Weebly vs. Squarespace 2020: Aký je rozdiel medzi najlepšími tvorcami webových stránok?

V roku 2020 môže ktokoľvek vytvoriť webovú stránku – a sám ju vytvoriť. Webové stránky, ktoré boli kedysi oblasťou špecializovaných programátorov, sú teraz v dosahu malých firiem, dodávateľov a nadšencov..


Dnes sa pozrieme na dve z najväčších mien, ktoré zaberajú priestor na tvorbu webových stránok pre domácich majstrov – Weebly a Squarespace. Sú to výkonné platformy, ktoré vám dokážu vytvoriť krásne vyzerajúci web s prácou len za pár hodín.

Pokiaľ ide o ich príťažlivosť pre zákazníkov, Squarespace v posledných rokoch preteká. Podľa spoločnosti Builtwith je ich celkový trhový podiel na webe 0,9%, zatiaľ čo Weebly má slabú energiu pod 0,3%. Boli spustené približne v rovnakom čase – Weebly v roku 2006 a Squarespace v roku 2004.

Weebly je možno trochu známejší, ale jedna vec je istá a to, že obaja rastú. V roku 2018 Weebly získala spoločnosť eCommerce spoločnosť Square a zdá sa, že v budúcnosti bude hlavným cieľom rozvoja internetového obchodu..

Takže to hovoríte dobre a dobre, ale ako mi to pomôže vybrať si, ktorý z nich by som mal použiť? Ako sa líšia? A to je pre moje okolnosti to pravé?

Dnes sa pozrieme na podobnosti a rozdiely medzi týmito dvoma, aby sme zistili, ktorá z nich je vhodnejšia na aké okolnosti. Prejdeme

 • plány & stanovenie ceny
 • Jednoduchosť použitia
 • Dizajn a prispôsobenie
 • Kľúčové vlastnosti
 • Podpora používateľov
 • Kľúčové rozdiely
 • Ktorá platforma je pre vás najvhodnejšia?

Takže bez ďalších okolkov sa do toho strčíme, dobre?

Porovnajte plány a ceny tvorcov webových stránok

Porovnať plány & stanovenie ceny

Plány porovnávania cien

Koľko ste ochotní zaplatiť za svoj web? $ 0- $ LL 50 $ 100 ™ $ 200? Všetci nemáme na svete všetky zdroje, s ktorými by sme mohli spolupracovať – ​​preto koniec koncov budujeme svoju vlastnú webovú stránku! Pozrite sa, koľko tresku dostanete za svoje chrbát s Weeblym aj Squarespace.

Weebly

Weebly

Existuje päť hlavných možností, z ktorých si musíte vyberať s Weebly s niektorými plánmi zameranými na bežné webové stránky a iné v oblasti elektronického obchodu.

Zdarma aka Limited. Váš základný bezplatný účet vám poskytuje program Weebly Builder, hostingové služby, neobmedzené webové stránky, úložisko v hodnote 500 MB a podporu chatu a e-mailu. Dodáva sa s Weebly reklamou na vašom webe.

Pripojiť – 5 dolárov mesačne. Hlavný rozdiel oproti bezplatnému plánu je v tom, že k svojmu weebskému serveru môžete pripojiť doménové meno. Všetko ostatné je rovnaké ako v bezplatnom pláne.

Pro – 12 dolárov mesačne. Účet Pro pridáva telefonickú podporu, HD video & audio prehrávače, stránky chránené heslom, funkcia prehľadávania stránok, až 100 členov a pre základné eCommerce obchody až 25 produktov.

Obchodné – 25 USD mesačne. Výberom firmy získate registráciu členov, zabezpečenie SSL a pre svoj produkt eCommerce neobmedzené produkty, 0% transakčný poplatok od Weebly, vašej vlastnej domény za pokladňu, spolu so schopnosťou predávať digitálny tovar, správu zásob, prepravu kalkulačka a možnosť pridania kupónov.

