Arvixe vs. SiteGround: Který byste měli použít?

Možná nejdůležitějším rozhodnutím, které můžete udělat ohledně svého webu, je najít tu správnou hostingovou společnost a plán. Nicméně, tolik podniků, z nichž si vybrat. Můžete použít toto vzájemné srovnání mezi Arvixe a SiteGround, které vám pomůže zúžit výběr.


SiteGround je ještě novější, byl založen v roce 2004, ale na svých serverech hostuje téměř 500 000 webů. Arvixe a SiteGround poskytují sdílený hosting, spravovaný hosting WordPress a VPS a dedikované serverové plány. Arvixe má jak Linux, tak Windows, zatímco SiteGround je pouze Linux.

Společnost Arvixe byla v roce 2015 jmenována editorem PCMag Editor’s Choice a společnost Inc.com ji pojmenovala jako jedna z nejrychleji rostoucích společností v USA. SiteGround získala mnoho ocenění „best of“, ale mnoho pochází z webů, které vytvořily pro vlastní propagaci – něco, co je příliš běžná u webhostingových společností. SiteGround získal legitimní ocenění za provozuschopnost a zákaznický servis.

Společnost Arvixe byla zakoupena společností Endurance International Group (EIG) v roce 2014. Existuje mnoho webhostingových společností pod hlavičkou EIG, ale všechny fungují pod vlastním původním jménem.Když společnosti EIG nejsou navzájem klony, pokud jste s nimi měli nějaké problémy, jsou natolik podobné, že můžete mít stejné problémy s jiným.

SiteGround byla založena v roce 2004 a je soukromou společností se sídlem v bulharské Sofii, přestože má celosvětovou přítomnost.

Porovnejte výkon Arvixe a SiteGround

Arvixe vs. SiteGround: Uptime a spolehlivost

Uptime. Arvixe má 99,9% záruku s vrácením měsíce zdarma, pokud měsíční průměr klesne pod toto procento. SiteGround má podobnou záruku za provozuschopnost nejméně 99,9%. Pokud web klesne mezi 99,9% a 99%, získáte jeden měsíc hostování zdarma; za každých 1% pod 99% obdržíte další měsíc zdarma.

Výkon. Arvixe umísťuje většinu dat souvisejících s webem na SSD, včetně databází a e-mailových serverů, pro rychlý výkon. SiteGround není jen sedět na stejné technologii po celá léta.

Když se objeví nové metody nebo rychlejší technologie, SiteGround aktualizuje svá datová centra – pro všechny své uživatele, nejen pro nováčky. SiteGround používá Supercache pro všechny své plány, nejen spravoval hosting WordPress jako většina společností.

Webové stránky hostované společností Arvixe dosáhly doby načítání 1,05 s, rychlejší než 89% testovaných webů. Výsledkem testu srovnatelného webu SiteGround byla doba načítání 1,2 s, rychlejší než 87% testovaných stránek.

Spolehlivost. Arvixe má datová centra po celém světě – v Severní Americe (Dallas, Texas), Evropě (Amsterdam) a (Hong Kong). Všechna datová centra jsou plně redundantní a mají více možností napájení a chlazení. Datová centra jsou monitorována na místě z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti.

SiteGround má také datová centra po celém světě. Existují datová centra v Chicagu, Londýně, Amsterdamu a Singapuru. Datová centra mají redundantní napájení a chlazení, se zálohováním na dieselové motory.

V roce 2015 byly sdílené servery upgradovány na použití linuxových kontejnerů, které sdružují servery pro urychlení přístupu a zajištění větší spolehlivosti. Všechny jejich plány byly převedeny na SSD pro ukládání a databáze MySQL.

Názor

Jeden z nich poskytne rychlé a spolehlivé služby. Oba mají výjimečné záruky dostupnosti a oba mají velmi rychlou odezvu a dobu načítání.

