Bluehost vs A2 Hosting: Který byste měli použít?

Existuje mnoho webhostingových společností, z nichž si vybrat pro svůj web. Ve skutečnosti existuje tolik plánů a funkcí, že může způsobit roztočení hlavy. Vložte do procesu určitou stabilitu a použijte toto srovnání hlava-hlava k zúžení vašich možností.


BlueHost působí v oblasti webhostingu od roku 1996, takže je to zavedená hostingová společnost s více než 2 miliony webů hostovaných na jejích serverech.

A2 Hosting je novinkou v oboru, která byla založena v roce 2003. A2 Hosting byl poprvé spuštěn s ohledem na vývojáře a byl jedním z prvních, který nabízel PHP 5 a Ruby on Rails. Nyní se zaměřují na výkon.

BlueHost a A2 poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a dedikované serverové plány a jsou založeny na Linuxu.

BlueHost získal mnoho ocenění, včetně „Nejlepšího dostupného hostingu“ a „Nejlepší hostitele“. A2 se stal vítězem mnoha „nejlepších“ cen, z nichž několik bylo nedávno v loňském roce.

Endurance International Group (EIG), společnost, která vlastní mnoho hostingových společností, koupila BlueHost v roce 2010. EIG umožňuje každé ze svých hostingových společností pracovat pod vlastním jménem.

I když hostingové společnosti EIG nejsou vzájemně klony, existuje spousta podobností, že pokud jste měli problémy s jednou společností EIG, můžete najít stejné problémy s jinou společností EIG..

A2 je v soukromém vlastnictví. Název A2 v A2 Hosting pochází ze skutečnosti, že mají centrálu v Ann Arbor, Michigan.

Porovnejte výkon BlueHost a A2 Hosting

BlueHost vs. A2 Hosting: Uptime a spolehlivost

Uptime. Přestože statistiky provozuschopnosti společnosti BlueHost ukazují, že je pravidelně 99,9% nebo lepší, nemají záruku dostupnosti. A2 Hosting má 99,9% záruku dostupnosti. A2 Hosting vám vrátí 5% z měsíčního poplatku za každou hodinu, na kterou není váš web dosažitelný kvůli selhání zařízení nebo sítě.

Výkon. BlueHost staví své vlastní servery a používá 16jádrové AMD Opterons. A2 Hosting používá servery Dell s čtyřjádrovými procesory a zaměření na výkon je vidět s využitím úložiště SSD.

Místo hostované společností Bluehost testované na Pingdomu mělo za následek dobu načítání 2,37 s, rychlejší než 65% testovaných stránek. Místo A2 vedlo k rychlé době načítání 1,49 s, rychlejší než 81% testovaných stránek.

Spolehlivost. Datové centrum BlueHost se nachází v Utahu. Datové centrum je napájeno a chlazeno redundantními zdroji a zálohy nafty jsou připraveny pro případ nouze. BlueHost neprovádí žádné zrcadlené ani nadbytečné zálohy dat, s výjimkou cloudových plánů. Zálohy se uchovávají maximálně 30 dní.

A2 Hosting má datová centra v USA (Michigan), Evropě (Amsterdam) a Asii (Singapur). Datová centra mají redundantní napájení a chlazení a existují záložní generátory nafty.

Datová centra jsou monitorována na místě z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti. Mají také čtyřnásobné síťové připojení pro redundantní a spolehlivé služby.

Názor

Spolehlivost BlueHostu je vynikající a doba provozu je dobrá, ale nedostatek záruky dostupnosti může být problémem.
A2 Hosting má záruku a zatížení a doba odezvy A2 Hosting byly výrazně rychlejší než u Bluehost.

Porovnejte funkce Bluehost a A2 Hosting

Bluehost vs A2 Hosting: Klíčové vlastnosti

Poznámka: Společný marketingový termín používaný webhostingovými společnostmi při popisu funkcí je „neomezený“. Nic není opravdu neomezené. Místo toho se podmínky vztahují k tomu, co hostingové společnosti „považují za přiměřené použití“. Hostitelské společnosti mohou vydat varování nebo pozastavit web, pokud se domnívají, že došlo k „nadměrnému používání“.

