Arvixe vs. SiteGround: Ktorú z nich by ste mali použiť?

Najdôležitejším rozhodnutím, ktoré môžete urobiť, pokiaľ ide o vaše webové stránky, je nájsť tú správnu hostingovú spoločnosť a plán. Avšak toľko firiem, z ktorých si vybrať. Toto vzájomné porovnanie medzi spoločnosťami Arvixe a SiteGround môžete použiť na zúženie výberu.


SiteGround je ešte novší, založený v roku 2004, ale na svojich serveroch hosťuje takmer 500 000 stránok. Arvixe a SiteGround poskytujú zdieľaný hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a plány vyhradených serverov. Arvixe má možnosti Linux aj Windows, zatiaľ čo SiteGround je iba Linux.

Spoločnosť Arvixe bola v roku 2015 menovaná voľbou editora PCMag a spoločnosť Inc.com ju označila za jednu z najrýchlejšie rastúcich spoločností v USA. SiteGround získala veľa ocenení „best of“, ale mnohé z nich sú stránky, ktoré vytvorili pre vlastnú propagáciu – niečo, čo je príliš bežná u webhostingových spoločností. SiteGround získal legitímne ocenenia za dostupnosť a služby zákazníkom.

Spoločnosť Arvixe kúpila spoločnosť Endurance International Group (EIG) v roku 2014. Existuje veľa spoločností poskytujúcich webhosting pod hlavičkou EIG, ale všetky fungujú pod vlastným pôvodným menom. Zatiaľ čo spoločnosti EIG nie sú navzájom klonmi, ak ste s nimi mali nejaké problémy, sú dosť podobné na to, aby ste mali rovnaké problémy s iným.

SiteGround bola založená v roku 2004 a je súkromnou spoločnosťou so sídlom v bulharskej Sofii, hoci má celosvetovú pôsobnosť.

Porovnať výkonnosť Arvixe a SiteGround

Arvixe vs. SiteGround: Uptime a spoľahlivosť

uptime. Arvixe má 99,9% záruku, s vrátením bezplatného mesiaca, ak mesačný priemer klesne pod toto percento. SiteGround má podobnú záruku za dostupnosť najmenej 99,9%. Ak web klesne medzi 99,9% a 99%, dostanete jeden mesiac bezplatného hosťovania; za každých 1% pod 99% dostanete ďalší mesiac zadarmo.

výkon. Spoločnosť Arvixe umiestňuje väčšinu údajov súvisiacich s webovými stránkami na SSD, vrátane databáz a e-mailových serverov, na rýchly výkon. SiteGround nesedí iba niekoľko rokov s rovnakou technológiou.

Keď sa objavia nové metódy alebo rýchlejšie technológie, server SiteGround aktualizuje svoje dátové centrá – pre všetkých svojich používateľov, nielen pre nováčikov. SiteGround používa Supercache pre všetky svoje plány, nielen pre spravovanie WordPress hostingu ako väčšina spoločností.

Webové stránky hostené spoločnosťou Arvixe priniesli čas načítania 1,05 s, rýchlejší ako 89% testovaných stránok. Výsledkom testu porovnateľného webu SiteGround bol čas načítania 1,2 s, rýchlejší ako 87% testovaných stránok.

Spoľahlivosť. Arvixe má dátové centrá na celom svete – v Severnej Amerike (Dallas, Texas), Európe (Amsterdam) a (Hong Kong). Všetky dátové centrá sú úplne redundantné a majú viac možností napájania a chladenia. Dátové centrá sú monitorované na mieste kvôli bezpečnosti a spoľahlivosti.

SiteGround má tiež dátové centrá po celom svete. Existujú dátové centrá v Chicagu, Londýne, Amsterdame a Singapure. Dátové centrá majú redundantné napájanie a chladenie so zálohami na dieselové motory.

V roku 2015 boli zdieľané servery inovované na používanie linuxových kontajnerov, ktoré združujú servery na urýchlenie prístupu a zvýšenie spoľahlivosti. Všetky ich plány boli zmenené na SSD na ukladanie a na databázy MySQL.

mienky

Jeden z nich bude poskytovať rýchle a spoľahlivé služby. Obaja majú mimoriadne záruky dostupnosti a oba majú veľmi rýchlu reakciu a časy načítania.