Porovnejte funkce Arvixe a SiteGround

Porovnejte klíčové funkce

Poznámka: Zatímco každá webhostingová společnost používá při popisu funkcí „neomezený“ nebo „neměřený“, je to trochu zavádějící. Tento marketingový termín neznamená „použít tolik, kolik chcete“. Místo toho se podmínky vztahují k tomu, co hostingové společnosti „považují za přiměřené použití“.

Hostingové společnosti budou penalizovat weby, o kterých se domnívají, že jdou dále, někdy bez varování – ačkoli většina uživatelů nikdy nepřekročí rozumné použití.

Registrace domény. Oba hostitelé jsou registrátory domén. Arvixe se liší od průmyslového standardu – nabízí bezplatnou doménu, dokud máte plán. Arvixe také nabízí bezplatný převod, pokud již máte doménu jinde. SiteGround nabízí jeden rok registrace domény zdarma.

Tvůrce webových stránek. Arvixe poskytuje RvSiteBuilder, bohatý tvůrce funkcí s editorem WSYWIG a více než 600 webových šablon. SiteGround nabízí Weebly Basic zdarma – i když je počet stránek, které můžete vytvořit, omezený. Za další měsíční poplatek můžete upgradovat na verze Weebly s bohatými funkcemi.

Databáze. Arvixe nabízí neomezené databáze MySQL a podporuje PostgreSQL databáze. SiteGround nabízí neomezené databáze MySQL.

E-mailové účty. Arvixe a SiteGround poskytují neomezené e-mailové účty a předávání e-mailů. Neomezené účty jsou výhodou, pokud jste velká společnost s mnoha zaměstnanci, protože umožňuje založení samostatných účtů pro každý z nich. Navíc každé oddělení ve vaší firmě, například prodej, podpora a informace, může mít samostatný účet.

Hosting WordPress. Arvixe i SiteGround nabízejí spravované plány WordPress. Spravované plány WordPress obvykle stojí více než standardní sdílený plán. Část dodatečných nákladů je způsobena tím, že spravované plány WordPress jsou obvykle umístěny na optimalizovaných serverech s ukládáním do mezipaměti a zvýšeným zabezpečením pro zvýšení výkonu a stability..

Další výhodou spravovaného hostování WordPress je to, že se provádí automatické zálohování vašich webů WordPress, jakož i plánování a instalace aktualizací. To vám umožní soustředit se na to, co je důležité – váš obsah.

Arvixe i SiteGround jsou jedinečné v tom, že za své plány WordPress neúčtují žádné poplatky.

eCommerce řešení. Arvixe a SiteGround podporují některé bezplatné a komerční možnosti elektronického obchodování, mnohé s podporou 24/7 a automatickou instalací.

Zálohy. Arvixe denně zálohuje snímky svých serverů pomocí R1Soft, který je přístupný zákazníkům prostřednictvím ovládacího panelu. Zálohy jsou hostovány na samostatném serveru pro redundanci. SiteGround provádí denní zálohy, které jsou uchovávány 30 dní.

Zabezpečení hostingu. Arvixe skenuje a aktivně jedná proti hrozbám DDoS a poskytuje ochranu před útoky brutální síly. Plány Arvixe přicházejí s filtrem SpamAssassin a Spamhaus pro e-mail.

SiteGround poskytuje SpamExperts prostřednictvím ovládacího panelu. SiteGround má také vlastní software, který dokáže izolovat účty s problémy, které chrání váš web, i když je špatný web na stejném sdíleném serveru. SiteGround monitoruje servery v reálném čase a jeho software dokáže automaticky reagovat na většinu problémů bez zásahu člověka.

Arvixe poskytoval sdílené SSL pro své sdílené plány pro Linux, ale nyní se zdá, že sdílené SSL již nejsou k dispozici pro plány Linux nebo Windows PersonalClass. Obchodní plány však mají SSL zdarma, pokud máte plán s Arvixe a soukromé SSL jsou k dispozici ke koupi. SiteGround poskytuje zdarma SSL certifikát na rok pro všechny kromě nejnižších úrovní.

Kontrolní panel. Arvixe a SiteGround používají průmyslový standard cPanel.

