Bluehost vs Network Solutions: Ktoré by ste mali použiť?

Porovnanie riešení Bluehost a Network Solutions


So všetkými plánmi, funkciami, možnosťami a doplnkami môže byť výber webhostingovej spoločnosti pre váš web nepríjemným zážitkom. Použite toto priame porovnanie medzi spoločnosťami Bluehost a Network Solutions na objasnenie vecí a zúženie možností.

Bluehost aj Network Solutions pôsobia v oblasti webhostingu už viac ako dve desaťročia. Bluehost poskytuje služby od roku 1996. Network Solutions sa začal ako poradenská firma v roku 1979 av roku 1993 sa stal prvým a jediným registrátorom domén, kým sa v roku 1999 nezačala otvorená súťaž..

Network Solutions stále získava 45% svojich ziskov z podnikania v oblasti registrácie domén. V roku 2005 začali ponúkať viac produktov, napríklad webhosting.

Na serveroch BlueHost sa nachádza viac ako 2 milióny stránok. BlueHost a Network Solutions poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a serverové plány VPS. BlueHost má tiež vyhradené plány, aj keď možnosti VPS a dedikovaného servera BlueHost sú nedávnymi prírastkami.

Sieťové riešenia neponúkajú plány vyhradených serverov. Sieťové riešenia ponúkajú možnosti zdieľaného hostenia pre systémy Linux a Windows, zatiaľ čo jeho plány VPS sa týkajú iba systému Linux.

BlueHost má veľa ocenení „best of“, medzi ktoré patrí „Best Dostupný hosting“ a „Best Value Host“. Spoločnosť Network Solutions bola od roku 2006 do roku 2010 spoločnosťou J.D. Power and Associates označená za „vynikajúci zákaznícky servis“ pre jedno zo svojich call centier.

BlueHost bol zakúpený spoločnosťou Endurance International Group (EIG) v roku 2010. EIG vlastní veľa spoločností poskytujúcich webhosting, ale umožňuje im pôsobiť podľa vlastných bannerov. Miesta EIG nie sú navzájom klony. Medzi hosťujúcimi spoločnosťami vlastnenými EIG však existujú určité podobnosti.

Možno zistíte, že ak ste mali problémy s jednou spoločnosťou EIG, môžete nájsť rovnaké problémy s inou spoločnosťou. Sieťové riešenia boli zakúpené niekoľkokrát, pričom posledný je v roku 2011 na serveri Web.com. Výsledkom tohto nákupu bolo nové vedenie, zníženie počtu zamestnancov a zatvorenie niekoľkých kancelárií.

Porovnajte výkonnosť BlueHost a Network Solutions

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. BlueHost nemá záruku dostupnosti, ale štatistiky ukazujú, že prevádzka je pravidelne 99,9% alebo lepšia. Network Solutions tvrdí, že má 99,99% záruku pre Linux a 99,9% pre plány Windows. Vo svojich Zmluvných podmienkach však nie je uvedená žiadna zmienka o vrátení prostriedkov, ak sa tento uptime nespĺňa..

výkon. BlueHost stavia svoje vlastné servery a používa 16-jadrové AMD Opterons.

Výsledkom testu stránky hostenej v Bluehost bola doba načítania 2,37 s, rýchlejšia ako 65% lokalít testovaných na webe Pingdom. Test stránky Network Solutions priniesol čas načítania 3,21 s, pomalší ako 48% testovaných stránok.

Spoľahlivosť. Dátové centrum BlueHost sa nachádza v Utahu. Kvôli redundancii sú dátové centrá napájané a chladené z viacerých zdrojov a pre núdzové situácie sú k dispozícii záložné zdroje nafty. BlueHost nemá zrkadlené alebo nadbytočné zálohy dát – s výnimkou cloudových plánov. Zálohy sa uchovávajú maximálne 30 dní.

Nie je jasné, kde sa nachádzajú dátové centrá Network Solutions, iné ako v Severnej Amerike. Zdá sa, že dátové centrá používajú redundanciu klastrové servery vyrobené z blade serverov HP a IBM. Dátové centrá sú napájané a chladené redundanciou a zálohami nafty, sú monitorované na mieste kvôli bezpečnosti a spoľahlivosti a sú zálohované každú noc.