Porovnajte vlastnosti Arvixe a SiteGround

Porovnať kľúčové funkcie

Poznámka: Aj keď každá webhostingová spoločnosť používa pri opise funkcií „neobmedzené“ alebo „nemerané“, je to trochu zavádzajúce. Tento marketingový výraz neznamená „použite toľko, koľko chcete“. Podmienky sa namiesto toho vzťahujú na to, čo hostingové spoločnosti „považujú za primerané použitie“.

Hostingové spoločnosti budú penalizovať stránky, ktoré podľa nich idú ďalej, niekedy bez varovania – hoci väčšina používateľov nikdy neprekročí rozumné použitie.

Registrácia domény. Obaja hostitelia sú registrátormi domén. Arvixe sa líši od priemyselného štandardu – ponúka bezplatnú doménu, pokiaľ máte plán. Arvixe tiež ponúka bezplatný prevod, ak už máte doménu inde. SiteGround ponúka jeden rok registrácie domény zdarma.

Tvorca webových stránok. Arvixe poskytuje RvSiteBuilder, funkčný editor s editorom WSYWIG a viac ako 600 webových šablón. SiteGround ponúka program Weebly Basic zadarmo – hoci je obmedzený počet stránok, ktoré môžete vytvoriť. Za ďalší mesačný poplatok môžete upgradovať na ďalšie verzie Weebly s bohatými funkciami.

databázy. Arvixe ponúka neobmedzené databázy MySQL a podporuje databázy PostgreSQL. SiteGround ponúka neobmedzené databázy MySQL.

E-mailové účty. Arvixe a SiteGround poskytujú neobmedzené e-mailové účty a posielanie e-mailov ďalej. Neobmedzené účty sú výhodou, ak ste veľká spoločnosť s mnohými zamestnancami, pretože to umožňuje vytvorenie samostatných účtov pre každý z nich. Navyše každé oddelenie vo vašej firme, napríklad predaj, podpora a informácie, môže mať samostatný účet.

Hosting WordPress. Arvixe aj SiteGround ponúkajú spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress zvyčajne stoja viac ako štandardný zdieľaný plán. Časť dodatočných nákladov spočíva v tom, že spravované plány WordPress sa zvyčajne umiestňujú na optimalizované servery s ukladaním do vyrovnávacej pamäte a zvýšenou bezpečnosťou, aby sa zvýšil výkon a stabilita..

Ďalšou výhodou spravovaného hostenia WordPress je to, že sa vykonáva automatické zálohovanie vašich stránok WordPress, ako aj plánovanie a inštalácia aktualizácií. To vám umožní zamerať sa na to, čo je dôležité – váš obsah.

Arvixe aj SiteGround sú jedinečné tým, že za svoje plány WordPress neúčtujú žiadne poplatky.

Riešenie elektronického obchodu. Arvixe a SiteGround podporujú niektoré bezplatné a komerčné možnosti elektronického obchodu, mnohé s podporou 24/7 a automatickou inštaláciou.

zálohy. Arvixe denne zálohuje snímky svojich serverov pomocou R1Soft, ktorý je prístupný zákazníkom prostredníctvom ovládacieho panela. Zálohy sú hostené na samostatnom serveri kvôli redundancii. SiteGround robí denné zálohy, ktoré sa uchovávajú 30 dní.

Zabezpečenie hostingu. Arvixe skenuje a aktívne koná proti DDoS hrozbám a poskytuje ochranu pred útokmi hrubou silou. Plány Arvixe prichádzajú s filtrovaním spamu SpamAssassin a Spamhaus pre e-mail.

SiteGround poskytuje SpamExperts prostredníctvom ovládacieho panela. SiteGround má tiež vlastný softvér, ktorý dokáže izolovať účty, ktoré majú problémy, ktoré chránia vaše stránky, aj keď je zlá lokalita na rovnakom zdieľanom serveri. SiteGround monitoruje servery v reálnom čase a jeho softvér dokáže automaticky reagovať na väčšinu problémov bez zásahu človeka.

Spoločnosť Arvixe predtým používala zdieľané SSL pre svoje zdieľané plány pre Linux, ale teraz sa zdá, že zdieľané SSL už nie sú k dispozícii pre plány pre Linux alebo Windows PersonalClass. Obchodné plány však majú zadarmo SSL, pokiaľ máte plán so spoločnosťou Arvixe a súkromné ​​SSL je možné zakúpiť. SiteGround poskytuje bezplatný SSL certifikát na rok pre všetky úrovne okrem najnižších.

Ovládací panel. Arvixe a SiteGround používajú priemyselný štandard cPanel.

