Bluehost vs DreamHost: Ktorý z nich by ste mali použiť?

Bez ohľadu na dôvod, prečo chcete webovú stránku, nájdenie webhostingovej spoločnosti, ktorá je pre to vhodná
môžete byť zmätení, pretože existuje toľko plánov s toľkými rôznymi funkciami. toto
porovnanie medzi spoločnosťami BlueHost a DreamHost vám môže pomôcť zúžiť výber.


Bluehost a Dreamhost boli v oblasti webhostingu od 90. rokov – Bluehost od roku 1996 a Dreamhost od roku 1997. Oba sú dobre zavedené. BlueHost má na svojich serveroch hostených viac ako 2 milióny stránok, zatiaľ čo server DreamHost má na svojich serveroch viac ako 1,5 milióna.

BlueHost a DreamHost poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a plány vyhradených serverov – aj keď možnosti VPS a vyhradeného servera BlueHost sú nedávnymi prírastkami.

BlueHost získal množstvo ocenení „best of“, vrátane „Best Dostupný hosting“ a „Best
Hodnota Host. “ DreamHost získal svoj podiel ocenení „best of“, vrátane „Best Business Host“ spoločnosti PCMag v rokoch 2014 a 2015.

V roku 2010 BlueHost kúpila spoločnosť Endurance International Group (EIG), ktorá vlastní spoločnosť
početné hostiteľské spoločnosti, ale umožňuje každej z nich pôsobiť pod vlastným menom. i
hoci miesta EIG nie sú klony, existuje medzi EIG niekoľko podobností
vlastnené hostingové spoločnosti.

Mali by ste si byť vedomí, že ak ste mali problémy s jednou spoločnosťou EIG, možno to isté nájdete
problémy s iným. DreamHost je súkromná hostingová spoločnosť so sídlom v
Kalifornia.

Porovnať výkonnosť BlueHost vs DreamHost

Contents

Prevádzková doba a spoľahlivosť

Monitor prevádzkyschopnosti

uptime. Napriek tomu, že štatistiky spoločnosti BlueHost o dostupnosti sú pravidelne 99,9% alebo lepšie, nemajú záruku dostupnosti. Na druhú stranu, DreamHost má 100% záruku dostupnosti služby. Po nahlásení problému sa poskytujú výplaty jedného dňa hostenia za každú hodinu prestojov..

výkon. BlueHost stavia svoje vlastné servery a používa 16-jadrové AMD Opterons. DreamHost tiež používa procesory AMD a má nainštalované SSD na svojich serveroch.

Výsledkom testu stránky hostenej v Bluehost bola doba načítania 2,37 s, rýchlejšia ako 65% lokalít testovaných na webe Pingdom. Porovnateľná webová stránka DreamHost mala za následok rýchlosť načítania 2,10 s, rýchlejšie ako 70% testovaných stránok.

Spoľahlivosť. Dátové centrum BlueHost sa nachádza v Utahu. Dátové centrum je napájané a chladené redundantnými zdrojmi a pre prípad núdze sú k dispozícii záložné zdroje nafty. BlueHost neeviduje žiadne zrkadlené ani nadbytočné zálohy dát, s výnimkou svojich cloudových plánov. Zálohy sa uchovávajú maximálne 30 dní.

DreamHost má dve kalifornské dátové centrá, jedno v Los Angeles a jedno v Irvine. Plány sú
prebieha konsolidácia kalifornských dátových centier do dátového centra DreamHost v Portlande.
Majú tiež dátové centrum v Ashburn vo Virgínii. Všetky dátové centrá majú v roku 2006 nadbytočnosť
vo všetkých dátových centrách je k dispozícii energia a chladenie, zálohovanie nafty a bezpečnosť 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Stanovisko k BlueHost vs DreamHost

Zatiaľ čo spoľahlivosť je vynikajúca a dostupnosť je dobrá, chýba záruka dostupnosti
BlueHost by mohol byť problémom. DreamHost má jednu z najlepších záruk dostupnosti v podnikaní. DreamHost má tiež výhodu v čase načítania a času odozvy – ale iba s nepatrnou rezervou.