Stanovisko k výkonnosti systému Bluehost a sieťových riešení

Sieťové riešenia majú záruku dostupnosti, ale nezaručujú ich žiadne špecifiká. BlueHost nemá záruku dostupnosti, ale trvalo si udržuje spoľahlivosť prevádzky. Testy na načítanie a reakčné časy pre hostované stránky boli rýchlejšie pre BlueHost.

Funkcie Bluehost a Network Solutions

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: „Neobmedzený“ alebo „nemeraný“ sú výrazy používané webhostingovými spoločnosťami pri opise poskytovaných funkcií. Tento marketingový výraz neznamená „všetko, čo môžete použiť“. Podmienky namiesto toho odkazujú na to, čo hostiteľská spoločnosť považuje za „primerané použitie“. Hostiteľská spoločnosť môže pozastaviť webové stránky z dôvodu nadmerného používania – niekedy bez varovania.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén – Network Solutions je vôbec prvý uznávaný registrátor domén. BlueHost poskytuje bezplatný rok registrácie domén pre nové účty. Sieťové riešenia ponúkajú bezplatnú doménu na jeden rok. Cena za obnovenie domény nasledujúci rok od Network Solutions je však dvakrát až trikrát vyššia ako cena, ktorú účtuje väčšina registrátorov.

Tvorca webových stránok. BlueHost poskytuje drag-and-drop Weebly Basic, ktorý je obmedzený na 5 webových stránok. Basic je zadarmo, ale za príplatok je k dispozícii aktualizácia na výkonnejšiu Weebly Premium. Network Solutions má nástroj na tvorbu webových stránok. Tento tvorca má tiež rozhranie drag-and-drop. Network Solutions ponúka za poplatok goMobi na zostavenie webovej stránky pre mobilné zariadenia.

databázy. BlueHost ponúka neobmedzené databázy MySQL. Príspevky k databázam MySQL Network Solutions sa líšia v závislosti od vybraného plánu. Pre tri spoločné plány sú limity 25, 50 a neobmedzené.

E-mailové účty. BlueHost poskytuje neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov. Emisné kvóty pre zdieľané plány Network Solutions sú 1 000, 2 500 a pre tieto tri plány sú neobmedzené.

Hosting WordPress. Bluehost a Network Solutions ponúkajú spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress často stoja viac ako štandardný zdieľaný plán. Niektoré z týchto dodatočných nákladov sú spôsobené tým, že spravované plány WordPress sú zvyčajne hosťované na optimalizovaných serveroch s ukladaním do vyrovnávacej pamäte a zvýšenou bezpečnosťou, aby sa zabezpečil vyšší výkon a stabilita. Hlavnou výhodou, ktorú spravuje hosting WordPress, je však to, že sa vykonáva automatické zálohovanie a aktualizácia vašich stránok WordPress. Môžete nechať technický materiál sám a zamerať sa na to, čo je dôležité – váš obsah.

Riešenie elektronického obchodu. BlueHost poskytuje bezplatné nákupné vozíky prostredníctvom svojich ovládacích panelov, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. Network Solutions ponúka zabudovaného staviteľa výkladov v troch plánoch s mesačnými poplatkami – jeden umožňuje 25 produktov, ďalších 300 výrobkov a 100 000 produktov najvyššej úrovne. Network Solutions má tiež funkciu Jumpstart, ktorá nastaví váš obchod s až 25 produktmi za jednorazový poplatok 299 dolárov.

zálohy. BlueHost poskytuje denné, týždenné a mesačné zálohy a ponúka tiež program SiteBackup Pro za poplatok – aj keď je bezplatný so zdieľaným plánom Business Pro. SiteBackup Pro umožňuje zálohovanie a obnovovanie na úrovni súborov. Network Solutions ponúka bezplatné zálohovanie a obnovenie snímok webovej stránky prostredníctvom ovládacieho panela a ich uchovávanie sedem dní.

