Bluehost vs Arvixe: Ktorú z nich by ste mali použiť?

Snažiť sa vybrať tú správnu webhostingovú spoločnosť je dôležité rozhodnutie – môže to však byť mätúce so všetkými možnosťami a plánmi. S týmto porovnávaním medzi spoločnosťami Bluehost a Arvixe zúžte svoje výbery.


Bluehost aj Arvixe sú dlhoročnými webhostingovými spoločnosťami. BlueHost podniká od roku 1996. Arvixe bola založená v roku 2003. BlueHost je dobre zavedený a na svojich serveroch hostuje viac ako 2 milióny stránok. Arvixe nie je tak známa, ale je to rýchlo sa rozvíjajúca webhostingová spoločnosť.

Bluehost aj Arvixe poskytujú zdieľaný hosting, hosting WordPress a plány VPS a dedikovaných serverov. Možnosti VPS a dedikovaného servera BlueHost sú pomerne nedávnymi prírastkami. BlueHost je založený na Linuxe, zatiaľ čo Arvixe poskytuje možnosti Linux a Windows vo všetkých svojich plánoch.

Porovnanie Arvixe a Bluehost

Spoločnosť BlueHost bola vymenovaná za „najlepší dostupný hosting“ a „hostiteľ s najlepšou hodnotou“. Arvixe bol výber editora PCMag v roku 2015 a spoločnosť Inc.com ho označila za jednu z najrýchlejšie rastúcich spoločností v USA..

V roku 2010 BlueHost kúpila spoločnosť Endurance International Group (EIG) a spoločnosť EIG kúpila spoločnosť Arvixe v roku 2014. EIG vlastní početné hostingové spoločnosti, ale umožňuje im pôsobiť pod vlastným pôvodným menom.

Spoločnosti EIG nie sú klony. Medzi nimi je však veľa podobností. Ak ste mali problémy s jednou spoločnosťou EIG, môžete nájsť rovnaké problémy s inou spoločnosťou.

Porovnať výkon Bluehost a Arvixe

Bluehost vs. Arvixe: dostupnosť a spoľahlivosť

uptime. Napriek tomu, že štatistiky spoločnosti BlueHost o dostupnosti sú pravidelne 99,9% alebo lepšie, nemajú záruku dostupnosti. Arvixe má 99,9% záruku a poskytuje mesačnú refundáciu, ak mesačný priemer klesne pod toto percento.

výkon. BlueHost stavia svoje vlastné servery a používa 16-jadrové AMD Opterons. Servery Arvixe používajú najnovšie Xeons a údaje o zákazníkoch sa ukladajú na 15 000 útokov na desať jednotiek. Databázy a e-mailové servery spoločnosti Arvixe sú na úložisku SSD.

Testovanie lokality hostenej na Bluehost prinieslo čas načítania 2,37 s, rýchlejší ako 65% stránok testovaných na Pingdom. Porovnateľné miesto spoločnosti Arvixe dosiahlo rýchlosť načítania 1,05 s, rýchlejšie ako 89% testovaných miest.

Spoľahlivosť. Dátové centrum BlueHost sa nachádza v Utahu. Dátové centrum je napájané a chladené redundantnými zdrojmi a pre núdzové situácie sú k dispozícii záložné zdroje nafty. BlueHost neodoberá žiadne zálohované alebo nadbytočné zálohy dát, s výnimkou cloudových plánov a zálohy sa uchovávajú maximálne 30 dní.

Arvixe má dátové centrá v Severnej Amerike (Dallas, Texas), Európe (Amsterdam) a (Hong Kong). Všetky dátové centrá sú úplne redundantné a majú viac možností napájania a chladenia. Dátové centrá sú monitorované na mieste kvôli bezpečnosti a spoľahlivosti.

mienky

Pre Bluehost aj Arvixe je spoľahlivosť vynikajúca a doba prevádzkyschopnosti je dobrá. Problémom však môže byť nedostatok záruky dostupnosti pre BlueHost. Testy ukazujú, že stránky Arvixe sú podstatne rýchlejšie, pokiaľ ide o reakciu a časy načítania.

Porovnajte vlastnosti Bluehost a Arvixe

Porovnať kľúčové funkcie

Poznámka: „Neobmedzený“ a „nemeraný“ sú populárne výrazy, ktoré spoločnosti webhostingu používajú pri popisovaní funkcií. Neznamená to však „použite všetko, čo chcete“. Podmienky sa týkajú toho, čo hostingové spoločnosti „považujú za primerané použitie“.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén. BlueHost tiež poskytuje bezplatný rok registrácie domén pre nové účty. Arvixe ponúka bezplatnú doménu, pokiaľ máte plán, a ponúka bezplatný prevod, ak už máte doménu.

