BlueHost vs Arvixe: Který byste měli použít?

Snažit se vybrat tu správnou webhostingovou společnost je důležité rozhodnutí – ale může to být matoucí se všemi možnostmi a plány. Srovnejte si výběr s tímto přímým porovnáním Bluehost a Arvixe.


Bluehost i Arvixe jsou dlouhodobými webhostingovými společnostmi. BlueHost působí v podnikání od roku 1996. Arvixe byla založena v roce 2003. BlueHost je dobře zavedený a na svých serverech hostuje více než 2 miliony webů. Arvixe není tak známá, ale je to rychle se rozvíjející webhostingová společnost.

Bluehost a Arvixe poskytují sdílený hosting, hosting WordPress a VPS a dedikované serverové plány. Možnosti VPS a dedikovaného serveru BlueHost jsou docela nedávné doplňky. BlueHost je založen na Linuxu, zatímco Arvixe poskytuje možnosti Linux a Windows ve všech svých plánech.

Srovnání Arvixe a Bluehost

BlueHost byl jmenován „Nejlepší dostupný hosting“ a „Host s nejlepší hodnotou“. Arvixe byl PCMag Editor’s Choice v roce 2015 a společnost Inc.com byla jmenována jednou z nejrychleji rostoucích společností v USA..

V roce 2010 BlueHost koupila společnost Endurance International Group (EIG) a EIG koupila společnost Arvixe v roce 2014. EIG vlastní řadu hostingových společností, ale umožňuje jim provozovat své vlastní původní názvy.

Společnosti EIG nejsou klony. Mezi nimi však existuje mnoho podobností. Pokud jste měli problémy s jednou společností EIG, můžete najít stejné problémy s jinou společností EIG.

Porovnejte výkon Bluehost a Arvixe

Bluehost vs. Arvixe: Uptime a spolehlivost

Uptime. Ačkoli statistiky provozuschopnosti BlueHostu ukazují, že to je pravidelně 99,9% nebo lepší, nemají záruku dostupnosti. Arvixe má 99,9% záruku a poskytuje měsíční vrácení peněz, pokud měsíční průměr klesne pod toto procento.

Výkon. BlueHost staví své vlastní servery a používá 16jádrové AMD Opterons. Servery Arvixe používají nejnovější Xeony a zákaznická data jsou uložena na 15 000 nájezdových desek. Databáze a e-mailové servery Arvixe jsou na úložišti SSD.

Testování webu hostovaného na Bluehostu přineslo dobu načítání 2,37 s, rychlejší než 65% stránek testovaných na Pingdomu. Srovnatelné místo Arvixe způsobilo dobu načítání 1,05 s, rychlejší než 89% testovaných stránek.

Spolehlivost. Datové centrum BlueHost se nachází v Utahu. Datové centrum je napájeno a chlazeno redundantními zdroji a pro případ nouze jsou k dispozici zálohy nafty. BlueHost neeviduje žádné zrcadlené ani nadbytečné zálohy dat, s výjimkou cloudových plánů, a zálohy jsou uchovávány maximálně 30 dní.

Arvixe má datová centra v Severní Americe (Dallas, Texas), Evropě (Amsterdam) a (Hong Kong). Všechna datová centra jsou plně redundantní a mají více možností napájení a chlazení. Datová centra jsou monitorována na místě z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti.

Názor

Pro Bluehost i Arvixe je spolehlivost vynikající a dostupnost je dobrá. Problémem však může být nedostatek záruky dostupnosti pro BlueHost. Testy ukazují, že weby Arvixe jsou výrazně rychlejší v odezvě a době načítání.

Porovnejte funkce Bluehost a Arvixe

Porovnejte klíčové funkce

Poznámka: „Neomezené“ a „neměřené“ jsou populární výrazy používané webhostingovými společnostmi při popisu funkcí. Neznamená to však „použijte vše, co chcete“. Podmínky se vztahují na to, co hostingové společnosti „považují za přiměřené použití“.