Partnerské a prodejní programy. Partnerský program společnosti Arvixe platí od 70 do 135 $ za doporučení, v závislosti na počtu doporučení, která máte za měsíc. Arvixe má také prodejní program pro Linux i Windows. SiteGround má prodejní program, který poskytuje objemové slevy, a jeho přidružený program platí od 50 do 125 $ za doporučení, také v závislosti na počtu doporučení za měsíc.

Extras. Arvixe přichází s reklamními kredity Google a Yahoo celkem 200 USD. Arvixe nabízí „Prioritní podporu“ za dodatečný měsíční poplatek. SiteGround nabízí pouze e-mailové účty za malý měsíční poplatek. SiteGround také podporuje Joomla a Drupal hosting.

Názor

Obě jsou plně funkční webhostingové společnosti. Avšak podpora Arvixe pro PostgreSQL, jeho „bezplatnou doménu, dokud máte plán“, podpora pro Linux i Windows a její lepší tvůrce webových stránek dává Arvixe mírný náskok před SiteGround pro funkce.

Porovnejte plány webhostingu a ceny Arvixe a SiteGround

Hostingové plány & Ceny

Poznámka: Webhosting je konkurenceschopným odvětvím. V důsledku toho dochází k neustálým změnám v cenotvorbě a značnému množství propagačních cen. Vzhledem k tomu, že propagační ceny jsou obvykle omezeny na první funkční období, znamená dlouhodobé přihlášení významnější úspory. Dokonce i bez promo akce mají delší podmínky obvykle za následek cenové slevy. Níže uvedené ceny jsou aktuální po dobu tohoto srovnání.

Arvixe. Arvixe nabízí čtyři sdílené plány – dva v PersonalClass a dva v BusinessClass. Pro rychlejší načtení a dobu odezvy pro vaši hlavní zákaznickou základnu máte možnost vybrat si u pokladny americká, evropská nebo asijská datová centra..

Všechny úrovně PersonalClass a BusinessClass nabízejí neomezený prostor, šířku pásma, e-maily a databáze. PersonalClass je 4 $ měsíčně a BusinessClass je 22 USD měsíčně. PersonalClassPro je $ 7 za měsíc a BusinessClassPro je $ 35 za měsíc. Úrovně Pro umožňují neomezený počet webů, zatímco běžné úrovně umožňují pouze šest.

Rozdíl mezi PersonalClass a BusinessClass spočívá v tom, že BusinessClass má na serveru méně uživatelů, což v podstatě sdílí hosting s funkcemi VPS. Možnost ASP (Windows) spouští o několik dolarů více za každý plán a úroveň. Sdílené plány společnosti Arvixe poskytují neomezené databáze MySQL a PostgreSQL. Plány BusinessClass mají také bezplatný certifikát SSL, pokud je web hostován společností Arvixe.

Arvixe nabízí dva spravované plány WordPress, za $ 4 a 7 $ za měsíc, stejné jako sdílený hosting. Neomezená šířka pásma, neomezené úložiště a neomezený počet databází přichází se všemi plány. Plán 4 $ je omezen na 6 webových stránek, zatímco plán 7 $ umožňuje neomezený počet.

Weby WordPress lze snadno škálovat ze sdíleného na VPS a vyhrazený hosting, i když ceny Arvixe se zvyšují u VPS nebo dedikovaných serverů.

SiteGround. SiteGround nabízí tři sdílené plány. Spuštění umožňuje jeden web, 10 GB úložiště a cena je 3,95 $ měsíčně. GrowBig, za 7,95 $ za měsíc, a GoGeek, za 14,95 $ za měsíc nabízejí neomezené webové stránky a 20 GB a 30 GB úložného prostoru, v tomto pořadí.

Všechny plány mají bezplatný rok registrace domény, neomezený počet e-mailových účtů, neomezený provoz, denní zálohování a bezplatné CDN. Plány GrowBig a GoGeek přidávají prioritní technickou podporu a SSL zdarma po dobu jednoho roku. Plán GoGeek přidává méně účtů na server, kompatibilitu s PCI a Git.

