože neexistuje žiadny tvorca webových stránok ani telefonická podpora. Obe tieto hostingové spoločnosti ponúkajú dobrú cenu za počet funkcií, ktoré poskytujú vo svojich plánoch.

Toto porovnanie uvádza iba dve z mnohých možností, ktoré ponúka webhosting. Ak môžete minúť o niekoľko dolárov viac, ako je rozpočet, môžete so serverom SiteGround rýchlo dosiahnuť rýchlosť načítania a odozvy a prémiové funkcie. Pre iného hostiteľa, ktorý by bol vynikajúcou voľbou pre spravovaný WordPress, by ste sa mohli pozrieť na InMotion Hosting

Máte nejaké otázky týkajúce sa DreamHost alebo A2 Hosting? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map