Tvorca webových stránok. BlueHost poskytuje pretiahnuteľný program Weebly Basic, ktorý je obmedzený na 5 webových stránok. Basic je zadarmo. Pre viac funkcií a stránok je k dispozícii aktualizácia na Weebly Premium za príplatok. Plány Arvixe sa dodávajú s programom RvSiteBuilder, ktorý je bohatý na funkcie, s editorom WSYWIG a viac ako 600 webových šablón..

databázy. Bluehost a Arvixe ponúkajú neobmedzené databázy MySQL. Arvixe tiež podporuje PostgreSQL databázy.
E-mailové účty. Bluehost a Arvixe poskytujú neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov.

Hosting WordPress. Bluehost a Arvixe ponúkajú spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress sú hostené na optimalizovaných serveroch s vyrovnávacou pamäťou a zvýšenou bezpečnosťou na zvýšenie výkonu a stability.

Veľkou výhodou spravovaného hostenia WordPress je to, že zálohovanie vašich stránok a aktualizácia WordPress a jeho doplnkov sa vykonávajú za vás, čo vám umožňuje zamerať sa na obsah vašich stránok..

Spravované plány WordPress zvyčajne stoja viac ako štandardný zdieľaný plán. Zdieľaný hosting a spravované plány WordPress od spoločnosti Arvixe sú však rovnaké.

Riešenie elektronického obchodu. Bluehost poskytuje bezplatné nákupné vozíky prostredníctvom svojho ovládacieho panela, napríklad Magento, PrestaShop, ZenCart a ďalších. Arvixe tiež podporuje niektoré bezplatné a komerčné možnosti elektronického obchodu, mnohé s podporou 24/7 a automatickou inštaláciou.

zálohy. BlueHost vytvára denné, týždenné a mesačné zálohy. Ponúkajú tiež program SiteBackup Pro, ktorý vykonáva zálohovanie a obnovenie na úrovni súborov, za príplatok. SiteBackup Pro je zadarmo so zdieľanou úrovňou Business Pro.

Arvixe denne zálohuje snímky svojich serverov. Bez ohľadu na politiky zálohovania sa odporúča, aby sa manuálne zálohy vykonávali a ukladali mimo podniku, aby sa zvýšila bezpečnosť a spoľahlivosť.

Zabezpečenie hostingu. V rámci boja proti škodlivému softvéru BlueHost poskytuje základnú službu SiteLock bezplatne na svojich nižších úrovniach a službu SiteLock Pro zdarma pri svojich plánoch vyššej úrovne. BlueHost má zavedené interné procesy na ochranu pred útokmi DDoS.

Arvixe skenuje a aktívne koná proti DDoS hrozbám a poskytuje ochranu pred útokmi hrubou silou. Plány Arvixe prichádzajú s filtrovaním spamu SpamAssassin a Spamhaus pre e-mail.

Všetky plány spoločnosti Bluehost majú bezplatný zdieľaný certifikát SSL. Najobľúbenejší zdieľaný plán spoločnosti BlueHost, Business Pro, prichádza s certifikátom Private SSL zdarma.

Spoločnosť Arvixe predtým poskytovala bezplatné zdieľané SSL pre svoje zdieľané hostingové plány pre Linux, zdá sa však, že bezplatné SSL už nie sú k dispozícii pre plány Linux alebo Windows, s výnimkou obchodných plánov, ktoré majú bezplatné SSL, pokiaľ máte plán so spoločnosťou Arvixe..

Ovládací panel. Arvixe používa priemyselný štandard cPanel. BlueHost tiež používa cPanel, ale výrazne zmenil rozhranie.

Partnerské a predajné programy. Arvixe má predajný program. BlueHost má tiež program pre distribútorov, ale pre túto službu je partnerom ResellerClub tretej strany. Pridružený program BlueHost platí 65 USD za odporúčanie. Pridružený program spoločnosti Arvixe platí od 70 do 135 USD za odporúčanie, v závislosti od počtu sprostredkovaní, ktoré zarobíte mesačne.

extras. BlueHost má reklamné kredity vo výške 150 USD; Arvixe má reklamné kredity vo výške 200 dolárov. Obidva migrujú zavedenú webovú stránku, ak ju máte niekde inde. BlueHost účtuje poplatok za migračnú službu, zatiaľ čo Arvixe poskytuje jednu migráciu bezplatne.

mienky

Obe hostingové spoločnosti poskytujú prémiové funkcie s mnohými „neobmedzenými“ možnosťami za výhodné ceny za hosting. Arvixe má výhodu s robustnejším tvorcom webových stránok, štandardným cPanel a podporou PostgreSQL a Windows.

