Bluehost vs Network Solutions: Který z nich byste měli použít?

Srovnání Bluehost a Network Solutions


Se všemi plány, funkcemi, možnostmi a doplňky, může být výběr webhostingové společnosti pro váš web ohromujícím zážitkem. Použijte toto vzájemné srovnání mezi Bluehost a Network Solutions k objasnění věcí a zúžení možností.

Bluehost i Network Solutions jsou v oblasti webhostingu více než dvě desetiletí. Bluehost poskytuje služby od roku 1996. Network Solutions začala fungovat jako poradenská firma v roce 1979 a v roce 1993 se stala prvním a jediným registrátorem domén až do zahájení otevřené soutěže v roce 1999.

Network Solutions stále získává 45% svých zisků z podnikání v oblasti registrace domén. V roce 2005 začali nabízet další produkty, například webhosting.

BlueHost má na svých serverech hostovaných více než 2 miliony webů. BlueHost a Network Solutions poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a serverové plány VPS. BlueHost má také vyhrazené plány, i když BlueHost VPS a dedikovaný server možnosti jsou nedávné dodatky.

Network Solutions nenabízí specializované serverové plány. Síťová řešení nabízejí sdílené hostování možností Linux a Windows, zatímco jeho plány VPS jsou pouze pro Linux.

BlueHost má mnoho ocenění „best of“, včetně „Best Dostupného hostingu“ a „Best Value Host“. Společnost Network Solutions byla od roku 2006 do roku 2010 jmenována společností J.D. Power and Associates jako „vynikající zákaznický servis“ pro jedno ze svých call center.

BlueHost byl zakoupen společností Endurance International Group (EIG) v roce 2010. EIG vlastní mnoho webhostingových společností, ale umožňuje jim pracovat podle vlastních bannerů. Stránky EIG nejsou navzájem klony. Mezi hostitelskými společnostmi vlastněnými společností EIG však existují určité podobnosti.

Možná zjistíte, že pokud jste měli problémy s jednou společností EIG, můžete najít stejné problémy s jinou společností EIG. Síťová řešení byla zakoupena několikrát, přičemž poslední z nich je v roce 2011 na webu Web.com. Výsledkem tohoto nákupu bylo nové vedení, snížení počtu zaměstnanců a uzavření několika kanceláří.

Porovnejte výkon BlueHost a Network Solutions

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. BlueHost nemá záruku dostupnosti, ale statistiky ukazují, že doba provozu je pravidelně 99,9% nebo lepší. Network Solutions říká, že má 99,99% záruku pro Linux a 99,9% pro plány Windows. Ve svých Smluvních podmínkách však není zmínka o vrácení peněz, pokud není tento čas splněn.

Výkon. BlueHost staví své vlastní servery a používá 16jádrové AMD Opterons.

Výsledkem testu webu hostovaného na Bluehostu byla doba načítání 2,37 s, rychlejší než 65% webů testovaných na Pingdomu. Test webu Network Solutions přinesl dobu načítání 3,21 s, pomalejší než 48% testovaných stránek.

Spolehlivost. Datové centrum BlueHost se nachází v Utahu. Pro redundanci jsou datová centra napájena a chlazena z více zdrojů a pro případ nouze jsou zálohovány nafty. BlueHost nemá zrcadlené nebo nadbytečné zálohy dat – s výjimkou cloudových plánů. Zálohy se uchovávají maximálně 30 dní.

Není jasné, kde jsou umístěna datová centra Network Solutions, jiná než v Severní Americe. Zdá se, že datová centra používají pro redundanci clusterové servery vyrobené z blade serverů HP a IBM. Datová centra jsou napájena a chlazena redundancí a zálohami nafty, jsou monitorována na místě z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti a jsou zálohována každou noc.

Stanovisko k výkonu Bluehost a síťových řešení

Síťová řešení mají záruku dostupnosti, ale nezálohují ji žádnými zvláštnostmi. BlueHost nemá záruku dostupnosti, ale trvale udržuje spolehlivost provozu. Testy doby načítání a doby odezvy u hostovaných webů byly pro BlueHost rychlejší.

Vlastnosti BlueHost a síťových řešení

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: „Neomezené“ nebo „neměřené“ jsou termíny používané webhostingovými společnostmi při popisu poskytovaných funkcí. Tento marketingový termín neznamená „vše, co můžete použít“. Místo toho se termíny vztahují k tomu, co je „považováno za přiměřené použití“ hostitelskou společností. Hostitelská společnost může pozastavit webové stránky kvůli nadměrnému používání – někdy i bez varování.