Zatímco SiteGround nezapočítává návštěvníky proti využití šířky pásma, měří využití procesoru a vydává upozornění na to, co považuje za nadměrné využití prostředků procesoru..

SiteGround má tři spravované plány WordPress; Spuštění, které je omezeno na jeden web a 10 GB úložiště, GrowBig s 20 GB úložiště a GoGeek s 30 GB. Plány GrowBig a GoGeek poskytují neomezené weby, SSL zdarma po dobu jednoho roku a prioritu na podporovaných vstupenkách. Plán GoGeek přidává Git a má méně uživatelů na server.

Všechny tři plány mají bezplatnou doménu, bezplatnou podporu CDN, podporu WordPerfect a neomezený provoz. Stejně jako u sdílených plánů, SiteGround neomezuje počet návštěvníků. Místo toho je využití CPU měřeno pomocí SiteGround a varování jsou vydávána pro nadměrné použití.

Programy WordPress, které spravuje SiteGround, jsou ceny stejné jako jejich sdílené plány za 3,95 $, 7,95 $ a 14,95 $ měsíčně.

VPS a Dedicated Plans: Arvixe nabízí dvě úrovně VPS v Linuxu i Windows. Plány Arvixe jsou 40 a 70 $ měsíčně pro variantu Linux. Dvě úrovně Windows VPS jsou 60 USD a 100 USD měsíčně.

Všechny čtyři plány Arvixe mají neomezenou šířku pásma a přicházejí s certifikátem SSL zdarma, dokud máte plán. Čtyři plány VPS společnosti SiteGround se nacházejí na cloudových serverech na webu a ceny se pohybují od 60 do 140 USD za měsíc. Jsou omezeny na 5 TB šířky pásma a 20 až 80 GB úložiště. Jsou plně spravovány a jsou na SSD pro rychlost a spolehlivost.

V závislosti na konfiguraci jsou šest serverových úrovní vyhrazených pro jeden procesor od společnosti Arvixe ceny od 128,70 $ za měsíc do 227,50 $ za měsíc. Pro ty, kteří potřebují vyšší výkon, má Arvixe dvě úrovně s více procesory za cenu 357,30 $ měsíčně.

Arvixe také nabízí cloudové možnosti, začínající na 108 USD měsíčně. Všechny vyhrazené plány společnosti Arvixe jsou spravovány za vás. SiteGround má tři vyhrazené plány od 229 $ do 429 $ měsíčně.

Záruka vrácení peněz: 60denní záruka vrácení peněz společnosti Arvixe je lepší než průmyslový standard. SiteGround má průmyslovou standardní 30denní záruku. Pokud máte bezplatnou registraci domény na Arvixe nebo SiteGround, ztratí vám poplatek za registraci domény z jakékoli náhrady a ponecháte si doménové jméno.

Názor

Uživatelé WordPress považují ceny hostitelů za atraktivní. Avšak nejvyšší úroveň SiteGround, která je ekvivalentní nejvyšší úrovni Arvixe, je dvakrát vyšší. Pokud požadujete Windows, Arvixe je vaše jediná volba mezi těmito dvěma, protože SiteGround nemá žádné plány Windows. Ceny a funkce Arvixe jsou lepší než nabídky SiteGround ve VPS a možnostech dedikovaného serveru.

Porovnejte, jak snadno se používají Arvixe a SiteGround

Snadnost použití

Kontrolní panel. Arvixe a SiteGround používají uživatelsky přívětivé rozhraní ikon založené na ikonách cPanel, což je z nějakého důvodu průmyslový standard.

Instalační služba jedním kliknutím. Arvixe i SiteGround používají Softaculous jako instalátor na jedno kliknutí pro stovky aplikací.

Navigace na webu. Stránky Arvixe i SiteGround jsou dobře rozloženy. Oba mají vhodné srovnávací tabulky pro porovnání úrovní ve svých plánech.

Názor

Tyto dvě hostingové společnosti jsou téměř identické, pokud jde o snadné použití, přičemž obě jsou velmi uživatelsky přívětivé.

