Bluehost vs DreamHost: Který byste měli použít?

Bez ohledu na důvod, proč chcete web, najít webhostingovou společnost, která je pro to vhodná
můžete být zmatení, protože existuje tolik plánů s tolika různými funkcemi. Tento
vzájemné srovnání mezi BlueHost a DreamHost vám může pomoci zúžit výběr.


Bluehost i Dreamhost jsou v oblasti webhostingu od 90. let – Bluehost od roku 1996 a Dreamhost od roku 1997. Oba jsou dobře zavedeni. BlueHost má na svých serverech více než 2 miliony webů, zatímco DreamHost má na svých serverech přes 1,5 milionu.

BlueHost a DreamHost poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a dedikované serverové plány – i když možnosti VPS a dedikovaného serveru BlueHost jsou nedávné přírůstky.

BlueHost získal řadu ocenění „best of“, včetně „Best Dostupného hostingu“ a „Best
Hodnota Host. “ DreamHost získal svůj podíl „nejlepších z“ ocenění, včetně „Best Business Host“ PCMag v letech 2014 a 2015.

V roce 2010 koupil BlueHost společnost Endurance International Group (EIG), která vlastní
mnoho hostingových společností, ale umožňuje každé z nich pracovat pod vlastním jménem. Dokonce
ačkoli stránky EIG nejsou klony, existuje mezi EIG řada podobností
vlastněné hostingové společnosti.

Měli byste si být vědomi toho, že pokud máte problémy s jednou společností EIG, můžete najít to samé
problémy s jiným. DreamHost je soukromá hostingová společnost se sídlem v
Kalifornie.

Porovnejte výkon BlueHost vs DreamHost

Contents

Uptime a spolehlivost

Sledování dostupnosti

Uptime. Ačkoli statistika dostupnosti služby BlueHost ukazuje, že je pravidelně 99,9% nebo lepší, nemají záruku dostupnosti. Na druhou stranu, DreamHost má 100% záruku dostupnosti. Po každém nahlášení problému jsou poskytnuty výplaty jednoho dne hostingu za každou hodinu prostojů..

Výkon. BlueHost staví své vlastní servery a používá 16jádrové AMD Opterons. DreamHost také používá procesory AMD a na svých serverech je nainstalován SSD.

Výsledkem testu webu hostovaného na Bluehostu byla doba načítání 2,37 s, rychlejší než 65% webů testovaných na Pingdomu. Srovnatelný web DreamHost vyústil v dobu načítání 2,10 s, rychlejší než 70% testovaných stránek.

Spolehlivost. Datové centrum BlueHost se nachází v Utahu. Datové centrum je napájeno a chlazeno redundantními zdroji a zálohy nafty jsou připraveny pro případ nouze. BlueHost neprovádí žádné zrcadlené ani nadbytečné zálohy dat, s výjimkou cloudových plánů. Zálohy se uchovávají maximálně 30 dní.

DreamHost má dvě kalifornská datová centra, jedno v Los Angeles a jedno v Irvine. Plány jsou
probíhá konsolidace datových center v Kalifornii do datového centra DreamHost v Portlandu.
Mají také datové centrum v Ashburn ve Virginii. Všechna datová centra mají v systému redundanci
Ve všech datových centrech jsou zavedena energie a chlazení, zálohování nafty a zabezpečení 24/7.

Názor na BlueHost vs DreamHost

I když je spolehlivost vynikající a dostupnost je dobrá, chybí záruka na provozuschopnost
BlueHost by mohl být problém. DreamHost má jednu z nejlepších záruk dostupnosti v podnikání. DreamHost má také výhodu v době načítání a doby odezvy – ale pouze s nepatrnou rezervou.

BlueHost vs DreamHost

Porovnejte klíčové funkce

Porovnání klíčových funkcí

Poznámka: Najdete zde „neomezené“ nebo „neměřené“ používané webhostingovými společnostmi při popisu funkcí. Jedná se o marketingový termín a neznamená to „vše, co můžete použít“. Místo toho se podmínky vztahují k tomu, co hostingové společnosti „považují za přiměřené použití“.