Registrace domény. Oba hostitelé jsou registrátory domén – s Network Solutions je vůbec prvním uznávaným registrátorem domén. BlueHost poskytuje bezplatný rok registrace domény pro nové účty. Síťová řešení nabízejí bezplatnou doménu na jeden rok. Cena za obnovení domény v následujícím roce od Network Solutions je však dvakrát až třikrát vyšší, než kolik účtuje většina registrátorů.

Tvůrce webových stránek. BlueHost poskytuje přetahování Weebly Basic, které je omezeno na 5 webových stránek. Basic je zdarma, ale za vyšší poplatek je k dispozici upgrade na výkonnější Weebly Premium. Network Solutions má Web Builder. Tento tvůrce má také rozhraní drag-and-drop. Network Solutions nabízí za poplatek goMobi pro vytváření webových stránek pro mobilní zařízení.

Databáze. BlueHost nabízí neomezené databáze MySQL. Povolení MySQL pro síťová řešení se liší v závislosti na zvoleném plánu. Pro tři sdílené plány jsou limity 25, 50 a neomezené.

E-mailové účty. BlueHost poskytuje neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů. E-mailové příspěvky pro sdílené plány Network Solutions jsou 1 000, 2 500 a neomezené pro tři plány.

Hosting WordPress. BlueHost a Network Solutions nabízejí spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress často stojí více než standardní sdílený plán. Některé z těchto dodatečných nákladů jsou způsobeny tím, že spravované plány WordPress jsou obvykle hostovány na optimalizovaných serverech s ukládáním do mezipaměti a zvýšeným zabezpečením, které poskytuje zvýšený výkon a stabilitu. Hlavní výhodou spravovaného hostování WordPress však je to, že se provádí automatické zálohování a aktualizace vašich stránek WordPress. Můžete nechat technické věci na pokoji a soustředit se na to, co je důležité – váš obsah.

eCommerce řešení. BlueHost poskytuje zdarma nákupní vozíky prostřednictvím svých ovládacích panelů, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další. Network Solutions nabízí vestavěný tvůrce výkladů ve třech plánech s měsíčními poplatky – jeden umožňuje 25 produktů, dalších 300 produktů a 100 000 produktů nejvyšší úrovně. Network Solutions má také funkci Jumpstart, která nastaví váš obchod s až 25 produkty za jednorázový poplatek 299 $.

Zálohy. BlueHost poskytuje denní, týdenní a měsíční zálohy a nabízí také SiteBackup Pro za poplatek – i když je to zdarma se sdíleným plánem Business Pro. SiteBackup Pro umožňuje zálohování a obnovení na úrovni souborů. Network Solutions nabízí snímky zálohy a obnovení webových stránek zdarma prostřednictvím ovládacího panelu a uchovává je sedm dní.

Zabezpečení hostingu. BlueHost poskytuje základní službu SiteLock, která vyhledává a odstraňuje malware, zdarma na nižších úrovních, a SiteLock Pro zdarma na svých plánech vyšší úrovně. BlueHost má také interní procesy na ochranu před DDoS. Síťové řešení prohledává a aktivně jedná proti hrozbám DDoS, malwaru a virům, pokud jde o plány WordPress. S horními dvěma úrovněmi sdíleného hostování provádí Network Solutions automatické odstraňování malwaru a zabraňuje běžným útokům hackerů. Poskytuje také SiteLock za měsíční poplatek.

Všechny plány Bluehost mají zdarma sdílený SSL certifikát, přičemž nejvyšší sdílený plán přichází s bezplatným soukromým SSL certifikátem. Network Solutions poskytuje zdarma sdílený SSL pro svou vyšší úroveň sdíleného hostování a lze si zakoupit privátní SSL.

Kontrolní panel. Ovládací panel BlueHost je založen na cPanel, ale má upravené rozhraní. Network Solutions má vlastní ovládací panel. Má základní funkce, ale je třeba si zvyknout, zejména pokud jste dříve přišli z hostitele cPanel.

Partnerské a prodejní programy. S affiliate programem BlueHost můžete vydělat 65 $ za doporučení bez měsíčních limitů. Díky přidruženému programu Network Solutions je možné vydělat až 150 $ měsíčně. Prodejní program Network Solutions je prostřednictvím třetí strany, SRSplus.