Zabezpečenie hostingu. BlueHost poskytuje základnú službu SiteLock, ktorá vyhľadáva a odstraňuje malware, ktorý je zadarmo na svojich nižších úrovniach, a SiteLock Pro je zadarmo na svojich plánoch vyššieho stupňa. BlueHost má tiež interné procesy na ochranu pred DDoS. Program Network Solution skenuje a proaktívne koná proti hrozbám DDoS, malvéru a vírusom, pokiaľ ide o plány programu WordPress. S dvoma hornými vrstvami zdieľaného hostenia Network Solutions automaticky odstraňuje malware a zabraňuje bežným útokom hackerov. Poskytuje tiež SiteLock za mesačný poplatok.

Všetky plány spoločnosti Bluehost majú bezplatný zdieľaný certifikát SSL, pričom najlepší zdieľaný plán prichádza s bezplatným certifikátom súkromného SSL. Network Solutions poskytuje bezplatný zdieľaný SSL pre svoju hornú vrstvu zdieľaného hostingu a je možné zakúpiť súkromný SSL.

Ovládací panel. Ovládací panel BlueHost je založený na cPanel, ale má upravené rozhranie. Network Solutions má vlastný ovládací panel. Má základné funkcie, ktoré sú potrebné, ale zvykne si, najmä ak ste predtým prišli z hostiteľa cPanel.

Partnerské a predajné programy. S pridruženým programom BlueHost môžete zarobiť 65 USD za odporúčanie bez mesačných stropov. V pridruženom programe Network Solutions je možné zarobiť až 150 dolárov mesačne. Program pre distribútorov Network Solutions je prostredníctvom tretej strany, SRSplus.

Extras.BlueHost má reklamné kredity vo výške 150 USD; Network Solutions má kredity v hodnote 50 dolárov na programy Network Solutions Marketing. BlueHost migruje zavedenú webovú stránku, ak ju máte niekde inde, hoci za túto službu sa účtuje príplatok. Network Solutions má niekoľko možností marketingu, SEO a eCommerce za mesačné poplatky.

Stanovisko k hlavným rysom Bluehost a sieťovým riešeniam

Medzi nimi je veľa podobných čŕt. BlueHost má však vo svojich zdieľaných plánoch viac „neobmedzených“ funkcií. Ak potrebujete zdieľaný plán hostenia Windows, Network Solutions je vaša jediná voľba medzi týmito dvoma.

Porovnajte plány webhostingu a ceny služieb Bluehost a Network Solutions

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Neustále zmeny v cenách sú spoločné s webhostingovými spoločnosťami kvôli intenzívnej konkurencii. Typická je propagačná cena. Propagačné ceny sú zvyčajne obmedzené na prvé obdobie služby, takže pri registrácii na dlhšie podmienky služby získate vyššie úspory. Dokonca aj bez propagačných akcií majú dlhšie podmienky zvyčajne za následok prerušenie tvorby cien. Ceny uvedené nižšie sú založené na cenách hostiteľského webu v čase tohto porovnania.

Bluehost. BlueHost ponúka tri spoločné plány. Najnižšia úroveň, Basic, povoľuje jednu stránku, poskytuje 50 GB úložného priestoru a umožňuje neobmedzenú šírku pásma a e-mailové účty, za 3,95 dolárov mesačne. Plus, 6,95 dolárov mesačne, zvyšuje úložný priestor na 150 GB, umožňuje desať stránok a dodáva sa s CDN. Business Pro, za 14,95 dolárov mesačne, ponúka neobmedzené weby, ako aj neobmedzenú šírku pásma, úložisko a e-mailové účty. Do tohto plánu najvyššej úrovne sú zahrnuté CDN, súkromný SSL, vyhradená IP a Sitebackup Pro. Všetky zdieľané plány BlueHost sa dodávajú s bezplatnou registráciou domény na jeden rok.

BlueHost ponúka tri rozšíriteľné cloudové plány za príplatok, ktorý odráža vaše údaje na troch miestach kvôli spoľahlivosti a rýchlejšiemu načítaniu.

