Ako zrýchliť načítavanie stránok WordPress

Vedeli ste, že najvyššie ťahače paliva bežne dosahujú rýchlosti viac ako 300 kilometrov za hodinu a dokážu prejsť štvrť kilometrov za menej ako 4 sekundy? Neuveriteľne rýchlo.


Takisto sa rýchlo zriekne typický návštevník webovej stránky a pokračuje, keď čaká na načítanie webovej stránky. V skutočnosti a štúdia z KISSmetrics uvádza, že 47% návštevníkov webových stránok opustí web za menej ako dve sekundy! Našťastie tohto návštevníka nemusíte stratiť. Ideme sa pozrieť, ako optimalizovať vaše stránky WordPress, aby sa zrýchlil výkon a prejsť od clunker k dragsterovi.

Všetko, čo potrebujete vedieť o optimalizácii výkonu WordPress

Žmurknite oči. Jedno bliknutie vám pravdepodobne trvalo 300 milisekúnd.

Amazon a Walmart zistili, že pri každom poklese načítania stránky o 100 milisekúnd došlo k zodpovedajúcemu zvýšeniu výnosov o 1%. Rýchlejšie načítanie stránky znamená viac konverzií, aj keď sa vám toto zvýšenie môže zdať nevýznamné. Či už robíte elektronický obchod alebo nie, rýchlejšia stránka načítania na vašom webe WordPress znamená, že váš návštevník bude šťastný, čo môže viesť k dlhšiemu pobytu na stránke..

Podľa Google to tiež znamená, že vaša stránka bude mať lepšie výsledky vo vyhľadávaní. Rýchlosť načítania stránky je, samozrejme, iba jedným zo stoviek kritérií používaných pri hodnotení, je však potrebné poznamenať, že samotná spoločnosť Google poskytuje nástroje pre webmasterov na optimalizáciu stránok pre rýchlosť..

Výkon je preto rozhodujúcou súčasťou úspechu webu. Strávili ste veľa času a úsilia vytvorením skvelého obsahu, ktorý vás informuje alebo presvedčí, ale je to zbytočné, ak sa návštevníci odrazia skôr, ako si dokonca prezerajú váš web. Musíte sa uistiť, že sa tak nestane.

Ste slimák alebo gepard?

Prvým krokom k optimalizácii vášho webu je stanovenie základnej línie analýzou rýchlosti načítania stránok pred vykonaním akýchkoľvek zmien. Užitočné bezplatné nástroje (ich platené verzie ponúkajú viac funkcií), ktoré sú založené na webe:

 • Štatistiky PageSpeed – nástroj spoločnosti Google na analýzu rýchlosti načítania. Tento je obzvlášť užitočný, pretože analyzuje aj mobilný výkon. Na stránke sa nachádza aj odkaz na ďalšie nástroje na webový výkon spoločnosti Google.
 • WebPagetest – Pomocou tohto nástroja uvidíte, ako si vaše stránky vedú v rôznych prehliadačoch. Poskytuje tiež grafické zobrazenie výsledkov.
 • GTMetrix – Tento nástroj používa niekoľko rôznych programov na analýzu a uvádza výsledky podľa toho, ako ovplyvňujú výkon načítania stránky.
 • Pingdom – Táto stránka ponúka analýzu, sledovanie prevádzkyschopnosti a výkonu používateľov v reálnom čase, kontroly nefunkčných odkazov a ďalšie. Ponúka bezplatnú skúšobnú verziu mesačne a potom je potrebné ďalšie mesačné používanie.

Špecifickým nástrojom WordPress je P3 (Plugin Performance Profiler), čo je doplnok WordPress, ktorý kontroluje nainštalované doplnky a poskytuje podrobné informácie o výkone. Ďalším užitočným nástrojom pre WordPress je Nové pamiatky, ktoré určujú doplnky a témy, ktoré môžu spomaľovať vašu databázu MySQL.

Tieto programy poukážu na oblasti, ktoré je potrebné opraviť, a navrhnú niekoľko návrhov na optimalizáciu. Zatiaľ si len poznamenajte výsledky. Ďalej sa pozrieme na niektoré kroky, ktoré treba podniknúť na zrýchlenie programu WordPress na zlepšenie doby načítania stránky.