Extras.BlueHost má v reklamních kreditech 150 $; Network Solutions má kredity v hodnotě 50 $ na programy Network Solutions Marketing. BlueHost migruje zavedený web, pokud jej máte někde jinde, ale za tuto službu se účtuje poplatek. Síťová řešení mají k dispozici některé možnosti marketingu, SEO a eCommerce za měsíční poplatky.

Stanovisko ke klíčovým funkcím Bluehost a síťová řešení

Mezi těmito dvěma je mnoho podobných funkcí. BlueHost má však ve svých sdílených plánech více „neomezených“ funkcí. Pokud potřebujete sdílený hostingový plán Windows, Network Solutions je jedinou z těchto možností.

Porovnejte plány webhostingu a ceny BlueHost a Network Solutions

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Neustálé změny v cenách jsou společné s webhostingovými společnostmi kvůli intenzivní konkurenci. Typická je propagační cena. Propagační ceny jsou obvykle omezeny na první období služby, takže při registraci na delší dobu služby získáte vyšší úspory. Dokonce i bez promo akce mají delší podmínky obvykle za následek přerušení cen. Níže uvedené ceny jsou založeny na cenách hostitelského webu v době tohoto srovnání.

BlueHost. BlueHost nabízí tři sdílené plány. Nejnižší úroveň, Basic, umožňuje jeden web, poskytuje 50 GB úložného prostoru a umožňuje neomezenou šířku pásma a e-mailové účty, za 3,95 $ měsíčně. Plus, za 6,95 $ měsíčně, zvyšuje úložný prostor na 150 GB, umožňuje deset webů a je dodáván s CDN. Business Pro, za 14,95 $ měsíčně, nabízí neomezené weby, stejně jako neomezenou šířku pásma, úložiště a e-mailové účty. V tomto plánu nejvyšší úrovně jsou zahrnuty CDN, privátní SSL, vyhrazená IP a Sitebackup Pro. Všechny sdílené plány Bluehost přicházejí s bezplatnou registrací domény po dobu jednoho roku.

BlueHost nabízí tři škálovatelné cloudové plány za příplatek, který zrcadlí vaše data na třech místech pro spolehlivost a rychlejší načítání.

BlueHost má čtyři spravované plány WordPress založené na technologii VPS. Nejmenší plán, blogger, za 12,95 $ měsíčně, je omezen na 100 milionů návštěv, 30 GB úložiště a pět webů. Nejvyšší plán, cena za 85 USD měsíčně, má 240 GB úložného prostoru, neomezenou šířku pásma a 30 webů. Ostatní dva, profesionální za 37,50 USD, a obchod s 60 USD se mezi nimi propadají. Všechny mají zdarma CDN. SiteLock Pro je nabízen na spodních dvou úrovních; obchodní úroveň má SiteLock Premium a nejvyšší úroveň přichází s SiteLock Enterprise.

Síťová řešení. Cena webové stránky Network Solutions je zbytečně matoucí. Zdá se, že ceny se na různých stránkách mění (bez vysvětlení). Network Solutions nabízí tři sdílené plány. Zjevná cena 9,96 $ měsíčně za nejnižší plán, Web Hosting, omezuje místo na disku na 300 GB. Umožňuje 25 databází, neomezenou šířku pásma a neomezené předávání e-mailů – ačkoli existuje limit 1 000 e-mailových schránek. Profesionální hosting je 15,78 USD měsíčně za neomezené úložiště, 2 500 e-mailových schránek, 50 databází, bezplatné CDN a neomezenou šířku pásma. Prémiové hostování je 21,26 $ měsíčně zdarma pro CDN, SSL zdarma, neomezený e-mail, databáze, šířku pásma a úložiště. Všechny plány přicházejí s roční registrací domény zdarma.

Network Solutions má jeden spravovaný plán WordPress, počínaje 35 USD měsíčně. Plán poskytuje skenování na malware a viry, má odbornou podporu WordPress, poskytuje neomezené úložiště a šířku pásma, má certifikát SSL a poskytuje funkci Staging. Funkce Staging vám umožňuje vytvořit váš web offline, a když budete spokojeni, zprovozněte jej. Umožňuje upravovat a vyladit bez ovlivnění živého webu. Zdá se, že plán WordPress povoluje jednu doménu.