Business Plus – 38 dolárov mesačne. Tento plán pridáva do vášho internetového obchodu automatické e-maily s opusteným vozíkom a kalkulačku prepravného v reálnom čase.
Squarespace

Squarespace

Štvorcový priestor nemá bezplatný plán, ale má na výber štyri ďalšie plány. Všetky plány prichádzajú s vlastnou doménou, neobmedzenou šírkou pásma, úložiskom, zabudovanými štatistikami stránok a nepretržitou podporou používateľov..

Osobné – 12 dolárov mesačne. Môžete si vybrať zo 110 šablón stránok. Môžete si vytvoriť blog a galérie a až dvoch prispievateľov.

Obchodné – 18 USD mesačne. Tu nájdete množstvo neobmedzených prispievateľov na stránky a teraz máte prístup k vývojárskej platforme spoločnosti Squarespace a všetkým marketingovým funkciám (ako je panel oznámení a kontextové správy). Dostanete tiež profesionálny e-mailový účet Google a získate kredit AdWords v hodnote 100 dolárov. V prípade elektronického obchodu máte teraz povolené predávať neobmedzený počet položiek, avšak s 3% predajným poplatkom.

Základný elektronický obchod – 26 dolárov mesačne. So základným plánom elektronického obchodu spoločnosti Squarespace dostanete to isté ako obchodný plán spolu s odstránením transakčných poplatkov. Zahŕňa tiež desať šablón elektronického obchodu a ďalšie metriky elektronického obchodu. Existujú zákaznícke účty pre opakujúcich sa kupujúcich, schopnosť predávať na Instagrame, tlač štítkov pomocou ShipStation, ako aj možnosti účtovníctva s Xero – na ich doručenie sa však musíte zaregistrovať, ak sa chcete prihlásiť.

Pokročilý elektronický obchod – 40 dolárov mesačne. Plán rozšíreného elektronického obchodu má tiež všetko v základnom pláne spolu s opustením obnovy vozíka a prepravnými nákladmi v reálnom čase.

Ako vidíte, obe platformy – pokiaľ ide o tvorbu cien a to, čo získate za svoj dolár – sú relatívne podobné. Ak však chcete mať bezplatné stránky, jedinou možnosťou je ísť s Weebly.

Ako ľahko sa používa BlueHost vs DreamHost

Jednoduchosť použitia

Ako ľahko použiteľné rozhranie

Viete, prečo bol iPhone taký úspešný? To bolo preto, že softvér, ktorý Apple dal na to bolo tak jednoduché, že niekto mohol použiť. Ľudia sa to páčili, pretože sa necítilo, že by sa to museli naučiť. Ktorý tvorca webových stránok je intuitívnejší a ľahšie použiteľný? Weebly alebo Squarespace?

Weebly

Weebly

Weebly je určite hračka. Pri nastavovaní budete mať na výber zo širokej škály šablón, v ktorých tiež vyberiete farbu a motív písma pre svoj web. Rozhranie pre staviteľa je veľmi dobre organizované a intuitívne, takže sa nemusíte zháňať a pýtaš sa, ako v sakri urobiť jednoduchý úkon.

Je to čisto to, čo vidíte, je to, čo dostanete (WYSIWYG), čo znamená, že kedykoľvek vykonáte zmeny v centrálnom okne, takto sa objaví na vašej aktuálnej webovej stránke. Je to tiež drag and drop, takže jednoducho umiestnite prvky tam, kde ich chcete.

Je to neuveriteľne jednoduché a po niekoľkých minútach sa budete môcť ľahko pohybovať. Proces výstavby je rýchly a bezbolestný, takže sa môžete sústrediť na samotný obsah.

Squarespace

Squarespace

Námestie nie je také ľahké sa dostať na kĺb ako Weebly – ale nakoniec sa tam dostanete trpezlivosťou. Po výbere šablóny budete môcť pridávať prvky a prispôsobenie bez prílišných problémov. Najlepšie je však pevne sa držať návrhu šablóny (aspoň na začiatku!), Inak by ste mohli byť frustrovaní.