Registrace domény. Oba hostitelé jsou registrátory domén. BlueHost také poskytuje bezplatný rok registrace domény pro nové účty. Arvixe nabízí bezplatnou doménu, dokud máte plán, a nabízí bezplatný převod, pokud již máte doménu.

Tvůrce webových stránek. BlueHost poskytuje přetahovací program Weebly Basic, který je omezen na 5 webových stránek. Basic je zdarma. Pro více funkcí a stránek je k dispozici upgrade na Weebly Premium za příplatek. Plány Arvixe přicházejí s RvSiteBuilderem, funkčně bohatým tvůrcem s editorem WSYWIG a více než 600 webových šablon.

Databáze. Bluehost a Arvixe nabízejí neomezené databáze MySQL. Arvixe také podporuje PostgreSQL databáze.
E-mailové účty. Bluehost a Arvixe poskytují neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů.

Hosting WordPress. Bluehost a Arvixe nabízejí řízené plány WordPress. Spravované plány WordPress jsou hostovány na optimalizovaných serverech s mezipamětí a zvýšeným zabezpečením, které zvyšuje výkon a stabilitu.

Velkou výhodou spravovaného hostování WordPress je to, že zálohování vašeho webu a aktualizace WordPress a jeho plug-inů jsou pro vás hotové, což vám umožní soustředit se na obsah vašeho webu.

Spravované plány WordPress obvykle stojí více než standardní sdílený plán. Sdílené hostování a spravované plány WordPress společnosti Arvixe jsou však ceny stejné.

eCommerce řešení. Bluehost poskytuje zdarma nákupní vozíky prostřednictvím ovládacího panelu, například Magento, PrestaShop, ZenCart a dalších. Arvixe také podporuje některé bezplatné a komerční možnosti elektronického obchodování, mnohé s podporou 24/7 a automatickou instalací.

Zálohy. BlueHost vytváří denní, týdenní a měsíční zálohy. Nabízejí také SiteBackup Pro, který provádí zálohování a obnovení na úrovni souborů, za příplatek. SiteBackup Pro je zdarma se sdílenou úrovní Business Pro.

Arvixe denně zálohuje snímky svých serverů. Bez ohledu na zásady zálohování se doporučuje, aby byly manuální zálohy vytvářeny a ukládány mimo web, což zvyšuje bezpečnost a spolehlivost.

Zabezpečení hostingu. V rámci boje proti malwaru poskytuje BlueHost základní službu SiteLock zdarma ve svých nižších vrstvách a SiteLock Pro zdarma ve svých plánech vyšší úrovně. BlueHost má interní procesy na ochranu před útoky DDoS.

Arvixe skenuje a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a poskytuje ochranu před útoky brutální síly. Plány Arvixe přicházejí s filtrem SpamAssassin a Spamhaus pro e-mail.

Všechny plány Bluehost mají zdarma sdílený SSL certifikát. Nejlépe sdílený plán BlueHost Business Pro přichází s bezplatným soukromým SSL certifikátem.

Arvixe poskytoval zdarma sdílené SSL pro své sdílené hostingové plány pro Linux, ale zdá se, že bezplatné SSL již nejsou k dispozici pro plány Linux nebo Windows, s výjimkou obchodních plánů, které mají zdarma SSL, pokud máte plán s Arvixe.

Kontrolní panel. Arvixe používá průmyslový standard cPanel. BlueHost také používá cPanel, ale rozsáhle upravil rozhraní.

Partnerské a prodejní programy. Arvixe má prodejní program. BlueHost má také program pro distributory, ale pro tuto službu je partnerem ResellerClub třetí strany. Partnerský program BlueHost platí 65 USD za doporučení. Přidružený program Arvixe platí od 70 do 135 $ za doporučení, v závislosti na počtu doporučení, která za měsíc uděláte.

Extras. BlueHost má 150 kreditů na reklamu; Arvixe přichází s reklamními kredity 200 USD. Obě migrují zavedený web, pokud jej máte jinde. BlueHost účtuje poplatek za migrační službu, zatímco Arvixe poskytuje jednu migraci zdarma.