„Tí, ktorí nepoznajú históriu, sú určení na jej opakovanie“ – Edmund Burke

Niektoré faktory ovplyvňujú výkonnosť WordPress, ktorú nájdete na webe po stránke. Uistite sa, že váš web nie je jedným z nich. Bežné problémy a možné riešenia zahŕňajú:

Zastaraný kód

Zastaraný kód sa týka inštalácie, motívov a doplnkov WordPress. Aktualizácie nie sú vždy o zabezpečení. Aktualizácie sa často vydávajú na opravu chýb, ktoré by mohli spomaliť vaše stránky.

Riešenie – Udržujte svoje verzie WordPress a tematické verzie aktuálne. Ak doplnok nemá aktualizáciu pre najnovšiu verziu programu WordPress, vypnite ju a skúste nájsť podobnú verziu.

Bloated Database

Vaša databáza WordPress obsahuje tabuľky, ktoré obsahujú položky pre všetky vaše uložené údaje. Čím viac riadkov použitých v tabuľke, tým väčšia je veľkosť tabuľky. V priebehu času sa údaje, ktoré už nie sú relevantné alebo potrebné, budú zhromažďovať v databázových tabuľkách. K dispozícii je tiež dočasné úložisko (režijné náklady), ktoré ukladá dotazy do vašej databázy a časom sa bude tiež rozširovať.

Časy načítania môžu ovplyvniť veľká prehľadná databáza. Nepoužité a odstránené riadky je potrebné očistiť. Keď je príliš vysoká, réžia by sa mala odstrániť. Na zlepšenie výkonu databázy je potrebné vykonať ďalšie kroky, aby sa zlepšil výkon..

Riešenie – Dva vysoko hodnotené doplnky WordPress, ktoré čistia nepoužité položky a optimalizujú databázu, sú WP-optimalizácia a Optimalizácia databázy po odstránení revízií. Ďalším veľmi populárnym a vysoko hodnoteným doplnkom je WP-Manager. Prekračuje rámec optimalizácie a poskytuje možnosti opravy, zálohovania a obnovy vašej databázy.

Manuálne riešenie – Na optimalizáciu databázy bez doplnku môžete použiť phpMyAdmin. Na optimalizáciu jednotlivých tabuliek by ste mohli použiť dotaz SQL „OPTIMIZE_TABLE“. OPTIMIZE_TABLE „wp_comments“ by sa napríklad použilo na optimalizáciu tabuľky komentárov.

Alebo môžete použiť možnosť „Optimize table“ z rozbaľovacej ponuky phpMyAdmin. Začiarknite tabuľky, ktoré chcete optimalizovať, alebo jednoducho kliknite na políčko „Skontrolovať všetko“ pre všetky tabuľky a kliknite na tlačidlo „Prejsť“. Po dokončení optimalizácie vám phpMyAdmin oznámi, či bola úspešne dokončená alebo nie.

Príliš veľa doplnkov

Ak máte aktívny doplnok zakaždým, keď návštevník pristane na stránke, odošle sa požiadavka na server. Majte príliš veľa návštevníkov a príliš veľa doplnkov a reakcia servera na načítanie vašej stránky začína trpieť. Viac ako toto číslo je však kvalita. Aj keď máte iba jeden alebo dva doplnky, ak sú napísané zle alebo sa vyskytujú chyby, načítanie stránok sa spomaľuje.

Riešenie – Používajte iba doplnky, ktoré podľa vás budú potrebné na prevádzku vášho webu. Ak máte podozrenie na doplnok, otestujte ho vypnutím a kontrolou, či sa stránka načíta rýchlejšie. Ak sa načítava rýchlejšie, vymeňte doplnok za iný.

Témy, ktoré nie sú optimalizované

Je ťažké odolať honosným jazdcom a miniaplikáciám, ktoré obsahujú niektoré témy. To všetko však spomaľuje časy načítania.

Riešenie – Ak nepotrebujete alebo nepoužívate funkcie, prečo spomaľujú načítanie stránky zbytočnými hovormi na serveri? Vyberte témy, ktoré sú už optimalizované alebo sa obmedzujú na potrebné funkcie, alebo vytvorte podriadené témy, ktoré odstraňujú nechcené funkcie.

Príliš veľa miniaplikácií

Zvyčajne nepotrebujete všetky miniaplikácie na každej stránke. Podobne ako v prípade doplnkov sa aj pri každom príchode používateľa na túto stránku uskutočňujú hovory na server. Stránky, ktoré majú widgety, ktoré získavajú zdroje z iných stránok, sú obzvlášť citlivé na spomalenie načítania stránky.