Je to tiež editor WYSIWYG, vďaka ktorému je ľahké zistiť, ako budú prvky fungovať na vašej webovej stránke. Je to drag and drop. Má však zvláštnu metódu „slzy“ na pridávanie prvkov, ktoré môžu byť občas trochu nepríjemné.

Weebly je nepochybne ľahšie dostať sa na kĺb ako Squarespace. Ak je to pre vás najdôležitejšie, potom by ste sa mali pozrieť na staviteľa. Námestie nie je v žiadnom prípade ťažké; je to len menej intuitívne.

Porovnajte dostupné možnosti dizajnu a prispôsobenia

Dizajn a prispôsobenie

Porovnanie dizajnu a prispôsobenia

Ako musíte prispôsobiť svoju stránku? Chystá sa to vaša šablóna? Pozrite sa, ako sa dizajn a prispôsobenie stávajú našimi konkurentmi.

Weebly

Weebly

Pri registrácii má Weebly na výber 40 šablón. Sú celkom atraktívne, ale niektorí z nich vyzerajú trochu staromódne a veľa z nich vyzerá veľmi podobne. Nie je veľa prispôsobenia návrhov, ktoré môžete urobiť, okrem štandardných zmien farieb a písiem.

Webové stránky vyzerajú dobre, ale určite by nikoho „nevadili“. Ako už bolo povedané, môžete si kúpiť vlastné motívy od poskytovateľov tretích strán, ak by ste chceli niečo viac, a môžete upraviť kód HTML a CSS témy tak, aby sa v prípade potreby zmenil.

Na výber sú responzívne a bežné motívy, z ktorých si môžete vybrať mobilné zobrazenie, keď ste si vybrali bežnú tému. Responzívne témy sa prispôsobia mobilnej sieti.

Squarespace

Squarespace

Štvorcový priestor má na výber asi 110 tém. Každý z nich je super úhľadný a profesionálne vyzerajúci a každý je veľmi odlišný od druhého. Zrejme venovali veľa času a premýšľaniu pri vytváraní týchto šablón.

Existuje široká škála možností stylingu, ktoré zaistia, že vaša šablóna nebude vyzerať rovnako ako akýkoľvek iný web v službe Squarespace. V skutočnosti existuje nielen viac možností ako Weebly, ale existuje oveľa viac možností ako väčšina tvorcov webových stránok (s výnimkou Wix). Rôzne stránky v rámci tém vyzerajú a správajú sa inak, takže to vyzerá, že všetko bolo vytvorené veľmi starostlivo.

Každá šablóna je úplne optimalizovaná pre mobilné zariadenia (responzívne), takže sa nemusíte hádať s druhým editorom. Môžete upravovať kód CSS, ale program Squarespace odporúča vykonať ho iba pre farby, písma a pozadie. Môžete tiež pridať prvky HTML a JavaScript.

Squarespace ho skutočne priblíži, pokiaľ ide o profesionálnu, modernú stránku, ktorú je možné vyladiť podľa vašich predstáv. Ak z webu chcete, aby ste dosiahli dizajn a krásu, vyhral Squarespace toto kolo s tým, že Weebly ťahal za nohy. Viac informácií nájdete na Preskúmanie štvorca na webe WebsiteToolTester

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnať kľúčové funkcie

Porovnanie kľúčových funkcií

Potrebuje váš web určité funkcie? Prehrávajte videá, dávajte štatistiku stránok, poskytujú blog? Ak to nie je len na zobrazovanie statických informácií a obrázkov, musíte sa pozrieť na obe súpravy funkcií platforiem.

