Bluehost vs SiteGround: Který byste měli použít?

“Pokud vaše firma není na internetu, vaše podnikání bude mimo podnikání” – Bill Gates.


S rychlostí, jakou se webové stránky dnes vytvářejí a hostují na webu, se zdá, že si lidé konečně uvědomili důležitost prohlášení o internetu a Bill Gatese.

A tato realizace potřeby online přítomnosti pro podniky vyvolala vzestup mnoha poskytovatelů hostingu.

Ale výběr toho, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům, není tak snadné.

Pomohli jsme vám v tomto úkolu výběrem dvou nejoblíbenějších webových hostitelů, Bluehost a SiteGround.

Provedli jsme objektivní přezkum klíčových funkcí Bluehost a SiteGround s cílem pomoci vám trochu usnadnit výběr poskytovatele webhostingu..

Hluboké srovnání těchto dvou společností se zaměřením na jejich hostitelské funkce, výhody, nevýhody, recenze zákazníků, ceny a plány,

Bluehost byla založena v roce 1996, a tak je v hostování více než 19 let. SiteGround má méně zkušeností asi 12 let od svého založení v roce 2004.

Obě společnosti poskytující hosting webových stránek však získaly pozici mezi nejvýhodnějšími a nejlepšími webovými hostiteli světa.

Bluehost se sídlem v Utahu v USA je webhosting vlastněný společností Endurance International Group (EIG), která má pod svým jménem několik dalších hostingových společností. SiteGround není jedním z nich; její sídlo se nachází v bulharské Sofii.

Bluehost je dlouhodobě jedním z předních světových poskytovatelů hostování webů, který hostil více než 2 miliony webů společně se svými společenskými společnostmi EIG..

Ačkoli SiteGround nemusí být tak velký jako Bluehost, vyšplhal po žebříku a také se ukázal jako jedno z nejvýhodnějších řešení webhostingu.

Kvalita webhostingových služeb Site Ground je známa na více než 450 000 webech.

Navíc oba weboví hostitelé nabízejí sdílený hosting, hosting VPS, dedikovaný serverový hosting, hosting WordPress a cloudový hosting.

SiteGround však také nabízí hostingová řešení pro CMS, včetně Joomly a Drupalu.

SiteGround se dále podílí jako sponzor pro takové komunity s otevřeným zdrojovým kódem, jako jsou Joomla, WordPress a Magenta..

Společnost SiteGround také spolupracovala s několika společnostmi, včetně GlobalSign, cPanel, Softaculous, SingleHop, CloudFlare, SoftLayer, OpenSRS, 1H a Open Classifieds..

Bluehost i Siteground získali ocenění.

Bluehost je držitelem několika ocenění od Host Recenze: Nejlepší webhostingová společnost, nejlepší rozpočet hostování, nejlepší dostupný hosting,

Společnost SiteGround také získala několik ocenění, včetně nejlepšího dostupného hostingu v roce 2013 a nejlépe spravovaného hostování WordPress Personal by WebHostingCat v roce 2015.

Porovnejte výkon Bluehost a SiteGround

Contents

Uptime, spolehlivost, rychlost a výkon

Sledování dostupnosti

Uptime. Jedním z hlavních důvodů, proč jsou Bluehost a SiteGround tak populární, je to, že zajistí, že vaše stránky hostované na jejich serverech budou po většinu času k dispozici.

Jinými slovy, nabízejí výrazně vysoké procento dostupnosti. Zatímco SiteGround poskytuje záruku dostupnosti 99,99%, Bluehost výslovně neposkytuje žádnou záruku.

Při testování na několika našich webových stránkách v reálném čase však bylo zjištěno, že doba provozu nabízená oběma poskytovateli hostingu se pohybuje kolem 99,99%.

Spolehlivost. Datová centra SiteGround poskytují vysokou úroveň redundance elektřiny spolu s několika možnostmi převzetí služeb při selhání, které se skládají z více zdrojů napájení, jejich vlastních generátorů energie a podnikové technologie UPS.