BlueHost má štyri riadené plány WordPress založené na technológii VPS. Najmenší plán, bloger, s cenou 12,95 dolárov mesačne, je obmedzený na 100 miliónov návštev, 30 GB úložného priestoru a päť stránok. Najvyšší plán, cena za 85 dolárov mesačne, má 240 GB úložného priestoru, neobmedzenú šírku pásma a 30 stránok. Ďalšie dve, s profesionálnou cenou 37,50 dolárov, a podnik s 60 USD spadajú medzi. Všetky majú bezplatné CDN. SiteLock Pro sa ponúka na spodných dvoch úrovniach; obchodná úroveň má SiteLock Premium a najvyššia úroveň je dodávaná s SiteLock Enterprise.

Sieťové riešenia. Cena webovej stránky Network Solutions je zbytočne mätúca. Zdá sa, že ceny sa na rôznych stránkach menia (bez vysvetlenia). Network Solutions ponúka tri spoločné plány. Zjavná cena 9,96 dolárov mesačne za plán s najnižšou úrovňou, Web Hosting, obmedzuje miesto na disku na 300 GB. Umožňuje 25 databáz, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené posielanie e-mailov – aj keď existuje limit 1 000 e-mailových schránok. Profesionálny hosting predstavuje 15,78 dolárov mesačne za neobmedzené úložisko, 2 500 e-mailových schránok, 50 databáz, bezplatné CDN a neobmedzenú šírku pásma. Prémiový hosting je 21,26 dolárov mesačne na bezplatné CDN, SSL, neobmedzený počet e-mailov, databáz, šírku pásma a úložisko. Všetky plány prichádzajú s jednoročnou bezplatnou registráciou domén.

Network Solutions má jeden spravovaný plán WordPress, začínajúci na 35 dolárov mesačne. Plán poskytuje prehľadávanie škodlivého softvéru a vírusov, má odbornú podporu WordPress, poskytuje neobmedzené úložisko a šírku pásma, má certifikát SSL a poskytuje postupné. Funkcia Staging vám umožňuje vytvoriť si webovú stránku v režime offline a keď budete spokojní, zaveďte ho naživo. Umožňuje upravovať a vylepšovať bez ovplyvnenia živého webu. Zdá sa, že podľa plánu WordPress je povolená jedna doména.

VPS a špecializované plány: BlueHost má štyri plány VPS. BlueHost je 14,99 dolárov za mesiac štandardná úroveň VPS by bola vhodná pre jednotlivca alebo malé firmy, ktorí potrebovali o niečo viac výkonu, než by umožnil zdieľaný plán, ale je príliš obmedzený na oveľa viac. Ostatné tri plány majú lepšie vlastnosti a ich cena je 29,99 dolárov, 44,99 dolárov a 55,99 dolárov mesačne. Plány BlueHost VPS majú limity šírky pásma 1 TB až 4 TB. Network Solutions má dva plány VPS, základné za 40 dolárov mesačne a profesionálne za 80 dolárov mesačne. Úrovne BlueHostu majú lepšie vlastnosti za menej, s výnimkou toho, že Network Solutions podporuje spravované domény na jednej úrovni ako BlueHost.

BlueHost má tri špecializované úrovne, ktoré umožňujú 3, 4 a 5 IP, cena je 74,99 dolárov, 99,99 dolárov, respektíve 124,99 dolárov za mesiac. Sieťové riešenia neponúkajú plány vyhradených serverov.

Garancia vrátenia peňazí: BlueHost má štandardnú 30-dňovú záruku, rovnako ako Network Solutions. Ak však zrušíte dlhodobú zmluvu so spoločnosťou Network Solutions, môžete byť zodpovední za značné poplatky za predčasné ukončenie zmluvy. Ak máte bezplatnú registráciu domény na BlueHost alebo Network Solutions, zadržia vám poplatok za registráciu domény z akejkoľvek refundácie a ponecháte si doménové meno.