Registrace domény. Oba hostitelé jsou registrátory domén. BlueHost i DreamHost poskytují bezplatný rok registrace domény pro nové účty.

Tvůrce webových stránek. BlueHost poskytuje přetahování Weebly Basic, které je omezeno na 5 webových stránek. Basic je zdarma a za příplatek je k dispozici upgrade na Weebly Premium. DreamHost nenabízí tvůrce webových stránek.

Databáze. BlueHost a DreamHost nabízejí neomezené databáze MySQL.

E-mailové účty. BlueHost i DreamHost poskytují neomezené e-mailové účty a zasílání e-mailů.

Hosting WordPress. BlueHost a DreamHost nabízejí řízené plány WordPress.
Spravované plány WordPress obvykle stojí více než standardní sdílený plán. Část navíc
cena je proto, že spravované plány WordPress jsou obvykle hostovány na optimalizovaných serverech s takovými
funkce jako ukládání do mezipaměti a další zabezpečení pro zvýšení výkonu a stability.

Hlavní výhodou spravovaného hostování WordPress je automatické zálohování a aktualizace
vaše stránky WordPress jsou připraveny pro vás, což vám umožní soustředit se na to, co je důležité – vaše stránky. “
obsah.

eCommerce řešení. BlueHost a DreamHost poskytují zdarma nákupní vozíky prostřednictvím svých ovládacích panelů, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další. Doplňky WP eCommerce jsou k dispozici od obou hostitelů pro weby WordPress. DreamHost také podporuje reklamu
Tvůrce stránek eCommerce, Café Commerce – ačkoli to není zdarma.

Zálohy. BlueHost poskytuje denní, týdenní a měsíční zálohy a nabízí také SiteBackup Pro za poplatek, i když je to zdarma se sdíleným plánem Business Pro. SiteBackup Pro umožňuje zálohování a obnovení na úrovni souborů.

Zásady společnosti DreamHost zakazují zálohování webů na serveru, takže uživatel vytvořil zálohy
musí být staženy a odstraněny z hostitelského serveru co nejdříve po jejich vytvoření. Data a databáze webových stránek jsou DreamHostem automaticky zálohovány, ale zálohy nejsou zaručeny.

Zabezpečení hostingu. Chcete-li vyhledat, odstranit a zakázat malware, BlueHost poskytuje základní službu SiteLock zdarma ve svých nižších vrstvách a SiteLock Pro zdarma ve svých plánech vyšší úrovně. BlueHost uvádí, že má zavedeny interní procesy, které chrání také před DDoS. DreamHost používá Spamhaus k filtrování e-mailů a poskytuje ochranu DDoS prostřednictvím služeb Arbor Networks.

Všechny plány Bluehost mají zdarma sdílený SSL certifikát. Nejlépe sdílený plán na Bluehost přichází
s bezplatným soukromým SSL certifikátem. DreamHost poskytuje SSL prostřednictvím Let’s Encrypt on its plans.

Kontrolní panel. BlueHost používá cPanel, ale rozsáhle upravil rozhraní. DreamHost používá proprietární ovládací panel, který je založen více na textu než na ikonovém rozhraní cPanel.

Zelený. DreamHost nakupuje kredity obnovitelné energie a uvádí, že je uhlíkově neutrální.

Extras. BlueHost má 150 kreditů na reklamu; BlueHost má 100 kreditů. Oba mají přidružené programy. BlueHost migruje zavedený web, pokud jej máte někde jinde, ale za tuto službu se účtuje poplatek. DreamHost nemá služby převodu webových stránek.DreamHost také prodává úložiště na svých cloudových serverech za měsíční poplatek, v závislosti na tom, kolik ukládáte.