Bluehost vs Dreamhost

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Poznámka: Nájdete tu „neobmedzené“ alebo „nemerané“ používané webhostingovými spoločnosťami pri popisovaní funkcií. Je to marketingový pojem a neznamená to „všetko, čo môžete použiť“. Podmienky sa namiesto toho vzťahujú na to, čo hostingové spoločnosti „považujú za primerané použitie“.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén. BlueHost aj DreamHost poskytujú bezplatný rok registrácie domén pre nové účty.

Tvorca webových stránok. BlueHost poskytuje drag-and-drop Weebly Basic, ktorý je obmedzený na 5 webových stránok. Basic je zadarmo a za príplatok je k dispozícii aktualizácia na Weebly Premium. DreamHost neponúka staviteľa webových stránok.

databázy. BlueHost a DreamHost ponúkajú neobmedzené databázy MySQL.

E-mailové účty. BlueHost aj DreamHost poskytujú neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov.

Hosting WordPress. BlueHost a DreamHost ponúkajú spravované plány WordPress.
Spravované plány WordPress zvyčajne stoja viac ako štandardný zdieľaný plán. Časť doplnku
cena je preto, že spravované plány WordPress sa zvyčajne hosťujú na optimalizovaných serveroch s takýmito
funkcie ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ďalšie zabezpečenie na zvýšenie výkonu a stability.

Hlavnou výhodou spravovaného hosťovania WordPress je automatické zálohovanie a aktualizácia systému Windows
vaše stránky WordPress sú pripravené pre vás a umožňujú vám zamerať sa na to, čo je dôležité – vaše stránky. “
obsah.

Riešenie elektronického obchodu. BlueHost a DreamHost poskytujú bezplatné nákupné vozíky prostredníctvom svojich ovládacích panelov, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. Doplnky eCommerce WP sú k dispozícii od oboch hostiteľov pre weby WordPress. DreamHost tiež podporuje reklamu
Tvorca stránok elektronického obchodu, Café Commerce – aj keď to nie je zadarmo.

zálohy. BlueHost poskytuje denné, týždenné a mesačné zálohy a ponúka tiež program SiteBackup Pro za poplatok, aj keď je bezplatný so zdieľaným plánom Business Pro. SiteBackup Pro umožňuje zálohovanie a obnovu na úrovni súborov.

Zásady spoločnosti DreamHost zakazujú ukladanie záloh stránok na serveri, takže užívateľ vytvoril zálohy
musia byť stiahnuté a odstránené z hostiteľského servera čo najskôr po ich vytvorení. Údaje a databázy webových stránok sú DreamHostom automaticky zálohované, ale zálohy nie sú zaručené.

Zabezpečenie hostingu. Na vyhľadávanie, odstránenie a zakázanie škodlivého softvéru BlueHost poskytuje základnú službu SiteLock zdarma na svojich nižších úrovniach a SiteLock Pro na svojich plánoch vyššej úrovne zadarmo. BlueHost uvádza, že má zavedené aj interné procesy na ochranu pred DDoS. DreamHost používa Spamhaus na filtrovanie e-mailov a poskytuje ochranu DDoS prostredníctvom služieb Arbor Networks.

Všetky plány spoločnosti Bluehost majú bezplatný zdieľaný certifikát SSL. Najlepší zdieľaný plán na Bluehost prichádza
s bezplatným súkromným certifikátom SSL. DreamHost poskytuje protokol SSL prostredníctvom programu Šifrujme svoje plány.

Ovládací panel. BlueHost používa cPanel, ale výrazne zmenil rozhranie. DreamHost používa proprietárny ovládací panel, ktorý je založený viac na texte ako na ikonovom rozhraní cPanel.

zelená. DreamHost nakupuje kredity obnoviteľnej energie a uvádza, že je uhlíkovo neutrálny.

extras. BlueHost má reklamné kredity vo výške 150 USD; BlueHost má 100 kreditov. Obaja majú pridružené programy. BlueHost migruje zavedenú webovú stránku, ak ju máte niekde inde, hoci za túto službu sa účtuje príplatok. DreamHost nemá služby prenosu webových stránok.DreamHost tiež predáva úložisko na svojich cloud serveroch za mesačný poplatok, v závislosti od toho, koľko ukladáte..