Partnerské a predajné programy. Pridružený program Arvixe platí od 70 do 135 USD za odporúčanie, v závislosti od počtu odporúčaní, ktoré máte mesačne. Arvixe má tiež program pre distribútorov pre systémy Linux a Windows. SiteGround má predajný program, ktorý poskytuje objemové zľavy a jeho pridružený program platí od 50 do 125 USD za odporúčanie, tiež v závislosti od počtu odporúčaní za mesiac.

extras. Arvixe prichádza s reklamnými kreditmi spoločnosti Google a Yahoo celkom 200 dolárov. Arvixe ponúka „prioritnú podporu“ za dodatočný mesačný poplatok. SiteGround ponúka účty len s e-mailom za malý mesačný poplatok. SiteGround tiež podporuje hosťovanie Joomly a Drupalu.

mienky

Obaja sú plnohodnotnými webhostingovými spoločnosťami. Avšak podpora Arvixe pre PostgreSQL, jeho „bezplatnú doménu tak dlho, ako máte plán“, podpora pre Linux aj Windows a jej lepší tvorca webových stránok poskytuje Arvixe miernu výhodu oproti SiteGround kvôli funkciám.

Porovnajte plány webhostingu a ceny Arvixe a SiteGround

Hostingové plány & stanovenie ceny

Poznámka: Webhosting je konkurencieschopným odvetvím. Výsledkom je neustála zmena v cenách a veľké množstvo propagačných cien. Keďže ceny propagácie sa zvyčajne obmedzujú na prvé obdobie služby, dlhodobé podpísanie znamená výraznejšie úspory. Dokonca aj bez propagačných akcií majú dlhšie podmienky zvyčajne za následok cenové zľavy. Ceny uvedené nižšie sú aktuálne v čase tohto porovnania.

Arvixe. Arvixe ponúka štyri spoločné plány – dva v PersonalClass a dva v BusinessClass. Ak chcete pre svoju hlavnú zákaznícku základňu zrýchliť načítanie a čas odozvy, máte pri výbere možnosť vybrať si dátové centrá v USA, Európe alebo Ázii..

Všetky úrovne PersonalClass a BusinessClass ponúkajú neobmedzený priestor, šírku pásma, e-maily a databázy. PersonalClass je 4 doláre mesačne a BusinessClass je 22 dolárov mesačne. PersonalClassPro je 7 dolárov mesačne a BusinessClassPro je 35 dolárov mesačne. Úrovne povoľujú neobmedzený počet miest, zatiaľ čo bežné úrovne povoľujú iba šesť.

Rozdiel medzi PersonalClass a BusinessClass je v tom, že BusinessClass má na serveri menej používateľov, vďaka čomu je v podstate zdieľaný hosting s funkciami VPS. Možnosť ASP (Windows) spúšťa o niekoľko dolárov viac za každý plán a úroveň. Zdieľané plány spoločnosti Arvixe poskytujú neobmedzené databázy MySQL a PostgreSQL. Plány BusinessClass majú tiež bezplatný SSL certifikát, pokiaľ je web hostený s Arvixe.

Arvixe ponúka dva spravované plány WordPress, 4 doláre a 7 dolárov mesačne, rovnaké ako zdieľaný hosting. Neobmedzená šírka pásma, neobmedzené úložisko a neobmedzený počet databáz sa dodáva so všetkými plánmi. Program $ 4 je obmedzený na 6 webových stránok, zatiaľ čo program $ 7 umožňuje neobmedzený počet.

Webové stránky WordPress sa dajú ľahko škálovať zo zdieľaného na VPS a vyhradený hosting, hoci ceny Arvixe sa zvyšujú pre VPS alebo dedikované servery..

SiteGround. SiteGround ponúka tri spoločné plány. Spustenie umožňuje jedno miesto, 10 GB úložného priestoru a cena je 3,95 dolárov mesačne. GrowBig za 7,95 dolárov mesačne a GoGeek za 14,95 dolárov mesačne ponúkajú neobmedzené webové stránky a 20 GB a 30 GB úložného priestoru, v danom poradí.

Všetky plány prichádzajú s bezplatným rokom registrácie domény, neobmedzeným počtom e-mailových účtov, neobmedzeným prenosom, denným zálohovaním a bezplatným CDN. Plány GrowBig a GoGeek pridávajú prioritnú technickú podporu a SSL zadarmo na jeden rok. Plán GoGeek pridáva menej účtov na server, súlad s PCI a Git.

Aj keď server SiteGround nezapočítava návštevníkov do vášho využívania šírky pásma, meria využitie procesora a vydáva varovania pred tým, čo považuje za nadmerné využitie prostriedkov procesora..