Porovnajte plány webhostingu a ceny služieb Bluehost a Arvixe

Hostingové plány & stanovenie ceny

Poznámka: Vzhľadom na veľkú konkurenciu je propagačná cena bežnou praxou v prípade spoločností poskytujúcich webhosting. Promo ceny sa zvyčajne obmedzujú na prvé obdobie služby, takže dlhodobé prihlásenie prinesie vyššie úspory. Dokonca aj bez propagačných akcií sa prihlásenie na dlhšiu dobu služby zvyčajne rovná prerušeniu tvorby cien. Nižšie uvedené ceny sú uvedené na hostiteľských webových stránkach v čase tohto porovnania.

Bluehost

Zdieľaný hosting. BlueHost ponúka tri úrovne zdieľaných hostingových plánov. Basic umožňuje jednu stránku s úložiskom 50 GB a neobmedzenou šírkou pásma a e-mailovými účtami za promo cenu 3,95 dolárov.

Plus, 6,95 dolárov mesačne, umožňuje až 10 webov a ukladací priestor sa zvyšuje na 150 GB. CDN je tiež súčasťou plánu Plus.

Business Pro, za 14,95 dolárov mesačne, ponúka neobmedzené weby, ako aj neobmedzenú šírku pásma, úložisko a e-mailové účty..

V tomto pláne najvyššej úrovne je zahrnuté CDN, súkromný SSL, vyhradená adresa IP a zálohovanie stránok. Plány BlueHost tiež prichádzajú s bezplatnou registráciou domény na jeden rok.

BlueHost’s ponúka tri rozšíriteľné cloudové plány za príplatok, ktorý odráža vaše údaje na troch miestach kvôli spoľahlivosti a rýchlejšiemu načítaniu.

Spravovaný hosting WordPress. BlueHost má štyri spravované plány WordPress založené na technológii VPS, takže na serveri je menej webových stránok.

Najmenší plán, bloger, s cenou 12,95 dolárov mesačne, je obmedzený na 100 miliónov návštev, 30 GB úložného priestoru a päť stránok.
Najvyšší plán, cena za 85 dolárov mesačne, má 240 GB úložného priestoru, neobmedzenú šírku pásma a 30 stránok. Ďalšie dve, s profesionálnou cenou 37,50 dolárov, a podnik s 60 USD spadajú medzi.

Všetky plány majú zadarmo CDN a SiteLock (dolné dve úrovne majú SiteLock Pro, podnikanie má SiteLock Premium a najvyššia úroveň poskytuje SiteLock Enterprise).

Arvixe

Zdieľaný hosting. Arvixe ponúka štyri spoločné plány – dva v PersonalClass a dva v BusinessClass. Pre rýchlejšie načítanie a čas odozvy pre svoju klientelu máte pri výbere možnosť zvoliť si dátové centrá v USA, Európe alebo Ázii..

Osobné aj obchodné ponúkajú neobmedzené miesto, šírku pásma, e-maily a databázy. PersonalClass je 4 doláre mesačne; BusinessClass je 22 dolárov mesačne; PersonalClassPro je 7 dolárov mesačne; a BusinessClassPro je 35 dolárov mesačne.

Úrovne povoľujú neobmedzený počet miest, zatiaľ čo nižšie úrovne povoľujú iba šesť.

Rozdiel medzi PersonalClass a BusinessClass je v tom, že BusinessClass má na serveri menej používateľov – v podstate zdieľaný hosting s funkciami VPS.

Možnosť ASP (Windows) spúšťa o niekoľko dolárov viac za každý plán a úroveň. Zdieľané plány spoločnosti Arvixe poskytujú neobmedzené databázy MySQL a PostgreSQL. Plány BusinessClass majú tiež bezplatný SSL certifikát, pokiaľ je web hostený s Arvixe.

Spravovaný hosting WordPress. Arvixe ponúka spravované plány WordPress, ktoré začínajú na 4 dolároch za mesiac, rovnako ako spoločné plány hostenia. Neobmedzená šírka pásma, neobmedzené úložisko a neobmedzený počet webov prichádza so všetkými plánmi.