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

Príliš vysoké pokuty za predčasné zrušenie zo strany Network Solutions a jej vyššie ceny dávajú BlueHost výhodu, okrem spravovaného WordPress. Ak potrebujete funkcie, ktoré ponúka vyhradený plán, BlueHost je tu vaša jediná voľba, pretože Network Solutions nemá vyhradený plán. Funkcie Staging a „Unlimited“ dávajú sieťovým riešeniam výhodu s používateľmi WordPress.

Ako ľahko použiteľné Bluehost a sieťové riešenia

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. BlueHost používa cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže bežní používatelia cPanel budú musieť vykonať určité úpravy. Proprietárny ovládací panel Network Solutions má väčšinu funkcií, ktoré budete potrebovať. Navigácia je však mätúca a frustrujúca, robí viac kopania a viac kliknutí, ako by malo byť potrebné. Plány Windows Network Solutions používajú štandardný ovládací panel Plesk.

Inštalátor jedným kliknutím. BlueHost poskytuje ľahko použiteľný inštalátor MOJO Marketplace jedným kliknutím na inštaláciu takmer stovky aplikácií. Sieťové riešenia majú inštaláciu WordPress a Joomla jedným kliknutím. Aj keď sú na ovládacom paneli k dispozícii ďalšie aplikácie na jedno kliknutie, prechod na tieto aplikácie jedným kliknutím môže trvať až deväť krokov..

Navigácia na webe. Webové stránky Bluehost aj Network Solutions poskytujú informácie, ktoré potrebujete na výber plánu. Bluehost má užitočné porovnávacie tabuľky na porovnávanie úrovní vo svojich plánoch. Sieťové riešenia síce dobre fungujú, ale vyhľadajú niekoľko kliknutí.

Ceny sú na webe Network Solutions mätúce. V skutočnosti na domovskej stránke Network Solutions, s výnimkou ponuky „Hosting a SSL“, nie je zmienka o webhostingu – namiesto toho sú uvádzané ďalšie produkty a služby z Network Solutions..

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Inštalačný program BlueHost má viac aplikácií, a hoci je ovládací panel modifikovaný, je založený na priemyselnom štandarde cPanel. Zdá sa, že Network Solutions sa viac než webhosting zameriava na iné služby.

Podpora Bluehost a sieťových riešení

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Toto je jedna z oblastí, podľa ktorej zákazníci BlueHost zaostávajú. Napriek tomu, že jedno zo svojich call centier získalo ocenenie, má Network Solutions tiež oveľa viac sťažností na zákaznícky servis ako chválu.

BlueHost a Network Solutions majú telefón aj e-mail, 24/7. BlueHost má live chat, sieťové riešenia nie. Obaja majú rozsiahlu vedomostnú základňu s návodmi a často kladenými otázkami. Obe majú fórum, aj keď fórum Network Solutions je vlastne odkaz na fórum Web.com.

Network Solutions má v minulosti kontroverziu. V roku 2009 spoločnosť Network Solutions začala zverejňovať denné zoznamy vyhľadávaní doménových mien, ktoré sa uskutočňovali vo vyhľadávacom poli domény webových stránok. V roku 2008 začali sieťové riešenia bez súhlasu používateľa umiestňovať reklamy na subdomény, ak nie sú aktívne – premieňajú ich na zaparkované stránky naplnené reklamami pre sieťové riešenia.

V rokoch 2008 – 2009 boli sieťové riešenia obvinené z predného spustenia domény. Vyhľadávali by domény, ktoré by dočasne prevzali vlastníctvo, aby sa po vyhľadávaní v sieťových riešeniach nedalo meno zaregistrovať inde. Jednotlivci, ktorí sa nazývajú „ochutnávači domén“, sa prihlásia na odber týchto informácií. Akonáhle sa sieťové riešenia odhlásia po štyroch dňoch, ľudia si doménu okamžite kúpia a ponúknu na predaj za vyššiu cenu. Správy o týchto typoch praktík prestali platiť po odkúpení produktu Web.com v roku 2011.

Stanovisko k podpore používateľov

Žiadny hostiteľ tu nie je dokonalý. BlueHost môže mať miernu výhodu kvôli živému rozhovoru a kvôli pochybnostiam spôsobeným pochybnými postupmi Network Solutions v minulosti.