Weebly

Weebly

 • Vlastná doména. Vlastnú doménu získate s každým plánom okrem bezplatnej verzie.
 • SEO (optimalizácia pre vyhľadávače). Schopnosť meniť názvy stránok a pridávať meta popisy.
 • Budovanie elektronického obchodu. Pokročilá platforma elektronického obchodu v porovnaní s ostatnými tvorcami webových stránok vrátane flexibilných možností dopravy, kupónov a digitálneho sťahovania.
 • Pridanie blogu. Zahŕňa skvelý nástroj na blogovanie, ktorý je vysoko prispôsobiteľný pomocou ovládacích prvkov rozloženia, plánovaných príspevkov a správy komentárov.
 • Integrácie aplikácií. Existuje veľa bezplatných a platených aplikácií, z ktorých si môžete vybrať a pridať na svoj web Weebly zo svojej knižnice. Patria sem Schedulista pre online rezervácie, LiveChat a Sociálne kanály pre kanály kanálov sociálnych médií.
 • Zálohy a export stránok. Zálohovanie súborov .zip vášho webu môžete exportovať iba, ale nie obnoviť.

Squarespace

Squarespace

 • Vlastná doména. Každý plán je dodávaný s vlastnou doménou.
 • SEO (optimalizácia pre vyhľadávače). Štvorcový priestor ponúka úpravy názvov stránok, meta popisov a zmeny adresy URL.
 • Budovanie elektronického obchodu. Sada elektronického obchodu v službe Squarespace je výkonná. Môžete nastaviť e-maily s potvrdením vlastnej objednávky, pridať digitálny tovar a prepojiť svoje webové stránky s inými systémami elektronického obchodu, ako je napríklad Xero. Jedinou (menšou) nevýhodou je, že Stripe a Paypal sú jediné platobné brány, z ktorých si môžete vybrať.
 • Pridanie blogu. Platforma blogov v službe Squarespace je dosť pokročilá a poskytuje možnosti na plánovanie príspevkov.
 • Integrácie aplikácií. Existujú aplikačné moduly známe ako „bloky“, ktoré môžete pridať, napríklad OpenTable. V opačnom prípade budete musieť pridať HTML kód. Neexistuje žiadny obchod s aplikáciami, ako ten, ktorý má Weebly.
 • Zálohy a export stránok. Štvorcový priestor má funkciu, ktorú mnohí tvorcovia webových stránok nemajú – export! Ak potrebujete rozšíriteľnejšiu platformu, môžete exportovať svoj blog Squarespace priamo do programu WordPress. Toto však nefunguje pre bežný obsah. Môžete tiež importovať blogy z WordPress, Tumblr a ďalších blogovacích platforiem.

Ak máte na výber z mnohých rôznych aplikácií, Weebly je skvelá platforma na ich získanie. Ak si myslíte, že ste niekedy migrovali svoje stránky niekde inde, možno budete chcieť zvoliť štvorcový priestor. Iné ako to, sady funkcií pre obe platformy sú približne na par.

Porovnanie zákazníckej podpory

Technická podpora a podpora zákazníkov

Podpora používateľov v porovnaní

Niektorí ľudia potrebujú veľa pomoci a iní nie. Do ktorej kategórie spadáš? A ako sa vám páči podpora??

Weebly

Weebly

Weebly ponúka:

 • Telefonická podpora
 • E-mailová podpora
 • Live chat
 • Znalostná základňa
 • Videonávody

Squarespace

Squarespace

Štvorcový priestor má:

 • E-mailová podpora s 1-hodinovým obratom
 • Live chat
 • Znalostná základňa
 • Kvalitné videonávody

Ako vidíte, obe platformy sú primerane porovnateľné pri poskytovaní širokej škály podpory. Všeobecne je podpora Squarespace oveľa rýchlejšia a odpovede bývajú bližšie k riešeniu ako Weeblyho.

Kľúčové rozdiely medzi priestorom & Weebly

Kľúčové rozdiely medzi platformami

Títo dvaja rôzni tvorcovia webových stránok sú vo všetkých oblastiach na rovnakej úrovni, nielen koľko miesta na webe zaberajú a koľko investičných dolárov dostanú.!