Riešenie – Obmedzte počet miniaplikácií na tie, ktoré skutočne potrebujete, a používajte ich iba na potrebných stránkach. Pokúste sa ich lokalizovať alebo ich nechať načítať po zvyšku stránky, kedykoľvek je to možné.

Pomalý server

Zdieľané servery znamenajú zdieľanie zdrojov. To nie je problém, ak je výkon kľúčovou funkciou vášho hostiteľa webu. Ak však napríklad váš webový hostiteľ umiestni príliš veľa používateľov na zdieľanú platformu, váš web sa načíta stále pomaly bez ohľadu na to, koľko vyladíte.

Riešenie – Ak sa zdá, že spomalenie je server, možno budete chcieť prejsť na webového hostiteľa, ktorý je špeciálne optimalizovaný na spustenie programu WordPress. Ďalšou možnosťou je pozrieť sa na spravovaného poskytovateľa hostingu WordPress. Títo weboví hostitelia pre vás vykonajú aktualizácie a optimalizácie, takže výkonnosť vašich webových stránok je omnoho lepšia – niektorí tvrdia 300% rýchlejšie – ako vám môžu poskytnúť niektorí hostitelia nízko-nákladových zdieľaných platforiem..

Môže to vyzerať ako mágia, ale …

Okrem riešení uvedených v tomto článku môžete podniknúť aj niekoľko jednoduchých krokov, ktoré optimalizujú váš web WordPress pre lepší výkon..

Pripravte si domovskú stránku na kosti

Zvyčajne ide o stránku, ktorú väčšina návštevníkov navštívi ako prvú. Ak sa načíta rýchlo, môžete mať väčšiu voľnosť pri rýchlosti načítania iných stránok, aby ste udržali návštevníkov na webe. Na blogovej stránke znížte počet príspevkov zobrazených na prvej stránke a namiesto úplných príspevkov zobrazte výňatky. Odstráňte všetky nepotrebné miniaplikácie. Napríklad miniaplikácie na zdieľanie musia byť iba na poštových stránkach. Udržujte domovskú stránku čistú a suchú.

Minimalizujte a konsolidujte kód

Minimalizačný kód znižuje veľkosť súborov HTML, CSS a JavaScript odstránením medzier. Môžete tiež komprimovať a kombinovať súbory. Môžete to urobiť manuálne, ak vám kód vyhovuje, alebo môžete použiť doplnok WordPress. Autoptimize a Lepšia miniaplikácia WordPress sú dva ľahko použiteľné a prispôsobiteľné doplnky, ktoré zreťazujú, minimalizujú a komprimujú súbory za vás.

Pridanie záhlavia vyprší

Toto je ďalší spôsob, ako znížiť požiadavky HTTP, ktoré spomaľujú rýchlosť načítania stránky. Hlavičky s vypršanou platnosťou informujú prehliadač o tom, ako dlho má byť súbor uložený v pamäti cache. Použitie záhlavia vyprší, nezníži rýchlosť načítania stránky pri prvom vstupe návštevníka na stránku. Pri nasledujúcom navštívení stránky tým istým používateľom však prehliadač skontroluje, či je v rámci času stanoveného v záhlaví uplynutia platnosti..

Ak je, stránka v pamäti sa namiesto načítania stránky načíta skôr. Môžete nastaviť možnosť „vyprší hlavičky“ úpravou súboru .htaccess na serveri Apache, ale pre WordPress je jednoduchým riešením použitie jedného z dvoch vyššie uvedených doplnkov, automatického dokončovania alebo lepšej miniaplikácie WordPress, pretože pre to majú možnosti..

Cache Pages

Namiesto vykonávania súborov PHP a telefonovania do databázy je ukladanie do pamäte cache generovaním statických stránok HTML, ktoré sú dočasne uložené na serveri a slúžia návštevníkom. Dva z najlepších doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť pre WordPress sú Super vyrovnávacia pamäť WP a Celková medzipamäť W3. Poskytujú predbežné načítanie a kompresiu viac ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Optimálne rýchlosti zaťaženia sa dosahujú, keď sa ukladanie do pamäte cache kombinuje so zmenšovaním.