Názor

Obě hostingové společnosti poskytují prémiové funkce s mnoha „neomezenými“ možnostmi za levné ceny hostingu. Arvixe má výhodu s robustnějším webovým tvůrcem, standardním cPanelem a podporou PostgreSQL a Windows.

Porovnejte plány webhostingu a ceny Bluehost a Arvixe

Hostingové plány & Ceny

Poznámka: Vzhledem k velké konkurenci je propagační cena běžnou praxí u webhostingových společností. Promo ceny jsou obvykle omezeny na první funkční období, takže při dlouhodobějším přihlášení získáte vyšší úspory. Dokonce i bez promo se přihlašování na delší období obvykle rovná přerušení cen. Níže uvedené ceny jsou uvedeny na hostitelských webových stránkách v době tohoto srovnání.

BlueHost

Sdílený hosting. BlueHost nabízí tři úrovně sdílených hostingových plánů. Basic umožňuje jeden web s úložištěm 50 GB a neomezenou šířkou pásma a e-mailovými účty za promo cenu 3,95 $.

Plus, za 6,95 $ měsíčně, umožňuje až 10 webů a úložiště je zvýšeno na 150 GB. CDN je také součástí plánu Plus.

Business Pro, za 14,95 $ měsíčně, nabízí neomezené weby, stejně jako neomezenou šířku pásma, úložiště a e-mailové účty.

V tomto plánu nejvyšší úrovně je zahrnuto CDN, privátní SSL, vyhrazená IP a zálohování stránek Pro. Plány BlueHost také přicházejí s bezplatnou registrací domén na jeden rok.

BlueHost’s nabízí tři škálovatelné cloudové plány za příplatek, který zrcadlí vaše data na třech místech pro spolehlivost a rychlejší načítání.

Spravovaný hosting WordPress. BlueHost má čtyři spravované plány WordPress založené na technologii VPS, takže na server je méně webů.

Nejmenší plán, blogger, za 12,95 $ měsíčně, je omezen na 100 milionů návštěv, 30 GB úložiště a pět webů.
Nejvyšší plán, cena za 85 USD měsíčně, má 240 GB úložného prostoru, neomezenou šířku pásma a 30 webů. Ostatní dva, profesionální za 37,50 USD, a obchod s 60 USD se mezi nimi propadají.

Všechny plány mají zdarma CDN a SiteLock (spodní dvě úrovně mají SiteLock Pro, podnikání má SiteLock Premium a nejvyšší úroveň poskytuje SiteLock Enterprise).

Arvixe

Sdílený hosting. Arvixe nabízí čtyři sdílené plány – dva v PersonalClass a dva v BusinessClass. Pro rychlejší načtení a dobu odezvy pro vaši klientelu máte při výběru pokladny možnost zvolit datová centra v USA, Evropě nebo Asii..

Osobní i obchodní nabízejí neomezený prostor, šířku pásma, e-maily a databáze. PersonalClass je 4 $ měsíčně; BusinessClass je 22 $ měsíčně; PersonalClassPro je 7 $ měsíčně; a BusinessClassPro je 35 $ měsíčně.

Úrovně Pro umožňují neomezený počet webů, zatímco nižší úrovně umožňují pouze šest.

Rozdíl mezi PersonalClass a BusinessClass spočívá v tom, že BusinessClass má na serveru méně uživatelů – v podstatě sdílený hosting s funkcemi VPS.

Možnost ASP (Windows) spouští o několik dolarů více za každý plán a úroveň. Sdílené plány společnosti Arvixe poskytují neomezené databáze MySQL a PostgreSQL. Plány BusinessClass mají také bezplatný certifikát SSL, pokud je web hostován společností Arvixe.

Spravovaný hosting WordPress. Arvixe nabízí spravované plány WordPress, které začínají na 4 $ měsíčně, stejně jako sdílené hostingové plány. Se všemi plány přichází neomezená šířka pásma, neomezené úložiště a neomezený počet webů.

