Bluehost vs A2 Hosting: Ktorý z nich by ste mali použiť?

Existuje veľa spoločností, webhostingov, z ktorých si môžete vybrať pre svoj web. V skutočnosti existuje toľko plánov a funkcií, ktoré vám môžu točiť hlavu. Vložte do procesu určitú stabilitu a pomocou tohto porovnania medzi sebou zúžte výber.


Bluehost je v oblasti webhostingu od roku 1996, takže je to dobre zavedená hostingová spoločnosť s viac ako 2 miliónmi stránok hostených na jej serveroch..

A2 Hosting je novinkou v tomto odvetví, ktorá bola založená v roku 2003. A2 Hosting bol prvýkrát spustený s ohľadom na vývojárov a bol jedným z prvých, ktorý ponúkol PHP 5 a Ruby on Rails. Teraz sa zameriavajú na výkon.

BlueHost a A2 poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a plány VPS a dedikovaných serverov a sú založené na Linuxe.

BlueHost získal veľa ocenení, medzi ktoré patrí „Najlepšie dostupný hosting“ a „Hostiteľ s najlepšou hodnotou“. A2 sa stal víťazom mnohých ocenení „best of“, z ktorých niektoré boli naposledy v minulom roku.

Endurance International Group (EIG), spoločnosť, ktorá vlastní mnoho hostingových spoločností, kúpila BlueHost v roku 2010. EIG umožňuje každej z jej hostingových spoločností pôsobiť pod vlastným menom.

Zatiaľ čo hostingové spoločnosti EIG nie sú navzájom klony, existuje dosť podobností, že ak ste mali problémy s jednou spoločnosťou EIG, rovnaké problémy môžete nájsť aj u inej spoločnosti EIG..

A2 je v súkromnom vlastníctve. Názov A2 v A2 Hosting pochádza zo skutočnosti, že majú ústredie v Ann Arbor, Michigan.

Porovnať výkonnosť Bluehost a A2 Hosting

Hosting BlueHost vs. A2: dostupnosť a spoľahlivosť

uptime. Aj keď štatistiky dostupnosti služby BlueHost ukazujú, že je to pravidelne 99,9% alebo lepšie, nemajú záruku dostupnosti. A2 Hosting má 99,9% záruku dostupnosti. A2 Hosting vám vráti 5% z mesačného poplatku za každú hodinu, ktorú váš web nedosiahne z dôvodu zlyhania zariadenia alebo siete.

výkon. BlueHost stavia svoje vlastné servery a používa 16-jadrové AMD Opterons. A2 Hosting používa servery Dell s štvorjadrovými procesormi a zameranie na výkon je vidieť pri použití úložiska SSD.

Lokalita hostená spoločnosťou Bluehost testovaná na Pingdom mala za následok rýchlosť načítania 2,37 s, rýchlejšie ako 65% testovaných stránok. Miesto A2 viedlo k rýchlemu načítaniu 1,49 s, rýchlejšie ako 81% testovaných miest.

Spoľahlivosť. Dátové centrum BlueHost sa nachádza v Utahu. Dátové centrum je napájané a chladené redundantnými zdrojmi a pre prípad núdze sú k dispozícii záložné zdroje nafty. BlueHost neeviduje žiadne zrkadlené ani nadbytočné zálohy dát, s výnimkou svojich cloudových plánov. Zálohy sa uchovávajú maximálne 30 dní.

A2 Hosting má dátové centrá v USA (Michigan), Európe (Amsterdam) a Ázii (Singapur). Dátové centrá majú redundantné napájanie a chladenie a existujú záložné generátory nafty.

Dátové centrá sú monitorované na mieste kvôli bezpečnosti a spoľahlivosti. Majú tiež štvornásobné sieťové pripojenie pre redundantnú a spoľahlivú službu.

mienky

Zatiaľ čo spoľahlivosť spoločnosti BlueHost je vynikajúca a doba prevádzkyschopnosti je dobrá, nedostatok záruky dostupnosti môže byť problémom.
Hosting hostingu A2 má záruku a čas načítania a odozvy hostingu A2 Hosting bol podstatne rýchlejší ako v prípade služby Bluehost.