Porovnejte podporu Arvixe a SiteGround

SiteGround vs. Arvixe: Technická a zákaznická podpora

Arvixe měl až donedávna mimořádně hvězdnou pověst pro zákaznickou podporu. Od výkupu EIG vzrostly stížnosti zákazníků na servis a podporu. V zákaznické podpoře je však stále nadprůměrná.

Na základě hodnocení zákazníků má SiteGround vynikající podporu. SiteGround říká, že čekací doba na vstupenkách na podporu je pouze 10 minut.

Arvixe a SiteGround mají telefon, e-mail a live chat 24/7. Oba mají rozsáhlou znalostní základnu s výukovými programy a videy a oba mají aktivní blog.

Názor

Až do roku 2014 by jedna z těchto společností byla stejně působivá pro podporu a služby. Dnes má SiteGround na základě hodnocení zákazníků výhodu v tomto oddělení.

Porovnejte uživatelské recenze Arvixe a SiteGround

uživatelské recenze

Poznámka: Přezkum by nikdy neměl být tím, co rozhoduje, kterého hostitele zvolit. Recenze obvykle zveřejňují ti, kteří se cítí velmi silně, což znamená, že recenze jsou buď silně negativní nebo silně pozitivní. Pokud se však něco neustále zmiňuje, může být na co se podívat.

Negativní recenze pro Arvixe a SiteGround

Arvixe. Až do nedávné doby bylo jen málo negativních recenzí na Arvixe. V poslední době se však recenze stěžují na špatný zákaznický servis a dlouhé čekací doby.

SiteGround. Většina negativních recenzí SiteGround si stěžuje na některé z jejich zásad. Existuje nespokojenost s tím, jak je zpracovávána automatická obnova, a také nedostatek varování před vypnutím webu kvůli přetížení využití CPU..

Pozitivní recenze pro Arvixe a SiteGround

Arvixe. Arvixe získává od svých zákazníků velkou chválu za všechny funkce dostupné při stanovování cen. Uživatelé Windows rádi najdou hosting za dostupnou cenu.

SiteGround. Pozitivní recenze od zákazníků produktu SiteGround neustále zmiňují rychlost a užitečnost podpory a spolehlivost serverů SiteGround..

Názor

Celkově jsou obě tyto hostingové společnosti zákazníky dobře přijímány. Díky nedávným stížnostem na podporu ohledně Arvixe však SiteGround získává více pozitivních recenzí.

Závěr o srovnání Arvixe a SiteGround

Závěr: Který hosting je pro vás nejlepší?

Arvixe a SiteGround mají funkce, které je odlišují od sebe.

Důvody pro volbu SiteGround over Arvixe:

  • Přeneste web zdarma od jiného hostitele
  • Zabezpečení hostingu
  • Všechny plány používají ukládání do mezipaměti
  • Zdarma CDN

Důvody, proč si vybrat Arvixe přes SiteGround:

  • Bezplatná registrace domény, pokud je hostován plán
  • Předinstalovaný WordPress
  • Možnosti serveru Windows pro všechny plány

Plně vybavené spravované plány WordPress společnosti Arvixe za stejnou cenu jako sdílený hosting je pro uživatele WordPress plusem. Díky cenám společnosti Arvixe je také lepší volbou pro větší weby nebo weby s významným počtem návštěvníků.

Sdílené plány SiteGround jsou cenově dostupné, ale poněkud omezené, pokud jde o úložiště a šířku pásma. Pokud právě začínáte nebo máte menší web, plány by byly vhodné.

Obě tyto hostingové společnosti nabízejí dobré ceny za počet funkcí, které poskytují.

To jsou jen dvě z mnoha možností webhostingu, které máte k dispozici. Dalším hostitelem, který by apeloval na uživatele WordPress, je InMotion Hosting, díky jeho vynikajícím spravovaným plánům WordPress.

Máte nějaké dotazy ohledně Arvixe nebo SiteGround? Jaké byly vaše zkušenosti s webhostingem obecně? Zanechte své připomínky a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me