Registrace domény. Oba hostitelé jsou registrátory domén. BlueHost poskytuje bezplatný rok registrace domény pro nové účty; A2 Hosting ne.

Tvůrce webových stránek. BlueHost poskytuje přetahovací program Weebly Basic, který je omezen na 5 webových stránek. Basic je zdarma a za příplatek je k dispozici upgrade na Weebly Premium.

A2 Hosting nemá integrovaného tvůrce webových stránek v žádném ze svých plánů, ale podporuje většinu bezplatných a komerčních tvůrců webových stránek.

Databáze. BlueHost nabízí neomezené databáze MySQL. A2 Hosting omezuje svou nejnižší úroveň na 5 databází, s neomezeným množstvím databází na jiných úrovních a plánech. A2 Hosting také podporuje PostgreSQL.

E-mailové účty. BlueHost poskytuje neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů. A2 Hosting omezuje svou nejnižší úroveň na 25 účtů, u ostatních úrovní může být neomezený počet.

Hosting WordPress. BlueHost a A2 Hosting nabízejí řízené plány WordPress. Spravovaný plán WordPress obvykle stojí více než standardní sdílený plán, i když A2 Hosting ceny sdílených i spravovaných plánů WordPress stejné.

Spravované plány WordPress jsou obvykle hostovány na optimalizovaných serverech s takovými funkcemi, jako je ukládání do mezipaměti a další zabezpečení, aby se zvýšil výkon a stabilita. Další výhodou spravovaného hostování WordPress je to, že zálohy a aktualizace vašich stránek WordPress provádí hostující společnost automaticky za vás, což vám umožňuje soustředit se na to, co je pro vás důležité – váš obsah.

eCommerce řešení. BlueHost a A2 Hosting poskytují zdarma nákupní vozíky prostřednictvím svých ovládacích panelů, jako jsou Magneto, ZenCart, PrestaShop a další. Doplňky WP eCommerce jsou k dispozici od obou hostitelů pro weby WordPress.

Zálohy. BlueHost poskytuje denní, týdenní a měsíční zálohy. Poskytuje také SiteBackup Pro zdarma pro sdílený plán Business Pro a za další poplatek pro další plány. SiteBackup Pro umožňuje zálohování a obnovení na úrovni souborů.

A2 Hosting nabízí Server Rewind, který pořizuje pravidelné automatické snímky vašich stránek a umožňuje obnovu souborů, databází nebo celého webu zdarma – ačkoli není k dispozici pro nejnižší úroveň.

Zabezpečení hostingu. Chcete-li vyhledat, odstranit a zakázat malware, BlueHost poskytuje základní službu SiteLock zdarma ve svých nižších vrstvách a SiteLock Pro zdarma ve svých plánech vyšší úrovně. BlueHost uvádí, že má zavedeny interní procesy, které chrání také před DDoS.

A2 prohledává a aktivně působí proti hrozbám DDoS, malwaru a virům pomocí programů Perpetual Security a HackScan – pokud je poskytován zdarma. Používá standardní ochranu proti spamu a rozšířené filtrování spamu Barracuda pro e-mail.

A2 Hosting také poskytuje vylepšený bezpečnostní nástroj Patchman, který vyhledává software a aplikace, které vyžadují oprava, a upozorní vás, když jsou aplikace zastaralé..

Všechny plány Bluehost mají zdarma sdílený SSL certifikát. Nejlépe sdílený plán na BlueHost přichází s bezplatným soukromým SSL certifikátem. A2 Hosting poskytuje zdarma sdílené SSL pro své plány prostřednictvím cPanel a lze si zakoupit privátní SSL.

Kontrolní panel. BlueHost používá cPanel, ale rozsáhle upravil rozhraní. A2 Hosting také používá průmyslový standard cPanel.