SiteGround má tri spravované plány WordPress; Spustenie, ktoré je obmedzené na jedno miesto a 10 GB úložného priestoru, GrowBig s 20 GB úložného priestoru a GoGeek s 30 GB úložného priestoru. Plány GrowBig a GoGeek poskytujú neobmedzené množstvo webov, bezplatné SSL na rok a prioritné postavenie na podporných lístkoch. Plán GoGeek dodáva Git a má na jedného servera menej používateľov.

Všetky tri plány majú bezplatnú doménu, podporu CDN, podporu WordPerfect a neobmedzenú komunikáciu. Rovnako ako v prípade zdieľaných plánov, služba SiteGround neobmedzuje počet návštevníkov. Namiesto toho sa využitie CPU meria pomocou programu SiteGround a varovania sa vydávajú pre nadmerné použitie.

Programy WordPress, ktoré spravuje SiteGround, sa oceňujú rovnako ako ich zdieľané plány za 3,95 $, 7,95 $ a 14,95 $ mesačne.

VPS a špecializované plány: Arvixe ponúka dve úrovne VPS v systémoch Linux a Windows. Arvixe plány sú 40 dolárov a 70 dolárov za mesiac pre Linux možnosť. Dve úrovne Windows VPS sú 60 dolárov a 100 dolárov mesačne.

Všetky štyri plány spoločnosti Arvixe majú neobmedzenú šírku pásma a prichádzajú s certifikátom SSL zadarmo, pokiaľ máte tento plán. Štyri plány VPS spoločnosti SiteGround sa nachádzajú na serveroch cloudhostingu na webe a ich cena sa pohybuje od 60 do 140 dolárov za mesiac. Sú obmedzené na 5 TB šírky pásma a 20 až 80 GB úložného priestoru. Sú plne spravované a sú na jednotkách SSD kvôli rýchlosti a spoľahlivosti.

V závislosti od konfigurácie sa ceny serverových úrovní vyhradených pre jeden procesor od spoločnosti Arvixe od 128,70 dolárov mesačne do 227,50 dolárov mesačne. Pre tých, ktorí potrebujú vyšší výkon, má Arvixe dve úrovne s viacerými procesormi, ktoré sú za 357,30 dolárov mesačne.

Arvixe tiež ponúka možnosti cloudu, začínajúc na 108 dolárov mesačne. Všetky plány venované spoločnosti Arvixe sú spravované za vás. SiteGround má tri špecializované plány od 229 dolárov do 429 dolárov mesačne.

Garancia vrátenia peňazí: 60-dňová záruka vrátenia peňazí spoločnosti Arvixe je lepšia ako v priemyselnom štandarde. SiteGround má priemyselnú štandardnú 30-dňovú záruku. Ak máte bezplatnú registráciu domény na serveri Arvixe alebo SiteGround, zadržia vám poplatok za registráciu domény z akejkoľvek náhrady a ponecháte si názov domény..

mienky

Používatelia programu WordPress považujú ceny hostiteľov za atraktívne. Avšak najvyššia úroveň SiteGround, ktorá je ekvivalentná najvyššej úrovni Arvixe, je dvojnásobná cena. Ak potrebujete systém Windows, Arvixe je vaša jediná voľba medzi týmito dvoma, pretože program SiteGround nemá žiadne plány pre systém Windows. Ceny a funkcie spoločnosti Arvixe sú lepšie ako ponuky služby SiteGround v oblasti VPS a možností vyhradených serverov.

Porovnať, ako ľahko použiteľné Arvixe a SiteGround

Jednoduchosť použitia

Ovládací panel. Arvixe aj SiteGround používajú užívateľsky prívetivé rozhranie ikon založené na ikonách cPanel, ktoré je z nejakého dôvodu priemyselným štandardom..

Inštalátor jedným kliknutím. Arvixe aj SiteGround používajú Softaculous ako inštalátor na jedno kliknutie pre stovky aplikácií.

Navigácia na webe. Stránky Arvixe aj SiteGround sú dobre usporiadané. Obe majú vhodné porovnávacie tabuľky na porovnávanie úrovní vo svojich plánoch.

mienky

Pokiaľ ide o ľahké používanie, tieto dve hostingové spoločnosti sú takmer totožné, pričom obe sú veľmi užívateľsky príjemné.