Názor na kľúčové funkcie BlueHost vs DreamHost

Obe hostingové spoločnosti poskytujú dobrú škálu funkcií. Avšak kvôli tomu, že DreamHost nepoužíva cPanel, nemá tvorcu webových stránok, žiadne migračné politiky a menej robustný plán zálohovania, BlueHost dostane kývnutie vo funkciách.

Porovnajte plány webhostingu a BlueHost vs DreamHost

Hostingové plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Poznámka: Agresívna konkurencia vedie k neustálym zmenám v cenách a veľkému množstvu propagačných cien. Propagačné ceny sa zvyčajne obmedzujú na prvé obdobie služby, takže registrácia na dlhšie obdobie znamená vyššie úspory. Dokonca aj bez propagačných akcií majú dlhšie podmienky zvyčajne za následok prerušenie tvorby cien. Nižšie uvedené ceny sú uvedené na hostiteľských webových stránkach v čase tohto porovnania.

Bluehost. BlueHost ponúka tri spoločné plány. Základné povolenie na jednom webe poskytuje úložisko 50 GB a umožňuje neobmedzenú šírku pásma a e-mailové účty za promo cenu 3,95 dolárov mesačne. Plus, 6,95 dolárov mesačne, zvyšuje počet povolených stránok na 10 a ukladací priestor na 150 GB. CDN je tiež súčasťou plánu Plus. Business Pro ponúka 14,95 dolárov mesačne
neobmedzené weby, ako aj neobmedzená šírka pásma, úložisko a e-mailové účty.

V tomto pláne najvyššej úrovne sú zahrnuté CDN, súkromný SSL, vyhradená IP a zálohovanie stránok. Všetko
zdieľané plány Bluehost tiež prichádzajú s bezplatnou registráciou domény na jeden rok. Ponuky BlueHost
tri rozšíriteľné cloudové plány za príplatok, ktoré zrkadlia vaše údaje na troch miestach
spoľahlivosť a rýchlejšie načítanie.

BlueHost má štyri riadené plány WordPress založené na technológii VPS. Najmenší plán,
blogger, na 12,95 dolárov mesačne, je obmedzený na 100 miliónov návštev, 30 GB úložného priestoru a päť stránok. Najvyšší plán, cena za 85 dolárov mesačne, má 240 GB úložného priestoru, neobmedzenú šírku pásma a 30 stránok. Ďalšie dve, s profesionálnou cenou 37,50 dolárov, a podnik s 60 USD spadajú medzi. Všetky majú zadarmo CDN a SiteLock (dolné dve úrovne majú SiteLock Pro, podnikanie má SiteLock)
Premium a najvyššia úroveň poskytuje SiteLock Enterprise).

Dreamhost. DreamHost robí veci jednoduchými s jedným zdieľaným plánom, cena za 7,95 dolárov za obdobie troch rokov. Plán prichádza s neobmedzeným všetkým – neobmedzené úložisko, neobmedzená šírka pásma, neobmedzené e-mailové účty a neobmedzené domény. S plánom prichádza bezplatná registrácia domény na jeden rok, ako aj bezplatný SSL. Špeciálna adresa IP je k dispozícii za mesačný poplatok 5,95 dolárov. SlužbareamHost tiež ponúka možnosť cloudu, ktorá je pre nadbytočnosť zrkadlená na troch miestach. Šesť vysoko škálovateľných úrovní sa pohybuje od 4,50 dolárov mesačne do 96 dolárov mesačne.

DreamHost ponúka jeden plán riadeného hostenia WordPress s 30 GB úložného priestoru SSD a neobmedzeným počtom návštevníkov mesačne. WordPress sa pri inštalácii automaticky nainštaluje. Plán je dodávaný s vyhradenou IP a je hosťovaný na VPS s SSD. Plán je obmedzený na jedno a jedno miesto
MySQL databáza, a je cena za 19,95 dolárov s ročným plánom.

VPS a špecializované plány: BlueHost a DreamHost majú štyri plány VPS. BlueHost je 14,99 dolárov za mesiac štandardná úroveň VPS by bola vhodná pre jednotlivca alebo malé firmy, ktorí potrebovali o niečo viac výkonu, než by umožnil zdieľaný plán, ale je príliš obmedzený na oveľa viac. Ostatné tri plány majú lepšie vlastnosti a ich cena je 29,99 dolárov, 44,99 dolárov a 55,99 dolárov mesačne. Plány BlueHost VPS majú limity šírky pásma 1 TB až 4 TB.