Zelený. DreamHost nakupuje kredity obnovitelné energie a pracuje s uhlíkově neutrální stopou. A2 Hosting má také stoprocentně bezuhlíkovou stopu a aktivně se účastní výsadby stromů a dalších ekologických aktivit v Ann Arbor.

Partnerské a prodejní programy. Partnerský program BlueHost platí 65 USD za doporučení. Partnerský program A2 Hosting platí 85 $ za doporučení. A2 má také prodejní program, který lze označit názvem vaší společnosti.

Extras. BlueHost má 150 kreditů na reklamu. BlueHost migruje zavedený web, pokud jej máte někde jinde, ale za tuto službu se účtuje poplatek. A2 Hosting má 50 $ reklamního kreditu pro Bing / Yahoo.

Názor

Bluehost a A2 hosting poskytují dobrou škálu funkcí. Oba jsou zelené, oba používají cPanel, oba mají atraktivní přidružené programy a oba poskytují bezpečnostní funkce, které udržují váš web v bezpečí.

BlueHost má nepatrnou výhodu ve funkcích tím, že nabízí bezplatný rok registrace domény a poskytuje Weebly, tvůrce webových stránek.

Porovnejte plány webhostingu a ceny Bluehost a A2 hosting

Hostingové plány & Ceny

Poznámka: Agresivní konkurence vede k neustálým změnám v cenách a velkému množství propagačních cen. Propagační ceny jsou obvykle omezeny na první funkční období, takže registrace na delší období znamená vyšší úspory.

Dokonce i bez promo akce mají delší podmínky obvykle za následek přerušení cen. Níže uvedené ceny jsou uvedeny na hostitelských webových stránkách v době tohoto srovnání.

BlueHost. BlueHost nabízí tři sdílené plány. Základní, za 3,95 $ měsíčně, umožňuje jeden web, poskytuje 50 GB úložného prostoru a umožňuje neomezenou šířku pásma a e-mailové účty. Plus, za 6,95 $ měsíčně, umožňuje až 10 webů a zvyšuje úložný prostor na 150 GB.

CDN je také součástí plánu Plus. Business Pro, za 14,95 $ měsíčně, nabízí neomezené weby, stejně jako neomezenou šířku pásma, úložiště a e-mailové účty. V tomto plánu nejvyšší úrovně jsou zahrnuty CDN, privátní SSL, vyhrazená IP a zálohování stránek.

Všechny sdílené plány Bluehost přicházejí s bezplatnou registrací domény po dobu jednoho roku. BlueHost nabízí tři škálovatelné cloudové plány za příplatek, který zrcadlí vaše data na třech místech pro spolehlivost a rychlejší načítání.

BlueHost má čtyři spravované plány WordPress, které jsou založeny na technologii VPS. Nejmenší plán, blogger, za 12,95 $ měsíčně, je omezen na 100 milionů návštěv, 30 GB úložiště a pět webů. Nejvyšší plán, podnik, má 240 GB úložiště, neomezenou šířku pásma, 30 webů, a cena je 85 $ měsíčně.

Dvě střední úrovně jsou profesionální za 37,50 USD a obchodní za 60 USD za měsíc. Profesionální úroveň umožňuje 300 milionů návštěvníků a má 60 GB úložiště. Obchodní úroveň umožňuje 600 milionů návštěvníků a má 120 GB úložiště.

Všichni mají zdarma CDN a SiteLock (dolní dvě vrstvy mají SiteLock Pro, podnikání má SiteLock Premium a nejvyšší úroveň poskytuje SiteLock Enterprise).

A2 Hosting. A2 také nabízí tři sdílené plány. Lite umožňuje jeden web, pět databází a cena je 3,92 $ měsíčně. Plány Swift a Turbo umožňují neomezené množství webových stránek a neomezených databází. Swift je 4,90 $ za měsíc a Turbo je 9,31 $ za měsíc.

Všechny mají neomezené úložiště SSD a neomezenou šířku pásma. A2 Hosting má CloudLinux, verzi Centos OS, která je rychlejší a uvádí, že na server má méně zákazníků než většina.