Porovnať funkcie Bluehost a A2 Hosting

Bluehost vs A2 Hosting: Kľúčové vlastnosti

Poznámka: Bežný marketingový termín používaný webhostingovými spoločnosťami pri popise funkcií je „neobmedzený“. Nič nie je skutočne neobmedzené. Podmienky sa namiesto toho vzťahujú na to, čo hostingové spoločnosti „považujú za primerané použitie“. Hostiteľské spoločnosti môžu vydávať varovania alebo pozastaviť stránku, ak sa domnievajú, že došlo k „nadmernému používaniu“.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén. BlueHost poskytuje bezplatný rok registrácie domén pre nové účty; A2 Hosting nie.

Tvorca webových stránok. BlueHost poskytuje drag-and-drop Weebly Basic, ktorý je obmedzený na 5 webových stránok. Basic je zadarmo a za príplatok je k dispozícii aktualizácia na Weebly Premium.

A2 Hosting nemá integrovaného tvorcu webových stránok v žiadnom zo svojich plánov, ale podporuje väčšinu bezplatných a komerčných tvorcov webových stránok..

databázy. BlueHost ponúka neobmedzené databázy MySQL. A2 Hosting obmedzuje svoju najnižšiu úroveň na 5 databáz, s neobmedzeným počtom databáz na iných úrovniach a plánoch. A2 Hosting tiež podporuje PostgreSQL.

E-mailové účty. BlueHost poskytuje neobmedzené e-mailové účty a zasielanie e-mailov. A2 Hosting obmedzuje svoju najnižšiu úroveň na 25 účtov, pričom ostatné úrovne môžu mať neobmedzený počet.

Hosting WordPress. Bluehost a A2 hosting ponúkajú spravované plány WordPress. Spravovaný plán WordPress zvyčajne stojí viac ako štandardný zdieľaný plán, aj keď A2 Hosting ceny zdieľaných aj spravovaných plánov WordPress rovnaké.

Spravované plány WordPress sa zvyčajne hosťujú na optimalizovaných serveroch s takými funkciami, ako je ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ďalšie zabezpečenie, aby sa zvýšil výkon a stabilita. Ďalšou výhodou spravovaného hostenia WordPress je to, že zálohy a aktualizácie vašich stránok WordPress vykonáva automaticky hostiteľská spoločnosť za vás, čo vám umožňuje sústrediť sa na to, čo je pre vás dôležité – váš obsah.

Riešenie elektronického obchodu. BlueHost a A2 Hosting poskytujú bezplatné nákupné vozíky prostredníctvom svojich ovládacích panelov, ako sú Magneto, ZenCart, PrestaShop a ďalšie. Doplnky eCommerce WP sú k dispozícii od oboch hostiteľov pre weby WordPress.

zálohy. BlueHost poskytuje denné, týždenné a mesačné zálohy. Poskytuje tiež SiteBackup Pro zadarmo pre zdieľaný plán Business Pro a za príplatok pre ďalšie plány. SiteBackup Pro umožňuje zálohovanie a obnovovanie na úrovni súborov.

A2 Hosting ponúka Server Rewind, ktorý pravidelne preberá automatické snímky vašich stránok a umožňuje bezplatné obnovenie súborov, databáz alebo celého webu – hoci nie je k dispozícii pre najnižšiu úroveň.

Zabezpečenie hostingu. Na vyhľadávanie, odstránenie a zakázanie škodlivého softvéru BlueHost poskytuje základnú službu SiteLock zdarma na svojich nižších úrovniach a SiteLock Pro na svojich plánoch vyššej úrovne zadarmo. BlueHost uvádza, že má zavedené aj interné procesy na ochranu pred DDoS.

A2 prehľadáva a proaktívne koná proti hrozbám DDoS, malvéru a vírusom pomocou programov Perpetual Security a HackScan – ak sú poskytované bezplatne. Používa štandardnú ochranu pred spamom a rozšírené filtrovanie spamu Barracuda pre e-mail.

A2 Hosting tiež poskytuje vylepšený bezpečnostný nástroj Patchman, ktorý vyhľadáva softvér a aplikácie, ktoré potrebujú oprava, a upozorní vás, keď sú aplikácie zastarané..

Všetky plány spoločnosti Bluehost majú bezplatný zdieľaný certifikát SSL. Najlepší zdieľaný plán na BlueHost prichádza s bezplatným súkromným SSL certifikátom. A2 Hosting poskytuje bezplatné zdieľané SSL pre svoje plány prostredníctvom cPanel a je možné zakúpiť súkromné ​​SSL.