Porovnajte podporu Arvixe a SiteGround

SiteGround vs. Arvixe: Technická podpora a podpora zákazníkov

Spoločnosť Arvixe mala donedávna vynikajúcu hviezdnu reputáciu v oblasti podpory zákazníkov. Od odkúpenia EIG vzrástli sťažnosti zákazníkov týkajúce sa servisu a podpory. V zákazníckej podpore je však stále nadpriemerná.

Na základe recenzií zákazníkov má SiteGround vynikajúcu podporu. SiteGround hovorí, že čakacia doba na podporných lístkoch je iba 10 minút.

Arvixe a SiteGround majú telefón, e-mail a živý chat 24/7. Obaja majú rozsiahlu vedomostnú základňu s návodmi a videami a obaja majú aktívny blog.

mienky

Do roku 2014 by bola jedna z týchto spoločností rovnako pôsobivá pre podporu a služby. Dnes má služba SiteGround na základe recenzií zákazníkov výhodu v tomto oddelení.

Porovnajte užívateľské recenzie na Arvixe a SiteGround

Recenzie používateľov

Poznámka: Preskúmanie by nikdy nemalo byť tým, čo sa rozhodne, ktorý hostiteľ si vyberie. Recenzie zvyčajne zverejňujú tí, ktorí sa cítia veľmi silne, čo znamená, že recenzie sú buď silne negatívne alebo veľmi pozitívne. Ak sa však niečo neustále spomína, môže sa na niečo pozerať.

Negatívne recenzie pre Arvixe a SiteGround

Arvixe. Donedávna bolo málo negatívnych recenzií Arvixe. V poslednej dobe sa však recenzie sťažujú na zlý zákaznícky servis a dlhé čakacie doby.

SiteGround. Väčšina negatívnych recenzií stránok SiteGround sa sťažuje na niektoré z ich pravidiel. Existuje nespokojnosť s tým, ako sa rieši automatická obnova, ako aj nedostatok varovania pred vypnutím stránok kvôli výpadkom používania CPU..

Pozitívne recenzie na Arvixe a SiteGround

Arvixe. Arvixe získava vysoké ocenenie od svojich zákazníkov za všetky funkcie dostupné pri stanovovaní cien za rozpočet. Užívatelia Windows majú radi, že nájdu hosting za dostupnú cenu.

SiteGround. Pozitívne recenzie od zákazníkov SiteGround dôsledne uvádzajú rýchlosť a užitočnosť podpory a spoľahlivosť serverov SiteGround..

mienky

Celkovo sú obe tieto hostingové spoločnosti zákazníci dobre prijaté. Avšak vďaka nedávnym sťažnostiam na podporu týkajúcim sa Arvixe dostáva SiteGround viac pozitívnych recenzií.

Záver o porovnaní Arvixe a SiteGround

Záver: Ktorý hosting je pre vás najlepší?

Arvixe a SiteGround majú funkcie, ktoré ich odlišujú.

Dôvody na výber lokalityGround over Arvixe:

 • Prevod webových stránok zadarmo od iného hostiteľa
 • Zabezpečenie hostingu
 • Všetky plány používajú ukladanie do vyrovnávacej pamäte
 • Zadarmo CDN

Dôvody, prečo si vybrať Arvixe pre SiteGround:

 • Bezplatná registrácia domény, pokiaľ je hosťovaný plán
 • Predinštalované WordPress
 • Možnosti servera Windows pre všetky plány

Plnohodnotné spravované plány spoločnosti WordPress od spoločnosti Arvixe za rovnaké ceny ako zdieľaný hosting je výhodou pre používateľov systému WordPress. Vďaka cenám spoločnosti Arvixe je tiež lepšou voľbou pre väčšie weby alebo weby, ktoré majú značný počet návštevníkov.

Zdieľané plány SiteGround sú cenovo dostupné, ale do istej miery obmedzené, pokiaľ ide o ukladanie a šírku pásma. Ak práve začínate alebo máte menšie pracovisko, plány by boli vhodné.

Obe tieto hostingové spoločnosti ponúkajú dobré ceny za množstvo funkcií, ktoré poskytujú.

Toto sú len dve z mnohých možností webhostingu, ktoré máte k dispozícii. Ďalším hostiteľom, ktorý by sa páčil používateľom WordPress, je InMotion Hosting, vďaka jeho vynikajúcim spravovaným plánom WordPress.

Máte nejaké otázky týkajúce sa Arvixe alebo SiteGround? Aké máte skúsenosti s webhostingom vo všeobecnosti? Zanechajte svoje pripomienky a dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map