A2 Hosting má tři spravované plány WordPress, ceny stejné jako jeho sdílené hostingové plány. Lite je omezen na jeden web a pět databází a cena je 3,92 $ měsíčně. Swift za 4,90 $ za měsíc a Turbo za 9,31 $ za měsíc nabízejí neomezené weby a databáze.

Všechny plány jsou založeny na SSD a mají ukládání do mezipaměti, i když plán Turbo optimalizoval ukládání do mezipaměti. Všichni mají možnost CDN a další možnosti zabezpečení. Swift a Turbo také přicházejí s Server Rewind pro zálohování.

VPS a vyhrazené plány: BlueHost má čtyři plány VPS. Ceny VPS BlueHost jsou ceny za 14,99 $, 29,99 $, 44,99 $ a 55,99 $ měsíčně. Plány BlueHost VPS mají omezení šířky pásma 1 TB až 4 TB.

A2 Hosting má tři nespravované a tři spravované plány VPS, všechny s SSD. Nespravované jsou 5 $, 10 $ a 15 $ měsíčně a mají 2 TB povolenky na šířku pásma. Poskytují 20 GB, 30 GB a 50 GB úložného prostoru.

Spravované úrovně VPS z A2 Hosting jsou ceny 32,99 $, 46,19 $ a 65,99 $ měsíčně. Mají 75, 100 a 150 GB úložného prostoru a 2, 3 a 4 TB šířky pásma.

BlueHost má tři vyhrazené úrovně, které umožňují 3, 4 a 5 IP, cena za 74,99 $, 99,99 $, respektive 124,99 $ za měsíc. A2 Hosting má tři nespravované a tři spravované dedikované serverové úrovně.

Nespravované jsou ceny za 99,59 $, 165,99 $ a 248,99 $ měsíčně. Spravované úrovně jsou 141,09 $, 207,49 $ a 290,49 $ měsíčně.

Záruka vrácení peněz: BlueHost má průmyslovou standardní 30denní záruku. A2 Hosting má 30denní plnou náhradu a vrácenou částku za 30 dní. Pokud máte bezplatnou registraci domény na BlueHost, bude vám za jakoukoli refundaci zadržen poplatek za registraci domény a název domény si ponecháte..

Názor

Společný hosting BlueHost je jen o něco vyšší než plány hostingu A2, ale má více funkcí. Ceny a funkce A2 Hosting pro spravované plány WordPress z něj činí atraktivní volbu pro uživatele WordPress.

A2 Hosting dává zákazníkům větší výběr ve VPS a vyhrazených plánech tím, že poskytuje nespravované a spravované možnosti.

Porovnejte, jak snadné použití Bluehost a A2 Hosting

Snadnost použití

Kontrolní panel. BlueHost používá cPanel, ale s upraveným rozhraním, takže běžní uživatelé cPanel budou muset provést nějaké úpravy. A2 Hosting používá běžný průmyslový standard cPanel.

Instalační služba jedním kliknutím. BlueHost používá instalátor MOJO Marketplace jedním kliknutím pro snadnou instalaci téměř stovky aplikací. A2 poskytuje instalaci aplikace jedním kliknutím na stovky aplikací prostřednictvím Softaculous.

Navigace na webu. Webové stránky Bluehost a A2 Hosting poskytují veškeré informace, které potřebujete k výběru plánu. Oba mají vhodné srovnávací tabulky pro porovnání úrovní ve svých plánech. Oba jsou čisté a uživatelsky přívětivé. A2 má užitečnou funkci – odkazy na vyskakovací okna pro mnoho termínů a možností uvedených v jeho grafech.

Názor

Oba mají stovky aplikací, které lze nainstalovat jedním kliknutím, obě mají snadnou navigaci na webových stránkách a obě používají cPanel – ačkoli BlueHost’s je upraven. Většina uživatelů by byla spokojená s snadným používáním kterékoli z těchto hostingových společností.

Porovnejte podporu Bluehost a A2 Hosting

BlueHost vs. A2 Hosting: Technická a zákaznická podpora

Na základě hodnocení zákazníků je to jedna z oblastí, kde BlueHost potřebuje zlepšení. Podpora A2 Hosting je trvale hodnocena vysoce a její podpůrný personál je považován za přátelský a dobře informovaný.