Užívateľské recenzie na BlueHost and Network Solutions

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Recenzie by sa nikdy nemali používať ako rozhodujúci faktor pri výbere webhostingu. Keďže recenzie zvyčajne uverejňujú tí, ktorí sú vášniví, väčšina recenzií je buď silne negatívna alebo silne pozitívna. Ak však rovnaká vec dostane stály komentár, môže sa zvážiť niečo.

Negatívne recenzie pre Bluehost a sieťové riešenia

Bluehost. Recenzie zákazníckej podpory spoločnosti BlueHost sú prevažne negatívne. Sťažnosti zahŕňajú dlhé čakacie doby, hrubosť a opakované lístky na ten istý problém.

Sieťové riešenia. Je ťažké nájsť web hostiteľa, ktorý má viac negatívnych recenzií ako Network Solutions. Od slabých služieb až po ťažkosti pri nastavovaní webových stránok získajú sieťové riešenia od zákazníkov nízke známky. Takmer všetky aspekty spoločnosti mali sťažnosti.

Pozitívne recenzie pre Bluehost a sieťové riešenia

Bluehost. Najpriaznivejšie recenzie od zákazníkov spoločnosti BlueHost oceňujú ceny a vlastnosti uvedené v plánoch.

Sieťové riešenia. Pozitívne zákaznícke recenzie sú málo a ďaleko od seba. Na webových stránkach Network Solutions sú iba dve posudky zákazníkov a zdá sa, že v súčasnosti je jedna z týchto lokalít hostená inde..

Názor na recenzie používateľov

Ako už bolo uvedené, recenzie zákazníkov sú iba jedným z ukazovateľov kvality webhostingu. Číry počet negatívnych recenzií, ktoré spoločnosť Network Solutions získa od zákazníkov, by však mal byť potenciálnou červenou vlajkou.

Záver porovnania BlueHostu a sieťových riešení

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Existujú funkcie oboch riešení BlueHost a Network Solutions, ktoré ich odlišujú.

Dôvody pre výber sieťových riešení cez Bluehost:

 • Nie je vlastníctvom spoločnosti EIG (problém, ak ste v minulosti mali problémy so spoločnosťou EIG)
 • Linux a Windows zdieľali plány hostenia

Dôvody, prečo si vybrať BlueHost over Network Solutions:

 • Zdarma SiteLock
 • Používa cPanel – aj keď s upraveným rozhraním
 • Viac aplikácií je k dispozícii pre inštaláciu jedným kliknutím
 • Dedikovaný server plánuje pre tých, ktorí to potrebujú
 • Oveľa nižšie poplatky za obnovenie registrácie domény

Network Solutions uvádza, že je zameraný na malé podniky. Prvý mesiac ponúka nízke ceny, ale potom rýchlo stúpajú.

Plány WordPress, ktoré spravuje BlueHost, môžu byť drahšie ako plány niektorých iných hostiteľov, ale ponúkané funkcie sa zdajú byť veľmi populárne – čo naznačuje skutočnosť, že na BlueHost je hostených viac ako 1 milión stránok WordPress..

Pre malé a stredné podniky by boli VPS a plány spoločnosti BlueHost atraktívne.

Ak neponúkate možnosti vyhradeného servera, môže to obmedziť pôsobnosť sieťových riešení na väčšie podniky.

Žiadna spoločnosť nemá podporu zákazníka šterlingov, takže ak je to dôležitá úvaha, možno budete chcieť hľadať inde.

Ak by ste chceli hostiteľa s rýchlym načítaním a časom odozvy a prémiovými funkciami – nevadí vám zaplatiť o niečo viac, ako je cena hostiteľa, ktorá stojí za rozpočet..

Pre používateľov WordPress je InMotion Hosting hostiteľskou spoločnosťou s vynikajúcimi funkciami a jednou z najlepších záruk vrátenia peňazí v podnikaní..

Máte nejaké otázky týkajúce sa Bluehost alebo Network Solutions? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map