Všechna tato datová střediska jsou také rozsáhle monitorována prostřednictvím nepřetržité lidské bezpečnosti, přístupových kontrol, biometrie, neprůstřelných lobby a video dohledu. Všechny tyto faktory činí servery SiteGround jedním z nejspolehlivějších na světě.

Datové centrum Bluehost se nachází v Utahu. Centrum podporuje klíčové funkce, jako je zálohování napájení UPS, zálohování zrcadleného úložiště, dieselové generátory a další funkce související s napájením.

Bluehost také nabízí vynikající spolehlivost pro vaše stránky s pokročilými servery a hardwarem.

Rychlost a výkon. SiteGround má datová centra ve čtyřech různých zemích, konkrétně v USA, Velké Británii, Nizozemsku a Singapuru, na třech různých kontinentech.

To vám dává možnost hostit vaše stránky na serverech umístěných nejblíže k místu hlavních návštěvníků vašeho webu, což vede k vyšší rychlosti a výkonu webu.

Na serverech Bluehost neexistuje žádné takové datové centrum na různých kontinentech.

SiteGround také používá Apache, CentOS, MySQL, PHP a WHM / cPanel pro většinu svých serverů. Pod značkou 1H vytvořila vlastní softwarová řešení pro izolaci a monitorování účtů a optimalizaci rychlosti svých serverů.

Maximální doba potřebná k odpovědi na požadavek na načtení stránky často pomáhá určit kvalitu serverů a výsledný výkon.

Testovali jsme dobu načítání webu hostovaného na serverech Bluehost v průběhu času a porovnali jsme jej s časem načítání webu hostovaného na serveru SiteGround. Průměrná doba načítání pro Bluehost byla kolem 2,4 s, zatímco pro SiteGround vyšla kolem 2,2 s.

Domníváme se, že doba načítání obou hostitelů je vynikající.

Funkce SiteGround také zvyšuje rychlost vašich webových stránek pomocí ukládání do vyrovnávací paměti, Memcache, SuperCacher a CloudFare. To pomáhá webům poskytovat o něco lepší výkon při silném provozu.

Stanovisko k výkonu Bluehost a SiteGround

Modely Bluehost i SiteGround udržují vaše webové stránky po většinu času dostupné díky vysokému výkonu a rychlosti, s vynikající spolehlivostí.
Skutečnost, že SiteGround rozsáhle využívá statické ukládání do mezipaměti s optimalizovanými servery a má datová střediska umístěná ve čtyřech různých zemích, je z tohoto důvodu preferovanou možností..

Vlastnosti Bluehost a SiteGround

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Tvůrce webových stránek. Nástroj SiteGround neposkytuje nástroj pro tvorbu webových stránek. Nabízí však mnoho užitečných průvodců a návodů založených na průvodcích. Tyto vám pomohou vytvořit web, nastavit Joomla atd.

Ve skutečnosti vás provedou postupnými pokyny rychle po celém procesu nastavení vašeho webu. Navíc musíte pouze spravovat obsahovou část.

Kromě toho můžete blog nastavit pomocí WordPress, wiki pomocí webového softwaru nebo platformy fóra phpBB3..

Pokud jde o vývoj webových stránek s minimálním nebo žádným kódováním pomocí funkce drag-and-drop, Bluehost vám poskytne populární Weebly site builder.

Můžete si vytvořit jednoduchý, minimalistický web pomocí bezplatné verze Weebly nebo se rozhodnout pro přístup k mnoha pokročilým funkcím upgradováním na placený plán (8,99 $ měsíčně). Bluehost také nabízí tvůrce mobilních webových stránek goMobi.

Bezpečnostní. Jste povinni být spokojeni s SiteGround a Bluehost, pokud jde o jejich rozsáhlé bezpečnostní funkce. Zahrnují ochranu pomocí hotlinků a také různé nástroje proti spamu, jako je Apache Spam Assassin, Spam Experts a Spam Hammer.

Bluehost také nabízí CloudFlare pro zvýšení zabezpečení vašich stránek pomocí SSL a ochrany proti útokům DDoS (Distributed Denial of Service). SiteGround také nabízí integraci CloudFlare.