BlueHost a A2 Hosting mají telefon, e-mail a live chat 24/7. Oba mají fórum a rozsáhlou znalostní základnu. A2 Hosting má aktivní blog.

Názor

Zatímco BlueHost poskytuje několik způsobů kontaktu, hodnocení zákazníků si opakovaně stěžují na podporu. A2 Hosting má stejné vícenásobné způsoby kontaktu, ale jeho podpora je vysoce ceněna. A2 je volba, pokud je pro vás podpora prioritou.

Porovnejte uživatelské recenze Bluehost a A2 Hosting

uživatelské recenze

Poznámka: Recenze obvykle zveřejňují ti, kteří mají silné názory, takže většina zákazníků, kteří zveřejňují recenze, je buď silně negativní nebo silně pozitivní. Z tohoto důvodu by recenze neměly být používány jako hlavní faktor při výběru hostitele. Pokud se však něco hlásí nepřetržitě, může být na zvážení.

Negativní recenze pro BlueHost a A2 Hosting

BlueHost. Negativní recenze pro BlueHost souvisejí převážně se špatnou podporou. Dlouhé čekací doby, hrubost a opakované vstupenky na stejné číslo nejsou neobvyklé.

A2 Hosting. Existuje méně negativních zákaznických recenzí pro A2 než pro většinu společností. Negativní ty, které jsou zveřejněny, jsou obvykle špatné zkušenosti s podporou zákazníků.

Pozitivní recenze pro Bluehost a A2 Hosting

BlueHost. Nejpříznivější recenze od zákazníků společnosti Bluehost oceňují ceny a funkce uvedené v plánech.

A2 Hosting. A2 získá mnohem více pozitivních recenzí než negativních pro zákaznickou podporu. Zákazníci jsou také ohromeni rychlostí webových stránek na A2 a počtem funkcí nabízených za cenu.

Názor

Celkově lze říci, že A2 Hosting získává mnohem pozitivnější recenze než negativní recenze.

Závěr o srovnání BlueHost a A2 Hosting

Bluehost vs A2 Hosting: Který hosting je pro vás nejlepší?

Bluehost a A2 hosting mají funkce, které by byly považovány za plusy a mínusy.

Důvody pro výběr A2 Hosting přes Bluehost:

 • SSD na všechny své plány
 • Kdykoli (hodnocená) záruka vrácení peněz
 • Záruka dostupnosti
 • Rychlé servery
 • Podpora PostgreSQL

Důvody, proč si vybrat BlueHost přes A2 Hosting:

 • Zdarma SiteLock
 • Více „neomezených“ funkcí
 • Tvůrce webových stránek zdarma

Přestože jsou plány WordPress, které spravuje BlueHost, dražší než plány jiných hostitelů, jsou velmi populární – což dokazuje skutečnost, že na BlueHost je hostováno více než 1 milion webů WordPress..

Díky stejné ceně sdíleného hostingu A2 Hosting pro své spravované plány WordPress je však pro uživatele WordPress velmi atraktivní. Bluehost a A2 hosting mají konkurenční ceny VPS a dedikované serverové možnosti pro ty, kteří mají větší stránky nebo vyšší provoz.

Oba hostitelé mají také sdílené plány s nízkými cenami, které jsou plně funkční. Rozdíl mezi těmito dvěma hostitelskými společnostmi je lepší záznam A2 Hosting pro zákaznický servis a podporu.

Existují i ​​další společnosti poskytující webhosting. Pokud vám nevadí utratit o několik dolarů více za rychlé načtení a dobu odezvy a za prémiové funkce, vyplatí se vyplatit SiteGround.

Další hostitel s atraktivními spravovanými plány WordPress a jednou z nejdelších záruk vrácení peněz je InMotion Hosting.

Máte nějaké dotazy ohledně Bluehost nebo A2 Hosting? Jaké byly vaše zkušenosti s webhostingem obecně? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map