Ovládací panel. BlueHost používa cPanel, ale výrazne zmenil rozhranie. A2 Hosting tiež používa priemyselný štandard cPanel.

zelená. DreamHost nakupuje kredity obnoviteľnej energie a pracuje s uhlíkovo neutrálnou stopou. A2 Hosting má tiež stopercentnú stopu bez obsahu uhlíka a aktívne sa podieľa na výsadbe stromov a iných ekologických aktivitách v Ann Arbor.

Partnerské a predajné programy. Pridružený program BlueHost platí 65 USD za odporúčanie. Pridružený program A2 Hosting zaplatí 85 USD za odporúčanie. A2 má tiež predajný program, ktorý môže byť označený názvom vašej spoločnosti.

extras. BlueHost má reklamné kredity vo výške 150 USD. BlueHost migruje zavedenú webovú stránku, ak ju máte niekde inde, hoci za túto službu sa účtuje príplatok. A2 Hosting má 50 dolárov reklamného kreditu pre Bing / Yahoo.

mienky

Bluehost a A2 hosting poskytujú dobrú škálu funkcií. Obidve sú zelené, obidve používajú cPanel, oba majú atraktívne pridružené programy a oba poskytujú bezpečnostné funkcie na zaistenie bezpečnosti vašich stránok..

BlueHost má nepatrnú výhodu vo vlastnostiach tým, že ponúka bezplatný rok registrácie domény a poskytuje webovú stránku Weebly.

Porovnajte plány webhostingu a ceny služieb Bluehost a A2 Hosting

Hostingové plány & stanovenie ceny

Poznámka: Agresívna konkurencia vedie k neustálym zmenám v cenách a veľkému množstvu propagačných cien. Propagačné ceny sa zvyčajne obmedzujú na prvé obdobie služby, takže registrácia na dlhšie obdobie znamená vyššie úspory.

Dokonca aj bez propagačných akcií majú dlhšie podmienky zvyčajne za následok prerušenie tvorby cien. Nižšie uvedené ceny sú uvedené na hostiteľských webových stránkach v čase tohto porovnania.

Bluehost. BlueHost ponúka tri spoločné plány. Základné, za 3,95 dolárov mesačne, umožňuje jednu stránku, poskytuje 50 GB úložného priestoru a umožňuje neobmedzenú rýchlosť a e-mailové účty. Plus, 6,95 dolárov mesačne, umožňuje až 10 webov a zvyšuje úložný priestor na 150 GB.

CDN je tiež súčasťou plánu Plus. Business Pro, za 14,95 dolárov mesačne, ponúka neobmedzené weby, ako aj neobmedzenú šírku pásma, úložisko a e-mailové účty. V tomto pláne najvyššej úrovne sú zahrnuté CDN, súkromný SSL, vyhradená IP a zálohovanie stránok.

Všetky zdieľané plány BlueHost sa dodávajú s bezplatnou registráciou domény na jeden rok. BlueHost ponúka tri rozšíriteľné cloudové plány za príplatok, ktorý odráža vaše údaje na troch miestach kvôli spoľahlivosti a rýchlejšiemu načítaniu.

BlueHost má štyri riadené plány WordPress, ktoré sú založené na technológii VPS. Najmenší plán, bloger, s cenou 12,95 dolárov mesačne, je obmedzený na 100 miliónov návštev, 30 GB úložného priestoru a päť stránok. Najvyšší plán, podnik, má 240 GB úložného priestoru, neobmedzenú šírku pásma, 30 miest a cena je 85 dolárov mesačne.

Dve stredné úrovne sú profesionálne na úrovni 37,50 dolárov a podnikanie na 60 dolárov mesačne. Profesionálna úroveň umožňuje 300 miliónov návštevníkov a má 60 GB úložného priestoru. Obchodná úroveň umožňuje 600 miliónov návštevníkov a má 120 GB úložného priestoru.

Všetky majú zadarmo CDN a SiteLock (dolné dve úrovne majú SiteLock Pro, podnikanie má SiteLock Premium a najvyššia úroveň poskytuje SiteLock Enterprise)..

Hosting A2. A2 tiež ponúka tri spoločné plány. Lite umožňuje jeden web, päť databáz a cena je 3,92 dolárov mesačne. Plány Swift a Turbo umožňujú neobmedzené množstvo webových stránok a neobmedzených databáz. Swift je 4,90 dolárov mesačne a Turbo 9,31 dolárov mesačne.

Všetky majú neobmedzené úložisko SSD a neobmedzenú šírku pásma. A2 Hosting má CloudLinux, verziu Centos OS, ktorá je rýchlejšia a uvádza, že má menej zákazníkov na server ako väčšina.