VPS a vyhrazené plány: BlueHost má čtyři plány VPS. BlueHost je 14,99 $ za měsíc standardní úroveň VPS by byla vhodná pro jednotlivce nebo malé firmy, kteří potřebovali o něco více výkonu, než by umožnil sdílený plán, ale je příliš omezený na mnohem víc než to. Ostatní tři plány mají lepší vlastnosti a ceny jsou 29,99 $, 44,99 $ a 55,99 $ měsíčně. Plány BlueHost VPS mají omezení šířky pásma 1 TB až 4 TB. Network Solutions má dva plány VPS, Essential za 40 USD měsíčně a Professional za 80 USD měsíčně. Úrovně BlueHostu mají lepší vlastnosti za méně, s výjimkou toho, že Network Solutions podporuje více spravovaných domén na úrovni než BlueHost.

BlueHost má tři vyhrazené úrovně, které umožňují 3, 4 a 5 IP, cena za 74,99 $, 99,99 $, respektive 124,99 $ za měsíc. Network Solutions nenabízí specializované serverové plány.

Záruka vrácení peněz: BlueHost má průmyslovou standardní 30denní záruku, stejně jako Network Solutions. Pokud však zrušíte dlouhodobou smlouvu se společností Network Solutions, můžete být zodpovědní za značné poplatky za předčasné ukončení. Pokud máte bezplatnou registraci domény na BlueHost nebo Network Solutions, ztratí vám poplatek za registraci domény z jakékoli náhrady a ponecháte si doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

Nadměrné pokuty Network Solutions Solutions za předčasné zrušení a jeho vyšší ceny dávají BlueHost výhodu, s výjimkou spravovaného WordPress. Pokud potřebujete funkce, které nabízí vyhrazený plán, BlueHost je zde vaše jediná volba, protože síťová řešení nemají vyhrazený plán. Funkce Staging a „neomezené“ poskytují síťovým řešením výhodu s uživateli WordPress.

Jak snadné použití Bluehost a síťových řešení

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. BlueHost používá cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže běžní uživatelé cPanel budou muset provést určité úpravy. Proprietární ovládací panel Network Solutions má většinu funkcí, které budete potřebovat. Navigace je však matoucí a frustrující, více kopání a více kliknutí, než by bylo nutné. Síťová řešení – plány Windows používají standardní ovládací panel Plesk.

Instalační služba jedním kliknutím. BlueHost poskytuje snadno použitelný instalátor MOJO Marketplace jedním kliknutím pro instalaci téměř stovky aplikací. Síťová řešení mají instalaci WordPress a Joomla jedním kliknutím. I když na ovládacím panelu jsou k dispozici některé další aplikace na jedno kliknutí, může trvat až devět kroků, než se k těmto aplikacím na jedno kliknutí dostanete.

Navigace na webu. Webové stránky Bluehost i Network Solutions poskytují informace, které potřebujete k výběru plánu. Bluehost má užitečné srovnávací tabulky pro porovnání úrovní ve svých plánech. Síťová řešení také fungují, ale najdou několik kliknutí.

Ceny jsou na webu Network Solutions matoucí. Ve skutečnosti na domovské stránce Network Solutions, s výjimkou nabídky „Hosting a SSL“, není zmínka o webhostingu – místo toho jsou uváděny další produkty a služby z Network Solutions..

Stanovisko k snadnému použití

Instalační program BlueHostu na jedno kliknutí má více aplikací, a přestože je ovládací panel upraven, je založen na průmyslovém standardu cPanel. Zdá se, že Network Solutions se více než webhosting soustředí na jiné služby.

Podpora BlueHost a síťových řešení

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

To je jedna z oblastí BlueHost podle hodnocení zákazníků zaostává. Navzdory tomu, že jedno ze svých call center získalo ocenění, má Network Solutions také mnohem více stížností na zákaznický servis než chválu.

BlueHost a Network Solutions mají telefon i e-mail, 24/7. BlueHost má live chat, Network Solutions to ne. Oba mají rozsáhlou znalostní základnu s návody a FAQ. Obě mají fórum, i když fórum Network Solutions je ve skutečnosti odkazem na fórum Web.com.

Network Solutions má v minulosti kontroverzi. V roce 2009 společnost Network Solutions začala publikovat denní seznamy vyhledávání doménových jmen prováděných ve vyhledávacím poli domény webových stránek. V roce 2008 začala síťová řešení bez svolení uživatele umísťovat reklamy na subdomény, pokud nebyly aktivní – a přeměnit je na zaplněné parkované stránky pro síťová řešení.