Plány VPS spoločnosti DreamHost obsahujú funkcie SSD, začínajú na 15 USD mesačne a maximálne na 120 USD mesačne.
Programy DreamHost VPS ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené domény
malé a stredné podniky, ktoré prerástli zdieľaný hosting.

BlueHost má tri špecializované úrovne, ktoré umožňujú 3, 4 a 5 IP, cena je 74,99 dolárov, 99,99 dolárov a
124,99 dolárov za mesiac, resp. DreamHost má niektoré možnosti od 149 dolárov za
mesiac, s cenami v závislosti od zvolenej konfigurácie. DreamHost umožňuje neobmedzené
počet adries IP, ako aj neobmedzená šírka pásma na vyhradených úrovniach.

Garancia vrátenia peňazí: BlueHost má štandardnú 30-dňovú záruku. DreamHost má špičkovú 97-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ak máte bezplatnú registráciu domén na serveroch BlueHost alebo DreamHost, zadržia vám z akejkoľvek náhrady poplatok za registráciu domény a názov domény si ponecháte..

Stanovisko k stanovovaniu cien plánov hostenia

DreamHost má iba jeden zdieľaný plán, ktorý sa porovnáva s najvyššou úrovňou zdieľaného hostingu BlueHost za polovičnú cenu. Okrem toho má DreamHost najlepšiu záruku vrátenia peňazí v tomto odvetví.

Ako ľahko sa používa BlueHost vs DreamHost

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Ovládací panel. BlueHost používa cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže bežní používatelia cPanel budú musieť vykonať určité úpravy. Proprietárny ovládací panel DreamHost má požadované funkcie, ale nie je založený na priemyselnom štandarde cPanel, môže spôsobiť problémy s používateľmi.

Inštalátor jedným kliknutím. BlueHost používa inštalačný program MOJO Marketplace na jedno kliknutie na ľahkú inštaláciu takmer stovky aplikácií. DreamHost má sekciu inštalačného programu na jedno kliknutie, hoci na trhu MOJO nie je toľko možností.

Navigácia na webe. Webové stránky BlueHost aj DreamHost poskytujú informácie, ktoré potrebujete na výber plánu. Obaja majú užitočné porovnávacie grafy na porovnávanie úrovní vo svojich plánoch. Sú čisté a užívateľsky prívetivé, ale DreamHost sťažuje vyhľadávanie niektorých informácií bez toho, aby sa uchýlili k spoločnosti Google alebo nečítali prostredníctvom wiki..

Stanovisko k jednoduchému použitiu

Inštalátor BlueHost má viac aplikácií. Ani obyčajný cPanel nepoužíva, ale BlueHost’s je v podstate cPanel s vlastným rozhraním. Webová stránka BlueHost je o niečo viac
Užívatelsky prívetivý.

Podpora BlueHost vs DreamHost

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Na základe recenzií zákazníkov je to jedna z oblastí, kde BlueHost chýba. DreamHost získava od zákazníkov vysoké známky za služby a podporu a jeho podporný personál sa považuje za priateľský
a dobre informovaný.

BlueHost má telefón, e-mail a živý chat 24/7. BlueHost a DreamHost majú blog a
fórum.

DreamHost má kontaktnú stránku, na ktorú máte otázky e-mailom. Existuje viac možností podpory
od DreamHost potom, čo ste si ich kúpili, ale telefón nie je jedným z nich. DreamHost má jedinečnú wiki, ktorá sa podľa potreby aktualizuje a má veľa informácií, podobne ako vedomostná základňa.

Stanovisko k podpore používateľov

Žiadny hostiteľ tu nie je dokonalý. BlueHost poskytuje viac metód kontaktu vopred, avšak jeho zákaznícka podpora nie je vysoko hodnotená zákazníkmi. DreamHost má obmedzené možnosti kontaktu, ale zákazníci vysoko hodnotia služby zákazníkom, ktoré dostávajú.