Weby WordPress lze snadno škálovat ze sdíleného na VPS a vyhrazený hosting, i když ceny Arvixe se zvyšují u VPS nebo dedikovaných serverů.

VPS a vyhrazené plány: BlueHost má čtyři plány VPS. BlueHost je 14,99 $ za měsíc standardní úroveň VPS by byla vhodná pro jednotlivce nebo malé firmy, které potřebovaly o něco více výkonu, než by umožnil sdílený plán.

Arvixe nabízí dva v Linuxu a Windows. Plány Arvixe jsou 40 a 70 $ měsíčně pro variantu Linux. Dvě úrovně Windows VPS jsou 60 USD a 100 USD měsíčně.

Nejlepší plán VPS společnosti BlueHost je pouze 59,99 $ měsíčně, ale je omezen na 4 TB šířky pásma, zatímco všechny čtyři plány společnosti Arvixe mají neomezenou šířku pásma a přicházejí s certifikátem SSL zdarma, pokud máte plán.

BlueHost má tři vyhrazené úrovně, které umožňují 3, 4 a 5 IP. Cena je 74,99 $, 99,99 $ a 124,99 $ měsíčně. V závislosti na konfiguraci jsou ceny šest serverových úrovní určených pro jeden procesor od společnosti Arvixe ceny od 128,70 $ za měsíc do 227,50 $ za měsíc.

Pro ty, kteří potřebují vyšší výkon, má Arvixe dvě úrovně s více procesory za cenu 357,30 $ měsíčně. Arvixe také nabízí cloudové možnosti, začínající na 108 USD měsíčně. Ačkoli jsou dražší než BlueHost, plány Arvixe jsou plně spravovány.

Záruka vrácení peněz: BlueHost má průmyslovou standardní 30denní záruku. Arvixe má delší 60denní záruku. Pokud máte bezplatnou registraci domény na BlueHost nebo Arvixe, ztratí vám poplatek za registraci domény z jakékoli náhrady a ponecháte si doménové jméno.

Názor

Ceny společnosti Arvixe jsou vyšší než ceny Bluehost, ale nižší úrovně mají více funkcí než nižší úrovně na Bluehost. Arvixe má delší záruku vrácení peněz a nabízí plány Windows pro ty, kteří to potřebují.

Porovnejte, jak snadné použití Bluehost a Arvixe

Snadnost použití

Kontrolní panel. BlueHost používá cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže běžní uživatelé cPanel budou muset provést nějaké úpravy. Arvixe používá běžný uživatelsky příjemný cPanel založený na ikonách.

Instalační služba jedním kliknutím. BlueHost používá instalátor MOJO Marketplace jedním kliknutím pro snadnou instalaci téměř stovky aplikací. Arvixe používá Softaculous jako instalátor na jedno kliknutí pro stovky aplikací.

Navigace na webu. Webové stránky BlueHost i Arvixe poskytují data, která potřebujete k výběru plánu, s užitečnými srovnávacími tabulkami pro porovnání úrovní v jejich plánech. Oba jsou čisté, přehledné a uživatelsky přívětivé.

Názor

Bluehost i Arvixe mají instalátory na jedno kliknutí, používají cPanel (i když je modifikován v případě BlueHost) a mají uživatelsky přívětivé weby. Oba jsou uživatelsky přívětivé a stejně snadno se používají.

Porovnejte podporu Bluehost a Arvixe

Technická a zákaznická podpora

Na základě hodnocení zákazníků je to jedna z oblastí, kde BlueHost chybí. Arvixe měl hvězdnou pověst pro zákaznickou podporu. Od výkupu EIG však podle zákaznických recenzí trpěl zákaznický servis. Stále míří nadprůměrně.

Bluehost a Arvixe mají e-mail a live chat 24/7. Telefonická podpora společnosti BluHost je také 24/7, zatímco telefonní služba Arvixe je omezena na úřední hodiny, od pondělí do pátku. Oba mají rozsáhlou znalostní základnu s výukami a videi. BlueHost má blog a fórum; Arvixe má aktivní blog.