Bluehost dále rozšiřuje podporu dalších bezpečnostních funkcí, jako jsou blacklisty IP adres, adresáře chráněné heslem, správa digitálních certifikátů a soukromé klíče.

Umožňuje také používat zabezpečení domény SiteLock, které je k dispozici přibližně za 1,67 USD měsíčně. Přístup Secure Shell (SSH) umožňuje správcům webových stránek zabezpečený přístup k konfiguračním souborům.

SiteGround je vysoce známý pro své bezpečnostní funkce. Kromě již zmíněných bezpečnostních funkcí nabízí SiteGround také blacklisty IP adres a add-on HackAlert Monitoring (přibližně 1 $ měsíčně), který vás informuje, pokud je váš web napaden.

SiteGround také umožňuje správcům, aby zabránili uživatelům odhalit nebo veřejně zveřejňovat svá hesla k určitým částem vašeho webu pomocí velmi účinné bezpečnostní funkce označené jako „Leech Protect“.

Spravovaný hosting WordPress. Díky hostování WordPressu řízenému společností Bluehost nemusíte instalovat software CMS WordPress, protože je předinstalován.

SiteGround také nabízí spravovaný hosting WordPress a postará se o instalaci, aby zajistil lepší zabezpečení, denní zálohy a automatické aktualizace plug-in pro vaše weby WordPress.

SiteGround má lepší možnosti pro levný hosting WordPress s minimální konfigurací než Bluehost.

Bluehost však nabízí lepší hostingové plány WordPress s vysokou konfigurací, které jsou vhodné pro extrémně vysoký objem provozu.

eCommerce řešení. S aplikací SiteGround získáte možnosti automatického instalátoru pro různé aplikace elektronického obchodování, jako jsou CSCart, Magento a PrestaShop, které vám umožňují rychle nastavit internetový obchod..

Můžete také použít kteroukoli z možností elektronického obchodování dostupných v Softaculous, jako jsou Showare, OpenCart a ZenCart. SiteGround také nabízí celou řadu možností zaměřených pouze na nákupní vozíky nebo navíc pouze na fakturaci a fakturaci.

Bluehost také nabízí řadu funkcí souvisejících s elektronickým obchodem. To vám umožní snadno vytvořit svůj internetový obchod pomocí funkce drag-and-drop aplikace Magento.

Kromě toho můžete použít nákupní vozíky, například Cube Cart, ZenCart a Agora, a použít platební bránu TransFirst k zajištění bezpečných platebních transakcí pro své zákazníky..

Názor na klíčové funkce Bluehost a SiteGround

Ačkoli oba weboví hostitelé nabízejí spolehlivé zabezpečení, SiteGround nabízí inovativnější bezpečnostní řešení, která jsou povinna udržet nováčkové weby zcela bezpečné před útoky. Pokud jde o tvůrce webových stránek, Bluehost nabízí lepší a snadnější možnosti použití ve formě Weebly a goMobi.

Porovnejte plány webhostingu a ceny Bluehost a SiteGround

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Oba weboví hostitelé nabízejí pouze plány hostování systému Linux; Zde jsou jejich klíčové vlastnosti a ceny.

Nejlevnější hostingový plán Bluehost (sdílený) je k dispozici za zhruba 3,95 $ měsíčně (plán Bluehost Starter) ,; zatímco nejlevnější hostingový plán SiteGround (sdílený) kolem 6,95 $ měsíčně (plán spuštění).

Pokud by na začátku byly webové stránky a velké objemy provozu, stačilo by začít s deseti levnými plány.

Sdílené hostingové plány. Zde je srovnání sdílených hostingových plánů Bluehost s sdílenými hostingovými plány SiteGround.

Bluehost Starter začíná na přibližně 3,95 $ za měsíc (tříleté předplatné) nebo 4,95 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 5,95 dolarů za měsíc (jednoroční předplatné), s 50 GB místa na disku, pěti e-mailovými účty a neomezenými databázemi MySQL pro jeden web.