Užívateľské recenzie na BlueHost vs DreamHost

Recenzie používateľov

Užívateľské recenzie v porovnaní

Poznámka: Recenziu by ste nikdy nemali používať ako rozhodujúci faktor pri výbere webhostingu. Recenzie zvyčajne uverejňujú tí, ktorí sú vášniví, takže väčšina zákazníkov, ktorí recenzie uverejňujú, je buď silne negatívna alebo silne pozitívna. Ak sa však niečo neustále podáva, môže sa zvážiť.

Negatívne recenzie pre BlueHost a DreamHost

Bluehost. Negatívne recenzie BlueHost sa prevažne týkajú podpory. Dlhé čakacie doby, hrubosť a opakované lístky na ten istý problém nie sú neobvyklé.

Dreamhost. Nečudo, že najčastejšou sťažnosťou je nedostatok telefonickej podpory. Niektorí tiež hlásia fantáziu podporu chatu. Zákazníci tiež uviedli, že v prípade spoločnosti, ktorá má tak silnú záruku dostupnosti, existuje prekvapujúci počet sťažností na prestoje.

Pozitívne recenzie pre BlueHost a DreamHost

Bluehost. Najpriaznivejšie recenzie od zákazníkov spoločnosti BlueHost oceňujú ceny a vlastnosti uvedené v plánoch.

Dreamhost. Zákaznícka podpora z DreamHostu získava väčšinu pozitívnych komentárov.DreamHost tiež dostáva pochvalu za takmer neobmedzený zdieľaný plán za nízku cenu.

Názor na recenzie používateľov

Celkovo dostáva DreamHost od svojich zákazníkov pozitívnejšie hodnotenie ako BlueHost. BlueHost však dostáva dobré recenzie na väčšinu všetkého okrem podpory zákazníkov.

Záver porovnania BlueHost a DreamHost

Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Výber najlepšej platformy

Bluehost a Dreamhost majú funkcie, ktoré sú príťažlivé pre tých, ktorí hľadajú webhostingovú spoločnosť.

Dôvody, prečo si vybrať DreamHost over BlueHost:

 • Jeden zdieľaný plán so „neobmedzeným“ všetkým
 • Dlhšia záruka vrátenia peňazí
 • 100% záruka dostupnosti
 • Nie je spoločnosť EIG

Dôvody, prečo si vybrať BlueHost pred DreamHost:

 • Viac možností zdieľaného hostenia
 • Zdarma SiteLock
 • Používa cPanel – aj keď s upraveným rozhraním
 • Viac aplikácií je k dispozícii pre inštaláciu jedným kliknutím

Plány WordPress, ktoré spravuje BlueHost, sú však drahšie ako plány niektorých iných
hostitelia, ich vlastnosti ich robia veľmi obľúbenými. Naznačuje to skutočnosť, že na BlueHost je hosťovaných viac ako 1 milión webových stránok WordPress.

Ak ste stredne veľké alebo väčšie, možno by ste sa mali primerane pozrieť na Bluehost alebo Dreamhost
za cenu VPS alebo plánov vyhradených serverov, aj keď DreamHost’s dokáže zvládnuť väčšie podniky
jeho neobmedzená šírka pásma.

Vďaka jednému plánu zdieľaného hostingu je DreamHost atraktívny pre tých, ktorí chcú neobmedzené
všetko miesto bez toho, aby ste sa museli rozhodovať medzi úrovňami. Nemusí sa však hodiť pre
začiatočník, pretože neexistuje žiadny tvorca webových stránok ani telefonická podpora.

Obe tieto hostingové spoločnosti ponúkajú dobré ceny za množstvo funkcií, ktoré poskytujú.

To sú len dve z mnohých spoločností, ktoré ponúkajú webhosting. Ak vám to nevadí stráviť pár
o viac dolárov za rýchle načítanie a reakčné časy a prémiové funkcie, SiteGround by sa oplatilo vyskúšať.

Pre hostiteľa, ktorý je vynikajúcou voľbou pre spravované WordPress a ktorý má peniaze späť
zaručte, že budete mať iba DreamHost. Možno budete chcieť zvážiť InMotion Hosting.

Máte nejaké otázky týkajúce sa Bluehost alebo Dreamhost? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map