V letech 2008-2009 byla síťová řešení obviněna z předního spuštění domény. Prohledali by prohledávané domény a dočasně převzali vlastnictví, takže po vyhledání v síťových řešeních nemohli jste jméno nikde jinde zaregistrovat. Jednotlivci, známí jako „ochutnávky domén“, by si tyto informace předplatili, a jakmile se síťová řešení odhlásí po čtyřech dnech, lidé by doménu okamžitě koupili a nabídli ji k prodeji za vyšší cenu. Zprávy o těchto typech praktik přestaly po výkupu na webu.com v roce 2011.

Stanovisko k podpoře uživatelů

Žádný hostitel zde není dokonalý. BlueHost může mít mírnou výhodu díky živému chatu a kvůli pochybnostem způsobeným pochybnými praktikami Network Solutions v minulosti.

Uživatelské recenze BlueHost and Network Solutions

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Recenze by nikdy neměly být použity jako rozhodující faktor při výběru webhostingu. Vzhledem k tomu, že recenze obvykle zveřejňují ti, kteří jsou vášniví, je většina recenzí buď silně negativních, nebo silně pozitivních. Pokud však stejná věc obdrží konzistentní komentář, může být třeba zvážit.

Negativní recenze pro BlueHost a Network Solutions

BlueHost. Hodnocení BlueHost pro zákaznickou podporu jsou převážně negativní. Stížnosti zahrnují dlouhé čekací doby, hrubost a opakované vstupenky na stejný problém.

Síťová řešení. Je obtížné najít web hostitele, který má více negativních recenzí než Network Solutions. Od špatných služeb po potíže s nastavením webu získají Network Solutions od zákazníků nízké známky. Téměř každý aspekt společnosti měl stížnosti.

Pozitivní recenze pro Bluehost a síťová řešení

BlueHost. Nejpozitivnější recenze od zákazníků BlueHost oceňují ceny a funkce uvedené v plánech.

Síťová řešení. Pozitivní hodnocení zákazníků je jen zřídka. Na webu Network Solutions jsou pouze dva zákaznické reference a zdá se, že jeden z těchto webů je v tuto chvíli hostován jinde..

Názor na uživatelské recenze

Jak již bylo uvedeno, recenze zákazníků jsou pouze jedním z ukazatelů kvality webhostingu. Celkový počet negativních recenzí, které získají Network Solutions od zákazníků, by však měl být potenciální červenou vlajkou.

Závěr o srovnání BlueHostu a síťových řešení

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

Existují funkce jak BlueHost, tak Network Solutions, které je oddělují od sebe.

Důvody pro výběr síťových řešení přes Bluehost:

  • Nevlastní EIG (problém, pokud jste v minulosti měli problémy s EIG)
  • Linux a Windows sdílely plány hostování

Důvody, proč si vybrat BlueHost over Network Solutions:

  • Zdarma SiteLock
  • Používá cPanel – i když s upraveným rozhraním
  • Další aplikace jsou k dispozici pro instalaci jedním kliknutím
  • Dedikovaný server plány pro ty, kteří to potřebují
  • Mnohem nižší poplatky za obnovení domény

Network Solutions uvádí, že je zaměřena na malé podniky. První měsíc nabízí nízké ceny, ale poté rychle stoupají.

Plány WordPress, které spravuje BlueHost, mohou být dražší než plány jiných hostitelů, ale nabízené funkce se zdají být velmi populární – což naznačuje skutečnost, že na BlueHost je hostováno více než 1 milion webů WordPress..

Pro malé a střední podniky by byly VPS a specializované plány BlueHost lákavé.

Pokud nenabízí možnosti vyhrazeného serveru, může omezit přitažlivost síťových řešení pro větší podniky.

Žádná společnost nemá šterlinkou zákaznickou podporu, takže pokud je to důležitá úvaha, možná budete chtít hledat jinde.

Pokud byste chtěli hostitele s rychlým načítáním a rychlostí odezvy a prémiovými funkcemi – a nevadí vám zaplatit o něco více, než je rozpočet hostitele, stojí za to prozkoumat.

Pro uživatele WordPress je InMotion Hosting hostingová společnost s vynikajícími funkcemi a jednou z nejlepších záruk vrácení peněz v podnikání.

Máte nějaké dotazy ohledně BlueHost nebo Network Solutions? Jaké byly vaše zkušenosti s webhostingem obecně? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me