Použite siete na doručovanie obsahu (CDN)

V prípade webových stránok, ktoré majú vyššiu návštevnosť, CDN zvyčajne ukladajú vaše statické prostriedky, ako sú súbory CSS a JavaScript, a obrázky na viacerých stránkach, takže sa zobrazujú bližšie k návštevníkovi vašich webových stránok. CDN ako Amazon CloudFront, CloudFlare a MaxCDN môžu slúžiť na celú vašu webovú stránku. CloudFront a

CloudFront a CloudFlare obaja majú obmedzené bezplatné účty MaxCDN má pre vás vyskúšaný skúšobný účet. Všetky tri majú plnohodnotné platené účty, na ktorých sa používajú poplatky za šírku pásma. Poskytovanie z webov bližšie k vášmu návštevníkovi znižuje čas sťahovania a znižuje preťaženie šírky pásma na vašej domovskej stránke, čím sa zrýchľuje načítanie stránky..

Komprimujte obrázky a používajte lenivé zaťaženie

Obrázky sú veľkým zátarasom na rýchle načítanie. Kompresia obrázkov značne urýchli veci. WP Smush a EWWW Image Optimizer sú doplnky WordPress, ktoré vaše obrázky pri ich odovzdaní do knižnice médií v programe WordPress automaticky komprimujú. Ak nahráte menej ako 100 obrázkov za mesiac, je ďalšia možnosť doplnku Nástroj na optimalizáciu obrázkov ShortPixel.

Ak je kompresia kombinovaná s Lazy Load, pomalé zaťaženie spôsobené grafikou je vylúčené. Lazy Load je doplnok WordPress, ktorý vyžaduje načítanie obrázkov, iba ak sú viditeľné pre návštevníka. Toto skracuje čas načítania, pretože obrázky, ktoré sú pod záhybom a nie sú viditeľné vo výreze, sa pri načítaní stránky ignorujú.

Obmedzte počet revízií WordPress

WordPress ukladá verziu svojich príspevkov pri každej zmene a ukladá sa do databázy. Tieto ďalšie položky databázy musia byť spracované serverom na nájdenie a načítanie najnovšieho príspevku. Revízie by ste mohli zakázať, ale potom by ste pri vytváraní príspevku stratili zálohu.

Namiesto toho obmedzte počet revízií, ktoré uchováva program WordPress. Napríklad, ak by ste chceli nastaviť limit na päť revízií, tento riadok by ste použili v súbore wp-config.php:

define („WP_POST_REVISIONS“, 5);

Môžete prejsť týmto testom?

Po vykonaní krokov uvedených v tomto príspevku je čas vrátiť sa a znova analyzovať vaše stránky pomocou nástroja alebo nástrojov, ktoré ste použili na nastavenie základnej línie. Spustite testy a skontrolujte svoje výsledky. Mali by ste byť blízko k optimalizovanému webu. Ak problémy pretrvávajú, urobte navrhované opravy a znova spusťte analýzu, kým nedosiahnete dobrý výsledok. Hľadáte všetky As alebo Bs plošne.

záver

Skutočnosť, že tí, ktorí dnes používajú web, rýchlo uniká, niet úniku. Vaši návštevníci chcú, aby sa vaše stránky načítali včera, nie zajtra. Ak im nedáte rýchle načítanie stránky, čoskoro odídu. Aby ste dosiahli čo najlepší výkon, musíte svoj web WordPress optimalizovať. Minimalizujte a skonsolidujte kód a pomocou kompresie udržujte svoje stránky a súbory menšie a využívajte ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre rýchlejšie stiahnutie do prehliadača návštevníka.

Udržiavanie štíhlosti domovskej stránky a zaistenie toho, aby boli všetky vaše súbory, témy a softvér WordPress neustále aktualizované, zvýši výkon WordPress. Neustále optimalizujte a používajte dostupné doplnky, ktoré automaticky optimalizujú väčšinu optimalizácie. Robte tieto veci a vyhýbajte sa častým chybám vo výkone WordPress a budete na rýchlej ceste k získaniu a udržaniu návštevníkov na svojej webovej stránke WordPress..

Neustále optimalizujte a používajte dostupné doplnky, ktoré automaticky optimalizujú väčšinu optimalizácie. Robte tieto veci a vyhýbajte sa častým chybám vo výkone WordPress a budete na rýchlej ceste k získaniu a udržaniu návštevníkov na svojej webovej stránke WordPress..

Máte nejaké ďalšie optimalizačné triky a tipy na zlepšenie výkonu WordPress? Koľko ovplyvňuje rýchlosť načítania stránok vaše návyky prehliadania? Komentujte nižšie a podeľte sa o nich alebo o akýchkoľvek ďalších myšlienkach týkajúcich sa tohto blogového príspevku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map