Webové stránky WordPress sa dajú ľahko škálovať zo zdieľaného na VPS a vyhradený hosting, hoci ceny Arvixe sa zvyšujú pre VPS alebo dedikované servery..

VPS a špecializované plány: BlueHost má štyri plány VPS. BlueHost je 14,99 dolárov za mesiac štandardná úroveň VPS by bola vhodná pre jednotlivca alebo malé firmy, ktoré potrebovali o niečo viac výkonu, ako by umožnil zdieľaný plán..

Arvixe ponúka dva v systémoch Linux a Windows. Arvixe plány sú 40 dolárov a 70 dolárov za mesiac pre Linux možnosť. Dve úrovne Windows VPS sú 60 dolárov a 100 dolárov mesačne.

Najlepší plán VPS spoločnosti BlueHost je iba 59,99 dolárov mesačne, ale je obmedzený na 4 TB šírky pásma, zatiaľ čo všetky štyri plány spoločnosti Arvixe majú neobmedzenú šírku pásma a prichádzajú s certifikátom SSL zadarmo, pokiaľ máte plán.

BlueHost má tri špecializované úrovne, ktoré umožňujú 3, 4 a 5 IP. Ceny sú 74,99 dolárov, 99,99 dolárov a 124,99 dolárov mesačne. V závislosti od konfigurácie sa ceny serverových úrovní vyhradených pre jeden procesor od spoločnosti Arvixe pohybujú od 128,70 dolárov mesačne do 227,50 dolárov mesačne.

Pre tých, ktorí potrebujú vyšší výkon, má Arvixe dve úrovne s viacerými procesormi, ktoré sú za 357,30 dolárov mesačne. Arvixe tiež ponúka možnosti cloudu, začínajúc na 108 dolárov mesačne. Hoci sú plány Arvixe drahšie ako BlueHost, sú plne spravované.

Záruka vrátenia peňazí: BlueHost má priemyselnú štandardnú 30-dňovú záruku. Arvixe má dlhšiu 60-dňovú záruku. Ak máte bezplatnú registráciu domény na BlueHost alebo Arvixe, zadržia vám poplatok za registráciu domény z akejkoľvek refundácie a ponecháte si doménové meno.

mienky

Ceny Arvixe sú vyššie ako ceny Bluehost, ale nižšie úrovne majú viac funkcií ako nižšie úrovne na Bluehost. Arvixe má dlhšiu záruku vrátenia peňazí a ponúka plány Windows pre tých, ktorí to potrebujú.

Porovnajte, ako ľahko sa používajú Bluehost a Arvixe

Jednoduchosť použitia

Ovládací panel. BlueHost používa cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže bežní používatelia cPanel budú musieť vykonať určité úpravy. Arvixe používa bežný užívateľsky prívetivý cPanel založený na ikonách.

Inštalátor jedným kliknutím. BlueHost používa inštalačný program MOJO Marketplace na jedno kliknutie na ľahkú inštaláciu takmer stovky aplikácií. Arvixe používa Softaculous ako inštalátora na jedno kliknutie pre stovky aplikácií.

Navigácia na webe. Webové stránky BlueHost aj Arvixe poskytujú údaje, ktoré potrebujete na výber plánu, spolu s užitočnými porovnávacími tabuľkami na porovnávanie úrovní v ich plánoch. Obaja sú čisté, prehľadné a užívateľsky prívetivé.

mienky

Bluehost aj Arvixe majú inštalatérov na jedno kliknutie, používajú cPanel (aj keď sú modifikovaní v prípade BlueHost) a majú užívateľsky prívetivé webové stránky. Obaja sú užívateľsky prívetivé a rovnako ľahko sa používajú.

Porovnajte podporu Bluehost a Arvixe

Technická podpora a podpora zákazníkov

Na základe recenzií zákazníkov je to jedna z oblastí, kde BlueHost chýba. Arvixe mal hviezdnu reputáciu v oblasti podpory zákazníkov. Odkúpením EIG sa však podľa zákazníckych recenzií vyskytol zákaznícky servis. Stále je nadpriemerná.