A2 Hosting má tri spravované plány WordPress, ceny rovnaké ako za zdieľané plány hostenia. Lite je obmedzená na jednu webovú stránku a päť databáz a cena je 3,92 dolárov mesačne. Swift za 4,90 dolárov mesačne a Turbo za 9,31 dolárov mesačne ponúkajú neobmedzené množstvo webových stránok a databáz.

Všetky plány sú založené na SSD a majú ukladanie do vyrovnávacej pamäte, hoci plán Turbo optimalizoval ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Všetky majú CDN a ďalšie možnosti zabezpečenia. Swift a Turbo tiež prichádzajú so serverom Rewind na zálohovanie.

VPS a špecializované plány: BlueHost má štyri plány VPS. Ceny VPS spoločnosti BlueHost sú ceny za 14,99 dolárov, 29,99 dolárov, 44,99 dolárov a 55,99 dolárov mesačne. Plány BlueHost VPS majú limity šírky pásma 1 TB až 4 TB.

A2 Hosting má tri nespravované a tri spravované plány VPS, všetky s SSD. Nespravované sú 5 $, 10 $ a 15 $ mesačne a majú 2 TB na šírku pásma. Poskytujú 20 GB, 30 GB a 50 GB úložného priestoru.

Spravované úrovne VPS z A2 Hosting sú ceny 32,99 dolárov, 46,19 dolárov a 65,99 dolárov mesačne. Majú 75, 100 a 150 GB úložného priestoru a 2, 3 a 4 TB šírky pásma.

BlueHost má tri špecializované úrovne, ktoré umožňujú 3, 4 a 5 IP, cena je 74,99 dolárov, 99,99 dolárov, respektíve 124,99 dolárov za mesiac. A2 Hosting má tri nespravované a tri riadené dedikované serverové vrstvy.

Cena nespravovaných je 99,59 dolárov, 16,99,99 dolárov a 248,99 dolárov mesačne. Spravované úrovne sú 141,09 dolárov, 207,49 dolárov a 290,49 dolárov mesačne.

Garancia vrátenia peňazí: BlueHost má priemyselnú štandardnú 30-dňovú záruku. A2 Hosting má 30-dňovú úplnú refundáciu a po 30 dňoch vrátenú hodnotu. Ak máte bezplatnú registráciu domény na BlueHost, poplatok za registráciu domény bude zadržaný z akejkoľvek refundácie a ponecháte si doménové meno.

mienky

Zdieľaný hosting spoločnosti BlueHost je iba o niečo vyšší ako plány hostenia A2, majú však viac funkcií. Ceny a funkcie A2 Hosting pre svoje spravované plány WordPress ho robia atraktívnou voľbou pre používateľov WordPress.

A2 Hosting dáva zákazníkom väčší výber vo VPS a špecializovaných plánoch tým, že poskytuje nespravované a spravované možnosti.

Porovnať, ako ľahko použiteľné Bluehost a A2 Hosting

Jednoduchosť použitia

Ovládací panel. BlueHost používa cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže bežní používatelia cPanel budú musieť vykonať určité úpravy. A2 Hosting používa bežný priemyselný štandard cPanel.

Inštalátor jedným kliknutím. BlueHost používa inštalačný program MOJO Marketplace na jedno kliknutie na ľahkú inštaláciu takmer stovky aplikácií. A2 poskytuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím na stovky aplikácií prostredníctvom Softaculous.

Navigácia na webe. Webové stránky Bluehost a A2 Hosting poskytujú všetky informácie, ktoré potrebujete na výber plánu. Obe majú vhodné porovnávacie tabuľky na porovnávanie úrovní vo svojich plánoch. Obe sú čisté a užívateľsky príjemné. A2 má užitočnú funkciu – odkazy na kontextové okná pre mnoho výrazov a možností uvedených v jeho grafoch.

mienky

Obe majú stovky aplikácií, ktoré je možné nainštalovať jedným kliknutím, obe majú jednoduché prechádzanie webovými stránkami a obe používajú cPanel – hoci BlueHost’s je upravený. Väčšina používateľov by bola spokojná s ľahkosťou používania ktorejkoľvek z týchto hostingových spoločností.