Názor

Bluehost i Arvixe poskytují více metod kontaktu. Přestože reputace Arvixe v poslední době trpěla, stále získává více pozitivních recenzí pro zákaznický servis a podporu než BlueHost.

Porovnejte uživatelské recenze uživatelů Bluehost a Arvixe

uživatelské recenze

Poznámka: Recenze obvykle zveřejňují ti, kteří jsou vášniví, takže většina zákazníků, kteří recenze zveřejňují, je buď silně negativní nebo silně pozitivní. Z tohoto důvodu byste nikdy neměli používat recenze zákazníků jako svůj hlavní důvod pro výběr hostitele. Pokud však existuje mnoho stížností od mnoha uživatelů, může být třeba zvážit.

Negativní recenze pro Bluehost a Arvixe

BlueHost. Negativní recenze pro BlueHost se téměř týkají podpory. Dlouhé čekací doby, které musejí vytvářet opakované vstupenky na stejné číslo, a dokonce i hrubost, jsou častými stížnostmi.

Arvixe. Až do nedávné doby bylo jen málo negativních recenzí na Arvixe. V poslední době se některé recenze obávají špatného zákaznického servisu a dlouhých čekacích dob.

Pozitivní recenze pro Bluehost a Arvixe

BlueHost. Nejpříznivější recenze od zákazníků společnosti Bluehost se týkají štěstí s poskytovanými cenami a plánovanými funkcemi.

Arvixe. Arvixe získává od svých zákazníků vysoké známky za to, že za takovou cenovou cenu zpřístupnilo tolik funkcí. Uživatelé Windows jsou rádi, že pro ně najdou hosting za dostupnou cenu.

Názor

Celkově i přes nedávné negativní recenze zákaznické podpory získává Arvixe od svých zákazníků vysoké známky. BlueHost je také velmi oblíbený, s výjimkou velkého počtu stížností na zákaznickou podporu.

Závěr o srovnání BlueHost a Arvixe

Bluehost vs Arvixe: Který hosting je pro vás nejlepší?

Bluehost a Arvixe mají výhody, díky nimž jsou přitažlivé.

Důvody pro volbu Arvixe přes BlueHost:

 • Bezplatná registrace domény, pokud je hostován plán
 • Předinstalovaný WordPress
 • Možnosti serveru Windows pro všechny plány
 • Delší záruka vrácení peněz

Důvody pro volbu BlueHost over Arvixe:

 • Nižší ceny za první funkční období pro několik úrovní sdíleného hostingu
 • Zdarma SiteLock
 • Nižší cena VPN a dedikovaného serveru

Přestože jsou plány WordPressu spravované společností BlueHost dražší než některé jiné, funkce je činí velmi populárními, jak je vidět ve skutečnosti, že na BlueHost je hostováno více než 1 milion webů WordPress..

Nicméně, Arvixe, s jeho rozpočtovou cenou, stojí za kontrolu, pokud jste uživatelem WordPress. Pokud jste střední nebo větší, můžete se podívat na plány VPS nebo dedikovaný server společnosti BlueHost.

Obě společnosti utrpěly při hodnoceních zákazníků týkajících se zákaznické podpory, což by mohlo být problémem. Obě tyto hostingové společnosti však nabízejí plně funkční plány za vynikající ceny.

Jedná se o mnoho dalších webhostingových společností, které byste mohli zvážit. Pro ty, kterým nevadí strávit trochu více za rychlé načítání a dobu odezvy a prémiové funkce, se vyplatí podívat se na SiteGround..

Pro hostingovou společnost, která je vynikající volbou pro spravované WordPress a která má jednu z nejlepších záruk vrácení peněz v oboru, můžete zvážit InMotion Hosting.

Máte nějaké dotazy ohledně BlueHost nebo Arvixe? Jaké byly vaše zkušenosti s webhostingem obecně? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map