Bluehost aj Arvixe majú e-mail a živý chat 24/7. Telefonická podpora spoločnosti BluHost je tiež 24/7, zatiaľ čo telefónna služba spoločnosti Arvixe je obmedzená na úradné hodiny, od pondelka do piatka. Obaja majú rozsiahlu vedomostnú základňu s tutoriálmi a videami. BlueHost má blog a fórum; Arvixe má aktívny blog.

mienky

Bluehost aj Arvixe poskytujú viac spôsobov kontaktu. Aj keď reputácia Arvixe v poslednej dobe utrpela, stále dostáva viac pozitívnych recenzií pre zákaznícky servis a podporu ako BlueHost.

Porovnajte užívateľské recenzie na Bluehost a Arvixe

Recenzie používateľov

Poznámka: Recenzie zvyčajne uverejňujú tí, ktorí sú vášniví, takže väčšina zákazníkov, ktorí recenzie uverejňujú, je buď silne negatívna alebo silne pozitívna. Z tohto dôvodu by ste nikdy nemali používať recenzie zákazníkov ako svoj hlavný dôvod pre výber hostiteľa. Ak však existuje veľa sťažností od mnohých používateľov, môže byť potrebné zvážiť niečo.

Negatívne recenzie pre Bluehost and Arvixe

Bluehost. Negatívne recenzie pre BlueHost sa takmer všetky týkajú podpory. Časté sťažnosti sú dlhé čakacie doby, ktoré si vyžadujú vytvorenie opakovaných lístkov na ten istý problém, a dokonca aj hrubosť.

Arvixe. Donedávna bolo málo negatívnych recenzií Arvixe. V poslednej dobe sa niektoré recenzie obávajú zlých služieb zákazníkom a dlhých čakacích dôb.

Pozitívne recenzie na Bluehost a Arvixe

Bluehost. Najpriaznivejšie recenzie od zákazníkov spoločnosti Bluehost sa týkajú šťastia s poskytovanými cenami a plánovanými funkciami.

Arvixe. Arvixe získava od svojich zákazníkov vysoké známky za to, že za tak nízku cenu sprístupnili toľko funkcií. Používatelia Windows majú radi, že pre nich môžu nájsť hosting za dostupnú cenu.

mienky

Celkovo možno povedať, že aj pri nedávnych negatívnych recenziách zákazníckej podpory získava Arvixe vysoké hodnotenie od svojich zákazníkov. BlueHost je tiež veľmi obľúbený, s výnimkou veľkého počtu sťažností na podporu zákazníkov.

Záver o porovnaní spoločností BlueHost a Arvixe

Bluehost vs Arvixe: Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Bluehost a Arvixe majú výhody, vďaka ktorým sú príťažlivé.

Dôvody, prečo si vybrať Arvixe pred Bluehost:

 • Bezplatná registrácia domény, pokiaľ je hosťovaný plán
 • Predinštalované WordPress
 • Možnosti servera Windows pre všetky plány
 • Dlhšia záruka vrátenia peňazí

Dôvody, prečo si vybrať BlueHost over Arvixe:

 • Nižšie ceny za prvé funkčné obdobie pre niekoľko úrovní zdieľaného hostingu
 • Zdarma SiteLock
 • Nižšia cena za VPN a vyhradený server

Aj keď sú plány WordPress, ktoré spravuje BlueHost, drahšie ako niektoré iné, vďaka vlastnostiam sú veľmi populárne, ako je vidieť v skutočnosti, že na BlueHost je hostených viac ako 1 milión stránok WordPress..

Avšak, Arvixe, s rozpočtom, stojí za to vyskúšať, či ste používateľom WordPress. Ak máte strednú veľkosť alebo väčšiu veľkosť, môžete si pozrieť plány VPS spoločnosti BlueHost alebo plány dedikovaných serverov.

Obe spoločnosti utrpeli pri preskúmaniach zákazníkov týkajúcich sa podpory zákazníkov, čo by mohlo byť problémom. Obe tieto hostingové spoločnosti však ponúkajú plnohodnotné plány za vynikajúce ceny.

Jedná sa o mnoho ďalších webhostingových spoločností, ktoré by ste mohli zvážiť. Pre tých, ktorým nevadí stráviť trochu viac času na rýchle načítanie a reakciu a prémiové funkcie, sa vyplatenie stránky SiteGround oplatí..

Pre hostingovú spoločnosť, ktorá je vynikajúcou voľbou pre spravované WordPress a ktorá má jednu z najlepších záruk vrátenia peňazí v tomto odvetví, môžete zvážiť InMotion Hosting..

Máte nejaké otázky týkajúce sa BlueHost alebo Arvixe? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map