Porovnajte podporu služieb BlueHost a A2 Hosting

Hosting BlueHost verzus A2: Technická podpora a podpora zákazníkov

Na základe recenzií zákazníkov je to jedna z oblastí, v ktorej BlueHost potrebuje zlepšenie. Podpora hostingu A2 je neustále hodnotená vysoko a jej podporný personál sa považuje za priateľský a informovaný.

BlueHost a A2 Hosting majú telefón, e-mail a živý chat 24/7. Obe majú fórum a rozsiahlu vedomostnú základňu. A2 Hosting má aktívny blog.

mienky

Zatiaľ čo BlueHost poskytuje viac spôsobov kontaktu, recenzie zákazníkov opakovane podávajú sťažnosti na podporu. A2 Hosting má rovnaké rôzne spôsoby kontaktu, ale jeho podpora sa vysoko oceňuje. A2 je voľba, ak je pre vás podpora prioritou.

Porovnajte užívateľské recenzie na Bluehost a A2 Hosting

Recenzie používateľov

Poznámka: Recenzie zvyčajne zverejňujú tí, ktorí majú silné názory, takže väčšina zákazníkov, ktorí uverejňujú recenzie, je buď silne negatívna alebo silne pozitívna. Z tohto dôvodu by sa recenzie nemali používať ako hlavný faktor pri výbere hostiteľa. Ak sa však niečo neustále podáva, môže sa zvážiť.

Negatívne recenzie pre BlueHost a A2 Hosting

Bluehost. Negatívne recenzie pre BlueHost sa väčšinou týkajú slabej podpory. Dlhé čakacie doby, hrubosť a opakované lístky na ten istý problém nie sú neobvyklé.

Hosting A2. Existuje menej negatívnych hodnotení zákazníkov pre A2 ako pre väčšinu spoločností. Zverejnené záporné hodnoty sú zvyčajne zlé skúsenosti s podporou zákazníkov.

Pozitívne recenzie na Bluehost a A2 hosting

Bluehost. Najpriaznivejšie recenzie od zákazníkov spoločnosti Bluehost oceňujú ceny a vlastnosti uvedené v plánoch.

Hosting A2. A2 dostane oveľa viac pozitívnych recenzií ako negatívnych pre zákaznícku podporu. Zákazníci sú tiež ohromení rýchlosťou webových stránok na A2 a počtom funkcií ponúkaných za cenu.

mienky

Celkovo možno povedať, že hostenie A2 Hosting má zďaleka viac pozitívnych recenzií ako negatívnych recenzií.

Záver z porovnania služieb BlueHost a A2 Hosting

Bluehost vs A2 Hosting: Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Bluehost a A2 hosting majú funkcie, ktoré by sa považovali za plusy a mínusy.

Dôvody pre výber A2 Hosting cez Bluehost:

 • SSD na všetky svoje plány
 • Kedykoľvek (hodnotená) záruka vrátenia peňazí
 • Záruka dostupnosti
 • Rýchle servery
 • Podpora PostgreSQL

Dôvody pre výber Bluehostingu nad A2 Hosting:

 • Zdarma SiteLock
 • Viac „neobmedzených“ funkcií
 • Zadarmo tvorca webových stránok

Aj keď sú plány WordPress, ktoré spravuje BlueHost, drahšie ako plány niektorých iných hostiteľov, sú veľmi populárne – čo dokazuje skutočnosť, že na BlueHost je hosťovaných viac ako 1 milión webových stránok WordPress..

Vďaka rovnakej cene zdieľaného hostingu A2 Hosting za spravované plány WordPress je však pre používateľov WordPress veľmi atraktívna. Bluehost a A2 hosting majú konkurenčné ceny VPS a možnosti vyhradeného servera pre tých, ktorí majú väčšie stránky alebo vyššiu prenosovú rýchlosť..

Obaja hostitelia majú tiež zdieľané plány s rozpočtom, ktoré sú plne vybavené. Rozdiel medzi týmito dvoma hostiteľskými spoločnosťami je lepšou známkou A2 Hosting v oblasti služieb zákazníkom a podpory.

Existujú aj ďalšie spoločnosti zaoberajúce sa webhostingom. Ak vám nevadí minúť o niekoľko dolárov viac za rýchle načítanie a reakciu, ako aj za prémiové funkcie, vyplatí sa vyskúšať SiteGround..

Ďalším hosťom s atraktívnymi riadenými plánmi WordPress a jednou z najdlhších záruk vrátenia peňazí je InMotion Hosting.

Máte nejaké otázky týkajúce sa Bluehost alebo A2 Hosting? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map