Bluehost Plus začíná na přibližně 6,95 $ za měsíc (tříleté předplatné) nebo 7,95 USD za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 8,95 USD za měsíc (jednoroční předplatné), s 150 GB místa na disku, 100 e-mailových účtů a neomezenou databází MySQL pro deset webové stránky.

Bluehost Business Pro začíná na $ 14,95 za měsíc (tříleté předplatné) nebo 16,95 $ za měsíc (dvouleté předplatné) nebo 19,95 $ za měsíc (jednoroční předplatné), s neměřeným diskovým prostorem, neomezeným e-mailovým účtem a neomezenou databází MySQL pro neomezené webové stránky.

Všechny plány sdíleného hostingu SiteGround nabízejí neomezené databáze MySQL, bezplatné domény, bezplatné převody stránek a e-mailové účty zdarma.,

SiteGround Startup začíná na 6,95 $ za měsíc (roční předplatné nebo vyšší), s úložištěm 10 GB pro jeden web pro zpracování asi 10 000 měsíčních návštěvníků.

SiteGround GrowBig začíná na 9,95 dolarech za měsíc (roční předplatné nebo vyšší), s 20 GB úložiště pro více webů pro zpracování asi 25 000 měsíčních návštěvníků. Je také dodáván s WordPress SuperCacher, prioritní technickou podporou a jednoletým SSL certifikátem zdarma.

SiteGround GoGeek začíná na $ 14,95 za měsíc (roční předplatné nebo vyšší), s 30 GB úložiště pro více webů pro zpracování asi 100 000 měsíčně návštěvníků.

GoGeek také přichází s WordPress SuperCacher, jednoletým certifikátem SSL zdarma, prioritní technickou podporou, stagingem WordPress jedním kliknutím, předinstalovaným Git pro WordPress a bezplatnou kompatibilitou s PCI.

Spravované hostingové plány WordPress. Oba weboví hostitelé nabízejí spravovaný hosting WordPress:

SiteGround StartUp začíná na 9,95 $ za měsíc (k dispozici s 30% slevou; 6,95 $ za měsíc), s úložištěm 10 GB pro jeden web pro zpracování asi 10 000 měsíčních návštěvníků.

SiteGround GrowBig začíná na 14,95 USD za měsíc (k dispozici s 33% slevou; 9,95 $ za měsíc), s 20 GB úložiště pro více webů pro zpracování přibližně 25 000 měsíčních návštěvníků. Je také dodáván s WordPress SuperCacher, prioritní technickou podporou a jednoletým SSL certifikátem zdarma.

SiteGround GoGeek začíná na 29,95 $ za měsíc (k dispozici s 50% slevou; 14,95 $ za měsíc), s 30 GB úložiště pro více webů pro zpracování asi 100 000 měsíčních návštěvníků.

GoGeek také přichází s WordPress SuperCacher, jednoletým certifikátem SSL zdarma, prioritní technickou podporou, stagingem WordPress jedním kliknutím, předinstalovaným Git pro WordPress a bezplatnou kompatibilitou s PCI.

Bluehost Blogger začíná na 24,99 $ za měsíc (přibližně 12,49 $ pouze za první měsíc), s úložištěm 30 GB a jednou IP adresou pro pět webů, které zvládnou asi 100 milionů návštěvníků měsíčně.

Bluehost Professional začíná na 74,99 $ za měsíc (přibližně 37,50 $ za první měsíc), s úložištěm 60 GB a jednou IP adresou pro deset webových stránek, které obslouží asi 300 milionů návštěvníků měsíčně.

Bluehost Business začíná na $ 119.99 za měsíc (přibližně 60 $ za první měsíc), s úložištěm 120 GB a jednou IP adresou pro 20 webů, které obslouží asi 600 milionů návštěvníků měsíčně.

Bluehost Enterprise začíná na $ 169,99 za měsíc (přibližně 85 $ za první měsíc), s úložištěm 240 GB a jednou IP adresou pro 30 webů pro zpracování neomezeného množství měsíčních návštěvníků.