Názor na klíčové funkce BlueHost vs DreamHost

Obě hostingové společnosti poskytují dobrou škálu funkcí. Vzhledem k tomu, že DreamHost nepoužívá cPanel, nemá žádný tvůrce webových stránek, žádné migrační politiky a méně robustní plán zálohování, BlueHost dostane kývnutí ve funkcích.

Porovnejte plány webhostingu a BlueHost vs DreamHost

Hostingové plány & Ceny

Porovnání cenových plánů

Poznámka: Agresivní konkurence vede k neustálým změnám v cenách a velkému množství propagačních cen. Propagační ceny jsou obvykle omezeny na první funkční období, takže registrace na delší období znamená vyšší úspory. Dokonce i bez promo akce mají delší podmínky obvykle za následek přerušení cen. Níže uvedené ceny jsou uvedeny na hostitelských webových stránkách v době tohoto srovnání.

BlueHost. BlueHost nabízí tři sdílené plány. Základní povolení na jednom webu poskytuje úložiště 50 GB a umožňuje neomezenou šířku pásma a e-mailové účty, za promo cenu 3,95 $ měsíčně. Plus, za 6,95 $ měsíčně, zvyšuje počet povolených webů na 10 a úložiště na 150 GB. CDN je také součástí plánu Plus. Business Pro nabízí 14,95 $ měsíčně
neomezené weby, stejně jako neomezená šířka pásma, úložiště a e-mailové účty.

V tomto plánu nejvyšší úrovně jsou zahrnuty CDN, privátní SSL, vyhrazená IP a zálohování stránek. Všechny
sdílené plány Bluehost také přicházejí s bezplatnou registrací domény na jeden rok. Nabídky BlueHost
tři škálovatelné cloudové plány za příplatek, který zrcadlí vaše data na třech místech
spolehlivost a rychlejší doby načítání.

BlueHost má čtyři spravované plány WordPress založené na technologii VPS. Nejmenší plán,
blogger, na 12,95 $ měsíčně, je omezen na 100 milionů návštěv, 30 GB úložiště a pět webů. Nejvyšší plán, cena za 85 USD měsíčně, má 240 GB úložného prostoru, neomezenou šířku pásma a 30 webů. Ostatní dva, profesionální za 37,50 USD, a obchod s 60 USD se mezi nimi propadají. Všichni mají zdarma CDN a SiteLock (spodní dvě úrovně mají SiteLock Pro, podnikání má SiteLock)
Premium a nejvyšší úroveň poskytuje SiteLock Enterprise).

DreamHost. DreamHost usnadňuje práci s jedním sdíleným plánem, cena za 7,95 $ za období tří let. Plán přichází s neomezeným vším – neomezené úložiště, neomezená šířka pásma, neomezené e-mailové účty a neomezené domény. Součástí plánu je bezplatná registrace domény na jeden rok a bezplatný SSL. Vyhrazená adresa IP je k dispozici za měsíční poplatek 5,95 $.DreamHost také nabízí možnost cloudu, která je pro redundanci zrcadlena na třech místech. Šest vysoce škálovatelných úrovní se pohybuje od 4,50 dolaru měsíčně do 96 dolaru měsíčně.

DreamHost nabízí jeden plán spravovaného hostování WordPress s 30 GB úložiště SSD a neomezeným počtem návštěvníků měsíčně. WordPress se při instalaci automaticky instaluje. Plán je dodáván s vyhrazenou IP a je hostován na VPS s SSD. Plán je omezen na jedno místo a jedno
MySQL databáze, a je cena u $ 19,95 s ročním plánem.

VPS a vyhrazené plány: BlueHost a DreamHost mají čtyři plány VPS. BlueHost je 14,99 $ za měsíc standardní úroveň VPS by byla vhodná pro jednotlivce nebo malé firmy, kteří potřebovali o něco více výkonu, než by umožnil sdílený plán, ale je příliš omezený na mnohem víc než to. Ostatní tři plány mají lepší vlastnosti a ceny jsou 29,99 $, 44,99 $ a 55,99 $ měsíčně. Plány BlueHost VPS mají omezení šířky pásma 1 TB až 4 TB.