Kľúčové rozdiely, ktoré vidíme, sú:

 • Squarespace nemá bezplatný plán
 • Weebly je menej flexibilný ako Squarespace
 • Squarespace má na výber viac tém
 • Weebly ponúka telefonickú podporu svojim zákazníkom (program Pro a vyšší)
 • Spoločnosť Weebly má na výber väčší rozsah webových aplikácií
 • Squarespace má vyhradenú platformu pre vývojárov
 • Program Squarespace ponúka integráciu služieb Xero a ShipStation pre plány elektronického obchodu
 • Zdá sa, že sa Weebly zameriava hlavne na elektronický obchod po tom, čo ho prevzal Square

Odporúčania týkajúce sa používania tvorcov webových stránok

odporúčania

Squarespace a Weebly sú veľmi robustné platformy na vytváranie webových stránok, ktoré dokážu produkovať profesionálne vyzerajúce webové stránky v minimálnom čase. Obaja majú veľmi solídne plány elektronického obchodu, z ktorých môžu malé podniky profitovať. Obidva môžu byť inteligentnou voľbou pre osobné stránky, blogy, fandov, portfóliá a malé podniky.

Ktorá z nich je odporúčaná platforma? To všetko záleží na tom, čo hľadáte.

Weebly

Weebly

Weebly je najlepšou voľbou, ak by ste chceli bezplatný web – v skutočnosti je to jediná voľba tu!

Je to tiež skvelé pre tých, ktorí nemajú žiadne technické znalosti a chcú čo najľahšie šľahať svoju vlastnú webovú stránku online – použitie je určite ľahšie ako Squarespace.

Ak sa vám skutočne páči telefonická podpora, potom je vaša najlepšia stávka aj Weebly.

Squarespace

Squarespace

Squarespace je tvorca, ktorý si vyberie, či chcete na svojich webových stránkach viac dizajnérsky vzhľad. Funkcie a šablóny sa zameriavajú na krásny, funkčný dizajn, v ktorom je kľúčovým prvkom interakcia prvkov.

Je to tiež šikovná voľba, keď neviete, ako bude vaša firma rásť. Mnoho firiem, ktoré začínajú s programom Squarespace a rastú nad rámec platformy, migruje s úspechom na WordPress.

Záver porovnania

Ktorá platforma je pre vás najvhodnejšia – námestie alebo weebly?

Výber najlepšej platformy

Keď sa to všetko scvrkne – a ak nehľadáte konkrétnu funkciu od tvorcu webových stránok, musíte si položiť otázku, keď si vyberiete medzi weebly a squarespace:

Chcem platformu, ktorá sa ľahšie používa, alebo chcem platformu, ktorá mi poskytne web s dizajnérsky vyzerajúcim dizajnom?

Ak je vaša odpoveď prvá, budete pravdepodobne uprednostňovať Weeblyho a ak je druhá, pravdepodobne budete radšej Squarespace..

Môžete tiež vyskúšať porovnanie s niektorými ďalšími tvorcami webových stránok, napríklad Squarespace vs. Wix, ktorý má podobný plán zadarmo ako súper Weebly a predtým spomínaný WordPress verzus Squarespace, pre tých, ktorí potrebujú vysoko prispôsobenú stránku..

Tvorca webových stránok, ktorý si vyberiete, je vysoko osobnou voľbou, takže sa uistite, že je to pre vás to pravé. Vyskúšajte Weeblyho bezplatný plán alebo začnite so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou služby Squarespace a prispôsobte si ju sami..

Máte nejaké otázky alebo myšlienky, na ktorej softvérovej platforme sa domnievate, že je lepšia? Možno nám vo vašej obľúbenej platforme chýbala skvelá nová funkcia? Nezabudnite nás o tom informovať v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map