Hostingové plány VPS: Obě hostingové společnosti nabízejí čtyři hostingové plány VPS. Zatímco SiteGround nabízí 5TB šířku pásma se všemi svými VPS hosting plány, Bluehost nabízí šířku pásma od 1TB do 4TB pro své plány.

Nejvyšší RAM nabízená společností Bluehost je 8 GB, zatímco největší poskytované serverem SiteGround jsou 4 GB. Podobně je maximální kapacita úložiště nabízená společností Bluehost 240 GB, zatímco server SiteGround nabízí pouze 80 GB.

Ceny hostingových plánů Bluehost VPS se pohybují od 29,99 $ za měsíc do maxima kolem 11,99,99 za měsíc.

Ve srovnání s tím se ceny hostingových plánů SiteGround VPS pohybují od přibližně 60,00 $ měsíčně až po nejvyšší přibližně 140,00 USD za měsíc. SiteGround se také ukázal být o něco dražší pro méně konfiguračních plánů VPS než Bluehost.

Vyhrazené hostingové plány: Oba weboví hostitelé nabízejí tři typy specializovaných hostingových plánů. SiteGround nabízí maximální úložiště přibližně čtyřikrát 500 GB ve srovnání s maximem 1 TB poskytovaným společností Bluehost.

Bluehost také nabízí maximální šířku pásma 15TB (s plánem Bluehost Premium), zatímco SiteGround nabízí pouze 5TB šířku pásma s celou svou dedikovanou serverové plány. Oba nabízejí maximální RAM 16 GB.

Nejnižší cena za plán Bluehost je 149,99 $ za měsíc, zatímco cena za SiteGround je 229,00 $ za měsíc.

Na opačném konci cenové stupnice jsou nejvyšší náklady na hostingový plán věnovaný Bluehost 249,99 $ měsíčně, zatímco maximální cena pro vyhrazený hostingový plán SiteGround nás činí 429,00 $ měsíčně.

Opět je SiteGround o něco dražší než Bluehost.

Záruka vrácení peněz. Bluehost a SiteGround nabízejí obdobné záruční lhůty na vrácení peněz přibližně 30 dnů.

Názor na ceny hostingových plánů

Sdílené hostingové plány SiteGround jsou vhodnější pro absolutní začátečníky, kteří potřebují minimální konfiguraci a nechtějí utratit spoustu peněz během počátečního období.
Když se však budete pohybovat směrem k vysoce konfiguračním hostingovým plánům VPS nebo specializovaným hostingovým plánům, Bluehost nabízí lepší nebo podobné konfigurace za nižší ceny než SiteGround.

Jak snadné použití Bluehost a SiteGround

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

SiteGround a Bluehost používají cPanel, průmyslový standardní ovládací panel. Používání tohoto ovládacího panelu je neuvěřitelně snadné a pokud jste zkušený webmaster, pravděpodobně jste již dříve používali podobné typy ovládacích panelů.

Oba weboví hostitelé se také mohou pochlubit snadno použitelnými instalátory na jedno kliknutí.

Stanovisko k snadnému použití

Existuje vazba mezi SiteGround a Bluehost, pokud jde o jejich snadné použití.

Podpora Bluehost a SiteGround

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

SiteGround a Bluehost nabízejí různé možnosti, jak se spojit se svým týmem podpory a rychle vyřešit jakékoli dotazy nebo problémy.

SiteGround vám poskytuje telefonickou podporu 24x7xx52, live chat, systém prodeje vstupenek atd. Funkci živého chatu jsme testovali dvakrát a při obou příležitostech jsme dostali uspokojivou odpověď během minuty, což je velmi rychlé.

Také počet článků, výukových programů a vysoce výkonných průvodců, kteří vás provedou instalacemi různých softwarových řešení, je pro vás a vaše webové stránky více než dost.

Bluehost nabízí podobné funkce jako SiteGround, ale jejich tým podpory trvá déle, než reaguje na živé rozhovory, než tým zákaznické podpory SiteGround..

Pro srovnání je pravděpodobné, že podpůrný tým SiteGround bude efektivnější při držení než tým Bluehost.