Plány VPS DreamHostu obsahují SSD, začínají na 15 USD měsíčně a maximálně na 120 USD měsíčně.
Díky neomezené šířce pásma a neomezenému počtu domén jsou plány DreamHost VPS vhodné
malé a střední podniky, které přerostly sdílený hosting.

BlueHost má tři vyhrazené úrovně, které umožňují 3, 4 a 5 IP, ceny za 74,99 $, 99,99 $ a
124,99 $ za měsíc, resp. DreamHost má některé možnosti od 149 $ za
měsíc, s cenou v závislosti na vybrané konfiguraci. DreamHost umožňuje neomezené
počet IP, stejně jako neomezená šířka pásma, na jejích vyhrazených úrovních.

Záruka vrácení peněz: BlueHost má průmyslovou standardní 30denní záruku. DreamHost má špičkovou 97denní záruku vrácení peněz. Pokud máte bezplatnou registraci domény na BlueHost nebo DreamHost, srazí vám registrační poplatek z jakékoli refundace a ponecháte si doménové jméno.

Názor na ceny hostingových plánů

DreamHost má jen jeden sdílený plán, který je srovnatelný s nejvyšší úrovní BlueHost ve sdíleném hostování za poloviční cenu. Kromě toho má DreamHost nejlepší záruku vrácení peněz v tomto odvětví.

Jak snadné použití BlueHost vs DreamHost

Snadnost použití

Jak snadné použití rozhraní

Kontrolní panel. BlueHost používá cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže běžní uživatelé cPanel budou muset provést nějaké úpravy. Proprietární ovládací panel DreamHost má potřebné funkce, ale není založen na průmyslovém standardu cPanel, může způsobit některé uživatelské problémy.

Instalační služba jedním kliknutím. BlueHost používá instalátor MOJO Marketplace jedním kliknutím pro snadnou instalaci téměř stovky aplikací. DreamHost obsahuje instalační sekci na jedno kliknutí, i když není tolik možností, jaké má tržiště MOJO.

Navigace na webu. Webové stránky BlueHost i DreamHost poskytují informace, které potřebujete k výběru plánu. Oba mají užitečné srovnávací tabulky pro porovnávání úrovní ve svých plánech. Jsou však čisté a uživatelsky přívětivé. DreamHost však ztěžuje nalezení některých informací bez použití Googlu nebo čtení pomocí wiki..

Stanovisko k snadnému použití

Instalační program BlueHost má více aplikací. Ani běžný cPanel nepoužívá, ale BlueHost’s je v zásadě cPanel s vlastním rozhraním. Web BlueHost je o něco více
uživatelsky přívětivý.

Podpora BlueHost vs DreamHost

Technická a zákaznická podpora

Uživatelská podpora porovnána

Na základě hodnocení zákazníků je to jedna z oblastí, kde BlueHost chybí. DreamHost získává od zákazníků vysoké známky za servis a podporu a jeho podpůrný personál je považován za přátelský
a znalý.

BlueHost má telefon, e-mail a živý chat 24/7. BlueHost a DreamHost mají blog a
fórum.

DreamHost má kontaktní stránku, na kterou máte dotazy e-mailem. Existuje více možností podpory
od DreamHost, jakmile od nich zakoupíte, ale telefon není jedním z nich. DreamHost má jedinečnou wiki, která je podle potřeby aktualizována a má spoustu informací, podobně jako znalostní báze.

Stanovisko k podpoře uživatelů

Žádný hostitel zde není dokonalý. BlueHost poskytuje více metod kontaktu předem, ale jeho zákaznická podpora není zákazníky vysoce hodnocena. DreamHost má omezené možnosti kontaktování, ale zákazníci vysoce hodnotí zákaznický servis, který dostávají.

Uživatelské recenze BlueHost vs DreamHost

uživatelské recenze

Uživatelské recenze ve srovnání

Poznámka: Nikdy byste neměli používat recenzi jako rozhodující faktor při výběru webhostingu. Recenze obvykle zveřejňují ti, kteří jsou vášniví, takže většina zákazníků, kteří recenze zveřejňují, je buď silně negativní nebo silně pozitivní. Pokud se však něco hlásí nepřetržitě, může být na zvážení.

Negativní recenze pro BlueHost a DreamHost

BlueHost. Negativní recenze BlueHost se převážně týkají podpory. Dlouhé čekací doby, hrubost a opakované vstupenky na stejné číslo nejsou neobvyklé.

DreamHost. Není divu, že nejčastější stížností je nedostatek telefonické podpory. Někteří také hlásí flekavou podporu chatu. Zákazníci také poznamenali, že u společnosti, která má tak silnou záruku dostupnosti, existuje překvapivý počet stížností na prostoje.

Pozitivní recenze pro BlueHost a DreamHost

BlueHost. Nejpozitivnější recenze od zákazníků BlueHost oceňují ceny a funkce uvedené v plánech.

DreamHost. Zákaznická podpora od DreamHostu získává většinu pozitivních komentářů.DreamHost také dostává pochvalu za téměř neomezený sdílený plán všeho za nízkou cenu.

Názor na uživatelské recenze

Celkově DreamHost dostává od svých zákazníků pozitivnější hodnocení než BlueHost. BlueHost však získává dobré recenze pro většinu všeho kromě zákaznické podpory.

Závěr o srovnání BlueHost a DreamHost

Který hosting je pro vás nejlepší?

Výběr nejlepší platformy

BlueHost a DreamHost mají funkce, které přitahují ty, kteří hledají webhostingovou společnost.

Důvody, proč si vybrat DreamHost přes BlueHost:

  • Jeden sdílený plán s „neomezeným“ vším
  • Delší záruka vrácení peněz
  • 100% záruka dostupnosti
  • Není společnost EIG

Důvody, proč si vybrat BlueHost přes DreamHost:

  • Další možnosti sdíleného hostování
  • Zdarma SiteLock
  • Používá cPanel – i když s upraveným rozhraním
  • Další aplikace jsou k dispozici pro instalaci jedním kliknutím

Přestože plány WordPress, které spravuje BlueHost, jsou dražší než plány jiných
hostitelé, funkce v nich dělají je velmi populární. Svědčí o tom skutečnost, že na Bluehostu je hostováno více než 1 milion webů WordPress.

Pokud jste střední nebo větší, možná byste se měli zdát přiměřeným způsobem podívat na Bluehost nebo DreamHost
za cenu VPS nebo dedikovaných serverových plánů, i když DreamHost’s zvládne větší firmy
jeho neomezená šířka pásma.

Díky sdílenému hostování jednoho plánu je DreamHost atraktivní pro ty, kteří chtějí neomezený počet
všechno místo, aniž by se museli rozhodovat mezi úrovněmi. Nemusí však být vhodný pro
začátečník, protože neexistuje žádný tvůrce webových stránek ani telefonická podpora.

Obě tyto hostingové společnosti nabízejí dobré ceny za množství funkcí, které poskytují.

To jsou jen dvě z mnoha společností, které nabízejí webhosting. Pokud vám nevadí utrácet pár
dolarů více za rychlé načítání a dobu odezvy a prémiové funkce, SiteGround by stálo za prohlídku.

Pro hostitele, který je vynikající volbou pro spravované WordPress, a který má peníze zpět
zaručeně na druhém místě pouze za DreamHost, možná budete chtít zvážit InMotion Hosting.

Máte nějaké dotazy ohledně BlueHost nebo DreamHost? Jaké byly vaše zkušenosti s webhostingem obecně? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me