Stanovisko k podpoře uživatelů

Naše hlasování je pro tým zákaznické podpory společnosti SiteGround, a to z důvodu rychlých odpovědí na live chat a většího držení rukou pro webmastery, kteří mají malé nebo žádné technické znalosti..

Uživatelské recenze Bluehost and SiteGround

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Nikdy, nikdy, nikdy nepoužívejte recenzi jako rozhodující faktor při výběru webhostingu. Recenze jsou téměř vždy zveřejňována těmi, kteří jsou vášniví, takže většina zákazníků, kteří zveřejňují recenze, je buď silně negativní nebo silně pozitivní. Recenze byste však měli použít jako vodítko, pokud je hostitelská společnost za něco důsledně hodnocena vysoce nebo špatně.

Negativní recenze pro Bluehost a SiteGround

Většina zákaznických recenzí pro Bluehost zdůraznila jejich drahé plány sdíleného hostování a potřebu nainstalovat spoustu doplňků pro několik funkcí.

Mezi jejich zákazníky také existuje značná poptávka po tomto hostiteli, aby začal nabízet měsíční plány sdíleného hostování.

Pokud jde o SiteGround, mnoho zákazníků vzneslo obavy ohledně svých drahých VPS a specializovaných hostingových plánů a značně menší šířky pásma, která jim byla k dispozici..

Pozitivní recenze pro Bluehost a SiteGround

Mnoho nových startupů, malých podniků a individuálních profesionálů ocenilo nízkonákladové plány sdíleného hostování nabízené společností SiteGround.

Byly také kladné recenze týkající se bezpečnostních prvků, jejich vynikající zákaznické podpory a možnosti zvolit umístění datového centra.

Pozitivní recenze pro Bluehost jsou hlavně o jejich cenově dostupné VPS a specializovaných hostingových plánech, které snadno zvládnou obrovské objemy provozu.

Spousta dobrých recenzí se také točila kolem vynikajících bezpečnostních funkcí, které nabízí.

Závěr o srovnání Bluehost a SiteGround

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Důvody pro volbu Bluehost over SiteGround

  • Levné hostování VPS a hostingové plány dedikovaného serveru
  • Vyšší možnosti šířky pásma pro zvládnutí velkých objemů provozu
  • Větší schopnost podporovat vysoký objem provozu pro spravované weby WordPress s vyššími konfiguračními plány
  • Dostupnost lepších nástrojů pro tvorbu webových stránek, například Weebly a goMobi

Důvody pro volbu SiteGround over Bluehost:

  • Možnost volby mezi umístěními datových center rozložených na třech kontinentech
  • Zdarma zařízení pro přenos webových stránek pro zákazníky, kteří chtějí přesunout své stávající hostované stránky
  • Mírně vyšší rychlost a výkon serverů a webových stránek
  • Rychlejší doba odezvy na dotazy týkající se podpory živého chatu

SiteGround je vhodný pro malé firmy, začínající podniky a profesionály, kteří hledají levnější sdílený hostingový plán, lepší vedení prostřednictvím hostitelského procesu a vyšší úroveň zabezpečení. Bluehost je však ideální pro středně velké až velké podnikové weby, které zažívají velký objem provozu a vyžadují přiměřené ceny hostingových plánů, které nabízejí vyšší konfiguraci, zejména šířku pásma.

Malé podniky najdou neomezenou šířku pásma a úložiště přitažlivé. Obě tyto hostingové společnosti nabízejí dobré ceny za množství funkcí, které poskytují.

Hostgator (také ve vlastnictví EIG) může sloužit jako alternativa pro Bluehost o lepší podpoře, škálovatelnosti, vysokém řízení provozu a dalších.

Ve skutečnosti může také fungovat jako vynikající alternativa pro SiteGround a Bluehost, protože nabízí pravidelné plány hostování Linuxu i Windows hosting.

Už jste použili Bluehost nebo SiteGround jako svého hostitele? Máte nějaké dotazy? Prosím, neváhejte se podělit o své zkušenosti a komentáře níže a děkuji za čtení!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me